Paul Pogba

Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Paul Pogba

Post autor: Para Siempre »

Valverde rozumiem w twoich (i jak się okazuje nie tylko) oczach ma łatkę zapchajdziury i człowieka od przerzucania węgla zamiast pełnoprawnego zastępstwa Luki Modricia na kolejne 5 lat?
Czyli kto w środku ma grać w przyszłym sezonie, oprócz Case, Kroosa i Fede? Blanco i Ceballos? Asensio w środku? Przedłużamy Isco? Tak czy owak potrzebujemy topowego grajka do środka, nawet gdy Modrić przedłuży (a według mnie tak zrobi)
jw - powodzenia w zastępowaniu Modricia kimkolwiek. Szczerze.
Będziemy grać w 10 zawodników po odejściu Modricia, czy jednak kogoś do pomocy trzeba sprowadzić? :ptak:

Luka według mnie przedłuży na jeszcze jeden rok. Nie zrezygnował z reprezentacji, więc za rok Mundial i ograniczona rola w Realu. Czwórka Case, Blanco, Fede, Kroos jest wyborna. Przy braku odzyskania Isco, przy zawodzącym Asensio (który podobno przymierzany jest do środka) potrzebujemy kogoś na poziomie 1 składu, żeby Modrić mógł spokojnie odejść po sezonie. Szczególnie, że Kroos też będzie mocniej rotował z sezonu na sezon. Być może nie jest to transfer niezbędny (dlatego w kontekście płatnego transferu nie mówiło się o nim wiele) - ale jest to transfer, który nas wzmocni - więc za darmo (za bonusy) to uczciwa cena.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Paul Pogba

Post autor: lukecik »

Goldschmidt pisze: pn sie 16, 2021 10:09 am Valverde rozumiem w twoich (i jak się okazuje nie tylko) oczach ma łatkę zapchajdziury i człowieka od przerzucania węgla zamiast pełnoprawnego zastępstwa Luki Modricia na kolejne 5 lat?
Jak Valverde może być zastępstwem dla Modricia? Przecież to piłkarz o zupełnie innej charakterystyce.
Ciekawe że z jednego posta w którym 'może przypomina trochę Pogbę' van de Beek stał się w drugim 'odpadem' United.
Chodziło mi o charakterystykę, nie o umiejętności. Z grona które wymieniłeś, Goretzka i VdB mają do Pogby najbliżej, reszta to zupełnie inny profil. No i napisałem "może trochę". Jović trochę przypomina Van Nistelrooya. I co z tego, skoro dzieli ich przepaść?
Goldschmidt pisze: pn sie 16, 2021 10:09 amTak, zawodnicy nie grający w pierwszym składzie United są w stanie grać lepiej gdzie indziej, podobnie w Realu. I vice versa.
Gdzie indziej pewnie tak, ale nie u nas. Powinniśmy mierzyć jednak wyżej niż gwiazdki ligi holenderskiej, które grzeją ławę w mocniejszej lidze niż holenderska. Może mógłby być dla nas opcją, z braku laku i gdybyśmy byli przyparci do muru. Ale jest okazja wziąć cracka, to trzeba brać cracka. Ja już rzygam tymi młodymi, zdolnymi, obiecującymi. Nakupowaliśmy ich hurtowo i albo nie ma z nich żadnego pożytku, albo jest sporadyczny. Trzeba w końcu jebnąć pięścią w stół po tych kilku latach posuchy.
