Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 445
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukecik »

lukexpl pisze: sob maja 21, 2022 4:07 pm Tak tak. Mieliśmy być skończeni po 0-4 z Barceloną, teraz mamy być skończeni bez Mbappe i Haalanda. Nikt nie jest większy niż Real Madryt, nawet taka legenda jak CR7. Poradzimy sobie, tak jak sobie poradziliśmy w obecnym sezonie. Rodrygo ma dopiero 21 lat i wciąż ogromne pole do rozwoju, podobnie jak zaledwie rok starszy od niego Vinicius, który już wszedł na TOPowy poziom.
Nie, nie będziemy skończeni, ale droga do stania się potworem i do przebicia Realu ZZ z trzema LM z rzędu, byłaby z nim w składzie o wiele łatwiejsza. Ciężko mi się pogodzić z tym, że okazał się takim pazernym i chciwym lamusem, przekładając pieniądze nad sportowe osiągnięcia. Jeszcze kilka tygodni temu marzyłem o tio Vini-Haaland-Mbappe ze wsparciem Benzemy, a teraz spełnił się najczarniejszy scenariusz. Dziwne, żebym nie był rozżalony i wkurwiony.
W obliczu tego, jak się na nas wypiął, mam jednak nadzieję, że poinformujemy tego pajaca, że to koniec i trzeci raz wyruchać się nie damy. Pociąg odjechał i niech spierdala, jego temat w Realu powinien być po tej szopce skończony na zawsze i cieszę się, że już takie sygnały dochodzą.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Rio
Posty: 89
Rejestracja: wt mar 15, 2022 5:06 pm
Lokalizacja: Kraków / Rzeszów
Kontakt:

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Rio »

lukecik pisze: sob maja 21, 2022 4:37 pmCiężko mi się pogodzić z tym, że okazał się takim pazernym i chciwym lamusem, przekładając pieniądze nad sportowe osiągnięcia. Jeszcze kilka tygodni temu marzyłem o tio Vini-Haaland-Mbappe ze wsparciem Benzemy, a teraz spełnił się najczarniejszy scenariusz. Dziwne, żebym nie był rozżalony i wkurwiony.
Nie wiesz jaki się okazał, na dobrą sprawę jeszcze nic oficjalnie nie wiemy. Może zdecydowały inne warunki niż pieniądze, a może własnie one bo pozwolą mu zostać w swoim kraju i zabezpieczyć rodzinę finansowo na kilkadziesiąt ładnych lat. Przestańmy szukać romantyzmu w futbolu bo go nie ma. To jest praca i interesy. Z tego co piszesz jest to twoja wina iż czujesz się rozżalony i niczyja więcej wiec skończ z pluciem na innych bo siedzimy sobie wygodnie w domach przed monitorkiem i oceniamy innych ze strzępków informacji jakie mają media, a to są po prostu ludzie, którzy mają swoje życie i swoje plany.
:ptak:
Avadis
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:47 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Avadis »

Rok temu miałem dać do sygnatury ironiczny cytat "w tym okienku poważnych wzmocnień nie będzie, ale za rok to będzie (tu lista)" i mocno pluję sobie w brodę, że tego nie zrobiłem, bo z tych wszystkich nazwisk został tylko darmowy Rudiger. A czemu żałuję? Bo to byłoby idealne zilustrowanie obecnej kondycji transferowej Realu. Media przez rok będą gadają, że noooo teraz do Marryt ruszy na zakupy bo nowy stadion, będzie Mbappe, będzie Haaland itd. Potem w wakacje nagle się okazuje, że jednak wystarczy jeden darmowy grajek i odbudowywanie Hazarda. Era galacticos już się skończyła, teraz takie transfery są w stanie przeprowadzać szejkowie, a nie Real. Możemy sobie podyskutować, że może Gnabry czy Bernardo Silva zamiast Mbappe, ale suma summarum i tak nikt nie przyjdzie.
Awatar użytkownika
Rio
Posty: 89
Rejestracja: wt mar 15, 2022 5:06 pm
Lokalizacja: Kraków / Rzeszów
Kontakt:

