Erling Haaland

Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: lukexpl »



A więc City. Na obecną chwilę jego transfer nie miałby żadnego sensu, z perspektywą przyjścia Mbappe i obecną formą Karima. Niech tam w Manchesterze udowodni swoją wartość, a za kilka lat ewentualnie pewnie znowu będziemy po niego uderzać.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 358
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: eltacondedios »

City raczej nie sprzedaje swoich gwiazd, a Karim w tym roku ma 35 lat. Nie miałem pomysłu jak ich pomieścić w przyszłym sezonie, ale w dłuższej perspektywie trochę szkoda. Ciekawe też jak wyjdzie to zdrowotnie w bardziej wymagającej fizycznie Premier i czy ten transfer wynika z braku większego zaangażowania Realu, czy finansów i nacisków ojca.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: lukexpl »

Sprzedawać nie muszą. Wystarczy, że poczeka do końca kontraktu jak Mbappe :ptak: Zresztą jednym z warunków transferu miała być przystępna klauzula odejścia, więc może będzie zawarta w kontrakcie z City.
Volfgang
Posty: 200
Rejestracja: ndz cze 06, 2021 12:48 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Volfgang »

Szkoda, to drugi najlepszy gracz młodego pokolenia zaraz po Mbappe. Dobrze byłoby wiedzieć co zaważyło.
Awatar użytkownika
Rio
Posty: 89
Rejestracja: wt mar 15, 2022 5:06 pm
Lokalizacja: Kraków / Rzeszów
Kontakt:

Re: Erling Haaland

Post autor: Rio »

Jeżeli patrzymy na to że mamy Benzemę to troszkę słabo. Niestety jest już on stary, aczkolwiek im starszy tym lepszy. Tak czy inaczej "zaraz" się będziemy z nim żegnać, a Erling to melodia przyszłości.
Szkoda mi trochę bedzie jeżeli ostatecznie nie trafi do Realu i mam nadzieję że mamy jakiś plan, sprytny plan na atak.
:ptak:
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: lukexpl »

Volfgang pisze: wt kwie 19, 2022 3:52 pm Szkoda, to drugi najlepszy gracz młodego pokolenia zaraz po Mbappe. Dobrze byłoby wiedzieć co zaważyło.
Kasa a co innego? W City podobno dostanie 500k funtów tygodniowo, co daje 24mln rocznie. W euro to wychodzi praktycznie 29mln. Czyli pensja podobna do tego, co dostanie u nas Mbappe albo i większa. Dodać jeszcze należy prowizje dla ojca i Raioli, gdzie dochodzi kolejne kilkadziesiąt mln euro + oczywiście opłata za transfer dla BVB. Operacja zbyt droga dla nas i zbyt ryzykowna, bo Erling w ostatnim czasie bardzo często łapie kontuzje.

Naszym celem nr 1 od dawna jest Mbappe i to wokół niego będziemy budować atak. Karim można przypuszczać, że jeszcze z dwa lata pogra na wysokim poziomie obok Kyliana. Później wszystko zależy od tego jak będzie wyglądała pozycja Kyliana. Czy jednak zadomowi się na prawym skrzydle, czy może jednak będzie bardziej "9". Póki co można spodziewać się raczej tego drugiego wariantu, więc to on prawdopodobnie wejdzie w "buty" Karima za 2 lata. Wtedy będziemy potrzebować jakiegoś nominalnego prawego skrzydłowego. Po cichu oczywiście można mieć nadzieje, że Rodrygo jednak prędzej czy później odpali jak Vini i to on będzie tworzył trio z Vinim i Mbappe.

