Zabawa w Prezesa

Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Zabawa w Prezesa

Post autor: Gondola. »

@Crawler proponuję być ustalił maksymalnie 3 terminy (np: w tygodniowych odstępach, jeden w środku tygodnia czy dwa w weekend) i zrobił ankietę by ludzie zagłosowali. Bo w tym momencie każdemu pasuje co innego i nie dojdziemy do porozumienia.
Awatar użytkownika
Crawler
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 29, 2022 7:20 pm

Re: Zabawa w Prezesa

Post autor: Crawler »

W trakcie tygodnia dla mnie kompletnie odpada - mam wtedy ograniczony dostęp do PC, i najciężej mi przewidzieć, czy nagle coś nie wypadnie - a wolałbym tego uniknąć, żeby nagle Wam odwoływać, bo organizator nie może.

Z tego powodu, uwzględniając wypowiedzi niektórych użytkowników (zwłaszcza tych ze statusem #VIP 8-) ) rekomenduję weekend 30 września-1 października.

Draft powinien zająć około 3 godziny (tyle trwał półtora roku temu).

NIEMNIEJ, wrzucam link do głosowania: który termin Wam najbardziej odpowiada.

https://strawpoll.com/polls/1Mnwv5vrAy7

Wstępnie wprowadziłem 3 terminy - 30 września, 1 października i 7 października.
Udostępniam także opcję dodania własnego terminu - jeśli odpowiednio dużo osób odda na nią głos, wezmę ją pod uwagę.
Ostrzegam jednak, że rezerwuję sobie opcję LIBERUM VETO. Więc zastanówcie się.
Podpisujcie swoje głosy.

/

Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału: mogą dobrać skład w innym terminie (z tego, co zostanie) lub zostać zastąpione innym graczem (jeśli taki się zgłosi - mam dwie osoby na liście rezerwowej).

Inną opcją jest przeprowadzenie draftu na discordzie/forum - ale nie wiem czy to jest podobnie ciekawa zabawa.
“Pewne rzeczy skazane są na zagładę i zapomnienie ze względu na samą swą wyjątkowość; niepowtarzalność należy do definicji cudu. Natomiast to, co pospolite, trwa wiecznie.”
Awatar użytkownika
Crawler
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 29, 2022 7:20 pm

Re: Zabawa w Prezesa

Post autor: Crawler »

Przy okazji,

możecie zacząć przesyłać mi informacje co do Waszych klubów na PW:

Wg wzoru:
Nazwa Klubu: FC Bananos
Barwy klubu: Żółto-limonkowe
(Opcjonalnie, barwy dla strojów wyjazdowych: Czarno-fioletowe)
Nazwa stadionu: Nous Plàtans
Miasto pochodzenia: Ibiza


Zapomniałem o najważniejszym - nazwy muszą być kulturalne. Nie będę zapisywał nazw, które będą odwoływać się do wulgaryzmów lub słów jednoznacznie się kojarzących z rynsztokowym słownictwem.
Dzięki Bonk za przypomnienie, przez chwilę miałem wiarę w ludzi.
“Pewne rzeczy skazane są na zagładę i zapomnienie ze względu na samą swą wyjątkowość; niepowtarzalność należy do definicji cudu. Natomiast to, co pospolite, trwa wiecznie.”
Awatar użytkownika
Skurwibak
Posty: 127
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:33 pm

Re: Zabawa w Prezesa

Post autor: Skurwibak »

Nie widzę nic złego w Kasztanowych Łoniakach
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Zabawa w Prezesa

Post autor: Goldschmidt »

To samo co było lata temu

Nazwa Klubu: Stirling City Saints
Barwy klubu: Błękitno-białe (przekątny pas)
(Opcjonalnie, barwy dla strojów wyjazdowych: jasnobrązowe)
Nazwa stadionu: Freedom Lane
Miasto pochodzenia: Stirling
Awatar użytkownika
Crawler
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 29, 2022 7:20 pm

Re: Zabawa w Prezesa

Post autor: Crawler »

Skurwibak pisze: pn wrz 12, 2022 8:29 am Nie widzę nic złego w Kasztanowych Łoniakach
Proszę o uszanowanie woli organizatora.
“Pewne rzeczy skazane są na zagładę i zapomnienie ze względu na samą swą wyjątkowość; niepowtarzalność należy do definicji cudu. Natomiast to, co pospolite, trwa wiecznie.”
Awatar użytkownika
rokoko
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 23, 2022 2:02 pm

Re: Zabawa w Prezesa

Post autor: rokoko »

Crawler pisze: ndz wrz 11, 2022 5:11 pmZapomniałem o najważniejszym - nazwy muszą być kulturalne[...].
Mam nadzieję, że wciąż można użyć imienia Tego, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać.

