Kylian Mbappé

Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Kylian Mbappé

Post autor: Clif »

No dobra, dział na razie pustawy, ale tego tematu nie może po prostu nie być.

Kylian Mbappé - złote dziecko francuskiej piłki, nowy Ronaldo/Benzema/Messi w zależności od preferencji porównującego. Mokry sen madridisimo od 2017 roku. Zamknięty w złotej paryskiej klatce szejka - czy ucieknie z niej, czy wybierze tam lepsze niż w Madrycie wygody?

Pytanie brzmi czy zobaczymy go w koszulce Realu?
Ostatnio zmieniony ndz maja 22, 2022 9:33 pm przez Clif, łącznie zmieniany 1 raz.
κύριος Ἰησοῦς
Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: wonderkid_jr »

Pytanie nie powinno brzmieć „czy?”, tylko „kiedy?”.
Awatar użytkownika
hugh hefner
Posty: 116
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:13 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: hugh hefner »

Kibice Barcelony też przez parę lat żyli w przekonaniu, że transfer Verrattiego jest nieuchronny. ;]
„Wspaniali Anglicy, jaka szkoda, że nie żyją.”
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Clif »

Z mojej strony pytanie o insiderskie info do madridcampeona

Co ten Pedrerol tak pierdoli tym Mbappe? Coś jest rzeczywiście na rzeczy, czy to jakieś gierki zarządu? Sancheza, Pereza? JAS go napuszcza, żeby udobruchać madridisimo, że będzie spełnione marzenie? Czy Pedrerol po prostu walczy o atencję niczym Julka na instagramie?
κύριος Ἰησοῦς
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: labeleq »

Imo JAS zlecił to, żeby Madridismo uwierzyło w to, żę klub zrobił wszystko, żeby go sprowadzić, ana koniec okienka powiedzą: "zły szejk go nie puścił, ale chcieliśmy, zrobiliśmy wszystko, co nie wierzycie nam?!"
Ten piłkarz jest napastnikiem, którego potrzebujemy. Wokół niego powinniśmy zbudować nową drużynę, niczym wokół Ronaldo w 2009.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Wolf »

Ciekaw jestem czy ostatnia wypowiedź Khelafiego wynika z pewności siebie wynikającej z rozmów z Mbappe czy też wręcz przeciwnie jest wyraz paniki po takich rozmowach? Mbappe unika jakichkolwiek jednoznacznych deklaracji a skoro jest mu tak dobrze w PSG (według Khelafiego) to powinien przemówić. Chociaż może to moje myślenie życzeniowe.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 628
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Kylian Mbappé

Post autor: madridcampeon »

Co ten Pedrerol tak pierdoli tym Mbappe? Coś jest rzeczywiście na rzeczy, czy to jakieś gierki zarządu? Sancheza, Pereza? JAS go napuszcza, żeby udobruchać madridisimo, że będzie spełnione marzenie? Czy Pedrerol po prostu walczy o atencję niczym Julka na instagramie?
Dopiero teraz widzę tego posta, pardon. Nie mam pojęcia, o co chodzi, ani jaki oni mają/mieli konkretny cel wypuszczając tego typu gadki. Od początku czerwca już te szumne zapowiedzi jakby trochę gasły.
Taki Tenorio już zaczyna wycofywać się, że poprzednie odważne założenia (Mbappe+jakieś 2 transfery) brały pod uwagę wpływy z Superligi, których najprawdopodobniej nie będzie. Ostatnio Jose Felix z Marki wypuścił z kolei "newsa", że w grę wchodzi sprzedaż Odegaarda i/lub Mendy'ego. To wszystko domysły, ale wydaje mi się, że zwyczajnie badają nastroje, w sensie co na to powie madridismo. Czy będzie nastawienie "tak, sprzedać - wszystko dla Mbappe!", czy jednak nie.

Nie mam pojęcia, co oni planują. Mam jedynie pewność, że nadmiaru kasy to w klubowych sejfach nie ma...

Cóż, oby się nie skończyło newsami w sierpniu typu "El fichaje es Bale"/ "Asensio ha llegado como un tiro". Nie jestem już szczególnie wymagający.
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: KarBar »

Ja sobie po takich wypowiedziach nie wyobrażam że jesteśmy w stanie go kupić teraz. PSG wyszłoby zupełnie bez twarzy.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Clif »

