Piłkarska Reprezentacja Polski

Jak daleko zajdziemy na Euro?

Czas głosowania minął śr cze 16, 2021 10:06 am

odpadniemy w fazie grupowej
8
57%
1/8
5
36%
ćwierćfinał
0
Brak głosów
półfinał
0
Brak głosów
zagramy w FINALEEEEE auuuuuu
1
7%
 
Liczba głosów: 14

minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: minusek »

Gadanie. Teraz niby nie umiemy i mamy mentalność przegrywów, ale kiedy w przeszłości cieszyliśmy się z awansów od razu po losowaniach, to było o arogancji itp. Nie tutaj jest problem IMO.

Niemniej wywalenie Czesia to dobra decyzja, ale to ledwie pierwszy krok. Pytanie czy pójdzie za tym drugi, czyli postawienie na TRENERA.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: Wolf »

Mylisz arogancję i zachowanie pismaków zwących się dziennikarzami i części kibiców z zachowaniem piłkarzy. Paru może ma odpowiedni mental, ale chodzi o zaszczepienie go całości i pokazanie, że umieją. Tak właśnie jak choćby z opisaną wyżej Portugalią zrobił Leo, gdzie nieznany Bronowicki i bodajże Golański zablokowali czwartej drużynie świata skrzydła z Cristiano w składzie choćby. Mental, rozwój i postawienie na mądrą ofensywę to klucz. Koniecznie z odstrzeleniem Glika i Krychowiaka, którzy trzymają reprezentację w starym sposobie gry. Inna sprawa, że za chwilę Kulesza pod wpływem geniuszy typu Engel, Piechniczek czy Bąk, pozostających mentalnie w latach 90, może postawić na Probierza i na tym się skończą nadzieje.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: lukexpl »

https://weszlo.com/2023/01/07/tagliafic ... takowanie/

Taki obraz naszego "sukcesu" na MŚ. Zdecydowanie za mało się mówi o tym kompromitującym fakcie, który zdradził Tagliafico.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: minusek »

Wolf pisze: czw gru 29, 2022 3:48 pm Mylisz arogancję i zachowanie pismaków zwących się dziennikarzami i części kibiców z zachowaniem piłkarzy.
Nic nie mylę w tym przypadku. Całe to bagienko mówiło jednym głosem. Vox populi, vox Dei.
lukexpl pisze: wt sty 10, 2023 2:45 pm https://weszlo.com/2023/01/07/tagliafic ... takowanie/

Taki obraz naszego "sukcesu" na MŚ. Zdecydowanie za mało się mówi o tym kompromitującym fakcie, który zdradził Tagliafico.
Nie widzę w tym nic niezwykłego. W podobnym tonie żałuje, ze zamiast Niemców w tej ostatniej kolejce nie było Włochów.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: Sandman »



Oby to była jakaś zasłona dymna :prosi:
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: lukexpl »

Wygląda na to, że mamy nowego selekcjonera: Paulo Bento. Osobiście wolałbym Petkovicia, ale ten też się wydaje być dobrym wyborem. Oby mu tylko dali popracować dłużej. W takiej Portugalii czy Korei przepracował 4 lata to i u nas mam nadzieję, że przynajmniej do MŚ 2026 posiedzi.
ankhu
Posty: 63
Rejestracja: wt cze 01, 2021 6:27 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: ankhu »

Mamy trenera mistrzów Europy, mamy najlepszego piłkarza Europy, idziemy po majstra :cheers:
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: Gondola. »

Ja nie wiem jakim cudem ludzie w Internecie mogą wypisywać takie bzdury jak zestawianie ze sobą Michniewicza z Santosem xD Każdy kto uważa, że za Michniewicza graliśmy "defensywny futbol" powinien zostać zapakowany w kaftan i wysłany do Tworek. To, co graliśmy to było modlenie się do Najświętszej Panienki o jak najniższy wymiar kary i nie miało nic wspólnego z "defensywnym stylem gry".

