Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: minusek »

Kogokolwiek na rok.

Szkoda ze Cristiano jest jaki jest. Mógłby tu siedzieć od zeszłego roku i pokrywać nr 9.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 358
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: eltacondedios »

Richarlison z tym swoim jednym golem to raczej powinien być rozpatrywany do Realu Valladolid

Gdyby Mane był do wyjęcia na roczne wypożyczenie to nie byłoby to złe, raczej szedłbym w tę stronę
Avadis
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:47 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Avadis »

Goldschmidt pisze: śr cze 21, 2023 1:57 pm
Na rynku Jesus, Mane, Lukaku, Richarlison, ewentualnie jakiś Diogo Jota i Firmino
Jesus - zaraz, ale że ten, który rok temu przeszedł do Arsenalu? Nie wiem jakim cudem miałoby się wydarzyć, ale to byłaby bardzo sensowna opcja. Chyba, że zastawiasz pułapkę, żeby napisać "hahaha przecież on to by 150 mln kosztował" :sie:
Mane - wydaje mi się, że bym machnął ręką. W Bayernie strzelanie goli szło mu średniawo.
Lukaku - uczciwie powiem, że nie wiem; zależy od kwoty.
Richarlison - nope, nie jestem fanem.
Diogo Jota - chyba jak z Lukaku zależy od kwoty. Tutaj automatycznie chciałem napisać, że nam jest potrzebny prawoskrzydłowy, a nie lewo-, ale potem zdałem sobie sprawę, że przecież teraz w ataku nie mamy żadnych alternatyw :ptak: Więc może gracz, którego postawić i na lewej stronie, i na środku to nie jest głupi pomysł.
Firmino - za darmo, jak mamy nie mieć nikogo innego? Pewnie. W tym sezonie nie miał gigantycznych liczb, ale nie grał głównie przez to, że jego odejście było pewne i większy sens miało ogrywanie nowych nabytków.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Goldschmidt »

Rozważam go jedynie w kategorii "Arsenal kupuje Havertza z jakiegoś powodu, i raczej nie po to by wiecznie siedział na ławce lub grał zamiast Odegaarda". Jeżeli Arteta ma ochotę na negocjowanie wypożyczeń to nie mam zamiaru w tym scenariuszu wybrzydzać.

Sceptycyzm wobec Richarlisona rozumiem, należy tego uniknąć, ale jeśli 31 sierpnia miałbym wybierać sezon z zawodnikiem co potrafi otoczony brazylijskimi kolegami strzelić 10 goli na 10 spotkań w reprezentacji lub sezon z graczami którzy nie pasują do żadnej konkretnej pozycji z tych na których grają, to nie wahałbym się.

Oczywiście zależnie od ceny. Ale najpierw trzeba chcieć
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: minusek »

Ja brałbym każdego z wymienionych, nawet gościa który powinien być przymierzany do Realu Valladolid. Mamy Viniego, Rodrygo i Joselu, przy czym nie wiadomo czy ostatni będzie wpasowany. Kontuzja? Przemęczenie? Słabsza forma? Impuls z ławki? Nie mamy nic. Jedyna alternatywa to chłopak, który przestał się łapać do składu rezerw. A jesli Joselu sie nie sprawdzi, to będziemy tydzień w tydzień oglądać fałszywe dziewiątki w postaci Rodrygo albo Brahima. :boisie:
Para Siempre
Posty: 598
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Para Siempre »

Nie rozumiem co się odwaliło w środku pola, ale zapowiada to sporą zmianę systemu.

Camavinga, Tchuameni, Kroos, Modrić, Jude, Fede, a nawet Ceballos i Brahim.

