Kylian Mbappé

Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: lukexpl »

Ale co ma Jude do Mbappe? Bellingham ani razu nam nie powiedział "nie" i po BVB przychodzi od razu do Realu. Kylian w 2017 odrzucił Real i poszedł do PSG, a później na ostatniej prostej kiedy kończył mu się kontrakt i było niemalże pewne, że do nas trafi, zmienił zdanie i podpisał nowy kontrakt z PSG. Sprawa Mbappe jest absolutnie bez precedensu w historii transferów Realu Madryt, przynajmniej w kontekście Pereza.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Goldschmidt »

Avadis pisze: czw kwie 07, 2022 3:32 pm Nie wiem czy Kylian przyjdzie, ale jeżeli nie przyjdzie, to bankowo w wakacje będziemy mieli do przeczytania mnóstwo artykułów w stylu "klub zachowuje spokój", "Asensio i Rodrygo planem B", "kadra jest kompletna", "czas na canteranos" oraz "Real szykuje wielkie transfery na lato 2023". :lol: Niestety od dłuższego czasu naszą domyślną strategią transferową zdaje się być czekanie z transferami do następnego lata, więc bardzo wątpię, że mamy jakikolwiek plan B.
:mniam:
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: minusek »

@lukexpl Chodzi o transfer i pracę przy nim włożoną. Jak widać na podstawie Juda, przy wyjątkowych graczach najczęściej pewnie nie trwa to miesiąc.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: lukexpl »

200mln + 50mln zmiennych. Bierzemy?
Awatar użytkownika
IVAN_ZAMORANO
Posty: 162
Rejestracja: pt mar 11, 2022 12:44 am

Re: Kylian Mbappé

Post autor: IVAN_ZAMORANO »

Nie bierzemy.

Za rok, za darmo, też nie.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Wolf »

lukexpl pisze: czw cze 22, 2023 10:08 pm 200mln + 50mln zmiennych. Bierzemy?
Plota z fanowskiej strony, potwierdzona przez przepisywacza Romano i odciętego od newsów z klubu Pedrerola. Jak potwierdzi to jakieś sensowne źródło a najlepiej kilka to wtedy dopiero będzie sens o tym dyskutować.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: lukexpl »

No nie wiem czy to takiej "fanowskiej". Jako pierwsi rok temu informowali o pozostaniu Mbappe w PSG, a kilka tygodni temu, że to Luis Enrique, a nie Nagelsmann, zostanie nowym trenerem PSG. Sam fakt, że takie info idzie od paryskiej strony, a nie hiszpańskiej daje do myślenia.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Wolf »

Nie moja opinia tylko osoby kibicującej PSG. Ponoć wbijają się w tematy 50/50 i czasem trafią. Fakt, że nie potwierdził tego nikt sensowny zdaje się to potwierdzać.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Gehu
Posty: 366
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Gehu »

Okienko nam rozjebał całkowicie. Jego przyjście wprowadzi Real w konsternację. No bo przecież piłkarz TOP, a kadra jest kompletna bez niego. To w końcu jest kompletna? Czy potrzebujemy tego transferu? Kurwa to będzie trwało całe lato znowu, a później znowu od stycznia to samo.
Awatar użytkownika
Zidanka5
Posty: 67
Rejestracja: pn paź 11, 2021 7:15 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Zidanka5 »

lukexpl pisze: czw cze 22, 2023 10:08 pm200mln + 50mln zmiennych. Bierzemy?
Bierzemy

I po rączkach całujemy
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 358
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: eltacondedios »

Niby są jakieś argumenty za prawdopodobieństwem tego transferu, ale mimo tych wszystkich newsów na ten moment średnio to widzę, nie ma pewności, że to nie jest jakaś jego kolejna gierka, no i przede wszystkim z jakiej niby racji miałby odpuścić ostatni rok tak ogromnego kontraktu? Tutaj nikt mu tyle nie da. I kolejna sprawa - co ma niby oznaczać akceptacja nowego kontraktu lub sprzedaż teraz? Ma rok ważnego kontraktu i bez jego zgody nigdzie go nie sprzedadzą.

