Jude Bellingham

Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Jude Bellingham

Post autor: Krul »

Predzej czy później temat Anglika się pojawi w kontekście naszego klubu. Poki co krążą plotki o 2023 roku ale czas pokaże.

Jude już dziś jest topowym pomocnikiem, który jest pewnym punktem Borussi. Jednak jak wiemy, BVB są chętni do sprzedaży swoich gwiazd i pewnie nie będzie problemu, aby go wyciągnąć. Oczywiście, wszystko kwestia pieniędzy.

Jak zapatrujecie się na Anglika u nas? Środek Valverde - Cama - Jude + Tchouameni. Matko jedyna :krzyk:
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: Gondola. »

Naturalne następstwo Modricia. Trudno powiedzieć, gdzie jest jego sufit, bo ma dopiero 18 lat, ale na pewno jest to duży talent, już grający w reprezentacji Anglii i stanowiący ważne ogniwo BVB. Bierzemy go w 2023.
Awatar użytkownika
Rio
Posty: 89
Rejestracja: wt mar 15, 2022 5:06 pm
Lokalizacja: Kraków / Rzeszów
Kontakt:

Re: Jude Bellingham

Post autor: Rio »

Wszystkich nie weźmiemy. Bedziemy mieli (jeżeli przyjdzie ten drugi) Camavinga-Tchouameni-Valverde, już można przeczytać że jeżeli Tchou idzie do nas to Liverpool będzie chciał Jude'a ;)
:ptak:
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: Gondola. »

Ornstein, Cortegana i Honigstein piszą, że mimo pozytywnych rozmów z Bellinghamem i jego otoczeniem, wysoko postawione osoby w Realu nie wierzą w powodzenie tego transferu ze względu na zaporową cenę. BVB ma żądać 150 milionów euro.

Jeśli te doniesienia okażą się prawdziwe, moim zdaniem nie powinniśmy forsować tego transferu za wszelką cenę i godzić się na finansowe warunki Borussii. Być może lepszym wyjściem byłoby poszukanie innych opcji wzmocnienia pomocy, niekoniecznie z piłkarskiego świecznika - spróbować powtórzyć genialny numer z wyciągnięciem Camavingi za 30 milionów euro. Nie mówiąc o tym, że nie musimy działać pod presją czasu, kupno pomocnika - przy założeniu, że Modrić i Kroos decydują się kontynuować swoje kariery w Madrycie - nie jest na czele listy priorytetów, w przeciwieństwie do np: boków defensywy czy napastnika. Podstawowymi elementami układanki w środku pola jest nasza trójka młodych talentów: Czumeni, Valverde i Camavinga. Jeśli klub przedłuży kontrakty Ceballosa, Modricia i Kroosa, wzmocnienia do drugiej linii będzie można spokojnie poszukać w 2024 roku.

Swoją drogą, dobrze pasującym dodatkiem do naszej pomocy byłby teraz Odegaard. W dłuższej perspektywie byłby tym, czego potrzebujemy po odejściu Modricia i Kroosa.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: lukexpl »

W takiej zaporowej cenie obecnie nikt go nie kupi. LFC też tyle nie wyłoży, a Chelsea się już obłowiła. United raczej będzie miało inne cele transferowe. Chyba jedynie City mogłoby tyle wyłożyć, ale zdaje się, że też mają swoje problemy z FFP. Przypuszczam, że szykuje się licytacja z BVB i telenowela do ostatniego dnia okienka.
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: Clif »

Znajdą się jakieś petrodolary na Jude'a, więc nie łudziłbym się że nie będzie chętnych za taką cenę.
Ale wydaje mi się że to jednak zależy od samego Bellinghama. Jak będzie chciał tu przyjść to się dogadają z Borussią. Watzke i Florek mają dobre relacje, trzeba mieć w pamięci też, że jak mamy z kimś dobre relacje to dajemy im piłkarzy często w promocji: James do Bayernu np., Cebula i Odegaard do Arsenalu, wypożyczenia Carvajala, Odriozoli, Kubo, sama Borussia miała Reiniera. To też jest jakiś argument.

