Kto powinien opuścić nasze szeregi i dlaczego?

Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 357
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Kto powinien opuścić nasze szeregi i dlaczego?

Post autor: eltacondedios »

Ja tam dalej wierzę w Reiniera. Abstrahując już od słów Jorge Jesusa, to w Castilli zaliczył takie samo wejście jak Vinicius i Rodrygo. Nie mam pojęcia co tam się stało w BVB, pewnie i Brazylijczyk ma sporo winy w tym, ale z drugiej strony jeśli w Dortmundzie na podobnym poziomie wybiła im młodzież, którą mają na własność, to logiczne na kogo woleli stawiać. U Reiniera pewnie problemy z aklimatyzacją, język, może specyfika ligi i piłkarsko może też się to na nim jakoś odbiło. Ale z drugiej strony - skoro był taki słaby, to po co go trzymali kolejny rok i nie dało się skrócić wypożyczenia?

Niby nie grał u kilku trenerów, ale cały czas mam w głowie przykład Fede. Wrócił chyba nawet dokładnie w tym samym wieku po słabym epizodzie w Depor, gdzie ławkował w spadkowiczu, a trenujący go Seedorf pukał się w głowę po co Real zostawia go w pierwszej drużynie. Do tego miał już za sobą kilka lat w Europie, nie zmienił kraju, znał język.

Żałuję, że teraz nie wypaliła opcja z Portugalią, bo cały czas uważam, że to byłby najlepsze warunki dla niego, ale jeśli nie, to może ten Valladolid by się nadał, choć nie wiem zbyt dobrze jaki tam jest plan na grę.

Absolutnie natomiast od początku nie wierzę w to, że Kubo będzie graczem na miarę Realu. Nie wiem, może jakimś uzupełnieniem z ławki w najlepszym razie, ale raczej nie widzę go tu przez wiele lat i raczej będzie opcją na zarobek.
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Kto powinien opuścić nasze szeregi i dlaczego?

Post autor: Marcins »

Jedyna rozsadna opcja to ligowy sredniak gdzie bedzie regularniw gral, wtedy mozna sie przekoqnc czy cos z noego bedzie i oby bylo
polaw7
Posty: 16
Rejestracja: wt cze 01, 2021 9:16 pm

Re: Kto powinien opuścić nasze szeregi i dlaczego?

Post autor: polaw7 »

Latasa blisko Rayo, Mariano w końcu chce odejść, Asensio chce United i jakieś inne kluby (Anglia/Włochy). Nawet jeśli to nie są zawodnicy na Real, to zaraz ta nasza kadra będzie szczuplutka, że na ławce będą siedziały dzieciaki od Raula ;) Oczywiście, jeśli te odejścia zostaną dopięte. A mam takie przeczucie, że Mariana to się pozbędziemy w taki czy inny sposób. Ciekawe jak z Marco się skończy - Carlo pewnie by nie chciał go puszczać, kwestia tego na ile ma faktycznie coś do powiedzenia.
minusek
Posty: 1352
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kto powinien opuścić nasze szeregi i dlaczego?

Post autor: minusek »

Brawo za aktywne ruchy dotyczące młodzików. Stawiam, że jadnak Mariano nigdzie nie stąd nie rusza i odejdzie dopiero za rok, po zakończeniu kontraktu.

Asensio... jakoś mam wrażenie, że będzie chciał wymusić odejście za darmo / półdarmo końcem okienka. Pomimo bycia zwolennikiem jego sprzedaży (mało powiedziane), to w obecnej sytuacji zmieniła mi się trochę perspektywa i przytrzymałbym go rok, jeśli nie przyjdzie satysfakcjonująca oferta. A pewnie nie przyjdzie. Casemiro odszedł, nie będzie łatwe kombinowanie pokrywania pozycji graczami ze środka więc w razie "awarii" Rodrygo czy Hazarda, czy - nie daj Boże - Karima lub Viniego, dobrze będzie go mieć. Chyba że klub ma kogoś na oku w razie jego odejścia, to oczywiście papa beż żalu.
KarBar
Posty: 543
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Kto powinien opuścić nasze szeregi i dlaczego?

Post autor: KarBar »

Na co my czekamy z odnawianiem kontraktów?
Aż Cebula, Naczos i Mareczek jeszcze kilka fajnych meczów zagrają i przyjdą do nich kluby z dobrymi pieniędzmi i konkretną rolą w drużynie?
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kto powinien opuścić nasze szeregi i dlaczego?

