Kto na trenera?

Kto powinien przejąć stery po ZZ?

Xabi Alonso
4
10%
Antonie Conte
16
41%
Christophe Galtier
0
Brak głosów
Guti
2
5%
Erik ten Hag
1
3%
Joachim Loew
0
Brak głosów
Mauricio Pochettino
2
5%
Raul
5
13%
Arsène Wenger
4
10%
Ktoś inny
5
13%
 
Liczba głosów: 39

Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Kto na trenera?

Post autor: Sandman »

Z jednej strony chciałbym zobaczyć u nas Nagelsmanna (taktyczny świr, maniak pressingu i fizyczności, a do tego raczej luźny gość w przeciwieństwie do Tuchela czy Conte), a z drugiej myślę, że Modrić, Benzema, Kroos i paru innych, którzy są prawie w wieku Nagelsmanna mogliby go mieć w nosie i by się skończyło jak z Benitezem, albo Lopeteguim.

Pochettino nie miał posłuchu w szatni pełnej gwiazd, tutaj mogłoby być podobnie.

Czy Raul wniósłby coś nowego niż Carletto? Czy mógłby wycisnąć więcej z obecnej kadry?

Xabi to bardzo ciekawa propozycja, ale wolałbym, żeby jeszcze zebrał trochę doświadczenia w Leverkusen, np. do końca tego sezonu + następny. To musi wypalić, bo Xabi wydaje się mieć dobry warsztat taktyczny (rotowanie formacjami w Leverkusen + współpraca z Ancelottim, Guardiolą i Mourinho) i raczej jest takim dobrym wujkiem, a jak pokazuje ostatnia dekada, tacy trenerzy u nas spisują się najlepiej. Ale to jeszcze nie pora na niego moim zdaniem. Jeszcze nie.

Zizou to Ancelotti 2.0, równie dobrze można zostawić Włocha i będzie to samo.
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto na trenera?

Post autor: Goldschmidt »

Który trener miał w szatni (bądź zarządzie) PSG posłuch?
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Kto na trenera?

Post autor: Sandman »

Nie jestem fanem PSG, nie wypowiem się. Jednak patrząc na staż pracy ostatnich trenerów można zaryzkować stwierdzenie, że żaden.
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Kto na trenera?

Post autor: Alternative »

Laurent Blanc miał całkiem spory respekt z tego co pamiętam, ale to jednak specyficzna sytuacja, bo to był jeden z piłkarzy-symboli największych sukcesów Francji.
Gehu
Posty: 365
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Kto na trenera?

Post autor: Gehu »

dodajcie do opcji Nagelsmana - skoro jest dostępny, jest opcją na pewno bardziej niż jakiś Galtier, który ma ważny kontrakt. Co do zmiany trenera, to uważam że ZZ po raz trzeci to zdecydowanie zbyt wcześnie. Prędzej wypatrywał bym tutaj "nowej myśli szkoleniowej" w postaci Raula lub Xabiego. Z tej dwójki zdecydowanie bardziej cenię sobie Xabiego z uwagi na historię jego kariery. Raul obecnie byłby zbyt wielką niewiadomą. Trzecią realną opcją wydaje się Nagelsman, który chyba jednak będzie potrzebował chwili na ogarnięcie się po takim liściu ze strony Bayernu. W Kloppa u nas jakoś ciężko mi uwierzyć. Zbyt duży ból dupy spowodowany porażkami z Realem raczej nie pozwoli mu na angaż w najbliższym czasie.

Mój typ na dzisiaj to Xabi.
Albo Murinho :ptak:
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto na trenera?

Post autor: lukexpl »



Dorzucić do tego transfer Kane'a i powinno być dobrze. Co jak co, ale Poche jest skrojony pod Pereza. Ma odpowiedni warsztat trenerski i doświadczenie w pracy z trudnymi włodarzami (Levy, Al-Khelaifi + Leonardo). Ponadto zna język, więc z komunikacją nie będzie problemu.
Gehu
Posty: 365
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Kto na trenera?

Post autor: Gehu »

Oby kurwa nie.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kto na trenera?

