Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: wonderkid_jr »

Spłaćmy tego wrzoda i tyle. Zabiera tylko miejsce dla kogoś, kto może wniósłby cokolwiek do drużyny.
KarBar
Posty: 546
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: KarBar »

RDT czy Werner?

Oby w ogóle któryś dołączył.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
minusek
Posty: 1360
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: minusek »

Jakoś powątpiewam czy RDT chciałby tu wrócić na ławę. Gość jest charakterny i pokazał się w średniaku wiec oceniam to raczej jako sondowanie rynku. Ale jeśli się mylę i np. chodzi o względy osobiste, to jak najbardziej brać chłopa.

Werner na wypożyczenia z nieobowiązkowa opcja wykupu również miłe widziany.

Isak z racjonalnym kontraktem byłby mega, nawet pomimo słabszego ostatniego sezonu, ale obstawiam ze nie jest to realna opcja.

Przypuszczam ze będzie Karim, a za niego Hazard, Mariano, albo wzmocnienie środka i przesunięcie Rodrygo lub Asensio. Ciekawe czy Rudiger zobaczymy w którymś meczu na dziewiątce ;)
Gehu
Posty: 366
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Gehu »

Brak rejestracji do rozgrywek mógłby być tutaj dobrym bodźcem do zmiany klubu.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Wolf »

Dla Mariano? Wątpię. Swoim podejściem przez ostatnie lata pokazuje, że interesuje go kwota wpadająca na konto a nie gra.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 358
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: eltacondedios »

Wszelkie źródła mówią, że Rayo i bodajże Valencia dawały mu tyle samo/więcej i nie chciał odejść.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Wolf »

Tyle samo, w niektórych przypadkach z naszą dopłatą. A to, że mimo tego nie chciał odejść jest właśnie kolejnym dowodem, że gra w piłkę nie bardzo interesuje.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Gehu
Posty: 366
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Gehu »

Trochę tracę nadzieję na wzmocnienie ataku..

Mertens, Cavani, Werner czy Belotti już zaklepani.

Szkoda, że nie próbujemy z tym Wernerem na wypożyczenie i ewentualny wykup jak by się sprawdził - zerowe ryzyko, a drogi nie jest.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Gondola. »

Ja to nawet tego Dzeko bym przełknął, ale skoro klub ma inną wizję to nie pozostaje nam nic innego jak zaufać, a w odpowiednim czasie w niedalekiej przyszłości powiedzieć "sprawdzam".
minusek
Posty: 1360
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: minusek »

Gondola. pisze: pn sie 08, 2022 5:00 pm a w odpowiednim czasie w niedalekiej przyszłości powiedzieć "sprawdzam".
Tu na forum sprawdzane będzie już w sierpniu, najpóźniej we wrześniu :potwor:
Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: wonderkid_jr »

Ale co tu sprawdzać? Przecież to żałosne, żeby taki klub jak Real nie miał rezerwowego napastnika chociażby średniej klasy europejskiej.
minusek
Posty: 1360
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: minusek »

Ale ja się z tym zgadzam. Opieranie całej ofensywy na zdrowiu i formie 35-letniego gościa jest wiadomo jak rozsądne. Hazard czy Rodrygo mogą sobie być doraźną alternatywą (albo i nawet nie), ale w przypadku dłuższej niedyspozycji Karima nie mamy argumentów. Już nawet nie wspominając o jakimś impulsie czy obecności w polu karnym w pojedynczych meczach.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Gondola. »

minusek pisze: pn sie 08, 2022 5:39 pm
Gondola. pisze: pn sie 08, 2022 5:00 pm a w odpowiednim czasie w niedalekiej przyszłości powiedzieć "sprawdzam".
Tu na forum sprawdzane będzie już w sierpniu, najpóźniej we wrześniu :potwor:
Nie mam co do tego wątpliwości, pierwszy przegrany mecz spowoduje falę narzekań ;)
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1303
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukexpl »

Porażka? Wystarczy remis albo jakaś wymęczona wygrana i pół składu będzie trzeba wymienić.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Wolf »

Gehu pisze: pn sie 08, 2022 2:36 pm Trochę tracę nadzieję na wzmocnienie ataku..
Porzućcie wszelką nadzieję :lol: Według mnie klub nie sprowadzi latem napastnika. Na chwilę obecną uważają, że jest Karim a jako rezerwa odradzający się Hazard. Jeśli Hazard nie wypali i/lub jeśli Karim dozna dłuższej kontuzji (lub wróci pokiereszowany z mistrzostw świata) to będą reagować w zimowym okienku. Mogą też zareagować jeśli wszystko wypali a na MŚ ktoś odpali jak James w 2014, ale jak akurat jestem przeciwnikiem takich transferów. Tak czy inaczej należy się pogodzić, że to koniec zakupów w tym okienku a ewentualnie może przyjść ktoś za Asensio/Ceballosa jeśli oni odejdą. Napastnika w tym roku nie uświadczymy choćby nastąpił cud i odszedł Mariano :lol:
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Avadis
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:47 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Avadis »

Na Waszym miejscu ja bym za bardzo na zimowe okienko nie liczył, bo już od wielu lat dostajemy co roku newsa (albo kilka newsów), że zarząd zachowuje spokój i sprytny Real poczeka z transferami do lata, bo wtedy będzie taniej i większy wybór. Od tej reguły spodziewałbym się wyjątku jedynie w trzech sytuacjach:
1. Poważnego zagrożenia, że klubowi nie uda się wywalczyć miejsca w LM.
2. Poważnego zagrożenia, że klub dostanie ban transferowy na więcej niż rok.
3. Objawieniem tegorocznych MŚ zostaje jakiś nastolatek (preferencyjnie Hiszpan/Brazylijczyk), którego klauzula wykupu jest śmiesznie niska, ale latem ma znacząco wzrosnąć.

W innych okolicznościach raczej nikt nie przyjdzie, choćbyśmy nawet byli zmuszeni grać Carvajalem na szpicy. Jak ktoś ma co do tego wątpliwości, to podrzucam kilka historycznych danych: od czasu sprowadzenia Diego Lopeza w styczniu 2013 Real kupował zimą jedynie młode talenty za stosunkowo niewielkie pieniądze (14/15 - Lucas Silva za 13 mln, 18/19 - Brahim Diaz za 17 mln i 19/20 - Reinier za 30 mln). Taktyczne wypożyczenie na pół roku? Ostatnią taką operację przeprowadziliśmy w styczniu 2011 (Adebayor).
Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: wonderkid_jr »

No tak. Tylko jest jedna zasadnicza różnica. Zimowy mundial. Pierwszy w historii. Dość głośne wydarzenie, a jak wiadomo Perez uwielbia kupować gwiazdki mundialu.

Dawać mi Goncalo Ramosa póki kosztuje grosze.
KarBar
Posty: 546
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: KarBar »

Icardi na wylocie z PSG :loool:
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
arturzyx

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: arturzyx »

Icardi by nie robił problemów siedząc na ławce. Pewnie niewiele więcej niż Jovic chciałby pensji i wg mnie byłby przydatnym rezerwowym
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Marcins »

Ale ze on i zona sa jebnieci to Perez nie zaryzykuje
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Gondola. »

Icardi ze swoją żonką to raczej wybiorą klub, w którym byliby absolutnymi gwiazdami. Są plotki o Monzie Berlusconiego i moim zdaniem pasują tam doskonale.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Goldschmidt »

Przeniosłem dyskusję o Casemiro do jego tematu.
Avadis
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:47 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Avadis »