Bo za stary, bo przepłacony, bo nie będzie mu się chciało, bo słaby styl itd. Robimy to, co jako naród potrafimy najlepiej, czyli narzekamy. Nie potrafimy się cieszyć z tego, że naszą reprezentację przejmuje gość z najlepszym CV obok Beenhakkera. Przez miesiąc baliśmy się tego, że Kulesza załatwi nam Probierza czy Urbana, a teraz nagle dostajemy trenera który przez osiem lat prowadził czołową reprezentację świata, zdobywając z nią mistrzostwo Europy i Ligę Narodów. Osobiście jestem za tym, by dać nowemu selekcjonerowi kredyt zaufania, pozwolić mu ułożyć drużynę, nie mieszać z błotem po jednym czy dwóch meczach. I nie będę miał nic przeciwko temu, jeśli zobaczę PRAWDZIWY defensywny styl gry nastawiony na grę z kontry po błędach przeciwnika. Choć moim zdaniem przekłamaniem jest sprowadzanie Santosa jedynie do takich strategicznych podejść, bo nawet na ostatnim mundialu Portugalia potrafiła grać widowiskową piłkę (chociażby ze Szwajcarią czy Marokiem).

Oczywiście istnieje też szansa, że Santos wziął tę robotę tylko dlatego, że otrzymał bardzo porządną propozycję finansową którą potraktuje jako możliwość dorobienia sobie do emerytury. Okaże się, że w Portugalii był zwykłym przeciętniakiem, skład i taktykę ustalał Ronaldo a przyszłoroczne Euro w Niemczech go brutalnie zweryfikuje. Być może. Na ten moment jednak uważam, że jest to wybór który się broni i - przynajmniej na papierze - jest najlepszy z grona potencjalnie możliwych.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: lukexpl »

Nie ma co Santosa i obecnej sytuacji reprezentacji Polski porównywać do tego co było w 2006 roku i kim był wtedy dla nas trener w postaci Leo. Wówczas w składzie mieliśmy jeden wielki tartak i w zasadzie żadnej gwiazdy. Teraz mamy Lewandowskiego i kilku dużych piłkarzy z potencjałem, wokół których już coś można zacząć budować. Beenhakker w 2006 był dla nas kimś w rodzaju Gepetto. Pod względem "atrakcyjności" naszej reprezentacji też na lepszego trenera po prostu nie mogliśmy liczyć.

A teraz? Lewandowski to jednak nazwisko, które na pewno pociąga niejednego świetnego trenera. Po MŚ 2022 rynek selekcjonerów stał się atrakcyjny i można było spokojnie wyciągnąć trenera dużo młodszego od Santosa i z o wiele większym potencjałem. Oczywiście Portugalczyk na papierze broni się tytułem mistrza Europy 2016 i LN 18/19, ale Euro 2016 chyba każdy z nas pamięta ze względu na duży sukces naszej reprezentacji i raczej powinien wiedzieć, że był to turniej bardzo specyficzny... Przy trochę większej odrobinie szczęścia to Polska mogła znaleźć się w półfinale z Walią, a później grać w finale zamiast Portugalczyków... Liga Narodów to z kolei dla wielu sztuczny twór, bardziej o charakterze towarzyskim, więc też nie przypisywałbym temu większego znaczenia. W mojej opinii Santos jest solidnym trenerem (co pokazał chociażby też w Grecji), ale Polskę było stać na kogoś aktualnie lepszego i z większym potencjałem vide Petković czy Bento. Nie wiem też czego pożytecznego - co ewentualnie zaowocuje w przyszłości - mogliby się od niego nauczyć młodzi polscy asystenci, skoro prezentuje on już trochę przestarzały futbol. Chyba jedynie co najwyżej sposobu zarządzania drużyną...

