Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukexpl »

Dyrekcja Realu widocznie nie wie, że na rynku istnieją wiekowi zawodnicy + jest coś takiego jak wypożyczenie, więc nie każdy musi być młody i mieć w sobie potencjał na grę w Realu przez bardzo wiele lat.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukecik »

Wyobraźcie sobie sytuację, że Kroos i Modrić kończą granie po sezonie. Do tego odchodzą Ceballos, Asensio, Nacho, Mariano. Mam nadzieję, że odejdzie też Lucas. Byłem fanem, ale coraz bardziej jestem za tym, by wyleciał też Mendy. Na Hazarda wyjebane, bo jego w zasadzie tu nie ma od początku. Nasze boki obrony są w ruinie i wymagają kozackich transferów i to nie na ławkę, a do wyjściowego składu. Przecież tu by trzeba było lekko pół miliarda zainwestować, żeby te wszystkie braki pokryć. :kek: A najgorsze jest to, że kompletnie nie mam pojęcia, po kogo mielibyśmy pójść.

Każda formacja poza bramką i może środkiem obrony, jeśli Nacho zostanie, wymaga wzmocnień. Przespaliśmy moment na powolną przebudowę, a wydatnie w tym pomógł tam poprzedni sezon, który najprawdopodobniej był takim last dance tej ekipy i od tego momentu zaczęliśmy pikowanie. Latem wydawało się, że zrobiliśmy mądre ruchy i brakło tylko wisienki w osobie Mbappe, ale teraz widać jak na dłoni, że brakło minimum dwóch transferów.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Sandman »

1. Prawy obrońca 2. Lewy obrońca 3. Prawy skrzydłowy 4. Napastnik 5. Pomocnik. In that order.
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukexpl »

Pod nieobecność Lucasa i przy formie Carvajala liżącego obecnie dno moim zdaniem najwyższa pora dać szansę Viniciusowi Tobiasowi, o którym tak wiele dobrego się mówi. A nóż akurat wypali i sytuacja z PO na przyszłość będzie klarowniejsza.

Na pewno warto byłoby też krótkoterminowo wzmocnić obecną kadrę, jeżeli chcemy na poważnie powalczyć o ligę i nawet to CdR. Wypożyczenie takiego Ziyecha na pół roku raczej nie byłoby problemem, a na mundialu dawał radę. Myślę, że byłaby to fajna opcja na PS. Do tego oczywiście jakiś napastnik. Ktokolwiek będzie jakimkolwiek wzmocnieniem, chociaż oczywiście najbardziej marzyłby mi się Dzeko. Niestety zamiast tego dostaniemy jedną wielką figę z makiem, bo Real zimą nie robi transferów, a Perez nie kupuje zawodników starszych niż 25 lat. Chociaż obecnie i ta bariera się zaniża do max 20.
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: KarBar »

Działanie klubu jest totalnie abstrakcyjne. Na co oni czekają? Serio wydaje im się że ściągając po jednym piłkarzu co lato będziemy konkurencyjni?
Luka czy Toni to klasa. Ale my tak gramy od lat, jesteśmy mega czytelni.
Cama zawodzi ale była to szansa na ogranie czegoś innego. Więc jak i tak mamy dostawać w dupę to może lepiej ryzykować?
Od lat jesteśmy bez prawego skrzydła i zakrywamy to indywidualnymi zwyżkami forny - kiedyś CR, w zeszłym sezonie Karim i Vini. Ale teraz Karim wygląda jakby już osiągnął swoje, a Vini jest czytany przez wszystkich i tylko błysk geniuszu może coś dać z jego akcji.
Asensio czy Rodrygo to fajni goście ale to jest Real Madryt, tu powinni być najlepsi, a ta dwójka to byłoby idealne uzupełnienie składu.