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Rio »

Zaczyna mnie wku**ć to wasze pierdololo jak jest żle i jak smutno, bo jakiś człowiek kieruje swoim życiem tak a nie inaczej, a Wy mieliście na to inne spojrzenie. To tylko transfer, a zawodnik to nie przedmiot. Real zrobił co mógł by to się udało, szkoda. Robimy swoje dalej, miejmy tylko nadzieję iż jesteśmy w stanie zbudować mądrą kadrę na przyszły sezon, bo pamiętajmy iż żyjemy sobie jednak w kryzysie pandemiczno, wojenno inflacyjnym.
Ide na spacer, elo.
:ptak:
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukexpl »

lukecik pisze: sob maja 21, 2022 4:37 pm Nie, nie będziemy skończeni, ale droga do stania się potworem i do przebicia Realu ZZ z trzema LM z rzędu, byłaby z nim w składzie o wiele łatwiejsza. Ciężko mi się pogodzić z tym, że okazał się takim pazernym i chciwym lamusem, przekładając pieniądze nad sportowe osiągnięcia. Jeszcze kilka tygodni temu marzyłem o tio Vini-Haaland-Mbappe ze wsparciem Benzemy, a teraz spełnił się najczarniejszy scenariusz. Dziwne, żebym nie był rozżalony i wkurwiony.
W obliczu tego, jak się na nas wypiął, mam jednak nadzieję, że poinformujemy tego pajaca, że to koniec i trzeci raz wyruchać się nie damy. Pociąg odjechał i niech spierdala, jego temat w Realu powinien być po tej szopce skończony na zawsze i cieszę się, że już takie sygnały dochodzą.
Ja też czekam na Kyliana o 5 lat i również miałem wielkie wobec niego oczekiwania. Trudno jednak tutaj o coś winić Pereza. Haaland chciał klauzuli 150mln, a na coś takiego Real nie może sobie pozwolić. Wyobrażasz sobie, że Erling odpala w Realu na dobre, a później przychodzi takie City czy PSG i płaci za niego tę kwotę bez zająknięcia? Wtedy dopiero pisałbyś jaki z Florentino jest frajer. Do tego dochodzi kwestia formy i pozycji Benzemy, która jest niezaprzeczalna. Erling w żadnym wypadku nie chciał z nim rywalizować o miejsce w 1 składzie, a Real nie chciał także niepotrzebnych kwasów w drużynie.

Odpuszczenie Erlinga to miał być także znak dla Mbappe, że w pełni mu ufamy i to on będzie naszą gwiazdą nr 1. Perez zagrał va banque, przegrał i trudno. Takie jest życie i idziemy dalej. W kwestii Mbappe zrobił wszystko co mógł i na pewno zaoferował mu wszystko co był w stanie. A przyznam szczerze, że widząc takie liczby jak bonus w wysokości 130mln, pensja 30mln i 100% praw do wizerunku, to sam zaczynałem mieć wątpliwości, czy to wszystko ma sens.

Na pewno jest to znacząca wpadka wizerunkowa, być może nawet większa niż ta z superligą, ale sportowo wciąż tragedii nie ma. Mam wrażenie, że nie doceniamy jak fajną szatnie udało nam się zbudować i nie ma między zawodnikami żadnych kwasów. Nikt nie narzeka, że nie jest starterem itp. Można oczywiście przytaczać zachowanie Kroosa przy zmianie itp, ale to tylko wyjątek potwierdzający regułę. Sytuacja finansowa klubu również jest bardzo zdrowa. Poczekajmy jakie teraz Real poczyni ruchy, bo nadchodzące miesiące zapowiadają się ciekawie.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Goldschmidt »

