Erling Haaland

Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Goldschmidt »

To co, Raiola wynegocjował klauzulę wykupu w kontrakcie czy to rzekome 150M w razie gdyby mu się Madryt nie podobał to tylko taki przytyk specjalnie dla Pereza? :krzywy:

Niech się bawią.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: minusek »

Pierdololo pewnie jak sam widzisz, chociaż wiadomo ze agent dąży do częstych transferow więc kto wie jakie były pomysly. Jeśli za 2 lata przejdzie do FCB to będzie można to zweryfikowac
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Goldschmidt »

No ja z klauzulą mam na myśli czy wstawili (albo chcieli) ją też do kontraktu z City. W końcu wielkie kluby się na to nie godzą itp itd.

Real nie był mu pisany i transfer do City miał zdecydowanie najwięcej sensu.
My pewnie skończymy z Kane'm po promocji jak mu zostanie rok do końca kontraktu. W sumie jakby z Jamesem przyszedł w pakiecie to spoko.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: eltacondedios »

A dajcie spokój z tymi Angolami

Miałem taką obawę w kontekście Erlinga, że z Raiolą byłyby cyrki większe niż z CR w kontekście odejścia co lato, także przy formie Benzemy transfer byłby trochę na siłę, ale i tak bym się cieszył, bo cena wręcz promocyjna jak na takiego cracka. Jeśli też mu wpiszą klauzulę, to nie widzę nic złego - za dwa lata się uaktywnia, Karim może już będzie schodził ze sceny, a Guardiola wytrenuje nam klasową dziewiątkę :lol: Teraz trochę śmiechów z tych zapowiedzi gry w Hiszpanii, ale wygląda na to, że serio nie miał za bardzo ofert, choć dzisiaj jakieś angielskie źródło pisało, że Real dawał mu podobną stawkę co City, ale sądzę że gdyby tak było to Hiszpanie mogliby robić więcej szumu w ostatnich tygodniach.
Volfgang
Posty: 200
Rejestracja: ndz cze 06, 2021 12:48 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Volfgang »

Jakie były cyrki z CR co lato?
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Para Siempre »

W sumie ani nie dziwi, że wybrał City, ani nie dziwi, że Real nie chciał w to iść na złamany kark mają zagwarantowanego Kyliana. Nie będzie mnie też dziwiło, jak ostatecznie Guardiola go odstawi od składu jako kolejną zabawkę, bo nie ułoży tego z tak charakterystyczną 9-tką :ptak:

Będę spoglądał na jego historię z zaciekawieniem, ma szanse być wielki.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: eltacondedios »

Volfgang pisze: wt maja 10, 2022 6:32 pm Jakie były cyrki z CR co lato?
Trochę hiperbola z tym "co lato", ale kilka razy były dywagacje czy odejdzie czy zostanie, ostatni raz w 2017, potem w Juve.
emo07
Posty: 141
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:27 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: emo07 »

Jak nie przyjdzie Kylian to będzie mega żal Erlinga, także czekam jak zakończy się telenowela z żółwiem.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: minusek »

Goldschmidt pisze: wt maja 10, 2022 11:43 am No ja z klauzulą mam na myśli czy wstawili (albo chcieli) ją też do kontraktu z City. W końcu wielkie kluby się na to nie godzą itp itd.
Wg bilda podpisali taką klauzulę. Ciekawe
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Clif »

Czyli 2 lata na weryfikację jego zdrowia oraz tego jak radzi sobie nasze trio Vini, Mbappe, Rodrygo a później gość dostępny za 150 mln?
Nie powiedziałbym że jest to zły ruch Pereza.
κύριος Ἰησοῦς
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Goldschmidt »

Tylko co ma do tego Perez?

Pasowałoby, w końcu Erlingowi wisi gdzie gra, to i lepiej go udobruchać i przekonać do siebie zamiast uwiązywać kontraktem.
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Clif »

To że nie wszedł w tą szaloną licytację o Norwega?
κύριος Ἰησοῦς
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Para Siempre »

Długofalowo strzałem w kolano jest inwestowanie w piłkarza, by ten po 2 latach mógł odejść. Może 2 razy drożej, ale prowizje i pensja są wyższe, więc żaden to interes dołożyć się do wielkości piłkarza za pomocą takiej marki jak Real na takich zasadach, a potem móc go stracić i pokazać światu, że jakiś klub wchodzi do Ciebie jak po swoje a piłkarz jest nielojalny i idzie za kasą / chwilowo lepszym projektem sportowym.