A my zero ruchów, zero emocji.
Latem może klepniemy tego Brytola i co dalej? Nic? ;/
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: wonderkid_jr »

Będzie klasyczna gadka, że nie ma na rynku piłkarzy godnych koszulki Realu Madryt… ale czy taki Di Maria albo Ozil byli pewniakami do gry w pierwszej XI w momencie transferu? Myśle, że nie, a mimo to w Madrycie potrafili rozgrywać sezony życia. Powinnismy szukać takich grajków, bo obecna polityką transferowa to my nigdy nie rozwiążemy problemu boków obrony czy prawego skrzydła.
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Gehu »

lukecik pisze: ndz sty 15, 2023 10:03 pm Wyobraźcie sobie sytuację, że Kroos i Modrić kończą granie po sezonie. Do tego odchodzą Ceballos, Asensio, Nacho, Mariano. Mam nadzieję, że odejdzie też Lucas. Byłem fanem, ale coraz bardziej jestem za tym, by wyleciał też Mendy. Na Hazarda wyjebane, bo jego w zasadzie tu nie ma od początku. Nasze boki obrony są w ruinie i wymagają kozackich transferów i to nie na ławkę, a do wyjściowego składu. Przecież tu by trzeba było lekko pół miliarda zainwestować, żeby te wszystkie braki pokryć. :kek: A najgorsze jest to, że kompletnie nie mam pojęcia, po kogo mielibyśmy pójść.

Każda formacja poza bramką i może środkiem obrony, jeśli Nacho zostanie, wymaga wzmocnień. Przespaliśmy moment na powolną przebudowę, a wydatnie w tym pomógł tam poprzedni sezon, który najprawdopodobniej był takim last dance tej ekipy i od tego momentu zaczęliśmy pikowanie. Latem wydawało się, że zrobiliśmy mądre ruchy i brakło tylko wisienki w osobie Mbappe, ale teraz widać jak na dłoni, że brakło minimum dwóch transferów.
Miałem dokładnie to samo po meczu z Barką..
Bramka - ok
Środek obrony - ok (przydał by się ktoś w miarę pewny na 4tego, nie wiem ile ten Vallejo ma kontraktu)
Boki obrony - szrot - dwa transfery to minimum, po jednym na stronę. Vini Tobias moim zdaniem do przetestowania na już przy kontuzji Lucasa, na lewą brał bym tego Frana Garcię po sezonie. Opcja tania i ograna w lidze.
Środek pola - po zakończeniu przez Modricia i Kroosa będzie tutaj prawdziwy krater. Tchouameni i Camavinga tego nie dźwigną. Fede? dla mnie to jest gość do gry na wahadle gdzie może pokazać swoją motorykę, może box to box przy odpowiednim zbilansowaniu środka pola i grze mniej statycznej niż obecnie. Są opcje, ale playmakera to my mieć nie będziemy. Bellingham? Enzo Fernandes? Dwie ciekawe kandydatury. Minimum jeden do rozważenia przy zakończeniu Kroosa/Modricia.
Atak - Vini, który kiwa i Asensio z 5 miseiącami kontraktu, który ma strzał. Benzemy niema, Hazarda nie ma, Rodrygo gra piach nawet przy wielu szansach. Wzmocnić prawe skrzydło - nie wiem czy Asensio zostaje czy nie? Napastnik to mus. Kurwa dawać tego Mekambe! Brahim Diaz moim zdaniem będzie słabszą kopią Asensio i wiele więcej nie pokaże..

Myślę, że nowy sezon powinniśmy witać nowymi nabytkami i to w liczbie co najmniej 5.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukexpl »

Różnice. Barca oddaje Atletico za 3mln nic nie znaczącego dla nich Depaya, którego status można byłoby porównać do takiego Hazarda czy nawet Mariano u nas. Wydawałoby się, że jest to nieistotna strata dla ich kadry, ale już można usłyszeć plotki, że szukają kogoś nowego na jego miejsce. U nas w przypadku odejścia Belga czy niezdarnego Hiszpana nikt by sobie tym głowy nie zawracał, bo w końcu kadra nadal byłaby kompletna... Jak już to prosimy korzystać z adeptów Castilli Panie Ancelotti...
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: minusek »

I jaki z tego płynie wniosek; co to za różnice? Przecież Hazard zarabia lekko 10mln na łapę, a Mariano nie chciał i nie chce odejść pomimo ofert.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukexpl »

Jaki wniosek, jaka różnica? Wydaje mi się to czytelne po moim poprzednim poście, ale może doprecyzuje dla mniej przytomnych... Barcelona dąży do jak najbardziej szerokiej i jakościowej kadry, a Real do minimalizmu i braku rywalizacji na kluczowych pozycjach. Czy ktoś latem przyszedł w miejsce Casemiro, gdy ten zdecydował się na odejście? Tchou przyszedł jako uzupełnienie składu, a nie zastępstwo 1:1. U nas cały czas brakuje rezerwowej "9", Karim przez kontuzje przegapił już wiele spotkań, ale żadnych wniosków nasz zarząd z tego nie wyciąga. Carlo za kulisami prosi o wzmocnienie kadry, ale JAS z Perezem go odsyłają z kwitkiem do Castilli. A miejsce w kadrze dla nowych zawodników wciąż jest, bo mamy zarejestrowanych 23/25 dopuszczalnych zawodników, więc nie potrzebujemy nawet żadnych transferów z klubu.

Hazard i Mariano stanowią jedynie analogię dla statusu Depaya w Barcelonie. Są kimś, kto się już nie liczy przy ustalaniu składu. Ich zarobki i chęci do odejścia nie mają nic do rzeczy, bo śmiało można przypuszczać, że nawet gdyby zgodzili się na odejście i obniżenie swoich oczekiwań finansowych w nowym klubie, to i tak Real nikogo by w ich miejsce nie sprowadził. To jest ta zasadnicza różnica.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Sandman »

Sandman pisze: pn sty 16, 2023 9:13 am 1. Prawy obrońca 2. Lewy obrońca 3. Prawy skrzydłowy 4. Napastnik 5. Pomocnik. In that order.
1. Dać chociaż spróbować temu Viniciusowi Tobiasowi? Porro? Fresneda? A może bardziej tradycyjny (wg. Ćwiąkały) obrońca, czyli Foyth? Posucha na rynku.
2. Miguel/ Fran Garcia, bo kto inny. Posucha na rynku.
3. Marzeniem byłby Bernardo Silva, ale z realistycznych opcji to może Moussa Diaby z Leverkusen? Może Xabi po znajomości by taniej nam go opchnął. Tutaj także nie ma szerokiego spektrum opcji. Zawsze jest Arribas, który podobno daje radę.
4. Nie mam pojęcia, posucha na rynku.
5. Załóżmy, że jest coś na rzeczy z tym Bellinghamem. Jeśli nie to Fernandes, lub Barella. Zakładam, że odejdzie co najwyżej jeden z duetu Kroos-Modrić, więc po transferze jednego z wymienionych byłoby jeszcze z czego rzeźbić: Kroos/Modrić, Bellingham/ Fernandes/ Barella, Camavinga, Fede, Tchouameni.

Oczywiście nie zrobimy tych transferów w jedno okienko, należy się skupić przede wszystkim na bokach obrony i kimś do ataku.
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: wonderkid_jr »

Skończcie z tą posuchą na rynku. XD

Sytuacja na rynku nie ulegnie zmianie. Trzeba szukać graczy z potencjałem lub graczy niezłych, którzy mogą zrobić krok do przodu (Goncalo Ramos, Mało Gusto, Pedro Porro, Nico Williams). Albo dostosujemy sie do wymogów rynku albo dajmy sobie spokój. Strategia z kupowaniem młodych Brazoli jest spoko, ale trzeba ją odpowiednio suplementowac innymi działaniami. Nikt już nie sprzeda nam swoich gwiazd, chyba ze rok przed końcem kontraktu (choć tez nie zawsze).

