Kylian Mbappé

minusek
Posty: 1366
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: minusek »

Endrick raczej będzie wprowadzany powoli. Wydaje się, że miejsce jest dla wszystkich, chociaż pytanie, czy Toni zostanie jeszcze jeden sezon. Jeśli tak, to trudno będzie cofnąć Bellinghama i wychodzić trójką z przodu, mając Kroosa, Camavingę, Tchouameniego i Valverde. Jeśli zostanie dwójka z przodu, jak teraz, to poza Kylianem i Vinim do gry będzie Rodrygo, Endrick, Joselu i Brahim oraz Guler, bo Jude zapewne będzie grał wszystko jak leci. Pytanie dużo czy mało? Zależy. Jeśli wszyscy będą zdrowi, Endrick od początku okaże się wybitny, a Brahim utrzyma dobrą formę, to może być dużo frustracji w szatni i niełatwo będzie o utrzymanie dobrego klimatu. Dużo "jeśli". Równie dobrze Guler może odejść łapać minuty, Endrick i Joselu będą grać ogony i wydaje się, że wtedy będzie dość optymalnie, o ile Rodrygo i Brahim dobrze będą reagować na ławkę.

Myślę że na razie trzeba poczekać, bo wiele kwestii same się rozwiąże (Guler, Kroos, ewentualne oferty za Rodrygo/Brahima).
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Wolf »

Ja też uważam, że jeśli Endrick nie odpali nagle na poziomie R9 to będzie wprowadzany powoli jak Vini a w takim układzie piątka z przodu (Vini, Mbappe, Rodrygo, Endrick, Joselu) ma jak najbardziej sens. Za nimi Jude do zmiany z Brahimem. A niżej tozostajemy z tym co mamy minus pewnie Luka. Osobiście minut dla Gulera szukałbym właśnie w pomocy, ale to już zależy jak wizję na niego ma klub i on sam. Dlatego skleja mi się ta wizja transferów o której się pisze i pozostania przy obecnej formacji - do ataku dochodzą dwa nazwiska, pomoc zostaje jak jest a reszta zmian w obronie. Jakie to zależy kto z dwójki Nacho/Lucas zostanie (bo Alaba nie odjedzie choćby ze względu na kontuzję) i jakie decyzje zostaną podjęte co do LO, bo uważam, że Perez na to okienko planował Mbappe, Daviesa i Endricka, natomiast wybuch Miguela oraz zjazd Nacho i częściowo Alaby, trochę mu zaburzają wizję.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: lukexpl »

Przecież Endrick zacznie w Castilli, tak jak zaczynał Vinicius. Chłopak jest młodziutki, a między Ameryką Południową i Europą jest duża różnica pod względem poziomu. Vini się szybko przebił do pierwszej drużyny, ale mieliśmy wtedy wyjątkową sytuację kadrową. Obecnie w perspektywie transferu Mbappe bez szans na powtórkę, ew. jakieś wypożyczenie zimą do drużyny z LL, jeśli ta Castilla będzie dla niego faktycznie za mała. Pierwsza drużyna imo dopiero w 2025, kiedy też ew. pożegnamy Joselu. No chyba że już teraz nie zdecydujemy się go wykupić z Espanyolu, co byłoby jednak dużą głupotą.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Wolf »

No o to mi właśnie chodzi, że Enrick będzie wprowadzany powoli a jedyną możliwością, aby tak się nie stało byłoby nagły wybuch jak w przypadku R9 w PSV. Jednak przez to ćwierćwiecze futbol się trochę zmienił, więc szanse na to są mniejsze niż większe delikatnie mówiąc. Dlatego reasumując uważam za złe pomysły te, które mówią o sprzedaży Rodrygo. Niewykupienie Joselu przy tej kwocie odkupnego, jego pensji i zaangażowaniu byłoby szczytem głupoty.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
KarBar
Posty: 548
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: KarBar »

Musiałby na ławce siedzieć Alonso żeby Endrick mógł zaliczyć wybuch w stylu R9. U nas to będą rezerwy i w najlepszym wypadku po kilka/kilkanaście minut.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kylian Mbappé

Post autor: Wolf »

Hiszpańskie pismaki pisały jakiś czas temu, że jednak pierwsza drużyna od razu, ale wiadomo różnie to bywa z ich wiarygodnością. Aczkolwiek patrząc jak się sytuacja rozwija to jestem w stanie uwierzyć, że przyjdzie do pierwszej drużyny od razu. Raz, że przychodzi mając inny status niż Vini w momencie transferu, choćby w pierwszej reprezentacji a dwa, że nie jest fizycznie zabiedzonym chucherkiem jak Guler. Powiem więcej, gdyby transfer Mbappe znów się wykrzaczył na ostatniej prostej to wręcz jestem przekonany, że pójdzie od razu do pierwszej drużyny. Jednak nawet gdy Mbappe w końcu dokula się do szatni Realu a sytuacja Endricka będzie się rozwijała tak dalej to wtedy też pierwsza drużyna chyba.
Trzecią kwestią w tym wszystkim jest taktyka. Jeśli sprawdzą się plotki o odejściu Ceballosa a do tego odejdzie Luka to skończy się to powrotem do 443 i cofnięciem Jude'a do pomocy. Wolałbym nie, bo raz, że obecny system bardziej mi się podoba a dwa, że w 433 znów mamy słabe ogniwo w 11 w postaci PS, ale przy takim osłabieniu linii pomocy będzie to jedyne wyjście (przy Carlo, bo Xabi może by z tego zrobił jakieś 532 z wahadłowymi, ale wiadomo nie w przyszłym sezonie) a wtedy Endrick w pierwszej drużynie będzie niezbędny wręcz do zapełnienia miejsc w linii ataku.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
ODPOWIEDZ