To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: KarBar »

Chyba powoli trzeba się godzić z tym że nie zbudujemy razem tego forum (chyba że liczymy na transfery Mbappe i Haalanda i nowy ruch fanów).

Mało nas tutaj, dodatkowo większość woli napisać na discordzie.
Szkoda.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: labeleq »

Jeżeli ktoś liczył na setki nowych użytkowników w czasach social media, krótkich i niewymagających treści, to był naiwny. Inwestując w ten projekt raczej wiedzeliśmy, że to będzie wciąż forum dla 100-200 osób, ale wysokiego % aktywności jednocześnie raczej nie będziemy świadkami, więc nie widzę tutaj powodów do zdumienia.
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Marcins »

Trzeba odswiezyc Mafie, to ozywi forumek :ptak:
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: eltacondedios »

A niby kto nowy miałby chcieć zostać na forum, który ma gorszą funkcjonalność niż fora sprzed piętnastu lat? Rozciągnięte emotikonki, miniaturowe avatary, konieczność hasła bardziej złożonego niż do banku czy brak cytowania selektywnego.

Swoją drogą discord podpięty pod forum-trup to też kolejny gwóźdź.
Awatar użytkownika
Szefo89
Posty: 76
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:57 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Szefo89 »

Moim zdaniem nie jest aż tak źle, w ostatnich miesiącach pojawiało się sporo nowych postów, o wiele więcej niż pod koniec życia poprzedniego forum. Oczywiście to już nie są czasy gdzie wątek Real - Barca miał 10 stron i to jeszcze przed meczem, ale jednak coś się tutaj dzieje. Teraz mamy przerwę od grania, więc wiadomo że wszyscy będą mniej aktywni.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Goldschmidt »

eltacondedios pisze: pt gru 31, 2021 10:56 am Swoją drogą discord podpięty pod forum-trup to też kolejny gwóźdź.
Czemu? Nikt nie wyemigrował przez wtyczkę na Discorda ani się do tego nie zachęca. Wręcz przeciwnie.
Awatar użytkownika
Sondo
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 15, 2021 7:30 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Sondo »

A na RinGa narzekali :lol:

Według mnie żeby forum miało jakąkolwiek rację bytu to trzeba wybrać. Albo foro albo discord. Z tego co pamiętam ten drugi był "awaryjną opcją" w przypadku kiedy partacze z rm.pl nagle odłączyliby pierwotne foro. Prawda?

Tylko wtedy należałoby włożyć jakąkolwiek pracę w madridistas.pl, przede wszystkim shoutbox. Najlepiej dwa - live uruchamiany w dniu meczowym przed spotkanie (na samym górze strony) i "ogólny" działający cały czas. Aktualna wtyczka discordowa to nieporozumienie niestety.
Obrazek
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Clif »

Moim zdaniem nie przekonasz przekonanych. Discord zjadł co miał zjeść i powrotu niestety nie będzie - też dlatego że nakręca się feedback loop - foro nieaktywne więc mało ludzi, discord aktywny więc ich przyciąga.

Prawdziwy problem jak ja widzę, to że nie ma punktów wejścia - po prostu nie ma jak tu trafić. Pisałem to jak było likwidowane stare foro - ale to że było ono podpięte pod stronkę na którą wchodzi kilkadziesiąt tysięcy ludzi dziennie (jak nie więcej, nie wiem ile tam czyta jeszcze klarowne tłumaczenia Jarka) to powodowało, że nawet jak promil z nich kliknął raz na jakiś czas jak się wkurwi np. na sędziego i będzie potrzebowało to wyrzucić z siebie - to generował się pewien ruch, był napływ nowych userów i jakoś to żyło.

Tu tego efektu po prostu nie ma i nie będzie, a nie widzę sposobów żeby to jakoś przeskoczyć. Nawet google nie pokazuje naszego forum, a jeśli chodzi o spamowanie rm.pl no to 400 perm banów dla każdego usera to dla Klatusa wręczyć żaden problem.

