Casemiro [Manchester United]

Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Gondola. »

Obrazek

Interesujące.

Wygląda na to, że Manchester jest niesamowicie zdesperowany by dopiąć jakikolwiek transfer przed meczem z Liverpoolem, tak jak obiecali swoim kibicom. Na miejscu Pereza starałbym się to wykorzystać i maksymalnie wydoić Czerwone Diabły. Jeśli oferta faktycznie oscylowałaby w granicach 80 milionów funtów, bez namysłu wysłałbym Brazylijczyka do Anglii. Niezależnie od tego jak Casemiro prezentował się w ostatnich 2-3 sezonach (doceniam jego grę i poświęcenie dla drużyny), gdy masz możliwość sprzedać 30-letniego defensywnego pomocnika za 80 milionów mając już przy tym w kadrze jego potencjalnego następcę (następców?) nie wahasz się tylko działasz.

Z perspektywy Casemiro największym wabikiem z pewnością są pieniądze, podobno United zaoferowało mu dwukrotność jego obecnej, madryckiej pensji. Musi on jednak wiedzieć, że zamieni Kroosa i Modricia na Freda i Bruno, a to już wygląda na przerażający downgrade. Za plecami też nie będzie miał Ramosa/Varane'a czy Militao z Alabą tylko Maguire'a z Martinezem. Zamieni harmonię w Madrycie na drużynę będącą w permanentnym i niesłabnącym kryzysie. Myślę, że wyrwany z bezpiecznego środowiska prosto w miejsce, gdzie panuje prawo dżungli w najczystszej postaci, Casemiro (mając naturalną tendencję do dużej pewności siebie) może doświadczyć szczególnej ekspozycji swoich braków i wad. W dodatku musi wiedzieć, że przychodzi do klubu, w którego gablotach przez najbliższy rok czy dwa zapewne nie pojawią się żadne nowe trofea. Gdzie właściciele i pion zarządczy są toksyczni a relacje między piłkarzami dalekie od idealnych. Przejście do United w tym momencie to jak rozłożone w czasie samobójstwo. I niezbyt pocieszający jest fakt, iż Casemiro jako piłkarz może czuć się spełniony sportowo i nie mieć już nic do udowodnienia, bo piłkarzem kompletnym na swojej pozycji stał się w Madrycie. Niezależnie od tego, wciąż ma przed sobą kilka lat kariery i wykorzystanie ich na taplanie się w angielskim błocie nie wygląda na najbardziej rozsądną z opcji.

Z perspektywy Realu, nie odmówiłbym sprzedaży Casemiro za odpowiednią kwotę, z jednoczesnym pełnym zainwestowaniem w Czumeniego i Camavingę, przesunięciem Valverde centralnie na środek oraz poszukaniem nowego prawego pomocnika. Nawet tego Bernardo.

Nawiązania do historii sprzedaży Makelele i słynnego cytatu Beckhama są w z założenia błędne, gdyż Real Galacticos był zdecydowanie mniej zbalansowany i zrównoważony niż obecny Real Ancelottiego. Dziś mamy Czumeniego i Camavingę, którzy tylko czekają na zajęcie miejsca starego weterana.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Para Siempre »

Goldschmidt pisze: śr sie 17, 2022 3:44 pm Chillowanko w Manchesterze w którym przy pierwszej okazji będą mu zawracać dupę i obsmarowywać w Sky/tabloidach jak zacznie otwarcie grać na pół gwizdka lub okaże rezygnację wobec obecnej sytuacji jak 2/3 obecnej kadry.
Chillowanko możesz mieć nawet w Realu Madryt jak Gareth Bale rok temu.
Jeżeli on chce jakiegoś nowego wyzwania czy doświadczenia to spokojnie z agentem mogą zakomunikować i znajdzie się z 5 lepszych klubów do wyboru. Żadna filozofia.
Możliwe, że jest drugi klub, który zapłaci Realowi 80 baniek, da mu pensje x2 i zyska sportowo. PSG. Ale nawet gdyby istniała taka opcja (tego się pewnie nie dowiemy) to akurat tam też się oczekuje Ligi Mistrzów na poważnie / presja jest duża. Pisanie, że znajdą 5 klubów (skoro realnie na taki wydatek stać obecnie City, MU, PSG i Chelsea, a 2 z nich nie jestem pewien) to jakiś absurd.
I kasa to żaden argument skoro za 3 lata agent może mu znaleźć dowolny klub MLS/Katarski w którym dostanie wszystko co oferuje mu obecne United.
Żaden klub z MLS nie płaci żadnemu piłkarzowi dwukrotności obecnych zarobków Casemiro, a Ty twierdzisz, że za 3 lata, jak Case będzie na ostatniej prostej kariery, zapłacą mu x2 w dowolnym klubie?
polaw7
Posty: 16
Rejestracja: wt cze 01, 2021 9:16 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: polaw7 »

