Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Alternative »

Dwudziestokilkulatek to w pełni ukształtowany piłkarz. Urodził się w Argentynie, pierwszy klub to River i pierwsza repra to Argentyna. Naprawdę, nie wiem co tu jest więcej do analizy pod kątem zagadnienia "Argentyńczycy, którzy budowali legendę RM". Fakt, że później żył w Hiszpanii też nie wiem co ma zmienić. Trudno, aby budował wielkość Realu nie mieszkając w Hiszpanii. Czy Zidane'a nazwiesz po części Włochem i Hiszpanem albo będziesz polemizował ze stwierdzeniem, że należał do najwybitniejszych Francuzów w historii RM? Albo mam - lepszy przykład - Ferenc Puskas. Zagrał w reprezentacji Hiszpanii, mieszkał w tym kraju wiele lat, ale czy dla kogokolwiek Puskas nie był Węgrem?

Jeżeli chodzi o tych, którzy budowali legendę Realu, to miałem przede wszystkim na myśli te pierwszych 5 PE z rzędu. Walnie przyczyniło się do tego aż 3 Argentyńczyków na boisku plus jeszcze jeden jako trener.
Później wymieniłem po prostu tych, którzy wygrali LM z Realem. Dlatego wymieniłem Solariego, a nie Valdano. Ale to i tak mało istotne.
Oczywiście. Kto oprócz Messiego, Di Marii, i Aguero zrobił w Europie dużą karierę na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat?
Dlaczego tylko 10 lat? Wydawało mi się, że wcześniejsze wypowiedzi dotyczyły Argentyńczyków ogólnie, a nie w ostatnich latach. Do ostatnich zgoda, że wyglądają słabiej, ale wcześniej to robili furorę w Europie).
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Para Siempre »

Alternative pisze: pn paź 31, 2022 8:40 am Higuain miał czas, gdy sam ciągnął beznadziejny wówczas Real. Porównanie do Moraty nie na miejscu.
To podobni piłkarze jak chodzi o jakość, choć z przewagą na rzecz Argentyńczyka, który dodatkowo nie miał tak słabych sezonów, jak Morata w Chelsea. Higuain dociągnął Real do dwumeczu z Lyonem? Równie dobrze mogę napisać, że Morata miał gola w topowym Realu co 80 minut jako zmiennik. (15 w sezonie będąc zmiennikiem z tego co pamiętam).

Obaj są bardzo dobrymi grajkami, żeby nie było. Morata jest u nas nielubiany, ale bardzo daleko od siebie nie są.
Poza tym, to jedna z najbogatszych w talent piłkarski nacji na świecie, często z lepszym mentalem od Brazylijczyków i nie rozumiem, jak można pisać, że poza paroma zawodnikami, to nie było u nich nikogo kto mógłby się przydać. Cała historyczna wielkość i legenda Realu Madryt jest związana z Argentyńczykami.
Przecież nie dyskutowaliśmy o historii Realu. Ja nawiązałem do wpisu pt.
Ostatnio z Argentyny to jedynie tym Alvarezem przed transferem do City się trochę interesowaliśmy, a tak to żadnych innych plot.
Ostatnio, tj. nie chodzi o Valdano/Di Stefano.

Jeszcze Gabriel Heinze był nie tak dawno.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Alternative »

Para Siempre pisze: wt lis 01, 2022 5:19 pm To podobni piłkarze jak chodzi o jakość, choć z przewagą na rzecz Argentyńczyka, który dodatkowo nie miał tak słabych sezonów, jak Morata w Chelsea. Higuain dociągnął Real do dwumeczu z Lyonem? Równie dobrze mogę napisać, że Morata miał gola w topowym Realu co 80 minut jako zmiennik. (15 w sezonie będąc zmiennikiem z tego co pamiętam).

