Kylian Mbappé

Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: wonderkid_jr »

Od 10 lat nic nie daje drużynie, a jednak nie odszedł…
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: TWL64 »

Culé a muerte pisze: czw sie 12, 2021 4:29 am Odejdzie z PSG majac Neya i Messiego do RM, zeby grac z Benzyna i Vinniciusem i (pewnie) za mniejsza kase? :lol: :lol:
Podobno chciał być liderem projektu. Z Messim i Neymarem oczywiście będzie :thumbup:
Na pewno chce być trzecim grajkiem po dwóch zgrzanych kotletach z monstrualnymi nazwiskami :lol:

W Madrycie ma szansę być tym jedynym, tym bardziej, że popyt na takiego gościa jest ogromny. W Paryżu grzybów w barszcz jest już opór, więc czas wziąć sprawy w swoje ręce i gonić historię.
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
Para Siempre
Posty: 598
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Para Siempre »

labeleq pisze: czw sie 12, 2021 7:57 pm Taka umowa, która w świetle prawa jest nielegalna? Myślicie, że Florek by na to poszedł?
Wszystkie teorie mówiące o podpisanym (w praktyce zobowiązanym do podpisania) Mbappe wspominają, że Perez to ogarnął w krótkim okresie, w którym nie reprezentował Realu Madryt, by nie narazić Realu na konsekwencje takich działań - tj. w kwietniu, tuż przed wyborami, w których był jedynym kandydatem.

Nie podpisał umowy z nikim reprezentując Real, ale coś w stylu zakontraktowania Figo:
Pérez zaoferował Figo gwarantowanych 400 mln peset (1,6 mln funtów) jedynie za podpisanie porozumienia prawnie zobowiązującego go do przejścia do Realu Madryt, w przypadku gdy, co wydawało się podówczas niemożliwe, Pérez wygra wybory. Gdyby Figo zerwał umowę musiałby zapłacić Pérezowi 5 mld peset rekompensaty. Jeśli Pérez przegra, Figo zatrzyma forsę i zostanie w Barcelonie. Dla agenta Figo, José Veigi, oraz Paulo Futre, byłego gracza Atlético Madryt, który pełnił rolę pośrednika, wyglądało to jak pieniądze za nic. Jednocześnie mogło pomóc w negocjacji kontraktu z Barceloną.
W praktyce więc stroną zawierającą potencjalny kontrakt z reprezentantami Mbappe jest Perez, i za jego niesprowadzenie na jakichś tam zasadach, pewnie z własnej kasy zapłaciłby francuzowi miliony.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: labeleq »

Pierwszy raz słyszę, żeby aktualny prezes w trakcie swojej kadencji i jednocześnie w trakcie wyborów nie mógł pełnić swojej roli. Przecież kadencja Pereza nie skończyła się w kwietniu przed wyborami, a trwała.
W przypadku Figo była zupełnie inna sytuacja, bo Perez nie pełnił tej funkcji.

Był jakiś artykuł, który o tym traktował? Jakieś szczegóły ktoś podał, jak to Perez w trakcie tych wyborów miał niby nie pełnić swojej funkcji? Może to przez brak kawy, ale nie mogę nic takiego znaleźć, a ćwierkaczy nie czytam, żeby wyciągać wnioski z jakiś lakonicznych wpisów.
Para Siempre
Posty: 598
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Para Siempre »

Nie widziałem o tym nigdy artykułu w polskich mediach, natomiast tak - w chwili zwołania wyborów w klubie na krótki okres prezes oraz cały zarząd pozostają poza klubem (dyrektorzy normalnie pracują). Komisja Wyborcza dba wówczas o uczciwość wyborów. Były prezes do czasu ogłoszenia go na kolejną kadencję nie ma nic do gadania (przynajmniej w teorii).

Czas, w którym kandydaci przedstawiają swoje kandydatury trwa ok 7-10 dni. W tym roku to było w dniach od 3 do 12 kwietnia. To był czas bezkrólewia (możliwe, że też chwilę przed tą i po tej dacie - tego już nie wiem).