Wolałbym i mam nadzieję, że jednak Case zostanie - chociaż jeszcze przez ten jeden sezon.

Moim zdaniem dla nas w tym momencie to żaden interes, jasne, kasa typu 80mln euro za 30 letniego defensywnego pomocnika jest spoko ale czy tak bardzo potrzebujemy tych pieniędzy? Zamiast mieć doświadczonego zawodnika, z odpowiednim mentalem, który mając słabszy sezon i tak w najważniejszych meczach daje/dawał rade.

Tym bardziej, że w obiegu jest informacja, że nawet po sprzedaży Casemiro nikogo nie kupimy - ani defensywnego pomocnika (i dobrze, bo już lepiej postawić na jednego z francuzów niż ściągać kogoś na siłę), ani nikogo do przodu (w tym przypadku pewnie konieczne byłoby odejście Asensio). A przed nami sezon specyficzny jak żaden do tej pory i szeroka kadra jest potrzebna.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Goldschmidt »

Wy poważnie wierzycie w defensywnego pomocnika zarabiającego ponad 20 milionów netto? Trzeba było tak od razu! :D Faktycznie - nikt tego nie zapłaci, także United które nawet młodszemu Rafie dało wyjątkowo krótszy kontrakt. 31-letni Insigne dostał od Toronto blisko 15 netto. Case w wieku 33 lat może spokojnie wynegocjować sobie takie zarobki w dowolnym pozaeuropejskim klubie który na to stać, nie musi być w MLS, może być Katar, mogą być Chiny, może być Meksyk.
Para Siempre pisze: śr sie 17, 2022 5:56 pm Chillowanko możesz mieć nawet w Realu Madryt jak Gareth Bale rok temu.
Mocny chill rzeczywiście, na pewno bardzo zadowolony z pozycji, dlatego nigdy nie negocjował odejścia, tsa.
Para Siempre pisze: śr sie 17, 2022 5:56 pmMożliwe, że jest drugi klub, który zapłaci Realowi 80 baniek, da mu pensje x2 i zyska sportowo. PSG. Ale nawet gdyby istniała taka opcja (tego się pewnie nie dowiemy) to akurat tam też się oczekuje Ligi Mistrzów na poważnie / presja jest duża. Pisanie, że znajdą 5 klubów (skoro realnie na taki wydatek stać obecnie City, MU, PSG i Chelsea, a 2 z nich nie jestem pewien) to jakiś absurd.
Przecież to ty zaczynasz od logiki, że Casemiro może odejść z Realu tylko za 80 myśląc że za mniej klub go nie puści :D Cena dla Casemiro nie ma żadnego znaczenia, a gdyby koniecznie chciał odchodzić to spokojnie go puszczą po lub poniżej wartości rynkowej jak Rafę. Obecnie nie wiadomo absolutnie niczego, czy to wyceny czy to intencji Case.

Na dzisiaj priorytetem zdecydowanie powinno być zatrzymanie Case i jeżeli trzeba także przekonania go do pozostania. Jeżeli nie chce to oczywiście żegnamy i współczuję udaru który doprowadził do takiej oceny stanu United oraz skąpstwa, ale to w sumie nie nasz problem. Problemem jest pomysł na kształt pomocy, która bez niego grając w tym samym ustawieniu zostanie z kolejną dziurą, którą za rok znowu trzeba będzie łatać.
polaw7
Posty: 16
Rejestracja: wt cze 01, 2021 9:16 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: polaw7 »