Pensja 3mln bardzo kłuje w oczy i nie chodzi tutaj o jakąś zazdrość, że ktoś u nas tyle zarobi. Po prostu istnieje bardzo duże zagrożenie, że po ewentualnej wtopie Santosa przeciwnicy zatrudniania zagranicznych selekcjonerów w polskiej reprezentacji zyskają poważny argument i na następną taką "szansę" poczekamy sobie bardzo długo. Na tle innych selekcjonerów na europejskim rynku jest po prostu przepłacony. W Portugalii nawet tyle nie zarabiał (2.25mln) i nie wiem czym miał sobie zasłużyć na podwyżkę... Dla porównania taki Bento w Korei zarabiał 1.35mln, a Petković w Szwajcarii ok. 1.3mln. Ba nawet Roberto Martinez w Belgii zgarniał jedynie 1.2mln (swoją drogą ciekawe ile dostał teraz w Portugalii). Jest po prostu przepłacony i nie przekonuje mnie argument, że jedynie przepłacając możemy kogoś atrakcyjnego zza granicy przyciągnąć do pracy z naszą reprezentacją.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: minusek »

Bardzo dobry wybór. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w praktyce.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: Goldschmidt »

Neutralny raczej. Nie ma się czym jarać poza tym że wzięliśmy kogoś kto liznął trochę świata poważnej piłki. Ale narzekać też trudno choć ta gaża kłuje w oczy, gdy jest oferowana pragmatykom.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: Goldschmidt »

:brawo:
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: lukexpl »

Faktycznie, Santos okazał się być świetnym wyborem :ptak: Poczytałem trochę opinii zagranicznych i w takiej Portugalii to się z Santosa śmieją i cieszą, że go w porę odstrzelili. Wielu się dziwi że go w ogóle Polska wzięła na selekcjonera. Gość horrendalnie drogi (3mln euro), praktykujący przestarzały futbol i zmęczony życiem. W Portugalii miał masę utalentowanych piłkarzy, których nie był w stanie sensownie poukładać. Ponad 10 lat temu może byłby dobrym wyborem, ale po zdobyciu Euro 2016 obrósł w piórka i się nie rozwija.

Najgorzej, że teraz już w zasadzie na żadnego zagranicznego trenera nie ma co liczyć, bo uprzedzenie i trauma będą przepotężne. Zresztą z tych sensownych już wszyscy pozajmowani. Bento objął ZEA, Petković wciąż siedzi bezrobotny na kontrakcie w Bordeux. Z polskich trenerów jedynie Skorża sensowny, ale nie widzę racjonalnych powodów ku temu, aby miał porzucić świetną posadę w Japonii na rzecz Polski. Jeszcze długo się z tego syfu nie wygrzebiemy, trzeba raczej myśleć przyszłościowo w kontekście MŚ 2026 oraz układania kadry bez Lewego i innych weteranów.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: Wolf »

Skroża nie po to rozwiązał kontrakt z Lechem i pojechał na drugi koniec świata, żeby po chwili wracać i do jeszcze do takiego piekiełka jest polska reprezentacja, gdzie stabilność jest co najmniej niepewna. Zagranicznego trenera teraz, po dwóch portugalskich wtopach nie wezmą choćby Mourinho czy Guardiola się oferowali. Dodatkowo jeśli doda się do tego, że za miesiąc jest mecz a za dwa tygodnie trzeba rozesłać powołania to oznacza to, że sprawa musi być załatwiona ekspresowo czyli albo trener wolny albo łatwy do błyskawicznego wyciągnięcia. Skoro nieoficjalnie już się ponoć dogadali z Santosem co do rozstania (tak twierdzi wp.pl dzisiaj) to pewnie maksymalnie w ciągu tygodnia będą chcieli ogłosić następcę. Biorąc pod uwagę wymienione wyżej czynniki według mnie kandydatów realnych jest trzech:
1. Papszun - wolny, zbudował w Polsce coś czego do tej pory nie było, nieoficjalnie już ponoć sobie pierwsze przymiarki robi a poza tym "wybór ludu". Minusem jest to, że sprawdzony tylko w pracy klubowej, dodatkowo de facto w jednym klubie a to inna specyfika pracy, jego praca przynosi efekt z czasem a Kulesza będzie chciał efektu na już. Nie zna też specyfiki reprezentacji ani jako piłkarz ani trener. Poza tym "wyboru ludu" z czasów, które pamiętam kończyły zawsze słabo, żeby wspomnieć Wójcika i Smudę.
2. Probierz - na kontrakcie z PZPN w reprezentacji U21, więc do wynegocjowania tylko podwyżka, zna młodych, nieźle idzie mu z U21. Minusy to fakt, że w ostatnich latach w piłce ligowej furory nie zrobił, przynajmniej nie wynikami.
3. Urban - z tego co pamiętam kiedyś były plotki,że ma w kontrakcie z Górnikiem klauzulę na wypadek zainteresowania reprezentacji, zna reprezentację zarówno jako piłkarz jak i trener, również z dużych turniejów, ze słabym Górnikiem dobił ze strefy spadkowej w pół sezonu do szóstego miejsca i to w niezłym stylu.