Post autor: Wolf »

lukexpl pisze: wt mar 28, 2023 3:20 pm Dorzucić do tego transfer Kane'a i powinno być dobrze.
To jeszcze Perez musiałby chcieć kupić... A on powie "Benzema until the end" i tyle. Bayern już szykuje koszulkę z 9.
lukexpl pisze: wt mar 28, 2023 3:20 pm Ma odpowiedni warsztat trenerski i doświadczenie w pracy z trudnymi włodarzami (Levy, Al-Khelaifi + Leonardo).
Szkoda, że nie ma doświadczenia w wygrywaniu. Opcja do zapomnienia, skończy się jako Lopetegui 2.0
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto na trenera?

Post autor: Goldschmidt »

To prawda, powinien był wygrać ze słabym Realem.

Twittera trudno słuchać. Jeśli do przedłużeń kontraktów zawodników dojdzie przed decyzją dot. trenera to będzie wiadomo że ktokolwiek wpadnie będzie totalnym figurantem. To samo byłoby z Tuchelem, z którym dostalibyśmy jedynie prędzej kilka kłótni zamiast produktywnych rozwiązań, czy innym wyciągniętym z czapki Wengerem.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kto na trenera?

Post autor: Wolf »

Wygrać z kimś a wygrać trofeum to znacząca różnica.

Patrząc na dostępne na rynku opcje, to poza Nagelsmannem każdy będzie mniejszym lub większym figurantem. Podobnie jak jest nim Carlo "kadra jest kompletna" Ancelotti.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto na trenera?

Post autor: Goldschmidt »

Ostatnie dwa lata jego trenerki to dwa trofea czyli nawet na tej płaszczyźnie się rozwija. Inna sprawa że to się dla pewnej grupy ludzi nie liczy i jak komuś zdarzy się przegrać w półfinale z City lub dopuścić by drużyna (pełna patocharakterów) wypuściła dwumecz w pół godziny (przy czym np. Pepowi lub Tuchelowi udało się w 2-10 minut), to zostaje opcją Lopetegui 2.0. A taki Tomek po połowie dobrego sezonu, ślizganiem się z Atalantą i Lipskiem w 90 minutowych etapach jest fachowcem turboekspertem od taktyki mimo że jego zespoły zazwyczaj grały gorzej niż obecny Real :D

Poche to dalej najlepszy na dzisiaj możliwy kandydat na krok do przodu. Rzecz w tym że przekonać do tego trzeba ludzi którzy w postrzeganiu piłki zatrzymali się 5-10-15 lat temu. A jeśli dadzą mu ofertę na odwal to nie wyniknie z tego nic dobrego, a już na pewno nie z winy Pochettino gdy zostanie wsadzony na minę.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 358
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Kto na trenera?

Post autor: eltacondedios »

No ja też jestem zdania, że Pochet nie jest taki zły jak niektórzy próbują go przedstawić. Kto z PSG nie odchodził jako przegryw w ostatnich latach? Ten pato-klub i z pato-szatnią nie jest jakimś wielkim wyznacznikiem, tak samo argument o trofeach. W Tottenhamie miał wygrać ligę czy LM? I tak był blisko tego drugiego. Pytanie tylko czy byłby tak dobry jak trzeba żeby był - tutaj nie wiem, ale nie byłby to zły wybór jeśli już.
Volfgang
Posty: 200
Rejestracja: ndz cze 06, 2021 12:48 pm

Re: Kto na trenera?

Post autor: Volfgang »