W Chinach się wiele zmieniło i nikt mu takiej kasy nie da. W Meksyku dobrze płacą ale bez przesady, tam najwięcej zarabia obecnie Thauvin chyba, ok 6mln albo i mniej :)


Odłączając się od tematu Casemiro - Nottingham zamierza złożyć ofertę za Odriozole
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Para Siempre »

Goldschmidt pisze: śr sie 17, 2022 6:36 pm Wy poważnie wierzycie w defensywnego pomocnika zarabiającego ponad 20 milionów netto? Trzeba było tak od razu! :D
Z dzisiejszego newsa masz jak byk:
Obecnie, na mocy kontraktu obowiązującego do 2025 roku, Casemiro zarabia 7-8 milionów euro netto. United chce podwoić jego zarobki, a do tego zaoferować mu pięcioletni kontrakt.
31-letni Insigne dostał od Toronto blisko 15 netto.
Z "wszyscy mu dadzą tyle co United" szybko przeszedłeś do "jest jeden przypadek."
Case w wieku 33 lat może spokojnie wynegocjować sobie takie zarobki w dowolnym pozaeuropejskim klubie który na to stać, nie musi być w MLS, może być Katar, mogą być Chiny, może być Meksyk.
Może być i Radomiak w Twoim poście, ale ani w Katarze, ani w Meksyku (abstrahując, że ludzie tam nie chcą mieszkać) nikt nikomu tyle nie płaci. W Chinach, gdzie aktualnie nie można płacić więcej niż jakieś 650 k, Casemiro dostanie 15 baniek? Jasne.
Przecież to ty zaczynasz od logiki, że Casemiro może odejść z Realu tylko za 80 myśląc, że za mniej klub go nie puści :D
Zmniejsz sobie do 60 - lista klubów zostanie taka sama i nie pojawi się na niej Juve czy Bayern.
Gdyby koniecznie chciał odchodzić to spokojnie go puszczą po lub poniżej wartości rynkowej jak Rafę.
On miał rok kontraktu. Real albo mógł mieć 40, albo 0. Trudno to porównać.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Goldschmidt »

Para Siempre pisze: śr sie 17, 2022 7:29 pmZ dzisiejszego newsa masz jak byk:
Obecnie, na mocy kontraktu obowiązującego do 2025 roku, Casemiro zarabia 7-8 milionów euro netto. United chce podwoić jego zarobki, a do tego zaoferować mu pięcioletni kontrakt.
Ale co mnie interesuje treść newsa. Nie wierzę w te warunki, nie dla DMa, a ty je już traktujesz jako prawdę objawioną i już gościa na tej podstawie w zasadzie sprzedałeś. Może wytłumacz jaśniej czego z mojej strony nie zrozumiałeś?
Z "wszyscy mu dadzą tyle co United" szybko przeszedłeś do "jest jeden przypadek."
No trafnie, wygrałeś, przesadzam.
Zmniejsz sobie do 60 - lista klubów zostanie taka sama i nie pojawi się na niej Juve czy Bayern.
Czemu do 60? Czemu nie do 40? Co ci przeszkadza w szacowaniu niższej ceny? Boisz się że jak nie sprzedamy teraz przytulając kaskę to Real teraz sobie wychowa niewolnika za którego później dostanie najwyżej pół tego co teraz, mimo że 24/48 godzin temu Casemiro pewnie odejścia nawet nie rozważał, i po latach rozsądnego postępowania nagle zmieni zdanie bo ktoś mu pomachał przed nosem plikiem banknotów?
Kurewsko szybko próbujesz spieniężyć jedynego DMa zespołu fundamentalnego dla ustawienia, które tak mocno w zeszłym sezonie propsowałeś. Dla mnie dziwne. Ale już pisałem - jeżeli rzeczywiście kieruje się zarobkami to krzyżyk na drogę i bierzmy. Zwyczajnie nie rozumiem czemu tak wielu kibiców w ogóle to założyło i to tak szybko zanim ktokolwiek z klubu coś na ten temat powiedział.
On miał rok kontraktu. Real albo mógł mieć 40, albo 0. Trudno to porównać.
A Case rok kontraktu będzie miał za 2 lata. W twoim mniemaniu nikt za niego już tyle wtedy nie zapłaci więc trzeba się pozbyć, bo nie daj Boże sprzedamy za pół ceny/bezcen? Dla mnie sam fakt że pierwszą reakcją w temacie na newsa nie jest pisanie o tym by faceta przekonywać do pozostania, a 'zrozumienie jego możliwych priorytetów' (kasa emerytura) mimo że są nieznane, co tylko sugeruje że go zwyczajnie nie doceniasz i/lub przeceniasz Tchouameniego w krótkim okresie.

