Zinedine Zidane [bez klubu]

Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Zinedine Zidane [bez klubu]

Post autor: Alternative »

lukecik pisze: ndz kwie 10, 2022 8:46 pm
Alternative pisze: ndz kwie 10, 2022 6:22 pm Co ciekawe, jego "oko" do piłkarzy działa też w drugą stronę. Czy ktokolwiek, kogo Zidane "odstrzelił", osiągnął później jakiś nieziemski poziom albo chociaż zaliczył spory postęp?
Llorente i Hakimi.
Ok. Jak już zostało wspomniane, też nie wiem czy chodziło o kasę, ale fakt jest faktem - postęp spory i można to traktować jako błąd w ocenie potencjału zawodnika. Ale chyba więcej takich przykładów nie będzie?
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Zinedine Zidane [bez klubu]

Post autor: Goldschmidt »

I Theo.

Trzech takich to i tak więcej niż 0 innych trenerów siedzących w swoich klubach dłużej niż Zizou w Realu.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Zinedine Zidane [bez klubu]

Post autor: Alternative »

Raczej każdy trener/sztab/dyrekcja ma na koncie jakąś wtopę transferową czy to z czy do klubu. To normalne, bo nie znamy przyszłości.
Ogólnie nie da się zaprzeczyć, że Zidane miał raczej dobre oko w ocenie potencjału piłkarza, czy jego charakteru. Ciekawsze jest, czy to było u niego jedyne kryterium czy raczej swoje robiły też jakieś osobiste uprzedzenia wobec niektórych piłkarzy.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Zinedine Zidane [bez klubu]

Post autor: Para Siempre »

Błąd, to był jak wybraliśmy Beckhama zamiast Ronaldinho. Albo jak odrzuciliśmy Pedriego za młodu. Wielkim błędem było wypuszczenie Eto'o gdy wchodził w swój pik. Ale tutaj?
O ile Llorente, Hakimi i Theo to świetni piłkarze, to nie jestem jednak przekonany czy to jest kwestia niedopatrzenia.

Theo został do Realu ściągnięty właśnie dlatego, że Real go upatrzył. Rozwijał się jednak wolniej i dopiero po jakimś czasie zaczął grać na miarę potencjału. Nie jestem jednak przekonany, czy jest lepszy od Mendy'ego, więc nie wiem czy to taki błąd - siedziałby na ławce z chęciami odejścia.

Llorente w tym sezonie jeszcze bramki nie zdobył. Miał świetny sezon, na pewno grałby lepiej od Lucasa i Asensio i z tej perspektywy powinien zostać - ale z drugiej strony przegrał rywalizację z Fede, i skończyłby u nas na ławce jeśli nie od tego, to od kolejnego sezonu. Sprzedaliśmy za dobrą kasę.

Hakimi - nie wiem skąd wziął się w Castilli i czy Real go nie wyciągnął za dzieciaka z innej drużyny. Ma potencjał na mega cracka, ale na dzień dzisiejszy to poza efektywnymi rajdami w BVB i Interze to ma 2x wpierdole od nas na wczesnych etapach CL. Jest szansa, że ostatecznie wyciągnie dużo ze swojej kariery i będzie decydujący. Lubię go i kibicuje żeby za 2 lata do nas wrócił, ale nie przesądzałbym jeszcze o błędach, bo na ubiegły rok to i Vinicius był wtopą, a Rodrygo jest do dziś :ptak: Także poczekamy, zobaczymy.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Zinedine Zidane [bez klubu]

Post autor: Goldschmidt »

Alternative pisze: pn kwie 11, 2022 11:56 am Raczej każdy trener/sztab/dyrekcja ma na koncie jakąś wtopę transferową czy to z czy do klubu.
Nie wiem czemu nagle narracja zrobiła się o 'wtopach'. Ich sprzedaże to niekoniecznie wtopy.
Są wtopy typu 'kupujemy Wernera za dziesiątki milionów i później się zastanawiamy czy sprzedać jego czy Lukaku kupionego za jeszcze więcej w momencie gdy dalej potrzebujemy napastnika' albo wtopy 'dla Brahima nie ma miejsca u nas, oddajmy za 15 do Realu skoro oferują na 6 miesięcy przed końcem kontraktu mimo że pewnie moglibyśmy podpisać i za kilka lat oddać za więcej kasy'. City i Liverpool ogólnie nie sprzedają utalentowanych graczy tylko ich szkolą, w przeciwieństwie do Realu czy Chelsea. Ot różnica.

