Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

minusek
Posty: 1354
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: minusek »

Panie Arturze, prośba, nie cytuj pan postów, które są bezpośrednio nad twoim. Źle się to czyta. (mózg zlasowany przez foro rm.pl :ptak: ).
arturzyx

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: arturzyx »

Poobserwuję i się zastanowię, bo mam swoje powody. Chyba, że gdzieś to jest w regulaminie usankcjonowane. Po pierwsze cytowany dostaje powiadomienie i można kontynuować rozmowę, a nie jak często bywa wątek się urywa. Po drugie przecież masz pięknie zaznaczony cytat i automatycznie sobie to omijasz. Rozumiałbym marnowanie czasu na czytanie tego, co chwilkę temu się czytało, ale wcale nie trzeba. Nie mówię nie, może Cię posłucham.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 445
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukecik »

Na starym forum to cytowanie wkurwiało i moderatorzy to tępili ( :ptak: ), ale tutaj przy powiadomieniach faktycznie trochę to zmienia postać rzecczy.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Gondola. »

Zawsze można też zacytować krótki fragment posta do którego się odnosisz lub w sposób szczególny nawiązujesz, zwłaszcza, jeśli post jest długi. Wilk syty i owca cała - rozmówca dostanie powiadomienie, a ściana tekstu powtarzająca się dwa wpisy z rzędu nie będzie razić w oczy.
minusek
Posty: 1354
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: minusek »

arturzyx pisze: sob cze 11, 2022 3:59 pm Poobserwuję i się zastanowię, bo mam swoje powody. Chyba, że gdzieś to jest w regulaminie usankcjonowane. Po pierwsze cytowany dostaje powiadomienie i można kontynuować rozmowę, a nie jak często bywa wątek się urywa. Po drugie przecież masz pięknie zaznaczony cytat i automatycznie sobie to omijasz. Rozumiałbym marnowanie czasu na czytanie tego, co chwilkę temu się czytało, ale wcale nie trzeba. Nie mówię nie, może Cię posłucham.
To tylko mała sugestia, ale jeśli miałbyś przez coś takiego przestać pisać, to jak dla mnie możesz nawet cytować podwójnie.
arturzyx

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: arturzyx »

Jak się miło, rzeczowo i kulturalnie się zrobiło. Przynajmniej po kulturę tu przyszedłem i jakieś argumenty w zdaniach, a tu dodają jeszcze atmosferkę. Dobra odmiana od RM.pl
Ok. Już kończę odbieganie od tematu posta
KarBar
Posty: 546
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: KarBar »

arturzyx pisze: sob cze 11, 2022 2:28 pm Jak odejdzie Asesnio to jestem pewien transferu na jego miejsce. Jeden z dzbanów ataku na pewno zostanie. Czyli jest 6 na 3 pozycje i dodatkowo Valverde i Lucas w obwodzie. 8 na 3. Za dużo nawet, bo Valverde będzie mógł częściej grać na prawej, skoro środek wzmocniony. Nacho też będzie bardziej dostępny na prawą obronę, więc Lucas będzie mógł częściej wyżej, a dla mnie lepszy od asesnio.
1. Jeśli ktoś przyjdzie to looz, ale pòki co o nikim nie słychać i to martwi.
2. Ja jednak liczę że pożegnamy i Jovica i Mariano. A nawet jak któryś zostanie to ja możemy realnie patrzeć na nich jako na opcję?
3. Lucas od Asensio jest lepszy chyba tylko w zaangażowaniu. Asensio drażni, ale jednak bramki potrafi strzelać. Lucas to głównie bieganie i wrzutki.
4. Fede pewnie nie raz zagra na prawej, ale czy to jest rozwiązanie na miarę Realu Madryt? I to jeszcze w formie planu B za Mbappe? No słabiutko.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Goldschmidt »