Należy także pamiętać, że ten transfer do City niczego nie przesądza. Nie sądzę, że Erling tam się zagnieździ na wiele lat i zapewne już za 2-3 lata zacznie się nowa karuzela transferowa, tak jak u wielu klientów Raioli. Jeżeli się w City sprawdzi to Real na pewno za kilka lat po odejściu Karima na niego poważnie zapoluje. Minus jednak taki, że wtedy prawdopodobnie Barcelona będzie o wiele poważniejszym rywalem w wyścigu po niego.
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Clif »

Patrząc racjonalnie to niby człowiek powinien zrozumieć, odpuszczenie Norwega wydaje się słuszne. No ale nie wierzę, że żaden z nas nie czuje pewnego ukłucia że jednak nie będzie u nas gościa który jest pokoleniowym talentem, kręci kosmiczne liczby i generalnie pewnie naznaczy epokę. Była jednak z tyłu głowy wizja tego tria z przodu.
No cóż, czy dobrze że odpuściliśmy czy jednak będziemy żałować bo trzeba było iść w niego za wszelką ceną to pewnie się przekonamy za jakiś czas.
κύριος Ἰησοῦς
KarBar
Posty: 543
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: KarBar »

Jeśli przyjezie Mbappe i jeszcze będziemy mieć jakieś wzmocnienie to przeżyjemy brak Haalanda. Wszyscy wiemy z jakim ryzykiem mimo wszystko łączył się ten transfer.
Gorzej jak nie przyjdzie ani jeden ani drugi i zostaniemy z obceną kadrą.

Magiczne trio brzmiało świetnie, ale chyba aż za żeby było realne.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Clif »

Te, Erling, naprawdę wolisz do tych arabskich frajerów?
κύριος Ἰησοῦς
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 445
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: lukecik »

Wg rzekomych przecieków z klubu, to on bardziej chce do nas przyjść niż my jego kupić. Kosmiczny sezon Benzemy i kłopoty zdrowotne Norwega uśpiły zdaje się potrzebę kupna napastnik i Erling musiałby znacząco zejść z wymagań finansowych, żebyśmy po niego ruszyli. Rzekomo nie możemy sobie pozwolić na ściągnięcie w jednym okienku i Mbappe, i Haalanda.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: lukexpl »

Niech przekona tatusia i agenta do zmniejszenia premii za podpis do max 10mln. Pensja max 15mln i możemy rozmawiać.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: kryspiano »

Kurdę trochę te kontuzje są u niego kulą u nogi. Do tego pensja kosmiczna i inne opłaty. Na pewne nie przyjdzie i on, i Mbappe bez odejścia Kroosa czy Hazarda.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Gondola. »

Po co nam on. Benzema, Rodrygo, Vinicius i Mbappe i możemy wszystko.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Para Siempre »

Ciężka decyzja, bo kupić można gościa, który będzie topem najbliższe 10-15 lat, ale który również może mieć ciągłe kłopoty z kontuzjami. Czasami wygląda jakby był odklejony od rzeczywistości, ale może to takie młodzieńcze heheszki. Jeśli jednak są jakieś przeciwwskazania pt. ciągłe imprezy (takie plotki się pojawiły) to chyba trzeba się wstrzymać. Idealnie, jakby miał kolejną klauzulę, że za 2 lata może odejść z City za 150 baniek. Jeśli tam sobie poradzi, to u nas również.

Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Gondola. »

O krok od City ponoć. Może to i lepiej, my skupmy się w 100% na Mbappe i Czumenim. Obydwu cracków mieć nie sposób, a dla mnie mimo wszystko lepiej rokuje Żółwik.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Wolf »

To, że Kylian z tej dwójki jest lepszy jest oczywiste. Myślę, że gdyby nie kontuzje to Floro by znalazł kasę, ale po doświadczeniach z Bale'm i Hazardem odpuścił i trudno mu się dziwić. 50/50 - albo zrobi się z niego konkurent dla Mbappe albo odetchniemy z ulgą, że nie wpakowaliśmy się w kolejne gówno z kontuzjami.

