LM: Real Madryt - Szachtar Donieck [2-1]

Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 628
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

LM: Real Madryt - Szachtar Donieck [2-1]

Post autor: madridcampeon »

Obrazek
Grafika: Uefa.com

Rozpoczął się przedostatni miesiąc 2021 roku, drużyna Realu Madryt pozostaje w stolicy Hiszpanii i do nastania listopadowej przerwy reprezentacyjnej nie musi odbywać żadnych podróży. Zostają do niej bowiem dwa spotkania i oba będą rywalizacjami domowymi. Czas na 4. kolejkę fazy grupowej Ligi Mistrzów. Po rozgromieniu Szachtara w Kijowie podopieczni Ancelottiego spróbują ograć ukraiński zespół także u siebie i przybliżyć się do zrealizowania celów, jakimi są wyjście z grupy D oraz zwycięstwo w grupie gwarantujące rozstawienie w grudniowym losowaniu pierwszego etapu fazy pucharowej, czyli 1/8 finału Champions League.

Po potknięciu z Osasuną wicemistrzowie Hiszpanii zaliczyli udaną wyprawę do Elche, skąd wywieźli trzy punkty wygrywając 2-1. Może i styl tego zwycięstwa na nikim jakiegoś oszałamiającego wrażenia nie wywarł, to jednak utrzymaliśmy się na szczycie tabeli i choć co prawda Real Sociedad ma punkt więcej od nas, ale tylko dlatego, że zespół ten rozegrał jeden mecz więcej od naszego.

Wracając do Ligi Mistrzów, to drużyna Szachtara po pierwszej połowie fazy grupowej raczej pozbyła się wszelkich złudzeń i powoli godzi się z tym, że niespodzianki nie sprawi i z Ligi Mistrzów odpadnie. Ostatnie miejsce po trzech kolejkach, tylko 1 punkt i w perspektywie przyszłości mecze na Santiago Bernabéu i Giuseppe Meazza. Sytuacja graczy dowodzonych przez De Zerbiego jest nie do pozazdroszczenia. Wydawałoby się, że w tę środę czeka nas formalność, ale niestety wiemy, jak to z tym naszym Realem bywa. Często potyka się w momentach zupełnie niespodziewanych, a większość meczów z rywalami silnymi piłkarsko wygrywa.

Co ważne, mecz z udziałem podopiecznych Ancelottiego rozpocznie się o godzinie 18:45, a więc o pierwszej z dwóch pór rozgrywania meczu. Będziemy mogli zatem obejrzeć w całości hit 4. kolejki tegorocznej fazy grupowej, w którym to Liverpool podejmie Atlético.

Przed naszym zespołem również szansa na to, żeby po raz pierwszy wyjść na prowadzenie w grupie i zmienić na fotelu prowadzącego sensacyjnego lidera z Tyraspolu. Sheriff podejmie u siebie Inter, w starciu z którym poniósł pierwszą porażkę. Jeśli mistrzowie Włoch przynajmniej zremisują, a Real wygra, to wskoczymy na pierwsze miejsce w grupie.

Do tej pory mecze Ligi Mistrzów, które rozpoczynaliśmy przed 19:00, nie kojarzą nam się najlepiej. Real nie zdołał wygrać żadnego z nich, a rywali miał wówczas słabych. W 2019 roku tylko zremisowaliśmy - i to po niezłej gonitwie - 2:2 z Clube Brugge, rok temu przegrana z Szachtarem, a jeszcze rok wcześniej kompromitacja z CSKA. Jeśli wygramy w środę, będzie to historyczny moment, jak by na to nie patrzeć. Czy po raz pierwszy będziemy mogli zasiąść do wieczornego hitu Ligi Mistrzów z zadowolonymi, a nie ze skwaszonymi minami? Oby, bo nawet nie dowiedzieliśmy się jeszcze, jak to jest!

Sędzią głównym środowej potyczki Realu Madryt z Szachtarem Donieck będzie Benoît Bastien. Za liniami bocznymi poasystują mu jego rodacy, Aurélien Berthomieu i Benjamin Pages, zaś zadania czwartego sędziego wykona Jérémie Pignard.
Na arbitra VAR wyznaczony został Delajod Willy, a jego pomocnikiem będzie niemiecki rodzynek we francuskiej ekipie sędziowskiej, Sascha Stegemann.

Transmisja w Polsat Sport Premium 2.

Real Madryt - Szachtar Donieck: 4. kolejka Ligi Mistrzów 2021/2022, grupa D, środa, 3 listopada 2021, godzina 18:45, Santiago Bernabéu.
Sędzia: Benoît Bastien (Francja).
Ostatnio zmieniony śr lis 03, 2021 7:42 pm przez madridcampeon, łącznie zmieniany 1 raz.
El Dominik
Posty: 185
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:46 pm

Re: Real Madryt - Szachtar Donieck

Post autor: El Dominik »

Mecz na Ukrainie był o 21, a w Madrycie o 18:45. Kiedyś nie do pomyślenia. Mecze o tej godzinie kojarzyły mi sie z Rosją, Ukrainą...
Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: Real Madryt - Szachtar Donieck

Post autor: wonderkid_jr »

Dobrze, że wszedłem w ten temat bo byłem przekonany, że gramy o 21. :shock:
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Real Madryt - Szachtar Donieck

Post autor: labeleq »

El Dominik pisze: śr lis 03, 2021 9:35 am Mecz na Ukrainie był o 21, a w Madrycie o 18:45. Kiedyś nie do pomyślenia. Mecze o tej godzinie kojarzyły mi sie z Rosją, Ukrainą...
mi z Ligą Europy...

:pepe:
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Real Madryt - Szachtar Donieck

Post autor: minusek »

Mam te same obawy, co przed meczem na Ukrainie. Tutaj dochodzi 5. z kolei mecz w systemie środek tygodnia - weekend, a za kilka dni kończymy maraton spotkaniem z Rayo. Nie napalam się zbytnio, byle tylko nie przegrać. Ewentualny remis w kontekście naszej pozycji nie będzie najgorszy.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Real Madryt - Szachtar Donieck

Post autor: kryspiano »

Jak mnie wkur... Te pseudo dziennikarzyny. Któryś już raz leci nasz hymn, a ci pierd... w najlepsze. Na eleven czy C + zawsze milkną, gdy leci hymn nasz czy inni. Ci na Polsacie to idioci
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: Real Madryt - Szachtar Donieck [2-1]

Post autor: TWL64 »

Stojanov level master. Udało się wygrać i tyle. Te nasze domowe męczarnie są koszmarne, meczu z Rayo nie obejrzę i to chyba będzie z korzyścią dla mojego zdrowia 8-)
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Real Madryt - Szachtar Donieck [2-1]

Post autor: Goldschmidt »

Goldschmidt pisze: sob paź 30, 2021 2:10 pm Kolejny "inteligentny" mecz, dwie poważne akcje bramkowe, dwa gole, poza tym kontrola.
Ciekawe ile Falcao wsadzi i czy w końcu zagramy odważniej jeśli pójdą na wymiane ciosów.
ODPOWIEDZ