Real Betis - Real Madryt [0-1]

Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 628
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Real Betis - Real Madryt [0-1]

Post autor: madridcampeon »

Obrazek
Grafika: Laliga.com

Mimo że madridistas interesują się aktualnie przede wszystkim negocjacjami Realu Madryt z PSG w sprawie transferu Kyliana Mbappé do stolicy Hiszpanii, to niepostrzeżenie zbliża się weekend i tym samym 3. kolejka LaLiga bieżącego sezonu. Będzie to ostatni mecz przed pierwszą z jesiennych przerw reprezentacyjnych i jednocześnie ostatni przed wyczekiwanym powrotem naszego zespołu na Santiago Bernabéu, gdzie na początku drugiej dekady września wicemistrzowie Hiszpanii podejmą Celtę.

Druga seria gier była dla nas - nie ukrywamy - niezbyt udana. Na pewno nie mogliśmy narzekać na emocje, gdyż bez wątpienia mecz z udziałem naszych był zdecydowanie najatrakcyjniejszym widowiskiem spośród wszystkich dziesięciu, ale cóż z tego, skoro już musieliśmy przeboleć pierwszą stratę punktów. Wywołała ona szczególnie mocno dokuczliwy niedosyt, tym bardziej po udanej pierwszej połowie rozegranej na Ciutat de València. W drugich trzech kwadransach niestety podopieczni Ancelottiego popełnili wiele błędów taktycznych, zwłaszcza w defensywie, i stracili aż trzy gole. Skończyło się sześcioma bramkami, po połowie dla obu zespołów. I jednym punktem, a właściwie - jak chyba słusznie ujął to nasz trener - "stratą dwóch".

Teraz zespół Realu Madryt czeka wyjazd do Sewilli na mecz z tamtejszym Betisem. Podopieczni Manuela Pellegriniego nie zachwycili w pierwszych dwóch kolejkach zdobywając tylko 1/3 punktów z puli, konkretniej punkty 2. Tym bardziej, że za rywali nie mieli ligowych potęg - najpierw zremisowali na Majorce, a potem u siebie z Cádizem. W obu meczach strzelili tylko po jednym golu.

Mimo to chyba nie trzeba nikogo przekonywać, jak traktowane są mecze przeciwko Realowi Madryt przez wszystkie zespoły. Choć zwycięstwo z nami daje tyle samo punktów ile pokonanie beniaminka, to zawsze motywacja jest większa przy starciu z 13-krotnym zdobywcą Pucharu Europy niż przy grze z o wiele słabszą piłkarską drużyną i chyba najlepszy psycholog, motywator, ani inny coach tego nie zmieni, choćby zarzekał się i mamił, że sprawić to potrafi. Oklepanym banałem będzie więc stwierdzenie, iż z pewnością napotkamy opór ze strony przeciwnika. Tyle to wszyscy wiedzą.

Pisałem o Levante tydzień temu, że jest to zespół, który ewidentnie nam nie leży.
O naszym najbliższym rywalu, Betisie, również można napisać to samo, co o Żabach. Zielono-biali z Sewilli co sezon, od 2017/2018 począwszy, rzucają nam kłody pod nogi i tracimy w meczach z nimi co najmniej dwa punkty z sześciu dostępnych w puli. Bywało, że nawet pięć! Mianowicie - w pierwszym sezonie pracy Setiéna przegraliśmy z nimi mecz rundy jesiennej 0:1. Był to pamiętny mecz, który przerwał rzadko spotykaną w piłce nożnej serię 73 meczów z rzędu z co najmniej jednym strzelonym golem. Na wiosnę urządziliśmy sobie w Sewilli "strzelaninę" wygrywając 5:3. W sezonie 2018/2019 pod wodzą Santiago Solariego nie bez trudu wygraliśmy 2:1 na Benito Villamarín, w ostatnim zaś starciu tamtego sezonu Real przegrał 0-2, gdy morale zespołu było na dnie po fatalnym piłkarsko roku. Sezon 2019/2020 przyniósł najgorsze w ostatnich kilku latach wyniki przeciwko Betisowi. Późniejszy mistrz Hiszpanii w rundzie jesiennej tylko bezbramkowo zremisował, a na wiosnę przegrał 1-2 w jaskini lwa. Był to pierwszy mecz przed hiszpańskim lockdownem COVIDowym, z niemal pełnymi trybunami. Byliśmy sfrustrowani, gdy debatowało się o tym, co zrobić z tamtejszym sezonem, myśląc, że przez ten mecz nie zdobędziemy 34. mistrzostwa kraju w historii - na szczęście nasze obawy się nie sprawdziły.
W sezonie 2020/2021 Real Betis walnie przyczynił się do tego, że wspomnianego wyżej tytułu obronić nie zdołaliśmy. Co prawda w rundzie jesiennej Real Madryt, również po męczarniach, ale jednak wygrał 3:2, natomiast u siebie nie zdołał pokonać chilijskiego bramkarza Claudio Bravo i stracił 2 punkty remisując 0:0. To na przykład tych dwóch punktów zabrakło do tego, żebyśmy mogli cieszyć się z 35. tytułu mistrza Hiszpanii w historii naszego klubu. Teraz nieśmiało, po cichu liczymy na to, że uda go się wywalczyć za niespełna osiem miesięcy.

