Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 445
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukecik »

wonderkid_jr pisze: wt gru 06, 2022 8:29 pm
Ja wiem, że to „tylko” jeden mecz, ale ten jeden mecz niesamowicie podbije wartość tego grajka. Niemniej mam nadzieję, że po niego ruszymy, bo gość to deficytowy towar na rynku, a w naszej obecnej wyjściowej XI odnalazłby się jak nikt inny.
Ale po co on nam w ogóle? Znaczy ja wiem, że my rozpaczliwie potrzebujemy napastnika, ale przecież w klubie uważają inaczej. Plan jest prosty, do 2024 zostajemy z Benzemą, a wtedy, wszystko na to wskazuje, przychodzi kolejny wynalazek z Brazylii, któremu chcemy wszystko podporządkować, nawet odpuszczając Haalanda, żeby gówniarz przypadkiem nie podpisał gdzieś indziej. Chore to jest, no chore.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukexpl »

Na Haalanda w ciągu kilku najbliższych lat nie ma co liczyć, a też nie jesteśmy w stanie się licytować z szejkami. Mogłoby się skończyć jak z Mbappe. Endrick to dobra opcja, ale bardzo przyszłościowa. 72mln za niego to moim zdaniem za dużo, zwłaszcza że dopiero za 2 lata zazna poważnego futbolu w Europie.

Jeśli mielibyśmy iść w kierunku kogoś na "już" to spoglądałbym na Kane'a. Najmłodszy nie jest, ale jeszcze spokojnie z 4-5 lat gry na wysokim poziomie ma przed sobą. Sami zresztą widzimy w jakim wieku Karim czy Lewy weszli w swój prime. W przypadku Anglika moim zdaniem będzie podobnie.
Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: wonderkid_jr »

Endrick to będzie super transfer, ale to gość, który w Madrycie może zagości w pierwszej XI Realu za jakieś 4 lata. I strzelam, że prędzej będzie grał jako PS niż centralny napastnik.

Goncalo Ramos to idealny backup dla Benzemy + tańsza alternatywa dla Haalanda. Dla mnie nie istnieje lepsza opcja.
minusek
Posty: 1354
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: minusek »

Gondola. pisze: sob lis 26, 2022 6:10 pm Od dobrych kilku lat nie podpisujemy nowych zawodników powyżej 30 roku życia i dopóki Florentino będzie trzymał ster nic się w tej materii zmienić nie powinno.
Może i nic się nie zmieni, ale powinno. Dawniej nie warto było brać 30-latków, bo za 2 lata to był oldboy z jednym korkiem zawieszonym na kołku. Teraz ta granica przesunęła się o kilka lat i nawet 34-latek może prezentować się świetnie fizycznie. Być może ruszyło coś małymi kroczkami u nas, mam na myśli wyciągnięcie "darmowych" Alaby i Rudigera, dochodzących pod trzydziechę (trochę na siłę, ale niech będzie).

PS Kane pewnie nie będzie dla nas do wyjęcia (koszty). Szkoda trochę, że razem z Sonem zasiedzieli się w Totkach.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukexpl »

Kane ma kontrakt do 2024 roku, więc akurat koszty powinny być mniejsze. Jeśliby to dobrze rozegrać, to mógłby przyjść w 2024 roku za free.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 445
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukecik »

lukexpl pisze: wt gru 06, 2022 11:23 pm Na Haalanda w ciągu kilku najbliższych lat nie ma co liczyć, a też nie jesteśmy w stanie się licytować z szejkami. Mogłoby się skończyć jak z Mbappe.
Na bank jest ta klauzula w jego kontrakcie wchodząca w życie od 2024, za dużo źródeł o tym pisze, żeby to nie była prawda. Pytanie tylko, ile ona wynosi, bo w doniesieniach waha się od 180 do 200. Gdyby Norweg był zainteresowany, to szejki miałyby gówno do powiedzenia. Pytanie tylko, czy chciałby już po 2 latach uciekać z Anglii, to byłoby chyba trochę za wcześnie. Kane fajny grajek, chyba najbliżej mu do Benzemy ze wszystkich napastników z topu, a pod pewnymi względami, zwłaszcza defensywnymi, jest od Karima lepszy. Tylko czy my w ogóle będziemy nim zainteresowani? Ponoć bardzo poluje na niego Bayern.