arturzyx pisze: sob cze 11, 2022 3:59 pm Poobserwuję i się zastanowię, bo mam swoje powody. Chyba, że gdzieś to jest w regulaminie usankcjonowane. Po pierwsze cytowany dostaje powiadomienie i można kontynuować rozmowę, a nie jak często bywa wątek się urywa. Po drugie przecież masz pięknie zaznaczony cytat i automatycznie sobie to omijasz. Rozumiałbym marnowanie czasu na czytanie tego, co chwilkę temu się czytało, ale wcale nie trzeba. Nie mówię nie, może Cię posłucham.
Skoro regulaminu nie ma to pronowałbym dostosowanie się do norm którymi żyje większość. Ew. jak już nie możesz wyżyć bez cytowania to chociaż kasuj treść i zastąp ją kropką, spacją czy coś by się jej nie powtarzało x razy w kolejnych postach gdy nie ma po co. Powiadomienia i tagi z czasem pewnie będą rozpracowane. Opierdolcie kabanoga w odpowiednim dziale i nie będzie problemu 8-)
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Para Siempre »

Ogólnie widać tendencję do:
- przejścia do gry 2 z przodu, gdzie Vini/Karim są w podstawie,
- wiary w Hazarda, chęć rozwoju Rodrygo.

Więc trudno tu o wiele nazwisk. W przypadku pozostania Asensio według mnie nie ma miejsca za bardzo na transfer, a Mayoral powinien być w miejsce Jovicia/Mariano.

Odejście Asensio dopiero otwiera jakąś możliwość na sprowadzenie dodatkowej osoby, ale jeśli nie chcemy blokować Rodrygo to nie może to być top grajek, ani kolejny wonderkid, tylko uzupełnienie składu lepsze od Asensio. Podejrzewam jednak, że w klubie na razie będą chcieli ruszyć ze sprzedażą i dopiero jak odejdzie Asensio to pojawi się jakikolwiek temat nowego piłkarza do ofensywy, więc transfer może się przeciągnąć na lipiec/sierpień. Na razie czeka nas seria "klub jest spokojny", "zobaczymy jak się będzie w pretemporadzie prezentował Eden", itp. Może też ktoś się łudzi, że za miesiąc Vini będzie miał paszport (bo w sumie nie znamy daty). Jak dla mnie Gnabry pozostaje faworytem - cenowo podobnie jak Asensio, kontraktowo również, drybling lepszy, przebojowość (wysoki pressing będzie się dało wdrożyć z nim), dośrodkowanie również. A jednocześnie Rodrygo będzie w stanie powalczyć o minuty. Zmiana na plus, ale bez szaleństw.
Avadis
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:47 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Avadis »

Ogólnie rzecz biorąc przyjście Tchouameniego mnie zaskoczyło; myślałem, że Perez odpuści sobie tak drogiego pomocnika, których przecież mamy całkiem sporo. W takim wypadku obstawiam, że Valverde będzie grał przede wszystkim po prawej stronie, tak jak to miało miejsce podczas finału LM. Myślę też, że na tym transfery do klubu mogą się zakończyć. Dodając nowy transfer do tego, co pisałem już wcześniej, trzon kadry zdaje się być już kompletny:

Pierwsza XI: Courtois - Alaba, Rudiger, Militao, Carvajal - Kroos, Casemiro/Tchouameni, Modrić - Vini, Benzema, Valverde/Rodrygo
Ławka: Łunin, Mendy, Nacho, Camavinga, Tchouameni/Casemiro, Rodrygo/Valverde, Hazard

Pewniakiem do pozostanie jest też Vazquez, czyli po dorzuceniu jakiegoś tam trzeciego bramkarza 20 pozycji na 25 możliwych mamy już obsadzone. Pozostaje pytanie kto znajdzie się w pozostałej piątce. Ogólnie wygląda to dosyć dziwnie. W teorii dobrych zawodników jest całkiem sporo, ale jednocześnie kadra jest mocno niezbalansowana. Pomoc mamy naprawdę przemocarną, nawet nie licząc Ceballosa, który pewnie zdecyduje się odejść (i wcale mu się nie dziwię, bo w takim towarzystwie bycie 7 pomocnikiem nie wygląda zbyt zachęcająco). Obrona na tym tle wygląda trochę gorzej, ale cały czas całkiem przyzwoicie - 6 dobrych obrońców jest, do tego jeszcze niezła zapchajdziura w postaci Lucasa. Ale atak... oj, tu już widać problemy.