Mimo że nadchodzi dopiero trzecia kolejka, to już musimy "gonić". Dwaj z czterech faworytów do triumfu ligowego ma na swoim koncie komplet punktów po dwóch seriach gier. Chodzi o aktualnego mistrza, Atlético, a także o Sevillę. Obie drużyny wygrały po 1:0 kilka dni temu, w pierwszej kolejce także cieszyły się ze zwycięstw.

Patrząc na terminarz nadchodzącej kolejki, to ze wspomnianej czwórki najtrudniejsze zadanie stoi w ten weekend właśnie przed naszą drużyną. Barcelona ma przed sobą domową rywalizację z Getafe. Atlético niby zagra z Villarrealem, ale na własnym stadionie. Sevilla natomiast spróbuje wywieźć 3 punkty z Elche.

Jeśli chodzi o nas, to liczymy na dobry mecz Benzemy, gdyż na kim jak na kim, ale na Karimie można w ostatnich latach polegać jak na Zawiszy. Nie zaszkodziłoby też utrzymanie dobrej formy przez Viníciusa, zresztą wszystko jedno, byśmy potrafili pokonać bramkarza Betisu. Nawet i to może jednak nie wystarczyć, o ile znów nasi będą "kopać się po czole" w obronie, jak to robiliśmy w niedzielę w Walencji. Fajnie, że początek drugiej kadencji Ancelottiego pokazuje, iż ta drużyna jest w stanie strzelać bramki, ale jeszcze lepiej byłoby, gdyby nie działo się to kosztem kiepskiej postawy w defensywie. Zobaczymy, jak będzie w najbliższą sobotę. Mecz oczywiście o 22:00, co w połączeniu z faktem, iż rozegrany będzie w gorącej Andaluzji, dziwić nikogo nie powinno.

Sędzią głównym nadchodzącej rywalizacji Realu Betis z Realem Madryt będzie Alejandro José Hernández Hernández. Za liniami bocznymi poasystują mu José Enrique Naranjo Pérez i Diego Sánchez Rojo, a zadania czwartego sędziego wypełni Manuel García Gómez.
Na arbitra VAR wyznaczony został Juan Martínez Munuera, a na jego pomocnika Roberto Díaz Pérez del Palomar.

Transmisja na Eleven Sports 1.

Real Betis - Real Madryt: 3. kolejka LaLiga 2021/2022, sobota, 28 sierpnia 2021, godzina 22:00, Benito Villamarín.
Sędzia: Alejandro José Hernández Hernández.
Ostatnio zmieniony sob sie 28, 2021 9:58 pm przez madridcampeon, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: Real Betis - Real Madryt

Post autor: TWL64 »

Kolejny niewygodny rywal. Mam nadzieję iż, mimo wysokiej temperatury, grajki wyjdą z "chłodną" głową, bo kolejny "wesoły" mecz skończy znów stratą punktów.
Owszem, może i fajnie się oglądało mecz w Walencji, ale ja jednak wybieram grę na zero z tyłu.
Vini od początku? Z Garethem na przeciwnej flance mogłoby to dać fajne kontry.
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 628
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Real Betis - Real Madryt

Post autor: madridcampeon »

Na zero z tyłu w tym meczu wg mnie większych szans nie ma. Szkoda, że nie udało się ściągnąć tego Mbappe wcześniej, bo strzelić o jedną więcej niż oni znów będzie trudno, a strata 4 czy 5 punktów do Atletico już po 3. kolejce to sytuacja słaba, tym bardziej, że z elitą to my jak dotychczas nie graliśmy.
Awatar użytkownika
kleyo
Posty: 165
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Real Betis - Real Madryt

Post autor: kleyo »

Madrid, uwielbiam Twoje zapowiedzi :prayer: :cheers:
Ostatnio zmieniony czw lip 28, 2022 3:41 pm przez kleyo, łącznie zmieniany 3 razy.
Ciemno nocka idym ją, ciemno nocka idym ją,
Hej, na Kotarzu, na Kotarzu, dziewki śpią.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Real Betis - Real Madryt

Post autor: minusek »

To ktoś to czyta?