Dla mnie to byłby Lopetegui dwa. Może to i dobry fachowiec, choć ja w tym względzie mam duże wątpliwości, ale tutaj potrzebne jest jednak nazwisko, które w piłce nożnej coś znaczy. Real jest specyficznym klubem. To nie jest przypadek, że tutaj sukcesy osiągają albo trenerzy z niezaprzeczalną renomą albo ludzie z wewnątrz. Ten Argentyńczyk nie ma pierwszego, ani nie jest tym drugim. Podobnie młody, jak na trenera, Niemiec zwolniony z Bayernu. Z tych nazwisk, które teraz się przewijają w plotkach, najbliżej do zastąpienia Carlo ma pewnie Raul. To by się wpisywało jako tako w obecne trendy. Niespecjalnie widzę aby Raul opuszczał RMC i szedł do jakiegoś ligowego średniaka gdziekolwiek, właśnie wydaje się, że dla niego kolejnym krokiem jest po prostu pierwsza drużyna. Czy to mądre czy nie - nie wiem, ale czuję w trzewiach, że na teraz, to nr 1 na liście. A już na pewno przed Xabim. Tak czy srak, najważniejszym czynnikiem zmiany bądź nie-zmiany trenera, będzie końcowy rezultat tego sezonu. Na ligę szans już nie ma, ale o 2 puchary walczymy, w tym ten najcenniejszy. Jakoś w głowie mi się nie mieści, że żegnamy się z Ancelottim po obronie CL… Na dziś zwycięstwo w LM jawi mi się jako mrzonka, ale kto ma wierzyć w ten laur jak nie kibic Realu Madryt? :) Obecnie podchodzę do tematu zmiany trenera na chłodno, zobaczymy co się wydarzy.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto na trenera?

Post autor: Goldschmidt »

Volfgang pisze: śr mar 29, 2023 6:28 pmTo nie jest przypadek, że tutaj sukcesy osiągają albo trenerzy z niezaprzeczalną renomą albo ludzie z wewnątrz.
To nie przypadek. To osobiste subiektywne pogrupowanie na dwa wory sugerując się okolicznościami sprzed ostatnich 5 lat + anomalii (co weryfikuje sezon obecny) roku poprzedniego. Poczet ma niezaprzeczalną na dzisiejszym rynku renomę, która i tak jest kryterium nie mającym większej wartości bo kierując się nim lepszym kandydatem od niego byliby np. Pellegrini lub Flick. Nic tylko się uśmiechnąć.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto na trenera?

Post autor: lukexpl »

Wystarczy tylko zapytać kto osiągnął coś więcej z PSG (czyt. LM) i kto wygrał cokolwiek z Tottenhamem. Z Totkami ta sztuka nie udała się nawet tak wielkim "wygrywom" jak Mou czy Conte.

Porównanie do Logopedy też nietrafione zupełnie. Przed Realem to on jedynie krótko trenował Porto, gdzie miał chyba tylko jeden udany sezon, a później dwa całkiem udane lata z reprezentacją Hiszpanii, z której jednak odszedł w obliczu "skandalu" tuż przed MŚ, więc już na starcie miał zdecydowanie pod górkę. Do tego musiał się zmierzyć z odejściem niesłychanej legendy Ronaldo i bardzo ciężko było coś wtedy zbudować, szczególnie przy zabetonowanym rynku transferowym. Kiepski start z przegranym SE również niczego nie ułatwił.

A Pochettino? Udana przygoda z Espanyolem, później z Southampton i stołek w Tottenhamie, gdzie te kilka lat jego pracy należy uznać za jak najbardziej udane. Dopiero w sezonie po finale LM zaczęło się coś sypać i został zwolniony. Przychodząc do PSG zrobił im półfinał LM, eliminując po drodze takie marki jak Barcelona czy Bayern, a odpadł z City. W drugim sezonie zdobył mistrzostwo Francji, a jak wyglądał przebieg dwumeczu z Realem Madryt sami powinniście doskonale wiedzieć. Sam Modrić chyba powiedział, że dla nich tamto PSG było najtrudniejszym rywalem z całej kampanii. PSG Tuchela wcale nie wyglądało lepiej.

Nie bez przyczyny Floro ubiega się o Poche od 2018 roku, kiedy tylko szuka nowego trenera dla Realu. Argentyńczyk jednak nigdy nie był wówczas wolny i teraz póki co jest najlepsza okazja ku temu, aby go w końcu zakontraktować.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto na trenera?

Post autor: Goldschmidt »

Jw
Dodałbym tylko że Perez chciał już wyjebać Zizou na rzecz wolnego Pochettino już gdy w sezonie po covidzie okraszonym milionem kontuzji graliśmy w grudniu o awans z Monsienblabla. Po czym Zizou pewnie do teraz pozostał pewien niesmak.
Analiza pod tezę "nie poradził sobie w PSG" to niesamowite dziwactwo.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kto na trenera?