Moje stanowisko już napisałem.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Para Siempre »

Goldschmidt pisze: śr sie 17, 2022 8:25 pm Ale co mnie interesuje treść newsa.
Bardzo cię interesuje. Kolejny post piszesz w nawiązaniu do tego newsa, który w ogóle cię nie interesuje i nie jest prawdziwy :]
Nie wierzę w te warunki, nie dla DMa, a ty je już traktujesz jako prawdę objawioną
Amen.
i już gościa na tej podstawie w zasadzie sprzedałeś.
Ty w ogóle czytasz co ja pisze?
Może wytłumacz jaśniej czego z mojej strony nie zrozumiałeś?
Popełniłeś 5 błędów w podstawowych założeniach dotyczących sytuacji (cena, jego aktualna pensja, kluby które mogą go kupić, kasa którą może zarobić, miliony czekające w kurwa chinach) i jeszcze się pytasz bezczelnie czego ja nie rozumiem? :loool:
Czemu do 60? Czemu nie do 40? Co ci przeszkadza w szacowaniu niższej ceny? Boisz się że jak(...)
O czym znów pierdolisz? Ja nie zajmuje się szacowaniem ceny Casemiro. Rynek go wycenia. Składa się na to potrzeba sprzedaży ze strony Realu (niewielka), potrzeba zakupu ze strony United (ogromna), kontakt (parę lat) i status piłkarza (topowy DM świata). Możesz sobie pisać, że jest warty 40 mln i nic to nie zmienia. Real go nie sprzeda za 40, dlatego twoje argumenty o lepszych klubach do których mógłby przejść są po prostu z dupy.
Kurewsko szybko próbujesz spieniężyć jedynego DMa zespołu(..)
Jedyne co próbuję zrobić, to wrzucić trochę danych do twojego pierdolenia. Moje stanowisko do sprzedaży Casemiro nie zostało nawet wyrażone w tym temacie.
Dla mnie sam fakt że pierwszą reakcją w temacie na newsa nie jest pisanie o tym by faceta przekonywać do pozostania, a 'zrozumienie jego możliwych priorytetów' (kasa emerytura) mimo że są nieznane, co tylko sugeruje że go zwyczajnie nie doceniasz i/lub przeceniasz Tchouameniego w krótkim okresie.
Nie widzę nic dziwnego w zastanowieniu się przez chwilę, czy news podawany przez źródła bliskie klubowi może się urzeczywistnić i z jakich powodów. Jeśli odwracanie głowy i udawanie, że treść newsa cię nie interesuje jest ci bliższe, to się nie wpierdalaj.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Goldschmidt »

Bezczelnie xD zejdź z tego konia ważniaku, bez nerwów :D

Nie interesują mnie szczegóły żadnego konkretnego newsa, bo sam pomysł podwojonych zarobków dla DMa obecnie na blisko 8M euro netto nie jest dla mnie wiarygodny, nawet biorąc pod uwagę że rozmawiamy o United. Defensywni pomocnicy tyle nie zarabiają, w takim wieku i tak długo, gdy nie są seniorami ich obecnego klubu. Nie sądziłem że to coś sensacyjnego i dziwię się że jakoś mało kto te doniesienia kwestionuje. W obecnej drabince Rafa wynegocjował tylko 3-letnią umowę przy czym stoper z reguły zarabia więcej niż zawodnicy od czarnej roboty w środku. Jeżeli Case nawet wejdzie w negocjacje to srogo się zaskoczę jeżeli kontrakt będzie nawet blisko 5 lat przy tej pensji.