Żarcik. :ptak:
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 628
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Real Betis - Real Madryt

Post autor: madridcampeon »

Obrazek
Awatar użytkownika
Domel Madridista
Posty: 134
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:09 pm
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Real Betis - Real Madryt

Post autor: Domel Madridista »

Iść spać, czy oglądać? :ptak:
"Najlepszą obroną jest... atak" Florentino Pérez
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Real Betis - Real Madryt

Post autor: minusek »

Hernandez Hernandez z gwizdkiem wiec lepiej idź spac i się nie stresuj. :potwor:

Dziś czuję wieczór Hazarda.
Awatar użytkownika
Domel Madridista
Posty: 134
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:09 pm
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Real Betis - Real Madryt

Post autor: Domel Madridista »

O ja pierdole, ten kalosz. A tak myślałem, co może pójść nie tak... i chyba już wiem :lol:
"Najlepszą obroną jest... atak" Florentino Pérez
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Real Betis - Real Madryt

Post autor: minusek »

Nie zdziwi mnie dziś 4-2-3-1 z trójka Vini-Hazard-Bale.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Real Betis - Real Madryt

Post autor: lukexpl »

Jednak 4-3-3. Hazard na ławce, a na LO w końcu Miguel.
Awatar użytkownika
Domel Madridista
Posty: 134
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:09 pm
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Real Betis - Real Madryt

Post autor: Domel Madridista »

Jestem ciekaw jak będzie wyglądał Miguel z trójką podstawowych obrońców.
"Najlepszą obroną jest... atak" Florentino Pérez
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Real Betis - Real Madryt

Post autor: minusek »

Z jednej strony Vini zasłużył i pewnie lepiej będzie asekurowal Miguela, ale z drugiej szkoda że Carlo nie zaryzykował i nie zostawił całej lewej dla Miguela, z Hazardem schodzącym do środka.

Isco nie powinnon byc w tym klubie, ale skoro jest i ma formę, to nie mam nic przeciwko jego obecności w pierwszej jedenastce. Podobnie rzecz ma się z Balem.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Real Betis - Real Madryt

Post autor: eltacondedios »

Ale męczący do oglądania był ten mecz. Do zapomnienia, bo masa niedokładności, ewentualnie kopanie się po kostkach, oprócz sytuacji Betisu w ostatniej minucie nie wiem gdzie tu były te emocje. Atrakcyjność ze 3/10, niewiele celnych strzałów. Ważne trzy punkty, ale wciąż widać, że Hazard daleko od formy, a Real w ataku ma problem gdy rywal dobrze doskakuje. No i pamięta ktoś kiedy ostatnio Asensio oddał dobry strzał z dystansu?
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Real Betis - Real Madryt

Post autor: Sandman »

Baboli i kartek tyle, co w przeciętnym meczu Ekstraklasy.
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
Jean
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 01, 2021 9:17 am

Re: Real Betis - Real Madryt [0-1]

Post autor: Jean »

Miguel, co za diament
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Real Betis - Real Madryt [0-1]

Post autor: lukexpl »

Mecz jak za Zizou. Ważne 3pkt. Po ostatnich ładnych meczach niewiele ich zdobyliśmy.
Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: Real Betis - Real Madryt [0-1]

Post autor: wonderkid_jr »

Młody Guti uratował nam mecz.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Real Betis - Real Madryt [0-1]

Post autor: minusek »

Strata, strata, strata... 3 pkt zostają, mecz do zapomnienia.
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 628
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Real Betis - Real Madryt [0-1]

Post autor: madridcampeon »