Niestety, ale ten transfer wszedł już w fazę patologii. Naprawdę, mam wrażenie, że Perez w tej kwestii wszedł w fazę widzenia tunelowego i nie widzi nic poza tym gościem. A prawda jest taka, że to nie jest lek na całe zło jakie mamy w Madrycie. Jest prawdą, że prawdopodobnie Mbappe jest gościem który w pojedynkę najbardziej jest w stanie podnieść poziom zespołu. ALE on jeden magicznie nie naprawi wszystkich problemów, a tych trochę jest: co z środkiem obrony bez Varane'a i Ramosa, który to już rok CKM, co z prawą obroną przy wiecznie połamanym Carvajalu, czy Mendy to naprawdę wystarczający poziom na lata w pierwszej 11stce, etc, etc. A Floro zachowuje się jakby tego nie było, tylko Kylian i Kylian.
Bardzo się obawiam, że niezdrowe zafiksowanie na jego punkcie może odbić się nam czkawką. Pół biedy, jakby przynajmniej przyszedł. Ale jak ani nie przyjdzie, ani nie wzmocnimy pozostałych pozycji... Szybki marsz ścieżką Milanu.
κύριος Ἰησοῦς
vini639
Posty: 126
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:04 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: vini639 »

Po to przyszedł Pintus i podpisaliśmy Lucasa, żeby nie było problemów z prawa obroną. Niestety trzeba zakładać optymistycznie, że Dani będzie do gry, w innym przypadku trzeba by się było pożegnać :roll:

Na prawą obronę mamy Carvajala, Odrio,
mogą tam zagrać Lucas i Nacho. Wątpię by był transfer na tę pozycję. Prędzej widziałbym kogoś do środka pola. Tylko nie żadnych Odegaardów i Ceballosów, a lepsze nazwisko.

Do tego Mbappe. Więcej transferów bym się nie spodziewał, chyba że się uda sprzedać Asensio i Viniciusa, póki można jeszcze na nich zarobić. O Bale'u i Isco nawet nie piszę, bo to jest mus.
Volfgang
Posty: 200
Rejestracja: ndz cze 06, 2021 12:48 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Volfgang »

O sprzedaży Viniego nie będzie mowy, meczem z Liverpoolem kupił sobie kolejny czas i następne tony cierpliwości wśród działaczy. Słusznie czy nie, Brazylijczyka nie będzie na rynku. Chyba że zechce go PSG...
toro_rojo
Posty: 19
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:45 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: toro_rojo »

Bardzo bym chciał, żeby do nas przyszedł. Myślę, że byłby godnym następcą Crisa. Dodatkowo jakoś bardziej cenię jego umiejętności niż Haalanda (tak tak wiem, inna pozycja, inny profil zawodnika blablabla).
Awatar użytkownika
novy154
Posty: 68
Rejestracja: wt cze 01, 2021 8:51 am

Re: Kylian Mbappé

Post autor: novy154 »

Spoko, Grubas też miał być godnym następcą Ronaldo.
toro_rojo
Posty: 19
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:45 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: toro_rojo »

novy154 pisze: czw cze 17, 2021 5:14 am Spoko, Grubas też miał być godnym następcą Ronaldo.
Ej ej ej, bez podśmiechujek proszę :D
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Para Siempre »

Jak szejk mówi, że Mbappe przedłuży, to przedłuży:



;)
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: minusek »

Kropla w krople Kylian.

Jest jeszcze Kimbappe (za Szpakowskim) :ptak:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Goldschmidt »

Sprzedać
El Mou
Posty: 28
Rejestracja: pn maja 31, 2021 8:45 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: El Mou »

Zostawmy tego karnego - już więksi od niego pudłowali w najważniejszych momentach - ale ciągle zastanawiam się czy to jest zawodnik warty 150-180 baniek z rocznym kontraktem i kosmicznej pensji. Kolejny ważny mecz, w którym pokazuje relatywnie niewiele. Pytanie, czy podobnie jak Cristiano z czasem dojrzeje do tego, żeby brać grę na swoje barki, ale jednak na dzisiaj Messi i CR w jego wieku > Mbappe.

Wydaje mi się, że pod kątem mentalności lidera większym kozakiem jest jednak Haaland. U niego widać to nastawienie zwycięzcy, którą zawsze widać chociażby u Ronaldo.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: lukexpl »

We wszystkich meczach Euro tragiczny, może z wyjątkiem 1 meczu.
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Clif »

Zaraz Pedrerol powie że zbija cenę i nakłada presję na szejka.
κύριος Ἰησοῦς
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Goldschmidt »

lukexpl pisze: pn cze 28, 2021 9:53 pm We wszystkich meczach Euro tragiczny, może z wyjątkiem 1 meczu.
Mało gdzie w tym roku ogólnie nie był obsrany. Im bliżej końca kontraktu i im więcej spekulacji nt. przejścia do Realu tym gorzej gra i pudłuje patelnie w ważnych momentach. Głowa zupełnie poza boiskiem, momenty sodówy w klubie, teraz nawet Deschamps go zostawił na boisku kosztem dwa razy lepszego Fortnite'a chcąc go odblokowywać. Tragedia. Potrzebuje Zizou albo kogoś komu może się wygadać o trudach bycia człowiekiem w świetle reflektorów, kogoś kto ma w tym doświadczenie. Carlo w klubie i Zizou w kadrze. Zmiana otoczenia. Musowo.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: lukexpl »