Wiadomo, że najważniejszymi strzelcami w kadrze będą Benzema i Vinicius, ale co dalej? Upychany na boku Valverde goleadorem przecież nie jest. Hazard obiecuje poprawę, ale ostatnie trzy sezony w jego wykonaniu wyglądały fatalnie i nawet fani Belga powinni podchodzić do jego deklaracji ze sporym dystansem. W zeszłym sezonie trochę goli dorzucił Asensio, ale wygląda na to, że jest bardzo bliski odejścia - nie po to zmienia się agenta na Mendesa, żeby dalej siedzieć w tym samym klubie. Fakt faktem, że jest jeszcze Rodrygo, który coś tam może jeszcze od siebie dołożyć, ale no żadnej pewności nie mamy, że nagle zacznie walić dwadzieścia goli na sezon (a tyle by musiał wykręcić, by w pełni zastąpić wkład Asensio z ubiegłego sezonu). W porównaniu do kadry z obecnego sezonu takiego np.: Liverpoolu (Mane, Diaz, Jota, Firmino, Salah, Minamino) wygląda to naprawdę biednie.

Jak już wspomniałem, obecność Aureliena w składzie spycha Valverde na prawą stronę i przez to ciężko mi sobie wyobrazić transfer jakiegoś nazwiska do pierwszego składu pokroju Gnabry'ego. Niby na rezerwie znajdzie się jeszcze trochę miejsca (Hazard powinien być niżej w hierarchii), ale tutaj z kolei główny kandydat - Gabriel Jesus - jest blokowany przez obywatelstwo (z tego samego powodu wypada też lubiany przez wielu Antony). Innych potencjalnych jokerów na skrzydło raczej brak, także nie wiem, czy najlepiej nie byłoby po prostu dogadać się z Asensio (co pewnie nie będzie zbyt popularnym rozwiązaniem wśród użytkowników, ale co innego poradzić?).

Florek, dałeś mi trochę nadziei na to, że klub nie prześpi kolejnego okienka, także weź nam wyczaruj jeszcze jedno nazwisko do ofensywy (najlepiej dwa - prawoskrzydłowego i napastnika, no ale aż tak naiwnie w cuda nie wierzę). Do tego na głęboką rezerwę dorzuci się Gutierreza/Frana Garcię, Vallejo, Odriozolę oraz Mayorala i kadra będzie wyglądała całkiem całkiem.
minusek
Posty: 1354
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: minusek »

Dla mnie Rodrygo nie jest graczem na pierwszy skład. Przynajmniej na razie. Owszem, miał świetna końcówkę i momentami nawet brał na siebie grę, ale trzeba pamiętać ze przy słabszym okresie fizycznym nie dało się na niego patrzeć. A ze jest młody, to nierówny sezon wydaje się czymś naturalnym. Z kolei pchanie Fede bliżej prawego skrzydła i do asekuracji Carvajala sprawdzi się moze w maks 1/4 meczów, w pozostałych nie będzie to miało sensu. Do tego wizja ewentualnej kontuzji Karima lub Viniego ukazuje obraz rozpaczy.

Tak wiec albo transfer kogoś, kto z marszu wchodzi do jedenastki na prawa stronę, albo kogoś kreatywnego typu Bernardo, kto odciąży Karima i da nowe możliwości w ofensywie, albo ewentualnie Lewy i odciążenie Karima z gry w polu karnym. Lub Mane. Wielu nazwisk nie ma. Jest jeszcze opcja z trafieniem na porządną rezerwową dziewiątkę, ale to juz totolotek i nie za bardzo widać chęć kupna kogokolwiek ani nawet odejścia Mariano lub Jovicia, chociaż o Luce coś niby wypływa.