Gwoli ścisłości - byłeś przeciwko prawie domkniętemu zakupowi rok temu jak mniemam?
Tak, byłem przeciw. Zacytowałbym, ale forum, hehe, nie działa. Z tamtego Ajaksu, który nas rozklepał, widziałem u nas tylko De Ligta i ewentualnie Ziyecha.
jw - powodzenia w zastępowaniu Modricia kimkolwiek. Szczerze.
Wydawało mi się, że tak to działa, że jeśli piłkarz y odchodzi z klubu, a wypadałoby mieć kogoś, kto wejdzie w jego buty, to się próbuje kogoś takiego znaleźć. Co proponujesz? Grać trzema drwalami w środku pola czy mieszanką drwal + b2b? Tercet Ndidi-Ndombele-Casemiro nie brzmi zachęcająco, nawet jeśli za jednego z nich wstawi się Valverde.
Ja jestem zdania, że potrzeba nam dyrygenta w środku pola, kogoś od prostopadłych piłek, nieszablonowych zagrać, strzałów z dystansu i rozrzucania piłek. Kogoś mobilniejszego niż Kroos, który z każdym sezonem gra jakby trochę głębiej. To wszystko Pogba ma, a dochodzi u niego jeszcze dobra gra głową + naprawdę gość potrafi harować dla drużyny. Kwestia tego, żeby miał odpowiedni bat w osobie trenera, który go do tego zmusi. Jakoś mnie nie dziwi, że w United tylko w pojedynczych meczach gra tak, jak grał w Juventusie czy w reprezentacji.
Jasne, cieszy mnie, że przyznajesz że głównym powodem interesowania się tym zawodnikiem wobec tego jest jego cena.
Wszyscy tutaj liczymy na transfery Mbappe i Haalanda, żeby nasz bieda atak wreszcie jakoś wyglądał. Zakładając, że oba te transfery się powiodą, pochłoną kupę kasy. Myślisz, że będzie nas wtedy stać na łatanie dziur na innych pozycjach? Modrić odejdzie i zacznie się pierdolenie, że to teraz szansa dla Ceballosa, że może warto przedłużyć kontrakt z Isco albo postawić na Reiniera, boję się, co jeszcze zaczną wymyślać. Nawet jeśli kogoś znajdziemy na rynku to będzie trzeba kilkadziesiąt baniek rzucić. 100 baniek na Pogbę by się nie znalazło, bo są inne potrzeby, ale skoro trzeba mu dać tylko za podpis, co wyjdzie na pewno taniej, niż transfer gotówkowy z klubu (zakładając teoretycznie, że Paryż mu nie rzuci 100 baniek na stół, te chore pojeby są do tego zdolne), to czy nie jest to czynnik zachęcający? Wiadomo, że przy naszych obecnie większych brakach kadrowych niż środek pola, te 100 baniek na transfer Pogby by się nie znalazło, ale za free grzechem byłoby nie skorzystać. Tym bardziej, że po sezonie Isco, Marcelo czy Bale sporo $$ z budżetu płacowego zwolnią.