Za kadencji Zidane'a z kolei klub pozbył się trzech zawodników wobec których nie chciał stosować merytokracji (szczególnie Llorente) oraz inwestować dalej w cierpliwy rozwój (Hakimi, Reguilon, Theo, Odegaard) i woleli oddać zbierając kasę do skarbonki, którą ostatecznie chcieli wjebać w lewoskrzydłowego z rokiem do końca kontraktu :bezradny:
Przypisywanie postępowania wobec Marcosa i reszty Zizou nie jest do końca poprawne, ale też o nich nie walczył. I bynajmniej on nie odstrzela ich w swojej głowie dlatego że w tych zawodników nie wierzy, tylko że przywiązał się do innych na których już się poznał, a pozostałych rozwijać nie potrafił.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Zinedine Zidane [bez klubu]

Post autor: lukecik »

Pamiętajcie, że to ZZ zablokował transfer Kepy (jak się później okazało, słusznie), choć był on już praktycznie przyklepany. To pewnie oznacza, że gdyby potrzebował kogoś z tego w/w grona, to żadne czynniki ekonomiczne czy inne by mu w tym nie przeszkodziły.
Llorente spokojnie mógł u nas zostać. Widzieliśmy w nim raczej defpoma, a Siemeone ustawiał go i wyżej, i na prawej obronie, i wszędzie spisywał się bardzo dobrze. Gdyby został, to nie trzeba byłoby kupować Camavingi.
Sprzedaż Reguillona jestem w stanie zrozumieć, bo przy Marcelo i Mendim, którego ZZ koniecznie chciał mieć, miejsca po prostu dla niego nie było. Teraz jednak wypadałoby go wykupić skoro Marcelo odchodzi, a nie bawić się w jakieś wynalazki typu Fran Garcia, dla którego przeskok może okazać się za duży.
Hakimi również mógł zostać. Gdybyśmy odważnie w niego inwestowali od początku i nie bali się na niego postawić, to pewnie nie musiałby nawet iść nigdzie na wypożyczenie. Niemniej pobyt w Dortmundzie świetnie mu zrobił i zamiast sprzedawać go do Mediolanu, trzeba było pozbyć się Odriozoli i Lucasa, a jego zostawić obok Carvajala. Ewentualnie wykupić z Interu, gdy rzuciło się na niego PSG. Nie trzeba było być mistrzem zarządzania, by podjąć taką decyzję. No ale skoro ZZ nie widział w nim cracka i trzeba było pokryć jakoś transfer przyszłej hybrydy Kaki, Dinho i Juninho, czyli Reiniera, to wyszło, jak wyszło. Coentrao mógł rywalizować z Marcelo, to i Carvajal z Hakimim by mógł. A teraz jesteśmy nawet mądrzejsi o tyle, że przy tych wszystkich problemach zdrowotnych Daniego nie byłoby nawet żadnej rywalizacji.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Zinedine Zidane [bez klubu]

Post autor: Alternative »

Goldschmidt pisze: pn kwie 11, 2022 7:17 pm Nie wiem czemu nagle narracja zrobiła się o 'wtopach'. Ich sprzedaże to niekoniecznie wtopy.
Są wtopy typu 'kupujemy Wernera za dziesiątki milionów i później się zastanawiamy czy sprzedać jego czy Lukaku kupionego za jeszcze więcej w momencie gdy dalej potrzebujemy napastnika' albo wtopy 'dla Brahima nie ma miejsca u nas, oddajmy za 15 do Realu skoro oferują na 6 miesięcy przed końcem kontraktu mimo że pewnie moglibyśmy podpisać i za kilka lat oddać za więcej kasy'. City i Liverpool ogólnie nie sprzedają utalentowanych graczy tylko ich szkolą, w przeciwieństwie do Realu czy Chelsea. Ot różnica.

