Harry Kane

Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1308
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Harry Kane

Post autor: lukexpl »

Obrazek

Chyba już praktycznie można uznać za pewnik, że w tym okienku będzie naszym celem transferowym nr 1 po odejściu Karima. W lipcu skończy 30 lat, a do tej pory dla Tottenhamu strzelił już 280 goli. W całej klubowej karierze brakuje mu 4 bramek do osiągnięcia 300. Trzykrotnie był królem strzelców PL. Reprezentacyjny rekord także ma imponujący, bowiem w 88 spotkaniach strzelił 55 goli.

Liczbowo regularny od wielu sezonów, więc spokojnie powinien nam zagwarantować liczby na poziomie Karima. Ponadto profilowo jest to najbardziej zbliżony napastnik do Francuza, co także powinno mu ułatwić adaptację w drużynie. Przyznam, że po cichu marzyłem o nim w Realu już od dłuższego czasu, a w tym roku sen ten może się ziścić.
Gehu
Posty: 366
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Harry Kane

Post autor: Gehu »

Trochę mnie przeraża, że nie ma za bardzo alternatywy, gdyby ten transfer się wyjebał.

Kai Havertz - to nie jest typowy strzelec i ponoć odrzucono już możliwość podpisania.
Lautaro Martinez - dużo tańszy od Kane nie będzie, a też superstrzelcem nie jest.
Victor Oshimen - no chłop miał fajny sezon, ale tylko jeden i to wcale nie musi wypalić - kasowo podobnie do Kane
Romelu Lukaku - typowa 9tka, ale totalnie zastopowana kariera przez nieudany powrót do Chelsea i słaby sezon w Interze. Kosztować dużo nie może, ale nie wiadomo czy on by tutaj odpalił?
Firmino - tak jak Havertz, nie jest typowym strzelcem i braknie nam tych bramek jak go zatrudnimy.
Kolo Muani - Nie wiem co o nim myśleć. Nie śledzę ligi niemieckiej. Niby odpalił ale czy to byłoby wystarczające?
Julian Alvarez - chyba nie do wyciągnięcia z City w tym okienku. Fajnie strzela z ławki, pytanie czy grając podstawę nadal byłby tak skuteczny? Haalanda to on raczej nie wygryzie.

Jakieś inne typy?
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 445
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Harry Kane

Post autor: lukecik »

Innych napastników z najwyższej półki o wyrobionej już marce po prostu nie ma. Trzeba byłoby wtedy kombinować z Rodrygo na dziewiątce + kupno kolejnego skrzydłowego, jak np. ten Chukwueze. Ewentualnie trzeba byłoby kupić kolejnego, młodego i obiecującego, który byłby trochę kotem w worku, np. Nicolas Jacksonczy inny Castellanos. To byłoby jednak mocno ryzykowne, zwłaszcza w świetle przychodzącego za rok Endricka. Nie mieć prawdziwej gwiazdy na dziewiątce i polegać na młodych licząc na ich błyskawiczny rozwój, mogłoby się nam odbić czkawką. Dlatego trzeba liczyć na to, że Kane tu przyjdzie.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
emo07
Posty: 144
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:27 pm

Re: Harry Kane

Post autor: emo07 »

Jak odpuścimy Kane kosztem wątpliwego Mapeta to będzie niezła żenada.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Harry Kane

Post autor: Sandman »

Najpierw miał być i Havertz i Kane. Potem miał być tylko Kane. Teraz nawet ma nie być Kane'a, bo Prezes oszczędza na Żółwia za rok. Sezonie z Rodrygo i mooże Joselu na 9 witaj?
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
Gehu
Posty: 366
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Harry Kane

Post autor: Gehu »

Ile można oszczędzać na żółwia? Przecież to już odłożone, a on za rok jest free agent to co tu oszczędzamy? Zwykłe pierdolenie prasowe. Nie możemy skończyć bez transferu do przodu, ale jak czytam, że opcje to Joselu i Rodrigo z Leeds to mnie krew nagła zalewa.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Harry Kane

Post autor: Goldschmidt »