Nie pierdol też z łaski swojej o rynku jakby Casemiro był na nim wart 80 skoro to pierwsza (rzekoma) oferta za niego od siedmiu lat i United zwyczajnie jest zmuszone szastać kasą by kogokolwiek sprowadzić, a Real jest jedynie w pozycji wykorzystania tego. Nawet teraz pojawiają się sprzeczne doniesienia odnośnie proponowanej przez United ceny więc jego faktyczna wartość, a tym bardziej taka którą zaproponowałby klub nie postępujący desperacko, to nic pewnego.
Nie napisałem że Case jest wart 40. Pisałem to wyraźnie w kontekście tego za jakie pieniądze Real jest gotów go sprzedać i nie ograniczałem tego do okienka 2022. A to jak dobrze wiesz determinuje przede wszystkim forma i kontrakt a nie mityczny status. Więc możesz łaskawie wytrzeć krzesło, bo możesz się jeszcze za rok zdziwić jeśli Real poczeka i zaakceptuje mniej w przypadku ewentualnego przełożenia odejścia z Realu przez Case na kolejne lub jeszcze następne lato.

Skoro twierdzisz że nie wyraziłeś opinii odnośnie tego czy powinniśmy go sprzedać czy nie lub przekonywać go do pozostania jeżeli będzie trzeba (mimo że można ją sobie spokojnie wydedukować z bajdurzenia odnośnie 'zrozumiałych potencjalnych chęci' z pierwszego posta), i gotów jesteś jedynie dyskutować o poprawności odważnej tezy 'Casemiro może odejść', to zachęcam do wysilenia się - oświeć mnie :luzik:
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Para Siempre »

Nie napisałem że Case jest wart 40. Pisałem to wyraźnie w kontekście tego za jakie pieniądze Real jest gotów go sprzedać i nie ograniczałem tego do okienka 2022.
Nie wymiguj sie, że chodziło Ci w wątku o obecnym transferze do United o abstrakcyjną sytuację za 2 lata. Wtedy pewnie i tak by nie mógł dostać siana, jakie może dostać teraz.
Nie pierdol też z łaski swojej o rynku jakby Casemiro był na nim wart 80 skoro to pierwsza (rzekoma) oferta za niego od siedmiu lat
Nie chce mi się tłumaczyć, że brak ofert nie była związana z brakiem takiej wartości na rynku.
gotów jesteś jedynie dyskutować o poprawności odważnej tezy 'Casemiro może odejść
Tak? Czyli powyższa rozmowa o twoich bzdurnych tezach się nie odbyła?
to zachęcam do wysilenia się - oświeć mnie
W 3 dni się pewnie rozstrzygnie, jak będzie chciał odejść i kluby się dogadają to odejdzie. Jeśli piłkarz nie będzie chciał / United nie da pieniędzy z górką, to nie odejdzie. Oczekujesz ode mnie, że będziemy rozmawiać o taktyce Realu bez DMa takiego jak Casemiro, a ja serio nie mam ochoty dyskutować z Tobą w ogóle. Regularnie na tym forum jesteś "przeciw" rzeczom, które pisze, nawet gdy je pisze tak sobie luźno, jak moje pierwotne przemyślenie, że piłkarz nie musi całe życie chcieć żyć pod presją ciągłych zwycięstw, gdy może zarobić większą kasę za mniejszy wysiłek fizyczny i mentalny. Wyskakujesz wówczas z absurdami o tym, gdzie i ile piłkarz mógłby dostać pieniędzy, które nie mają pokrycia. O kwotach, które dotyczą sytuacji za x lat, etc. I co, teraz mam Cię "oświecać", że Carlo będzie musiał sobie poradzić z Tchouamenim i Camavingą? Jak mu Perez sprzeda Casemiro, to będzie próbował to ułożyć.
polaw7
Posty: 16
Rejestracja: wt cze 01, 2021 9:16 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: polaw7 »

@Goldschmidt trochę nielogiczne dla mnie jest, że news o podwojeniu zarobków przez United nie jest dla Ciebie wiarygodny - bo to defensywny pomocnik i ma 30 lat.
Natomiast w jednym z wcześniejszych postów twierdzisz, że Casemiro w wieku 33 lat może spokojnie wynegocjować sobie warunki na poziomie 15 mln euro (jak Insigne w MLS - który jest skrzydłowym/napastnikiem).
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Goldschmidt »

@polaw7
Co do tego wyżej, tak, już przyznałem że przesadziłem. Choć widmo zarabiania na emeryturę w United nie ma dla mnie żadnego sensu niezależnie od wieku, bo w tym klubie nie ma czasu na relaks.

