FC Barcelona - rywal numer 1

Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Goldschmidt »

lukexpl pisze: pt paź 08, 2021 4:24 pmVinicius obciął pensję, ale była pandemia itp. więc za bardzo wyboru nie miał
Jak to nie miał? A to ktoś jemu czy któremukolwiek z zawodników bronił wypiąć się na prośby zarządu? Ma kontrakt więc mogą co najwyżej mieć nadzieję, że będzie tak jak w ostateczności było i że nikt się nie wyłamie.
Oczywiście są piłkarze ideowi, ale oni też mają dla siebie wyznaczone jakieś finansowe minimum.
No pewnie ale nie widzę powodów by dzieciaki które mają prawo w tym klubie czuć się do tej pory jak najbardziej doceniane pod względem szans na grę i reakcji kibiców na ich występy mieli nagle forsować sobie wymagania finansowe 'bo powinni myśleć o zapewnieniu rodzinie dostatku' czy z jakiegoś innego powodu. Słyszałeś by któryśkolwiek z ww. trójki nastolatków odstawił cyrk jak Moriba?
Po prostu nie zakładałbym, że 'romantyzm umarł i tyle'. Bo tak nie do końca jest mimo tego że rzemieślników, którzy myślą przede wszystkim nad własnym dobrobytem jest oczywiście wielu.
Barca nawet z mocną kadrą nie potrafiła seryjnie wygrywać LM,
A kto prócz nas potrafił?
Przecież tam nikt na poważnie nie myśli o wracaniu do konkurencji w LM gdzie w dowolnym meczu z mocnym zespołem bardzo realne jest widmo historycznego oklepu. To nie jest ich priorytet, tylko powrót do kasowania 70+ punktów na krajowym podwórku. W zeszłym sezonie jeszcze z Messim nie byli od tego daleko. Teraz jest gorzej, ale też nie wydaje mi się żeby było tak tragicznie jak z pozoru wygląda.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Goldschmidt »

Jak na zawołanie - Pedri 2026. Miliardowa klauzula. O pensji spekulują tyle że zdecydowanie niższa niż tych co zarabiają najwięcej i będzie stopniowo rosnąć więc można się domyślić że w rejonie 5-6 rocznie i w wieku 25 lat może dostanie 8-9.

Na dniach też Fati.

Strasznie romantyczne chłopaki :potwor:
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Para Siempre »

Niebywałe są te emocje w piłce nożnej. Tyle lat ich nienawidziłem, a teraz mi po prostu przykro. Chyba żaden klub w historii nie zdeptał swojego wizerunku tak, jak Barca.



Czyli jednak nocnik.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: lukexpl »

Goldschmidt pisze: pt paź 15, 2021 11:09 am Jak na zawołanie - Pedri 2026. Miliardowa klauzula. O pensji spekulują tyle że zdecydowanie niższa niż tych co zarabiają najwięcej i będzie stopniowo rosnąć więc można się domyślić że w rejonie 5-6 rocznie i w wieku 25 lat może dostanie 8-9.

Na dniach też Fati.

Strasznie romantyczne chłopaki :potwor:
I skąd te info o pensji? Bo oficjalnie się mówi tylko o miliardowej klauzuli. Równie dobrze mogą być tam takie zapisy, że już za kilka lat będzie dostawał te 8-9mln, co swoją drogą u nas w Realu daje dość wysoką pozycję w drabince płacowej. Zresztą zobaczymy za kilka lat czy będą mieli z czego spłacać te pensje, czy może znowu będą musieli podpisywać z zawodnikami aneksy do umów ;)
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Goldschmidt »

W przypadku standardowego rozwoju biorąc pod uwagę postępy jakie poczynił do teraz, pozycja w drabince blisko top5 byłaby jak najbardziej uzasadniona.

M.in. Cris Cubero z MD oraz Xavi Navarro i Martinez Ferran raportujący dla RAC1 piszą że po odnowieniu kontraktu jego zarobki będą podniesione ale tylko do średniego poziomu ze względu na słabą pozycję finansową klubu. Romano wyraźnie pisze o propozycjach płac rosnących z roku na rok odnośnie każdego z czwórki Gavi, Fati, Araujo i Dembele, i 'performance bonuses'. Pedri jest pierwszym na liście odnawianych kontraktów i nietrudno się domyślić że jest w podobnej sytuacji co większość młodych. Z Fatim i Dembele będzie ciężej, bo jeden ma Mendesa za agenta, a wobec drugiego oczywiste jest że klub postąpi inaczej ze względu na historię kontuzji. Barca nie jest w pozycji oferowania bajońskich sum i zarząd jest zupełnie inny niż ten który robił jakieś gównoaneksy na umowach Pique czy De Jonga rok temu, co widać choćby po umowie jaką negocjowali z Depayem.