Ogólnie piłkarsko wiadomo, że top, ale on i to jego środowisko są tak trudne i poryte, że tutaj szybko by się zagotowało gdyby robili to co w Paryżu.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1309
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: lukexpl »

Zawsze mogą go zdegradować do rezerw czy co jeśli nie będzie chciał odejść i nie przedłuży. Oni mają tyle siana, że mogą sobie pozwolić na wszystko żeby tylko pokazać swoją władze. Ewentualnie to też gra pomiędzy Mbappe a PSG, aby jeszcze ten coś ugrał dla siebie przy ewentualnym odejściu.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Wolf »

Jest jedna rzecz, która odróżnia obecną sytuację od tej w 2021. Katar kupuje United. Może więc wbrew powszechnym zapewnieniom odejście Messiego, chęć wykopania Neymara a także dopuszczenie sprzedaży Mbappe to nie zmiana strategii na "nieklękanie przed piłkarzami" tylko początek procesu wycofywania się z PSG. Myślę, że Katar dostrzegł, że ile by kasy nie włożył w PSG to dalej będzie klub w lidze ogórkowej z punktu widzenia wielkich, dlatego następny klub kupili w najlepszej lidze świata. Dlatego jestem w stanie uwierzyć w to, że szejki dopuszczają możliwość sprzedaży Mbappe i to nawet do Realu. Z tego punktu widzenia ten transfer jest możliwy w tym roku. Ale dalej nie wiem czy jest możliwy z puntu widzenia Mbappe. Patrząc na doniesienia medialne to priorytetem jest dla niego kasa i z tego punktu widzenia zapewnienia o chęci pozostaniu na kolejny sezon w PSG (by zgarnąć bonusy i od PSG (za kolejny sezon) i od Realu (za przyjście za darmo) mogą być jak najbardziej szczere. Oczywiście to doniesienia medialne i nie wiemy co z tego i w jakim stopniu jest prawdą. Czas pokaże.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
KarBar
Posty: 548
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: KarBar »

Yvan Le Mée, ma sporo racji. Nie dość, że pieniądze za sam transfer olbrzymie to jeszczw utrzymanie gościa, który z miejsca rozpieprzy całą drabinkę płacową.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Gehu
Posty: 366
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Gehu »

Nie tyle rozpieprzy, to stworzy komin płacowy, którego w Realu być nie powinno. Sporo racji jeśli chodzi o wypłatę, tutaj nie dostanie sałaty jak w PSG, tutaj może zapisać się w historii, być kimś więcej niż w tym Szejkomacie. Decyzja należy do niego. Zastanawia mnie jedynie co piłkarze mają w głowach dostając takie siano jak on.. przecież za 1/10 ustawiasz sobie życie i żyjesz jak kurwa chcesz xD
Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: wonderkid_jr »

Jeszcze trochę i witamy na pokładzie.

Cóż, wolałbym Kane, ale przyznam, że jakąś dziecięca cząstka mnie strasznie jara się tym transferem. Przecież atak Vini - Mbappe - Rodrygo na papierze wygląda najlepiej na świecie, a już na pewno NAJSZYBCIEJ.
Awatar użytkownika
IVAN_ZAMORANO
Posty: 162
Rejestracja: pt mar 11, 2022 12:44 am

Re: Kylian Mbappé

Post autor: IVAN_ZAMORANO »

No przychodzi w to lato, od jakichś dwóch tygodni nie mam żadnych wątpliwości.

Coś w tym jest, co napisał wonder, zdecydowanie. Nie chciałbym go tutaj i po tym, co odpierdolił rok temu wolałbym, aby zgnił w tym Paryżu, żałując niewykorzystanego potencjału ze swojej kariery sportowej. Jednak - jest jakaś ekscytacja związana z tym transferem, bo mam świadomość, iż z nim w składzie będziemy po prostu KUREWSKO mocni.

Brakować będzie jedynie boków obrony z prawdziwego zdarzenia, Marcelo i Carvajala z lat 14-17. Davies i Hakimi (niezależnie od tego, czy sprawdziłby się w grze czwórką obrońców) i mamy prawdziwy Dream Team. Nie papierowy, jak ten w Paryżu sprzed dwóch lat. Dream Team oparty na młodych i głodnych sukcesu piłkarzach.