Przecież gdyby Goretzka i zwłaszcza Rudiger mieli kontrakty dłużej niż do 2022, to nawet by się nikt na ich temat w naszym kontekście nie zająknął.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Paul Pogba

Post autor: lukexpl »

minusek pisze: pn sie 16, 2021 10:56 am Więc pytanie czy byłby w stanie przez dłuższy czas wykazać totalne zaangażowanie?
Pewnie nie, dlatego PSG jest dla niego idealnym miejscem. W lidze będzie mógł grać na totalnej wyjebce, a w LM na te kilka najważniejszych meczy się zepnie i pokaże klasę. Co jak co, ale grając w Juve też miał ogórkową ligę. PL to już jednak zupełnie inny poziom.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Paul Pogba

Post autor: Goldschmidt »

lukecik pisze: pn sie 16, 2021 11:29 am Jak Valverde może być zastępstwem dla Modricia? Przecież to piłkarz o zupełnie innej charakterystyce.

Chodziło mi o charakterystykę, nie o umiejętności. Z grona które wymieniłeś, Goretzka i VdB mają do Pogby najbliżej, reszta to zupełnie inny profil. No i napisałem "może trochę". Jović trochę przypomina Van Nistelrooya. I co z tego, skoro dzieli ich przepaść?
Kto powiedział, że konieczny jest piłkarz o jego charakterystyce?
Kto przed Modriciem był piłkarzem o charakterystyce Modricia?
Gdzie indziej pewnie tak, ale nie u nas. Powinniśmy mierzyć jednak wyżej niż gwiazdki ligi holenderskiej, które grzeją ławę w mocniejszej lidze niż holenderska. Może mógłby być dla nas opcją, z braku laku i gdybyśmy byli przyparci do muru. Ale jest okazja wziąć cracka, to trzeba brać cracka. Ja już rzygam tymi młodymi, zdolnymi, obiecującymi. Nakupowaliśmy ich hurtowo i albo nie ma z nich żadnego pożytku, albo jest sporadyczny. Trzeba w końcu jebnąć pięścią w stół po tych kilku latach posuchy.
To dobrze się składa skoro wszyscy z wyeksportowanych zawodników tego Ajaxu nie grzeją ławy, poza VdB którego kupili jako luksusowego rezerwowego na czarną godzinę.
Wydawało mi się, że tak to działa, że jeśli piłkarz y odchodzi z klubu, a wypadałoby mieć kogoś, kto wejdzie w jego buty, to się próbuje kogoś takiego znaleźć.
No klasyka gatunku.
Barca to dopiero ma przejebane skoro ktoś musi wchodzić w buty Leo.
Może daj znać kiedy możemy zaprzestać rozmów o tym jak nikt nie wszedł w buty Cristiano ;)
Co proponujesz? Grać trzema drwalami w środku pola czy mieszanką drwal + b2b? Tercet Ndidi-Ndombele-Casemiro nie brzmi zachęcająco, nawet jeśli za jednego z nich wstawi się Valverde.
Nie zaproponowałem tego tercetu.
Zależy od tego co się chce grać. Jeżeli ktoś preferuje zamordyzm i dobieranie piłkarzy do 4-3-3 z rolami które muszą przypominać dynamikę CKM 16/17 to projekt nigdy nie pójdzie do przodu. Zresztą nawet wtedy, gdy trio było w historycznej formie ogrom gry i zagrożenia powodował z lewej strony Marcelo w sposób który w historii udał się chyba z podobnej pozycji tylko Daniemu Alvesowi. W identyczny sposób myślało wielu kibiców United, którzy od dawna przyspawali sobie w głowie Pogbę do lewego-środka pomocy z konkretnymi rolami i zadaniami, i się dziwili czemu to nie do końca działa.
Na ten moment i odnośnie konkretnej kwestii Pogby zupełnie nie jestem przekonany do sprowadzania go za darmo argumentując ten ruch przede wszystkim ceną. Gość jest niereformowalnie nierówny. Zwyczajnie wkurwia w długim terminie. Do tego ma 28 lat i nawyków nie zmieni. Jeśli ktoś od niego oczekuje liderowania to wypada tylko parsknąć śmiechem. Jeżeli okresami apatii i zwyczajnej kaszany irytuje tu co poniektórych Benzema to Pogba będzie rozwiązaniem analogicznym do sześcianu, ale w gorszym dla zespołu miejscu na boisku, bo o ile patelnie Karima i reszty można wyciągnąć na 0 z tyłu i liczyć na główkę Casemiro, tak złego okresu Pogby nie przykryje nic i eliminuje to kluczowy element kreowania sytuacji. Daleko mi do regularnego widza United, ale przyjściem przed Bruno wyraźnie poprawiali defensywę i to przez brak decydującego elementu w grze ofensywnej, za którą odpowiedzialny był głównie Pogba, nie byli w stanie zrobić kroku naprzód.

Paul od sezonu 16/17 gdy wygrali Ligę Europy ma kolejno 4, 10 (+ Mundial w Rosji), 9, 4 (sezon okraszony kontuzjami) i 3 asysty grając tego fantastycznego 'dyrygenta'. Jego występy w LM należy przemilczeć. Ciekawe że od turnieju, za który sam go wówczas chwaliłem i też się na niego nabrałem, wrócił do typowej dla siebie gry w kratkę i sami fani United mają wyjebane czy podpisze czy zostanie. W samym meczu z Leeds gdzie wykorzystał krater w środku pola miał więcej asyst niż przez cały poprzedni ligowy sezon i oczywiście temat musiał wrócić. Nie dziwię się.

Co proponuję? Olać tego zawodnika, bo pomimo że sufit może mieć wyżej niż inni, on regularnie pokazuje że nie jest w stanie go sięgnąć. Okno strzelone Szwajcarii i jego nastawienie tuż po jest absolutną kwintesencją Paula Pogby jako piłkarza.