Oczywiście że można i że powinno się winić Pereza za oparcie całego projektu sportowego, z ruszeniem z Super Ligą i otwarciem nowego stadionu na czele, o jeden transfer zawodnika, którego motywacja i chęci do dołączenia do tego klubu nigdy nie były pewne. Wahał się nie od dziś z powodów finansowych, sportowych (chciał konkurować w LM z najlepszymi, gdzie PSG ma spokojnie na to środki co roku, i niejednokrotnie wspominał że zależy mu na byciu katalizatorem rozwoju ligi) oraz osobistych (rodzina, miasto), a Perez postąpił jak skrajny kretyn nie zabiezpieczając się transferami innych zawodników. Granie va banque to debilizm i nieodpowiedzialna, patologiczna postawa a tutaj nawet wymieszała się z typową arogancją wielu wewnątrz i na zewnątrz idących w standardowy pijar że "wszyscy zawsze będą chcieć grać w Madrycie bardziej niż klubie bez historii" itp. itd.

Już teraz działa nawet maszynka rozgrzeszania prezesa z decyzji podjętych teraz i przez ostatnie lata gdzie zysk z ponad 4 okienek chciał wpakować w typa z rokiem kontraktu (mając Bernardo szukającego klubu do wzięcia), a teraz najprawdopodobniej zostawił nas z ręką w nocniku.

Ale jak zawsze, czekamy na show w Telefoot. Bo Mbappe zmienny jest... :krzywy:
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukexpl »

No chciał wpakować rok temu ponad 200mln w Mbappe. Gdyby się udało mielibyśmy spokój na 10 lat. Wtedy Mbappe przynajmniej był chętny. PSG przytrzymało i ostatecznie wygrało, bywa. Teraz w "darmowy" transfer wpakowałby niewiele mniej. Na pewno ten ruch miał wtedy większy sens niż B. Silva, który od jakiegoś czasu na PS grywa sporadycznie. Teraz po słabszym sezonie Kroosa i Casemiro, z Modriciem zbliżającym się do emerytury taki ruch miałby więcej sensu, bo Portugalczyk o wiele bardziej przydałby się do pomocy (moim zdaniem wbrew pozorom sezon 20/21 dla CKM był udany, a brakowało właśnie egzekutorów, którzy wykorzystywaliby ich piłki). Niemniej przez ten okres czasu udało nam się zbudować Viniego, a rozwój Rodrygo, Camy i Fede również idzie w prawidłowym kierunku. Dla mnie to jest właśnie projekt sportowy. Zaraz będzie można do tego dołożyć innych fajnych zawodników, którzy może z nazwiska nie są galaktyczni, ale mogą pomóc wzmocnić drużynę jako kolektyw.

Zresztą też nie panikujmy, mamy dopiero maj i nawet jeszcze nie zakończyliśmy sezonu, bo przed nami jeszcze finał LM. Real będzie miał 3 miesiące na poczynienie odpowiednich ruchów.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Gondola. »

A to nie Perez chciał dać 200 mln ale PSG nie chciało puścić Mbappe do Madrytu?

Tak jak piszesz, zachowajmy spokój. Mamy na czym budować, zwrócenie się Pereza w stronę transferów młodych znakomicie rokujących talentów to był bardzo udany kierunek, co potwierdzają Vini, Rodrygo, Camavinga czy Fede. Do tego kontraktowanie zawodników z wygasającymi umowami jak Alaba czy Rudiger. Nie szastamy pieniędzmi a działamy rozważnie i skutecznie. Mbappe był naszym celem przynajmniej od 2017 roku i weszliśmy po niego all-in ale najzwyczajniej w świecie zostaliśmy przelicytowani i przegraliśmy walkę o podpis zawodnika, mimo, że proponowaliśmy mu wszystko, co najlepsze.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Goldschmidt »

Nie powiem co ja myślę naprawdę o tym 'projekcie sportowym' gdzie niemal wszystko, od odblokowania mentalnego Viniciusa po transfer Camavingi który doszedł do skutku tylko dlatego że szejk kazał Perezowi się pierdolić przez telefon we wrześniu, jest dziełem przypadku, a jedyny naprawdę planowany od 5 lat kluczowy dla rozwoju klubu ruch, na który też fundusze były zbierane przez spinanie budżetów sprzedażami Hakimiego, Reguilona czy Odegaarda, właśnie się wysypuje.

