Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Wolf »

Zależy, które źródło weźmiesz. Poza tym jest rozbicie kwot osobno dla klubów z Premier League i spoza niej. Pomijając to zróżnicowanie to najniższa kwota jaką widziałem to 70 milionów a najwyższa 150. Jeśli Perez&JAS będą nadal idiotycznie zaślepieni wizją Mbappe lub Haalanda w 2024, to czy to będzie 70 czy 115 to nie ma będzie miało znaczenia. Jak to mówią "Jak chcesz to znajdziesz sposób, jak nie chcesz to znajdziesz powód." Ja pisałem już wczoraj, że po lekturze niektórych newsów mam wrażenie, że ten magiczny duet szykuje nam na przyszły sezon atak Firmino-Joselu. Jeśli Benzema odejdzie a Real nie kupi Kane'a tylko sprowadzi Firmino to będzie największy idiotyzm w historii działań Florentino. Ale patrząc na ostatnie trzy lata to całkiem realny niestety.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Avadis
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:47 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Avadis »

Niezależnie od tego co się stanie, to okienko będzie bardzo ciekawe. Wygląda na to, że ostatnie lata kitrania pieniędzy za wszelką cenę w końcu dadzą o sobie znać. Czy klub stanie na wysokości zadania i odpowiednio wzmocni kadrę? Moim zdaniem nie, ale z natury jestem pesymistą, więc może pozytywnie się zaskoczę. Ja to widzę tak:

1. Środkowi napastnicy
Chciałbym: Kane/Alvarez + Firmino/Joselu
Spodziewam się: Joselu + niespodzianka/Alvaro Rodriguez/Firmino
Patrząc na długoterminową strategię czekania na Mbappe i Haalanda byłbym bardzo zaskoczony, gdyby klub w tym okienku wywalił majątek na napastnika. Spodziewam się raczej kombinowania jak tu przeczekać kolejny rok i dlatego myślę, że w przypadku odejścia Benzemy drugi napastnik będzie totalnym zaskoczeniem dla kibiców - obstawiam jakiegoś gracza po trzydziestce pokroju Muller, Lacazette, Giroud czy Icardi, ewentualnie wymieniany przez media Firmino. Mniej optymistyczny scenariusz, którego wcale był nie wykluczał, to Alvaro Rodriguez - oby nie, ale taki fikołek logiczny byłby bardzo w stylu zarządu. Gdybym mógł wybrać, to opcją na już jest Harry Kane, a na przyszłość - Julian Alvarez, ale myślę, że obaj okażą się za drodzy w oczach klubu.

2. Prawy napastnik
Chciałbym: pozostanie Asensio/Mbeumo/Kubo
Spodziewam się: Brahim Diaz/nikt
W obliczu innych wydatków i dobrego sezonu Rodrigo raczej wielkich transferów tu nie będzie, ale że odchodzi Asensio, to wypadałoby coś z tym skrzydłem zrobić. Najlepiej byłoby po prostu zatrzymać Hiszpana, ale jeżeli to niemożliwe, to jako jego zastępstwo widziałbym 24-letniego Bryana Mbeumo z Brentfordu - przede wszystkim dlatego, że cena nie powinna być zawrotna, a umie grać również jako środkowy napastnik (przy czym nie spodziewajcie się nie wiadomo jakich cudów; to ma być następca Asensio, a nie Bale'a). Ostatnia opcja to powrót Kubo, który wyróżniał się w Sociedad, a wciąż mamy do niego 50% praw. Obawiam się jednak, że klub pójdzie linią najmniejszego oporu i albo zostawi w kadrze Brahima Diaza (dla którego to nie jest naturalna pozycja, ale jest za darmo), albo dojdzie do wniosku, że przecież zawsze można upchnąć tam Valverde czy Lucasa Vasqueza.

3. Prawy obrońca
Chciałbym: Cancelo/wypożyczenie
Spodziewam się: nikt
Na początek powiem, że marzeniem byłby Hakimi bądź Trent, ale obaj są niemożliwi do wyjęcia, zwłaszcza w tym okienku. Klub zmieni za to Cancelo i to również byłby świetny transfer, bo mógłby pokryć także LO, ale pewnie dla zarządu okaże się zbyt drogi. Być może rozwiązaniem byłoby wypożyczenie kogoś na rok - widzę tutaj dwóch kandydatów, tj.: Tomiyasu z Arsenalu (na którego Arteta trochę niespodziewanie przestał stawiać) lub Castagne z Leicester (które właśnie spadło z Premier League). W praktyce jednak obstawiam, że po prostu zostaniemy z Carvajalem, Lucasem i Odriozolą.