10 lat temu poszlibyśmy w jednym oknie po Daviesa, Hakimiego, Mbappe i Bellinghama, ale to juz było i minęło.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: minusek »

lukexpl pisze: czw sty 19, 2023 6:05 pm Jaki wniosek, jaka różnica? Wydaje mi się to czytelne po moim poprzednim poście, ale może doprecyzuje dla mniej przytomnych... Barcelona dąży do jak najbardziej szerokiej i jakościowej kadry, a Real do minimalizmu i braku rywalizacji na kluczowych pozycjach. Czy ktoś latem przyszedł w miejsce Casemiro, gdy ten zdecydował się na odejście? Tchou przyszedł jako uzupełnienie składu, a nie zastępstwo 1:1. U nas cały czas brakuje rezerwowej "9", Karim przez kontuzje przegapił już wiele spotkań, ale żadnych wniosków nasz zarząd z tego nie wyciąga. Carlo za kulisami prosi o wzmocnienie kadry, ale JAS z Perezem go odsyłają z kwitkiem do Castilli. A miejsce w kadrze dla nowych zawodników wciąż jest, bo mamy zarejestrowanych 23/25 dopuszczalnych zawodników, więc nie potrzebujemy nawet żadnych transferów z klubu.

Hazard i Mariano stanowią jedynie analogię dla statusu Depaya w Barcelonie. Są kimś, kto się już nie liczy przy ustalaniu składu. Ich zarobki i chęci do odejścia nie mają nic do rzeczy, bo śmiało można przypuszczać, że nawet gdyby zgodzili się na odejście i obniżenie swoich oczekiwań finansowych w nowym klubie, to i tak Real nikogo by w ich miejsce nie sprowadził. To jest ta zasadnicza różnica.
Chciałbym odpowiedzieć jako ten mniej przytomny użytkownik, który nie nie zrozumiał i nie rozumie użytego negatywnego słowa "różnice" w tym porównaniu.
Po pierwsze zaczekaj czy kogoś sprowadzą w jego miejsce, czy może ta zasadnicza różnica nie będzie o kant tyłka potłuc. Zapamiętam i wrócę to zweryfikować.
Po drugie, jak już są plotki o kimś nowym, to jest to kolejny, 5 skrzydłowy.
Po trzecie, w takim wypadku zostają z samym Lewym jako nominalną dziewiątką. Czy to jest ta super szeroka kadra do jakiej dążą? A może minimalizm i brak rywalizacji na kluczowych pozycjach?
Po czwarte, ta szeroka i jakościowa kadra Barcelony, to taka, w której zostaną z jedną dziewiątką i z Busquetsem w once de gala, a jako jedyny rezerwowy do środka postaje Kessie.
I ostatnie, w lecie przyszedł Tchouameni, a Casemiro odszedł i taka jest rzeczywistość. Dlaczego doszukujesz się tutaj negatywnej sensacji?

Podsumowując, może ci się nie podobać polityka transferowa czy kształt kadry, ale bardzo nie nie podoba mi się porównanie nas na tym polu do FCB po ich jednym normalnym ruchu i pisanie w tym kontekście po stokroć irytujące "różnice".
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukexpl »

Są/były plotki o Aubameyangu (9), Carrasco (skrzydłowy), Brozoviciu (DM) czy nawet Gundoganie (ŚP). Czyli generalnie pozycje, które wymagają wzmocnień, ale na których też nie ma jakiejś tragedii. No może oprócz pozycji DM'a, ale niestety ten wyśmiewany Busquets ostatnio robił naszych wyśmienitych piłkarzy w Klasyku jak chciał.

I nawet jeżeli te plotki się nie sprawdzą, czy też po prostu ostatecznie nikt nie przyjdzie (bo jaka jest ich sytuacja finansowa i sprawa z FFP każdy wie) to w przypadku bycia kibicem Realu Madryt też wolałbym czytać takie doniesienia, niż niekończące się pieprzenie o kompletnej kadrze i wierze w tych zawodników...

Bayernowi wypadł Neuer i kupili od ligowego rywala klasowego bramkarza, który ma im pozwolić utrzymać się w walce o najważniejsze trofea. Czy u nas w przypadku kontuzji Thibo zdecydowano by się na taki krok? Śmiem wątpić.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: minusek »

Ale u nas media w lecie też wypisywały różne nazwiska więc myślę że nie fair jest takie zestawienie.

