Kylian Mbappé

Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1317
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: lukexpl »

Podobno Real właśnie złożył ofertę w wysokości 160mln, ale PSG ją odrzuciło :D
minusek
Posty: 1373
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: minusek »

Coś ruszyło.

Jak widzicie skład, jakby przyszedł w tym roku?
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1317
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: lukexpl »

On albo Vinicius musiałby grać na prawym skrzydle. Mimo wszystko myślę, że Kylian się tam bardziej nadaje od Brazylijczyka, zwłaszcza że grał już na tej pozycji w Monaco i na początku w PSG. Hazarda warto byłoby przerobić na ofensywnego pomocnika, bo nawet Bale więcej od niego daje na skrzydle i ma większy ciąg na bramkę. No i jednak Belg ma lepszy przegląd pola niż Asensio.
tayron36
Posty: 106
Rejestracja: czw cze 17, 2021 7:57 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: tayron36 »

Dwa pytania, jak myślicie, kto odejdzie wraz z jego przyjściem? I czy może przejąć 7 od Hazarda? :piesel2:
Jak widzicie skład, jakby przyszedł w tym roku?
Najchętniej bym widział Bale'a poza składem, no ale to niemożliwe. Więc widziałbym wypożyczenie Rodrygo. Mamy Hazard/Vini, Benz/Jovic i Mbappe/Bale.

Też widzę plan B, że Jovic out i mamy:

Hazard/Vini, Benz/Rodrygo, Mbappe/Bale. Mbappe w razie czego środek ataku jak nie ma Benza.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1722
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Goldschmidt »

Tą ofertę traktuję jako nieśmieszny żart i czysty pijar.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1317
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: lukexpl »

Już nawet Romano pisze, że PSG może się zdecydować na transfer :ptak: Oferta podobno jednak nie została odrzucona i jest poważnie rozważana.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Alternative »

Goldschmidt pisze: wt sie 24, 2021 9:05 pm Tą ofertę traktuję jako nieśmieszny żart i czysty pijar.
Będzie śmiesznie, jak PSG to przyjmie. xD
Para Siempre
Posty: 598
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Para Siempre »

Powiem szczerze, że jakoś mi entuzjazm opadł jak mamy zapłacić za grajka +150 milionów z rocznym kontraktem.

Ale temat już jest dawno dogadany według mnie. Dlaczego?

Zarówno Real przygotowywał się miesiącami do tej operacji, jak i PSG sprowadzając Messiego + mając parę rozmów nagranych zdaje się, że dokładnie wie, co robi.

Real nikogo nie zaskoczył ofertą, oni wiedzieli że przyjdzie - serio uważacie że w ostatnich miesiącach nic nie było i nagle Perez zadzwonił "siema, tydzień ostatni to może pogadamy?"

Ponadto to, co pisałem stronę temu dziś też wrzucuł Jarek

Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1317
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: lukexpl »

Mbappe jest piłkarzem, który w tej dekadzie ma szansę stać się ikoną Realu Madryt, taką jaką był CR7 w ubiegłej, czy jeszcze wcześniej Raul. Cena za takiego piłkarza nie gra roli, a w ciągu roku jednak wiele może się wydarzyć i niczego nie można być pewnym. Zresztą im wcześniej zaczniemy nowy projekt z Mbappe na czele tym lepiej.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1722
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Goldschmidt »

xD co jest dogadane? Kwota? Toć to niemal baner z hasełkiem "Perez panikarz".

Niech sobie dyskutują za zamkniętymi drzwiami. Spekulować bardzo prosto. Problem w tym jak konkretnie zarządzamy budżetem, a na razie jak widzimy prezes daje do zrozumienia że nie ma problemu z wyjebaniem dwuletniego zysku na jednego piłkarza, tylko dlatego że nie ma gwarancji że ten 'pójdzie za serduchem' i podpisze z nami. Dlatego 160 i uwiązać typa teraz zanim się rozmyśli. Fantastyczny deal <3

Ale jak człowiek pomyśli to też możliwe że tylko fajny mind game. Szejk blokujący transfer (robi co musi) wygląda źle i jeżeli się nie dogadają, a wyniki na boisku nie dadzą dalszych argumentów to w zimie można otwierać szampany. A budżet pakować za rok w Erlinga.
Para Siempre
Posty: 598
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Para Siempre »

Goldschmidt pisze: wt sie 24, 2021 9:54 pm xD co jest dogadane? Kwota? Toć to niemal baner z hasełkiem "Perez panikarz".
Może się mylę. Pewnie jedni zdecydowali się odezwać do PSG tydzień przed końcem okna, tak by im dać pole do manewru. Kylian też na tydzień przed końcem powiedział, że za rok odejdzie za darmo. A w PSG w ogóle się nie przygotowali do tego przejścia ruchami na rynku od czerwca. Może i tak jest, i poczekamy rok na transfer :krzywy:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1722
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Goldschmidt »