Więc jest jak jest.
κύριος Ἰησοῦς
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: lukexpl »

No niestety potwierdza się, że formuła forum po prostu przechodzi do lamusa. Inne fora funkcjonują, bo już dawno temu nabyły masę użytkowników i większość z nich tam wciąż wchodzi i dyskutuje po prostu z przyzwyczajenia. Stare forum już było praktycznie martwe, a tutaj zachowała się tamta garstka osób, część już sobie zresztą odpuściła dyskusje. Mi też coraz mniej chce się tutaj pisać, zwłaszcza że widzę, iż na discordzie jest o wiele większa aktywność i żywsza dyskusja. I mimo że fanem discorda nie jestem, to się przekonałem do tamtego miejsca zaraz po wprowadzeniu wtyczki na forum, więc nie wiem czy ta funkcja nie jest na dłuższą metę gwoździem do trumny dla tej strony. Jakiś typowy czat wewnątrz forum chyba byłby lepszy i może zrobiłby tutaj większy ruch, ale sprawa wydaje się raczej przegrana.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Para Siempre »

No niestety potwierdza się, że formuła forum po prostu przechodzi do lamusa.
No niezupełnie. Po prostu po postawieniu tego miejsca nic tu nie zrobiliśmy. Aktualnie idzie ruch z forum na discord poprzez wtyczkę, w tym temacie vaclav od października nie odniósł się do kwestii tu omawianych, nigdy nie napisał też o co chodzi z pierwotnym pomysłem viewtopic.php?f=18&t=125
Nawet google nie pokazuje naszego forum, a jeśli chodzi o spamowanie rm.pl no to 400 perm banów dla każdego usera to dla Klatusa wręczyć żaden problem.
Dlatego, że nikt nie dokończył procesu konfiguracji forum. Potrzeba ustawić rzeczy pod seo a nikomu sie nie chciało zmienić 2 linijek tekstu :ptak:

Google podpisuje stronę w wyszukiwarce:
Madridistas.pl - Madridistas.pl
Madridistas.pl ... This board has no forums. Who is online. In total there are 17 users online :: 1 registered, 0 hidden and 16 guests (based on users active over ...
Dla porównania:
JuvePoland - Polscy Kibice Juventusu
Forum polskich kibiców Juventusu ... Przedmeczowe przewidywania, gorące pomeczowe dyskusje, wasze oceny gry Juve i poszczególnych zawodników.
Dlatego ja widząc co się tu odwaliło wymiksowałem się z zaangażowania w życie społeczności. Czasem się chętnie tylko pokłócę o Superligę i to by było na tyle :ptak:
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: KarBar »

Ciągle było - zanim będzie robiło się promocję forum to trzeba je rozkręcić tak żeby ktoś jak już tu wejdzie to chciał zostać.
Tymczasem nikt już chyba nie ma energii do rozkręcania.
Kiedyś po każdym meczu dział kadra był cały czerwony a tematy meczowe miały po kilka stron.
Teraz większość pisze na discordzie podczas meczu i tyle.

Kwestia co wolimy - forum czy czat?
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Sondo
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 15, 2021 7:30 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Sondo »

Clif pisze: pt sty 21, 2022 12:14 pm Moim zdaniem nie przekonasz przekonanych. Discord zjadł co miał zjeść i powrotu niestety nie będzie - też dlatego że nakręca się feedback loop - foro nieaktywne więc mało ludzi, discord aktywny więc ich przyciąga.
Tak jak napisałem. Wprowadzamy wtyczkę z jakimś czatem/shoutboxem na forum - ogólny dostępny 24h i meczowy eksponowany w dniu spotkania na górze strony.
Jak już to będzie zrobione to przypięte info na discordzie z zaproszeniem na forum i blokada możliwości pisania dalszych postów na discordzie.
Serio w czym problem?

/Wtyczka do discorda to niewypał, przyśpiesza jedynie eksport userów bezposednio na discord m.in. z powodu swojego chujowego działania.
Clif pisze: pt sty 21, 2022 12:14 pmPrawdziwy problem jak ja widzę, to że nie ma punktów wejścia - po prostu nie ma jak tu trafić. Pisałem to jak było likwidowane stare foro - ale to że było ono podpięte pod stronkę na którą wchodzi kilkadziesiąt tysięcy ludzi dziennie (jak nie więcej, nie wiem ile tam czyta jeszcze klarowne tłumaczenia Jarka) to powodowało, że nawet jak promil z nich kliknął raz na jakiś czas jak się wkurwi np. na sędziego i będzie potrzebowało to wyrzucić z siebie - to generował się pewien ruch, był napływ nowych userów i jakoś to żyło.

Tu tego efektu po prostu nie ma i nie będzie, a nie widzę sposobów żeby to jakoś przeskoczyć. Nawet google nie pokazuje naszego forum, a jeśli chodzi o spamowanie rm.pl no to 400 perm banów dla każdego usera to dla Klatusa wręczyć żaden problem.
Sposoby pozyskania nowych też już były poruszane.