4. Lewy obrońca
Chciałbym:: pozostanie Nacho + Fran Garcia
Spodziewam się: Fran Garcia
Sytuacja bardzo podobna do tej wyżej: idealnie byłoby wymienić Mendy'ego na Daviesa czy Theo Hernandeza, ale w tej chwili to nierealne. Jako, że na rynku nie ma sensownych opcji, a klub zaklepał już sobie Frana Garcię, to raczej z kolejnym transferem na tą pozycję lepiej poczekać i pomęczyć się jeszcze rok z tym co mamy. Dlatego chciałbym pozostania Nacho, który jest cholernie solidny i cholernie uniwersalny. Niestety wygląda na to, że klub próbuje kombinować z jego kontraktem i nic z tego nie będzie. Następny sezon pokaże jak wielki popełniają błąd.

5. Rezerwowy bramkarz
Tutaj nie będę się rozwodzić: jeżeli Łunin chce odejść, to najważniejsze jest wyjście finansowo na plus i ogarnięcie jakiegoś następcy. To nie jest szczególnie ważna pozycja i jest całe multum graczy, którzy by się nadawali, więc wybranie konkretnego nazwiska pozostawię klubowi.

6. Bellingham
Na koniec zostawiam Anglika, który do obecnego okienka po prostu średnio pasuje, bo choć czas Modricia i Kroosa powoli dobiega końca, to z powodu zaniechań z poprzednich lat wzmocnienie innych pozycji jest dużo bardziej potrzebne. Mimo to dopiąłbym ten transfer, chyba że pojawi się możliwość kupienia Hakimiego/Trenta. Niby media mówią, że to kwestia dni, ale tak samo miało być z Mbappe, więc 100% pewności nie mam. Jeżeli z jakiegoś powodu nie przyjdzie, to nie powinniśmy szukać alternatywy, tylko wzmocnić inne pozycje.

Podsumowanie
Chciałbym: nowy bramkarz (jeżeli Łunin odejdzie), Fran Garcia, Nacho, Cancelo/wypożyczony PO, Bellingham, Asensio, Kane/Alvarez, Firmino.
Spodziewam się: nowy bramkarz (jeżeli Łunin odejdzie), Fran Garcia, Bellingham (?), Brahim (?), Joselu, niespodzianka/Alvaro Rodriguez/Firmino.
Ogólnie rzecz biorąc moja lista życzeń jest niestety droga do realizacji (pewnie 250 mln - 300 mln wliczając Cancelo i Kane'a, może 150 - 200 mln gdyby zamiast tego byłby Alvarez i wypożyczony PO), choć starałem się ucinać koszty gdzie się da (pozostanie Nacho i Asensio zamiast kupno nowych grajków, darmowy Firmino jako rezerwowy napastnik). Niby do kasy wpłynęłoby jakieś 70 mln (powiedzmy po 25 mln za Brahima i Łunina i po 10 mln za Blanco i Reiniera), co pozwoliłoby złagodzić cios, ale dla Pereza to pewnie dalej byłoby za dużo. Dlatego raczej spodziewam się, że okienko będzie bardzo rozczarowujące.
Ostatnio zmieniony śr maja 31, 2023 9:45 am przez Avadis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Wolf »

Nie wiem czy ewentualnym następcą Asensio nie mógłby zostać Nico Paz. Też nie jest to typowy skrzydłowy, ale grywał na PS i też ma ponoć genialną lewą nogę. Dla Pereza ma tą przewagę, że nic nie kosztuje. Poza tym podobno to najcenniejszy klejnot naszej szkółki, którym zachwycają się wszyscy od Kroosa po Messiego. Wiadomo, że jest młody, ale może wreszcie warto dać komuś ze szkółki realną szansę?
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukexpl »

No bez przesady. Na PS zagrał raptem 1 mecz w młodzikach, a co dopiero żeby miał grać na tej pozycji na poważnie w 1 drużynie. Zresztą taki Carlo nawet o nim nie pomyśli. Chłopak byłby fajnym uzupełnieniem pomocy gdyby Modrić i Kroos odeszli już teraz, a tak to mamy przesyt w tej formacji.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Wolf »

A ile na PS zagrał Asensio przed przyjściem do nas? Ja bym dał mu szansę przynajmniej w pretemporadzie skoro taki diament ponoć.