Para Siempre pisze: wt sie 24, 2021 10:14 pm
Goldschmidt pisze: wt sie 24, 2021 9:54 pm xD co jest dogadane? Kwota? Toć to niemal baner z hasełkiem "Perez panikarz".
Kylian też na tydzień przed końcem powiedział, że za rok odejdzie za darmo.
To chyba można przenosić temat?
Para Siempre
Posty: 598
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Para Siempre »

Panie Moderatorze, chyba do oficjalki trzeba poczekać, co nie? :ptak:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1722
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Goldschmidt »

Po co, nowe forum, nowe zwyczaje ;)

Przecież powiedział.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Kylian Mbappé

Post autor: kabanog »

Jak dla mnie jest to typowe PR-owe zagranie, aby pokazać "Tej Embapp, paczaj Papcio Perez poważnie chce tylko Ciebie". To jest ostatni etap całej tej gry. Mbappe wie teraz jak Real go chce i się nie pierdoli w tańcu. Do tego zakładają, że koziojebcy odmówią i będzie "UU ale źli Ci katarczycy". Przecież ostatnie transfery Realu to cichosza i nagle z dupy JEBS "Real kupił nowego zawodnika". Teraz nagle wszyscy dziennikarze grzeją jak to Real wystosował ofertę. Gdyby Real chciał faktycznie go teraz sprowadzić, to pewnie z emirem to by razem wyszli na konferencje i tłumaczyli by "Dlaczego PSG musiało sprzedać, a Real pomógł".

Mbappe nie jest głupi i wie, że większe hajsy zgarnie za rok + kto by z Messim nie chciał pograć? Tak jak ktoś tutaj napisał. Wydaje się, że Real i Mbappe by się zdziwili, jakby PSG tą ofertę by zaakceptowało.
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Krul »

Serio ktoś wierzy, że skąpiec dziadek Florek, na 5 dni przed końcem podpisze Kyliana mając z przodu swoje nieudane transfery w postaci Hazarda, Bale i Jovica oraz dwóch kuzynów z faweli za 160-180mln podczas gdy za rok chłop może przyjść za darmo?

Starzy a głupi
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
minusek
Posty: 1373
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: minusek »

Tylko co oznacza "za darmo" w przyszłym roku? Mowa o jednym z najlepszych zawodnikow świata i to w młodym wieku. Co powstrzymaloby City czy Liverpool przed wylozeniem 100 baniek dla rodzinki za podpis? Chyba jeszcze nie było takiej sytuacji w piłce. Czy Perezowi i innym wlodarzom klubow taka sytuacja jest na rękę? Wiecie jakie mogą byc konsekwencje, patrząc przez pryzmat coraz bardziej zachlannych pilkarzy? Dla mnie to nie jest czarno-biale.
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Krul »

Co by powstrzymało? Kylian.
Jak widać kasa tu nie jest problemem, bo Paryż również mógłby dać worek siana za podpis. Mbappe chce grać w Realu i tyle.

Lewy przeszedł do Bayernu za free. Ustępuje Mbappe marketingowo to na pewno, ale daj Boże żeby Francuz zrobił takie liczby jak Robert.
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1317
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: lukexpl »

Tak, Real będzie czekał rok, a w międzyczasie nerwówka czy jednak szejk nie podbije dostatecznie oferty dla Kyliana, a francuzowi się na tyle spodoba gra u boku Messiego, że postanowi przedłużyć kontrakt z PSG. Nie bez powodu Carlo szybko zdementował plotki o CR7, a Real postanowił złożyć w końcu oficjalną ofertę. 160-180mln jest jak najbardziej optymalną kwotą za zawodnika tego kalibru, nawet z rokiem do końca kontraktu. CR7 też był z początku uważany za przepłaconego ;) Transfer Mbappe to także znak dla potencjalnych celów transferowych w przyszłym roku. Znak, że właśnie na poważnie zaczyna się nowy projekt i Real ponownie będzie walczył o najwyższe cele.

Transfer Halaanda też wcale tani nie będzie, bo klauzula Erlinga może wzrosnąć do 90mln, a Raiola wraz z jego ojcem zażyczą sobie horrendalnej prowizji. Do tego dochodzi ogromna pensja i większa konkurencja o tego zawodnika, bo wygląda na to, że City w tym okienku Kane'a nie kupi, więc za rok ruszą po Norwega. Z nimi nie będziemy w stanie rywalizować ekonomicznie. Już widzę te pomyje na Pereza, jeżeli za rok nie udałoby się ściągnąć żadnego z nich.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Alternative »

Ciekawie się robi. Ja na miejscu PSG bym to przyjął i ruszył po Halanda (albo Lewandowskiego, gdyby z transferem Norwega były problemy), a jednocześnie jeden groźny rywal na rynku transferowym zostałby wypłukany z kasy przez własną głupotę. Ale to zrobiłbym z punktu widzenia PSG i niejako w najlepszym interesie PSG.
Na miejscu Pereza teraz bym obgryzał pazury, aby PSG się uniosło jakąś pseudo-dumą i to odrzuciło, licząc na więcej, aby móc powiedzieć "próbowałem, nie chcieli negocjować". Aczkolwiek, na miejscu Pereza nie składałbym takiej oferty, tylko dogadał za te 160 mln euro inną gwiazdę (lub gwiazdy) i poczekałbym rok na Mbappe, któremu nie chodzi (tylko) o kasę, bo inaczej tematu nie byłoby wcale już dawno.