- droga Aguila Blanca i El Góral?
- ktoś rozpoznawalny na Twitterze - na początek może Cover?
- grupy/profile na FB zrzeszające madridismo
Clif pisze: pt sty 21, 2022 12:14 pmWięc jest jak jest.
Jest jak jest, bo chuja się robi na tym forum i nikomu decyzyjnemu nie chce się już podjąć jakiejkolwiek inicjatywy. Patrz: post(y) Para Siempre. Przecież nawet te rozjebane emotki nie są ogarnięte xD Serio, plucie na klatusów i ich małych sami-wiecie-czego za działania związane z forum rm.pl w kontekście pracy z tym "projektem" po jego starcie to komedia.
Obrazek
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 628
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: madridcampeon »

Zarzyna ten discord forum, niestety. Dziś mamy niezbity na to dowód. Zawsze gdy przegrywaliśmy, to była zwiększona aktywność w tematach choćby meczowych, a dzisiaj mimo 0:1 do przerwy żywej duszy tu nie ma.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: lukexpl »

Pytanie tylko po co ktoś miałby się tutaj przenosić z facebookowych grup, skoro tam można tak samo dyskutować? Podobna sprawa jest z twitterem.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Goldschmidt »

Sondo pisze: ndz sty 23, 2022 3:36 pm
Clif pisze: pt sty 21, 2022 12:14 pm Moim zdaniem nie przekonasz przekonanych. Discord zjadł co miał zjeść i powrotu niestety nie będzie - też dlatego że nakręca się feedback loop - foro nieaktywne więc mało ludzi, discord aktywny więc ich przyciąga.
Tak jak napisałem. Wprowadzamy wtyczkę z jakimś czatem/shoutboxem na forum - ogólny dostępny 24h i meczowy eksponowany w dniu spotkania na górze strony.
Jak już to będzie zrobione to przypięte info na discordzie z zaproszeniem na forum i blokada możliwości pisania dalszych postów na discordzie.
Serio w czym problem?

/Wtyczka do discorda to niewypał, przyśpiesza jedynie eksport userów bezposednio na discord m.in. z powodu swojego chujowego działania.
Gwoli ścisłości - ja nie mam problemu z blokowaniem kanałów. Zawsze jednak wychodziłem z wniosku, że jak zablokuję jeden kanał to ktoś zaraz zacznie pisać o piłce w ogólnym, bo ludzie, bez urazy, są z reguły leniwi, a Discord jest wygodny. Ja sam starałem się tam w ogóle o piłce nie pisać od momentu postawienia strony (w ostatnich tygodniach trochę częściej wrzucałem jakieś memy czy ciekawostki więc mi też się jednak udzieliło).

Jeżeli ludzie mają ochotę takie rozwiązanie przegłosować to jak najbardziej jestem za.
A jeżeli wszyscy czy nawet większość uzna wtyczkę za nieprzydatną i z wmontowania jej nie przyszło nic pozytywnego to wyjebmy.
Od początku było jasne, że chodzi o zmianę przyzwyczajeń i o to też apelowałem wraz z wpięciem jej. Prosiłem by ludzie rozważyli podpięcie sobie skrótu do strony na ekran główny w telefonie czy w zakładkach na pececie. Jak widać efekt jest w drugą stronę i ludziom dosyć średnio zależy na używaniu strony (na co składa się nie tylko różnica w funkcjach obu platform).

Problem nigdy nie leżał w zrobieniu tego tylko przekonaniu towarzystwa. Democracy is a bitch :bezradny:
Sondo pisze: czw sty 20, 2022 9:03 pm A na RinGa narzekali :lol:

Według mnie żeby forum miało jakąkolwiek rację bytu to trzeba wybrać. Albo foro albo discord. Z tego co pamiętam ten drugi był "awaryjną opcją" w przypadku kiedy partacze z rm.pl nagle odłączyliby pierwotne foro. Prawda?
No nie do końca. Prawda że serwer był stawiany po to by pomyśleć o alternatywie na czarną godzinę żeby nie pourywały się kontakty z dnia na dzień, ale z biegiem czasu okazało się jasne, że jako czat podczas meczów i platforma do szybszych rozmów o niczym jest idealny i nawet na pewien sposób lepszy niż forum.