Zgadzam się, ale niestety myślę, że Mbappe po takim turnieju może stwierdzić, iż jeszcze za wcześnie na Real Madryt i przedłuży umowę z PSG o kilka lat. Nawet jeżeli francuskie media po nim "jadą", to w Hiszpanii będzie miał pod tym względem o wiele gorzej za występy pokroju dzisiejszego. W Paryżu ma bezpieczne gniazdko i gwarantowane ogromne pieniądze z kontraktu. Zobaczymy jak daleko poniesie go ambicja.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: labeleq »

El Mou pisze: pn cze 28, 2021 9:53 pm Zostawmy tego karnego - już więksi od niego pudłowali w najważniejszych momentach - ale ciągle zastanawiam się czy to jest zawodnik warty 150-180 baniek z rocznym kontraktem i kosmicznej pensji. Kolejny ważny mecz, w którym pokazuje relatywnie niewiele. Pytanie, czy podobnie jak Cristiano z czasem dojrzeje do tego, żeby brać grę na swoje barki, ale jednak na dzisiaj Messi i CR w jego wieku > Mbappe.
Miałem wczoraj dokładnie te same przemyślenia... i to nie pierwszy raz. Pierwszy raz takie myśli przeszły mi przez głowę po finale z Bayernem, w kórym też zmarnował kilka okazji i już mi się zapaliła lampka, czy on się nie będzie spalał w kluczowych momentach. Chłopak warunki i talent ma niesamowite, ale nie pierwszy raz pokazuje, że ciążąca na nim presja nie ma na niego dobrego wpływu w takich meczach. Nie wiem, czy to kwestia przemotywowania, czy po prostu słebszej głowy w tym wieku... bardzo szybko wszedł na szczyt, ale czy jest w stanie utrzymać się tam przez najbliższe 8-10 lat?
Wciąż jest bardzo młody i szalenie utalentowany, nikt nie może podważać jego umiejętności, ale czasami mam wrażenie, że brakuje mu trochę luzu na boisku. Nawet mając w tym momencie wolne 150-200M jako prezes klubu miałbym spore wątpliwości, czy to jest najlepszy wydatek, jaki mogę zrobić z taką kwotą, czy ta inwestycja na pewno będzie aż tak dobra. Chłopak powinien popracować z psychologiem lub kimś, kto będzie mógł na niego mocno wpłynąć, pytanie tylko jest takie, czy będzie tego chciał, czy może uzna, że skoro jest na szczycie, to nie musi się słuchać jakiś ludzi, którzy nigdy na nim nie byli...
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: minusek »

Ale z drugiej strony od czasów Monaco strzela wszystkim jak leci. Finał MŚ, w tym roku 2 bramki na CN, dwie bramki Bayernowi. Przecież to robi ogromne wrazenie. Może to po prostu wahania formy normalne dla tak młodego zawodnika.

Już bardziej martwią te momenty sodówy o których wspomniał Gold. Zawsze się wypowiadano, że ma w głowie poukladane i jest niezwykle dojrzały jak na swój wiek więc oby to był przejściowy etap kształtowania charakteru. Ja mam wrażenie, że to może byc drugi CR7 pod względem temperamentu na boisku.

Jestem przekonany, że inwestycja będzie aż tak dobra. Oby do niej doszło już w tym roku.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: labeleq »

minusek pisze: wt cze 29, 2021 8:14 am Ale z drugiej strony od czasów Monaco strzela wszystkim jak leci. Finał MŚ,
Bramka na 4:1, więc już trochę luzu mógł mieć, wcześniej też nie grał jakoś rewelacyjnie.
minusek pisze: wt cze 29, 2021 8:14 am w tym roku 2 bramki na CN,
Ogórków nie bierzemy pod uwagę :ptak:
minusek pisze: wt cze 29, 2021 8:14 am dwie bramki Bayernowi. Przecież to robi ogromne wrazenie. Może to po prostu wahania formy normalne dla tak młodego zawodnika.
No i to jest jeden z nielicznych przykładów znaczących bramek.

https://www.transfermarkt.pl/kylian-mba ... rt=&stand=

Wbrew pozorom w ważnych meczach nie było jego wkładu za wiele.
minusek pisze: wt cze 29, 2021 8:14 am Już bardziej martwią te momenty sodówy o których wspomniał Gold. Zawsze się wypowiadano, że ma w głowie poukladane i jest niezwykle dojrzały jak na swój wiek więc oby to był przejściowy etap kształtowania charakteru.
To jest niepokojące, pytanie jaki wpływ na niego ma szatnia PSG, w tym Neymar.
minusek pisze: wt cze 29, 2021 8:14 am Ja mam wrażenie, że to może byc drugi CR7 pod względem temperamentu na boisku.
Również mi to przeszło przez myśl, zobaczymy z czasem ile w tym prawdy.
minusek pisze: wt cze 29, 2021 8:14 am Jestem przekonany, że inwestycja będzie aż tak dobra. Oby do niej doszło już w tym roku.
Nie dojdzie, nie mamy pieniędzy.
ODPOWIEDZ