Post autor: Wolf »

Nacho sam wstrzymał rozmowy, Asensio chciał więcej kasy (i ponoć coś więcej ma dostać w końcu) a co do Ceballosa mam wrażenie, że mieli wątpliwości czy przedłużać. Teraz te wątpliwości się rozwiały, oby Dani chciał zostać a nie wyczuł w tym okazję to przytulenia dużej kasy za podpis.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 357
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Kto powinien opuścić nasze szeregi i dlaczego?

Post autor: eltacondedios »

Na Nacho to powinni chuchać i dmuchać, ile razy ten chłopak się przydawał w ważnych momentach i nie zawodził, jest oczywiste. A w świecie idealnym dogadujemy się z Asensio i Ceballosem na jakieś przedłużenie o 3-4 lata, idealny materiał na rotacje/wejście z ławki, a jak coś przestanie grać to opychamy do Premier League za 30 baniek i wszyscy szczęśliwi
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1298
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto powinien opuścić nasze szeregi i dlaczego?

Post autor: lukexpl »

Przed sezonem jakoś Asensio próbowali sprzedać i się nie dało, więc to nie jest taka prosta sprawa. Ceballos na takie 4 lata ok, ale Marco 2+1 imo max.

Nacho natomiast ponoć już dogadany z Realem, ale ogłoszenie dopiero po sezonie. Kroos też ma przedłużyć, z kolei Modrić po mundialu budzi wątpliwości i nie wiadomo jak postąpi.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Kto powinien opuścić nasze szeregi i dlaczego?

Post autor: Gondola. »

Moim zdaniem jedyną niewiadomą jest Kroos, bo on faktycznie wydaje się być typem zawodnika, który nie będzie ciągnął swojej kariery specjalnie długo, obym się mylił. Jego przeciwieństwem jest Modrić, który najwyraźniej na emeryturę się nie wybiera. Nacho to złoty piłkarz i madridista z krwi i kości, nie mam wątpliwości, że podpisze nową umowę. Asensio niedawno sam przyznał, że zamierza kontynuować karierę w Realu i bardzo prawdopodobne, że na fali rosnącej pozycji i znaczenia Hiszpana w kadrze na obecnym etapie sezonu dostanie on propozycję pozostania w Madrycie. Podobnie z Ceballosem, choć w jego przypadku o nowym kontrakcie donoszą już także media.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Kto powinien opuścić nasze szeregi i dlaczego?

Post autor: lukecik »

Tak się zastanawiam czy nie lepiej by było, gdyby Modrić i Kroos odeszli latem. Jak mamy pójść do przodu, przedefiniować się w środku pola, zmienić tam hierarchię i zacząć stawiać na nowych zawodników, jeśli ta dwójka nadal będzie w kadrze? Zwłaszcza, jeśli Carlo uratuje dupsko i zostanie na kolejny sezon. Znów zaczęło się nagminne wystawianie Luki i Kroosa w każdym trudniejszym meczu. Dopiero co cieszyliśmy się, że Ceballos zaczyna grać i wygląda dobrze, a teraz wszystko wróciło do normy.
Gdyby tak obaj nasi weterani odeszli to nie byłoby zmiłuj i nareszcie oglądalibyśmy nowy, mocno odświeżony środek pola. Taka piąteczka Bellingham, Czuameni, Valverde, Ceballos, Camavinga mogłaby siąść jak złoto.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
ankhu
Posty: 63
Rejestracja: wt cze 01, 2021 6:27 pm

Re: Kto powinien opuścić nasze szeregi i dlaczego?

Post autor: ankhu »

Ancelotti, Cebula, Benzema, Mareczek i z ostrożności procesowej Modric z Krossem.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kto powinien opuścić nasze szeregi i dlaczego?

Post autor: Wolf »

Ancelotti na pewno. Jeśli on odejdzie a przyjdzie trener, który będzie grał nowoczesny futbol graczami w formie a nie kolegami to Kroos z Modriciem mogą zostać, bo ich rola będzie inna niż u Carlo. Asensio na zawodnika nr 13-15 jest dobry i jeśli taką rolę akceptuje to niech zostanie. Ceballos raczej out, bo póki co wychodzi, że chwilowa eksplozja to raczej ewenement. Karim zostanie, poza tym problemem nie jest sam Karim, ale brak sensownego, grywalnego zmiennika.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
ODPOWIEDZ