Imo jeśli rozbije się o kasę to dla zawodnika nie dla klubu. Tutaj Florek jest pryncypialny i licytować się na pensję nie będzie.
κύριος Ἰησοῦς
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: Alternative »

lukexpl pisze: czw lut 23, 2023 6:39 pm Chyba jedynie City mogłoby tyle wyłożyć
City, Newcastle, Arsenal i United (zwłaszcza jak zdążą ze zmianą właściciela) mogą taką kasę wyłożyć od ręki. Z tych 4 ekip tylko City jest na świeczniku z uwagi FFP.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: minusek »

Paryż.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: Alternative »

Też, ale to jednak słaba liga i nie wiadomo, czy Bellingham będzie chciał zamieniać Bundesligę na Ligue 1.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: minusek »

Nie wiem, ale szejki pewnie spróbują. Al-Khelaifi:
– Ekscytacja wokół Bellinghama? Cudowny zawodnik, co za gracz! Szczerze, Anglia ma szczęście, że go posiada. To jeden z najlepszych graczy na mundialu. Jest wspaniały. Widzisz, że to jego pierwsze mistrzostwa świata, ale jest spokojny, zrelaksowany i pewny siebie. Jest wspaniały.

– Czy chcę, żeby PSG po niego ruszyło? Każdy go chce, nie będę tego ukrywać [śmiech]. Jednak trzeba zachować szacunek. Jest w swoim klubie i my to szanujemy, więc jeśli będziemy chcieli z nim porozmawiać, to zgłosimy się najpierw do jego klubu.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Jude Bellingham

Post autor: kabanog »

Jak nie ma sensu szarpać się o niego za 150mln? Gdybyśmy rozmawiali o 100 za Enzo to bym krzyczał, że nie. 150 za Jude'a warto wyłożyć ponieważ jest to talent generacyjny. na kolejne ponad 10 lat, ba 15 lat. W szczególności, że ktoś pisał, że Real w tym oknie "musi" wydać 400mln ze względu na podatki.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: minusek »

Rozwiniesz o co chodzi z tymi podatkami?

100 ze Enzo krzyczałbyś nie, a chłopak odmienił Argentynę, wygrał z nią MŚ, po czym do Chelsea wszedł z buta (na tyle, na ile widziałem urywki meczów). eltacondedios miał dobrego nosa.

Cena za transfer Judy to jedno, pytanie ile zażyczy sobie w kontrakcie i czy będą ekipy, które na to pójdą.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Jude Bellingham

Post autor: kabanog »

Kurde o tych 400mln miałem napisać, że "podobno", po prostu ktoś na DC tak rzucił, że jeżeli nie wydamy coś koło 400mln, to trzeba będzie po prostu ten podatek zapłacić, ale absolutnie żadnych szczegółów nie znam.

Enzo moim zdaniem jest w chuj przehajpowany, i nawet nie wiecie jak się cieszę, że on tutaj nie przyjdzie. Nie wiem, pewnie się nie znam na piłce, ale absolutnie na mundialu nie widziałem nic takiego co byłoby warte takich pieniędzy, nie wiem w jakim aspekcie on jest wart takich pieniędzy. Jak dla mnie on zagrał 1 bardzo dobry mecz, reszta mocno przeciętna czy po prostu dobra, ale nie wybitne. Plus to jest mundial tam zweryfikowani przez rynek Martinez czy Acuna byli hajpowani na topów, a widzimy gdzie i jak grają na co dzień. Plus Jude jest 2 lata młodszy i 2 lata gra na najwyższym poziomie, a Enzo pół roku. Plus nie lubię tych aroganckich argetyńczyków.

