Casemiro [Manchester United]

Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Kto i dlaczego powinien dojść do Realu?

Post autor: lukecik »

Goldschmidt pisze: śr sie 17, 2022 2:45 am Dlaczego jakikolwiek piłkarz Realu Madryt zaczynając od Casemiro aż po dowolnego piłkarza poziomu Antonio Blanco miałby dołączać do United w obecnym stanie?
Jeszcze jakieś pytania? :loool: Pieniądz i mityczne nowe wyzwania wynagrodzą mu jak się okazuje nawet brak ligi mistrzów.

Strasznie idiotyczna decyzja wg mnie, przypadek CR, a zwłaszcza Varane'a powinien być sygnałem, że United to nie jest najlepszy kierunek, ale cóż. Kupiliśmy typa za 80 baniek, by Casemiro miał w końcu zmiennika, a tymczasem sam Casemiro spierdala z klubu do utopionego w gównie Manchesteru, Bareja bym powiedział. :glupek: Szkoda mi go będzie, bo tracimy jednego z liderów. Często wkurzał nieodpowiedzialnością, ale głównie z ogórami, w najważniejszych meczach był spięty jak baranie jaja i dawał mnóstwo dobrego. Nikt go jednak z klubu nie wyrzuca, więc jeśli sam chce odejść, i to jeszcze kurwa do United, to nara. Wycisnąć tylko Diabły jak cytrynę, bez żadnych upustów z racji na wiek czy inne pierdoły. Ci pojebani Anglicy takie chore pieniądze płacą (mignęło mi dziś, że Forest ściąga Gibbsa-White z Wolves za 35-45 mln funtów!), że powinni minimum 70 dać. Nie powinniśmy im ułatwiać na siłę i schodzić na jakieś 50 baniek.

Zapewne zastępstwa też nie będzie, tylko Czuameni wejdzie do once de gala i teraz przez lata będziemy czekać na klasycznego defpoma, bo przecież w teorii mogą go zastąpić i Cama, i Fede. Kisimy piniondz, bo zbieramy znów na Mbappe, czy tam dwudziesty kredyt na remont stadionu.

Piękne okno, nie zapomnę go nigdy. Miały być galaktyczne transfery, dostaliśmy wartościowe uzupełnienia, a zaraz się okaże, że kadra będzie słabsza niż w tamtym sezonie.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Casemiro

Post autor: Goldschmidt »

No nie mam pytań. Jeżeli to przejdzie to jestem dramatycznie zawiedziony człowiekiem. Tym bardziej o ile sprawdzi się, że wcale mu nie dadzą tej podwojonej pensji.
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: Casemiro

Post autor: TWL64 »

Mam mieszane uczucia, mocno irytował mnie w poprzednim sezonie, masa strat i kartki równie głupie jak Camavinga.
Z drugiej strony główny lider, zawsze zaangażowany na maxa, widać to bylo po jego reakcjach na gole. No i świetna głowa, a to u nas ostatnio kuleje.
W finałach niezastąpiony, wtedy zawsze grał jak tytan.
Będzie dziwnie bez Case, tak samo jak przy odejściu Ronaldo czy Ramosa, ten sam kaliber, legenda...
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Casemiro

Post autor: Sandman »

Jeśli odejdzie, a się okaże, że Tchouameni to niewypał, to będzie dopiero nieciekawie. Nie dość że zostajemy bez nominalnej szóstki w końcówce okienka, to jeszcze klasowych defensywnych pomocników jest jak na lekarstwo.

Parafrazując: "Takiego defensywnego pomocnika już nie dostanę".
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Casemiro

Post autor: Para Siempre »



Dało się wyczuć od początku. Xabi Alonso vibe.

Przykro, ale ostatecznie chłop nie umiera tylko na parę lat zmienia barwy.

Do zobaczenia, mistrzu!

PS. Gold, jak tam? Sprawdziło się wszystko, co pisałem w założeniach dot. tego, kto zdecyduje (Casemiro), jak się zachowa Real przy dobrej ofercie, w jakich widełkach odejdzie i że w MU i w Madrycie są świadomi sytuacji.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Casemiro

Post autor: Goldschmidt »

Napisałem jak tam.
Chujowo. I obyśmy za to nie zapłacili, a jeżeli potwierdzą się motywacje to szczerze mam nadzieję by nie zapłacił za decyzję także Casemiro.