Nikt tu nie panikuje, przynajmniej ja nie, a inni zwyczajnie sugerują że Perez zjebał. Bo zjebał. Najwięcej w zasadzie panikują ci którzy właśnie w tym momencie czują się zawiedzeni i zdradzeni. A to, na ten moment, jest zwyczajną karmą.
Gehu
Posty: 366
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Gehu »

Jakie mamy zapasowe opcje do ataku?

- Lewy preferuje Barkę. Niepotrzebny z uwagi na Karima, czy jednak by się pomieścili? wg mnie nie zgrali byśmy tego duetu.
- Gnabry - w obecnej chwili kandydat numer jeden na PSa. Chyba nie znajdziemy lepszej opcji.
- Mane - kończy się kontrakt, ale hyba preferuje Barkę/Baya. Świetny choć już leciwy.
- Dybala - po słowie z Interem, ale raczej drugiego Mareczka Bezsensio nie szukamy.
- Darwin Nunez - typowy napastnik, który w Realu nie osiągnie wiele dopóki gramy z Benzemą w ataku. IMO super opcja po Benzemie.
- Werner - gość nie odpalił w PL, u nas pewnie byłby drugim Joviciem..
- Lakaka - też opcja, ale jak z Benzemą, to tak jak Lewy - nie zgramy ich razem.
- Gabriel Jesus - niby napastnik, ale jakoś nigdy nie był na tyle przekonujący aby poważnie o nim myśleć.
- Sébastien Haller - 27 lat więc wiekowo dobry, choć nie w stylu Pereza.
- Antony - dla mnie opcja numer 2 po Gnabrym na PS. Gość miał świetny sezon i ktoś go wyciągnie za gruby hajs w tym oknie. Tylko czy nie szkoda nam Rodrygo?

Pewnie jeszcze parę nazwisk się nasunie. Teraz trzeba na pewno zabrać się na poważnie za ściągnięcie Aurelinka do nas, żeby PSG troszkę zabolało.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 358
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: eltacondedios »

Gehu pisze: sob maja 21, 2022 6:35 pm
- Antony - dla mnie opcja numer 2 po Gnabrym na PS. Gość miał świetny sezon i ktoś go wyciągnie za gruby hajs w tym oknie. Tylko czy nie szkoda nam Rodrygo?

Pewnie jeszcze parę nazwisk się nasunie. Teraz trzeba na pewno zabrać się na poważnie za ściągnięcie Aurelinka do nas, żeby PSG troszkę zabolało.
Tak jak pisałem w innym temacie - niepoważna kandydatura. Przecież nie ma pewności, że poradziłby sobie w Arsenalu, a tu ludzie chcą go brać na teraz do Realu Madryt. "Rewelacyjny sezon", czyli 8 goli i 4 asysty w ogórkowej lidze holenderskiej to jakiś żart, tym bardziej gdyby miał stracić na tym Rodrygo (że niby on tych 8 goli 4 asysty nie miałby w holenderskiej?). Zrobiłby w Holandii te 15 goli i 10 asyst to byłyby podstawy żeby w to wchodzić. Nie mam pojęcia skąd u was ten hajp na tego chłopaka (raczej nie z regularnego oglądania Ajaksu), ale przypuszczam, że media i agenci robią dobrą robotę.

Tchouameni może być w granicach rozsądku, ale 80 baniek to niech sobie daje szejk, bo póki co też żaden z niego top żeby tyle płacić. Ja bym do środka pola zastanowił się nad Barellą.
Para Siempre
Posty: 598
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Para Siempre »

Gehu pisze: sob maja 21, 2022 6:35 pm Jakie mamy zapasowe opcje do ataku?
Z tych co wymieniłeś to widzę Gnabry'ego w miejsce Asensio. Rodrygo i Hazard do rotacji, Kubo może w roli Isco z tego sezonu jeśli Vini dostanie paszport. Lewy też by się nadał, ale chyba nie pasuje do obecnej ekipy więc skończy się na Mayoralu.