Gwoli ścisłości to on wolnym agentem jest tylko jeżeli nie weźmie opcji na trzeci sezon. A jeżeli Perez i klub mieliby zamiar oferować mu mniej niż za ostatnim razem to może nawet dojść do wniosku że weźmie trzeci sezon zarobków 50M netto skoro może takiej gaży już w życiu nie dostać.
KarBar
Posty: 548
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Harry Kane

Post autor: KarBar »

Jeszcze zatęsknimy za Benzemą. Ale to jest syf. Żółw nam robi więcej problemów poza boiskiem niż jako rywal na boisku ;o ;/
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Gehu
Posty: 366
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Harry Kane

Post autor: Gehu »

Goldschmidt pisze: pt cze 09, 2023 10:18 am Gwoli ścisłości to on wolnym agentem jest tylko jeżeli nie weźmie opcji na trzeci sezon.
To dla Realu niczego nie zmienia. Zmienia dla niego, bo jeżeli będzie chciał odejść to po prostu nie weźmie 3 sezonu i automatycznie stanie się wolny. Generalnie patolka dosyć mocna.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1308
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Harry Kane

Post autor: lukexpl »

Brak tego transferu będzie ogromnym błędem. Być może takim, który odbije się poważnie na kolejnych naszych sezonach w tej dekadzie.

Pomijając realność transferu Mbappe za rok: Kane po prostu lepiej pasuje do tej drużyny i nieważne, że ma już 30 lat. Kylian to nawet nie jest 9, a właśnie kogoś na tę pozycję aktualnie potrzebujemy i będziemy potrzebować za rok i dalej. Francuz najlepiej czuje się na lewym skrzydle, a u nas gra tam aktualnie nasz najlepszy zawodnik w drużynie. To się na dłuższą metę po prostu nie uda i znowu będziemy mieli dublowanie pozycji, tak jak w tym sezonie.

Transfer Kane'a wcale nie powinien wykluczać Mbappe, no chyba że finansowo, ale na niego to już odkładamy dobre kilka lat. Kylian na PS z wymiennością pozycji z Vinim? Ok, ale nie na "9".

Inna sprawa, że nie musimy wiązać z Anglikiem jakiejś bardzo długiej przyszłości. Po 2 latach spokojnie można go sprzedać na wyspy.
Para Siempre
Posty: 598
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Harry Kane

Post autor: Para Siempre »

100 baniek za 30-latka to faktycznie sporo, szczególnie że za rok Endrick i Mbappe są szykowani. Także skłaniam się ku zakupowali z myślą o tym, że za rok-dwa można odzyskać 60 baniek.

Zastanawiam się, czy Julian Alvarez jest do wypożyczenia. Młody, potrzebuje gry, mógłby mieć "9" na rok w Realu, więc City mogłoby rozważyć, zważywszy, że Haaland nie do ruszenia z jedenastki.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Harry Kane

Post autor: Wolf »

A co ma Mbappe do pozycji 9? Nie lubi i nie chce tam grać a z uporem maniaka jest przywoływany w kwestii transferu Kane'a.

Endrick też od przyszłego roku z automatu podstawową 9 nie będzie. Miejmy nadzieję, że w ogóle nią będzie kiedyś, bo póki co to tylko obietnica a nie żaden pewnik. Kane to absolutny must have po odejściu Benzemy. Brak transferu topowej 9 w to okienko będzie oznaczał, że Perez już zdziadział.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Avadis
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:47 pm

Re: Harry Kane

Post autor: Avadis »

Moim zdaniem Kane do Madrytu nie trafi, bo to nie jest transfer w stylu Pereza, zwłaszcza po fiasku, jakim był Hazard. Patrząc na ostatnie słowa prezesa, to marzy mu się trio Vini, Mbappe i Rodrygo/Endrick (nie mam pojęcia jak ustawione), więc spodziewam się najpierw jakiejś zapchajdziury na jeden sezon (Joselu?), a później kolejnej "niespodziewanej" zmiany zdania Kyliana i w konsekwencji rzucenie Endricka na głęboką wodę w sezonie 24/25.