Mam nadzieję że jesteś zadowolony i ego połechtane :cheers:
BTW kwota jest już nie 80 tylko 60+bonusy, a warunki kontraktu też już zależy kogo zapytasz. Przy 60 kilka godzin temu zdanie było już 'trudno powiedzieć', a jeszcze kilka godzin wcześniej wartość rynkowa wynosiła 80. Więc? Jak tam?

Carlo działaj
Awatar użytkownika
rayo
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 01, 2021 1:12 pm

Re: Casemiro

Post autor: rayo »

Jest jaki jest ale jeśli odejdzie to według mnie dla Was to duża strata.
Avadis
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:47 pm

Re: Casemiro

Post autor: Avadis »

Raczej nie ma się co przejmować kwotą transferu. Niezależnie od tego czy United wybuli za Kazka 60, 70 czy 80 milionów, to i tak na wzmocnienie zespołu wydamy z tego okrągłe 0.

A ja głupi myślałem, że dotychczasowy przebieg okienka był rozczaworujący. Także dzięki Floro, teraz już rozumiem, że mogło być jeszcze znacznie, znacznie gorzej.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Casemiro

Post autor: eltacondedios »

Widzę, że nie jestem osamotniony w moich odczuciach. Trochę zawód, bo myślałem, że Case nie zamierza się nigdzie ruszać i może aspirować do kapitańskiej czwórki lub być kapitanem bez opaski. 60+10 to słaba kwota jak na dzisiejsze warunki, tak ważnego gracza mistrzowskiego zespołu, gracza jego kalibru, no i przede wszystkim fakt, że chce go angielski klub będący dodatkowo w totalnej desperacji, a Real wcale nie musi sprzedawać. To jakby chciało go przykładowe Juve, za ile by go oddali? Za 35+5? Za kota w worku dopiero daliśmy prawie 100...
arturzyx

Re: Casemiro

Post autor: arturzyx »

I co? Sezon bez defensywnego pomocnika? Kroos odpada w ogóle z gry, bo musi mieć zabezpieczenie. Z nim jest kozakiem, a bez Casemiro słabo wygląda. Jeszcze boję się opcji, że nowym defensywnym pomocnikiem nie będzie młody Francuz tylko Kroos. Carlo ewidentnie lubi tę opcję i za pierwszej kadencji stawiał na Kroosa na defensywnym i illaramendigo przed nim😱
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Casemiro

Post autor: Para Siempre »

I co? Sezon bez defensywnego pomocnika?
Wydaje mi się, że taktycznie będziemy szukali innych rozwiązań na środek pola, a docelowo 2-3 szybkich, dużo biegających piłkarzy za parę lat (Tchou-Cama-Fede) mogą wykonywać zadania klasycznego DMa, dając jednocześnie więcej z przodu.
Goldschmidt pisze: czw sie 18, 2022 11:42 pm Mam nadzieję że jesteś zadowolony i ego połechtane :cheers:
Tak, dziękuje, powieszę sobie na ścianie.
BTW kwota jest już nie 80 tylko 60+bonusy, a warunki kontraktu też już zależy kogo zapytasz. Przy 60 kilka godzin temu zdanie było już 'trudno powiedzieć', a jeszcze kilka godzin wcześniej wartość rynkowa wynosiła 80. Więc? Jak tam?
Serio muszę Ci tłumaczyć 2 zdania? No trudno.
Ja za 70-80 mln też bym sprzedał. Jeśli kwota będzie 60, trudno powiedzieć. Przy 50 będę zniesmaczony (zostawiłbym go w kadrze wówczas na 100%)
Mamy więc "trudno powiedzieć czy bym sprzedał" w stronę "sprzedałbym" (70 baniek) za spełnione cele (pytanie jakie to będą cele, ale jeśli np. regularna gra - to zbliżamy się do sprzedaży bez wątpliwości). Nadal wychodzisz z założenia, że ja kibicuje tej sprzedaży nie rozumiejąc mojego stanowiska, które całkiem szeroko opisałem.

Nigdzie też nie znajdziesz cytatu, w którym znajdziesz szacowanie przeze mnie wartości Case na 80. Podałem tę kwotę, bo pojawiła się w mediach. Gdy ją zakwestionowałeś, to napisałem, że 60 mln nie zmienia sytuacji jego/dostępnych klubów.

Także próbuj dalej, ale bądź precyzyjny. Kiedyś Ci się w końcu uda. Już Ci to kiedyś pisałem.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Casemiro

Post autor: Goldschmidt »

Pytania były retoryczne.

