Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Awatar użytkownika
damikor
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 07, 2023 6:43 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: damikor »

No dobra, bad screen wyłączony, więc można usiąść do good screena. Wrzucę niektóe fragmenty w spoilery, bo zrobi się z tego ściana tekstu.

Odnośnie wczorajszego głosowania i dwóch cichociemnych:

Po wczorajszym linczu parę osób (tzn. konkretnie Gold i Gehu, a dosłownie teraz, gdy już miałem wysyłać wiadomość, podpiął się pod to Kondi - i to bardzo mocno) sugerowało, że Naimad9 i Skurwibąk mogą być czyści, biorąc pod uwagę winę Mateosa. Absolutnie się z tym nie zgadzam, wina Mateosa w żadnym wypadku nie oczyszcza dla mnie tej dwójki. Jestem gorącym zwolennikiem podwójnych głosowań w początkowych fazach gry i nie zdziwiłbym się, gdyby w Makarenę uderzył jeszcze jeden szemrany typ. Zwłaszcza mając w pamięci, moim zdaniem, pokrętną logikę z naimadowym głosowaniem na Lisiora, która była mocno "incepcyjna". No i do tego kolejny głos-strzał, tym razem w Minuska. Czemu akurat w Minuska?


Z innej beczki, trochę zastanawia mnie "sojusz" jaki zawiązali Vini i Kondi. A post Kondiego sprzed paru minut lekko mnie rozbawił:
kondi pisze: pt maja 12, 2023 2:56 pm [...]
Ja z vinim tez jestesmy gotowi na cmc.
W sumie to nawet bardzo mnie to rozbawiło. Wiem, wiem, to byłoby już trzecie głosowanie z rzędu w tym samym stylu i na pewno o to właśnie chodzi. Ale mimo wszystko - trochę to zabrzmiało jak jakaś antymafia albo kontakt Discordowy. ;)

Prześledziłem historię postów jednego i drugiego. Niewiele da się z tego wywnioskować poza faktem, że Vini przez jakiś czas zdawał się być przekonany o niewinności Kondiego. No i oczywiście obaj idą zawzięcie w Cmc.

Popatrzmy...

Vini:

Post 1: Historyjka.
Post 2: Czyszczenie Kondiego z uwagi na późne godziny pisania/przebywania na forum.
Post 3: Atak na Cmc za kwestię Kleya i księdza (imho słuszny atak, styl Cmc póki co bardzo mi się nie podoba, ale to temat na osobny post).
Post 4: Ponowny atak na Cmc, również na Kleya. Czyszczenie Kondiego i krytyka Gondoli (+1).
Post 5: Wspomina o Rokoko, ale tylko odnośnie żartowania, nic godnego uwagi.
Post 6: Ponowny atak na... tak, zgadliście, na Cmc! Aczkolwiek tu przy okazji wkrada się też scenariusz, który zakłada, że Kondi może być w mafii. Jakby lekkie zdystansowanie?
Post 7: Albo i nie, bo Kondi wspomina o głosowaniu na Cmc, więc "sojusz" został uratowany.
Post 8: Nowy cel - Antura
Post 9: Wróżenie z fusów odnośnie "ratowania Mateosa".
Post 10 i 11: Prośba i podziękowania za kolorowankę. Ciekawe czy Kleyo nadal znajduje się w gronie podejrzanych. ;)
Post 12: Czyszczenia Liso7 i lekki sus na Geha (Gehego?) Argumentem jest możliwa podpinka pod Mateosa. W ramach dygresji - osobiście raczej kupuję teorię o braku możliwości podpinki z uwagi na wczesne wysłanie ostatniego głosu.
I w końcu post 13: Kolejny atak w Cmc, ale tym razem do grona podejrzanych wbija szeroko Bury Zenek.

Kondi:
Post 1: Radość. Wielka Radość. Radość w przymusie.
Post 2: Tłumaczenie a propos późno napisanej wiadomości i pierwsza interakcja z Kleyem.
Post 3: Dalsze tłumaczenia odnośnie postu i cień podejrzenia na Cmc i Kleya. Do tego oskarżenia kierowane w osoby głosujące na Makarenę - z zastrzeżeniem, że raczej jeden mafiozo się w tej grupie znajduje.
Post 4: Kolejne podejrzenia na Cmc i Kleya. Głównym argumentem kwestia księdza. Nawiązanie "sojuszu" z Vinim.
Post 5: A propos kolorowanki, nic ciekawego.
Post 6: Obrona przed wyżej wspomnianym zdystansowaniem ze strony Viniego i kolejny atak w Cmc.
Post 7: Nie zgadniecie na kogo tym razem poszedł atak.
Post 8: Serio, nie zgadniecie. Ale tutaj też warto wspomnieć o słusznym spostrzeżeniu - zerknięcie na dolną część tabelki może się bardzo przydać, zwłaszcza za 2-3 dni.
Post 9: A propos podsumowań w wiadomościach FM.
Post 10: KLEYO I CMC
Post 11: "Ja z Vinim też jesteśmy gotowi na cmc" czyli to, co sprowokowało mnie do przeczytania wszystkich powyższych... podlinkowałbym Wam, ale no po prostu nie chce mi się tego robić. Wyszukiwarka działa.