@Para Siempre
Abstrahując od tematu - dobrze wiesz że mamy w wielu przypadkach fundamentalnie inne poglądy na kwestie piłkarskie i nasz 'bias' nie pozwoli nam się zgodzić w niejednej kwestii. Żalenie się na to że nie napiszę częściej "+1" pod którąś z twoich oczywistych opinii jakoś nie przystoi, ale jak chcesz to napiszę ci z górki - zgadzamy się w większej ilości kwestii niż nam przychodzi rozmawiać. Możemy się spierać o to wyżej, o CR, Anczelota, Superligę, Pereza czy jeszcze co innego a o dobrym meczu Lucasa w ogóle nie porozmawiać bo dla żadnego z nas niektóre detale nie są równie istotne. Więc nie dramatyzuj że jestem do ciebie w jakiś sposób nastawiony i że przychodzi ci się ze mną spierać.

A wracając do tematu
jeśli piłkarz nie będzie chciał / United nie da pieniędzy z górką, to nie odejdzie.
Nie o to pytam. I dlatego ton jest jaki jest bo niejednokrotnie lawirujesz wokół zadanych pytań...
Pytam o twoje zdanie czy tobie zależy na tym by Case zatrzymać i czy wg ciebie klubowi ze względów sportowych także powinno na tym zależeć i czy powinni o niego walczyć. Jeżeli nie przykładasz do tego wagi i jest ci obojętny to to po prostu napisz.
emo07
Posty: 143
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:27 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: emo07 »

Mi sie wydaje, że tu nie chodzi o United tylko o Premier League, która umówmy się, jest dużo atrakcyjniejsza i bardziej konkurencyjna niż nasza liga.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Gondola. »

Tylko przy obecnym stanie sportowej degrengolady w United nie łudźmy się, że chodzi tu o cokolwiek więcej niż ogromne pieniądze.
Volfgang
Posty: 200
Rejestracja: ndz cze 06, 2021 12:48 pm

Re: Casemiro

Post autor: Volfgang »

Przecież transfer ze zwycięzcy LM do uczestnika ligi europejskiej to kilka kroków w tył. Rozumiem, że tutaj chodzi o pieniądze, ale to jest straszna degradacja.
Ostatnio zmieniony czw sie 18, 2022 2:21 pm przez Volfgang, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: Casemiro

Post autor: wonderkid_jr »

IMO odejdzie, choć wolałbym się mylić w tej kwestii.

Dla mnie najlepszy DM w historii Realu no i jeden z nielicznych grajków obecnej kadry, który wie kiedy i jak podostrzyć grę.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Casemiro

Post autor: lukexpl »

Przez siedem lat w Madrycie praktycznie nigdy nie miał konkurencji na swojej pozycji, prócz krótkiego epizodu z Llorente, który bardzo szybko został sprowadzony do pionu przez Zidane'a. Teraz przyszedł kolejny młody konkurent, ale za o wiele większe pieniądze, a więc z marszu i lepszym statusie od Llorente, co spowodowało, że niestety Kazek prawdopodobnie zaczął obawiać się rywalizacji. Ostatni sezon miał słaby prócz pojedynczych meczów, więc Tchou utrzymując zeszłosezonowy poziom miałby duże szanse, aby go wygryźć ze składu. Może jeszcze nie w tym sezonie, ale następnym, kiedy odpowiednio się rozwinie, być może nauczy się grać jako rasowa "6" i nabierze pewności siebie?