Transfer do pomocy niezbędny. Tchouaméni/Barella głównymi kandydatami dla mnie. Szkoda, że Pedri nie do wyjęcia. W sumie nikogo więcej nie ma sensu brać. Skład na Champions to na pewno nie jest. Ale ten z obecnego sezonu też nie był.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukexpl »

Nie sądzę, że Bayern sprzeda w jednym okienku zarówno Lewandowskiego, jak i Gnabry'ego. Oczywiście byłaby to fajna opcja, ale za rozsądną cenę i pensję.

Osobiście zastanowiłbym się również nad Nkunku i Nunezem. Inne opcje do ataku według mnie nie wchodzą w grę. Urugwajczyk był do tej pory łączony z Liverpoolem i wyceniany na ok 60mln, mimo że ma klauzule 150mln.
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: minusek »

lukecik pisze: sob maja 21, 2022 3:54 pmCo najmniej rok jarasz się, że spotykasz się z Penelope Cruz w swoim prime, gdy po dlugim czasie daje się namówić, by pójść do ciebie, pokazuje cycki i już masz w nią wjechać jak jastrząb w kurnik, ona się ubiera, bo dostała sms od swojego ex, że kupi jej jacht i i kolię z diamentami wielkości arbuza. Mówi ci, że w sumie to ona ma faceta, nie będzie go zdradzać, w zasadzie to ją głowa boli i idzie do domu.
:heart:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Goldschmidt »

Najlepsze w tej metaforze jest IQ frajera który się z ową dziunią ugania :roll:
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: minusek »

Przynajmniej pokazała mu cycki.

Mam nadzieję że w klubie nikt nie pociesza się jakością młodych zawodników naszej kadry i nikt nie myśli jak niektórzy tutaj - że kupno młodych zdolnych to dobry kierunek. Może i dobry, kiedy trzon kadry stanowią tacy zawodnicy jak Modrić, który trzyma cały środek, i Karim, na którym zbudowana jest cała gra ofensywna. Czyli 37 i 35-latek.

Potrzebujemy umiejętności i cyferek. Sprobowalbym z Salahem, ktoremu został rok kontraktu. I to mocno. Ewentualne Bernardo, ale chyba ma za silna pozycję w City. Jeśli się nie uda z jednym ani drugim, szedlbym po Lewandowskiego (tak, widzę go razem z Benzema na boisku), a przez dwa lata obserwował sytuację Halaanda i tego, którego imienia nie wolno wymawiać. Może ktoś wystrzeli i wskoczy na najwyższą polkę przez ten czas, może ten Darwin Nunez. Jesteśmy w dupie, a przykład Dembele, Coutinho i Griezmanna doskonale obrazuje jak łatwo można przejebać wielka kasę. Dlatego liczę, ze wszystkie ruchy będą robione z głową.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Goldschmidt »

Salah jest nie do wzięcia za mniej niż 100, a sam fakt że chce się na nas odegrać za Kijów sugeruje że raczej średnio pała do nas miłością i trzeba by mu było oferować bardzo lukratywne warunki. W połączeniu z ceną to Hazard 2.0 wypisz wymaluj. Zapomnieć.
Bernardo raczej także nie będzie się kwapić do zmiany barw, chyba że wywalą się dzisiaj na ostatnim płotku.

Gnabry jeżeli Barcy nie uda się zebrać kasy na Lewego.
Ewentualnie wpakowałbym trochę kasy w Chiesę, ale to marzenie ściętej głowy bo ten klub jest zainteresowany przede wszystkim medialnymi zawodnikami, których można wjebać na okładkę gry wideo. Nunez byłby raczej spoko, ale tylko jeżeli nie ma nastroju przedłużania Karima co rok cały czas, inaczej nie ma żadnego sensu.
Jak trzeba zapasowego napastnika to już lepiej chyba Lautaro, tak do 60M.

Trzeba się za ten projekt wziąć na poważnie, a nie jak lukratywna dziwka.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukexpl »

Chiesa? Przecież Juve dopiero co go kupiło i chce na nim opierać swój projekt. Nie ma szans, że go sprzedadzą. Pomijając już to, że chłop zerwał więzadła i wróci dopiero na jesieni.