Możemy zrobić sondę (pun intended) i spytać ludzi czy też tak widzą sprawę. Wyprzedzając w przód myślę że sam zobaczysz iż większość niekoniecznie chciałaby bezwzględnego wyłączenia serwera, czego następstwem gdybym miał klepnąć czerwony przycisk wbrew woli byłby po prostu serwer zapasowy postawiony przez kogoś innego.

BTW
Co do kwestii szerokiej reklamacji forum nie mam nic do dodania, ale warto wspomnieć, że dzięki inicjatywie kleyo który niemal co mecz od bodaj początku tego sezonu wrzuca link do kanału pod newsy rm.pl liczba użytkowników na kanale rośnie i moim zdaniem jest to też dobry pipeline do pozyskania nowych osób z największego w kraju portalu mającego największy bezpośedni dostęp do ludzi którzy mogliby być madridistas.pl zainteresowani. Bo linki do samego forum kończą się shadowbanem. A tak przynajmniej z serwerem możemy coś zaoferować ludziom chętnym na czat którzy widzą jakim gównem jest Cafe Bernabeu. Bez Discorda nie byłoby tej możliwości i grono nie powiększyłoby się o nawet te kilkanaście osób, które od czasu do czasu wpadają poklikać.
O czym nie powinienem pewnie pisać, bo się jeszcze kapną i zaczną blokować frazy z Discorda :kek:
Awatar użytkownika
Sondo
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 15, 2021 7:30 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Sondo »

Flashbacki mam; userzy piszą i próbują, admini wyjebane :potwor:
Goldschmidt pisze: ndz sty 23, 2022 6:17 pmGwoli ścisłości - ja nie mam problemu z blokowaniem kanałów. Zawsze jednak wychodziłem z wniosku, że jak zablokuję jeden kanał to ktoś zaraz zacznie pisać o piłce w ogólnym, bo ludzie, bez urazy, są z reguły leniwi, a Discord jest wygodny.
Ja nie piszę o jakimś blokowaniu poszczególnych kanałów tylko jego całkowitego zamknięcia (z pozostawieniem odnośnika na forum) PO zrobieniu shoutboxa meczowego / ogólnego na madridistas.pl czyli czegoś czego tutaj teraz nie ma.
Goldschmidt pisze: ndz sty 23, 2022 6:17 pmNo nie do końca. Prawda że serwer był stawiany po to by pomyśleć o alternatywie na czarną godzinę żeby nie pourywały się kontakty z dnia na dzień, ale z biegiem czasu okazało się jasne, że jako czat podczas meczów i platforma do szybszych rozmów o niczym jest idealny i nawet na pewien sposób lepszy niż forum.
No i git, robimy shoutbox/czat na foro i wszyscy zadowoleni.
Goldschmidt pisze: ndz sty 23, 2022 6:17 pmBTW
Co do kwestii szerokiej reklamacji forum nie mam nic do dodania, ale warto wspomnieć, że dzięki inicjatywie kleyo który niemal co mecz od bodaj początku tego sezonu wrzuca link do kanału pod newsy rm.pl liczba użytkowników na kanale rośnie i moim zdaniem jest to też dobry pipeline do pozyskania nowych osób z największego w kraju portalu mającego największy bezpośedni dostęp do ludzi którzy mogliby być madridistas.pl zainteresowani. Bo linki do samego forum kończą się shadowbanem. A tak przynajmniej z serwerem możemy coś zaoferować ludziom chętnym na czat którzy widzą jakim gównem jest Cafe Bernabeu. Bez Discorda nie byłoby tej możliwości i grono nie powiększyłoby się o nawet te kilkanaście osób, które od czasu do czasu wpadają poklikać.
Ale to w czym problem, że linka do discorda nie banują od razu? No to zamiast www.madridistas.pl można wrzucić jakiś przekierowujący link ze strony do skracania url w stylu www.shorturl.at/cmtzS ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Goldschmidt »

Sondo pisze: śr sty 26, 2022 6:28 pm
Goldschmidt pisze: ndz sty 23, 2022 6:17 pmGwoli ścisłości - ja nie mam problemu z blokowaniem kanałów. Zawsze jednak wychodziłem z wniosku, że jak zablokuję jeden kanał to ktoś zaraz zacznie pisać o piłce w ogólnym, bo ludzie, bez urazy, są z reguły leniwi, a Discord jest wygodny.
Ja nie piszę o jakimś blokowaniu poszczególnych kanałów tylko jego całkowitego zamknięcia (z pozostawieniem odnośnika na forum) PO zrobieniu shoutboxa meczowego / ogólnego na madridistas.pl czyli czegoś czego tutaj teraz nie ma.
No więc tłumaczę, że w mojej osobistej opinii to nie ma sensu.
Na forum nie wchodzi się po to by puścić mema na temat tego co ktoś zjadł na obiad i dostać odpowiedź emotką w osobnym poście 4 godziny później. Od tego właśnie jest Discord, jako swoisty Whatsapp między nieznającymi się osobiście znajomymi.