Zupełnie nie brzmi na przywiązanego do barw, wysokość klauzuli też jak widać hardo negocjowana przez jego otoczenie...
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: TWL64 »

Araujo wypadł na 3 tygodnie, a chyba ostatnio miał niezłą formę + dobra głowa pod bramką rywala = mały plus dla nas przed Klasykiem ;)
Dla Barcy to raczej spore osłabienie.
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: TWL64 »

Ogladał ktoś mecz z Dynamem?
Podobno nic specjalnego nie grali, ciekawy jestem współpracy Ansu z Aguero.
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Para Siempre »

Demokracja to dziwka.

Laporta wzorowo zrobił piękną prezentacje, krok po kroku ładnie budował narracje i Socios przegłosowali niemal wszystko co chciał.

Większy zarząd, kredyt na 1,5 MLD na nowe Camp Nou, itp.

Jeden punkt tylko odrzucono z tego co pośpiesznie wyczytałem:
Nie uzyskano 2/3 głosów za przegłosowaniem artykułu 16 o zmianach we współpracy z Penyami bez udziału Światowej Konfederacji Penyi. Tym samym wniosek został odrzucony.
Czyli kibice nie przegłosowali w zdecydowany sposób punktu, który ograniczyłby rolę kibiców zrzeszonych w klubach kibica. Choć ciekaw jestem, czy i tak większość nie była za :ptak:
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: labeleq »

https://www.meczyki.pl/newsy/fc-barcelo ... z/176010-n


i pyk, pewnie kilka baniek z rop wpadnie...

"więcej niż klub"? może kiedyś coś znaczyło.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: lukexpl »

A nie mówiłem, że średniaki? :ptak:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Goldschmidt »

Fiu fiu.
Ciekawe czy to wypali
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Marcins »

Szkoda ze rudy polecial
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: eltacondedios »

Pisałem wczoraj kumplowi podczas meczu z Rayo, że paradoksalnie nie ma co życzyć Barcelonie zbyt wielu wpadek, bo Koeman to idealny hamulcowy, więc najlepiej gdyby gubił punkty w innym tempie, bo jeszcze go zwolnią. Szkoda.
Swoją drogą nie mieli na zwolnienie Koemana i nagle coś się znalazło?

Teraz oby nie Gallardo, bo za bardzo go lubię. W sumie póki co nie widzę jego odejścia, bo River idzie po mistrza, którego jeszcze z Gallardo nie wygrało, a do końca 7 kolejek. Ale w styczniu byłoby to całkiem możliwe jeśli nie Xavi.
Awatar użytkownika
CampNou
Posty: 117
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:51 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: CampNou »

No i latający holender wreszcie poleciał..
"Z Barceloną w tym sezonie po prostu nie da się wygrać"
Bernd Schuster - grudzień 2008
Awatar użytkownika
Szefo89
Posty: 76
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:57 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Szefo89 »

Ogólnie oni nie są w aż tak tragicznej sytuacji jak im próbuje się wmówić, jeżeli ktoś to dobrze poukłada to dalej mogą walczyć na wszystkich frontach i coś tam ugrać, tak jak w zeszłym sezonie zgarnęli Puchar Króla, a my zostaliśmy z niczym.

Liga - 6 punktów straty do liderów, to jest tyle co nic na tym etapie sezonu, zwłaszcza że jest jeszcze runda rewanżowa
LM - już w następnej kolejce prawdopodobnie wyprzedzą Benficę i wskoczą na drugie miejsce, wszystko będzie zależeć od bezpośredniego starcia między tymi zespołami oraz czy Portugalczycy drugi raz nie wtopią z Dynamem
CdR - jeszcze się nie zaczęło

Oczywiście każdy remis czy przegrana będą ich oddalać od jakiegokolwiek sukcesu, więc margines błędu jest niewielki, o ile w ogóle istnieje. Obyśmy za miesiąc nie znaleźli się w takiej sytuacji jak kibice United, którzy śmiali się z Arsenalu w strefie spadkowej, a obecnie te zespoły mają tyle samo punktów.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Goldschmidt »

eltacondedios pisze: czw paź 28, 2021 6:25 am Swoją drogą nie mieli na zwolnienie Koemana i nagle coś się znalazło?
No z tego co zrozumiałem to mieli ale nie wiedzieli kogo wziąć w zamian bo Xavi nie chciał, a inni nie będą pracować za symboliczną kasę. I chyba dalej średnio przekonany ale się zlituje. Czytałem na razie tylko doniesienia że będzie dwa tygodnie trenera tymczasowego póki wynegocjują warunki zwolnienia z kontraktu w Al Sadd.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: kabanog »