Szkoda, że wszystko wskazuje na to, że odejdzie, bo pomimo spadku formy mentalnie wciąż jest niezastąpiony, zwłaszcza jego żelazne jaja w najważniejszych meczach LM są bezcenne. Takiego poziomu nie uświadczy w United, które nie gra w LM, a w PL o mistrzostwo na pewno nie będą w stanie rywalizować, przynajmniej w tym sezonie.
emo07
Posty: 143
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:27 pm

Re: Casemiro

Post autor: emo07 »

Dziwne, wygląda na to, że może odejść, totalnie bym się tego nie spodziewał.. nie wiem co o tym myśleć, nie zakładałem takiego scenariusza w ogóle.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: Para Siempre »

Pytam o twoje zdanie czy tobie zależy na tym by Case zatrzymać i czy wg ciebie klubowi ze względów sportowych także powinno na tym zależeć i czy powinni o niego walczyć. Jeżeli nie przykładasz do tego wagi i jest ci obojętny to to po prostu napisz.
Ujmę to tak:
- drużyna jest lepsza z Casemiro,
- na dzisiaj Casemiro daje więcej w środku niż jakikolwiek inny zastępca,
- sprzedając Casemiro w tym roku, osłabimy się,
- mamy potencjał do zastąpienia Casemiro w zespole, choć trudno będzie to osiągnąć od razu,
- w kolejnych latach, a może już pod konie tego sezonu Casemiro zacznie ustępować innym. Nie zmieni to jednak, że wciąż będzie bardzo ważny / na niektóre mecze kluczowy,
- nie jest mi obojętny. To kawał historii i świetny gracz, którego nie zastąpimy w tym sezonie i ten ruch nas na obecny sezon osłabi sportowo,
- nie powinniśmy o niego mimo wszystko walczyć. Za walkę uważam - podwyżkę, gwarancję pierwszego składu, puste obietnice -> To w praktyce oznacza, że transfer jest uzależniony od woli gracza + tego, czy MU przepłaci (czego MU jest świadomy). Casemiro wie, że w Realu czeka go walka o minuty, być może ławka za rok lub szukanie wówczas okazji na duży zarobek (która przyszła teraz).

Jeśli straci miejsce, będzie chciał odejść za rok za mniejsze pieniądze, więc z finansowego punktu widzenia pytanie, jaka oferta spłynie teraz + jakie plany na grę ma Kroos (trochę to powiązane mimo wszystko). Jeśli Kroos zostaje, a propozycja to 80 mln, Real go według mnie sprzeda bez problemów. Perez sprzedawał już Di Marię / Ozila / Ronaldo, a te ruchy osłabiały zwycięskie drużyny krótkoterminowo. Podobnie było, gdy Xabi pod koniec okna zdecydował się na odejście gdy Kroos był już u nas. Więc łatwo przewidzieć decyzję klubu. Ja za 70-80 mln też bym sprzedał. Jeśli kwota będzie 60, trudno powiedzieć. Przy 50 będę zniesmaczony (zostawiłbym go w kadrze wówczas na 100%).

Nie traktuje tego w kategorii "co zrobimy z kasą".
Możemy nic z nią teraz nie robić, spłacić szybciej stadion, mieć na chude lata, albo klasycznie odłożyć na Mbappe :ptak:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Casemiro

Post autor: Goldschmidt »

Jeżeli United da mu 15x4 zamiast 15x5, a my moglibyśmy przedstawić kontrofertę w postaci powiedzmy 12x3 albo 12x4 to ty byś w to nie szedł?
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Casemiro

Post autor: Para Siempre »

Nowy kontrakt wykluczam, abstrahując od liczb. Najczęściej, gdy w grę wchodzi kasa / możliwość kuszenia piłkarza przez inne kluby, Real reaguje wcześniej i oferuje długoletnie umowy piłkarzom, którzy mają potencjał do gry tutaj przez lata (Fede, Vini, przedłużenie szybkie Courtois) na sensownych warunkach. W przypadku Casemiro mówimy o piłkarzu, który jakiś czas temu taki kontrakt dostał, w każdej chwili może znacząco obniżyć loty (brazylia + wiek) i iść drogą Marcelo/Isco w klubie, albo po prostu stać się rezerwowym, który zarabia jedną z największych pensji (co mocno nagina naszą drabinkę i wystawia klub na proste zagrywki agentów innych piłkarzy). Przecież on ma kontrakt do 2025 już teraz, i na upartego moglibyśmy po prostu odmówić negocjacji bez dodatkowego kontraktu (np. jak United da max 40 mln).
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Casemiro

Post autor: lukexpl »

Casemiro raptem rok temu podpisał nowy kontrakt, doskonale wiedział na co się pisze.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Casemiro

Post autor: Goldschmidt »

Smutne.