Ale jw. nie ma co dyskutować o subiektywnych odczuciach. Na dniach zorganizuję ankietę wśród obu grup (ludzi z Discorda i z forum). Porównamy wyniki i będziemy wiedzieć bardziej konkretnie czy ludzie są za sugerowanym rozwiązaniem tj. 100% skasowaniem Discorda, lub w jakiej mierze miałby zostać, czy może zostawić w spokoju i skupić się tylko na rozwoju strony.
Ale to w czym problem, że linka do discorda nie banują od razu? No to zamiast www.madridistas.pl można wrzucić jakiś przekierowujący link ze strony do skracania url w stylu www.shorturl.at/cmtzS ?
To nie 'problem', przeciwnie, starałem się przekazać ci że Discord jest przydatny do zbierania większej grupy ludzi dzięki marce komunikatora. Ludzie znają i wiedzą czego się mogą spodziewać klikając, po czym gdy przegada się z nimi mecz można ich zachęcić do odwiedzenia strony.
A podmiana adresu na jakieś "właźcie.com.pl" to żadne rozwiązanie bo tego absolutnie nikt (inteligentny) nie ruszy.
Awatar użytkownika
Sondo
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 15, 2021 7:30 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Sondo »

Goldschmidt pisze: śr sty 26, 2022 8:06 pmNo więc tłumaczę, że w mojej osobistej opinii to nie ma sensu. Na forum nie wchodzi się po to by puścić mema na temat tego co ktoś zjadł na obiad i dostać odpowiedź emotką w osobnym poście 4 godziny później. Od tego właśnie jest Discord, jako swoisty Whatsapp między nieznającymi się osobiście znajomymi.
No to przecież piszę kolejny raz, że nie mam na myśli zastępowania discorda forum, tylko forum z jakimś shoutboxem, na którym można było puścić mema czy pitolić w formie czatu.
Goldschmidt pisze: śr sty 26, 2022 8:06 pmAle jw. nie ma co dyskutować o subiektywnych odczuciach. Na dniach zorganizuję ankietę wśród obu grup (ludzi z Discorda i z forum). Porównamy wyniki i będziemy wiedzieć bardziej konkretnie czy ludzie są za sugerowanym rozwiązaniem tj. 100% skasowaniem Discorda, lub w jakiej mierze miałby zostać, czy może zostawić w spokoju i skupić się tylko na rozwoju strony.
Żeby ta ankieta miała sens to najpierw czat musiałby wjechać na stronę. Na stronę na której od miesięcy nic się nie robi.
Obrazek
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: KarBar »

Gold, serio jesteśmy w stanie za pośrednictwem discorda ściągnąć tu ludzi kiedy ten discord służy do memów, emotek i generalnie pierdół?

Problem discorda jest inny. Bardzo zbliżony do problemu forum. Ciężko zupełnie nowej osobie się wbić.
To jasne że osoby które "królują" na discordzie wymienili między sobą setki milionów znaków ale dla osoby z zewnątrz to wygląda to jak taka zamknięta klika.
Tak zresztą wyglądało w pewnym momencie też forum rm.pl

I żeby było jasne, to żaden zarzut. Po prostu odczucia po tym jak sam kilka razy próbowałem stanowczo przenieść sz forum na discord.
Do mnie osobiście tamta forma przemawia mniej, ale ciągnięcie jednego i drugiego to takie trochę oszukiwanie się na siłę (że forum ma sens).