Obaj są bardzo dobrymi grajkami, żeby nie było. Morata jest u nas nielubiany, ale bardzo daleko od siebie nie są.
Z tym się nie zgodzę. Może w statach jakimś cudem wypadają podobnie (nie sprawdzałem), ale Hiquain miał dużo większą jakość piłkarską i był bardziej uniwersalny (zaczynał na skrzydle przecież). Morata to dla mnie o tyle zagadkowy piłkarz, że nigdy nie mogłem zrozumieć, jak tak wiele topowych klubów mogło się nabrać na kogoś, kto poza grą głową w sumie nie potrafi grać w piłkę, a mentalnie nie nadaje się do gry o jakąkolwiek stawkę. Oczywiście, to moja opinia i nie musisz się zgadzać.

BTW: Wiem, że swego czasu wytykanie Lyonu było modne, ale to naprawdę jest dziecinada. Nauczcie się ludzie, że takich słupków jak Higuain, to miał każdy crack wiele w swojej karierze.
Przecież nie dyskutowaliśmy o historii Realu. Ja nawiązałem do wpisu pt.
Prawdę mówiąc, to nie wiem do czego nawiązywałeś, bo na początku z kontekstu wynikało raczej, że chodzi o obecną Argentynę, ale Ty wrzuciłeś jakieś porównania z Gago/Cambiasso, a także użyłeś czasu przeszłego "nie było" (u nich piłkarzy) i wtedy kontekst już był ogólny i też odniosłem się ogólnie.
Jeszcze Gabriel Heinze był nie tak dawno.
13 lat temu. Naprawdę nie wiem, jaki jest klucz w tych rozważaniach. Ale ok, niech będzie, że źle zinterpretowałem wątek.
Awatar użytkownika
IVAN_ZAMORANO
Posty: 162
Rejestracja: pt mar 11, 2022 12:44 am

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: IVAN_ZAMORANO »

Alternative pisze: czw lis 03, 2022 9:47 pmBTW: Wiem, że swego czasu wytykanie Lyonu było modne, ale to naprawdę jest dziecinada. Nauczcie się ludzie, że takich słupków jak Higuain, to miał każdy crack wiele w swojej karierze.
O tyle, o ile zgadzam się na temat Higuaina i Moraty, tak pokaż mi te "wiele słupków" w wykonaniu Cristiano czy Messiego w meczach, które naprawdę miały znaczenie - tak, jak tamten z Lyonem. Nie, nie interesują mnie słupki przy 5-0 z jakimś Alaves czy Espanyolem.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Alternative »

Poprzeczka Messiego z Chelsea w 2012 roku, z karnego (!).
Cristiano w tej samej edycji zjebał karnego z Bayernem jako pierwszy strzelec, zjebał też karnego w finale LM z Chelsea w 2008 roku i gdyby nie poślizgnięcie Terry'ego (swoją drogą strzał w słupek), to miałby jedno zwycięstwo w LM mniej. Tak na szybko jeszcze pamiętam bardzo podobny słupek co Higuain, gdy Real grał z Napoli.
minusek
Posty: 1354
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: minusek »

Na siłę można dodać zmarnowany karny Messiego przeciwko nam w poprzednim sezonie. Z tym, że nie była to kluczowa akcja w kontekście dwumeczu (z perspektywy pozostałych 2 godzin gry) to raz, a dwa jeden i drugi kosmita byli na tyle decydujący w tak wielu ważnych momentach, że nie wypada wypominać moim zdaniem.

Słupek Higuaina był bardzo istotny dla kibiców, bo miał miejsce w ważnym momencie dwumeczu i przede wszystkim w ważnym momencie dla klubu (przedłużył nam serię 1/8, którą tak bardzo pragnęliśmy przełamać).
Awatar użytkownika
Skurwibak
Posty: 127
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:33 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Skurwibak »

Przecież Higuain w najważniejszych momentach się spalał maksymalnie. Tak jak Gonzalo > Morata(co tu w ogóle porównywać) to Higuain mógł zostać Bogiem Argentyny, a jest zupełnie na odwrót.
1. Finał MŚ z Niemcami- sam na sam z Neuerem i 10m za nim obrońca.
2. Finał CA z Chile- 90+2- ostatnia okazja meczu w regulaminowym czasie gry, gdzie miał w sumie 100% z 2m i strzelił w boczną siatkę, później przestrzelony karny.
3. Kolejny finał CA z Chile, gdzie miał sam na sam i nie trafił.