W sumie wielu bezpośrednich interakcji między tą dwójką nie było, ale głosują solidarnie. Jakie mam na ten temat przemyślenia? Hm... Kondi wydaje się pisać w stylu takim samym, z jakiego go pamiętam... tyle tylko, że pamiętam go z czasów wspólnego bycia w mafii, heh. Tzn... tak mi się wydaje. Głupia sprawa, ale jestem na 90% pewny, że w tej mafii razem byliśmy. Ciężko to jednak odnieść do obecnej edycji, bo pojęcia nie mam jak bardzo jego styl się zmienia między dwiema stronami barykady. No ale to tylko luźna wspominka.

To co z mojej perspektywy jest kluczowe, to inna sprawa. Zgadzam się z tym, że gra Cmc jest w najgorszym wypadku podejrzana, a w najlepszym pozostawiająca sporo do życzenia. Niemniej, zarówno Vini jak i Kondi wydają się przede wszystkim cisnąć na motyw z księdzem i apelem o ratowanie Kleya. Z mojej perspektywy zarówno post Cmc jak i wielokrotne "prośby" Kleya kierowane do księdza były niczym innym jak żartobliwym nawiązaniem do poprzednich edycji i faktu, że Kleyo często-gęsto padał jako pierwszy. Praktycznie nic sobie z tego nie zrobiłem, gdy przeczytałem po raz pierwszy. Ale Vini i Kondi sprawili, że trochę się nad tym zacząłem zastanawiać. I należy tu zadać pytanie: czy obaj próbowali złapać się tego tropu, by zasiać nieco fermentu, czy też jednak coś tkwi w trójkąciku cmcowo-księdzo-kleyowym? Do dalszego przemyślenia, na razie mam innych ancymonów na radarze.


Odnośnie analizy @Antura:
Antura pisze: pt maja 12, 2023 7:07 am No poszedł mafioza na ścięcie. Może współ-mafioza. Ale ech... kim jest imiennik?
Damian = naimaD
Antura pisze: pt maja 12, 2023 7:07 am Damikor ładny [...] wydaje się być bardziej dojrzały, męski i pewny. [...]
Obrazek

Antura w innym poście pisze:Ale raczej bym nie ruszał póki co
Obrazek

Moje zboczenie w zakresie literówek wymyka się spod kontroli. Aczkolwiek byłoby zabawnie, gdyby się okazało, że kilka osób z mafii pisało teksty wysyłane później z jednego konta. No ale to tylko taki luźny podśmiechujek z mojej strony, wątpliwe, by komuś aż tak udało się podrobić czyjś styl pisania.


kleyo pisze: pt maja 12, 2023 2:46 pm Przecież gdyby napisali nie wiem, wiolonczela, to też będzie rozkmina czy ktoś to kiedyś użył na naszym forum (już pomijam, że forum jest jeszcze zbyt małe, żeby miało odpowiednią grupę badawczą do takich analiz).
W edycji, w której byłem w mafii, napisałem kiedyś mord nawiązujący do jednej z książek Agathy Christie, bo bodajże Góral kiedyś coś o niej pisał w temacie o książkach. Niestety nikt nie podłapał. :D

A no i swoją drogą, mafio, postaralibyście się trochę przy morderczych opisach. 3/4 frajdy zawsze sprawiało mi czytanie ciekawych historyjek, a Wy mi tu wjeżdżacie z serduszkami. Ha tfu.
kondi
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:33 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: kondi »

@damikor sojusz nie sojusz z vinim, przynajmniej lecimy solidarnie w jedna strone i piszemy o tym otwarcie, zamiast walic pojedynczo jak inni miastowi. Na moje to ze dwoch mafiozow robi to samo i beda tak plynac..
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: kleyo »

damikor pisze: pt maja 12, 2023 3:48 pm Po wczorajszym linczu parę osób (tzn. konkretnie Gold i Gehu, a dosłownie teraz, gdy już miałem wysyłać wiadomość, podpiął się pod to Kondi - i to bardzo mocno) sugerowało, że Naimad9 i Skurwibąk mogą być czyści, biorąc pod uwagę winę Mateosa. Absolutnie się z tym nie zgadzam, wina Mateosa w żadnym wypadku nie oczyszcza dla mnie tej dwójki
Zgadzam się w 100%, jednocześnie wydaje mi się, że jeśli ktoś z pary naimad9 - Skurwibak jest winny to drugi nie i vicewersa.
damikor pisze: A no i swoją drogą, mafio, postaralibyście się trochę przy morderczych opisach. 3/4 frajdy zawsze sprawiało mi czytanie ciekawych historyjek, a Wy mi tu wjeżdżacie z serduszkami. Ha tfu.
Mateos nie miał czasu (czekał do weekendu), naimad ma zapierdol itp. itd. to kiedy mają pisać mordy?
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
kondi
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:33 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: kondi »