Ciekawe czy coś się nie będzie działo w kontekście Gakpo. Do tej pory oglądałem gościa tylko na livescorze i czytałem dość często, że to materiał na kawał grajka, no i mundial ma bardzo udany.
Niewątpliwie jakiś ofensywny grajek latem powinien przyjść, chyba że znów czekamy na 2024 i Mbappe za darmo :kek:
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Gondola. »

minusek pisze: śr gru 07, 2022 1:45 pm
Gondola. pisze: sob lis 26, 2022 6:10 pm Od dobrych kilku lat nie podpisujemy nowych zawodników powyżej 30 roku życia i dopóki Florentino będzie trzymał ster nic się w tej materii zmienić nie powinno.
Może i nic się nie zmieni, ale powinno. Dawniej nie warto było brać 30-latków, bo za 2 lata to był oldboy z jednym korkiem zawieszonym na kołku. Teraz ta granica przesunęła się o kilka lat i nawet 34-latek może prezentować się świetnie fizycznie. Być może ruszyło coś małymi kroczkami u nas, mam na myśli wyciągnięcie "darmowych" Alaby i Rudigera, dochodzących pod trzydziechę (trochę na siłę, ale niech będzie).
Oczywiście, że 30-letni piłkarz nie jest jeszcze sportowym trupem tylko zawodnikiem w pełni swoich sił fizycznych, dysponującym dodatkowo czymś nie do przecenienia - doświadczeniem, które zdobył przez kilkanaście lat gry w zawodowym futbolu. Granica 30 lat w kontekście działań transferowych Pereza nie jest oczywiście nieprzekraczalna, jest symbolicznym punktem odcięcia, który zapewne zostałby nagięty na przykład dla wybitnie dobrego 31-latka. Natomiast moja wypowiedź padła w kontekście 37-letniego Ronaldo i 41-letniego Ibrahimovicia, którzy - tutaj nie sposób się nie zgodzić - są piłkarzami na tyle "starymi", że znajdują się poza transferowym radarem naszego klubu.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Goldschmidt »

lukecik pisze: śr gru 07, 2022 4:45 pmNa bank jest ta klauzula w jego kontrakcie wchodząca w życie od 2024, za dużo źródeł o tym pisze, żeby to nie była prawda. Pytanie tylko, ile ona wynosi, bo w doniesieniach waha się od 180 do 200. Gdyby Norweg był zainteresowany, to szejki miałyby gówno do powiedzenia.
Szejki tak ale Endrick?
https://www.marca.com/en/football/real- ... b45b5.html
https://www.managingmadrid.com/2022/12/ ... ead-report

8-)
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 445
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukecik »

No to już się do tego odnosiłem wyżej.
lukecik pisze: wt gru 06, 2022 11:07 pmPlan jest prosty, do 2024 zostajemy z Benzemą, a wtedy, wszystko na to wskazuje, przychodzi kolejny wynalazek z Brazylii, któremu chcemy wszystko podporządkować, nawet odpuszczając Haalanda, żeby gówniarz przypadkiem nie podpisał gdzieś indziej. Chore to jest, no chore.
Ja sobie nie wyobrażam, że przychodzi do nas ten wynalazek w wieku 18 lat i z miejsca zastępuje Benzemę w wyjściowym składzie. Przecież nawet jeśli się okaże, że to faktycznie jakiś niesamowity talent, to powinien być spokojnie wprowadzany do zespołu, żeby nie przepadł od razu. Jeszcze gdyby piłkarz formatu Mbappe miał jakieś ale co do transferu Haalanda, to można by z bólem serca można by się do tego przechylić, ale obóz szczyla z faweli powinien mieć gówno do powiedzenia w temacie tego, kogo możemy kupić, a kogo nie, żeby się młody nie obruszył. Mam nadzieję, że to wyssane z palca pierdolety.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukexpl »

A w 2018 roku ktoś sobie wyobrażał, że 18letni Vinicius wejdzie w buty Ronaldo, najlepszego strzelca w historii klubu? Też niby miał być wprowadzany powoli, ale poziom Castilli był dla niego za niski, a w pierwszym składzie Realu robił robotę. Transfer Hazarda trochę zahamował jego rozwój.

Można krytykować otoczenie Endricka, ale ja im się nie dziwię. On przy wciąż młodym Haalandzie czy Mbappe się nie rozwinie należycie i może stać się wiecznym rezerwowym. Sportowo i marketingowo ma być kimś, kto będzie rywalizował z nimi o miano najlepszego zawodnika.

Trzeba obserwować jego rozwój, zwłaszcza następny rok w Palmeiras będzie kluczowy i pokaże jego prawdziwy potencjał. Niemniej jakiś pewniak przynajmniej na 2 lata w miejsce Benza by się przydał. Zwłaszcza już teraz, jako alternatywa dla Francuza. Zresztą kto wie, może Karim tutaj posiedzi do 2026 i zakończy karierę dopiero po kolejnych MŚ :ptak:
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Clif »

lukecik pisze: czw gru 08, 2022 10:20 pm Ja sobie nie wyobrażam, że przychodzi do nas ten wynalazek w wieku 18 lat i z miejsca zastępuje Benzemę w wyjściowym składzie. Przecież nawet jeśli się okaże, że to faktycznie jakiś niesamowity talent, to powinien być spokojnie wprowadzany do zespołu, żeby nie przepadł od razu.
Nie, no to zależy tylko od skali talentu. Luis Nazario też przyjechał do Europy w wieku 18 lat i rozjebał ją w drobny puch. Więc dać się da. Inna kwestia jaka jest szansa że Endrick to ta skala talentu - biorąc pod uwagę że Ronaldo pod tym względem to pewnie TOP3 w historii piłki- powiedziałbym że dając 1 promil że tak będzie to grubo przeszacowujemy.
Ale skoro płacimy 72 bańki* za 16 latka z 6oma meczami w dorosłej piłce - w brazylisjkiej lidze pastuchów - no to trzeba mieć oczekiwania postawione wysoko.

*Ok, widzę że teraz piszą już 35 + 25 bonusy + podatek, lepiej, ale i tak oczekiwać trzeba.
κύριος Ἰησοῦς
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 358
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: eltacondedios »

To z Haalandem też mi jakoś super nie leży. Nawet jeśli Endrick miałby przyjść jako 9 w tym samym oknie co Haaland, to biorąc pod uwagę zapowiedzi rodziny Haalandów układ byłby nie najgorszy. Jeśli faktycznie nie mają zamiaru siedzieć długo w jednym klubie, to przy mądrym zarządzaniu Endrick miałby układ jak ma Julian Alvarez teraz w City. Swoje minuty by łapał, mógłby się rozwijać bez większej presji, a Real grałby gościem prawdopodobnie walczącym o ZP, mając za zmiennika jednego z większych wonderkidów ostatnich lat. No ale zobaczymy jaki stan rzeczy będzie za te 1,5 roku.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 445
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukecik »

lukexpl pisze: czw gru 08, 2022 10:41 pm A w 2018 roku ktoś sobie wyobrażał, że 18letni Vinicius wejdzie w buty Ronaldo, najlepszego strzelca w historii klubu? Też niby miał być wprowadzany powoli, ale poziom Castilli był dla niego za niski, a w pierwszym składzie Realu robił robotę. Transfer Hazarda trochę zahamował jego rozwój.
Ale Vini nie wjechał z buta do pierwszego składu. Nie pamiętam kompletnie jego pobytu w Castilli, ale chyba szczególnie się nie wybijał, niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu jeśli piszę głupoty. Po awansie do pierwszej drużyny też był pomału wprowadzany, chyba dopiero Solari tak poważniej na niego postawił.