No ja nie wiem. Jak opcją ma być Xavi, to nie wiem czy lepszym wyborem nie byłby Pique. Przynajmniej gość bliżej rzeczywistości jest. A te jego doświadczenie w katarze to ja nie wiem czy cokolwiek daje.
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Marcins »

Noe ma podobno zadnej kary na zwolnienie ludwiczka. 12 baniek to pensja zalegla i za ten sezon
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Goldschmidt »

Lepszy rydz niż nic. Będzie mieć posłuch Busquetsów i reszty prędzej niż kelner z dołu tabeli Primera.
Awatar użytkownika
CampNou
Posty: 117
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:51 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: CampNou »

Marcins pisze: czw paź 28, 2021 10:37 am Noe ma podobno zadnej kary na zwolnienie ludwiczka. 12 baniek to pensja zalegla i za ten sezon


Jeden rabin powie jedno, drugi powie drugie..

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw paź 28, 2021 12:55 pm przez CampNou, łącznie zmieniany 1 raz.
"Z Barceloną w tym sezonie po prostu nie da się wygrać"
Bernd Schuster - grudzień 2008
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: lukexpl »

Pewnie będą się sądzić w sądzie i przedłużać, podobnie jak z Setienem.

Jak dla mnie za wcześnie na Xaviego i w niezłe gówno się pakuje, czym może sobie spalić przyszłość jeżeli się nie uda. Dużo lepszym wyborem byłby powrót Valverde, ale on pewnie za grosze nie będzie pracował.
Szefo89 pisze: czw paź 28, 2021 7:04 am Ogólnie oni nie są w aż tak tragicznej sytuacji jak im próbuje się wmówić, jeżeli ktoś to dobrze poukłada to dalej mogą walczyć na wszystkich frontach i coś tam ugrać, tak jak w zeszłym sezonie zgarnęli Puchar Króla, a my zostaliśmy z niczym.

Liga - 6 punktów straty do liderów, to jest tyle co nic na tym etapie sezonu, zwłaszcza że jest jeszcze runda rewanżowa
LM - już w następnej kolejce prawdopodobnie wyprzedzą Benficę i wskoczą na drugie miejsce, wszystko będzie zależeć od bezpośredniego starcia między tymi zespołami oraz czy Portugalczycy drugi raz nie wtopią z Dynamem
CdR - jeszcze się nie zaczęło

Oczywiście każdy remis czy przegrana będą ich oddalać od jakiegokolwiek sukcesu, więc margines błędu jest niewielki, o ile w ogóle istnieje. Obyśmy za miesiąc nie znaleźli się w takiej sytuacji jak kibice United, którzy śmiali się z Arsenalu w strefie spadkowej, a obecnie te zespoły mają tyle samo punktów.
Czyli reasumując są lepsi od Bayernu, bo są w grze o tryplet, a Bayern już odpadł z Pucharu Niemiec :ptak:
Awatar użytkownika
rayo
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 01, 2021 1:12 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: rayo »

lukexpl pisze: czw paź 28, 2021 12:43 pm Jak dla mnie za wcześnie na Xaviego i w niezłe gówno się pakuje
Wiesz- i tak i nie.
Bo nikt nie daje gwarancji gdzie będzie Barca za rok , dwa czy pięć. Niech sobie chłopak poczuje zapach ligi mistrzów na ławce bo za rok kto wie .... :shock: A gorzej niż za Koemana nie będzie
Awatar użytkownika
Culé a muerte
Posty: 53
Rejestracja: pt cze 04, 2021 2:04 am

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Culé a muerte »

SPOZNINE GRATULACJE Z OKAZJI WYGRANEGO KLASYKU MOJE MORDECZKI :brawo: :brawo:

Jakoś jestem na NIE odnośnie Xaviego, no ale co ja tam wiem skoro latem 2008 glosowalem w słynnej ankiecie "El Mundo Deportivo" za portugalskim złodziejem. Odnośnie Guardioli oczekiwania byly równe zeru a wyszedł kosmos. U Xaviego moze byc na odwrót.
"Rząd nie jest dla nas rozwiązaniem, jest dla nas problemem."
Ronald Reagan
Awatar użytkownika
Szefo89
Posty: 76
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:57 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: Szefo89 »

Czyli reasumując są lepsi od Bayernu, bo są w grze o tryplet, a Bayern już odpadł z Pucharu Niemiec :ptak:
Dokładnie, na dodatek Barcelona nie przyjęła od nikogo piąteczki, a Bayern już tak :psyduck:
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: FC Barcelona - rywal numer 1

Post autor: TWL64 »

Ten Dembele jest lepszy niż Bale i Hazard razem wzięci :kek:
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
ODPOWIEDZ