A z konkretnych alternatyw? Jeśli decydujemy się na 4-3-3 i grę z jednym konkretnym zawodnikiem na szpicy to priorytetem nie jest dyrygent a odważny skrzydłowy. Vinicius, tylko trafiający z metra do siatki. Ktoś o profilu Di Marii, ale niekoniecznie aż tak elastyczny, powiedzmy Chiesa. Jeżeli chodzi o kogoś bardziej 'do wyjęcia' to interesowałbym się, w najbardziej hardkorowym przypadku, Salahem, ale jestem świadom że Liver się raczej nie zgodzi na mniej niż 60M pomimo jego chęci odejścia do Hiszpanii, a więcej po wpłaceniu kasy za Haalanda nie uzbieramy, a także nie mamy miejsca na te 4 ogromne kontrakty. Jeżeli natomiast City zechce sprzedawać w przystępnej cenie to być może Bernardo Silva?
A Valverde i Blanco są absolutnie wystarczającymi zawodnikami by ofensywa działała sprawnie jeżeli mamy kompetentnych zawodników wykonujących dobre wybiegi do piłki, oraz napastnika który się z nimi rozumie. Mbappe na pewno to u nas poprawi.
Ndidi jest świetnym zawodnikiem poruszającym się bardzo dobrze między liniami. W zeszłym sezonie zanotował więcej asyst niż Pogba mając mniej ofensywny profil oraz zagrał lepiej w spotkaniach na szczycie (przynajmniej tych które obejrzałem) w porównaniu z Paulem. Uważam że zespołowi pomaga o wiele bardziej niż Pogba i mógłby u nas grać zamiast Casemiro lub jako gracz do rotacji w trójce. Przywołany przez mnie Ndombele z kolei jest bardziej wątpliwy i to u niego można się martwić o gen lenia, który musi być zbalansowany przez odpowiedniego trenera.
Ostatecznie uważam, że na sezon 22/23, jeżeli rzeczywiście Odegaard jest skazany na porażkę przez panujący reżim, to powinniśmy celować w tercet CKF jako podstawę, dokupić pracowitego zawodnika o charakterystyce Donny'ego (albo zobaczyć czy takim będzie Ceballos, chuj wie co z nim będzie w tym sezonie) i Camavingę, oraz zobaczyć czy do czasu następnego lata coś ma do zaoferowania Blanco. Jeżeli tak, to żaden Pogba nie jest potrzebny. Jestem też o wiele bardziej optymistycznie nastawiony do wcześniej wspominanej sytuacji gdzie w środku przed duetem pomocników operuje Eden, bo wg mnie po kontuzji kostki i z biegiem czasu ten gość będzie tracić przyspieszenie i na skrzydło JUŻ TERAZ jest za wolny, ale w środku gdzie przydatna będzie jego technika użytkowa może być o wiele lepszy. Nawet po pierwszym meczu tego sezonu widać, że Carlo ma w dupie czy na środku do wykańczania akcji będzie on czy Benzema i jeżeli pogodzimy się z nim jako wolnym elektronem, to jest szansa że będzie to wyglądać OK.

Jeśli po okienku 22/23 będziemy mieć skład podchodzący pod:

--------------------------------------------Courtois----------------------------------------
Carvajal/Lucas------Militao/Nacho--------------Nacho/Alaba------Alaba/Mendy/Miguel
---------------------Fede/Blanco------------------Case/Camavinga-------------------
-------------------------------------Eden/Modric/Kroos/(Asensio/Odegaard)---------------------------------
Bernardo/Mbappe/Rodrygo--------(Haaland)/Benzema-----------------Mbappe/Vinicius/Rodrygo


to raczej nie będę narzekać.
Przecież gdyby Goretzka i zwłaszcza Rudiger mieli kontrakty dłużej niż do 2022, to nawet by się nikt na ich temat w naszym kontekście nie zająknął.
Otóż to. Jeśli klub będzie robić z siebie osłów bez pomysłu na zespół i udawać, że każdy bez wyjątku zawodnik, któremu akurat kończy się kontrakt, z doświadczeniem w większym klubie, powinien być na naszym radarze, to przyszłość adekwatnie to zweryfikuje.
W sumie tych wspominek o Rudigerze też nie rozumiem. Mamy Militao i Nacho, a Rudi ma charakterystykę jeźdźca bez głowy o czym czytałem na dłuuuuuuuuugo przed wylaniem Lamparda.
Kluczem jest mieć jakiś odgórny pomysł na zespół, a nie brać okazje z markowych klubów tylko dlatego że się nadarzają.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Paul Pogba

Post autor: lukecik »