Nie no wy serio myslicie ze w g1 na 1 osobe zaglosowalo wiecej niz 1? I to jeszcze Mateos mafiozo co oddal glos ostatni? bez jaj. Kopiecie sobie dol panowie.

edit: szkoda ze Crawler MG a nie uczestnik, on obcykany w historycznych edycjach i dam sobie reke uciac ze by mi nie znalazl edycji w ktorej w g1 na 1 osobe glosowalo 2 mafiozow.
Ostatnio zmieniony pt maja 12, 2023 4:04 pm przez kondi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Asika
Posty: 10
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:58 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Asika »

Czekajcie, ale masówka na cmc ma iść, bo napisał, żeby ksiądz się modlił za kleya?
"Był zawsze niezwykłym i zdolnym dzieckiem, na którym nikt się nie poznał. Gdy dorósł, w dalszym ciągu nikt go nie rozumiał i życie jego było pod każdym względem tragiczne." Tove Jansson
Awatar użytkownika
damikor
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 07, 2023 6:43 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: damikor »

kondi pisze: pt maja 12, 2023 4:01 pm edit: szkoda ze Crawler MG a nie uczestnik, on obcykany w historycznych edycjach i dam sobie reke uciac ze by mi nie znalazl edycji w ktorej w g1 na 1 osobe glosowalo 2 mafiozow.
Na całe szczęście masz mnie. Głosowałem razem z Hermanem na tę samą osobę. W pierwszym głosowaniu. Obaj byliśmy w mafii. Wygraliśmy całą grę (jak się chwalić, to się chwalić). To dobra taktyka. Rękę możesz wysłać na paczkomat.
Ostatnio zmieniony pt maja 12, 2023 4:08 pm przez damikor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: kleyo »

kondi pisze: pt maja 12, 2023 4:01 pm edit: szkoda ze Crawler MG a nie uczestnik, on obcykany w historycznych edycjach i dam sobie reke uciac ze by mi nie znalazl edycji w ktorej w g1 na 1 osobe glosowalo 2 mafiozow.
Jesteś prawo czy leworęczny?

Jak byłem OC to regularnie głosowaliśmy parami, choć faktycznie nie pamiętam czy od pierwszego głosowania, ale chyba tak.
Ostatnio zmieniony pt maja 12, 2023 4:08 pm przez kleyo, łącznie zmieniany 1 raz.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
kondi
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:33 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: kondi »

Zwracam honor w takim razie. Tak siak czy owak, dla mnie malo prawdopodobne.


edit: @kleyo lewo
Awatar użytkownika
rokoko
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 23, 2022 2:02 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: rokoko »

Aaaa, gryzie!
Asika pisze: pt maja 12, 2023 3:33 pm Mafia zabiciem lisiora i wystawieniem Mateosa. na świecznik zagrała bardzo buńczucznie (tudzież nie do końca przemyślanie), bardzo w stylu początkowych postów Skurwibaka (po których mocno stonował i bardzo się rozpłynął w powietrzu), który zawsze próbuje być przyjacielem wszystkich, nawet tych, których zabija. Czasem mu się zapomni zagłosować, czasem zagłosuje na niewinnego, od czasu do czasu napisze niezobowiązujące posty. Może dostanie powiadomienie, że został zacytowany i przypomni sobie, żeby jednak wziąć udział w tej zabawie.
Ok, zgadzam się co do tego, że ten mord to była zagrywka prawdopodobnie na wprowadzenie wątpliwości co do tego, czy warto głosować na Mateosa i że strasznie się na tym przejechali. Pamiętam też, że sama zasiałaś ziarno niepewności co do tego, czy mafia aby na pewno mogła zagrać tak bardzo buńczucznie (tudzież nie do końca przemyślanie) zaraz po mordzie na Lisiorze:
Asika pisze: czw maja 11, 2023 5:35 am Ciekawe zagranie ze strony mafii z odstrzeleniem lisiora. Tak jakby chcieli ułatwić nam podjęcie decyzji co do kolejnego linczu i podać na tacy głosującego po raz drugi na niewinnego Mateosa. Jeśli sam Mateos. jest niewinny, będzie najłatwiej się wybronić ze strzału oddanego w niego.
Ale wracając – co ma do tego Bonku, nawet jeśli rzeczywiście jest w mafii? Dobrze rozumiem twój wywód, że on miałby tym wszystkim sterować? Nie kupuję tego skojarzenia (tak, tak, to będziemy musieli sobie z tym jakoś oboje poradzić, super gadka), jeśli Bonk jest w mafii i gra teraz nierozsądnie na wysypanie swojej prawdziwej tożsamości, to dzieje się to dlatego, że nie ogarnia gry i jest nieautentyczny z tą swoją przyjazną otoczką, a nie dlatego, że miał coś wspólnego z planowaniem strategii na ubicie Lisiora w mordzie i uratowanie Mateosa, bo to ustalał ktoś pewnie bardziej zaangażowany, doświadczony, jakiś mafijny przodownik. Żadne serduszka, pszczółki nie mają z tym nic wspólnego, a to było twoje jedyne spostrzeżenie rano. Sam fakt, że muszę to z ciebie teraz wyciągać wprowadza niepotrzebny chaos.
Awatar użytkownika
Asika
Posty: 10
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:58 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Asika »