Nie wyobrażam sobie by w takim zestawieniu nie grać 4-ką w pomocy. Oznacza to, że zostawimy 2-kę w ataku. Vini, Rodrygo, Joselu + gdzieś na trzeciego czasami wepchnie się Brahima/Fede. Do tego, poza Viniciusem, trudno o skrzydłowego z prawdziwego zdarzenia, więc boczni powinni tam robić robotę, a ani Dani ani Mendy pewni nie są. (cień nadziei mam na Daviesa po wypowiedzi agenta, ale trudno przewidzieć co zrobią)

Myślałem, że Dani/Modrić odejdą i będzie miejsce na napastnika w kadrze, ale wszystko wskazuje na to, że pomysł klubu jest inny. Wówczas nawet nie zgrywa się zbytnio przyjście Mbappe w tym roku. Może i Real by na niego wyłożył, może i PSG go sprzeda, ale dla samego piłkarza to jest mieć +80 mln za podpis (tyle pisało się rok temu), albo 0 (gdy Real zapłaci dużo za niego) - a to jednak jest gigantyczna różnica.

Czy taki pomysł się sprawdzi - nie wiem. Za dużo życzeniowego myślenia odnośnie rozwoju Rodrygo i niezniszczalności Viniego panuje w klubie.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Wolf »

Ostatnie zdanie bardzo w punkt. Zwłaszcza w kwestii Rodrygo. Mam wrażenie, że Perez/klub widzą w nim drugiego Viniego, jednak jego rozwój przebiega inaczej niż Viniego, nie zapominając przy tym, że on cały czas nie gra na swojej naturalnej pozycji. Wiadomo jest jeszcze młody, ale klub powinien przynajmniej dopuszczać możliwość, że nie osiągnie on poziomu Viniego a po ruchach kadrowych nie widać by dopuszczali. Ma świetne momenty, ale dla mnie przy obecnym poziomie to powinien być gracz numer 12, niestety braki w ataku na które klub pracował od jakiegoś czasu powodują, że gra w podstawie.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 445
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukecik »

Ja obstawiam, że w obliczu nadmiaru środkowych pomocników i ewidentnych braków z przodu, przy ewentualnym braku kolejnych transferów, Fede będzie przesunięty na prawe skrzydło.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
KarBar
Posty: 548
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: KarBar »

Fede na prawą, Cama na lewą, środek to Jude z ?
A atak to dwóch Brazoli plus Joselu i Brahim.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Gehu
Posty: 366
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Gehu »

Nie zdziwi mnie gra Bellinghamem zamiast Benzemy. Będzie grał 9,5.. o ile nie przyjdzie żółw.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Goldschmidt »

Jedna kontuzja i nagle z chwiejnej formacji obronnej rodzi się kryzys. Fajny ten Real, taki nie za stabilny.

Wygląda na to że albo trzeba kupić rywala na przyszłość dla Tibo, powiedzmy:
a) DDG 1+1, 2+1
b) wypożyczenie Kepy (z opcją wykupu, na nic innego Chelsea pewnie nie pójdzie)

Albo wziąć kogoś z kim Łunin może się sprawdzić i kto ewentualnie postrażakuje:
c) wychowanek Pacheco ze zdegradowanego Espanyolu
d) inny średni reprezentant swojego kraju, powiedzmy hehe Szczęsny
e) Buffon, Navas czy inny Dudek

Wydajmy 60 z wiadomego budżetu na prawego obrońcę i grajmy tym ukraińcem. Po chuj w niego było inwestować?
Gehu
Posty: 366
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Gehu »

1. Navas
2. DDG
3. Kepa
4. Szczęsny
5. Bono
6. Soria

Ja bym brał Navasa. W ciemno weźmie powrót na sezon, zna klub i realia. DDG w ocenei kibiców MU jest fatalną opcją. Kepa w ocenie kibiców CFC jest zwyczajnie przereklamowany. Szczęsny będzie względnie tanią opcją, Bono zna ligę i podobnie Soria. Jest jeszcze Mamardaszwili, ale to by musiała być opcja na dłużej, a tego nikt mu nie zagwarantuje prz powrocie do Tibo.

#teamkeylor
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukexpl »

Keylor to już stary i niski, od dawna daleki od optymalnej formy. Niewiele lepsza opcja niż DDG.