Za kadencji Zidane'a z kolei klub pozbył się trzech zawodników wobec których nie chciał stosować merytokracji (szczególnie Llorente) oraz inwestować dalej w cierpliwy rozwój (Hakimi, Reguilon, Theo, Odegaard) i woleli oddać zbierając kasę do skarbonki, którą ostatecznie chcieli wjebać w lewoskrzydłowego z rokiem do końca kontraktu :bezradny:
Przypisywanie postępowania wobec Marcosa i reszty Zizou nie jest do końca poprawne, ale też o nich nie walczył. I bynajmniej on nie odstrzela ich w swojej głowie dlatego że w tych zawodników nie wierzy, tylko że przywiązał się do innych na których już się poznał, a pozostałych rozwijać nie potrafił.
Zacznę od tego, że na pewno nie jest to wtopa typu wypuszczenie Stama przez SAFA (co najmniej o 4 lata za wcześnie), czy wypuszczenie De Bruyne, Lukaku i Salaha przez Mourinho (ten to jest w ogóle antytalent w rozpoznawaniu potencjału u młodych piłkarzy).

Najbliżej takiej typowej wtopy, to chyba wypuszczenie Hakimiego, ale na ile była to samodzielna decyzja Zidane'a, to nie wiem. Wypuszczenie Llorente do Atletico też podpiąłbym pod wtopę, bo dano rywalowi bardzo dobrego i wszechstronnego grajka w bardzo atrakcyjnej cenie - ewidentnie nie zakładano, że on się tak rozwinie, chociaż też nie oszukujmy się - to żaden crack, dobry piłkarz i to tyle.

Z Theo nie wiem. On mi trochę zniknął z radarów, więc po prostu przyjąłem, że skoro o nim wspominacie, a Marcelo jest stary, trzeba było kupić Mendy'ego za furę kasy, to można to traktować (być może jako błąd).

Przyjmując, że każda z tych sprzedaży była błędem, to wagę żadnego z nich nie wyceniłbym na więcej niż 5/10 (dla porównania wypuszczenie trójki przyszłych cracków przez Mourinno uważam za 3x 10/10 epic fail). Czyli są to błędy odczuwalne, ale w żaden sposób nie nazwałbym ich krytycznymi wtopami. Ot, błąd takiego poziomu zdarza się każdemu kto się czymś zajmuje zawodowo.

Pozostałe przypadki nie postrzegam nawet jako błędy. Taki Odegaard jest na Real po prostu za słaby, zwłaszcza mentalnie i nie pokazuje nic, aby przyjąć, że jest inaczej. Tu wręcz szacun dla Zidane'a, że to wychwycił, bo przy hype jaki miał Odegaard, mogło nie być łatwo pójść pod prąd i stwierdzić, że chłopak jest mentalnie za miękki na Real. Po prostu miał Real solidnych wyrobników bez perspektyw na to, że oni wbiją na pożądany poziom, w dodatku byli bez większych szans na regularną grę, przyszła dobra oferta, to ich sprzedano i koniec historii.

Mam nadzieję, że teraz mój punkt widzenia jest bardziej zrozumiały.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Zinedine Zidane [bez klubu]

Post autor: Goldschmidt »

lukecik pisze: wt kwie 12, 2022 2:45 pm Llorente spokojnie mógł u nas zostać.
Każdy mógł spokojnie zostać. Jedyne czego chcieli jeden po drugim to konkretnej roli w projekcie, która wiązałaby się z grą i rozwojem. A było inaczej bo ktoś zadecydował że "brak stałej jedenastki szkodzi" i nie wiedzieli jak ich spożytkować, a klub musiał na kimś zarabiać.

Meh.