Może gdyby Anglikowi się skończył kontrakt już teraz, to wtedy ten transfer byłby możliwy. Teoretycznie jest szansa, że przyjdzie za rok za darmo, gdy już Mbappe po raz kolejny wykiwa Real, ale znając nasz klub pewnie znowu nie będzie miał przygotowanego żadnego planu B. No i nie wiadomo, czy w ogóle będzie dostępny, czy też tegorocznego lata podpisze kontrakt albo z Tottenhamem, albo z kimś innym.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Harry Kane

Post autor: Wolf »

Avadis pisze: pn cze 12, 2023 9:59 amPatrząc na ostatnie słowa prezesa, to marzy mu się trio Vini, Mbappe i Rodrygo/Endrick (nie mam pojęcia jak ustawione), więc spodziewam się najpierw jakiejś zapchajdziury na jeden sezon (Joselu?), a później kolejnej "niespodziewanej" zmiany zdania Kyliana i w konsekwencji rzucenie Endricka na głęboką wodę w sezonie 24/25.
Idealny przepis na gigantyczną katastrofę.

Ani Mbappe nie będzie chciał grać na 9, abstrahując od tego czy znowu nie wydyma Pereza, ani Endrick nie będzie gotowy na bycie podstawową 9 w 2024. Myślę, że nie będzie gotowy na to nawet 2025. Najwcześniej można myśleć o tym w 2026 o ile okaże się takim talentem jakim rzekomo jest a jego rozwój i aklimatyzacja będą przebiegać bezproblemowo.

Transfer Kane'a nie jest w stylu Pereza, zgadzam się, ale okoliczności takiego transferu wymagają. Plany B, C etc. w typie Lautaro Martineza tańsze nie są a dają dużo mniej pewności. Nie wspominając już wynalazkach typu Kolo Muani, bo idealna szansa na powtórkę z Jovicia.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Avadis
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:47 pm

Re: Harry Kane

Post autor: Avadis »

No cóż, zgadzam się, że to nie wyjdzie, ale jest to niestety rozwiązanie bardzo w stylu klubu - przecież po odejściu Cristiano graliśmy jeden sezon bez wzmocnień w ataku żeby zobaczyć jak wygląda sytuacja; dopiero po nim Real zdecydował się na zakupy. A że na horyzoncie znowu majaczy ten upragniony przez Pereza Mbappe, to tym bardziej mogą zechcieć powtórzyć ten manewr. Dlatego w Kane'a nie uwierzę, dopóki nie pojawi się oficjalka na stronie.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Harry Kane

Post autor: Wolf »

Ja też nie wierzę, tym bardziej, że po drugiej stronie stolika jest Levy, ale skoro tak dobrze zaczęliśmy to okienko (patrz Hazard) to mam nadzieję, że w kwestii transferów do klubu Perezowi też wrócą jaja.

2018 to jednak trochę inna sytuacja. Tam na horyzoncie, czytaj 2019 był Hazard i tu owszem jest podobieństwo, ale wtedy wizja klubu była taka, że Bale będzie nowym liderem i "uwolniony" w pełni zastąpi Crisa. Dlatego odrzucono 120 mln, które dawało za Walijczyka United. Błąd. I pisałem to już latem 2018, że to nie wyjdzie.
Poza tym jeśli nawet iść tokiem, że sytuacja jest podobna to tym bardziej klub powinien iść w Kane'a widząc jak to się wtedy skończyło.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
KarBar
Posty: 548
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Harry Kane

Post autor: KarBar »

Wolf pisze: pn cze 12, 2023 9:01 am A co ma Mbappe do pozycji 9? Nie lubi i nie chce tam grać a z uporem maniaka jest przywoływany w kwestii transferu Kane'a.
1. Pewnie chodzi o kwestie finansowe. Gdyby Kane był do zgarnięcia za 50mln to byłaby inna sprawa. 100 za 30letnieto brytyjczyka to już nieco za dużo. Do tego jeszcze kwestia zarobków.
2. Klub chce stawiać na Rodrygo. Przyjście Mbappe i Kane'a by mocno Rodrygo wyhamowało, dlatego pewnie albo jeden albo drugi.
Jak oni to ustawią w przypadku przyjścia Mbappe? Czort wie. Może Rodrygo wyląduje w środku a Vini z żółwiem będą zmieniać strony? Może cała trójka będzie się przemieszczać w ofensywie? Może do tego na 9 zagra Joselu, a reszta będzie robić wiatr. Czort wie.
Jedno jest pewne. Perez nie pójdzie w Kane'a jak na horyzoncie ma Mbappe. Chyba że ten go drugi raz by zrobił w ciula i to dość szybko.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1308
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Harry Kane