rokoko pisze: pt maja 12, 2023 4:12 pm Aaaa, gryzie!
Hm, chyba źle odbierasz moje posty. Moje zęby są jak najbardziej schowane. Chyba że masz ortalionową kurtkę, wtedy mogłabym się zastanowić czy by ich nie wystawić.
rokoko pisze: pt maja 12, 2023 4:12 pm Ale wracając – co ma do tego Bonku, nawet jeśli rzeczywiście jest w mafii? Dobrze rozumiem twój wywód, że on miałby tym wszystkim sterować?
Z mojego doświadczenia w edycjach, w których grałam w mafii wynika, że każdy z mafiozów może się wypowiedzieć na temat tego, jak będzie opisany mord. Jak najbardziej wyobrażam sobie Skurwibaka optującego za serduszkiem dla lisiora, skoro na sam odstrzał mafia postanowiła zagrać tak ryzykownie - niezależnie od tego, kto tym odstrzałem zarządził (i nie, nie sądzę, żeby był to Skurwibak).

A Ty na kogo dzisiaj głosujesz?
"Był zawsze niezwykłym i zdolnym dzieckiem, na którym nikt się nie poznał. Gdy dorósł, w dalszym ciągu nikt go nie rozumiał i życie jego było pod każdym względem tragiczne." Tove Jansson
vini639
Posty: 126
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:04 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: vini639 »

@damikor nie nazwałbym tego sojuszem, po prostu mi zachowanie cmc śmierdzi od początku, więc uważam, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iz jest z mafii. z tego też względu idę w to na ten moment, gdyż nikt inny mocniej nie rzucił mi się w tych dniach w oczy. No i zastanawiałem się wczoraj nad Anturą, ale trochę mnie przekonała swoimi postami, chociaż pierwsze głosowania dziwne (tym bardziej że potem chyba czepiła się jakiegoś głosu na rokoko, a sama tak zagłosowała) i wczorajszy brak głosu również.

@kleyo nie mogę znaleźć gdzie konkretnie Antura tak napisała.
Awatar użytkownika
cmc
Posty: 0
Rejestracja: pn kwie 24, 2023 9:37 am

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: cmc »

Odnośnie Antury, pamiętacie kto ostatnio zrobił takie "postaranko"? Crawler z jego siecią powiązań. Oczywiście był w mafii.
minusek
Posty: 1376
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: minusek »

minusek wczoraj siedział do późna (tak jak parę dni wcześniej Mateos) i w tym czasie nic konkretnego nie napisał. Tyle czasu analizowania, żeby wyjść z tropem na "preludium" z pierwszego mordu. No ludzie kochani, przecież to nie jest jakieś niesamowite słowo jak np. sławetna kurara, tylko zwykły zwrot, który słyszy się często, tyle że może akurat nie pasuje do forum piłkarskiego. Przecież gdyby napisali nie wiem, wiolonczela, to też będzie rozkmina czy ktoś to kiedyś użył na naszym forum (już pomijam, że forum jest jeszcze zbyt małe, żeby miało odpowiednią grupę badawczą do takich analiz).
kleyo pisze: pt maja 12, 2023 2:53 pm Że niby nie było Cię tu wczoraj ok. 23-1? Choć tu na Twoją obronę jest to, że wtedy wyskakiwały nowe odcinki rozkimy Antury, więc był sens siedzieć i czytać.
Byłem, byłem. Nie wyszedłem z tropem preludium, tylko go skomentowałem. W tym się pomyliłeś. Pomyliłeś się tez ze siedziałem tyle aby nic konkretnego nie napisać, bo skomentowałem swoją wcześniejsza rozkmnikę. Wczytaj się. Nie dodałem szczegółów, to prawda, ale nie mysle ze miasto tego dzisiaj potrzebuje.
Ostatnio zmieniony pt maja 12, 2023 4:53 pm przez minusek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Antura
Posty: 0
Rejestracja: ndz maja 07, 2023 5:17 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Antura »

cmc, czemu nie grasz w mafię? taka wyjebka?
boisz się ze mną rozmawiać, c'nie?
w sumie jak padniesz jako niewinny to nie będzie mi Cię szkoda, bo grasz na anty-efforcie, szkodnictwo miastowe: albo celowe mafijne albo partactwo, ale po co się zapisywac by partaczyć?
posyłam głos tutaj, bo myślałem że pressing sprawi, że cmc się aktywuje...
a on jeszcze bardziej leci w chuja
a jest on przecież tutaj największym ogarem mafijnym z 40+ edycjami jak nie 3x więcej
Awatar użytkownika
rokoko
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 23, 2022 2:02 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: rokoko »