Podejrzewam, że jest to tak skonstruowane, żeby kandydaci byli traktowani na tej samej zasadzie (a nie że jeden jest aktualnym prezesem a drugi nie), oraz by nikomu nie przychodziło do głowy z pozycji prezesa naciskać na komisję wyborczą.
KarBar
Posty: 548
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: KarBar »

Wczoraj wygwizdany w Paryżu.
Wczoraj Real pewnie wygrywa.

To za ile on przyjdzie? 100mln?
;P
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: labeleq »

Para Siempre pisze: sob sie 14, 2021 3:49 pm Nie widziałem o tym nigdy artykułu w polskich mediach, natomiast tak - w chwili zwołania wyborów w klubie na krótki okres prezes oraz cały zarząd pozostają poza klubem (dyrektorzy normalnie pracują). Komisja Wyborcza dba wówczas o uczciwość wyborów. Były prezes do czasu ogłoszenia go na kolejną kadencję nie ma nic do gadania (przynajmniej w teorii).

Czas, w którym kandydaci przedstawiają swoje kandydatury trwa ok 7-10 dni. W tym roku to było w dniach od 3 do 12 kwietnia. To był czas bezkrólewia (możliwe, że też chwilę przed tą i po tej dacie - tego już nie wiem).

Podejrzewam, że jest to tak skonstruowane, żeby kandydaci byli traktowani na tej samej zasadzie (a nie że jeden jest aktualnym prezesem a drugi nie), oraz by nikomu nie przychodziło do głowy z pozycji prezesa naciskać na komisję wyborczą.
Możesz podać źródło takich informacji?
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 445
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: lukecik »

KarBar pisze: ndz sie 15, 2021 6:46 am Wczoraj wygwizdany w Paryżu.
Tylko podczas prezentacji składów. A jak brameczkę sieknął to stadion świętował. Za duże halo się robi z tych przedmeczowych gwizdów.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Para Siempre
Posty: 598
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Para Siempre »

Możesz podać źródło takich informacji?
Rozmowy z lokalnymi kibicami klubu. Musiałbyś wejść w Prawo Sportu w hiszpanii, jakieś dekrety związane ze spółkami sportowymi oraz szczegóły jak to sobie w statusie zapisał Real, żeby być w 100% pewnym. Dla mnie za dużo roboty. ;)
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: kryspiano »

Serio ktoś jeszcze wierzy że on przyjdzie? Co ma go tu zachęcić do przyjścia? Wypalona drużyna z dziadkami i młodymi, lecz średnimi pilkarsko Brazylijczykami? Ob cni w PSG ma wszystko, by grać tam przez kilka sezonów. Ma najlepszego piłkarza na świecie w składzie i najlepsze trio obecnie na świecie, które może stać się nawet jednym z najlepszych w historii
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
KarBar
Posty: 548
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: KarBar »

Ja serio wierzę.
Ale nie w tym roku. Dlaczego?
Bo szejk powiedział że nie sprzeda. I nie widzę powodów żeby sprzedał.
Mbappe do pakietu z Messim i Neymarem przyniosą olbrzymie wpływy, więc można zaryzykować jego odejście za darmo (a może mu się tak spodoba że w podpisze w trakcie sezonu?).
I jeszcze jedno. Gdyby Mbappe miał szanse przyjść teraz to już by trwały prace nad pozbyciem się kogoś poza Jovicem.
Przy Mbappe nie ma totalnie miejsca dla kogoś z dwójki Rodrygo/Vinicius.
A tu cisza w temacie.

Ale dlaczego wierzę?
Bo już on sam nakręcił chęć odejścia, już sam uśmiecha się w stronę Realu.

W Paryżu nie prędko będzie tym pierwszym.
W Madrycie od ręki staje się czołową postacią. Największą z gwiazd.
Do tego dzisiaj faktycznie mamy skład wypalony z emerytami. Ale jeśli jest choć trochę racji w tych wiadomościach że Perez się nakręca na gości którzy za rok będą darmowi to już mamy fajny sygnał że pomysł na drużynę jest. I to nie najgorszy.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1716
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Goldschmidt »

lukex jak tam domysły pana Veziriana?
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Krul »

Ludzie. Jaki kurwa Mbappe?