Czy bez Transferów przez duże T, a nie zapchajdziur, jest jakiekolwiek rozwiazanie problemów w ofensywie? Jedno, ale bardzo, bardzo niepewne: Hazard. To naiwne podejście, ale ja mam odrobinę nadziei po tym jak przeszedł zabieg i jaka pewność mu to dało (tak przynajmniej wynika z jego wypowiedzi). Bez transferów trzeba go budować. Jest tez mundial, jeśli na nim Belgia nie okaże się rozczarowaniem, to również może go wzmocnić. Inaczej, przy problemach zdrowotnych w ofensywie, będziemy wzmacniać środek i niestety imo często gubić punkty.
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Clif »

Zgadzam się co do Rodrygo, wydaje mi się, że te ostatnie 2 miesiące, a w szczególności mecz z City w którym nas przepchnął do finału + trochę zaciemniają obraz Brazylijczyka. Chłopak miał przecież dobre parę miesięcy bez gola, tak jebany tutaj Asensio wygrał z nim walkę o pierwszy skład. Nie twierdzę, że gość nie wystrzeli i nie zrobi się światowym topem, bo miał przebłyski takiej gry. Ale też opieranie całego planu na przyszły sezon na wierze w taki scenariusz jest straszliwie naiwne, a przede wszystkim ryzykowne. To, że taki scenariusz sprawdził się w przypadku Viniego nie oznacza że powtórzy się przy Rodrygo, a mam wrażenie że sporo osób zakłada że jak przy jednym Brazylijczyku się udało, to musi automatycznie też przy drugim. IMO duży błąd.

Druga sprawa to pomysł na to jak wzmocnić atak. Jeśli wierzyć doniesieniom prasowym, to najbliżej Madrytu byłby pewnie ten Gabriel Jesus gdyby nie kwestie paszportowe. Tj. szukamy solidnego, sprawdzonego gościa, który nie jest ani topem (bo nas nie stać i nie ma kandydatów), ale nie jest też niesprawdzonym kotem w worku który kosztowałby krocie (Nunez) a nie dałby gwarancji i który jednocześnie pokryłby nam dwa pozycje tj. atak i skrzydło - i znowu imo jest to dobry kierunek bo daje możliwość zastąpienia Benzemy gdyby coś się stało i jednocześnie jest uczciwym rywalem dla Rodrygo na skrzydle nie blokując go z automatu jako titulara.

Perfekcyjnie z tego punktu widzenia mógłby wpasować się Nkunku, ale gość przedłuża z Lipskiem, więc tu tematu nie ma i nie będzie w tym roku przynajmniej.
Ciekawym rozwiązaniem mógł być też Alvarez, ale on już jest w City.

Mój problem jest taki, że skoro odpadają powyższe opcje, to nie rozumiem czemu zarząd nie widzi rozwiązania w Gnabrym, który generalnie rozwiązywałby podobne problemy jak Jesus (pewnie trochę gorszy na 9tce, lepszy za to na skrzydle), ma lepsze liczby, kosztowałby podobne pieniądze i nie ma problemów paszportowych. Generalnie wydaje mi się że rozumiem intencje zarządu dość dobrze, ale brak zainteresowania Niemcem jest dla mnie dziwny.
κύριος Ἰησοῦς
arturzyx

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: arturzyx »

KarBar pisze: ndz cze 12, 2022 8:10 pm
1. Jeśli ktoś przyjdzie to looz, ale pòki co o nikim nie słychać i to martwi.
2. Ja jednak liczę że pożegnamy i Jovica i Mariano. A nawet jak któryś zostanie to ja możemy realnie patrzeć na nich jako na opcję?
3. Lucas od Asensio jest lepszy chyba tylko w zaangażowaniu. Asensio drażni, ale jednak bramki potrafi strzelać. Lucas to głównie bieganie i wrzutki.
4. Fede pewnie nie raz zagra na prawej, ale czy to jest rozwiązanie na miarę Realu Madryt? I to jeszcze w formie planu B za Mbappe? No słabiutko.
2. Ja może na pożegnanie jednego mam małą nadzieję. Wg mnie oni nie są opcją na wypadek wypadnięcia Benzemy, ale wątpię, że jak nie uda się ich sprzedać, to przyjdzie 3 rezerwowy za Francuza.
3. Właśnie w zaangażowaniu. Z ogórkami trzeba zaangażowania a nie wielkich umiejętności, a z mocnym rywalem też trzeba pomagać a nie stać jak Asensio. Asesnio potrafi strzelić, ale jak nie ma przeciwnika w promieniu 5m, dla mnie to go dyskwalifikuje nawet w pojedynku z często irytującym Lucasem. Poza tym coś mówi, że chce więcej grać, więc pewnie podwyżkę, a nie zasłużył na to.
5. Racja, Fede na prawej pomocy nie wygląda na postrach obrońców. Teraz więcej ekip będzie grało defensywnie, bo bić mistrza trzeba mądrze. To mu ogranicza miejsce na rozpędzenie się i tak samo jak będzie grał w środku pomocy.Ja bym go z ogórkami widział nawet na prawej obronie, jeśli okaże się lepszy od Daniego, wtedy Rodrygo w podstawie, bo on sobie przy pozycyjnym ataku dobrze radzi. Ze średniakami Fede dawałbym w środku, a na najlepszych rywali, którzy na pewno będą chętni do atakowania i gry wyżej, na prawej pomocy.
KarBar
Posty: 546
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: KarBar »