Asika pisze: pt maja 12, 2023 4:36 pm Hm, chyba źle odbierasz moje posty. Moje zęby są jak najbardziej schowane. Chyba że masz ortalionową kurtkę, wtedy mogłabym się zastanowić czy by ich nie wystawić.
Myślę, że tam gdzie widziałem prztyczki w moją stronę, znajdowały się prztyczki w moją stronę. I nie jest to nic złego, wręcz przeciwnie – wprowadzają one życie do gry.
Asika pisze: pt maja 12, 2023 4:36 pm A Ty na kogo dzisiaj głosujesz?
[lanie_wody]
Według mnie dzień po wczorajszym sukcesie został źle poprowadzony – jak byłem we mgle, tak wciąż się w niej znajduję. Niby finalnie dobrze wyszło, że za wiele osób się nie deklarowało ze swoimi głosami w ostatnim linczu, bo do tego, że został usmażony mafioso, to jeszcze możemy dosyć śmiało (bo ja jestem w gronie wybrańców!) wykluczyć jakieś dokładne liczenie głosów przez mafię i to, że się podpięli pod Mateosa, bo imo chcieli go do końca uratować, ale i tak udało się dzięki minimalnej różnicy, i nie wiem czy dzisiejsze głosowanie nie rozłoży się jakoś katastrofalnie dla miasta z wynikiem rzędu 3 na cmca, 3 na Anturę, 3 na naimada (no chyba że wszyscy są w mafii!) i czy nie lepiej byłoby jakoś jaśniej wyznaczyć kierunek miastu. A może pierdolę, i tylko nakręciłoby to niepotrzebną masówkę na niewinną osobę i oddaliłoby miastowych od słusznych, nowych tropów. Tym razem wyślę głos późno, może dojdzie do jakiegoś gwałtownego rozwoju wydarzeń.
[/lanie_wody]

Pewnie na naimada, dunno.


e: w sumie widzę, że Scratch wychodzi z cienia, to może jednak w niego uderzę po raz trzeci.
cmc pisze: pt maja 12, 2023 5:07 pm Mam testament, więc nie boję się śmierci.
Ciary.
Ostatnio zmieniony pt maja 12, 2023 5:12 pm przez rokoko, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
cmc
Posty: 0
Rejestracja: pn kwie 24, 2023 9:37 am

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: cmc »

Mam testament, więc nie boję się śmierci.
Gehu
Posty: 370
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Gehu »

Ja dzisiaj idę w Scratcha - tak jak wspomniałem - dla mnie przynajmniej jeden mafioso ukrył się w głosach Antury i na ten moment to on mi najbardziej pasuje. Szybciutko podpiął się pod tezę, że to ja byłem decydujący dla mafii w głosowaniu na Mateosa i bardzo zgrabnie chciał to podsunąć reszcie. Na szczęście Kleyo czy Minusek zauważyli, że o 17:30 nie mogli mieć pewniaczków - zbyt wcześnie.

Dzisiaj na Scratcha - bez urazy.
W dalszej obserwacji mam na ten moment Asikę.

Nadal myślę nad tym kto z głosujących na Mateosa mógł być naszym wybielonym i na ten moment pomysłów brak. Być może dzisiejszy lincz i mord nam coś ciekawego podsunie.

Antura i jej streszczenia wydają się ciekawe - muszę do tego przysiąść dokładniej i skonfrontować z moimi odczuciami na temat naszych graczy.
Gehu
Posty: 370
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Gehu »

damikor pisze: pt maja 12, 2023 3:48 pm Geha (Gehego?)
Mordeczko i mordeczki - Gehu, Geha - gdyby miało Wam to pomóc na przyszłość - Grzechu, Grzecha, broń boże Grzechego :loool:
minusek
Posty: 1376
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: minusek »

Goldschmidt pisze: pt maja 12, 2023 1:18 pm
Niektórzy jakby onieśmieleni, że ktoś miał zajawkę zagrać na dwa style + dziwna reakcja, trochę obronna, jakby mieli coś do ukrycia. Albo trochę gorliwie szukają drugiego dna i powodu uruchomienia się. Tylko że gdyby Antura była w mafii i robiła zasłonę dymną to byłby to dosyć marny plan zaczynać analizę której może nie mieć czasu dokończyć od tych którzy dla niej są bardziej zieloni. Jeżeli w mafii jest, to naturalnie ci których propsuje będą na świeczniku. Możliwe że fajny oryginalny sposób na sus ludzi których mafia woli się pozbyć, tym bardziej że inni mniej aktywni którzy mogą w niej być olewają ciąg postów.
A kontekst tego wszystkiego? Zaczyna nagle walić takie posty odkąd zaczęło jej się palić pod tyłkiem (i to dość niespodziewanie moim zdaniem). Marny plan mafioza? Wzbudza zaciekawienie, a z całkowitą analizą zejdzie jej kilka dni. Przez kilka dni to będzie tyle nowego materiału, ze jej typ pewnie pójdzie w zapomnienie. Fajnie ze się stara, tylko deczko późno. Pytanie mam tylko jedno (w zasadzie do siebie tez): co nam da jej smierć, poza tym ze zginie? Może samo to ze zginie będzie wystarczające.

