Martin Ødegaard [Arsenal F.C.]

Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Martin Ødegaard [Arsenal F.C.]

Post autor: Gondola. »

Obrazek

Info:
Urodzony: 17.12.1998 (22 lata)
Pozycja: ofensywny pomocnik
Kontrakt ważny do: 30.06.2023
Poprzedni klub: Arsenal FC (wiosna 2021, wypożyczenie)
Oficjalny profil na stronie klubu (klik)
Wartość rynkowa wg transfermarkt (klik)


Mija już sześć lat, od kiedy świat usłyszał o nastolatku z Norwegii, którego zakontraktował Real Madryt, później posyłając na liczne wypożyczenia, gdzie ów nastolatek dojrzał, dorósł i w końcu w lipcu zeszłego roku wrócił na Santiago Bernabeu, gotów, by walczyć o pierwszy skład. Z różnych względów z walki nic nie wyszło, a Odegaard nie cieszył się szczególnym zaufaniem Zidane'a. Grał niewiele, a sam trener nie miał pomysłu, jak rozwinąć i wykorzystać jego talent. W końcu, w styczniu tego roku Odegaard, po kiepskiej rundzie jesiennej (zaledwie 9 rozegranych meczów i zero bramek czy asyst) został wypożyczony do Arsenalu. Tam grał zdecydowanie więcej (20 meczów, 2 bramki i 2 asysty). Teraz najprawdopodobniej wróci do Madrytu, by znów spróbować udowodnić swoją wartość, tym razem innemu trenerowi, ktokolwiek nim będzie.
Ostatnio zmieniony czw cze 03, 2021 4:57 pm przez Gondola., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Martin Ødegaard

Post autor: kabanog »

Zagrał w 20 meczach, a nie 29, 14 w lidze i 6 w PE.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Martin Ødegaard

Post autor: Gondola. »

Poprawione, dzięki za czujność :thumbup:
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Martin Ødegaard

Post autor: kryspiano »

Ciekawe co dalej z nim. Taki trochę robi sie casus późnego Jamesa. Niby facet z umiejętnościami, ale gdzie go upchać?
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
Kakamilus
Posty: 70
Rejestracja: pn maja 31, 2021 12:03 pm

Re: Martin Ødegaard

Post autor: Kakamilus »

Carlo potrafił wydobyć co najlepsze z Jamesa. Także z Fideo zrobił gracza światowej klasy. Dla Martina i Fede nie mógł się trafić lepszy trener.
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: Martin Ødegaard

Post autor: Krul »

Kurwa on już ma 23 lata...

Toni przechodził do Realu w wieku 24 lat, będąc filarem Bayernu. Ozil miał 22 jak do nas przyszedł. Wiem, że można postawić drugą stronę medalu i dać przykład Modrica bądź Zidane, ale mówiąc szczerze, nie wierze, że osiągnie tutaj poziom choćby Mesuta.
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
Awatar użytkownika
Kakamilus
Posty: 70
Rejestracja: pn maja 31, 2021 12:03 pm

Re: Martin Ødegaard

Post autor: Kakamilus »

Ja wierzę, że go przerośnie. Piłkarze z północnej i wschodniej Europy później osiągają swój prime. Haaland to tutaj wyjątek.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Martin Ødegaard

Post autor: kryspiano »

A było ich tak wielu, że opierasz swoją tezę na tym? Prócz Ibry, Ljungberga, kto w ostatnich 15 latach był z tej części Europy i rozwinął się późno? Choć i tak dwójką grała już na wysokim poziomie w wieku Ode. A Ode zaraz będzie drugim Zielińskim. Zawsze młody, perspektywiczny. Jestem podobnego zdania co Sarcasm- jeśli zbliży się do poziomu Ozila to będzie cud.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Martin Ødegaard

Post autor: lukexpl »

Sezon o być albo nie być pod wodzą Carlo. Jeżeli u niego nie odpali, to już u nikogo, a wtedy nie ma co zwlekać tylko sprzedawać i szukać lepszego.
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: Martin Ødegaard

Post autor: TWL64 »

Do jakiego poziomu się zbliży tego się nie dowiemy, jeżeli nie otrzyma mozliwości prezencji.
Ten sezon to jego ostatnia szansa, mam nadzieję, że Carlo potraktuje go poważnie.
Owszem, Modrić i Kroos są świetni ale ta świetność nic w tym sezonie nie dała. Valverde + Ode mogą dać swieżość i przede wszystkim wertykalizm jakiego nie było u nas od dawna.
Casus Militao potwierdza, że warto poczekać na swoją szansę.
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: Martin Ødegaard

Post autor: Krul »

Ale z drugiej strony, dlaczego on ma tę szanse dostawać na siłę?