2. Jovic o odejściu sam wspominał. Chyba wie że tu dostanie tylko kasę, ale zaraz kontrakt się skończy i jest na przegranej pozycji w negocjach z innymi klubami. Poza tym to dalej młody chłopak - chyba chce pograć?
Mariano jest dziwny, trzeba liczyć że po prostu zgłosi się po niego jakiś fajny klub, to sobie pójdzie. Ależ to była głupota go tu brać ponownie.

3. Ja myślę, że przy słabych rywalach, którzy będą murować to to zaangażowanie Lucasa guzik nam da. Bo skończy się setką wrzutek. Przy mocniejszym rywalu Lucas nie powącha trawy. Chyba że jako zmiennik, kiedy faktycznie będzie potrzebny ktoś kto będzie biegał jak powalony.
Asensio mnie drażni, ale strzelić potrafi i z bliska i z daleka. Ma ułożoną nogę dobrze, szybciej to on a nie Lucas może zrobić jakieś punkty drużynie.

4. Kurde, chcesz tak poniewierać tym Fede? Jak nie prawe skrzydło to prawa obrona i czasem środek? To jak to ma być gość któremu będzie się szukało pozycji na siłę to lepie sprzedać i kupić jakiegoś potrzebnego zawodnika.


Co do reszty postów. Rodrygo jakiś tam potencjał ma. W sumie brak transferu do ataku będzie oznaczało więcej szans dla niego, żeby przekonał wszystkich ile jest wart. Teoretycznie sytuacja dobra, nie raz tutaj biadoliliśmy że w Madrycie się nie stawia na młodych i nie ryzykuje. Teraz mamy co chcieliśmy.
Zagadką na pewno jest i będzie Hazard. Jeśli faktycznie się przełamie a Vini i Benz nie będą chorować to coś z tego może będzie.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
arturzyx

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: arturzyx »

KarBar pisze: pn cze 13, 2022 9:26 pm (...)
2. Jovic to chyba ma 3 lata jeszcze kontraktu i nikt mu nie da połowy tego co ma w Realu. Niestety nie odejdzie albo Real będzie musiał dopłacać. Jakoś ambicji nie pokazuje na boisku jak trzeba biegać szybiej niż isco cz Marcelo. Poza też pewnie będzie miał wywalone.
3. Benzema to najlepiej grający głową napastnik, więc wrzutki czasem mogą się udać. Kontrakt asesnio też ma znaczenie. Podwyżka mu się raczej nie należy, a minut chciałby więcej, więc nie widzę szans na dogadanie się. Z 25 z transferu i 10 pensji brutto piechotą nie chodzi i warto go jednak sprzedać.
4. Myślę, że Fede to wcale nie przeszkadza. Grając na różnych pozycjach uczy się nowych rzeczy, a przeciwnikom trudniej nauczyć się jego gry. Dla mnie taki uniwersalny gość wydaje się mega ważny, bo obstawi 3 pozycje i wątpię żeby narzekał
Hazard? Ja nie mam wątpliwości. To ex piłkarz. Szybkości już nie odzyska, a poświęcać środek czy prawe skrzydło, żeby wolny gościu brał sobie na 10?
KarBar
Posty: 546
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: KarBar »

2. Tak, do 2025. Ale po 2025 roku też będzie życie. A kto mu zaproponuje coś w miarę ciekawego po 5 latach bez gry?
Mam nadzieję że o tym pomyśli. A to że jest anemiczny na boisku nie znaczy że w życiu też jest taki przymulony.
A poza tym zawsze warto dopłacić do kontraktu, byle odszedł.