Goldschmidt pisze: pn sie 16, 2021 1:17 pm Kto powiedział, że konieczny jest piłkarz o jego charakterystyce?
Kto przed Modriciem był piłkarzem o charakterystyce Modricia?
No dla mnie to logiczne, że przynajmniej jeden środkowy pomocnik o ofensywnej charakterystyce powinien grać. Zidane, Guti, Sneijder, VdV, James, Isco, pewnie o kimś jeszcze zapomniałem. Lepiej lub gorzej wywiązywali się z zadań bycia ofensywnym liderem w środku pola. Nie musimy znaleźć klona 1 do 1, potrzebny jest ktoś, to siądzie na kierownicy i nie obsra zbroi. Dla mnie kimś takim jest Pogba, a że chłop ma nomen omen czarny PR i mnóstwo łatek przyklejonych, to inna sprawa. Wg mnie u nas by się odnalazł doskonale, ale tutaj nie ma co się przerzucać argumentami, bo każdy zostanie przy swoim. Jest tylko jeden sposób, aby się przekonać, kto ma rację. :D

Goldschmidt pisze: pn sie 16, 2021 1:17 pmNo klasyka gatunku.
Barca to dopiero ma przejebane skoro ktoś musi wchodzić w buty Leo.
Może daj znać kiedy możemy zaprzestać rozmów o tym jak nikt nie wszedł w buty Cristiano ;)
No hej, przecież o następcy Messiego to będziemy lata słuchać. Cristiano odszedł i też ktoś musiał wziąć na swoje barki strzelanie bramek, jakimś cudem coś wstąpiło w Benzemę i on wszedł w jego buty. Wiadomo, że nie z takim efektem, bo nie jest kosmitą jak CR, ale jednak. Jeśli przyjdzie Mbappe, to w jakim charakterze? Następcy CR, przecież o niczym innym nie będzie się pisać i niczego innego oczekiwać.
Goldschmidt pisze: pn sie 16, 2021 1:17 pmKluczem jest mieć jakiś odgórny pomysł na zespół, a nie brać okazje z markowych klubów tylko dlatego że się nadarzają.
Moim pomysłem, o czym piszę od kilku godzin, jest posiadanie ofensywnie usposobionego cracka w środku pola, zdolnego do dyrygowania grą. Lepszej opcji niż Pogbą nie widzę, dlatego mam nadzieję, że do nas trafi. Na samą myśl, że za rok w jednym okienku teoretycznie może przyjść trio: Mbappe, Haaland, Pogba, mam mokro w gaciach i chcę odpalać FM-a.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Paul Pogba

Post autor: Goldschmidt »

Próbuję zrozumieć, ale ni chuja nie mogę :D
Po co ci typ, który jest nieregularny, nie notował szczególnych występów w LM i patologiczne cechy swojego charakteru demonstrował nawet półtora miesiąca temu w meczu 1/8 finału tegorocznego Euro?
W jaki sposób człowiek, który także rzadko kiedy operuje po prawej stronie boiska, miałby 'wchodzić w buty' Modricia'?
Po co w ogóle szukasz zawodnika, który miałby być do tego zdolny skoro z góry wiadomo, że nikt nie da rady ani nawet się nie zbliży?
Dlaczego Fede miałby obsrać zbroję na pozycji którą opisałem przejmując część zadań jakie pełnił Luka?
Gdzie przy przyjściu tegoż zawodnika ma Fede grać?
Gdzie w tym całym misternym planie o Mbappe wbijającym do klubu i zajmującym (przypuśćmy) dowolną pozycję w ataku znajduje się Hazard i jaką pełni rolę jako 31 (w styczniu) letni zawodnik bazujący na technice?

IMO bazujesz na dogmatach i takiej.. popkulturowej ocenie zawodnika w danym momencie.
Mbappe, ma dwa główne sukcesy - pokazanie się w Monaco w bardziej przeciętnym towarzystwie, oraz momenty w Mundialu. Te sukcesy odniósł przed skończeniem 20 lat. Obecnie ma 22. Na przełomie 22-23 lat Cristiano rozjebał Premiership w pył i przywiózł LM. Mbappe zdołał w tym okresie zjebać niejedną piłkę meczową. Jeżeli ludzie nie będą temperować tego oczekiwania, że Mbappe to CR w czymś więcej niż marketing, to w mojej opinii srogo się zawiodą tempem w jakim przyjdzie mu poprawa, szczególnie że jest innym zawodnikiem, bazującym na tempie, zwinności, fizycznych atrybutach aniżeli technice. Zresztą przypomnij sobie jak pewna grupa się nastawiała na Hazarda i to jak to jego radosne podejście miało się zmienić na serio w Realu. Mbappe jest młodszy i dorośnie do pewnych rzeczy, o ile wmiesza się w mądre grupy. Pogba? Nie. Ale chętnie się pomylę.