Brak masówki i niepewność co do typów, to najlepsze co mogło dziś spotkać miasto. Niektórym to z pewnością nie jest na rękę, a jak widzę @rokoko juz rozdziela głosy.

@Forumowa Mafia @Crawler czy będziesz zaliczał głosy lub ich zmianę po 21?
Awatar użytkownika
rokoko
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 23, 2022 2:02 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: rokoko »

minusek pisze: pt maja 12, 2023 5:17 pm Niektórym to z pewnością nie jest na rękę, a jak widzę @rokoko juz rozdziela głosy.
Zostałem zapytany. Odpowiedziałem.

e:
vini639 pisze: pt maja 12, 2023 4:36 pm @kleyo nie mogę znaleźć gdzie konkretnie Antura tak napisała.
Wyręczę, tutaj:
Antura pisze: czw maja 11, 2023 9:55 pm Kleyo
- Cieszy się z przeżycia jakby był Starą Gwardią co umierać mógłby w 1 mordzie, ktoś potwierdzi czy tak jest? Inaczej to szczęście trochę na wyrost.
- Grilluje i robi interakcję z Kondim. +++
- Zależy mu na aktywizacji graczy, na nie łapaniu przez nich punktów karnych, poucza, robi swoisty guidance... może jednak mu zależy na mieście? A zarazem punktuje wszystko co tylko może, nawet kwestie harmonogramowo-czasowe. To się chwali.
- Pomaga z czasem
- Pomaga z objaśnianiem kim jest Macarena i Naimad
- Chce żyć i chce modlitwy księdza
- Piszę duże effortowe posty
- Szczere meta-analizy emotikon i innych pierdół
- Wydaje się (!) że bije z niego szczerość, prostoduszność, otwartość... a to ważne cechy dla porządkowania gry w mieście. Nawet jeżeli jest parszywym mafiozą, to taki mafiozo to skarb, bo daje dużo kontentu, a powinno się o nich decydować blisko meczówki na podstawie całości gry.
- Nie no, gdyby we wszystkich mafiach, które mistrzuje, gracze tak grali, to byłaby gra czysta i elegancka
- Dodatkowo nie płaszczy się, specjalnie mocno się nie tłumaczy (chociaż trochę się tłumaczy, ale może ma tak z natury? ta transparentność, ktoś mi musi zweryfikować)

No generalnie kolorujemy na zielono, na pewno kilka poziomów wyżej od CMC, a od Pana Lewkonia takich właśnie jak powyżej rzeczy bym się spodziewała. Interakcji z samym Lewkoniem za bardzo nie widzę, więc się nie odnoszę. No i zabił mafiozę, a poświęcanie swojego, gdy nie wiadomo nawet jak się rozstawiają głosy... uszanowanie.


kleyo pisze: wt maja 09, 2023 9:47 pm
Antura pisze: wt maja 09, 2023 9:40 pm wysłałam... sama do siebie :(
:szok: to Ty jesteś dziewczyną?
:////
naughty
:nie:

Lista
od najbardziej niewinnego do winnego, z uwzględnieniem naturalności w pisaniu, chociaż jestem mało empatyczna więc bierzcie na to poprawkę:
Kleyo - [wysoka naturalność]
//
cmc - [taka sobie naturalność]

A co do tego, że kleyo zostanie dzisiaj na pewno zamordowany – cóż, to mówi on sam i jest to albo jakaś strategia (odwrócona psychologia!) albo jego fatalizm.
Awatar użytkownika
Forumowa Mafia
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 07, 2023 8:03 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Forumowa Mafia »

minusek pisze: pt maja 12, 2023 5:17 pm @Forumowa Mafia @Crawler czy będziesz zaliczał głosy lub ich zmianę po 21?
Umówmy się, że uznaję głosy oddane do maksymalnie 22:30. Reszta harmonogramu też wydłużona proporcjonalnie o godzinę. Jeśli będą wątpliwości - uznajemy, że regulamin obowiązuje.
minusek
Posty: 1376
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: minusek »

rokoko pisze: pt maja 12, 2023 5:21 pm
minusek pisze: pt maja 12, 2023 5:17 pm Niektórym to z pewnością nie jest na rękę, a jak widzę @rokoko juz rozdziela głosy.
Zostałem zapytany. Odpowiedziałem.
Zrobiłeś nawet więcej, zasugerowałeś osoby i przyznałeś im po kilka punktów. Dobra robota.