Ciekawe, czy Perez spadnie na cztery łapy, czy też 2 lata po zapłaceniu 100 mln euro + zmienne za gościa z rocznym kontraktem przyjdzie mu płacić 160 mln euro za gościa z jednorocznym kontraktem.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Wolf »

Po pierwsze to rok w futbolu to strasznie długi okres czasu. Wiele się może zmienić. Taki przykład spoza sportu, ale zawsze w takich sytuacjach kojarzą mi się wybory w Stanach z końca wieku Bush kontra Gore. Był wątpliwości z liczeniem głosów, ale finalnie Gore odpuścił i większość mediów była zgodne, że taki ruch to duży krok po zwycięstwo w następnych wyborach. Tylko po drodze był 11 września, który zmienił wszystko i Bush wygrał drugą kadencję w cuglach. Tu jest podobnie. Może się wiele zdarzyć, łącznie z faktycznym odpaleniem tria Mbappe-Neymar-Messi i wygraniem przez PSG LM. Ponadto obecnie z taką ofertą jesteśmy sami. Jeżeli będą to negocjacje z wolnym zawodnikiem to konkurencja może być też większa.

Po drugie porównywanie tego z Bale'm czy Hazardem to nieśmieszny żart. Uważać Bale za nietrafiony transfer to trzeba mieć klapki na oczach i patrzeć tylko przez pryzmat ostatnich dwóch lat. Jego wyczyny z tego okresu też mi się nie podobają, ale facet zrobił wiele dla tego klubu i jakby na to nie patrzeć jest legendą tego klubu i jednym z autorów 3xLM z rzędu. Błędem mogło być przedłużenie kontraktu w 2016 do 2022 a nie sam transfer. Z kolei Hazard paradoksalnie jest dowodem na to, że właśnie warto zapłacić wcześniej więcej. Zamiast zapłacić 160 czy 200 w 2018 i mieć go w topowej wersji zapłaciliśmy 100 rok później i na tą wersję do tej pory czekamy. Na porównania do Jovicia czy Brazoli to szkoda strzępić ryja.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Kylian Mbappé

Post autor: kabanog »

Ten wywiad Leonardo to jest taki rak, że zaraz wyląduję na onkologii. Pierwsze co mnie uderza, to to, że oni żyją w przekonaniu, że pieniądze załatwią wszystko, tylko odpowiednia ilość jest potrzebna. Druga sprawa hipokryzja. Z jednej strony mówi, ze Mbappe obiecał, że nie odejdzie od nich za darmo, jednak potem twierdzi, że jak oni mogli mu obiecać odejście w 2021. Nie oddamy go za 160mln bo mamy jeszcze Monaco do spłaty xDDDDDD. Ten fragment to jest jakiś mem. Najpierw kurwi na hiszpańskie media, a potem jego informacje na temat finansów Realu skąd bierze? A no z tych mediów. "Widzieliśmy wiele informacji, że oni nie mają pieniędzy, że Real ma długi. Nie mogę tego potwierdzić, ale tak mówiono."
tayron36
Posty: 106
Rejestracja: czw cze 17, 2021 7:57 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: tayron36 »

Ja w tym wywiadzie widzę panikę i odwołanie do sumienia Mbappe, że nie odejdzie za darmo. No i właśnie, jak kabanog powiedział - "ale jak mogliśmy mu obiecać transfer w 2021?". To się kupy nie trzyma. Obiecał, że nie odejdzie za darmo, a nie, że przedłuży kontrakt. No to ma okazję wypełnić obietnicę, nawet jutro 8-) Wywiad odbieram jako panikę.

A i też się zgodzę, że rok w piłce to dużo. Chociażby Messi rok temu zdecydowanie chciał odejść, przez rok zmienił zdanie. Wiem, że ekonomicznie najlepiej by było wyjebać kasę na Erlinga i wziąć Kyliana za darmo, ale to chyba też nie jest koncert życzeń. Jest możliwość, to brać.
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 637
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Kylian Mbappé

Post autor: madridcampeon »

Wychodzi na to, że są skłonni sprzedać, ale wyłącznie z około 200 baniek. Gorszych ofert nawet nie ma sensu składać.

Tak jak pisałem - ofert typu 150 to nawet nie będą czytać. Zaproponować 180+20 łatwych do zrealizowania zmiennych (typu 10 mln jeśli strzeli co najmniej 5 goli i drugie 10 jeśli zaliczy co najmniej 5 asyst) i może się uda jakoś dojść do porozumienia krakowskim targiem. Bo o ile dobrze rozumiem, to teraz ich stanowisko brzmi "dajcie 215", skoro chcą 180 i jakichś rzekomych 35 dla Monaco.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1722
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Goldschmidt »

Największa beka nie wiem czy z Leonardo czy z ludzi łykających narrację o dobrych relacjach Realu z PSG.

Czekam na Lewandowskiego, Cristiano i Pogbę za rok.
ODPOWIEDZ