@Alter
To jak oceniasz jednego po drugim było jasne już po samym zadaniu pytania o 'spory postęp' sprzedanych. Nie przejmuj się, rozumiem.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Zinedine Zidane [bez klubu]

Post autor: lukexpl »

Gadka o piłkarzach, a jego największym błędem było chyba pogonienie Pintusa ;) Inna sprawa, że on sam go tutaj też przyprowadził. Myślę, że jego zasadniczą wadą jest zbytnie przywiązywanie się do danych osób i czasami kierowanie się prywatną urazą, tak jak w przypadku Pintusa, że wraz z nim nie odszedł z Realu Madryt, czy też Llorente, który bodajże nie miał dobrych relacji z jego synami.
polaw7
Posty: 16
Rejestracja: wt cze 01, 2021 9:16 pm

Re: Zinedine Zidane [bez klubu]

Post autor: polaw7 »

Według Daniela Riolo z RMC Sport, Zidane ma zostać trenerem PSG... Ciekawe czy plotka, czy prawda. Ten Riolo chyba ma dosyć dobre dojścia.
emo07
Posty: 141
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:27 pm

Re: Zinedine Zidane [bez klubu]

Post autor: emo07 »

Jeśli to prawda to życzę jak najgorzej w strefie zawodowej, a jakakolwiek sympatia odejdzie na bok ;)
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Zinedine Zidane [bez klubu]

Post autor: Gondola. »

Jak widać projekt spor...finansowy w Paryżu ma niedocenianą siłę przyciągania. ;)
Volfgang
Posty: 200
Rejestracja: ndz cze 06, 2021 12:48 pm

Re: Zinedine Zidane [bez klubu]

Post autor: Volfgang »

Oby nie!
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Zinedine Zidane [bez klubu]

Post autor: lukexpl »

Bzdury. To "źródło" już od marca podaje to info, a w międzyczasie niejednokrotnie je dementowano. Ponoć gość klepie językiem na prawo i lewo bez poparcia u źródeł, no ale czasami coś uda mu się ustrzelić np. transfer Messiego. Zresztą ostatnio jakiś przyjaciel Zizou mówił, iż nie ma szans na to, że zgodzi się trenować PSG. W dodatku Zizou cieszący się w finale LM z triumfu Realu, zamieszczający później zdjęcie Hala Madrid na Instagramie, miałby teraz iść do nowego wroga Realu? Czeka spokojnie na MŚ, kiedy pewnie się zwolni posada selekcjonera reprezentacji Francji i to będzie jego nowa robota.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Zinedine Zidane [bez klubu]

Post autor: Goldschmidt »

Tic tac
emo07
Posty: 141
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:27 pm

Re: Zinedine Zidane [bez klubu]

Post autor: emo07 »

lukexpl pisze: pt cze 10, 2022 10:42 am Bzdury. To "źródło" już od marca podaje to info, a w międzyczasie niejednokrotnie je dementowano. Ponoć gość klepie językiem na prawo i lewo bez poparcia u źródeł, no ale czasami coś uda mu się ustrzelić np. transfer Messiego. Zresztą ostatnio jakiś przyjaciel Zizou mówił, iż nie ma szans na to, że zgodzi się trenować PSG. W dodatku Zizou cieszący się w finale LM z triumfu Realu, zamieszczający później zdjęcie Hala Madrid na Instagramie, miałby teraz iść do nowego wroga Realu? Czeka spokojnie na MŚ, kiedy pewnie się zwolni posada selekcjonera reprezentacji Francji i to będzie jego nowa robota.
Zakładzik? 😁
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 628
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Zinedine Zidane [bez klubu]

Post autor: madridcampeon »

Niby po co miałby tam iść? Bzdura kompletna, na poziomie tej, gdy w 2018 roku go z reprezentacją Kataru łączyli. xD
Ostatnio zmieniony pt cze 10, 2022 2:22 pm przez madridcampeon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Zinedine Zidane [bez klubu]

Post autor: Goldschmidt »

A gdzie indziej ma trenować skoro pod jego metody są skrojone najwyżej trzy kluby i jednym z nich jest Paryż?
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 628
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Zinedine Zidane [bez klubu]

Post autor: madridcampeon »

Wg mnie on w ogóle nie będzie trenował innych zespołów niż Real lub reprezentacja Francji. Kiedyś myślałem, że jeszcze Juve można by dorzucić do tych drużyn, ale i tego nie jestem pewny.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Zinedine Zidane [bez klubu]

Post autor: Goldschmidt »