Gorzej, że z ostatnich wieści wynika, że Czumeni też nie w tym okienku a on nie chce czekać. Może się więc okazać, że z wielkich ruchów skończy się na Kylianie i Rudigerze. Tylko ciekawe jaki pomysł w takim układzie na rezerwową 9, skoro Jović ma odejść a Mariano pokazał jak można na niego liczyć wczoraj.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Para Siempre »

Mayoral ;)
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Gondola. »

Wolf pisze: pn maja 09, 2022 11:28 am Tylko ciekawe jaki pomysł w takim układzie na rezerwową 9, skoro Jović ma odejść a Mariano pokazał jak można na niego liczyć wczoraj.
Może Raul de Tomas, nasz wychowanek?
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Wolf »

Też o tych dwóch nazwiskach pomyślałem, ale biorąc pod uwagę, że pewnie będzie to miała być opcja budżetowa to skończy się na Mayoralu.

Inna sprawa, że gdyby to ode mnie zależało to dałbym, tym razem prawdziwą szansę, Joviciovi. Gdyby miał jakąś ciągłość gry to mogłaby być z niego pociecha. Ale jak Carlo woli go uziemić to nic dziwnego, że po tygodniach bez gry nagle wrzucony na boisko nie gra nic. Aczkolwiek to tylko pobożne życzenia, bo i tak odejdzie albo definitywnie albo wypożyczenie.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Sandman »

I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
minusek
Posty: 1354
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: minusek »

Pomijając prowizje i kontrakt, koszt transferu taki jak za Jovicia :roll:
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Gondola. »

Dolary przeciwko orzechom, że nie zagra więcej niż 65-70% spotkań w przyszłym sezonie. W City czy gdziekolwiek indziej.

Kwota transferu śmieszna, ale poczekajmy na warunki kontraktu - premię za podpis, wynagrodzenie, długość umowy i klauzulę odstępnego.
Awatar użytkownika
Rio
Posty: 89
Rejestracja: wt mar 15, 2022 5:06 pm
Lokalizacja: Kraków / Rzeszów
Kontakt:

Re: Erling Haaland

Post autor: Rio »

Chyba dobrze że sie w niego nie ładujemy. Fajny typ, dużo strzela, ale troche zmieniło mi sie myślenie i dawanie gościowi do kurego klub nie ma przekonania przez kontuzje i styl wielkiego hajsu raczej mija sie z celem, Może wystarczy nam Karim, może przyjdzie Kylian i będzie później wystarczający, może wyrośnie ktoś nowy w rok czy dwa. Zobaczymy. Powodzenia i zdrowia w tym chłodnym Manchesterze :)
:ptak:
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 445
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: lukecik »

Szkoda w chuj. Jest mi bardzo przykro, że go w zasadzie olaliśmy i nie poszliśmy w niego z takim zapałem jak w Mbappe. Prawdziwa maszyna do strzelania goli, obok Mbappe najlepszy pilkarz młodego pokolenia, już teraz medialna gwiazda światowego formatu. Kupując go razem z Mbappe w jednym okienku wywołalibyśmy niemałe poruszenie i zademonstrowalibyśmy wyraźnie, gdzie chcą grać najlepsi piłkarze na świecie, zadając też cios w premiershit. To byłoby magiczne okienko przebijające może nawet to z 2009 roku. Nie wierzę w żadne problemy zdrowotne Norwega, w City będzie dalej maszyną, a my będziemy żałować, bo Vini dalej nie będzie umiał strzelać, Benzema się nagle gwałtownie zestarzeje lub połamie i znów cała ofensywa będzie na barkach jednego piłkarza, od którego będziemy uzależnieni. Pod warunkiem, że KM w ogóle przyjdzie, bo nawet nie chcę sobie wyobrażać mojego wkurwienia, jakby jednak przedłużył z PSG i zostalibyśmy z Joviciem.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
minusek
Posty: 1354
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: minusek »

Zgodziłbym się w 100%, gdyby nie te problemy zdrowotne, co do których nie mam takiej pewności jak ty. Za dużo tego jest. I nie wiem co to znaczy że są wywołane jego rośnięciem, bo nie jestem medykiem, ani czy to w ogóle prawda. Po nacięciu się z Woodgatem, a potem Kaką, Balem i Hazardem lampka ostrzegawcza świeci mocniej.
ODPOWIEDZ