Zapytam inaczej. Gra w Arsenalu sobie jakiś bliźniak Odegaarda, John James. Zrobił wszystko to samo w ostatnim sezonie co Martin, ma takie same liczby, taką samą karierę, z jednym wyjątkiem, w wieku 16 lat nie został okrzyknięty drugim Messim, Maradoną i Pele. Bierzemy Johna? Bierzemy i dajemy mu na siłę szanse?

Bardzo bym chciał, aby był wielką gwiazdą, ale nawet nie wiem gdzie upatrywać tego potencjału.
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
Awatar użytkownika
muszyn
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 06, 2021 8:08 am

Re: Martin Ødegaard

Post autor: muszyn »

Potencjał widać po okresie w RSSS. Miał tam nawet liczby i umiał się odnaleźć w taktyce. Czasy mamy takie, że ofensywni pomocnicy mają bardzo ciężko, na skrzydło go rzucać nie ma sensu bo są lepsi więc trzeba go cofać systematycznie bliżej obrony, jak to miało miejsce z Modriciem czy Kroosem. Isco był za słaby (za wolny i mało wydolny) i umarł śmiercią naturalną w Realu przez brak zapotrzebowania na leniwe 10.
El Dominik
Posty: 185
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:46 pm

Re: Martin Ødegaard

Post autor: El Dominik »

Też właśnie myślałem, już od jakiegoś czasu, żeby tam go dać. On z Fede (chociaż Urugwajczyk, jest zdcydowanie wyżej w hierarchii) byliby zmiennikami Modricia czy Krossa. Lub regularnie grających w pierwszym składzie. Może sie fajnie rozwinąć, tylko trzeba dać mu szanse. Szkoda LLorente, bo trójka Ode-Llorente-Fede, byłaby zabójcza, i mielibyśmy 2 bardzo mocne trójki. Jeśli wszystko by zadziało. Chociaż, może Blanco w miejsce LLorente? Potencjał jest. Zobaczymy.

Carlo będzie musiał tak kombinować w pomocy. A, trzeba przyznć, potencjał jest i nadzieje są. :ptak: Bo na transfery, a już w pomocy, nie ma szans. Pewnie wszystko co sie da, pójdzie w obrone i atak. Jeśli w ogóle. No, ale, kurwa, nie rób my sobie jaj.
Awatar użytkownika
Aimar
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 31, 2021 10:13 am

Re: Martin Ødegaard

Post autor: Aimar »

Z każdym kolejnym jego wypożyczeniem utwierdzam się w przekonaniu, ze to dobry piłkarz, ale nie nadzwyczajny, nie na oczekiwany poziom Realu Madryt. Kontuzje, brak wydaje się genu zwycięzcy, brak jakiś nadzwyczajnych liczb, sprawia ze wolałbym mieć za niego bardziej sprawdzonych Barelle czy Aouara. Szczególnie ze można za Ø z pewnością sporo wziąć. Rzecz w tym ze nie wierze aby rozsądnie go zastąpiono za takie pieniądze + gdzieś w z tylu głowy jest chęć zobaczenia go z Haalandem, a może być bardzo potrzebny do jego sprowadzenia.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Martin Ødegaard

Post autor: kryspiano »

W Sociedadzie miał też bardzo duże przestoje. Ma już,te 22 lata. W Arsenalu nie zachwycił. Moim zdaniem to ostatnia dla niego szansa na zaistnienie u Nas, bo ile można śnić o kimś jako o zbawcy. Umiejętnościami powinien się obronic. A pewnie w następnym sezonie będzie u nas. Lasy chance wonderkidzie ze Skandynawii :)
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Martin Ødegaard

Post autor: KarBar »

Piszecie brak genu zwycięzcy. No ale sorry - gdzie on do tej pory grał? RSSS? Arsenal? Sprawdźmy go właśnie w najwyższej półce.
Do tego nie szukajmy porównań do Ozila czy innych którzy tu byli. Niech on ma szansę wejść na swój poziom i udowodnić czy da nam dużo dobrego czy będzie po prostu grajkiem szerokiego składu.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
muszyn
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 06, 2021 8:08 am

Re: Martin Ødegaard

Post autor: muszyn »

Jak się sprawdzi teraz Odegaard da pogląd na sens sprowadzania wonderkidów. Jak na razie słabo się to u nas sprawdza, szczególnie za takie wysokie kwoty jak Vinicius.
Awatar użytkownika
Kakamilus
Posty: 70
Rejestracja: pn maja 31, 2021 12:03 pm

Re: Martin Ødegaard

Post autor: Kakamilus »

Jesienią w RSSS tylko Messi był od niego lepszy w całej lidze. Od zimy niestety zaczął walkę z kolanem skoczka.