Post autor: Wolf »

lukexpl pisze: śr mar 29, 2023 9:43 pm Wystarczy tylko zapytać kto osiągnął coś więcej z PSG (czyt. LM)
Tuchel, który doprowadził PSG do finału LM.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kto na trenera?

Post autor: Wolf »

Wolf pisze: pn kwie 03, 2023 9:48 am
lukexpl pisze: śr mar 29, 2023 9:43 pm Wystarczy tylko zapytać kto osiągnął coś więcej z PSG (czyt. LM)
Tuchel, który doprowadził PSG do finału LM.
Apropos dyskusji o trenerach i powyższym oburzeniu na Lopetegui'ego 2.0:
2022 Carlo Ancelotti Włoch 1 Liga Mistrzów, 1 Mistrzostwo, 1 Superpuchar Europy, 1 Klubowe Mistrzostwo Świata
2019 Zinédine Zidane Francuz 1 Liga, 1 Superpuchar Hiszpanii
2018 Santiago Solari Argentyńczyk 1 Klubowe Mistrzostwo Świata
2018 Julen Lopetegui Hiszpan
2016 Zinédine Zidane Francuz 3 Ligi Mistrzów, 1 Liga, 2 Superpuchary Europy, 2 Klubowe Mistrzostwa Świata, 1 Superpuchar Hiszpanii
2015 Rafael Benítez Hiszpan
2013 Carlo Ancelotti Włoch 1 Liga Mistrzów, 1 Puchar Hiszpanii, 1 Superpuchar Europy, 1 Klubowe Mistrzostwo Świata
2010 José Mourinho Portugalczyk 1 Liga, 1 Puchar Hiszpanii, 1 Superpuchar Hiszpanii
2009 Manuel Pellegrini Chilijczyk
2008 Juande Ramos Hiszpan

Lista trenerów Realu z ostatnich 15 lat. Kto odnosił sukcesy? Ancelotti, Zidane, i Mourinho czyli topowi trenerzy i była gwiazda Realu. Kto poległ? Juande Ramos, Pellegrini czyli właśnie takie odpowiedniki Pocha. Osobne przypadki to kwestia Solariego, któremu niestety bano się chyba zaufać na dłuższą metę a szkoda oraz Beniteza, który niby LM z Liverpoolem wygrał, ale potem to był systematyczny zjazd.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kto na trenera?

Post autor: Wolf »

lukexpl pisze: śr mar 29, 2023 9:43 pm Wystarczy tylko zapytać kto osiągnął coś więcej z PSG (czyt. LM)
Tuchel, który doprowadził PSG do finału LM.

Apropos dyskusji o trenerach i powyższym oburzeniu na Lopetegui'ego 2.0:
2022 Carlo Ancelotti Włoch 1 Liga Mistrzów, 1 Mistrzostwo, 1 Superpuchar Europy, 1 Klubowe Mistrzostwo Świata
2019 Zinédine Zidane Francuz 1 Liga, 1 Superpuchar Hiszpanii
2018 Santiago Solari Argentyńczyk 1 Klubowe Mistrzostwo Świata
2018 Julen Lopetegui Hiszpan
2016 Zinédine Zidane Francuz 3 Ligi Mistrzów, 1 Liga, 2 Superpuchary Europy, 2 Klubowe Mistrzostwa Świata, 1 Superpuchar Hiszpanii
2015 Rafael Benítez Hiszpan
2013 Carlo Ancelotti Włoch 1 Liga Mistrzów, 1 Puchar Hiszpanii, 1 Superpuchar Europy, 1 Klubowe Mistrzostwo Świata
2010 José Mourinho Portugalczyk 1 Liga, 1 Puchar Hiszpanii, 1 Superpuchar Hiszpanii
2009 Manuel Pellegrini Chilijczyk
2008 Juande Ramos Hiszpan

Lista trenerów Realu z ostatnich 15 lat. Kto odnosił sukcesy? Ancelotti, Zidane, i Mourinho czyli topowi trenerzy i była gwiazda Realu. Kto poległ? Juande Ramos, Pellegrini czyli właśnie takie odpowiedniki Pocha. Osobne przypadki to kwestia Solariego, któremu niestety bano się chyba zaufać na dłuższą metę a szkoda oraz Beniteza, który niby LM z Liverpoolem wygrał, ale potem to był systematyczny zjazd, więc bliżej mu do Lopetegui'ego właśnie niż topa. Dość powiedzieć, że ostatnie mistrzostwo wygrał jeszcze przed triumfem z Live w LM.