I to co piszę na DC. Jestem zdania, albo bierzemy top, albo szkółka. Wybitnych albo szkolimy. Teraz za dobrych zawodników, płacisz jak za top, a otrzymujesz poziom Asensio, czyli fajna opcja na wejście na podmęczonego zawodnika, ale titularem nigdy nie będzie, a koszt to 100mln.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: Sandman »

kabanog pisze: ndz lut 26, 2023 7:24 pm Jak nie ma sensu szarpać się o niego za 150mln? Gdybyśmy rozmawiali o 100 za Enzo to bym krzyczał, że nie. 150 za Jude'a warto wyłożyć ponieważ jest to talent generacyjny. na kolejne ponad 10 lat, ba 15 lat. W szczególności, że ktoś pisał, że Real w tym oknie "musi" wydać 400mln ze względu na podatki.
Kompletnie nie oglądam Borussi, nie chcę też sugerować się kompilacjami na YT, a zatem pytanie: czy on rzeczywiście jest aż tak dobry, czy zapowiada się aż tak wybitnie, żeby zapłacić 150 mln?
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: Sandman »

Jeśli rzeczywiście jest tak dobry jak się o nim mówi, i jeśli da się go teraz wyciągnąć z Borussii, to dobrze się dzieje, jeśli kupujemy. Luka i Toni za rok odchodzą, a w to lato mogłyby go podkupić jakieś kluby z Premier Leauge.

Bellingham, Camavinga, Valverde, Tchouameni, Ceballos i póki co Lukita i Kroos. Wygląda to naprawdę mocarnie. Jestem ciekaw jak będzie wyglądała rotacja nimi wszystkimi.
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
Awatar użytkownika
Zedd.
Posty: 61
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:43 pm
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Jude Bellingham

Post autor: Zedd. »

Nie wiem co o tym transferze myśleć.
Z jednej strony są pozycje, które wymagają pilniejszego doinwestowania niż środek pola. Z drugiej jak Jude trafiłby teraz do Anglii (City) to byśmy go już nie wyrwali.
Pozostaje czekać na inne informacje, tym bardziej na oficjalkę, ale co mi się w Bellinghamie mega podoba (pomijając kwestie piłkarskie) to fakt, że gość w wieku 18 lat wyjechał do Bundesligi. O wiele chłodniej bym na niego patrzył, gdyby to był transfer bezpośrednio z Premierczips, tutaj jednak na pewno duży plus za zmianę otoczenia w tak młodym wieku i teraz (potencjalnie) kolejny krok.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: Goldschmidt »

Trzech pomocników o podobnej charakterystyce.
Ciekawe którego z nich Carlo permanentnie przyspawa do ławki w nadchodzącym sezonie.

Niemniej jednak dobrze że cokolwiek się dzieje.
Teraz jeszcze pozycje na które transfery są musem a nie luksusem i będzie może lepiej.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: lukexpl »

Może da się go przerobić na PO?
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Jude Bellingham

Post autor: Gehu »

Przenosimy kuuuurwa. Troch\e jaranko jest :D
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: Sandman »

I mamy pierwszego galactico tego okienka. Strasznie się nie mogę doczekać, żeby zobaczyć go w akcji.
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: lukecik »

U mnie umiarkowana podjarka. Chyba na palcach jednej ręki można policzyć mecze BVB, które oglądałem w ostatnich latach i więcej o nim wiem na podstawie relacji innych osób, niż na bazie własnych obserwacji. Kupę siany płacimy za bądź co bądź 19latka, a wymagania i oczekiwania co do niego będą ogromne. Tu nie będzie powolnego wprowadzania i dużo cierpliwości, jak to było w przypadku Camavingi, tylko będzie musiał wejść do drużyny z buta i od razu zacząć się spłacać.
Trzymam kciuki, aby mu się udało i żeby wkrótce dołączył do niego jego kapitan z reprezentacji.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: Para Siempre »

Wszystko wskazuje na to, że jeśli zdrowie dopisze to będzie kozak na 10-15 lat. Oczywiście ryzyko jest, ale imho mniejsze niż za 16-letniego Endricka. Dobry ruch, środek praktycznie przebudowany.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: Goldschmidt »

:cwaniak:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: Goldschmidt »

Yup, starczyła jedna konferencja bym się zakochał.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Jude Bellingham

Post autor: lukecik »

Zakochałem się. <3
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
ODPOWIEDZ