Jedyne opcje to ten Nunez i Nkunku. Martineza też nie sądzę, aby Inter był skłonny sprzedawać za jakieś rozsądne pieniądze, zwłaszcza jeżeli chcą walczyć o najwyższe cele we Włoszech, bo Europa to wiadomo. Przy Karimie fajnie mógłby wyglądać Lukaku, ale to za duże ryzyko po wtopie Chelsea.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Goldschmidt »

No możliwe, choć wyjęcie takich graczy to jedynie kwestia robienia odpowiednich podchodów, ale i tak wolałbym inwestować w Chiesę po więzadłach który pokazuje się z dobrej strony w klubie i w reprze, niż w atakujących Bundes po jednym niezłym sezonie.

Może Moura?
Nie wiem. Na pewno wolę kogoś z bagażem wrażeń i poza trendami niż człowieka który pół roku temu nie miał się czym chwalić. Trzeba iść po kogoś kto będzie z siebie wypruwać żyły by udowodnić, że pasuje do tego poziomu piłkarsko, ma dostateczną jakość i ciągły głód trofeów, tak jak Alaba do którego ludzie nie byli przed transferem przekonani.

Co do Lautaro to mignął mi gdzieś news 1-2 tygodnie temu że chcieli go sprzedawać po rynkowej cenie pomimo bardzo dobrego sezonu we Włoszech więc nie wiem czy im tak strasznie zależy - https://uk.sports.yahoo.com/news/arsena ... 00020.html
Edit: I ponoć chyba Inter chciał dawać Dybali największy kontrakt w klubie, ale ta kwestia się raczej rozjaśni po wakacjach.
Para Siempre
Posty: 598
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Para Siempre »

Jedyne opcje to ten Nunez i Nkunku.
O wiele lepiej zapowiadali się Joao Felix i Luka Jović. Można ich brać na uzupełnienie składu, ale są za młodzi na top. Można takich kupować (Vini, Rodrygo, Cama, Militao) i jeśli dźwigają to mentalnie to sprawdzają się jako uzupełnienie składu. Po paru latach (średnio 2-3) wchodzą na solidny poziom i mogą grać w podstawie (jak już Militao i Vini), ale wcześniej nie rozwiązują problemów pierwszej jedenastki. Paru takich graczy już mamy. Widzę tak również Tchouameniego - że rok się dostosuje, zmieni parę razy Casemiro jak Cama Kroosa w tym sezonie, i będzie można opierać na nim więcej po aklimatyzacji. Czy Nunez i Nkunku są na dziś piłkarzami do 11-stki? Status podobny do Rodrygo, a potencjał na przyszłą podstawową 9-tke raczej niewielki. Werner, Havertz, Sancho - sporo jest takich przykładów także w innych klubach. Dlatego Gnabry, który ma doświadczenie w topowym klubie i jest piłkarzem dojrzałym można rozpatrywać jako transfer do pierwszej 11-stki. Chiesę podobnie. Ale kolejnych młodych talentów nie potrzebujemy - mamy ich już wystarczająco, mamy za dużo weteranów, a potrzebni są dojrzali, już gotowi do gry, w szczecie swojej formy fizycznej.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukexpl »

A popatrzcie na takiego Luisa Diaza. LFC go wzięło po dobrym pół roku gry i teraz u nich też wymiata. Wiadomo u nich inna sytuacja niż u nas, ale też nie ma co skreślać takich graczy. Nkunku od 2 lat w Lipsku ogólnie gra dobrze, a w tym wystrzelił na dobre. Też się nie zgodzę z tym, że Jovic był lepszy od obecnego Nuneza. Jovic nie grał w LM, Nunez tak i pokazał się tam z dobrej strony. Darwin zresztą zrobił lepsze liczby niż Jovic w sezonie 18/19.