Życzę miłego dnia. Cena może jeszcze wzrośnie do 80, może będziesz mógł coś jeszcze napisać i rozjaśnić.
sage
Posty: 9
Rejestracja: sob maja 28, 2022 8:38 am

Re: Casemiro

Post autor: sage »

Ancelotti potwierdza na konferencji odejście.
Szkoda ze względu na jego zasługi, jeden z moich ulubionych piłkarzy z tej kadry, ale sportowo nie ma co panikować, odejście jednego szansą dla innych. Pamiętam jak rok temu odszedł Ramos to było sporo głosów, że teraz to trzeba przedłużyć Varane'a bo nie można obu puścić, zbytnie osłabienie pozycji, a dzisiaj nikogo stan środka obrony nie martwi i oby za rok było to samo z pomocą.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Casemiro

Post autor: minusek »

Po frytkach. Tylko jakiś cud mógłby to zatrzymać.
polaw7
Posty: 16
Rejestracja: wt cze 01, 2021 9:16 pm

Re: Casemiro

Post autor: polaw7 »

Szkoda, optymalne byłoby gdyby odszedł za rok. Po coś jednak ściągaliśmy Aureliena i jestem pewien, że da rade (nawet jeśli na początku będzie miał słabsze spotkania, myślę, że na koniec sezonu będziemy z niego zadowoleni).

Bardziej martwią pogłoski - że i tak nikogo nie sprowadzimy. Do środka to jeszcze rozumiem bo mimo wszystko mamy ten środek całkiem nieźle obstawiony. Natomiast do ataku moglibyśmy jednak kogoś wziąć... A jeszcze zaraz się tak skończy, że Asensio odejdzie i kadra będzie szczuplutka.

Druga rzecz to słowa Carlo z konferencji, że Kroos na DM daje rade i przecież z nim na tej pozycji mieliśmy passe 22 meczów bez porażki.. No dla mnie to jednak nie jest pozycja Niemca. Prędzej widzę tam Camavinge (w jednym z wywiadów nawet wspominał, że jego ulubiona pozycja/czuje się najlepiej na 6) albo... Alaba.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Casemiro

Post autor: Sandman »


No to bywaj, Case.
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
Volfgang
Posty: 200
Rejestracja: ndz cze 06, 2021 12:48 pm

Re: Casemiro

Post autor: Volfgang »

Nie podoba mi się to. Byłem napalony na szeroką kadrę w pomocy i na tyłach, do tego uważam, że od Anglików, którzy srają kasą plus są zdesperowani, można było wyciągnąć więcej, mam niedosyt związany z kwotą transferu.
Awatar użytkownika
CampNou
Posty: 117
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:51 pm

Re: Casemiro

Post autor: CampNou »

Duża kasa za zawodnika, będzie jeszcze żałował swojej decyzji.

"Z Barceloną w tym sezonie po prostu nie da się wygrać"
Bernd Schuster - grudzień 2008
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Casemiro

Post autor: Alternative »

Ten management w United to już nie zmądrzeje. Za ogromną kasę sprowadzają 30-latka, który wygrał już w piłce klubowej wszystko i z formą u niego różnie. I jeszcze dają mu dwa razy większe wynagrodzenie niż ma w obecnym klubie. Toż to definicyjne zaproponowanie sportowej emerytury.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Casemiro

Post autor: Gondola. »



:D
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Casemiro

Post autor: lukecik »

No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Casemiro

Post autor: lukexpl »

Widać, że ktoś tutaj śledzi el fujarka na twitterze :ptak:



Powód już znany
:ptak:
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Casemiro

Post autor: Gehu »

Trochę dziwny ruch z każdej strony. MU nie ma gwarancji poprawy gry, Casemiro nie ma gwarancji wygrywania, Real nie ma gwarancji że zastępstwo jest dobre.

Wygranym może być Fede, Czułameni.. Pytanie na ile Casemiro bez Modricia i Kroosa będzie dawał radę, ale również pytanie co z CKM po odejściu Casemiro? Czy Kroos i Modrić będą mogli grać swoje?
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Casemiro [Manchester United]

Post autor: labeleq »

smuteczek... nasza pyza z uśmiechem bobasa.... :(

Z drugiej strony - zmiany były nieuniknione, więc miło, że chociaż tym razem klub ma z tego korzyści ekonomiczne mając już zabezpieczoną pozycję.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Casemiro [Manchester United]

Post autor: lukecik »

60 baniek w funtach plus 10 zmiennych w tej samej walucie wygląda jednak już lepiej niż w euro i bardziej przyzwoicie. Po tylu latach dziwnie się będzie go oglądać w innej koszulce, ale myślę, że jest to do przelknięcia.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
ODPOWIEDZ