O argumencie narodowości słyszę natomiast już któryś raz. Przydałyby się przykłady defensywnych zawodników z Brazylii, którzy obniżają loty o wiele wcześniej niż jacykolwiek reprezentanci innych krajów. Ludzie za bardzo mają w głowach obrazki Marcelo, Neymara itp. dzieci tańczących na boisku sambę, tracących chęć i motorykę do gry koło 30ki. Defensywni zawdonicy po 30 grają tak długo jak każdy inny piłkarz ich poziomu innego pochodzenia jak nie czasem dłużej, vide Fernandinho, Thiago Silva, Dani Alves.

Przeraża to nastawienie sprzedawania jedynego DMa składu przy pierwszej bardzo dobrej ofercie i szukania na gwałt kolejnego.
Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: Casemiro

Post autor: wonderkid_jr »

Na miejsce Casemiro mamy Tchouameniego, Camavinge, a nawet Alabę... Także nie jest najgorzej. Niestety, rozbrojenie CKM musiało kiedyś nastąpić. Szczerze mówiąc, w życiu bym nie obstawił, że to Brazylijczyk jako pierwszy zostanie odłączony z tego trio. Myślałem, że w przyszłym roku pożegnamy Modricia, później Kroosa, a na końcu Casemiro. Ale cóż, życie bywa przewrotne. 70mln eur, o których się mówi, to naprawdę fajna oferta jak za 30-letniego piłkarza.

Bylebyśmy tylko wydali te pieniądze na kogokolwiek do przodu, jeśli do transferu RZECZYWIŚCIE dojdzie.

Goncalo Ramos jako back-up dla Benzemy... Pisałem o nim wcześniej, a już od początku sezonu potwierdza swój kosmiczny potencjał (5 meczów - 5 bramek i 3 asysty). Gość wykręci lepsze liczby niż Darwin Nunez.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: kabanog »

Goldschmidt pisze: śr sie 17, 2022 6:36 pm Wy poważnie wierzycie w defensywnego pomocnika zarabiającego ponad 20 milionów netto? Trzeba było tak od razu! :D Faktycznie - nikt tego nie zapłaci, także United które nawet młodszemu Rafie dało wyjątkowo krótszy kontrakt. 31-letni Insigne dostał od Toronto blisko 15 netto. Case w wieku 33 lat może spokojnie wynegocjować sobie takie zarobki w dowolnym pozaeuropejskim klubie który na to stać, nie musi być w MLS, może być Katar, mogą być Chiny, może być Meksyk.
No nie. Nie jest to prawda. Chiny już nie mają hajsów na ściąganie zawodników i płacenie im wysokich kontraktów. Kto ostatni tam poszedł z topu? Porównujesz 31-letniego napastnika do 33-letniego defensywnego pomocnika? Plus Insigne to chyba jebnął rekord zarobków ever. Także kolejne przestrzelenie. Plus pójście do MLS/Katar to już całkowite pożegnanie się z profesjonalną piłką. W Manchesterze może i nie grasz o tytuły, ale jest w najsilniejszej lidze świata. W najpopularniejszym klubie świata. Z ogromną pensją na długi czas. Sory, ale w jego sytuacji szarpałbym jak reksio szynkę. Sory, ale w Realu Perez z nim się pożegna bez sentymentów jak już będzie za słaby, a to może wydarzyć się już po tym sezonie. Jedna z naszych największych legend rok temu odeszła, bo nie chciała pogodzić się z tą myślą, że nie dostanie kontraktu na 2 lata. Tutaj wszyscy wiedzą jak wygląda. Kroos i Modric po pierwsze wiedzą, że tutaj zakończą karierę i im nie przeszkadza podpisywać co roku kontraktu, a Casemiro widocznie ma trochę inne priorytety.

80mln za 30 latka na DM'ie? Biorę w ciemno. Będzie przykro po tylu latach, ale wszyscy wiemy, że kiedyś to musi nastąpić, a takie hajsy nie rosną na drzewach. W szczególności, że w tym momencie mamy "rezerwowego" za 100 mln.
ODPOWIEDZ