Ten Lyon to był początek tego, że gość nie ma psychiki na ten top topów.
MaxPaint
Posty: 10
Rejestracja: ndz cze 06, 2021 12:08 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: MaxPaint »

Wiele ostatnio pisze się o następcy Modricia w Realu, padają głównie nazwiska Bellinghama i Nicolo Barelli. Tyle, że to transfery trudne do realizacji z różnych powodów. A zupełnie poważnie, co sądzicie o Piotrze Zielińskim ?
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Goldschmidt »

Podejrzewam że każdy tutaj wypowiadałby się na jego temat na bazie przeczuć.

Moim przeczuciem jest, że odbiłby się od Realu głową. Ale chętnie bym spróbował jeżeli Real nie ma planów konkurować proponując bajońskie sumy za transfer Anglika. Na papierze wydaje się być jednym z lepszych uzupełnień Fede w pomocy jakie są możliwe.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: kabanog »

Chętnie bym go zobaczył w Realu, ale to nierealne, za stary i głową nie dojedzie.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Goldschmidt »



Napastnik któremu najbliżej do Realu to Endrick i nie odegra w pierwszej drużynie roli jeszcze 2-3 lata
Pochlebne wypowiedzi Carlo w jego kierunku w ostatnim wywiadzie
Pressing drużynowy i tak mamy beznadziejny
Kontuzje pierwszego napastnika i tak nie robią nam różnicy więc rezerwowego tym bardziej
Zarabia 1.5M euro netto
Raioli brak

W razie braku objawień na Mundialu nie widzę w sumie żadnych konkretnych przeciwwskazań czy przeszkód by zaoferować mu w lecie 1+1.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 445
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukecik »

Ja bym poszedł jeszcze dalej i zaproponował Raulowi łączenie funkcji trenera Castilli z rezerwowym napastnikiem pierwszej drużyny.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Goldschmidt »

Myślę że zaszkodziłoby to jednak sztabowi Castilli. Bo pierwszej drużynie Realu raczej nie.
ankhu
Posty: 63
Rejestracja: wt cze 01, 2021 6:27 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: ankhu »

Bardzo żałuję, że gdy go wypychali z Barcy, wpisali klauzulę antireal.
minusek
Posty: 1354
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: minusek »

Goldschmidt pisze: czw lis 17, 2022 4:20 pm

Napastnik któremu najbliżej do Realu to Endrick i nie odegra w pierwszej drużynie roli jeszcze 2-3 lata
Pochlebne wypowiedzi Carlo w jego kierunku w ostatnim wywiadzie
Pressing drużynowy i tak mamy beznadziejny
Kontuzje pierwszego napastnika i tak nie robią nam różnicy więc rezerwowego tym bardziej
Zarabia 1.5M euro netto
Raioli brak

W razie braku objawień na Mundialu nie widzę w sumie żadnych konkretnych przeciwwskazań czy przeszkód by zaoferować mu w lecie 1+1.
:lol: jaja.

Cristiano jest chorym umysłowo narcyzem wiec bierzmy emeryta, który nigdy nie gryzie się w język. Przynajmniej będzie ciekawie.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Goldschmidt »

Ile gra jeden narcyz, a ile drugi?
Kiedy ostatnio obsrał trenera za posadzenie go?
Ile zarabia?
minusek
Posty: 1354
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: minusek »

Drugi nie gra od pol roku.
Pytanie powinno być nie kiedy ostatnio lecz czy kiedykolwiek.
Zreszta dyskusja ma tyle sensu co ten pomysł.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Goldschmidt »

Czyli nie gra tyle samo co ten pierwszy. Bo to co robił grą trudno nazwać.