Clif pisze: czw gru 08, 2022 11:02 pmto zależy tylko od skali talentu. Luis Nazario też przyjechał do Europy w wieku 18 lat i rozjebał ją w drobny puch. Więc dać się da. Inna kwestia jaka jest szansa że Endrick to ta skala talentu - biorąc pod uwagę że Ronaldo pod tym względem to pewnie TOP3 w historii piłki- powiedziałbym że dając 1 promil że tak będzie to grubo przeszacowujemy.
Ano właśnie. Jaka jest szansa, że mamy do czynienia z talentem na miarę Ronaldo? Nie wyobrażam sobie, żeby nieograny nawet w brazylijskiej lidze szczeniak z buta wjechał do ligi hiszpańskiej i to w Realu Madryt. Ronaldo to chociaż przed przeprowadzką do Barcelony zagrał dwa sezony w Holandii, a i w Brazylii trochę pograł i postrzelał. Ciekawe czy ten cały Endrick przed przyjazdem do klubu w 2024 coś pokaże w lidze brazylijskiej.


Trochę mi ulżyło, że jednak nie płacimy za kota w worku 70 baniek, tylko duża część kwoty transferowej to potencjalne bonusy. Od razu sympatyczniej ta transakcja wygląda, bo nie powinniśmy na niej stracić, nawet jeśli gość pod kątem umiejętności i sprawdzalności okaże się drugim Reinerem.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 358
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: eltacondedios »

Vinicius w Castilli się bawił, z miejsca okazał się za duży (tak samo jak Rodrygo i Reinier) na ten poziom. Julen nie chciał za bardzo go wprowadzać i czekał nie wiadomo na co, natomiast Solari słusznie dawał mu szanse i zaczął grać to co w pretemporadzie. Przecież w tym parszywym sezonie to tylko on i Benzema byli jakimiś plusami, ciągnął zespół, ale był nieokrzesany i brakowało liczb. Nawet w tym trójmeczu z Barcą robił Piketa jak chciał i gdyby nie wykończenie to miałby co najmniej po golu w każdym meczu.

Endrick już teraz gra z seniorami, Bartek Rabij też mówi, że to potencjał na potwora. Kojarzę, że trochę na wyrost dostał nagrodę odkrycia sezonu w lidze, ale wydaje mi się, że statystyki Viniego z Flamengo powinien spokojnie przeskoczyć. Moim zdaniem jeśli zdrowie dopisze i głowa wytrzyma to będzie co najmniej dobrze.
minusek
Posty: 1354
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: minusek »

Przy czym Vini czy Rodrygo nie byli aż tak hajpowani jak ten Endrick. O ile się nie mylę, ostatnio aż takie reakcje wywolywal Neymar.

W tych kalkulacjach trzeba pamiętać, ze odstępne to tylko składowa. Bo biorąc pod uwagę kontrakt, robi się przepaść w porównaniu wonderkida ze światowej klasy napastnikami z Europy. Ten chłopaczek wyjdzie nas całościowo około 100 mln za 5 lat (nie liczę podwyżki). Jeśli nawet Haaland ma klauzule, to jest 200 baniek + kasa dla agentów/ojca i licytowanie się z innymi zainteresowanymi (a same szejki tez na pewno zrobią wszystko żeby go zatrzymać, czytaj wyłożą dodatkowa kapuche) + kontrakt ze 25 mln netto rocznie. To jest 3-3,5x więcej.