Myślałem, że kluby będą się zabezpieczać, by case typu Dembele, Bale z ostatnich lat czy Hazard miały jakiś bufor na wypadek kontuzji. Okazuje się, że to agenci idą dalej i zabezpieczają w jednej transakcji swoje interesy, by po 2 latach mieć zagwarantowane kolejne prowizje. Dla piłkarza finansowo ok, rozwojowo być może też, ale kluby są tu rozgrywane biorąc 100% ryzyka bez możliwości zysku. Może dla klubów szejkowych, które maja inne cele niż finansowa stabilność to będzie ok, ale dla pozostałych nie może być.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: lukecik »

Mam nadzieję, że ta wieść o klauzuli 150 baniek jest prawdą. Bardzo mnie to info uspokoiło i w sumie jestem zadowolony, że tak się to potoczyło. Jeśli będziemy nim zainteresowani za 2 lata, to będzie to oznaczać, że przynajmniej nie zszedł już wysokiego poziomu, który prezentuje (a podejrzewam, że przy Pepie jeszcze się pod wieloma względami poprawi). To z kolei będzie oznaczać, że możemy sobie na taki wydatek pozwolić, skoro już rok temu za Mbappe dawaliśmy 200 baniek. Benzema pewnie przedłuży do 2024 więc idealnie by się zbiegło i ułożyło w całość.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: kryspiano »

Przez te jego problemy mięśniowe, w tym sezonie opuścił już 16 meczów w jednowymiarowej lidze niemieckiej .W Anglii może być dużo gorzej. No chyba, ze ktoś go ogarnie tam w presezonie i gabinetach. Moim zdaniem i tak w tym momencie nie ma dla niego miejsca, bo gdzie? To nie Fm czy Fifa. Mamy Benzemę w nieziemskiej formie. Nie można go sadzać na ławce. Dla Benzemy potrzebny jest ktoś, kto nie będzie płakał, ze dostaje mało minut, a jest zabójczo skuteczny.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: minusek »

Wystawiany jest normalnie na 9, czy Guardiola kombinuje? Po heatmapach trudno dokładnie stwierdzić, choć raczej wyglada to na 9.
Avadis
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:47 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Avadis »

W meczu o Tarcze Wspólnoty był klasyczną 9, w lidze nie oglądałem.

U nas mógłby się nie sprawdzić, ale z zupełnie innego powodu, niż można by się spodziewać. Póki co w City Guardiola na Erlinga chucha i dmucha - o ile tylko wynik jest w miarę bezpieczny, to Haaland był zmieniany koło 70 minuty, a do tego Pep zdążył już zapowiedzieć, że gdy zaczną się mecze co 3 dni, to Alvarez będzie czasami zaczynał w pierwszej 11. Jeżeli założymy, że Guardiola wie co robi, to pobyt Norwega w Realu mógłby się bardzo źle skończyć - prawdopodobnie zostałby kompletnie zajechany (no bo przecież szkoda pieniędzy na rezerwowego napastnika) i co chwila wypadał z powodu kontuzji.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: eltacondedios »

Avadis pisze: śr sie 24, 2022 1:47 pm to pobyt Norwega w Realu mógłby się bardzo źle skończyć - prawdopodobnie zostałby kompletnie zajechany (no bo przecież szkoda pieniędzy na rezerwowego napastnika) i co chwila wypadał z powodu kontuzji.
Bo ja wiem? W zeszłym sezonie okazało się, że nikt nie został zajechany. Od powrotu Pintusa wierzę w monitorowanie aktualnego stanu i kondycji graczy na najwyższym poziomie, mamy od tego super fachowca, z którym Carlo, jak pokazał zeszły sezon, dobrze współpracuje. Kwestia przyszłych trenerów pozostaje otwarta, ale biorąc pod uwagę, że Pintus był osobistą decyzją Pereza, nie chce mi się wierzyć w ponowne zepchnięcie go na drugi plan.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: minusek »

Kupić.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Goldschmidt »

Nie mamy pieniędzy. Stadion i prowizja dla transdziewczyny Żółwia na 2025 ważniejsze.
Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: wonderkid_jr »

Potwór. No i swoją jakość udowodnia już w kolejnej lidze. Nie trzyma się kurczowo ogórkowej Ligue1 jak niektórzy.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: lukecik »

Perez sobie może pierdolić, że EH był niepotrzebny, bo mamy Benzemę, ale prawda jest taka, że postawil na Kylianka, który go wyruchał. Gdyby KM przedłużył kontrakt w marcu czy nawet w kwietniu, to poszlibyśmy po Norwega i nie byłoby tego pitolenia. Vini mógłby grać z Haalandem z przodu, Benz jako cofnięty za nimi. Przy odejściu Kazka tym bardziej taki wariant byłby sympatyczny.

Pozostaje nam wierzyć, że ta klauzula 150 baniek faktycznie istnieje i aktywuje się za 2 lata, a my z tego skorzystamy.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Wolf »

Ja bym się wstrzymał jeszcze z tymi planami. To, że Erling będzie strzelał jak pojebany w City było prawie pewne. Problemem nie było to czy on będzie strzelał, ale w ilu meczach w sezonie będzie dostępny do gry. A tu mądrzejsi będziemy po sezonie.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
emo07
Posty: 141
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:27 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: emo07 »

Prawda jest taka, że u nas by tyle nie strzelił, City generuje mega dużo zamieszania/akcji w polu karnym, u nas tego nie ma. Co nie znaczy, że jest słaby i że mi go nie szkoda :P Aczkolwiek przy Benzemie też by nie pograł ew. musielibyśmy kombinować, co pewnie by dobrze nie wpłynęło na całość.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: minusek »

Wolf pisze: czw wrz 01, 2022 8:35 am Problemem nie było to czy on będzie strzelał, ale w ilu meczach w sezonie będzie dostępny do gry. A tu mądrzejsi będziemy po sezonie.
Dokładnie tak.
ODPOWIEDZ