Dziekuję @Forumowa Mafia
Awatar użytkownika
rokoko
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 23, 2022 2:02 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: rokoko »

Minusku, nie jestem w stanie przyznawać więcej niż jednego punktu na turę w tej grze. Chyba że masz na myśli tamtą grę.
rokoko pisze: ndz maja 07, 2023 8:42 pm No wreszcie.

HALL OF FAME

HALL OF SHAME

1. cmc 30
2. Kleyo 30
3. Marcins 30
4. Gold 28 KILL
5. Lisiacz 30
6. damikor 30
7. Bury Zenek 30
8. Asika 30
9. scratch 30
10. Mateos 30
11. KarBar 30
12. minusek 30
13. vini639 30
14. Chain 30
15. naimad9 30
16. MacaMacura 30
17. Ligz 30
18. RevolPL 30
19. rokoko 32 SAVE
20. lisior vel CasRamHig 30
21. Bonk 30
22. Gehu
23. Antura
24. Gondola
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Marcins »

To pytanie do Forumowej Maffi official na forumku to tak, zeby odwrocic uwage, ze na pewno jestem z miasta, a przeciez moglem zapytac na discordzie :mysli: ?
Bury Zenek
Posty: 0
Rejestracja: ndz wrz 04, 2022 11:30 am

Re: Forumowa Mafia - Edycja pierwsza (siedemnasta)

Post autor: Bury Zenek »

No w końcu zaczyna się dziać.
Antura pisze: pt maja 12, 2023 9:03 am Bury Zenek
O ile dobrze pamiętam to jak ostatnio grałem z Anturażem, to wtedy był chłopem. Don't get me wrong, nie chcę tutaj wyjść na transfoba ;)
Kiedy ze mną grałeś?

ObrazekObrazekObrazekObrazek

I jeżeli ze mną zaprawdę grałeś, i jeżeli serio głosowałeś na Rokoko - naughty.

Tak zagłosować sobie na top-tier gracza niby od niechcenia, bo niby czymś tam wkurzył, bo może akurat odleci pierwszego dnia i będzie problem z głowy... ze świadomością jak ten gracz gra i co wprowadza do Miasta?

Obrazek
Bury Zenek pisze: czw maja 11, 2023 4:36 am Co z tego że wcześnie oddałem głos na roko, w pierwszym linczu. Na co miałem czekać, aż jakiś mafiozo się przyzna? :p
Mało pisałem bo szczerze mówiąc do wczoraj nie było o czym, chyba że o błędach gramatycznych.

Co do samego głosowania... Kurczę no, czym się Gondola zasłużył tak szybko na strzały? Siedzi kilku nonejmów i przemykaczy w których na luzaku może sobie siedzieć mafiozo i wytrzymać jeszcze chuj wie ile bo trzeba linczować "większe marki" bo grają jak mafia. Czyli niby jak? Bo też podawał jakąś definicję ze słownika? Geez...

Dlatego głos Asiki jak dla mnie podejrzany, ale nie na tyle żebym jakoś próbował większą teorię na tym budować. Tym bardziej że ona przynajmniej coś będzie próbować, więc albo będzie miała okazję popełnić błąd, albo się jeszcze wybroni. A nie napisze coś w stylu "o kurczę! " i dorzuci jakieś oskarżenie z dupy.
Klękający post. Tłumaczenia, przepraszanie, wyjaśnianie, dorabianie czegoś na siłę. Mafia lubi tak się płaszczyć, by Miasto uznało, że spoko.
No ale właśnie, o tym już niektórzy wcześniej pisali z czym się zgodziłem. Że po prostu lepiej jest odjebać jak najszybciej tych "mrukliwych", no bo jeśli są w mafii to łatwo się tak nie wystawią i będą tak się ślizgać, a dwa, że powiedzmy sobie szczerze, odjebanie kogoś takiego w przypadku jak jest niewinny no to nie będzie to aż taką stratą dla miasta jak i dla samej rozgrywki. Ktora, powiedzmy sobie szczerze, zubożała bez Gondoli. Na pewno bardziej niż w przypadku co niektórych.
Po czasie wykorzystywanie retoryki Czyszczenia Przedpola by się tłumaczyć. :tak:
W każdym razie, ciebie nie zamierzam jakoś bardziej atakować czy cisnąć. Właśnie z tego powodu o którym pisałem wcześniej. I właśnie dlatego, dlaczego tak irytuje mnie twoje zachowanie...
Znalezienie powodu by kogoś nie atakować i nie cisnąć, ale z tego co widzę, to Zenek i tak mało atakuje/cisnie... jeżeli zrezygnowałby z 1 celu, powinien wziąć na tapet 2, inaczej to puste słowa z brakiem zamiaru?
Bury Zenek pisze: czw maja 11, 2023 7:43 pm Jeden padł.

Czyli strzelanie w cichych było dobrą drogą.
Dziękuje. Mamy tyle linczów w stosunku do mordów, że spokojnie możemy sobie wyczyścić wszystkich mało aktywnych czy mało wprowadzających, a potem zostanie sam Śmietanka. Śmietanka, która będzie się musiała odzywać, odnosić, reagować... i wysypywać! Nawet jeżeli przez sprawdzenia Deta. :D
Bury Zenek pisze: czw maja 11, 2023 8:03 pm Mateos był na świeczniku, zabezpieczenie. Na łatce "ale przecież ja głosowałem na Mateosa!" można sobie łatwo śmigać.