Gdyby decyzja należała do mnie ja wybrałbym Urbana, choć uważam, że pewnie ma najmniejsze szanse a w oczach Kuleszy chyba jeden plus - byłby niespodzianką :D Obawiam się bardzo, że "po starej znajomości" Kulesza postawi na Probierza.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
CampNou
Posty: 117
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:51 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: CampNou »

Kolejny silny wiatr i przeciąg w Związku i kolejna wymiana firanek, która oczywiście nic nie da. Wkłady do reprezentacyjnych koszulek nadal będą jeździły na kadrę za karę. To nie z kolejnymi selekcjonerami jest problem. Żaden im nie pasuje. Wywalić emerytów i brać młodych, głodnych gry.
"Z Barceloną w tym sezonie po prostu nie da się wygrać"
Bernd Schuster - grudzień 2008
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: Wolf »

Z tym konkretnym selekcjonerem to akurat problem był, przede wszystkim w przygotowaniu i podejściu do pracy. Natomiast drugą stroną jest fakt, że wymiana selekcjonera nie rozwiąże wszystkich problemów, bo te są głębsze. Piłkarze, przynajmniej ich część też jest elementem problemu, ale podobnie jak większa część PZPN z królem disco polo na czele, który umościł się na fotelu prezesa. PZPN nigdy nie był strukturą idealną, ale za czasów bońkowych, co do którego sam jestem sceptykiem, udało się przynajmniej część rzeczy unormować do jakichś europejskich standardów a część przynajmniej przypudrować, choć wiem, że z drugiej strony były działania mające w sobie dużo więcej PRu niż faktycznego sensu a dobrze wyglądały tylko w teorii i przed kamerami. Za Kuleszy, od samego wyboru zresztą, wracamy do najgorszych PZPNowych czasów jakie pamiętam czyli te w stylu Laty czy jeszcze gorzej Dziurowicza. Marzyłby mi się na stanowisku prezesa PZPN Wojtala, ale on jest nie do przełknięcia dla leśnych dziadków, bo za dużo zmian i porządku chciałby wprowadzić. Dlatego dziadki wolą swojskiego Kuleszę. Efekty widać.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: lukexpl »

No i wybór padł na Probierza, a więc kryzys sportowy reprezentacji, jak i wizerunkowy PZPN będzie trwał nadal.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: Wolf »

Wolf pisze: czw wrz 14, 2023 9:47 am Za Kuleszy, od samego wyboru zresztą, wracamy do najgorszych PZPNowych czasów jakie pamiętam czyli te w stylu Laty czy jeszcze gorzej Dziurowicza.
Trend podtrzymany, standardy nadal w normie - wódeczka się leje, bo jak tu siedzieć bez niczego, skazany za ustawianie meczy lata z piłkarzami, gangster robi w ochronie piłkarzy a teraz kumpel prezesa dostaje robotę selekcjonera. Gdybym w zeszłym roku nie zrezygnował definitywnie z oglądania piłki reprezentacyjnej to pewnie byłby wkurzony a tak to mnie to bawi :loool:
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
CampNou
Posty: 117
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:51 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: CampNou »