Skoro nie ma sensu to w jakim celu w ogóle komentujesz? :D
W sumie ciekawe co o tym myśli Carlo i czy jeżeli by do tego doszło to zrobiłbyś się bardziej wyrozumiały gdyby i dziadek dostrzegł w tym sens.
minusek
Posty: 1354
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: minusek »

No jasne. Byłbym idiotą gdybym podważał potrzeby trenera, czyli gościa który jest z ta ekipa codziennie i zna się ode mnie na piłce 100x lepiej. Jesli byłaby to jego prośba, to zaakceptowalbym to i tyle. Co innego gdy w kadrze potrzebny jest napastnik i zarząd chce sprowadzić jakiegoś kapuśniaka. Albo prasa lub ktoś na forum rzuci jakiś pomysł. Można, a nawet niekiedy trzeba się nie zgadzać, bo kazdy ma własny osąd sytuacji. :) I ostatnia, najważniejsza rzecz przy transferach, czyli czysta kartka i kibicowanie każdemu kto tu trafi, niezależnie od wcześniejszych opinii i wyrobionego zdania.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Gondola. »

Ta dyskusja jest bez sensu, Perez nie będzie dla nikogo łamał swoich zasad i ściągał do klubu 37-letnią legendę czy tym bardziej 41-letniego Ibrahimovicia xD Od dobrych kilku lat nie podpisujemy nowych zawodników powyżej 30 roku życia i dopóki Florentino będzie trzymał ster nic się w tej materii zmienić nie powinno.
minusek
Posty: 1354
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: minusek »

eltacondedios pisze: czw paź 27, 2022 8:13 am Zamiast Bellinghama, brać Enzo Fernandeza. Taka jest moja prawda futbolu.
Strzelił bramkę i Marka odkopała temat. W młodego pomocnika za dwukrotność ceny Tchouameniego trudno mi uwierzyć wiec kto wie jak się to skończy.
Gehu
Posty: 365
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Gehu »

UP - jak na razie niezły turniej gra i jak bym go widział raczej za Kroosa, nie za Modricia. Myślę, że jeszcze nie to letnie okienko, tylko następne.

Ibra? Kto tu z chuja spadł? Cofnij się do 2009 i go kup.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 445
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukecik »

Bellingham, młody cracku, mam nadzieję, że jesteś kumaty i nie wybierzesz Angoli, bo dopiero co stamtąd poszedłeś do BVB. Nie bądź jak Mbappe i olej kasę.

Swoją drogą Mbappe u mnie przeszedł drogę od miłości do nienawiści. Najpierw mi zrujnował wakacje, bo ciągle przeżywałem, że się na nas wypiął, a teraz wyjebał mi z mundialu reprezentację i to jeszcze w moje urodziny. Tępy chuj. :|
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: wonderkid_jr »

wonderkid_jr pisze: wt sie 09, 2022 11:13 amDawać mi Goncalo Ramosa póki kosztuje grosze.
Ech, pisałem o tym typie w wakacje…

Ja wiem, że to „tylko” jeden mecz, ale ten jeden mecz niesamowicie podbije wartość tego grajka. Niemniej mam nadzieję, że po niego ruszymy, bo gość to deficytowy towar na rynku, a w naszej obecnej wyjściowej XI odnalazłby się jak nikt inny.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukexpl »

Wtedy było za wcześnie. Teraz Real na pewno się nim zainteresuje, ale póki co full focus jest na Endricka...

Gorzej, że pojawiają się plotki o kolejnym obrońcy: Gvardiolu za 90mln... Jaki w tym sens przy Militao, Alabie i Rudigerze nie wiem. Jedyne co może przychodzić do głowy to sprzedaż Mendy'ego i odejście Nacho. Wtedy Alaba na stałe zostaje przesunięty na LO, albo gramy na 3 ŚO... Co ciekawe Militao w kadrze gra na PO, więc to też może być jakaś opcja :D
ODPOWIEDZ