To leciało chyba tak:
Nazwa klubu: Aniołki Voldemorta
Barwy klubu: Różowo-czarne
(Opcjonalnie, barwy dla strojów wyjazdowych: limonkowo-niebieskie)
Nazwa stadionu: Chata Weasleyów im. Łysego Zidane'a
Miasto pochodzenia: Grodzisk Mazowiecki

Powodzenia dla wszystkich konkurentów! :prosi:
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Zabawa w Prezesa

Post autor: Marcins »

Nazwa Klubu: Zimny Lech FC
Barwy klubu: Czerwone (wyjazdowe- Zolte)
Nazwa Stadionu: Social Stadium
Miasto pochodzenia: Kaczogrod
Awatar użytkownika
Crawler
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 29, 2022 7:20 pm

Re: Zabawa w Prezesa

Post autor: Crawler »

Hej, wybaczcie, że umarłem na ponad dwa tygodnie.

W międzyczasie przeleciał nam termin draftu, ale i tak nie miałem nawet 12 głosów zebranych na termin.

Prawdę mówiąc w obecnej sytuacji trzeba się zastanowić - czy mamy w ogóle odpowiednią liczbę chłopa na organizację zabawy. Jeśli tak, to któregoś dnia z 07.10/08.10/09.10 możemy przeprowadzić draft, ale potrzebowałbym zebrać wszystkich w jednym miejscu, żeby mieć pewność, że w ogóle żyjecie. A że termin jest naprawdę bliski, może być trudno.

Mam prośbę do wszystkich, którzy mogliby/chcieliby w ten weekend przeprowadzić draft o informację na Discordzie Madridistas.pl, lub w jakiś sposób na Discordzie do mnie. Jeśli zebralibyśmy 12 osób, to po prostu zrobimy bardziej elitarną wersję rozgrywek.
“Pewne rzeczy skazane są na zagładę i zapomnienie ze względu na samą swą wyjątkowość; niepowtarzalność należy do definicji cudu. Natomiast to, co pospolite, trwa wiecznie.”
Awatar użytkownika
Crawler
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 29, 2022 7:20 pm

Re: Zabawa w Prezesa

Post autor: Crawler »

Podejście numer dwa(dzieścia).

FM2023, najnowsza dostępna baza danych.

1. Crawler
2. Damikor
3. rokoko
4. kleyo
5. Skurwibak
6. Goldschmidt
7. MarcinS
8. Sandman
9. Gondola

Przewiduję dobić do 10-12 uczestników, potem umawiamy się na draft (czyli jak ktoś nigdy nie ma wolnego wieczoru - to niech odpuści).

System pucharowy z grupami - dwie grupy po 5/6 zespołów, po 4 zespoły z obu grup awansują do ćwierćfinałów.
Taki system daje nam co najmniej 8/10 meczów na drużynę, nie zajeżdżając organizatorów jeśli chodzi o nadzór w FM-ie.

Zapisujcie się :)
Ewentualne pytania na discordzie.

@madridcampeon tym razem musisz.
@IVAN_ZAMORANO brakowałoby nam Ciebie.
@lukecik musisz zemścić się na kleyu.

Celem przypomnienia oraz wprowadzenia dla nowych twarzy:

Wszyscy biorący udział w zabawie wcielają się w rolę "prezesów", którzy założyli nowy klub i muszą dobrać skład.

Odbywa się to poprzez draft -
pierwszy uczestnik zabawy dostaje listę graczy, których może dołączyć do swojej drużyny. Wybiera jednego piłkarza, po czym kolejny uczestnik dokonuje swojego wyboru. Lista trafia dalej, aż każdy wybierze po jednym zawodniku. Wtedy rozpoczynamy wybór od końca - to jest ostatni uczestnik wybiera ponownie, i tak dalej. Powtarzamy cały cykl wyboru, aż każdy z uczestników dobierze skład składający się z od 16 do 22 zawodników + menadżer (liczba jest do ustalenia).

Po drafcie przystępujemy do clou zabawy, czyli symulacji. Wprowadzam dane waszych dobranych zespołów do Football Managera (poza tym możecie wybrać kolory zespołu i nazwę). Tworzę ligę - i symuluję sezon w FMie, składając wam potem raport ze wszystkiego co się wydarzyło: wszelkie statystyki, tabele, wyniki. Nagrywam również wszystkie rozgrywane mecze i wrzucam na Youtube'a.