Tutaj nie ma co się na kadrę obrażać. Komedia i dramat w jednym - można się pośmiać i z wkładek do koszulek, które grają za karę oraz Januszów kupujących bilety i wspierających ten stan rzeczy w polskiej piłce. Czeka nas meczycho z Wyspami Owczymi w delegacji. Mam nadzieje, ze ich czołowy napastnik pojawi się tym razem na murawie, bo jak grali na Narodowym to miał sprawy zawodowe na głowie :D

Bardzo bym chciał by nam te punkty w październiku zabrali :)
"Z Barceloną w tym sezonie po prostu nie da się wygrać"
Bernd Schuster - grudzień 2008
Awatar użytkownika
Zidanka5
Posty: 67
Rejestracja: pn paź 11, 2021 7:15 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: Zidanka5 »

Wolf pisze: czw wrz 14, 2023 9:47 am Gdybym w zeszłym roku nie zrezygnował definitywnie z oglądania piłki reprezentacyjnej to pewnie byłbym wkurzony a tak to mnie to bawi :loool:
Jasne, śmiechu warte a nie łez. A tak poza tym, oglądanie piłki reprezentacyjnej jest grzechem śmiertelnym. Tak więc dbajmy nie tylko o ciało, ale przede wszystkim i nade wszystko o duszę.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: eltacondedios »

Skreślony na starcie Michał Probierz robi awans na Euro z kadrą bez oczekiwań, w Niemczech wykręca półfinał i ze względu na podobieństwo również fryzur zostaje nazwany polskim Walidem Regraguim, to już za rok
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: lukecik »

Był Czesiu, robił wyniki, to gawiedzi się styl nie podobał. To przyszedł za niego 10x bardziej defensywny treneiro. Może i graliśmy jeszcze większe gówno, ale za to nie awansujemy na Euro. :D

Wyjebanie Santosa było do przewidzenia od samego początku. Nie sądziłem jednak, że chłop się skompromituje na tyle mocno, że nawet nie dokończy eliminacji. Ewidentnie przygłup przyjechał na dobrze płatną emeryturkę odcinać kupony i nie wykazał minimum zaangażowania w swoją pracę. To chyba najgorszy selekcjoner za naszego życia. Różni kawalarze piastowali już tę funkcję, jak Smuda czy Boniek, ale chyba do niego podjazdu nie mają.

Nie skreślałbym Probierza tak na starcie, bo to jest kumaty gość. Miewał różne odpały, etap w Cracovii też taki sobie, ale to dobry trener. Dobrze, że nie Papszun, bo szkoda by było, by chłop się spalił i odbił od kadry, swoim nazwiskiem sygnował wielce prawdopodobny brak awansu na ME. Pewnie jak nie pojedziemy na Euro to znów będziemy szukać nowego trenera, więc poświęcić Probierza nie będzie tak trudno. Papszun ma jeszcze czas.

Czekam na pierwsze powołania. Jeśli znów wśród powołanych znajdzie się Krychowiak to już stracę resztkę nadziei na jakiś pozytywny impuls. Na razie jeszcze się łudzę, że na przekór wszystkiemu coś z tego wyjdzie.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: Goldschmidt »

Da się być bardziej pasywną pizdą niż agent 711? Trzeba będzie włączyć któryś mecz by zobaczyć ten wstyd jeżeli tak będzie.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Piłkarska Reprezentacja Polski

Post autor: lukecik »

Goldschmidt pisze: czw wrz 21, 2023 4:55 pm Da się być bardziej pasywną pizdą niż agent 711? Trzeba będzie włączyć któryś mecz by zobaczyć ten wstyd jeżeli tak będzie.
Trzeba było sobie obejrzeć jakiś mecz za Santosa. Czesiek przy nim to king.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
ODPOWIEDZ