Ja jestem zdania, że gość potrzebuje w końcu stabilizacji. Niech przestanie włóczyć się po wypożyczeniach, albo niech go wypożyczą od razu na 3 sezony do takiego Milanu, to zacznie pokazywać znowu ten błysk z jesieni.

Ja oglądam mecze trochę inaczej, patrzę nie tylko na fajne dryblingi, kluczowe podają, asysty i gole. Zwracam przede wszystkim uwagę na to jak dany pomocnik ułatwia grę drużynie swoim ruchem bez piłki i jak się do niej pokazuje. To co widziałem w meczach Arsenalu z West Hamem, Totkami i Leeds wystarczy mi żebym mógł powiedzieć, że chłop jest genialny. W tych 3 spotkaniach bez niego Arsenal zdobyłby może jeden punkt z Leeds. Jeśli sam nie posyła genialnego zagrania, to jest w stanie otwierać na nie korytarze. Im lepszych będzie miał partnerów tym łatwiej będzie mu pokazać pełny potencjał. A słabe statystyki w Arsenalu to nie jest do końca jego wina, mógłby spokojnie dołożyć 5 asyst więcej, gdyby nie świetny atak Kanonierow, wtedy nikt by na niego złego słowa nie powiedział.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Martin Ødegaard

Post autor: minusek »

Carlo to dla niego złoty los z loterii. Także wóz albo przewóz.

Może tym razem da coś zespołowi, bo na razie była przecietnosc, niedoleczone kolano i ucieczka na wyspy w grudniu.
Awatar użytkownika
Kakamilus
Posty: 70
Rejestracja: pn maja 31, 2021 12:03 pm

Re: Martin Ødegaard

Post autor: Kakamilus »

Ucieczka? Viniego kiedy nie miał regularności wypychaliscie na wypożyczenie, a Martin już uciekł tak? Matko moja, wam się nie da dogodzić. Odegaard pokazał dojrzałość i inteligencję tą decyzją. W końcówce sezonu znowu widać było w nim piłkarza z pierwszej rundy w RSSS. Gdyby został, nie wróciłby do rytmu meczowego do połowy przyszłego sezonu
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Martin Ødegaard

Post autor: minusek »

Ja mam inne zdanie na ten temat.

Poza tym dla porownania na jakim zawodniku chce się budować zespol, to ten jego poziom z RSSS nie miał podjazdu nawet do poziomu Isco z czasów Málagi.

Ale nie chcę oceniac i dywagowac, bo bardzo liczę na to, ze wypali u Carletta ku naszej wspólnej radości (choć z wiara w to jest nieco słabiej).
Awatar użytkownika
Kakamilus
Posty: 70
Rejestracja: pn maja 31, 2021 12:03 pm

Re: Martin Ødegaard

Post autor: Kakamilus »

Przed Martinem z RSSS z jesieni w całej lidze był tylko Messi. Jeśli to nie był poziom na którym można opierać grę drużyny to pozostaje nam przekonać Messiego do transferu.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Martin Ødegaard

Post autor: lukexpl »

Znowu się zaczyna telenowela z Martinkiem, który nie jest niczego pewien. Już chyba lepiej sobie dać z nim spokój i go sprzedać za jakieś rozsądne pieniądze, bo kontrakt do 2023 roku, który zapewne nie zostanie przedłużony.
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Martin Ødegaard

Post autor: Clif »

Nie jestem fanem jego a tym bardziej jego gierek z klubem, ale jak czytam, że jego pozycja słabnie bo "Isco imponuje formą" to nie wiem czy śmiać się czy płakać.
κύριος Ἰησοῦς
Volfgang
Posty: 200
Rejestracja: ndz cze 06, 2021 12:48 pm

Re: Martin Ødegaard

Post autor: Volfgang »

To nie jest gość z mentalnością na ten klub, on nie ma charakteru. Może sobie mieć jakieś tam umiejętności, może fajnie kopać piłkę, ale tutaj do sukcesu są potrzebne jako takie jaja, a to jest zwyczajna pizda, to nawet nie dzieciak, to pizdeusz w pełnej krasie i w dosłownym tego słowa znaczeniu. Żeby liczyć na to, że w Realu Madryt nie będzie się miało konkurencji do gry, to trzeba być głupim. Jak on nie jest gotowy do rywalizacji, jak ciągle sam czuje się zbyt słaby, jak nie potrafi walczyć to faktycznie Arsenal to może być jego szczyt a dla nas szansa na dobry zarobek. Uważam, że klub absolutnie nie powinien się zamykać na jego sprzedaż.
ODPOWIEDZ