I odpowiadając na post z samej góry, bo przegapiłem, ale niektóre kwestie i tak już poruszyłem
Para Siempre pisze: pn sie 16, 2021 11:26 amTak czy owak potrzebujemy topowego grajka do środka, nawet gdy Modrić przedłuży (a według mnie tak zrobi)
Nie potrzebujemy.
Napisałem wg mnie czemu.
A już na pewno nie potrzebujemy człowieka, który miałby wg ciebie
Czwórka Case, Blanco, Fede, Kroos jest wyborna.
być 3 czy 4 wyborem z kolei.
żeby Modrić mógł spokojnie odejść po sezonie.
Wyżej piszesz, że przedłuży. O którym ty lecie piszesz? 2023?
Szczególnie, że Kroos też będzie mocniej rotował z sezonu na sezon.
Czemu? W styczniu 32 lata. Przedłużył do 2023. Odszedł z reprezentacji cytując cele klubowe. Wspominał że nie chce grać dłużej niż do ok. 33 roku życia. Skąd pomysł że w być może ostatnim sezonie w piłce nożnej, albo przynajmniej w Realu, ma grać mniej?
ale jest to transfer, który nas wzmocni - więc za darmo (za bonusy) to uczciwa cena.
Niekoniecznie i wiąże się z ryzykiem że przyjdzie kolejna tępa dzida z długim kontraktem kasująca 12 netto rocznie do utylizacji po 2 latach.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Paul Pogba

Post autor: lukecik »

Dla mnie idealne zestawienie w środku pola to Casemiro, Kroos i Pogba. Mamy tutaj defensywnego pomocnika, cofniętego rozgrywającego i ofensywnego pomocnika kierującego grą. W obwodzie jeszcze znakomity b2b Valverde, obiecujący Blanco, a i może Modrić wcale za rok nie odejdzie, jeśli będzie się dobrze czuł. Trójka Kazek-Fede-Kroos ma dla mnie zbyt mało finezji. Musielibyśmy mieć z przodu kozackiego Hazarda, Mbappe i Haalanda, żeby to jakoś sobie odbić aczkolwiek ciągle mi brakuje kogoś, kto mógłby ten ofensywny tercet uruchamiać podaniami i wspierać również pod polem karnym. Tych wymogów nie spełnia wg mnie ani grający raczej głębiej Kroos, ani Fede, któremu brakuje wirtuozerii i nieszablonowości. To świetny b2b, ale nie rozgrywający.
Przy tej całej krytyce Pogby i tych wielu łatkach, które ma, że się nie stara, że ma humory itd, mam wrażenie że jest to przesadzona opinia. Tutaj by nie przeszło takie zachowanie, w Madrycie jest zupełnie inny klimat, a i nie byłby największą gwiazdą, na występki której można przymykać oko. Poza tym mam po prostu czutkę, której racjonalnie nie mogę wytłumaczyć, po prostu ją mam, że jeśli by tu przyszedł, to byłby z niego mega pożytek. :ptak:

Choć najbardziej bym się cieszył, gdyby moje słowa o Asensio, że powinien grać w środku pola jak niegdyś Di Maria, sprawdziły się i wówczas żaden transfer nie będzie potrzebny. Zakładam, ze od 4-3-3 nie będziemy odchodzić, więc jeśli Marco dalej będzie kopał się po czole, przy odejściu Isco i Ceballosa, nowy pomocnik będzie niezbędny.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Paul Pogba

Post autor: Goldschmidt »

lukecik pisze: pn sie 16, 2021 4:27 pm Tutaj by nie przeszło takie zachowanie, w Madrycie jest zupełnie inny klimat, a i nie byłby największą gwiazdą, na występki której można przymykać oko.
? No proszę cię :P
Przecież ludzie gnoją, trener sadza na ławie ale nie ma żadnej gwarancji, że zawodnik wyeliminuje lub zniweluje do minimum te cechy swojej osobowości. Niektórzy po prostu zakładają z góry, że każdy ma taką czy inną sinusoidę i nie kładą na sobie presji trzymając się kurewsko wysokiego standardu. Bale i Benzema nigdy nie byli największymi gwiazdami a mieli miesiące złej gry za które byli krytykowani - jednego trener sadzał i go tym motywował zbierając owoce tej decyzji, a drugi niezależnie od trenera grał, bo jego słabe momenty często dostrzegane przez postronne osoby przykrywali koledzy. To tak jak zakładać przed transferem Marcelo, że bierzemy i w Realu wyszkoli się w obronie do tego stopnia by klub nie musiał delegować zawodnika do asekurowania przede wszystkim jego strefy :D

