Fran García

Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Fran García

Post autor: Goldschmidt »

Obrazek

22-letni lewy obrońca
Wychowanek Realu Madryt urodzony w Bolaños w Kastylii La-Mancha (rejon pomiędzy Madrytem i Andaluzją).
W wieku 10 lat sprowadzony do La Fábrici.
W sezonie 18/19 Santiago Solari włączył go na stałe do kadry zespołu B i mimo że nie zaliczył jeszcze debiutu ligowego w pierwszej drużynie, to zagrał w Pucharze Króla zmieniając w tamtym sezonie Carvajala w Melilli.
Kolejny sezon spędził pod pieczą Raula i w kolejnym poszedł na wypożyczenie do Vallecano, którzy ostatecznie go od nas kupili.

Statystyk nie ma bajecznych. Asysty żadnej, 1 gol.
Na pewno warto wyróżnić kilka cech w porównaniu z innymi bocznymi z wszystkich lig top5.
W tym sezonie jest jednym z zawodników najdalej wyprowadzających piłkę dryblingiem ze strefy defensywnej w całej Europie
Obrazek

Jest też pracowity w pressingu (choć tak gra całe Rayo, czwarty zespół po Barcelonie, Celcie i Villarrealu pod tym względem) i ma dosyć dobre statystyki bloków czy przechwytów.
https://fbref.com/en/players/7226539b/Francisco-Garcia
Pod względem wzrostu gość filigranowy - 167 cm, niższy od Messiego (174 ma Carvajal, 180 Miguel)

W Pucharze Króla w tym roku Rayo dosyć dzielnie walczyło o finał z Betisem gdzie Fran rozgrywał pełne mecze.
Więcej nie powiem bo nie oglądałem ligi, może ktoś rozwinie temat.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Fran García

Post autor: Goldschmidt »

Witamy z powrotem
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Fran García

Post autor: Wolf »

Wielkich emocji ten transfer we mnie nie wywoływał, ale patrząc na ta kompilkę przed prezentacją to wygląda to fajnie. Ciekaw jestem na ile zgra się z Vinim. On i Vini to top ciągnących grę do przoduw lidze, ciekawe jak to będzie wyglądać jak przyjdzie im grać razem na jednej flance. Może być fajnie, ale nie widzę tego jeśli będziemy grać bez Tchou w podstawie. Ktoś asekurować musi.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Fran García

Post autor: Goldschmidt »

Madridista :kwiatek:
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Fran García

Post autor: minusek »

Po miesiącu gry widac niestety, ze odstaje poziomem. Biega i to jest ok, ale z piłka jest bardzo słaby i w defensywie 1 na 1 tez jest słabo. To dopiero początki, ale ma wielkie szczęście, ze Mendy jest kontuzjowany. Swojej szansy nie wykorzystuje moim zdaniem. To już ten, który grał u Solariego robił znacznie lepsze wrażenie (wypadło mi z głowy jego nazwisko).

Do poprawy: panowanie nad piłka, decyzyjnosc, doskok do rywala w głębokiej defensywie, współpraca z Vinim i trzymanie lini przy wychodzeniu na wolne pole (to ze szuka tam miejsca to akurat plus). Jest nad czym pracować, ale zobaczymy czy cokolwiek z niego będzie, szczególnie ze w Monachium być może będzie łakomy kąsek do wyjęcia.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Fran García

Post autor: Goldschmidt »

Ma tremę przed własną publicznością. A że jest surowy to też nieszczególna niespodzianka. Grunt że charakter póki co na miejscu i po najgorszej połowie ze strony LO od czasu schyłkowego Marcelo gość zostawia po sobie ogólnie dobre wrażenie.

Plus zdecydowanie lepiej wygląda bez Kroosa z boku.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Fran García

Post autor: minusek »

Pytanie czy rzeczywiście trochę go przytłacza gra w takim klubie, czy on po prostu jest taki przecietny. A jesli jest przeciętny, to na ile będzie w stanie sie rozwinac. Fizycznie jest dobrze, z wrzutkami czasem tez trafi, niezle sie pokazuje. Jakieś wyjścia z piłką i pójście w drybling trochę jak jeździec bez głowy, no ale coś jest. Zobaczymy czy to wystarczy aby na tym budować.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Fran García

Post autor: Gondola. »

Mam przeczucie, że urośnie w trakcie sezonu. Póki co nierówny, ale może to kwestia przeskoku z poziomu Rayo do Realu. Wczoraj pierwsza połowa słabiutka, ale na drugą wyszedł zupełnie inny piłkarz. Patrząc na pierwsze kilka kolejek to na ten moment nie postawiłbym Mendy'ego przed Franem.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Fran García

Post autor: Wolf »

minusek pisze: ndz wrz 17, 2023 9:23 pm Jakieś wyjścia z piłką i pójście w drybling trochę jak jeździec bez głowy, no ale coś jest.
Czyli wypisz wymaluj Vini na początku. Wiadomo, że Vini inna technika, ale liczę, że Fran się rozwinie. Ważny, że generalnie głowa mu dojeżdża i nie poddaje się. Pierwszy mecz w Bilbao - pierwsza połowa słabo, w drugiej już nieźle. Wczoraj pierwsza połowa jeden z najgorszych a w drugiej zapewnia zwycięstwo i dostaje MOTM. Zakładam, że będzie tylko lepiej jak okrzepnie. A potrzebujemy tego typu bocznych obrońców, jeśli Carlo będzie trzymał się 442 a wszystko na to wskazuje. Mendy to inny typ obrońcy i mniej nadający się do obecnie stosowanego systemu, pomijając już nawet jego kwestie zdrowotne. Stąd pewnie plan odpalenia Ferlanda w przyszłe okienko i zarzucenia sieci na Daviesa.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Fran García

Post autor: Goldschmidt »

Rośnie.
Dawać go na Getafe. Jak zagra dobrze to także na Gironę która słabnie.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Fran García

Post autor: Wolf »

Jest progres, ale od tych jego wrzutek w ciemno to czasami żeby bolą od patrzenia. Chciałbym, aby w tej kwestii też się poprawił.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
ODPOWIEDZ