Wchodząc w szczegóły: Auba nie może ponownie dołączyć do FCB, Carrasco to kolejny skrzydłowy do grupy Dembele, Rafinia, Torres i Fati. Brozović był ponoć opcją ale wymiany na Kessiego więc nadal to jest 5 pomocnik do środka, a jak widać zdarza się im grać czwórką. A nie, przepraszam, jest jeszcze Roberto w razie czego. Przyznaję też, że o Gundoganie w zimie nie słyszałem.

Pytanie na ile to jest u nich granie na emocjach i rozbudzanie ich różnymi nazwiskami. Poczekajmy na konkrety.

I jeszcze jedno pytanie, czy ten Depay jest taki słaby? W reprezentacji wygląda całkiem nieźle. Wejście do FCB chyba też nie było najgorsze.

PS to może uwierz wreszcie w tych zawodników :)
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: eltacondedios »

wonderkid_jr pisze: czw sty 19, 2023 9:00 pm Skończcie z tą posuchą na rynku. XD

Sytuacja na rynku nie ulegnie zmianie. Trzeba szukać graczy z potencjałem lub graczy niezłych, którzy mogą zrobić krok do przodu (Goncalo Ramos, Mało Gusto, Pedro Porro, Nico Williams). Albo dostosujemy sie do wymogów rynku albo dajmy sobie spokój. Strategia z kupowaniem młodych Brazoli jest spoko, ale trzeba ją odpowiednio suplementowac innymi działaniami. Nikt już nie sprzeda nam swoich gwiazd, chyba ze rok przed końcem kontraktu (choć tez nie zawsze).
Ramos potencjał, ale na przyszłość klepnięty Endrick, może myślą o Haalandzie za rok. Cała reszta typów, których wymieniłeś ma jeden atut: nie ma ich tutaj, nie są drugimi Odriozolami itd, to wszystko. Nico Williams nigdy nie będzie wielkim piłkarzem, a kosztowałby co najmniej z 70 milionów. Pieniędzmi w piecu niech palą sobie Brytole.
minusek pisze:I jeszcze jedno pytanie, czy ten Depay jest taki słaby? W reprezentacji wygląda całkiem nieźle. Wejście do FCB chyba też nie było najgorsze.
Nigdy nie był graczem na topowy klub, jego liga to maksymalnie drugi garnitur
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Gondola. »

Bez dwóch zdań mamy obszary do poprawy, o które należy zadbać w najbliższych 2-3 latach. Działamy według długofalowego planu i nie rekrutujemy wszystkich w jedno lato. Tak pracują tylko kluby naftowe/narodowe, z kasą bez dna. U nas nie wchodzi to w rachubę więc działamy systematycznie. Ścieżka, którą konsekwentnie podążamy została jasno wytyczona: 2022 Mbappe, 2023 Jude, 2024 Endrick, w realizacji jej najważniejszego elementu przeszkodziło fiasko transferu Żółwika. Bez wątpienia w obecnym sezonie brakuje nam siły rażenia, jednak nie powinno to sugerować konieczności wykonywania desperackich ruchów i porzucenia strategii inteligentnego, zorganizowanego systemu budowy drużyny na rzecz wynajdywania różnych Cavanich czy Nico Williamsów.