W trakcie drugiej edycji często spotykaliśmy się również w parę osób, aby oglądać wspólnie mecz - wtedy ja, albo inny współorganizator, streamuje mecz na Discordzie, wspólnie oglądamy i komentujemy.

Poza draftem wasz wkład ogranicza się jedynie do "obserwowania" co wysymuluje gra, więc nie macie większego wpływu na to, co się dzieje - dlatego nazywam to "zabawą w prezesa", który układa klocki na początku - i na tym się kończy jego udział.

Draft prawdopodobnie miałby miejsce na Discordzie - musielibyśmy zebrać się w jednym miejscu, w jednym czasie na około dwie - trzy godziny.
“Pewne rzeczy skazane są na zagładę i zapomnienie ze względu na samą swą wyjątkowość; niepowtarzalność należy do definicji cudu. Natomiast to, co pospolite, trwa wiecznie.”
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 628
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Zabawa w Prezesa

Post autor: madridcampeon »

Mi się nie chce, ale zapytam @CampNou, może on się zgodzi i uzbieracie tę dychę.
Awatar użytkownika
CampNou
Posty: 117
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:51 pm

Re: Zabawa w Prezesa

Post autor: CampNou »

madridcampeon pisze: śr paź 04, 2023 2:58 pm Mi się nie chce, ale zapytam @CampNou, może on się zgodzi i uzbieracie tę dychę.
Po starej znajomości - macie dziesiątego :)
"Z Barceloną w tym sezonie po prostu nie da się wygrać"
Bernd Schuster - grudzień 2008
Awatar użytkownika
Crawler
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 29, 2022 7:20 pm

Re: Zabawa w Prezesa

Post autor: Crawler »

madridcampeon pisze: śr paź 04, 2023 2:58 pm Mi się nie chce, ale zapytam @CampNou, może on się zgodzi i uzbieracie tę dychę.
Nawet nie wiem czego Ci się nie chce. Lubiłem Cię kiedyś, wiesz? Zależało mi na Tobie. Ale po tylu latach prób, wciąż odrzucany...

deco, nie wiem czy pamiętasz, ale brałeś udział w 1 edycji :)

/

1. Crawler
2. Damikor
3. rokoko
4. kleyo
5. Skurwibak
6. Goldschmidt
7. MarcinS
8. Sandman
9. Gondola
10. CampNou

To dopiero początek zapisów, poczekajmy jeszcze chwilę - na dwie ostatnie osoby, a potem zaplanujemy dzień draftu.
“Pewne rzeczy skazane są na zagładę i zapomnienie ze względu na samą swą wyjątkowość; niepowtarzalność należy do definicji cudu. Natomiast to, co pospolite, trwa wiecznie.”
Awatar użytkownika
CampNou
Posty: 117
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:51 pm

Re: Zabawa w Prezesa

Post autor: CampNou »

Crawler pisze: śr paź 04, 2023 3:56 pm deco, nie wiem czy pamiętasz, ale brałeś udział w 1 edycji
Wujek Alzheimer mi właśnie przypomniał - FC Andora chyba.
"Z Barceloną w tym sezonie po prostu nie da się wygrać"
Bernd Schuster - grudzień 2008
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Zabawa w Prezesa

Post autor: eltacondedios »

dobra to ja

1. Crawler
2. Damikor
3. rokoko
4. kleyo
5. Skurwibak
6. Goldschmidt
7. MarcinS
8. Sandman
9. Gondola
10. CampNou
11. eltacondedios
Awatar użytkownika
Crawler
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 29, 2022 7:20 pm

Re: Zabawa w Prezesa

Post autor: Crawler »

Żartowałem, to teoretycznie koniec zapisów.

1. Crawler
2. Damikor
3. rokoko
4. kleyo
5. Skurwibak
6. Goldschmidt
7. MarcinS
8. Sandman
9. Gondola
10. CampNou
11. eltacondedios
12. miXUE

Spóźnialscy - mogą się dopisać na ławkę rezerwową. Jeśli ktoś z dwunastu apostołów będzie się wyłamywał co do dnia draftu, to można wskoczyć na miejsce.