Natomiast nie rozumiem za cholerę idei Havertza. Dziesiątka, która czasem zagra jako napastnik, bez większych sukcesów ostatnimi czasy, podczas gdy my potrzebujemy prawoskrzydłowego i faktycznej 9. Kupować bo strzelił nam bramkę i spodobał się Perezowi? To Berlusconi tak kupował w latach 90...
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukexpl »

Asensio był typowym ofensywnym zawodnikiem, grającym na lewym skrzydle. W dodatku nim zaczął u nas grać na PS to już trochę doświadczenia nabył w pierwszej drużynie. To zupełnie inna sytuacja niż w przypadku młodego zawodnika, który w poważnej piłce nie rozegrał żadnych minut, a jeszcze dodatkowo miałby zmienić pozycję na o wiele bardziej ofensywną. PS to nie tylko lewa noga... Z charakterystyki to taki słabszy fizycznie Fede Valverde.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Sandman »

Szkoda tego Asensio, mega zmiennik - co wchodził z ławki to strzelał/ asystował. No ale jeśli chciał być pierwszoplanową postacią w zespole, to nie dziwie mu się, że odszedł.

I też nie za bardzo czaję ideę transferu Havertza. Kane byłby lepszy, no ale już ściągnęliśmy jednego 30 latka z Wysp za 100 milionów i nie skończyło się to dobrze. Firmino dużo kontuzji w ostatnich sezonach, a Alvarez pewnie nie do wyjęcia z City. Haaland to już w ogóle.

Jeśli Benz odejdzie to byłaby fałszywa 9 Havertz i typowy napastnik Joselu, co dawałoby więcej wariantów w ataku niby. Na prawe skrzydło mamy Rodrygo i (prawdopodobnie) Brahima. Na lewe skrzydło pewnie poszukają zmiennika Viniemu w Castilli, np. Arribas.
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
Awatar użytkownika
Domel Madridista
Posty: 134
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:09 pm
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Domel Madridista »

Ktoś mi wytłumaczy jaka jest naturalna pozycja Havertsa? Jakiś odpowiednik grający w jego stylu w innych klubach lub u nas w przeszłości? Bo nie bardzo wiem, co i za kogo ma grać?
"Najlepszą obroną jest... atak" Florentino Pérez
Volfgang
Posty: 200
Rejestracja: ndz cze 06, 2021 12:48 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Volfgang »

Kaka? :]
emo07
Posty: 144
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:27 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: emo07 »

Mnie ten Havertz nie przekonuje, nawet jak ma być rezerwowym. Wg mnie jest przehajpowany, poziom Asensio.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Wolf »

Domel Madridista pisze: ndz cze 04, 2023 3:57 pm Ktoś mi wytłumaczy jaka jest naturalna pozycja Havertsa? Jakiś odpowiednik grający w jego stylu w innych klubach lub u nas w przeszłości? Bo nie bardzo wiem, co i za kogo ma grać?
Generalnie 10, która w Bayerze grała czasami na 9, ale w Chelsea już coraz rzadziej. Dla mnie ten transfer specjalnie sensu nie ma. Jeśli to nie jest zasłona dymna dla Levy'ego, by za bardzo nie kozaczył przy negocjacjach o cenę za Kane'a to zarząd może mieć dwa pomysły według mnie:
1. Havertz jak rezerwowy za podstawowego napastnika, czyli daj Boże Kane'a a Joselu jako rezerwa numer dwa, tak do poszerzenia kadry.
2. Jest pomysł przejścia na 4231, gdzie na pozycji 10 będzie w podstawie grał Bellingham a Havertz będzie rezerwą za niego, która w razie czego może też grać na 9.

Oba pomysły średnie delikatnie mówiąc i oba muszą zakładać duży optymizm, że się odbuduje. Generalnie zawodnik nie w typie, którego potrzebujemy, z fatalną obecnie formą i statystykami za jakąś absurdalną cenę (50-70 milionów). Już przed transferem kandydat na flop miary Hazarda. Chciałbym, że to był fake i sprawa umarła z czasem tak jak z Firmino, ale zobaczymy.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
KarBar
Posty: 548
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: KarBar »

Kupić 10tkę za gruby pieniądz, gdy właśnie oddaliśmy 10tkę za free do PSG bo u nas nie ma takiej pozycji?
Boję się tej przebudowy, już chyba lepsze jest to leniwe odświeżanie kadry.

Czemu nie uderzamy po żadnego PS? Mając Rodrygo który może grać na każdej z 4 pozycji w ataku to na skrzydle potrzebujemy wzmocnienia a nie na 10tkę.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Wolf »

Ruchu z Havertzem, poza jego fanami, to nikt nie rozumie chyba. Słaba forma, brak nominalnej pozycji nam przydatnej, tragiczne statystyki i cena, która jest kosmiczna biorąc pod uwagę powyższe. Jedyne co na jego plus działa to opinia Juniego, który jest za. Juni myli się rzadko, więc może, ale z daleka wygląda to na poważną kandydaturę na jedną z pomyłek Juniego. Zobaczymy.