Nawet tani Kane to raczej mrzonki @lukexpl. Za takiego klasowego gracza trzeba wydać kupę kasy i zaoferować wysoki kontrakt. Za darmowych Alabe i Rudigera wyszło nas po kilkadziesiąt baniek i kontrakty 10 baniek rocznie wiec nawet jeśli Kane byłby „darmowy” w 2024, to koszty imo wciąż byłyby ogromne za, wówczas, 31-latka. Czy to realne?

Rzadko się trafiają takie okazje jak Lewy czy Mane w poprzednie lato.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukexpl »

Pewnie, że Kane nie byłby tani, ale i tak tańszy niż Haaland czy Mbappe. Będzie miał 31 lat w 2024, ale jak pokazuje Benzema czy Lewy, to wciąż nie jest starość dla napastnika. Myślę, że Kane podobnie jak i oni się stosunkowo dobrze prowadzi.

I też nie patrzmy aż tak na koszty, bo od dobrych kilku lat oszczędzamy jak tylko możemy i w skarbonce wciąż te pieniądze są. W końcu było nas stać na Mbappe.
minusek
Posty: 1354
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: minusek »

I pewnie ostatecznie na tym Mbappe się skończy w 2024.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukexpl »

Wątpię, znowu przedłuży z PSG. Perez drugi raz też się już nie nabierze + coraz bardziej klaruje się jego nominalna pozycja, czyli LS. U nas Vinicius jest niepodważalny.
Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: wonderkid_jr »

Skoro przychodzi Endrick to nie wierzę w żadnego Mbappe. Obecnie powinnismy się skupić na sprowadzeniu Goncalo Ramosa i Enzo Fernandeza. Do tego trzeba dorzucić jakiegoś PO.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukexpl »

Na Enzo poluje także Liverpool i pojawiły się o tym ploty z dosyć dobrych źródeł. Jakoś ciężko mi uwierzyć, że w jednym okienku sięgną zarówno po Jude, jak i Argentyńczyka, ale kto wie... Ja jednak preferowałbym Jude ponad Enzo.
minusek
Posty: 1354
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: minusek »

Mnie to się wydaje, że z Enzo i Judem będzie jak z Kylianem i Erlingiem - niby jest zainteresowanie, niby wielkie cele, niby mamy finansowe możliwości. A jak już dochodzi do negocjacji i licytacji z, głównie, szejkami, to wyciągamy maks Endricka.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Wolf »

wonderkid_jr pisze: pt gru 09, 2022 7:57 pm Skoro przychodzi Endrick to nie wierzę w żadnego Mbappe. Obecnie powinnismy się skupić na sprowadzeniu Goncalo Ramosa i Enzo Fernandeza. Do tego trzeba dorzucić jakiegoś PO.
Endrick to raczej wyklucza Haalanda a dla Mbappe zostawia drzwi otwarte. I póki będzie Perez to ich nie zamknie raczej. Zresztą od początku odnosiło się wrażenie, że Perez/klub traktują sprawę Norwega dość chłodno a grzeje ich temat Mbappe.

Wiadomo, że trzeba by dużo szczęścia, by Endrick mógł z marszu wejść do podstawowej 11, dlatego taki wariant jak transfer Kane'a tego lata z kontraktem na trzy lata byłby idealny. Ale po pierwsze klub będzie upierał się, że Benzema będzie to ciągnął dalej a po drugie Kane to w końcu w przypadku transferu skończy pewnie w Bayernie.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
ankhu
Posty: 63
Rejestracja: wt cze 01, 2021 6:27 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: ankhu »

Dlaczego nie ma jeszcze plotek o największych odkryciach mundialu w Realu? :krzyk:
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 358
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: eltacondedios »

Carlo Ancelotti ponownie poprosił o wzmocnienie na środek ataku, ale klub podkreśla, że nie ma na to pieniędzy
Nawet Carlo w Januszexie robi :ptak:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Goldschmidt »

Tymczasem Marcus Thuram na upływającym w lecie kontrakcie rzekomo do wzięcia za <20M?

Na co czekamy? Aż Rodrygo pierdolnie achilles? (tfu)
ODPOWIEDZ