Po pierwsze Szejk to obecnie czołówka osobowości w futbolu. Jeśli mówi, że Kylian zostaje, to zostaje, nie robiłby z siebie idioty. Idąc dalej, stać go nawet na utemperowanie Kyliana i posadzenie na trybunach. Jednak, jaki Kylian ma powód aby obecnie odejść? Real nie ucieknie, a on też jest wciąż młody. Kasę ma niezła, pewne miejsce w super składzie, szatnie spoko, ma szanse rozwijać się przy Messim, Neymarze, Ramosie... Większe prawdopodobieństwo, że wygra LM w Paryżu niż obecnie w Madrycie.

Florek tez nie jest głupi. Czasy są, jakie są, każdy poluje na wolne transfery. Nie wypierdoli teraz 100 baniek, jak 9 miesięcy chłop przyjdzie za darmo. Może wraz z Pogbą i kimś jeszcze. Przez ten rok wyklaruje się wszystko dobitnie, co z Hazardem, Bale, Asensio czy Jovicem. Niestety w tym roku nic się nie wydarzy, ale liczę, że za rok będzie mała rewolucja. Polecą ciepłe kluchy, dziadki a nowymi twarzami będą Pogba, Kylian, jakiś Camavinga czy Goretzka a wtedy przy wolnych transferach można rozbić bank na Haalanda. Jestem względnie spokojny, choć wiem ze czeka nas kłujący w oczy i serce sezon, to wiem ze każda kolejka przybliża nas do czegoś wielkiego, a jednocześnie tanim kosztem.
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
emo07
Posty: 144
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:27 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: emo07 »

Mi się wydaje, że jak zostanie w PSG to minimalne szanse są, że nie przedłuży z nimi kontraktu.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: lukexpl »

Goldschmidt pisze: śr sie 18, 2021 12:30 pm lukex jak tam domysły pana Veziriana?
Tranquilo.

Jeżeli w tym tygodniu nic bardziej nie ruszy z tym transferem to już stracę wiarę, że przyjdzie w tym okienku.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Kylian Mbappé

Post autor: kabanog »

Przyjście Mbappe za rok jest dobra dla każdej ze stron (albo mniejszym złem w przypadku katarczyków).
Najpierw Mbappe. Przed rozpoczęciem sezonu, leciały plotki, że chce konkurencyjnej drużyny. Szejk nie mógł bardziej konkurencyjnej drużyny mu załatwić, więc jeden argument mu padł. Dalej zagrać chociaż przez rok z Messim i przekonanie się jak to jest z nim grać na pewno go i resztę świata intryguje. Sprawdzenie się takim składem w LM, jak wygra - odchodzi w chwale, jak przegra - to chyba nikt też za bardzo nie będzie miał pretensji skoro z takim składem nadal nie wygrali LM. Przytuli większy hajs za podpisanie kontraktu za darmo. Po roku bez jakiejś znaczącej gwiazdy w La Liga będzie jeszcze większą gwiazdą niż teraz by przychodził. Chodzi o to, że inaczej świat zareagowałby gdy dochodzi do wymiany Messi-Mbappe, a inaczej jak przez rok nikogo nie będzie. Przecież wtedy Mbappe wjeżdża do La Ligi jak rycerz na białym koniu, pompa jak dla mnie zdecydowanie większa niż gdyby przyszedł pod koniec sierpnia.

Szejk. On akurat na pieniądze nie patrzy w taki sposób jak reszta klubów. Chodzi mu o promocję mundialu i o prestiż klubu i tych pastuchów z pustyni. Stworzenie legendarnego trio z MNM/MMN/NMM zostanie zapamiętane na dekadę jak nie dłużej. Przy wygranej LM odejście Kyliana będzie lepiej przyjęte. Przy przegranej będzie można uderzyć w retorykę "Galacticos ver. PSG też nie wypaliła, ktoś musiał odejść" albo "Finansowe Fair Play trzeba respektować:" :ptak:. Dodatkowo promocją mundialu będzie można grzać do końca jego kontraktu.