Wbrew atmosferze snującej się wokół klubu od kilku tygodni, warto zauważyć także kilka naprawdę solidnych punktów które wypracowano na przestrzeni ostatnich lat, nie jednego okienka:
- mamy najlepszego bramkarza świata który w pojedynkę jest w stanie wybronić nam finał LM
- Militao rozwija się w kierunku jednego z najlepszych obrońców na świecie, mimo słabszej formy Alaba i Rudiger to wciąż światowej klasy defensorzy
- Czumeni ma 22 lata i potencjał, by zostać czołowym DM-em na najbliższą dekadę. Mam nadzieję, że kiepska forma i kontuzja w ostatnich tygodniach nie przysłoniły całkowicie fantastycznego wejścia Francuza do naszego zespołu. Jeszcze w październiku zachwycaliśmy się jego nowoczesnym profilem gry, umiejętnością podawania, boiskową inteligencją i odpowiednim nastawianiem na samorozwój, to nie uleciało w momencie, gdy zawodnik przechodzi słabszy okres.
- dodajmy do tego Camavingę, którego potencjał również nie podlega dyskusji, jedyne czego brakuje mu do rozpostarcia skrzydeł i wzlotu na wyższy poziom to zaufania i regularnej gry. Tego, co dostał i dostaje od Ancelottiego Vinicius i co poskutkowało eksplozją talentu Brazylijczyka.
- Valverde udowodnił już swoją wartość i niczego więcej pisać nie trzeba
- Vini przeszedł drogę od frustrującego marnowania setek okazji aż po decydującą rolę w finale LM. Miał słabsze okresy, ale tak właśnie wygląda krzywa rozwoju piłkarza młodego - pojawiasz się, dajesz obietnicę i pokazujesz, jak będzie wyglądał produkt końcowy mimo, że okresowo możesz mieć dołki formy.
- Rodrygo, będący w dużej mierze wciąż talentem do oszlifowania niż gotowym piłkarzem, choć bywał już nie raz nie dwa decydujący i udowadniał, że w wielkich meczach nie traci głowy i potrafi być zabójczo skuteczny.

Jak ja widzę uzupełnienie naszych widocznych braków kadrowych w letnim okienku:

- lewy obrońca potrafiący grać do przodu: Mendy nie ma obecnie najlepszego okresu, gdy jest w formie defensywnie to zawodnik bez zarzutu, natomiast nigdy nie będzie piłkarzem potrafiącym seryjnie nakręcać akcje ofensywne swoją stroną boiska. Podania, dośrodkowania, kreatywność - to nie są jego najmocniejsze strony, a na jego barkach spoczywa tona oczekiwań madridistas, rozpieszczonych dwoma dekadami oglądania prawdopodobnie dwóch najlepszych LO w nowożytnej historii tego sportu czyli Roberto Carlosa i Marcelo. Fran Garcia zbiera dobre opinie w obecnym sezonie, jest młody, wyszedł z naszej akademii - moim zdaniem powinien być tanią opcją wzmocnienia lewej flanki defensywy w letnim okienku.

- prawoskrzydłowy z prawdziwego zdarzenia. Przyszłość Asensio pozostaje mglista, Lucas nie jest opcją a eksplozja talentu Rodrygo trwa w zawieszeniu, stąd rozsądnym byłoby poszukać ukształtowanego, gotowego do rywalizacji na najwyższym poziomie lewonożnego prawoskrzydłowego. Kto mógłby nim być? To trudne pytanie, bo na rynku nie ma zbyt wielu alternatyw, a istniejące byłyby trudne do pozyskania albo zwyczajnie drogie, z dużym ryzykiem przepłacenia.

- środkowy pomocnik, aczkolwiek tutaj myślę, że jesteśmy naprawdę blisko zakontraktowania Bellinghama, który wydaje się być zawodnikiem o gwiazdorskim potencjale, mogącym zapewnić nam bezpieczeństwo jako 6 czy 8 w najbliższych latach. Sprawdzony przez Borussię, z dużym doświadczeniem jak na swój młody wiek, ambitny i doceniany w reprezentacji.

- napastnik. Z całym szacunkiem dla wielkich dokonań Benzemy, trwający sezon w jego wykonaniu naznaczony jest przez kontuzje oraz przeciętną formę. Nie ulega wątpliwości, że potrzebujemy napastnika mogącego rywalizować z Francuzem o pierwszy skład. Moim typem byłby Vlahović, aczkolwiek tutaj sporo będzie zależeć od tego, jak bardzo dociśnięty do ściany karami i koniecznością łatania dziur w budżecie zostanie Juventus.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukexpl »

Gondola. pisze: sob sty 21, 2023 5:28 pm Bez wątpienia w obecnym sezonie brakuje nam siły rażenia, jednak nie powinno to sugerować konieczności wykonywania desperackich ruchów i porzucenia strategii inteligentnego, zorganizowanego systemu budowy drużyny na rzecz wynajdywania różnych Cavanich czy Nico Williamsów.
Gondola. pisze: sob sty 21, 2023 5:28 pm Jak ja widzę uzupełnienie naszych widocznych braków kadrowych w letnim okienku:

- lewy obrońca potrafiący grać do przodu.