3. Ile trzeba będzie wrzutek wykonać żeby w końcu coś weszło w meczu z ogórkami? Szczegolnie że Lucas nie dogrywa piłek jak Marcelo z ostatniego filmiku upamiętniającego go.
Asensio mam nadzieję że odejdzie.

4. A masz jakiś przykład gracza któremu takie rzucanie po pozycjach wyszło na dobre?
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
arturzyx

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: arturzyx »

KarBar pisze: wt cze 14, 2022 9:29 am 2. Tak, do 2025. Ale po 2025 roku też będzie życie. A kto mu zaproponuje coś w miarę ciekawego po 5 latach bez gry?
Mam nadzieję że o tym pomyśli. A to że jest anemiczny na boisku nie znaczy że w życiu też jest taki przymulony.
A poza tym zawsze warto dopłacić do kontraktu, byle odszedł.
4. A masz jakiś przykład gracza któremu takie rzucanie po pozycjach wyszło na dobre?
Jovic za 6 lat w Realu zarobi przynajmniej 30baniek netto. Potrzebuje coś więcej? Pewnie nie, a na pewno ktoś się znajdzie jeszcze za 2-3bańki rocznie. Właśnie w życiu też taki się wydaje i ciekawe czy całą kasę szybko rozwali.
4. Wydaje się, że piłkarzy grających na dwóch pozycjach było i jest dużo. Na 3 np Alaba grał w Bayernie jak musiał łatać.Wydaje się, że wyszło mu to na dobre. Nie wykluczam, że Fede zadomowi się na jednej w przyszłości lub ograniczy do dwóch, ale teraz patrzę na kadrę i na to gdzie ma braki i mocne strony. Jakby miał grać tylko połowę możliwych minut na środku, to on na pewno będzie chętny do zbierania minut na innych pozycjach niż jego ulubiona. I chyba lepiej dać te minuty jemu niż Lucasowi lub asenio jeśli by został.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Gondola. »

Wygląda na to, że nikt się nie pali do odejścia z klubu na własnych zasadach, co w sumie nie zaskakuje. Mariano chce zostać, Łunin także, Asensio chce walczyć o nową umowę i podwyżkę (jakkolwiek kuriozalnie to nie brzmi), Vallejo jest zadowolony ze swojej roli i też nie chce zmieniać klubu. Do tego wróci Odriozola, na którego przychylnym okiem patrzy Ancelotti. Mieliśmy zacząć wyprzedaż po przyjściu Rudigera i Czumeniego, bo zaczyna się robić całkiem tłoczono, tymczasem za moment okaże się, że puścimy tylko Jovicia na jakieś wypożyczenie do Milanu i na tym się skończą transfery z klubu. Wciąż musem jest dokupienie jakiegoś napastnika, a liczebność kadry ma swoje ograniczenia.
arturzyx

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: arturzyx »

Trzeba się pogodzić z tym, że z połowa piłkarzy odejdzie z Realu po wygaśnięciu kontraktu lub Real musiałby dopłacać im do pensji w nowym klubie. Tak to musi być w klubie z najwyższej półki. Z drugiej strony do Realu też za darmo przychodzą i pewnie jeszcze więcej będzie przychodzić, więc jakoś to się zbilansuje. Nietrafione transfery też muszą być, bo gdyby każdy nie przynosił strat, to Real odkładałby co roku po 300 baniek.
Jednak jest miejsce do poprawy i Real powinien się bardziej skupiać sprawdzaniu charakteru, bo z Hazardem i Jovicem to chyba to olali. Asensio to inna bajka, bo był bardzo młody jak przychodził, a wtedy nie wiadomo jak z tymi ambicjami i bilansem między chęcią gry a kasą.
minusek
Posty: 1354
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: minusek »

Po wywiadzie Pereza nie mam złudzeń - nikt poważny nie przyjdzie. Gnabry, Bernardo Silva, Lewy, Jesus, czy nawet jakieś inne Nkunki… zapomnijcie. Transfery są uzależnione od sprzedaży, a jak widać naszym głębokim rezerwowym odpowiada ciepłe miejsce na ławeczce lub trybunach. Jeśli uda się kogoś wypchnąć, to w to miejsce wskoczy jakiś zapchajdziura i tyle.