Co do skrzydłowego to pojawiły się dzisiaj plotki o Chukwueze. Nie jest to transfer marzeń, ale może w końcu jakiś nominalny prawoskrzydłowy w kadrze. Przy wykupie za połowę klauzuli ja bym brał, nawet do poszerzenia kadry.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
Domel Madridista
Posty: 134
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:09 pm
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Domel Madridista »

Wolf pisze: wt cze 06, 2023 9:18 am Co do skrzydłowego to pojawiły się dzisiaj plotki o Chukwueze.
Jakieś normalne źródło to podało? Sam nad nim myślałem w kwestii wzmocnienia kadry, ale chyba będzie za drogi na zmiennika.
"Najlepszą obroną jest... atak" Florentino Pérez
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Wolf »

Nie pamiętam, mignęło mi na twitterze tylko. Na pewno nie AS, bo wtedy bym tego nawet nie pisał. Myślę, że trzeba czekać. Newsów od zeszłego poniedziałku jest sporo, co chwilę jakaś zmiana, nawet dobre źródła mają wtopy, więc tylko cierpliwość nas może uratować :D O Firmino też pisało wielu a temat umarł. Nie ukrywam, że mam nadzieję, że podobnie będzie z Havertzem. A Chukwueze? Klauzulę ma 80 milionów i za taką cenę na pewno nie. Ale został mu rok kontraktu i ponoć, według tego źródła, można zbić cenę o połowę czyli do 40 milionów. Za tyle to bym brał. Jest względnie młody, nawet jak nie wypali to przynajmniej część kasy się odzyska a nie mamy ani jednego nominalnego prawoskrzydłowego w kadrze. Pasowałby jako alternatywa Rodrygo. Gorzej, że pytanie co wtedy z Brahimem, który ponoć wraca i mamy przedłużyć z nim kontrakt. To powoduje, że jestem sceptyczny względem tej plotki o Chukwueze, bo po odejściu Hazarda skrzydłowy dalej jest potrzebny, ale bardziej na lewą stronę. No chyba, że skoro Brahim to i tak nie jest nominalny prawoskrzydłowy to dajemy go jako zmiennika Viniego a na prawym Rodrygo i Chukwueze. To by miało sens. I piłkarsko, bo różne warianty na prawym skrzydle i ogólnie, bo Vini zagra znów zdecydowaną większość meczy, więc jako zmiennik potrzebny jest ktoś, kto będzie grzecznie siedział na ławce. Trzeba czekać.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukexpl »

Chukwueze już niedawno się określił



A teraz to AS głównie o nim donosi. Nawet mu poświęcili całą dzisiejszą okładkę.
Gehu
Posty: 366
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Gehu »

Jak przychodzi do Ciebie miły starszy pan z serwetką, a na niej ma napisane pewne cyferki, to takie deklaracje mogą stawać się śmieszne :)
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Wolf »

Łatwo się składa takie deklaracje jak się nie ma oferty.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
emo07
Posty: 144
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:27 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: emo07 »

Czuję, że Joselu dostanie 9tkę na prezentacji i skończy się temat napastnika :D
KarBar
Posty: 548
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: KarBar »

Prezentacja dużo wyjaśni. Jak dostanie 9tkę to nie ma co liczyć na jakąś bombę do ataku, jak nie to całe lato domysłów się szykuje ;)
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Gehu
Posty: 366
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Gehu »

Cancelo oficjalnie do wyjęcia z City. On nie chce tam być, oni go również nie potrzebują. Sypnąć drobniakami i mamy zapas na obie strony.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Wolf »

Aż się prosi w naszej sytuacji. Ale tęgie głowy dojdą do wniosku, że za stary i czekamy, w tym przypadku na 2025 :lol:
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1716
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Goldschmidt »

Sknerus się raczej włączył. Skoro mamy na kontraktach czterech zawodników co mogą grać na PO i czterech na LO to nie będą go wpychać mimo że ze sportowej strony kwiczymy.
KarBar
Posty: 548
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: KarBar »

Ależ to jest smutne i komiczne.

Jestem w stanie zrozumieć że nie chcą wchodzić w trudne negocjacje, olbrzymie kwoty.. ale żeby nie korzystać z okazji?
Przy okazji pożegnać się z Lucasem można, Dani by dostał prosty sygnał że musi spiąć się na maksa.. eh..
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1716
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Goldschmidt »

Sonda - Kane w klatce, Mbappe w klatce.

Jesteście Perezem. Macie 48 hr do końca okna na ew. pozyskanie atakującego.
Na rynku Jesus, Mane, Lukaku, Richarlison, ewentualnie jakiś Diogo Jota i Firmino
Możliwe że któregoś da się podpisać tudzież wypożyczyć zależnie od umowy i klauzuli
Negocjujecie czy machacie ręką i gracie sezon Rodrygo-Joselu + Fede spychacie na skrzydło?
ODPOWIEDZ