WTF?! :shock: Co Wy chcecie od tego meczu? Czyżby zrobiono mnie w konia i puszczono mi jakiś inny? :| Przecież było OK! Nie graliśmy z Rayo, ani innym Elche, tylko z niewygodnym przeciwnikiem.
Ten początek sezonu wygląda obiecująco. Poprawić grę w obronie, w czym wczoraj widziałem wyraźnie dostrzegalny progres, i próbujemy! Wiem, że po 3 kolejkach za Lopeteguiego też wyglądało to nieźle, a potem szybciutko zostaliśmy sprowadzeni na ziemię, lecz póki co nie widzę powodów do narzekania.
Chyba niektórzy już z przyzwyczajenia marudzą. :mrgreen:
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: Real Betis - Real Madryt

Post autor: TWL64 »

madridcampeon pisze: czw sie 26, 2021 5:37 pm Na zero z tyłu w tym meczu wg mnie większych szans nie ma.
Cieszy mnie ten mecz, tak właśnie sobie to wyobrażałem. Oczywiście była kupa szczęścia ale ogólne założenie wypełnione. Generalnie mecz pod kontrolą, nawet dałoby się wygrać wyżej. Carlo fajnie reaguje - ale nareszcie ma czym, ława aż kipi od dobrych grajków.
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Real Betis - Real Madryt [0-1]

Post autor: Gehu »

Ogląda się te mecze lepiej niż za ZZ, ale wczoraj czegoś brakowało z przodu.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Real Betis - Real Madryt [0-1]

Post autor: labeleq »

madridcampeon pisze: sob sie 28, 2021 10:11 pm WTF?! :shock: Co Wy chcecie od tego meczu? Czyżby zrobiono mnie w konia i puszczono mi jakiś inny? :| Przecież było OK! Nie graliśmy z Rayo, ani innym Elche, tylko z niewygodnym przeciwnikiem.
Chcemy od Realu tego, żeby taki Betis składający się z większości odpadów po dużych klubach był szybko wyjaśniany, a nie męczarnią i drżeniem o wynik do ostatnich sekund.
madridcampeon pisze: sob sie 28, 2021 10:11 pm
Ten początek sezonu wygląda obiecująco. Poprawić grę w obronie, w czym wczoraj widziałem wyraźnie dostrzegalny progres, i próbujemy!
Tutaj poprawy wymaga gra we wszystkich formacjach, ale trzeba brać poprawkę na absencje. Wygląda to "nieźle", ale też nie byłbym tutaj optymistą. Całe szczęście, że cała liga wydaje się być wyrównana (niestety to my i Barcelona dorównaliśmy w dół), więc jest możliwe, że będzie ciekawie do ostatniej kolejki
madridcampeon pisze: sob sie 28, 2021 10:11 pm Wiem, że po 3 kolejkach za Lopeteguiego też wyglądało to nieźle, a potem szybciutko zostaliśmy sprowadzeni na ziemię, lecz póki co nie widzę powodów do narzekania.
Chyba niektórzy już z przyzwyczajenia marudzą. :mrgreen:
Trzeba z tym poczekać do pierwszych 2-3 cięższych meczów niż ligowe średniaki. Póki co należy się cieszyć z niezłego startu.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Real Betis - Real Madryt [0-1]

Post autor: minusek »

Jeśli chodzi o jakość gry, to wczoraj powinien byc remis, a tydzień temu nasza wygrana. Dawno nie widzialem tylu prostych strat: Isco, Benz, Carvajal, Casemiro. W ogóle nie mogliśmy wejść w normalny rytm przez to. To że ta setka Betisu w ostatniej akcji nie wpadła, to też cud.

Koniec koncom jest 7/9 pkt po trzech wyjazdach, to dobry wynik.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Real Betis - Real Madryt [0-1]

Post autor: Goldschmidt »

2 marne dla nas wyjazdy i 7 punktów. Była tyrada nad obroną, teraz czyste konto. Optyka jest ok.

Teraz dom na naładowanie baterii, a później znowu kolejne 2 wymagające mecze. W sumie jak przewijam terminarz to cieszy mnie że na wiosnę z tych fatalnych do gry wyjazdów na łamanie formy są tylko Sewilla i Atleti pod koniec sezonu, i może Kadyks i Majorka gdzie mamy rachunki do wyrównania. Villarreal w lutym przed/po pierwszym ew. meczu 1/8, Bilbao w środku zimy. Resztę odbębnimy do świąt. Spoko.

Przydałyby się minuty dla drugiego garnituru i pewnie coś wymusi wirus FIFA, ale z Celtą może się zemścić.
ODPOWIEDZ