- prawoskrzydłowy z prawdziwego zdarzenia.

- środkowy pomocnik.

- napastnik.
Najpierw przestrzegasz przed wykonywaniem "desperackich ruchów" transferowych, a później wymieniasz transfery potrzebne na aż 4 pozycje, zapominając przy tym o kluczowej pozycji PO, bo Carvajal od dłuższego czasu już zalicza zjazd i nie zapowiada się, aby miało być tu lepiej. Konieczność wykonania tylu transferów jednak pokazuje, że te "desperackie" ruchy są potrzebne i wcale nie muszą one dotyczyć zawodników, którzy mieliby grać w Realu i stanowić o jego sile przez lata... W dodatku jak pokazuje ostatni okres te transfery są raczej potrzebne na "już", a nie na bliżej nieokreśloną przyszłość. Dziadek Cavani czy inny Dzeko akurat byłby dobrym wzmocnieniem na 1-2 lata, porównując to do tego co mamy obecnie czyli marnego Mariano. Z Nico Williamsem masz takie samo ryzyko jak z każdym innym młodzieniaszkiem, czy też Vlahoviciem, który równie dobrze może okazać się wtopą pokroju Jovicia czy Hazarda. Trzeba ryzykować, ale z głową, bo wcale nie ma konieczności podpisywania minimum 5letnich kontraktów z każdym zawodnikiem.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Gondola. »

lukexpl pisze: sob sty 21, 2023 7:49 pm Najpierw przestrzegasz przed wykonywaniem "desperackich ruchów" transferowych, a później wymieniasz transfery potrzebne na aż 4 pozycje, zapominając przy tym o kluczowej pozycji PO, bo Carvajal od dłuższego czasu już zalicza zjazd i nie zapowiada się, aby miało być tu lepiej. Konieczność wykonania tylu transferów jednak pokazuje, że te "desperackie" ruchy są potrzebne i wcale nie muszą one dotyczyć zawodników, którzy mieliby grać w Realu i stanowić o jego sile przez lata... W dodatku jak pokazuje ostatni okres te transfery są raczej potrzebne na "już", a nie na bliżej nieokreśloną przyszłość.
I jednocześnie zdaję sobie sprawę z tego, że do uzupełnienia wszystkich tych braków nie dojdzie. Jude nie jest ruchem desperackim tylko planowanym od dłuższego czasu. Czy zmiennik dla Benzemy w ogóle przyjdzie to wydaje się być mocno wątpliwe ze względu na to, że trudno powiedzieć co właściwie planuje klub w kwestii wzmocnienia tej pozycji po tym, jak z rąk wymsknął nam się Żółwik. Pójdziemy za rok po Haalanda? A może spróbujemy jeszcze raz z Mbappe? Kane? Czy od razu wierzymy w Endricka w 2024 albo faktycznie skorzystamy z okazji i wyciągniemy np: Vlahovicia? To wszystko jest dużą niewiadomą. Jeśli zaś chodzi o transfery na boki obrony to moim zdaniem tak czy inaczej Mendy i Carvajal będą grać pierwsze skrzypce w przyszłym sezonie. Garcia i Porro będą porządnymi zmiennikami ale nie sądzę, by te transfery z miejsca wskoczyły do pierwszego składu.
Dziadek Cavani czy inny Dzeko akurat byłby dobrym wzmocnieniem na 1-2 lata, porównując to do tego co mamy obecnie czyli marnego Mariano. Z Nico Williamsem masz takie samo ryzyko jak z każdym innym młodzieniaszkiem, czy też Vlahoviciem, który równie dobrze może okazać się wtopą pokroju Jovicia czy Hazarda. Trzeba ryzykować, ale z głową, bo wcale nie ma konieczności podpisywania minimum 5letnich kontraktów z każdym zawodnikiem.
Moim zdaniem nie można zestawiać Williamsa z Vlahoviciem ani pod względem podejmowanego ryzyka ani jakości piłkarskiej czy doświadczenia. Serb w zeszłym roku zdobył 24 gole w samej Serie A, w dodatku nie był to jego pierwszy taki sezon bo i w kampanii 2020/21 strzelał ponad dwadzieścia bramek we Florencji. To świetny napastnik, który udowodnił już swoją wartość i moim zdaniem jego transfer jest obarczony mniejszym ryzykiem niepowodzenia niż piłkarza, który rozgrywa dopiero drugi sezon w zawodowym futbolu w Bilbao. Nie mówiąc o tym, że dałby nam to, czego tak bardzo potrzebujemy w związku z przeciętną formą Benzemy - gole.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Sandman »