Bo po co podczas meczu próbować kogoś nowego tu ściągnąć skoro po meczu nikomu już się i tak nie chce tu pisać?
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Goldschmidt »

KarBar pisze: śr sty 26, 2022 10:07 pm Gold, serio jesteśmy w stanie za pośrednictwem discorda ściągnąć tu ludzi kiedy ten discord służy do memów, emotek i generalnie pierdół?
Odwiedzaj częściej, przekonasz się kto zostaje gdy kleyo wrzuci linka a kto nie. Chodzi o stricte rekrutację ludzi podczas spotkań gdzie ściąga się ich na live'a na którym jest ruch i dyskusja o tym co się dzieje na boisku, a nie o najnowszym memie z Morawieckim na kompletnie innym kanale.
Jasne że nie wszyscy są od razu chętni na dyskusje w nowym gronie i nie zawsze wracają gdy nie dostaną odpowiedzi i nikt ich nie zna.
A jednak te kilka/kilkanaście nowych osób, ściągniętych przez jedną osobę (swoją drogą o to by ktoś inny pomógł ściągać wiarę i nie wszystko było zależne od jednego człowieka też nie można było się doprosić... xd) co tydzień wrzucającą linka w komentarze na rm.pl, już dosyć regularnie wpada na mecz.

Stay tuned.
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: kleyo »

Szczerze to nie wpadłem na to, że można zrobić jakiś zastępujący link, bo ja nie jestem biegły w technologii. Więc ja nie widzę żadnego problemu w tym, żeby wrzucać taki link, ale po pierwsze ktoś by mi go musiał zrobić (przecież na początku zacząłem wrzucać link do discorda i nikt nie przychodził, bo się okazało po 2 tygodniach, że to trzeba gdzieś tam kliknąć w zaproś :D ), a po drugie nie chce mi się ryzykować, że mnie zbanują. W sumie jestem zdziwiony, że tego nie robią, bo ja tam czasem tak perfidnie napierdalam, ale jak mnie zbanują to juz w ogóle nikt nie przyjdzie.

Więc moja sugestia, niech ktoś inny wrzuca taki link, wtedy jest dwa razy większa szansa, że ktoś przyjdzie do naszej grupy, bez różnicy do której formy.

No i ja uważam, że problemem jest brak świeżej krwi, bo o czym my mamy pisać, skoro znamy się od kilkunastu lat i każdy wie kto lubi Karima, a kto nie; kto gdzie mieszka i ile ma dzieci itp. A jak przychodzi ktoś nowy to może wyrazić swoje zdanie, którego nikt z nas nie zna i tym sposobem znajdzie się sposób do dyskusji.

Aczkolwiek zgadzam się, że być może niektóre osoby (w tym ja) na discordzie trochę mogą peszyć nowych użytkowników, bo my czujemy się tam jak ryba w wodzie, rzucamy żartami sytuacyjnymi, a ktoś nowy ich nie zna. No, ale każdy z nas kiedyś zaczynał, a forum zawsze było niejako "elitą" w porównaniu do sekcji komentarzy. Tyle, że potrzeba dużą sieć, żeby złapać te fajne rybki, bo takim małym podbierakiem jak moje linki to szansa na złapanie jest mała.

Ja planuję w marcu pojechać na zlot Aguili i pogadać tam z kimś, może ktoś jeszcze by się wybrał, bo mam wrażenie że Covid im trochę namieszał i teraz wpuszczają ludzi na spotkania (co prawda za symboliczną opłatą dla tych co nie opłacają składki), więc jakby było nas paru to możemy zrobić jakąś lekką reklamę.

A i jeszcze jedno, absolutnie nie zgadzam się z tym, że fora internetowe umierają, ba sam jestem teraz na jednym forum, gdzie płaci się za roczny dostęp i to konkretną kwotę, a ludzi tam wielu, mimo że nabory są raz czy dwa razy w roku.

Kurwa ciągle edytuję i dodaje coś nowego :D

Uważam że forma jest mało istotna, chodzi o to, że mamy grupę ludzi, których w większości podzieliła miłość do jednego klubu. Ta grupa jest bardzo zżyta i pozwala się dzielić swoim życiem, ja jak kurwa prawo robiłem to się cieszyłem, że pójdę do tematu Podziel się swoim szczęściem :D A jak miałem wypadek, to akurat wtedy jakoś forum zniknęło z głównej rm.pl, a tak chciałem napisać coś...
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
Sondo
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 15, 2021 7:30 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Sondo »

kleyo pisze: czw sty 27, 2022 9:52 pm Szczerze to nie wpadłem na to, że można zrobić jakiś zastępujący link, bo ja nie jestem biegły w technologii. Więc ja nie widzę żadnego problemu w tym, żeby wrzucać taki link, ale po pierwsze ktoś by mi go musiał zrobić (przecież na początku zacząłem wrzucać link do discorda i nikt nie przychodził, bo się okazało po 2 tygodniach, że to trzeba gdzieś tam kliknąć w zaproś :D ), a po drugie nie chce mi się ryzykować, że mnie zbanują. W sumie jestem zdziwiony, że tego nie robią, bo ja tam czasem tak perfidnie napierdalam, ale jak mnie zbanują to juz w ogóle nikt nie przyjdzie.