Zawsze jest ryzyko, nawet jak się weźmie już ukształtowanego gracza. Hazard też się wydawał pewniakiem, a wyszło jak wyszło.
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: minusek »

Pewnie, że można nie trafic, ale ryzyko jest mniejsze. Liverpool wziął Diaza, ale w składzie mieli pewniakow w postaci Salaha i Mane. Zgadzam się z Para Siempre. Ten Nunez czy jemu podobni, owszem mogą byc opcja, ale za jakiś czas. Teraz potrzebujemy kogoś uksztaltowanego, kto z miejsca wskoczy do jedenastki i podniesie poziom tej kadry.
Goldschmidt pisze: ndz maja 22, 2022 11:48 am Salah jest nie do wzięcia za mniej niż 100, a sam fakt że chce się na nas odegrać za Kijów sugeruje że raczej średnio pała do nas miłością i trzeba by mu było oferować bardzo lukratywne warunki. W połączeniu z ceną to Hazard 2.0 wypisz wymaluj. Zapomnieć.
Bernardo raczej także nie będzie się kwapić do zmiany barw, chyba że wywalą się dzisiaj na ostatnim płotku.

Gnabry jeżeli Barcy nie uda się zebrać kasy na Lewego.
Ewentualnie wpakowałbym trochę kasy w Chiesę, ale to marzenie ściętej głowy bo ten klub jest zainteresowany przede wszystkim medialnymi zawodnikami, których można wjebać na okładkę gry wideo.
Wiadomo ze Salah chce się zrewanżować, ale myślę że bardziej siedzi w nim porazka i kontuzja, niż niechęć. Z tego co kojarzę, kilka lat temu wyplywaly wiadomości, z których wynikała jego sympatia do nas. W każdym razie ja bym w to szedł, nawet znając historię Hazarda. Gnabry? Hmmm, chyba ok, trudno mi się wypowiedzieć jednoznacznie. Nie wiem też dlaczego piszesz takie coś w kierunku klubu w kontekście Chiesy. Pérez nie sprowadzał niemedialnych pomocników czy co cię boli?
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Goldschmidt »

Nie pamiętam żadnej sympatii do nas, tylko chęć przejścia do Hiszpanii. Nigdy z tego co mi wiadomo nie sugerował że budzi do nas jakiekolwiek przywiązanie wobec czego znając nasza obecna pozycję desperatów rynkowych, razem z agentem próbowaliby wyciągnąć dla siebie absolutnie jak najwięcej na prawdopodobnie ostatnim wysokim kontrakcie kariery.

Co do kwestii medialności oczywiście że Perez woli do ataku sprowadzać człowieka który przede wszystkim się sprzeda poza boiskiem, szczególnie teraz gdy kogoś takiego poza Viniciusem nie ma. Jeżeli ma do wyboru pakowanie budżetów w jednego to pójdzie w Jamesa Rodrigueza niż w Di Marię, za każdym razem.
lukexpl pisze: ndz maja 22, 2022 1:34 pm A popatrzcie na takiego Luisa Diaza. LFC go wzięło po dobrym pół roku gry i teraz u nich też wymiata. Wiadomo u nich inna sytuacja niż u nas, ale też nie ma co skreślać takich graczy. Nkunku od 2 lat w Lipsku ogólnie gra dobrze, a w tym wystrzelił na dobre.
Tak ale weź na tapetę to czego potrzebujemy w ataku vs to co koleś z jednym dwumeczem w LM na koncie jest w stanie na tym etapie kariery zaoferować oraz to jak luźno Klopp podchodzi do kwestii rotacji vs to co robi nasz trener. U niego każdy z piątki atakujących może być w każdym momencie ustawiony na środku ataku i dobrze się przy tym uzupełniają. Tam na dowolną ligówkę czy nawet mecz fazy pucharowej innego turnieju w podstawie może wyjść z konkretnym zadaniem nastolatek i gra solidnie. U nas tego nie ma i nowy zawodnik jest automatycznie skazany na dopasowanie się do konkretnych ludzi zamiast łapania w sposób naturalny chemii, którą później trener wyborami promuje. Mając jeden bramkowy sezon na koncie. Nie wiem jak gra i nie śledzę jego kariery, ale nie to jest potrzebne w tej szatni tylko zawodnik regularny. Vazquez/Asensio, tylko lepszy, ktoś kto rzeczywiście zagwarantuje równą formę i będzie nowym zagrożeniem z flanki na której od lat nic się nie działo. Cyferki i tak sprawa drugorzędna bo choćby się waliło i paliło grać będą ci sami zawodnicy, niezależnie od tego czy zasługują. A w takim układzie lepiej nie ryzykować milionami że trafi się znowu na Hazarda czy Jovicia, tylko podpierać to co jest solidnym zawodnikiem który jest spoza tego klubu i niekoniecznie będzie się od razu fumflować z szatnią tylko podejdzie do sprawy profejsonalnie oferując coś innego niż Asensio. A jeżeli nie i Rodrygo będzie zasługiwać na więcej to nie będzie tak samo robić problemu.
El Mou
Posty: 28
Rejestracja: pn maja 31, 2021 8:45 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: El Mou »