@wonderkid_jr
Malo Gusto w Chelsea.
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukexpl »

A Pedro Porro w Tottenhamie, kontrakt do 2028 :D
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: KarBar »

Mam wrażenie że w kwestii napastnika może u nas być jeszcze gorzej. A to gorzej będzie wtedy jak Benzema skończy kopać u nas w piłkę a klub zdecyduje że jedynym napastnikiem jest małolat z Brazyli :o
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukexpl »

Szturm po Harry'ego Kane'a latem z rokiem do końca kontraktu to nasz jebany obowiązek. Na nikogo lepszego obecnie szans nie mamy, skoro Mbappe już raz nas wydymał i praktycznie dopiero co podpisał nowy kontrakt z PSG. Haaland tak samo, choć oczywiście można byłoby się łudzić, że w 2024 będzie szansa z klauzulą, ale dość czekania i życia ciągłą transferową iluzją. Na prawdziwy transfer do ataku w zasadzie czekamy od czasu odejścia CR7 z Realu, a więc będzie to już zaraz okrągłe 5 lat. O samym Mbappe z kolei marzymy od 2017 roku...

Do tego jakiś PS z prawdziwego zdarzenia, który będzie stanowił realną siłę w ataku. Tu oczywiście można byłoby znowu pokusić się o Gnabry'ego, który może i dopiero co przedłużył kontrakt, ale ostatnio podpadł włodarzom Bayernu, więc może będą skorzy go sprzedać. Taki Salah też podobno ma się pojawić na rynku transferowym...

Jude to oczywistość, tutaj wiadomo, że coś działamy. Niemniej jeśli nie przyjdzie to przydałby się dodatkowy DM, żeby ew Tchou spróbować ciut wyżej. Myślę, że mógłby śmiało wejść w buty takiego Kroosa. W tym kontekście mówi się o Tonalim, który już w maju miał stanowić alternatywę w przypadku niepowodzenia z transferem Tchou.

Obrona na papierze wygląda najlepiej, ale wiadomo, że z bokami jest jednak słabo. Na LO będzie Fran Garcia, ale można spróbować przetasowań, jeżeli Mendy odejdzie. Z PO natomiast na rynku sytuacja jest słaba, zwłaszcza że Porro i Gusto zostali już zaklepani.
Kaiser
Posty: 28
Rejestracja: sob mar 19, 2022 7:55 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Kaiser »

Kolejny Anglik w Hiszpanii ; brzmi super. Salah który jest już po 30 i kopie się w czoło? Nico to obowiązek.
Avadis
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:47 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Avadis »

Moim zdaniem znowu nie doczekamy się poważnych wzmocnień. Bellingham pójdzie do City, Liverpoolu albo United, a zarząd Realu tradycyjnie stwierdzi że "no trudno, w takim przypadku nie robimy nic i czekamy do następnego lata, skład jest kompletny, nikogo nie ma na rynku, a transfery były w postaci Frana Garcii, Reiniera i przedłużenia kontraktów". Większych zmian spodziewałbym się dopiero latem 2025, jak już się okaże, że jeden Endrick nas nie zbawi.
ODPOWIEDZ