To tak trochę z innej beczki (źródło to Transfermarkt):
2022-08-18_16h33_12.png
2022-08-18_16h33_12.png (50.22 KiB) Przejrzano 1218 razy
Licząc od sezonu 20/21 Real Madryt ma 7 najlepszy wynik w Europie jak chodzi o saldo transferowe - na ten moment jesteśmy 92,7 mln do przodu. Po sprzedaży Casemiro na pewno wskoczylibyśmy na 2 miejsce, a jakby Nottingham faktycznie ściągnęło Odriozolę, to bylibyśmy naprawdę blisko pierwszego (choć pewnie kilku milionów by nam zabrakło). A przecież to są tylko i wyłącznie wpływy z transferów - Real z pewnością generuje większe zyski z innych źródeł niż takie kluby jak Lille, Porto czy Salzburg.

Warto też zauważyć, że po transferze Brazylijczyka w zespole zostałoby tylko 23 graczy (albo 22 przy odejściu Alvaro; Reiniera nie liczę, bo nawet jakby został, to i tak nie moglibyśmy go zarejestrować, bo nie zmieści się w limicie graczy spoza UE). Dla porównania, według Transfermarkt tylko 4 zespoły z Primera Division mogłyby się "pochwalić" taką samą lub węższą kadrą: Celta i Espanyol mają na ten moment po 22 graczy, a Getafe z Gironą - po 20. Wśród topowych europejskich klubów ciężko znaleźć podobną sytuację; najlepszym porównaniem jest chyba grający w play-offach Lidze Konferencji Europy West Ham United (23 graczy).

Pomimo tego klub zdaje się iść w zaparte, że żadnych wzmocnień nie będzie, chociaż jak widać zarówno kasy, jak i miejsca w kadrze teoretycznie powinno być aż nadto. Na nikogo konkretnego też już raczej nie oszczędzamy, bo zarówno Mbappe, jak i Haaland są poza naszym zasięgiem, a nikogo innego, kto byłby warty 150 milionów raczej nie widać. Moje pytanie zatem brzmi: skąd ten opór? No bo sorry, ale cała ta sytuacja zaczyna się robić trochę niepokojąca. Czy chodzi tu o chęć udowodnienia światu, że to klub ma rację, a reszta się myli? Albo jest jakiś problem z ludźmi odpowiedzialnymi za transfery (typu brak zaufania ze strony Pereza po fiasku z Mbappe albo za mało osób zajmujących się tym tematem)? A może jest coś nie tak z nowym stadionem i budżet jednak się nie spina?

W to, że nie ma opcji na rynku nie chce mi się wierzyć, bo jeżeli według klubu 34-letni Benzema bez trudu zagra 60 meczy w sezonie, to darmowy 35-letni Cavani mógłby spokojnie przejąć 10 z nich (o opcjach dostępnych za gotówkę już nawet nie wspominam). Nie kupuję też tego, że niby sprowadzimy kogoś zimą, bo od kilku dobrych lat jest ta sama śpiewka - "mądry Real się nie śpieszy i poczeka z transferami do lata, bo w zimowym okienku trzeba byłoby przepłacać", a dobry występ jakiegoś 20-latka na MŚ raczej tylko pogłębiłby ten problem, prawda?

I żeby nie było: ja wcale nie twierdzę, że koniecznie musimy wydać teraz 200 milionów na byle kogo, byle tylko kupić, ale nie widzę też sensownego uzasadnienia dlaczego klub z całą górą gotówki i wąską kadrą miałby nie sprowadzić zawodnika czy dwóch na tych pozycjach, na których mamy jakieś braki - dla mnie darmowe transfery czy tani zadaniowcy pokroju Lucasa Vazqueza też są jak najbardziej w porządku.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Gondola. »

Imponujące, zwłaszcza, że przed nami w większości kluby słynące z wysokooktanowych transferów (Ajax, Porto, Red Bull) + klub, który wyprzedał się po sensacyjnym mistrzostwie Francji.
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Marcins »

I do tego sprzedalismy najmnoejsza liczbe zawodnikow
ODPOWIEDZ