Erling Haaland

Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: wonderkid_jr »

Musi kiedyś zagrać w Madrycie. Najlepsze możliwe uzupełnienie Viniego i Rodrygo.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Goldschmidt »

W tym sezonie jest na razie bezkonukrencyjny.
arturzyx

Re: Erling Haaland

Post autor: arturzyx »

Leci po złotą piłkę w przyszłym roku. Jak nie będzie kontuzjowany to z 50 strzeli w lidze, a do tego asystuje
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 445
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: lukecik »

A na chuj on nam, mamy Benzemę.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Goldschmidt »



:luzik:
minusek
Posty: 1360
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: minusek »

W Anglii takie klauzule są nielegalne wiec co niby miał powiedzieć? Borussia chyba tez zaprzeczała, a wiadomo jak się skończyło.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Goldschmidt »

Nie wiedziałem. Skąd info?
Poza tym on wspomina tylko o klauzuli dla konkretnego zespołu, a nie ogólnej więc jeszcze od biedy będzie można powalczyć.

Borussia nie przypominam sobie by zaprzeczała. Watzke komentował chyba tylko wysokość klauzuli i czy może być aktywowana w 2021.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1303
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: lukexpl »

Klauzula na pewno jest, za dużo źródeł o niej trąbiło żeby miał być to fake. Natomiast używanie sformułowań typu specjalna klauzula dla Realu itp. to głupota i w tej kwestii hiszpańskie media ostro odleciały. Niemniej dobrze, że jakieś "dementi" poszło, bo i tak szans na transfer przed 2024 nie ma i nie ma co pompować balonika.

Inna sprawa, że Pep mówi też o uszczęśliwianiu, a wiadomo co głównie uszczęśliwia współczesnych ludzi :ptak: Przy takiej formie Erling szybko może się doczekać nowego kontraktu, już bez klauzuli.
minusek
Posty: 1360
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: minusek »

Goldschmidt pisze: czw paź 06, 2022 12:23 pm Nie wiedziałem. Skąd info?
Kiedyś gdzieś ktoś o tym mówił/pisał. I dlatego takich klauzul nie stosuje się w Anglii. Sprawdziłem na szybko:

Tutaj z 2017 -> http://devilpage.pl/index/news/komentar ... jasnienie/
Release clauses can be applied in the Premier League but only with the agreement of players and clubs. But British law does not currently allow players to buy themselves out of their contracts, therefore clubs are keen to avoid inserting them into deals.
Pobieżnie zacząłem czytać i może nie jest to do końca nielegalne, ale mocno skomplikowane z uwagi na: rzeczywistą wartość rynkową, podatek, a nawet ewentualne odszkodowanie dla klubu.

Wynika też z tego, że w Hiszpanii piłkarz sam siebie wykupuje, ale jest to uregulowane prawnie i nie musi płacić podatku dochodowego od kwoty otrzymanej od nowego klubu (np. Neymar od PSG).

Pewnie w Premier League są jakieś sztuczki aby to obejść, w postaci odszkodowań czy czegoś innego, ale jeśli już to raczej wyjątki.
KarBar
Posty: 546
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: KarBar »

A może właśnie dlatego mowa tu o klauzuli dla Realu?
Może zapis w umowie mówi wprost: klub MC zobowiązuje się zaakceptować ofertę transferu w sytuacji kiedy wpłynie oferta opiewająca na tyle i tyle za takiego i takiego gracza.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1303
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: lukexpl »



Czyli jednak :ptak:
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Clif »

Jeśli to prawda to dla nas sytuacja optymalna.
Florek miał odłożone dwa lata temu 200 baniek na katarskiego miłośnika transów, przez te dwa okienka wydaliśmy 130 mln na francuskie duo, a na odejściach zarobiliśmy 170 baniek. Wychodzi 240 + coś tam pewnie zostało rok w rok w budżecie. Czyli zakładam że na już mamy >300 mln wolnych środków. Odliczając 200 mln na Norwega, to zostaje 100 + to co jestesmy w stanie odłożyć przez dwa lata na Bellinghama i jakieś wzmocnienie do przodu (skrzydłowy, rezerwowy napastnik).

Finansowo to wszystko się spina i za 2 lata możemy mieć niesamowicie mocną drużynę - natomiast wiadomo że wszystko zależy od tych naszych piłkarskich celów - jak Haaland będzie wolał petrodolary, a Bellingham powrót do ojczyzny i Liverpoolu - to nic na to nie poradzimy. Będzie trzeba kombinować ze środkiem i z jakimiś Endrickami do przodu.
κύριος Ἰησοῦς
KarBar
Posty: 546
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: KarBar »

Jak mogliśmy po niego nie ruszyć?
Skandal ;/
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: wonderkid_jr »

Za brzydki na Real.
Awatar użytkownika
IVAN_ZAMORANO
Posty: 162
Rejestracja: pt mar 11, 2022 12:44 am

Re: Erling Haaland

Post autor: IVAN_ZAMORANO »

A mnie ten Haaland kompletnie nie przekonuje. Śmiem twierdzić, że City z nim w składzie jest drużyną słabszą względem poprzedniego sezonu. Wielokrotnie obserwowałem jak jest ciałem obcym w tym zespole, gdy nie strzela to tak naprawdę nie ma zbyt wiele do zaoferowania drużynie. Swoje oceny buduje na bramkach - gdy ich nie ma - nie przypominam sobie, bym oglądał jego mecz, po którym mógłbym powiedzieć: "co prawda bramki nie strzelił, ale zagrał dobry mecz".

I nie wiem czy chciałbym oglądać taki typ napastnika w Realu Madryt.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1303
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: lukexpl »

Nie wiem jak to wygląda w City, bo widziałem ich w tym sezonie może z kilka razy, ale w BVB akurat potrafił robić robotę bez piłki przy nodze i nie strzelając bramki w danym meczu. Ma niesamowity zmysł strzelecki i na pewno jest obecnie najlepszą "9" na świecie, a swoją skuteczność potwierdza już któryś z sezonów z rzędu.

Dla porównania taki Vlahović, którego niektórzy widzieliby w Realu i który kosztował Juve z 80mln. Postrzelał jeden sezon i w tym już jest słabo, a bez piłki przy nodze, czy przy rozgrywaniu jest zwyczajnie beznadziejny. Jedyny atut jaki posiadał - czyli skuteczność strzelecka - w tym sezonie utracił i dla kibica Juve nie ma różnicy czy na "9" gra on, Milik, czy jeszcze ktoś inny.

Imo Haaland w Realu by się sprawdził. Może nie w obecnym systemie gry, ale pod 4-2-3-1 byłby idealny, a chyba właśnie w kierunku takiego ustawienia zmierzamy w przyszłości, patrząc na specyfikę profilu pomocników, jakich obserwujemy itp. Niestety jednak wątpię, aby kiedykolwiek tu trafił.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Erling Haaland

Post autor: Goldschmidt »

Dobry tatuś. 'Typowy Angol'.

Mbappe 2024 ;)
ODPOWIEDZ