No to mamy podobne wrażenie.
Zizou myślę, że na razie trenuje z przywiązania do instytucji i do tej pory pomagał mu status gwiazdora/idola - pracuje tam gdzie ma posłuch zamiast próbować do siebie przekonywać ludzi z którymi się nie zna tudzież zawodników, którzy go nigdy nie oglądali. I im dalej w czas tym coraz trudniej będzie mu znaleźć projekt. Paryż to na teraz dosłownie jedyny klub poza Realem, w którym może próbować obecnymi metodami zanim będzie zmuszony rozwinąć warsztat. Jest najlepszym(?) Francuzem w historii i ciągnie za nim niejeden zawodnik. W Juve na razie jest pogorzelisko więc tam się pchać nie będzie.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Zinedine Zidane [bez klubu]

Post autor: Goldschmidt »

Fajny wywiad w L'Equipe.
Myślę że rozwiał wątpliwości czy ma coś przeciwko PSG i jak on to widzi. W sumie możliwe że teraz to jeszcze nie ten moment.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Zinedine Zidane [bez klubu]

Post autor: lukexpl »

Wygląda na to, że opcja francuska mu odpadła. Juve mogłoby być naturalnym drugim wyborem, ale przez problemy instytucjonalne są skreśleni. W PL czołówka klubów ma raczej długo prosperujących trenerów, czyli Pepa, Kloppa, ETH czy Pottera. Tutaj jednak dużym utrudnieniem byłaby słaba znajomość angielskiego, o której wspominał już kiedyś sam Zizou. Zostaje jedynie PSG, ale też już mają trenera raczej z perspektywami na dłużej. Gdyby realnie wchodziliby w grę to pewnie Zizou poszedłby tam już latem.

Myślę zatem, że wróżąc z fusów, można się spodziewać szybszego lub późniejszego powrotu Zizou do Realu Madryt. Kto wie na ile prawdziwe są te plotki o Carlo w Brazylii, ale na pewno byłby to bardzo atrakcyjny kierunek dla Włocha i duża szansa na zgarnięcie kolejnych prestiżowych trofeów. Swoją drogą widziałbym Zizou właśnie jako selekcjonera Brazylii, tylko tam chyba znowu mogłaby być bariera językowa.

A czy sam Zizou byłby właściwym następcą Carlo? Pytanie jaki po czasie miałby stosunek do Pintusa, którego za drugiej kadencji wywalił z klubu. Przewietrzona szatnia Realu z kolei mogłaby rozwiązać jego problem przywiązania do poszczególnych piłkarzy.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Zinedine Zidane [bez klubu]

Post autor: Wolf »

Kolejny raz pojawiają się plotki o drugi powrocie na posadę trenera Realu Zizou. Nie wiem co tym sądzić. Jeśli Carlo po zakończeniu kontraktu pojedzie ukoronować swoją karierę posadą selekcjonera Brazylii to wydawało się, że następcą będzie raczej ktoś z dwójki Xabi - Raul. W sumie znając Floro i jego słabość do Zizou nie zdziwiłbym się gdyby, zamiast wybierać między tamtą dwójką, postawił kolejny raz na Zizou. Czy to z kolei dobrze dla Realu? Przy obecnym odmłodzeniu kadry (które w przyszłym sezonie jeszcze postąpi, bo pewnie przynajmniej jeden z dwójki Toni-Luka zakończy przygodę w Realu) to byłby już inny powrót niż ten poprzedni. Zwłaszcza jeśli razem z nim przyjdzie jeszcze jeden Francuz :D Rok temu myślałem, że największym minusem powrotu Zizou byłoby ewentualne pozbycie się Pintusa, ale po tym jak rozczarowały mnie efekty jego działań po Mundialu w zeszłym sezonie a i w tym też mamy dziwnego pecha do kontuzji, to już nie jest takie krytyczne.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Zinedine Zidane [bez klubu]

Post autor: lukexpl »

Gorzej jak Zizou znowu weźmie speca pokroju Duponta. Nawet w ubiegłym sezonie i teraz nie jest aż tak źle jak było wiosną 2021.

Mimo wszystko priorytetem powinien być Xabi. Jak go nie weźmiemy to prędzej czy później zrobi to Bayern lub LFC.
ODPOWIEDZ