Duet Kroos-Pogba mnie przeraża. To proszenie się o historyczny wpierdol od najlepszych zespołów Premier League tj. Chelsea, Liverpoolu, City. Lub Bayernu. Już sam Kroos budzi wątpliwości. Zresztą uruchamianie 31-letniego Hazarda podaniami, ech, marzenie ściętej głowy xD
Jestem przeciw. Jestem w stanie sobie wyobrazić że jako 'żołnierz Zizou' mógłby być z niego pożytek, ale do tej pory sądzę że gdziekolwiek grał na dłuższą metę pozytywy nie przeważały negatywów, za dużo brałby kasy którą można spożytkować lepiej, i zabierałby minuty zawodnikowi któremu ufam o wiele bardziej. Finezję można znaleźć gdzie indziej, bez zbędnej czutki i ryzyka.
tayron36
Posty: 106
Rejestracja: czw cze 17, 2021 7:57 pm

Re: Paul Pogba

Post autor: tayron36 »

Nie wiem, jakoś u mnie wizja Case - Fede - Pogba brzmi nieźle. DM, b2b + wirtuoz. Brakuje rozgrywającego, ale tutaj bliżej mi do Golda. Kroos i Pogba w środku mnie trochę przeraża. Pogba nie jest osłaniającym b2b, on potrzebuje osłaniającego (np. Fede). Każde zestawienie ma swoje wady, ale...

za darmo, Panie, to brać, potem kombinować jak to zestawić. Kroos długo pograć nie chce, Modric to już przy końcówce. A Pogba mimo swoich wad to jest top poziom.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Paul Pogba

Post autor: minusek »

tayron36 pisze: pn sie 16, 2021 6:04 pm Modric to już przy końcówce.
I tak już od 2 lat, a on nadal jest najlepszy. :)

Zgadzam się z Goldem w kwestii nie szukania na siłę drugiego Luki, a potem na siłę drugiego Toniego jako regulatora gry. Środek będzie po prostu inny, tak jak inny był z Khedira-Alonso i Ozilem, inny z Di Maria, jeszcze inny z CKM. Z Fede tez tworzy się coś innego, nie wspominająco wpływie ustawienia ofensywy.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Paul Pogba

Post autor: labeleq »

https://www.independent.co.uk/sport/foo ... 02949.html

600k€/tydzień

Raczej tego nie wyrównamy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: Paul Pogba

Post autor: Krul »

Zadne zrodlo to raz, dwa chuj w tę pensję. Transfer do Realu daje mu z miejsca bycie twarzą La Ligi.
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Paul Pogba

Post autor: lukexpl »

ABC donosi, że fichado od następnego sezonu :ptak:
El Dominik
Posty: 185
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:46 pm

Re: Paul Pogba

Post autor: El Dominik »

NIe zdziwiłbym sie. Floro szuka dobrych piłkarzy, którzy będą dostępni za darmo.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Paul Pogba

Post autor: kryspiano »

Jak takich szuka to nie weźmie Pogby
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: Paul Pogba

Post autor: Krul »

Tak jak zawsze go nie chciałem, tak teraz o nim marze. Jeszcze za darmo to coś pięknego.

Potrzeba nam obecnie jakiejś bomby marketingowej, debila z niebieskimi włosami, co na boisku ma pierwiastek magii. Pewnie w tym wątku będzie mnóstwo pierdolenia na niego, że człapie, że pajacuje, ale wiem ze będzie tez mnóstwo serduszek i „Pogboom” jak wpierdoli z 35 metrów Barcy.
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
Avadis
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:47 pm

Re: Paul Pogba

Post autor: Avadis »

Myślę, że może to być nasz "galactico pocieszenia", jak już Mbappe i Haaland podpiszą kontrakty z kimś innym. Teraz jeszcze dało się przekonać kibiców, że "w tym okienku nie kupujemy, bo za rok podpisujemy 4-5 gwiazd za darmo i Norwega w promocji", ale w przyszłe lato nie będzie się dało tego powtórzyć i jakoś trzeba będzie uspokoić fanów.
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Paul Pogba

Post autor: KarBar »

Już nie wiem co gorsze.
Ciągłe newsy że Mbappe to już już.
Czy posty z tym pesymizmem że za rok to i tak nic z tego nie będzie.
Plan na przyszłość bardzo możliwe że istnieje.
Nie da się tego zrobić teraz bo szejk Mbappe nie sprzeda, a Realu na Halanda obecnie nie stać i tyle w temacie.