Pytanie kto odejdzie. Kandydatów z kontraktami jest sporo: Vallejo, Odriozola, Vazquez, Ceballos, Asensio, Mariano, Jovic + chyba Kubo i Reinierowi kończą się wypożyczenia. Pasuje tez wypchnąć wyżej co zdolniejszych z cantery.

Bardzo powolna ta ewolucja naszej kadry od odejścia Cristiano. Jedno co udalo się zrobić i to znakomicie, to wymiana środka obrony.

Jebany francuzik
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Krul »

Powolna? Mamy zbudowany środek pola na lata, świetna obronę, przyszłego zdobywcę Balona Viniego, Rodrygo, który pewnie odpali już teraz na dobre. Czego Ty byś jeszcze chciał?
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Gondola. »

minusek pisze: pt cze 17, 2022 11:21 pm Jedno co udalo się zrobić i to znakomicie, to wymiana środka obrony.
Nie no, nie tylko obrona. W bramce od czterech lat mamy najlepszego bramkarza świata, który dopiero co skończył trzydziestkę. W środku pola zmiana pokoleniowa jak się patrzy (Fede, Cama, Czumeni, w przyszłym roku ruszamy po Bellinghama), w dodatku wciąż możemy liczyć na świetnie sprawdzające się połączenie weteranów takich jak Modrić czy Kroos z młodymi wilkami. Na skrzydłach mamy Viniciusa i Rodrygo, czyli dwóch 21-latków.

Brakuje jedynie nowej "9" i pod tym względem mamy totalną Karimdependencję. Niemniej Benzema przeżywa obecnie kolejną młodość i udowodnił w mijającym sezonie, że jest najlepszym napastnikiem na świecie, więc żadna podmianka na ten moment nie wchodzi w rachubę. Wieku oczywiście nie oszuka, ale na znalezienie nowej gwiazdy w jego miejsce mamy najbliższe dwa lata, zakładając, że Karim przedłuży kontrakt do 2024 roku.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Goldschmidt »

Nie ma żadnej wymiany w pomocy, od 4 lat wszystko jest grane pod styl tych samych postaci na których postawie polegamy. Napastnik od lat nie miał konkurencji ani się nie starano by z zapasowego zawodnika był pożytek. Prawego skrzydła nie ma i wpychanych tam było 6 różnych nazwisk. Na lewym zmiany były fiaskiem przez kontuzje i ostatecznie nastąpiły z przypadku.

Na ten moment jedyne poważne zmiany w sposób zaplanowany nastąpiły w obronie.
minusek
Posty: 1354
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: minusek »

Zgadzam się z Goldem. Srodek pola to co najwyżej przygotowana podstawa do przeprowadzenia wymiany, ale nikt nie wie co z tego wyjdzie.

Bramka, środek obrony i lewa strona to są realne zmiany. Przez lata brak alternatywy na kontuzje i formę Carvajala, na prawym skrzydle gra 13 zawodnik z kadry, jedna realna próba konkurencji dla Karima to ta sprzed 3 lat, ktora nie wypaliła. Teraz czekamy czy Rodrygo wskoczy na wyższy poziom i ustabilizuje formę, czy może Hazard wróci zza światów. Jeśli nie, to zawsze mozna wepchać kogoś do środka. Nie ma zakładanej reorganizacji w ofensywie i trzeba liczyć, ze Karim ponownie to dźwignie. Ok, przyjmuje to, ale dla mnie to powolna ewolucja.
emo07
Posty: 143
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:27 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: emo07 »

IMO atak to była nasza najsłabsza pozycja i brakowało tam zawodnika światowej klasy, wygląda na to, że taki nie przyjdzie. Nie wiem, może uda się dorzucić kogoś do środka, ale Vini jako jeden z dwójki napastników to wg mnie średni pomysł.
ODPOWIEDZ