Reasumując - albo top albo była gwiazda - historia potwierdza.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto na trenera?

Post autor: lukexpl »

Wolf pisze: pn kwie 03, 2023 10:03 am Tuchel, który doprowadził PSG do finału LM.
Było tu już chyba wspominane. Sezon covidowy, od ćwierćfinału tylko 1 mecz zamiast dwumeczu. W dodatku w krótkim odstępie czasowym. Rywale? BVB, Atalanta i Lipsk. Na mnie wygrane dwumecze PSG Poche z Barcą i Bayernem Flicka robią większe wrażenie.

Porównywanie Poche do Pellegriniego czy Juande Ramosa to także śmiech na sali, patrząc na ich CV przed objęciem Realu. Ramos trenował same średniaki hiszpańskie, z krótką przygodą w Totkach. Sukces? Puchar UEFA z Sevillą. Pellegrini za to przed Realem trenował w Europie jedynie Villarreal przez 5 lat i jedynym sukcesem było osiągnięcie półfinału LM. Zestawianie ich z Poche, który z Totków zrobił drużynę na TOP4 w Anglii i osiągnął finał LM, a z PSG mimo wszystko zdobył mistrzostwo Francji i Puchar Francji, to zwyczajne ignoranctwo. Zresztą Pellegriniego, który tutaj nic nie wygrał wiele osób dobrze wspomina.
ankhu
Posty: 63
Rejestracja: wt cze 01, 2021 6:27 pm

Re: Kto na trenera?

Post autor: ankhu »

lukexpl pisze: pn kwie 03, 2023 12:44 pm
Wolf pisze: pn kwie 03, 2023 10:03 am Tuchel, który doprowadził PSG do finału LM.
Zresztą Pellegriniego, który tutaj nic nie wygrał wiele osób dobrze wspomina.
Dało się patrzeć na tamtą drużynę. Jakby mu zostawili Robbena albo przyszedł wtedy Ribery, to któryś krajowy kubek by wpadł.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kto na trenera?

Post autor: Wolf »

lukexpl pisze: pn kwie 03, 2023 12:44 pm Porównywanie Poche do Pellegriniego czy Juande Ramosa to także śmiech na sali, patrząc na ich CV przed objęciem Realu. Ramos trenował same średniaki hiszpańskie, z krótką przygodą w Totkach. Sukces? Puchar UEFA z Sevillą. Pellegrini za to przed Realem trenował w Europie jedynie Villarreal przez 5 lat i jedynym sukcesem było osiągnięcie półfinału LM. Zestawianie ich z Poche, który z Totków zrobił drużynę na TOP4 w Anglii i osiągnął finał LM, a z PSG mimo wszystko zdobył mistrzostwo Francji i Puchar Francji, to zwyczajne ignoranctwo. Zresztą Pellegriniego, który tutaj nic nie wygrał wiele osób dobrze wspomina.
Ramos - średniaki, Tottki, puchar UEFA
Poch - Tottki, mistrzostwo Francji w lidze, gdzie z kasą PSG sztuką jest je przegrać

Jeśli porównywanie ich jest ignoranctwem to raczej nie w tą stronę, którą myślisz :D

Pellegriniego wspomiją dobrze może osoby, które dokładnie tych czasów nie pamiętają. Wygrał ze słabyszymi a z Barceloną nawet nie pierdnął, plus tradycyjny wylot w 1/8 LM. Zaiste jest co dobrze wspominać.

Widzę, że niektórzy w tym temacie są jak ten policjant z mema "no kurde powinno wyjść inaczej". Zero wyciągania wniosków i kłótnia z faktami.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Kto na trenera?