Zastanowię się nad terminami i zdecydujemy.

https://strawpoll.com/wAg3A6NEKy8

Zaznaczcie proszę, jakie dni Wam pasują na draft :)
Prosiłbym wszystkich o oddanie głosu, wraz z wpisaniem swojego nicku używanego na Discordzie/Forum.
Osobiście proponuję piątek 13.
“Pewne rzeczy skazane są na zagładę i zapomnienie ze względu na samą swą wyjątkowość; niepowtarzalność należy do definicji cudu. Natomiast to, co pospolite, trwa wiecznie.”
Awatar użytkownika
rokoko
Posty: 32
Rejestracja: wt sie 23, 2022 2:02 pm

Re: Zabawa w Prezesa

Post autor: rokoko »

madridcampeon pisze: śr paź 04, 2023 2:58 pm Mi się nie chce, ale zapytam @CampNou, może on się zgodzi i uzbieracie tę dychę.
Ale mnie teraz wkurzyłeś.
Awatar użytkownika
Crawler
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 29, 2022 7:20 pm

Re: Zabawa w Prezesa

Post autor: Crawler »

Wykrystalizowało się: draft robimy 13.10, wstępnie start między 20:30 a 21:00.

Jest mniej osób, więc nie powinien trwać długo.

Jeśli ktoś z zapisanych na 100% nie może - proszę o informację.

Listę piłkarzy udostępnię do wglądu do końca weekendu. Trenerzy będą mieli podane ulubione formacje.

Kolejność draftu zostanie zaprezentowana przed 13.10. System wężowy, więc od 1 do 12 osoby, a potem od 12 do 1.

------------------------------------------------------

Przy okazji, możecie zacząć przesyłać mi informacje co do Waszych klubów na PW (osoby, które wiedzą, że wezmą udział 13.10):

Wg wzoru:
Nazwa Klubu: FC Bananos
Barwy klubu: Żółto-limonkowe
(Opcjonalnie, barwy dla strojów wyjazdowych: Czarno-fioletowe)
Nazwa stadionu: Nous Plàtans
Miasto pochodzenia: Ibiza


Proszę o zachowanie dobrego smaku, w miarę możliwości.
“Pewne rzeczy skazane są na zagładę i zapomnienie ze względu na samą swą wyjątkowość; niepowtarzalność należy do definicji cudu. Natomiast to, co pospolite, trwa wiecznie.”
Awatar użytkownika
Crawler
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 29, 2022 7:20 pm

Re: Zabawa w Prezesa

Post autor: Crawler »

Dzień dobry :)

Poniżej link do listy piłkarzy dostępnych w drafcie.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Ewentualne braki lub pomyłki - proszę o kontakt na Discordzie. Uzupełnię wedle potrzeby.

Podział pozycji tak jak przy poprzednich edycjach. Jeśli pojawi się wyjątkowo dużo głosów proszących o bardziej szczegółowy podział - zastanowię się nad tym :)

PROSZĘ OSOBY, KTÓRE JESZCZE MI NIE DAWAŁY ZNAĆ O POTWIERDZENIE - CZY W PIĄTEK O 21 STAWIĄ SIĘ NA DISCORDZIE NA DRAFT.

Przy menadżerach dodałem ich ulubione taktyki wg FMa - są to ustawienia, którymi będą przeważnie grać. W ciągu tygodnia prześlę obrazki przedstawiające te ustawienia.
“Pewne rzeczy skazane są na zagładę i zapomnienie ze względu na samą swą wyjątkowość; niepowtarzalność należy do definicji cudu. Natomiast to, co pospolite, trwa wiecznie.”
Awatar użytkownika
Crawler
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 29, 2022 7:20 pm

Re: Zabawa w Prezesa

Post autor: Crawler »

Drodzy,

wszyscy potwierdzili swoją obecność. Dziękuję za zaangażowanie. Do zobaczenia w piątek!
“Pewne rzeczy skazane są na zagładę i zapomnienie ze względu na samą swą wyjątkowość; niepowtarzalność należy do definicji cudu. Natomiast to, co pospolite, trwa wiecznie.”
Awatar użytkownika
Crawler
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 29, 2022 7:20 pm

Re: Zabawa w Prezesa

Post autor: Crawler »

Hej,

poniżej podrzucam poglądowo jak w FM wyglądają taktyki (chodzi o ustawienie, nie o opisy pozycji) przypisane poszczególnych trenerom.

Nie pytajcie.

Obrazek
“Pewne rzeczy skazane są na zagładę i zapomnienie ze względu na samą swą wyjątkowość; niepowtarzalność należy do definicji cudu. Natomiast to, co pospolite, trwa wiecznie.”
ODPOWIEDZ