Jak na razie najkonkretniejszy trop. Tak samo jak głosowanie na Anture, co marcins zręcznie pominął. :> No, choć oczywiście nie ma mu się co dziwić, nie traktowałbym tego susowato. Jeden tu, jeden tu IMO bardzo prawdopodobne.

E: kleyo, pełna zgoda, że nie ma co głosować na tę grupę.
A cmc... Ja go kojarzę głównie z tego, że ma już czterech pewniaków w mafii xD
Jeżeli zakładam, że cmc może być w mafii, i tutaj zachodzi potencjalna interakcja... to the "Fellow kids, i'm xD" raczej Cie w moich oczach zaczerwienia. Poza tym cmc nawet nie miał 4 pewniaków w mafii, tylko zrobił sobie marną listę bez podstawki, by mieć jakąkolwiek zaczepkę. Ale iks de nerwowe.

Czerwono. Chociaż powyżej cmc.

Lista
od najbardziej niewinnego do winnego, z uwzględnieniem naturalności w pisaniu, chociaż jestem mało empatyczna więc bierzcie na to poprawkę:
Kleyo - [wysoka naturalność]
Damikor - [chłodna, calculated i pewna siebie naturalność]
Goldschmidt - [chillera w naturalności, bez spiny, ale bez przesadnego luzu]
//
liso7 - [przyjemna naturalność, ale niewiele]
Marcins - [drewniana i toporna naturalność]
//
bury zenek - [nerwowa naturalność, trochę ulegle i reaktywnie]
cmc - [taka sobie naturalność]

Dobra, od początku.

Grałem z tobą. W twojej pierwszej grze, panie "kolego Crawlera". Szybko wtedy poleciałeś, więc może nie do końca pamiętasz, że... Wtedy wygrałem, będąc w mafii, będąc debiutantem i... Robiąc analizy wszystkich po kolei i grając argo xD serio, twoje dzisiejsze/wczorajsze wyjście pod presją mordu to jest w zasadzie parodia mojej gry wtedy xD

A nie wykluczałbym tego, że Antura jako jedyny z grajacych ma dostęp do archiwalnych edycji. Ba, zakładam to.

Tyle, że to nic nie znaczy, o niczym nie świadczy.

Dalej, to całe nie tylko zgrywanie kobiety, ale i nieogara... A nagle jeb, MVP dnia. Znowu, fifty/fifty. Ale dokładając do tego nadal narrację, że uuu oooo nie znam was bo nie siedzę na discordzie (ja też nie), nie znam nikogo, kto to ten kleyo... NO ALE ROKOKO?! NO PRZECIEŻ TO MARKA!

Ominąłem ostatnie edycję, ta chyba jest moja druga łącznie. Więc nie wiem czym się wykazał roko ostatnio, więc może faktycznie niesłusznie zaliczyłem go do grona szaraków których kojarzę, stąd pierwszy głos. No ale wcześniej nie zwróciłem uwagi na to, że on też w niego poszedł xD

Dalej,
W sumie dalej skupianie się na moim głosie na roko, którego do top-tier bym po prostu nie zaliczył xD Nie znam go dobrze, kojarzę.
A poza tym, WYPRASZAM SOBIE. GDZIE PRZEPRASZAŁEM? NIGDY W ŻYCIU NIKOGO NIE PRZEPROSIŁEM.

Dalej,
Jak po czasie? Pierwszy głos poszedł jak poszedł a dalej propozycja kleya i TWOJA wydała mi się słuszną droga, co nawet potwierdziło ostatnie głosowanie. Więc nie bardzo rozumiem twojego zarzutu.

Dalej,
Insynuacje że cisnę dalej w głosowanie na mruków i eliminowanie ich wszystkich...
Iks kurwa de
Tylko ty to powiedziałeś. Wcale nie zasugerowałem nawet że dzisiaj dalej będę szedł w tym samym kierunku. Jeden z grupy priorytetowej odpadł, trzeba szukać czegoś w innej. Także tyle na temat tego jak dzisiaj zagłosuję.

A xD nerwowe...
No kurwa, elaborate on that, bo tutaj nawet nie ma czego bronić xD

Abstrachując już od powyższego, co do podejrzenia Antury... Mógłbym zwrócić jeszcze uwagę na parę rzeczy, i oczywiście IMO susowato w chuj, ale... No, widać obraną jakąś taktykę i trochę rozumiem miejscami co może próbować robić. Także łącznie jak dla mnie fifty/fifty w te i we wte, ale jestem skłonny uznać taktykę za dobrą i jednak bardziej bym uznał że jednak czysty. Do tego zmusza do dyskusji co plus.
ODPOWIEDZ