Nie wiem dlaczego ludzie tak nisko oceniają Bono, który był najlepszym bramkarzem na MŚ. Pomijając ewentualną cenę i perspektywę jego braku w styczniu/lutym przez PNA jest on najlepszą opcją.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Wolf »

Keylor i De Gea z miejsca powinni być z tej listy odstrzeleni. Obaj już po swoim prime a Keylor nawet w prime miał swoje wtopy (vide choćby Cardiff). Według mnie faworytem powinien być Bono lub jeśli chcemy iść w młodość to Mamardashvili. Ten drugi pewnie będzie zbyt nieprzekonujący doświadczeniem włodarzy Realu, więc obstawiałbym Bono. Problem, że w obu przypadkach grają oni w klubach, które za nami nie przepadają i znów będą leczyć swoje kompleksy ceną transferu.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
MAS
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 01, 2021 5:55 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: MAS »

Na yt już filmiki Yassine Bounou - Welcome to Real Madrid :D
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 445
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukecik »

Ogólnie to nie jestem fanem Kepy, ma coś w sobie z piłkarza mema, ale chyba to była najlepsza możliwa opcja. Tylko wypożyczenie, brak obligatoryjnego wykupu, lepiej się nie dało tego biznesu ustalić, a i innego kandydata do dealu na takich warunkach po prostu nie było. Bałem się De Gei albo jakiegoś przeciętniaka, a dostaniemy naprawdę solidnego bramkarza.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: wonderkid_jr »

Otóż to. Kepa to najlepsza możliwa opcja. Ostatni sezon miał naprawdę udany, ba wybronił nawet kilka meczów Chelsea vide ten z Aston Villa. Hiszpan, zna ligę. Tylko wypożyczenie. IMO deal idealny zważając na okoliczności.
Gehu
Posty: 366
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Gehu »

My serio nie rozważamy nawet zastępstwa dla Militao? Przecież to proszenie się o wpierdol.. Jak z Kepą poszło szybko, tak tutaj nie widać nawet ruchów, nazwisk..
KarBar
Posty: 548
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: KarBar »

Dla mnie idealny Ramos. Zna klub, dalej na poziomie, skoro odrzucał oferty z USA i Arabii to finansowo też powinno pyknąć. No i my ciągle potrzebujemy kogoś twardego, z jajami.
Na sezon - super i za friko.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Goldschmidt »

Są Rudi i Nacho + na siłę zagrają tam pewnie Mendy lub Tchouameni.
KarBar
Posty: 548
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: KarBar »

Czyli zostaniemy z trzema ŚO - Rudi, Alba i Nacho. Pierwszy miał być rezerwą, drugi lubi wypaść a trzeci jest u nas wiecznym rezerwowym.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Goldschmidt »

Nazywanie Nacho 'rezerwowym' (czyt. 'niedostatecznie dobrym zawodnikiem') gdy przeciągnął nas dwa ostatnie sezony za uszy przez trudne etapy gdy inni łapali kontuzje/grali dno, a w zeszłym roku był najlepszym obrońcą Realu... Spokojnie.

Kontuzje się zdarzają. Można, jak już gdzieś pisał minusek, zastanawiać się czy dobrym pomysłem było oddanie piątego stopera. Ale to bez sensu. Po to jest szkółka.
KarBar
Posty: 548
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: KarBar »

A kiedy startował z pozycji podstawowego zawodnika?
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Goldschmidt »

Całą wiosnę 20/21 u Zizou gdzie zmieniano nawet przez jego doskonałą dyspozycję ustawienie.
Gehu
Posty: 366
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Gehu »

Goldschmidt pisze: wt sie 15, 2023 10:35 am Są Rudi i Nacho + na siłę zagrają tam pewnie Mendy lub Tchouameni.
To jest pierdolenie. To jest za mało. Nie na taką skalę meczy jaką gra Real.
ODPOWIEDZ