Real. Przychodzi za darmo (ciekawe ile by zgarnął premii). Jednak o tym już Perez pewnie by wiedział np. w marcu, więc dużo wcześniej już możesz planować całą kadrę. Kogo wypożyczyć, kogo dokupić. Dodatkowy rok to kolejne $$$ do budżetu na przebudowę kadry. Po tym roku przecież odchodzą 3 pasożyty (Isco, Bale i Marcelo) z ogromnymi pensjami. W tym momencie kiedy miałby przyjść na ostatnią chwilę, to teraz nawet nie ma dla niego miejsca. Na szybko by trzeba było sprzedawać/wypożyczać, a w pośpiechu to rzadko udaje się zrobić dobrego deal'a. Plus przy tak niezbilansowanej kadrze wątpię, aby przyjście Mbappe byłoby lekiem na całą grę Realu.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1716
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Goldschmidt »

lukexpl pisze: śr sie 18, 2021 1:03 pm
Goldschmidt pisze: śr sie 18, 2021 12:30 pm lukex jak tam domysły pana Veziriana?
Tranquilo.

Jeżeli w tym tygodniu nic bardziej nie ruszy z tym transferem to już stracę wiarę, że przyjdzie w tym okienku.
Ale ja poważnie.
Vezirian nic nie mówi? Żadnych nowych detali o spinach na linii Mbappe-Messi? :ptak:

Obrazek
Obrazek

:sie:

kabanog wyczerpał temat.
Po co im 100M? Ich najwyższa sprzedaż to Guedes za 40. Budują markę. Mają kosmiczny atak, nie mają LM -> mają się osłabić? Ponadto gdy sprzedadzą to stwierdzają, że 'chuj nie walczymy, wszak już postanowił, nie zmieni zdania, ułatwmy konkurentom'.
A z perspektywy Mbappe rozegranie sezonu z takimi partnerami miałoby mu się nie podobać? :lol:
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: lukexpl »

Goldschmidt pisze: śr sie 18, 2021 1:12 pm Ale ja poważnie.
Vezirian nic nie mówi? Żadnych nowych detali o spinach na linii Mbappe-Messi? :ptak:
Akurat tego typa nie śledzę bezpośrednio. Spiny może będziemy widzieć na boisku, kiedy w końcu zagrają razem i będą się kłócić o piłkę :ptak:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1716
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Goldschmidt »



:pikatchu:

:lol:
Jean
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 01, 2021 9:17 am

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Jean »

Obrazek


Dzis z Valencii. Cos przykuwa wasza uwage? :ptak:
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: lukexpl »


W ostatnich dniach już powoli zaczynałem tracić nadzieje na ten transfer jeszcze w tym okienku transferowym, aż tu nagle jedno z najlepszych źródeł dotyczących informacji o PSG donosi, że kata...francuski klub otwiera się na opcję sprzedania Kyliana, po tym jak ten wciąż odmawia przedłużenia kontraktu. Do tej pory otrzymali tylko jedną ofertę od klubu z PL, domniemam że chodzi o Liverpool. Mam tylko nadzieję, że Perez nie będzie nawinie czekał aż szejk sam do niego zadzwoni :ptak:
Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: wonderkid_jr »

Vinicius i Mbappe to byłyby najszybsze skrzydła świata. :oops:
Para Siempre
Posty: 598
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Para Siempre »

Może wzięliby Edena w rozliczeniu? :ptak:

Mimo wszystko wydaje mi się że za rok.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: labeleq »

Śmieszy mnie źródło tego newsa, ich adres internetowy wygląda jak jakiś scam z krajów trzeciego świata :ptak:

rmcsport.bfmtv.com
KarBar
Posty: 548
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: KarBar »

Sam nie wiem czy bardziej jara mnie Mbappe w tym sezonie w Realu czy Cristiano w PSG obok Messiego i Neymara :krzywy:
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
ODPOWIEDZ