W tym wszystkim boli mnie fakt, iż ogromny transfer Mbappe będziemy musieli równoważyć sprzedażą Valverde lub Tchouameniego, jeśli nie w to lato, to za rok. Ci dwaj piłkarze to ludzie, którzy rzeczywiście chcą grać w tym klubie i pokazywali to niejednokrotnie. Wokół takich charakterów chciałbym, aby był budowany Real Madryt, bo to ogromna siła tego klubu, co pokazał m.in. sezon 21/22.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Wolf »

Od momentu odpalenia listu, zbiegiem okoliczności tuż po wypowiedzi Floro o Mbappe, wygląda to na grę o doprowadzenie do transferu do Realu w tym okienku. Ale, że przy Mbappe nie zawsze wszystko jest tym na co wygląda to pewności mieć nie można. Choć w lutym sam pisałem na twitterze,że przy zapowiedziach o spokojnym okienku w wykonaniu Realu to pewnie nie będzie spokojne a skończyć się może wielkimi transferami jak Mbappe w Realu i Kane w Bayernie. Dziś wygląda bliżej tego, ale poczekajmy jak się skończy, nauczeni choćby zeszłym rokiem.

Rok temu byłby witany w Madrycie wręcz jak zbawiciel i drugi Cristiano. Teraz, jeśli faktycznie przyjdzie, uczucia są mieszane. Piłkarsko top i co do tego nie ma dyskusji, nawet jeśli ktoś go nie lubi i nie chce u nas. Z drugiej strony jest jednak niesmak i obawa. Niesmak (conajmniej :D ) wywołuje zachowanie Mbappe z zeszłego roku. Obawy są zaś co do jego ego i pazerności, bo jedno i drugie może rozpieprzyć naszą bardzo dobrze funkcjonującą szatnię. Ja osobiście mam nadzieję, że jeśli przyjdzie w tym okienku to kosztem ustępstw w kwestiach finansowych, które to z kolei będą miały pokazać, że zrozumiał swój błąd (zresztą ponoć przeprosił Pereza, co miało być warunkiem działań) i przełoży się to na zachowanie w klubie. Patrząc też z tego punktu widzenia lepiej, żeby przyszedł w to okienko, kiedy jest jeszcze część starej gwardii - taki Toni pewnie w wychowanie się nie będzie bawił, ale pokładam nadzieję w Luce, tym bardziej, że to obecnie drugi kapitan.

Nie podzielam też, przynajmniej póki co, obaw o konieczność sfinansowania Mbappe sprzedażą Tchou czy Valverde. Raz, że Tchou uważam za gracza dla nas fundamentalnego na najbliższą dekadę co najmniej, bez odpowiednika w naszej kadrze a Valverde nawet w tym okienku wypowiadał się, że chce zostać kapitanem Realu. Dwa, że na transfer Mbappe, kasę Real ma, przede wszystkim w postaci otwartej linii kredytowej. Stąd poniekąd też odrzucenie Kane'a - z pieniędzy z "normalnej" działalności kasy nie było, bo poszła na Jude'a a kasa "specjalna" przeznaczona jest wyłącznie na Mbappe. Z tego punktu trafiają do mnie newsy, że Real ok. 200 milionów na Mbappe i jeśli przyjdzie w tym okienku to bonusem za podpis będzie różnica między tą kwotą a finalną kwotą transferu. Zobaczymy jak się skończy.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
KarBar
Posty: 548
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: KarBar »

Jesteś Mbappe. Przychodzi do Ciebie PSG i daje 10letni kontrakt, 100mln za sezon. Miasto fajne, sportowe petspektywy na sukcesy są.
Alternatywa to Madryt gdzie zarobisz sporo mniej, musisz się dopasować a media po dwóch słabych meczach cię zjedzą, za to jak teraz nie skorzystasz to za 10 lat nawet na Ciebie nie spojrzą.
Co zrobisz?
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: minusek »

Ciekawa rozgrywka pomiędzy nim a PSG.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Goldschmidt »

