Antonio Rüdiger

Awatar użytkownika
Clif

Re: Antonio Rudiger

Post autor: Clif »

Coraz głośniej o ziomeczku, jeśli to się uda to czapki z głów przed Perezem - za darmola zamknie temat obrony na dobre kilka lat.
κύριος Ἰησοῦς
Gehu

Re: Antonio Rüdiger

Post autor: Gehu »

Kolejne źródło potwierdza brak zainteresowania. Szkoda - powinniśmy go wyjąć i mieć fajną opcję na środek obrony - z możliwości przesunięcia Alaby do środka/na lewą.

:pepe:
Awatar użytkownika
TWL64

Post autor: TWL64 »

Lepiej poszukać kogoś na prawą stronę, Lucas już prochu nie wymyśli, Carva nie wiem czy się wygrzebie z kłopotów bo do dwóch lat więcej go nie ma niż jest. Trzeci stoper owszem jest potrzebny ale chwilowo mamy inne problemy.
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
El Dominik

Post autor: El Dominik »

Jeśli nie on za darmo, to wziąłbym Pau Torresa, tak jak kiedyś Albiola. Może "siadnie". Bo Kounde za drogi.
Gehu

Post autor: Gehu »

Za Pau krzykną podobną kasę jak za Julesa. Co do prawej strony - to nie wymaga nawet komentarza, tam jest potrzebne solidne wzmocnienie.. czekaj czy my czasem nie oddaliśmy Achrafa za 40 baniek?
KarBar

Post autor: KarBar »

Wczorajszy mecz dokładnie pokazuje po co nam jeszcze jeden stoper na poziomie.

Alaba wypadł i zostaliśmy z Militao i Nacho. Hiszpan dźwignął temat, ale Militao i błędy i padał ze zmęczenia w dogrywce już bardzo. Mając takiego Rudigera pole do manewru jest spore. Szczególnie jeśli pożegnamy się z Marcelo i nie zainwestujemy w nowego lewego obrońcę.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
lukecik

Post autor: lukecik »

Tak sobie myślę, że jego transfer jest niemożliwy. To nie jest gość, który przyjdzie na ławkę, aby być stoperem nr 3 i grać wtedy, kiedy się pojawi okazja, jak Nacho. To nie jest zawodnik na ławkę, a na pierwszy skład, a wygląda na to, że nasz żelazny duet Alaba-Eder jest nie do rozbicia.

Mnie to zastanawia naprawdę, dlaczego nie idziemy po Azpilicuetę. Znakomity, doświadczony i kurewsko uniwersalny obrońca. Idealne uzupełnienie wg mnie, gdyż mógłby grać na każdej pozycji w obronie. Wtedy spokojnie Lucas mógłby dalej mieć miejsce w zespole jako prawy obrońca, a za Marcelo na stałe pewnie do drużyny wejdzie Miguel. Trzeba by się pożegnać tylko z Vallejo, co jest tylko formalnością.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Clif

Post autor: Clif »

Alaba mógłby pójść na lewą, wtedy spokojnie Rudiger mógłby grać z Militao na środku. Co byłoby też świetnym rozwiązaniem pod względem konkurencyjności bo Alaba rywalizujący zarówno na lewej z Mendym jak i na środku z Militao/Rudigerem sprawiałby że każdy z nich musiałby się spinać będąc naciskanym przez rywala.

Ale prawdą jest jednak, że raczej odpuściliśmy sobie gościa. Jest to do przeżycia, ale i tak pozostaje prawdą że 4ty stoper jest temu zespołowi niezbędny.
κύριος Ἰησοῦς
Awatar użytkownika
Goldschmidt

Post autor: Goldschmidt »

lukecik pisze: pt sty 14, 2022 2:33 pmMnie to zastanawia naprawdę, dlaczego nie idziemy po Azpilicuetę. Znakomity, doświadczony i kurewsko uniwersalny obrońca.
Na prawej nie wyrabia i poziom Chelsea spada o dwie klasy gdy musi tam zastępować Jamesa, ma 32 lata i ogólnie jest jak Piszczek po 2015, a raczej będzie chciał grać a nie grzać ławkę. Jak ktoś ma go brać to raczej Barka bo im też bliżej do gry trójką z tyłu niż nam.
Awatar użytkownika
lukecik

Post autor: lukecik »

Ja się nie dziwię, że spada o dwie klasy, skoro James był w takim gazie, jakby był hybrydą TAA i Robertsona. Czy by Azpilicuecie odpowiadała rola u nas to inna sprawa, ale zainteresować się nim powinniśmy i w razie braku jego chęci przyjścia do nas szukać innych rozwiązań. Na te chwilę wydaje się, że czwartym stoperem będzie ktoś ze szkółki, a więc w moim odczuciu będzie jeszcze słabiej niż z Vallejo, bo on przynajmniej jakieś doświadczenie ma, a i skillowo nie jest takim zerem, jakie się z niego robi. Jeśli on dostaje przez pół sezonu 10 minut czy tam mniej, to ile dostanie jakiś żółtodziub ze szkółki?
Clif pisze: pt sty 14, 2022 3:47 pm Alaba mógłby pójść na lewą, wtedy spokojnie Rudiger mógłby grać z Militao na środku.
Wydaje mi się, że o Alabie na lo trzeba zapomnieć, on już się tam nie widzi. Zresztą Mendy jest w tej chwili takim dzikiem, że szkoda by siedział na ławie, lepiej mieć ich obu na placu.
Clif pisze: pt sty 14, 2022 3:47 pmCo byłoby też świetnym rozwiązaniem pod względem konkurencyjności bo Alaba rywalizujący zarówno na lewej z Mendym jak i na środku z Militao/Rudigerem sprawiałby że każdy z nich musiałby się spinać będąc naciskanym przez rywala.
To fajnie brzmi, ale tylko w teorii. To tak jakby Mbappe miał rywalizować z Vinim. Zachowując oczywiście proporcje, ale chyba wiesz, co mam na myśli. Wydaje mi się, że i Mendy, i zwłaszcza Alaba to grajki ten klasy, że nie podlegają żadnym rywalizacjom. Pewnie, rotacji mogą podlegać, ale raz na jakiś czas, a nie powiedzmy co drugi czy trzeci mecz. Na coś takiego żaden by się nie zgodził, a i takie częste rotowanie nie sprzyjałyby zgraniu. Już abstrahując od tego, jak u Carlo wygląda rotowanie i żonglowanie składem.
Dla mnie idealny scenariusz, gdy mamy w obronie czterech pewniaków, czyli Mendy-Alaba,Militao-Carvajal. Do tego solidny trzeci stoper (Nacho) i przyzwoici zmiennicy na bokach. W obliczu innych wydatków nie spodziewam się, byśmy kogoś sprowadzili, więc trzeba będzie budować Miguela i dawać mu możliwie dużo grania, no i wierzyć w Lucasa. Czwarty stoper też powinien gwarantować jakiś poziom, a Azpilicueta oprócz tego mógłby pokryć w razie czego boki, gdyby Mendy/Dani byli niedostępni, a Lucas/Miguel w formie zwiastującej wylew na boisku.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
ODPOWIEDZ