Post autor: lukexpl »

Tak, jeden Hazard będzie teraz przez x lat wyznacznikiem, że nie wolno kupować 30letniego zawodnika za 100mln z PL. Oprócz wieku nic go z Kanem nie łączy. Zupełnie inna pozycja (skrzydłowi szybciej schodzą bo bazy), zupełnie inne podejście do swojej pracy (Hazard to luzak) i zupełnie inna historia kontuzji.

100mln za pewniaka na "9", gdzie za młodszych kotów w worku trzeba dawać podobne pieniądze to nie jest dużo.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Harry Kane

Post autor: Wolf »

Biorąc pod uwagę alternatywy i jaką one dają pewność to tak, 100 milionów za Kane'a nie jest ceną wygórowaną. Tylko to już nie ma żadnego znaczenia. Po wczorajszy, newsie o Mbappe możemy o Angliku zapomnieć. Perez teraz sfokusuje wszystkie wysiłki na Mbappe. Jeśli ten tu ostatecznie trafi tego okienka to jeszcze będzie można to przeżyć. Gorzej jeśli tylko wykorzysta Pereza to wynegocjowania jeszcze większej kasy od PSG albo pójdzie do Anglii, nie daj Boże do City. Wtedy zostaniemy z ręką w nocniku i tego obawiam się najbardziej.
W idealnym świecie Perez rzuciłby wszystko, aby ściągnąć tu i Kane'a i Mbappe co sportowo byłoby najlepszym rozwiązaniem, bo z całym szacunkiem dla Rodrygo, ale dla mnie to nadal póki co jest gracz momentów i kandydat bardziej na zawodnika numer 12 niż once de gala. Niestety w idealnym świecie nie żyjemy i Perez poświęci szansę na Kane'a dla, póki co mglistych, szans na pozyskanie Mbappe teraz.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1308
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Harry Kane

Post autor: lukexpl »

Można byłoby ich wszystkich pomieścić w ustawieniu 4-2-3-1 z Rodrygo na 10. No ale mamy za duży przesyt w pomocy żeby w coś takiego iść.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Harry Kane

Post autor: Wolf »

Nie do zrobienia przy siedmiu pomocnikach w kadrze. Poza tym wtedy jak wsadzisz na 10 Rodrygo to transfer Bellinghama zaczyna nie mieć sensu.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
KarBar
Posty: 548
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Harry Kane

Post autor: KarBar »

To nie jest tak, że ja uważam że Kane za drogi. To nie moje miliony, a ja osobiście bym bardzo chciał "igrzysk", niech będzie i jeden i drugi i bosko.
Skupiłem się bardziej na analizie tego jak podchodzi klub/Perez.

A prezesa mamy nakręconego na żółwia, jak są szanse żeby go miał to będzie to robił. A na ten moment stoi przed swoim marzeniem i być może Mbappe za 150mln na lata lub Kane za 100 (lub więcej,bo to jednak negocjacje z Levym) na 2/3 sezony.

Ja odkąd pojawił się temat Mbappe i Haalanda, zawsze liczyłem na tego drugiego ale klub już pokazał, kto tu jest priorytetem.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Harry Kane

Post autor: Goldschmidt »

Klub w żadnym momencie niespecjalnie wybierał między jednym a drugim. Ogólnie stan na listopad 2021 był taki, że może nawet przyjdą obaj. Jak kiedyś był jakiś priorytet to był nim Benzema.
KarBar
Posty: 548
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Harry Kane

Post autor: KarBar »

Jeżeli teraz klub nie stoi przed wyborem mièdzy jednym a drugim i temat Anglika jest zupełnie martwy to boję się o nasz los.

Nawet temat Joselu ucichł.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1308
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Harry Kane

Post autor: lukexpl »

Joselu akurat już podobno fichado. W przyszłym tygodniu ma wlecieć oficjalka i odbędzie się prezentacja. A o Harrym niestety absolutna cisza.
ODPOWIEDZ