Post autor: lukexpl »

Osiągnięcie finału LM w stylu Tottenhamu 18/19 > Puchar UEFA Juande Ramosa. Pellegriniego największym sukcesem przed Realem tak jak wspomniałem była 1/2 finału LM z Villarreal. Lopetegui natomiast nie miał w ogóle żadnego klubowego sukcesu na koncie. Faktycznie jest co porównywać. Nawet pod względem samego stażu pracy jako trener w poważnej piłce Poche przebija CV tych Panów, kiedy to obejmowali posadę trenera Realu Madryt :D

No ale lepiej weźmy Raula za samo nazwisko i bycie legendą, bo z Zidanem w końcu się udało. Szkoda tylko, że Zizou za pierwszej kadencji dostał o wiele szerszy skład z topowymi zawodnikami w kwiecie wieku i w dodatku miał większe predyspozycje do zostania topowym trenerem niż Hiszpan. Ponadto Castilla Raula nie zachwyca i ich styl gry jest po prostu słaby. Z kolei żaden trenerski top topów w stylu Guardioli czy Kloppa nie jest w naszym zasięgu i raczej nie jest skory do zmiany klubu.
Wolf pisze: wt kwie 04, 2023 8:34 am Widzę, że niektórzy w tym temacie są jak ten policjant z mema "no kurde powinno wyjść inaczej". Zero wyciągania wniosków i kłótnia z faktami.
A to Poche został już trenerem Realu Madryt i mu się nie udało, że sięgasz po tego mema?
Ostatnio zmieniony wt kwie 04, 2023 1:21 pm przez lukexpl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto na trenera?

Post autor: Goldschmidt »

Pellegrini po połowie koniecznych transferów robi sezon 96 pkt i z Barką przegrywa 0-1 czy 0-2, jeden mecz po golu Zlatana po kontrowersji ze spalonym = poziom Lopetegui 2.0
Jak więc nazwać Ancelottiego który ma bilans 1-0-4 z turbotaktykiem Xavim i wygrywa w sumie może dwa(?) Klasyki na 10?
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Kto na trenera?

Post autor: Wolf »

lukexpl pisze: wt kwie 04, 2023 12:58 pm Osiągnięcie finału LM w stylu Tottenhamu 18/19 > Puchar UEFA Juande Ramosa. Pellegriniego największym sukcesem przed Realem tak jak wspomniałem była 1/2 finału LM z Villarreal. Lopetegui natomiast nie miał w ogóle żadnego klubowego sukcesu na koncie. Faktycznie jest co porównywać. Nawet pod względem samego stażu pracy jako trener w poważnej piłce Poche przebija CV tych Panów, kiedy to obejmowali posadę trenera Realu Madryt :D
Dlatego zatrudnienie Ramosa i Lopeteguiego było błędem, podobnie jak będzie nim zatrudnienie Pocha. Możecie sobie magicznie robić durne porównania typu "Osiągnięcie finału LM w stylu Tottenhamu 18/19 > Puchar UEFA Juande Ramosa", ale to nie zmienia faktu. A fakt jest następujący - sukces w ostatnich 15 latach osiągnęli goście, którzy albo osiągali wcześniej sukces (LM) w topowych klubach albo była legenda. Wrzucanie miliarda śmiesznych teorii tego faktu nie zmienia. Mądrzy uczą się na swoich błędach, inny popełniają je nadal.
lukexpl pisze: wt kwie 04, 2023 12:58 pm No ale lepiej weźmy Raula za samo nazwisko i bycie legendą, bo z Zidanem w końcu się udało.
Nie, nie Raula. Jedyną sensowną, dostępną opcją był Tuchel. Niestety Bayern był szybszy i mądrzejszy. Reszta to wybieranie między mniejszym a większym gównem.
lukexpl pisze: wt kwie 04, 2023 12:58 pm A to Poche został już trenerem Realu Madryt i mu się nie udało, że sięgasz po tego mema?
Niektórzy są mądrzy po popełnieniu błędu, drudzy starają się wyciągać wnioski, by ich nie popełniać. Jak wolę być w tej drugiej grupie.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
ODPOWIEDZ