Umówmy się - jeżeli chodzi o prawe skrzydło to jesteśmy w dupie. Na rynku poza tym Gnabrym i Salahem nie ma praktycznie nikogo poważnego. Pierwszego pewnie Bayern nie puści, bo i też po co mieliby to robić, a drugi pewnie sam nie pała do nas miłością i jednak dobija już do 30. Reszta to koty w worku, na takiej samej zasadzie, na jakiej kupowani byli Vini, Rodrygo, Jović czy Reinier - może wypalą może nie.

Co do wspomnianego Rodrygo - jak dla mnie to ciągle nie jest on żadną opcją na zawodnika podstawowej 11. Ok, fajnie, że strzelił parę ważnych bramek - sprawdza się w roli jokera, ale on po prostu nie ma odpowiedniej szybkości do tego, żeby zostać wymiataczem na skrzydle. IMO sufit dla niego (którego wciąż nie osiągnął i nie wiadomo czy kiedykolwiek osiągnie) to poziom takiego Pedro sprzed lat - czyli w miarę skutecznego egzekutora, który umie się odnaleźć we właściwym miejscu we właściwym czasie i jest w stanie dać te ~15 bramek w sezonie, ale nigdy nie będzie decydującym zawodnikiem, który sam wygra mecz i dla którego przychodzi się na stadion. Poza tym nie chce nawet myśleć o innych opcjach, które tam mamy - Asensio, Lucas... śmiech na sali. Nie widzę w takim wypadku innej możliwości niż "Eden letnim transferem" i kolejna próba reanimacji Hazarda. Z tym, że to też chyba do końca problemu nie rozwiąże, bo nawet jak grał na początku sezonu razem z Vinim na boisku, to tak czy tak żaden z nich nie grał na prawej stronie. Ale z drugiej strony, co nam więcej pozostaje - mamy zawodnika na wysokim kontrakcie, którego nikt nie będzie chciał, średnio mamy jakąś alternatywę, więc chyba trzeba spróbować. Do tego można by wziąć jakiegoś perspektywicznego zawodnika ala "kot w worku", ale niech to jest ktoś, kto już przynajmniej zebrał jakieś doświadczenie w Europie, a nie chłopak z faweli.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: kryspiano »

lukexpl pisze: ndz maja 22, 2022 12:42 pm Chiesa? Przecież Juve dopiero co go kupiło i chce na nim opierać swój projekt. Nie ma szans, że go sprzedadzą. Pomijając już to, że chłop zerwał więzadła i wróci dopiero na jesieni.

Jedyne opcje to ten Nunez i Nkunku.
Chiesa? Przecież to drugi Hazard. Co chwila kontuzje. Ludzie, włączcie serie A.... Wiem, że fajne ma statsy w FIFIe, ale ten człowiek jest szklany.
CO do tych 2 opcji to.... To dobre opcje na jakiś Arsenal.... Niech oni przejdą do Kanonierów, tam sie ograją i potwierdzą swoją markę.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
ODPOWIEDZ