Jak piłkarze będą chcieli tu przyjść to to zrobią, ale sam fakt łączenia na raz takich trzech nazwisk jak Mbappe, Haland i Pogba to już powinno dla każdego z nich brzmieć jak plan sportowy który powinien przynieść sukces.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Paul Pogba

Post autor: labeleq »

minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Paul Pogba

Post autor: minusek »

Avadis pisze: sob sie 21, 2021 11:48 am Myślę, że może to być nasz "galactico pocieszenia", jak już Mbappe i Haaland podpiszą kontrakty z kimś innym. Teraz jeszcze dało się przekonać kibiców, że "w tym okienku nie kupujemy, bo za rok podpisujemy 4-5 gwiazd za darmo i Norwega w promocji", ale w przyszłe lato nie będzie się dało tego powtórzyć i jakoś trzeba będzie uspokoić fanów.
Nawet tak nie pisz...
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: Paul Pogba

Post autor: TWL64 »

Sarcasm pisze: sob sie 21, 2021 9:47 am Tak jak zawsze go nie chciałem, tak teraz o nim marze. Jeszcze za darmo to coś pięknego.

Potrzeba nam obecnie jakiejś bomby marketingowej, debila z niebieskimi włosami, co na boisku ma pierwiastek magii. Pewnie w tym wątku będzie mnóstwo pierdolenia na niego, że człapie, że pajacuje, ale wiem ze będzie tez mnóstwo serduszek i „Pogboom” jak wpierdoli z 35 metrów Barcy.
A z Levante i Osasuną wpierdol bo Jaśnie Panu nie chciało się biegać a magia chwilowo nie zadziałała.
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
tayron36
Posty: 106
Rejestracja: czw cze 17, 2021 7:57 pm

Re: Paul Pogba

Post autor: tayron36 »

Jak wcześniej pisałem - za darmo to brać, potem się zastanawiać jak to połączyć. Koleś to bomba marketingowa + nowe Bernabeu + brak kasy za transfer to można dać lepszą pensję i prowizję dla Raioli. Nawet połączyć te prowizje z Haalandem. Jak Floro gada, tacy są paradoksalnie najtańsi, bo oni przyciągają hajs z kibiców.

Tutaj dalej się zastanawiam. Koło Fede i Casemiro Pogba może być zajebisty. Ma warunki, ma podanie i ma asekurację dwóch koksów. Wtedy może czarować i nawet trochę poczłapać ze słabszymi. Ale w tercecie np. Case Toni Pogba? Tutaj już nie ma miejsca na człapanie ze strony Pogby. Myślę, że ten środek i tak by rozpierdalał, bo by był różnorodny, Pogba i tak daje warunki w środku, ale zawsze z tyłu głowy zostaje, że w obronie czasem mógłby być elektryczny. Jednak środki w stylu Case Toni Isco też dawały radę, więc może za bardzo się martwię.

W każdym razie jestem bardzo na tak. On naprawdę jest świetny i tutaj jak jest możliwość to trzeba brać. Kiedyś byłem bardzo na nie, ale z czasem się przekonałem.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Paul Pogba

Post autor: Para Siempre »

Ma już 5 asyst.

Modrić w zeszłym sezonie miał 3 :ptak:
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: Paul Pogba

Post autor: Krul »

Brakuje mi bramek z daleka. Czasem Kroos coś tam po ziemi wkręci i tyle.
Myśle ze Pogba trochę by to zmienił, a w takich meczach jak dziś to czasem klucz.
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Paul Pogba

Post autor: eltacondedios »

Chwila dobrej gry i niektórzy zapomnieli jakim jest on rozkapryszonym pajacem, któremu zaraz odechce się grać na pół roku :lol: Niech sobie siedzi w Premier League albo idzie do PSG, to najlepsze miejsca dla niego.
ODPOWIEDZ