Jaka była ostatnia oferta z sierpnia 2021? 200+60? Plus odsetki. Ciekawe ile mamony spalimy w piecu tak żeby się w ogóle zainteresowali sprzedażą, skoro potrzebna im jak dziura w moście :D
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Marcins »

Wlasnie powinniśmy isc w 2 strone. I jak nie chca mu placic bonusu to my powinnismy o ten bonus pomniejszyc oferte i jebaly ich kozy. Jak nie to za rok za free, albo do nas albo gdzies indziej i tyle. Ale oczywiście dziadek wkedzie na bialym koniu i da 1/4 mld, zeby go kozojebcy od katary nie odciely.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Goldschmidt »

Pewnie tak ale to nie jest normalny klub a zbyt wiele osób traktuje to jak normalną sytuację "z niewolnika nie ma pracownika". Oni ostatnim razem użyli 'szantażu' emocjonalnego na polu państwowym, a w tym okienku jeszcze żadnych tego typu zagrywek stosować nie musieli.

Na zbicie ceny przez Real nie ma raczej większych szans. Perez jest zakochany. To jego największy transfer w karierze, flagowy pod projekt "jego" Bernabeu (które otwiera się w grudniu?), i już za ostatnim razem chciał spalić wobec tego 200 gdy miał rok kontraktu. Raczej będzie proponować tyle samo/więcej (i/lub ustąpi w kwestii praw wizerunkowych) po to by Kylianowi pokazać że Real robi wszystko co może. I oni nie są tępi, wykorzystają to.

Na razie nic nie wskazuje na to by PSG rozważało negocjacje na poważnie. Robią póki co to co muszą tj stawiają się w pozycji normalnego klubu sportowego. Ale co będzie trzeba zrobić by go oddali przedwcześnie tego nie wiadomo. Oni nie sprzedali z takich zawodników nikogo, a Verrattiego nawet bodaj aktywnie proponowali innym konkurentom gdy ten chciał do Barcy. Klateczka i nadzieja że mu się odwidzi.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 358
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: eltacondedios »

Życzeniowo bym chciał żeby naruszone ego Pereza zarówno przez Mbappe rok temu jak i zachowanie tenisisty w poprzednich oknach doprowadziło do tego, że naprawdę trzyma ciśnienie i próbuje rozgrywać tę sytuację jak za najlepszych lat. Albo niech Paryż desperacko próbuje sprzedać go Realowi (choć nie do końca wierzę, że on ma ciśnienie odejść już teraz) za pół ceny na koniec okna żeby nie płacić fortuny komuś, kim rzekomo nie ma zamiaru grać i stracić go za darmo, albo niech faktycznie przychodzi za rok jako wolny zawodnik, a PSG przepala kupę kasy w piecu.

No, ale to tylko życzeniowe, choć gdzieś tam wierzę, że tli się w presim jakaś ochota małej zemsty na PSG i wygrania tej bitwy na korzystnych warunkach.
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: minusek »

Dobrze byłoby widzieć szejków w takiej sytuacji i obserwować to z boku, ale moim zdaniem niestety nie mielibysmy z tego nic, poza krótka satysfakcja.

Potrzebujemy kogoś z golem, bo jesteśmy bezzębni i nie ma cudów, bramki nie rozłożą się magicznie na cały zespol. Tez nie ma co przez cały sezon kombinować taktycznie z gra bez napastnika, żeby za rok wszystko wywracać do góry nogami. W dodatku chyba lepiej mieć u siebie wybitnego pilkarza, niż go nie mieć, w tym wieku i rok dłużej ogólnie. Niech już robi cyferki na Bernabeu, a nie w Parku Książąt. Kwestia finansowa tez nie jest do końca jasna, bo sam zainteresowany mówił swego czasu, ze nie chciałby zostawiać klubu ze swojego domu bez odstępnego za transfer. Ile oszczędzimy płacąc za niego teraz, zamiast przelać mu bezpośrednio za rok i uwzględnić fakt „za darmo” w kontrakcie? Plus to co wyżej, nie miec go teraz w kadrze, czyli vamos sezon bez napadu.

Tak się to ułożyło, ze transfer wydaje się najrozsadniejszy dla wszystkich stron.
ODPOWIEDZ