Więc moja sugestia, niech ktoś inny wrzuca taki link, wtedy jest dwa razy większa szansa, że ktoś przyjdzie do naszej grupy, bez różnicy do której formy.
Najbliższa okazja za 3 dni, można spróbować coś zorganizować (wrzucanie i plusowanie :sie: )
Inna sprawa, że trochę wstyd na takie gówniane (jeśli chodzi o stan bieżący) forum zapraszać :potwor:
kleyo pisze: czw sty 27, 2022 9:52 pmJa planuję w marcu pojechać na zlot Aguili i pogadać tam z kimś, może ktoś jeszcze by się wybrał, bo mam wrażenie że Covid im trochę namieszał i teraz wpuszczają ludzi na spotkania (co prawda za symboliczną opłatą dla tych co nie opłacają składki), więc jakby było nas paru to możemy zrobić jakąś lekką reklamę.
Ekhm

Obrazek

czy ktokolwiek coś z tym zrobił dalej? Pociągnął niemal gotowy wątek?

kleyo pisze: czw sty 27, 2022 9:52 pmUważam że forma jest mało istotna, chodzi o to, że mamy grupę ludzi, których w większości podzieliła miłość do jednego klubu. Ta grupa jest bardzo zżyta i pozwala się dzielić swoim życiem, ja jak kurwa prawo robiłem to się cieszyłem, że pójdę do tematu Podziel się swoim szczęściem :D A jak miałem wypadek, to akurat wtedy jakoś forum zniknęło z głównej rm.pl, a tak chciałem napisać coś...
Na szczęście namierzyłem cię na filmwebie xD
Obrazek
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: kleyo »

Sondo pisze: pn sty 31, 2022 5:07 pm
Obrazek

czy ktokolwiek coś z tym zrobił dalej? Pociągnął niemal gotowy wątek?
Oczywiście ja, napisałem do Górala na discordzie już jakiś czas temu, niestety chyba od tego czasu go nie było, bo mi nie odpisał. Teoretycznie powinienem wbić na forum Aguili, ale zwykle jak mam wenę to nie pamiętam hasła i wena umyka. Ale coś zrobiłem i planuję to pociągnąć dalej, tyle że mam pewne podejrzenia że im Covid pokrzyżował sporo planów, bo chyba niewielu miało tam podejście jak ja, że płacę i prawie nie korzystam. Wielu jeździło na mecze, a teraz długo było to właściwie niemożliwe, a jak w styczniu polecieli na mecz to chyba tylko w 3 osoby (a zwykle bywało koło 20).
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
Awatar użytkownika
Sondo
Posty: 71
Rejestracja: wt cze 15, 2021 7:30 am

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: Sondo »

Teraz wiadomo, mają zadyszkę covidową, ale na fb ich profil śledzi prawie 16 tys. osób. Na Twitterze niecałe 3 tys.
Promil z tego wolumenu dałby kilkunastu potencjalnych userów. Post albo twitt wrzucony z porządną grafiką, linkiem i krótkim opisem foro dla dinozaurów mógłby mieć szanse powodzenia. Tym bardziej, że w stowarzyszeniu są starsze osoby, a nie tiktokowa dzieciarnia.
Obrazek
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: To Do - Pomysły/Zażalenia - Razem budujmy forum!

Post autor: minusek »

Zgadzam się z opinia Para Siempre sprzed miesięcy - aby coś z tego bylo, potrzebny jest plan i osoba, która weźmie na siebie odpowiedzialność i pociągnie to dalej. Bez takiego lidera utoniemy. Ta opinia nie jest w żaden sposób atakiem skierowanym na kogokolwiek i nie taki ma mieć wydźwięk. Byłoby szkoda porzucić projekt po jego uruchomieniu i tłumaczyć to tym, że forum to coś przestarzalego i umarło śmiercią naturalną. Wg mnie nie tu tkwi problem.
ODPOWIEDZ