Karim Benzema [bez klubu]

Gehu
Posty: 366
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Karim Benzema

Post autor: Gehu »

Baardzo długa przygoda naszego Karima w Realu. Chyba można powiedzieć, że zakończyliśmy właśnie program Galacticos 2.0 Czy to był udany okres w Realu? Bardzo udany, choć niesmak pozostawiają tylko 4 ligowe tytuły?

Karim, Karim.. coś Ty narobił? :D Gość z osoby, która niesamowicie wkurwiała stał się naszą legendą, piłkarskim fenomenem, zdobywcą ZP i po prostu ciężko się z nim żegnać. Zdecydowanie bardziej cenię jego wkład w Real Madryt po odejściu CR7. To wtedy pokazał, że jest przechujem. Wcześniej? Niestety bardziej wkurwiał niż zadowalał. Zostawmy to - zdecydowanie więcej przyjemnych chwil aniżeli tych złych momentów. Dzięki mordo - jak słyszę Benzema to mimo wszystko japa się cieszy - trochę z tego, że jebał setki, a trochę z tego że jednak robił to co robił i był w tym przechujem 8-)

Acha - nikt nie miał takiej ochrony i abonamentu na grę jak ten piłkarz - niespotykane w takim klubie jak Real Madryt.
Rozpocznijmy erę Galacticos 3.0
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: Wolf »

minusek pisze: ndz cze 04, 2023 7:03 pm Kane odrzucił Bayern bo ponoć chciał zostać na wyspach, a jeśli dla nas może zmienić zdanie, to dobrze. To ze BRYTYJCZYCY w Hiszpanii radzą sobie słabo, to nie mój wymysł.
Po primo nie tyle Kane odrzucił Bayern, co Bayern zrezygnował z Kane'a. Po wywaleniu na zakończenie sezonu Kahna i Salihamidzicia zmieniła się koncepcja i zrezygnowali z Kane'a na rzecz Vlahovicia.
Po secundo nie wiemy czy Kane będzie chciał opuścić wyspy. Doniesienia medialne mówią, że dla Realu tak, ale po ostatnim tygodniu te należy traktować z przymrużeniem oka. Załóżmy jednak, że przeczeka rok, by jako wolny agent podpisać kontakt. Kto go weźmie? City nie, Liverpool nie, Chelsea nie. W zasadzie zostaje tylko United, które w obecnym kształcie od kilku lat jest tylko ciut lepszą alternatywą jeśli chodzi o wygrywanie trofeów. A to chęć trofeów jest motywacją Kane'a do odejścia i mówił o tym kilka razy. Więc zostaje mu w zasadzie tylko Real obecnie.
Po tertio Levy za cholerę nie będzie chciał, aby Kane odszedł do kogoś z Premier League. Dlatego będzie wolał go sprzedać teraz, zachowując jakąś częściową kontrolę nad tym gdzie idzie a i same negocjacje powinny być tym razem łatwiejsze z tego powodu niż w przypadku Luki czy Bale'a.
Po quarto owszem Anglicy w Realu sobie radzili różnie, ale nie jest tak, że to tylko flopy. Był oczywiście katastrofalny Woodgate. Ale całkiem nieźle poradzili sobie Beckham, choć ten akurat najlepiej się dopasował i najlepiej grał jak już ogłosił odejście jak również Owen. Gdyby nie ochrona wtedy za wszelką cenę Raula to Owen mógł poradzić sobie jeszcze lepiej i zostać dłużej. A całkiem dobrze poradził sobie McManaman, z bramką w finale LM włącznie i jego z Anglików, których w Realu widziałem wspominam najlepiej. Tak więc nie jest tak jednoznacznie w kwestii Anglików w Realu. Poza tym jeszcze Bale, który Anglikiem nie jest, ale też wyspiarz a poradził sobie chyba nieźle, co? :D

Podsumowująć nie jest tak, że ja obaw nie mam, ale uważam, że nie ma innej nawet w połowie tak dobrej opcji jak Kane.
>
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1716
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: Goldschmidt »

Brytyjczycy w Hiszpanii radzą sobie podobnie jak Niemcy. Nie ma powodu by jednym wypominać paszport a drugim nie. Dopasowywanie się kulturowe to kwestia bardzo osobista i niesprawiedliwym jest generalizować w dół, tym bardziej jeżeli sam zawodnik faktycznie wyraża chęć gry dla nas.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 445
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: lukecik »

Poza tym jest jeszcze jedna, ważna kwestia. Kane nie będzie tu sam, bo wcześniej powinien u nas zameldować się Bellingham, więc na pewno łatwiej będzie im obu o aklimatyzację i tego typu pierdoły. Generalnie zawodnicy sprowadzani do nas z Tottenhamu radzą sobie całkiem sympatycznie i tego się trzymajmy.

minusek pisze: ndz cze 04, 2023 7:03 pm Nie. Żeby było jasne - dla mnie to tez jest najlepsza możliwa opcja. Chyba jedyna, bo przy pozostałych ananasach jest jeszcze więcej pytajników i ryzyko wydaje się duże.
No właśnie, więc jaki sens jest przejmować się tym czy tamtym, skoro summa summarum jesteśmy w obecnej sytuacji zmuszeni na to wszystko przymknąć oko i po prostu po niego pójść?
minusek pisze: ndz cze 04, 2023 7:03 pmZ perspektywy tego wszystkiego mysle jednak, ze szkoda ze Karim nie zostanie jeszcze rok z niezłym zmiennikiem, bo w kolejne lato otwierają się inne drogi i perspektywy byłyby znacznie szersze.
Tego się już nie dowiemy, ale różnie mogłoby być. Równie dobrze to Karim stałby się zmiennikiem przez mnożące się problemy zdrowotne i słabą formę. A jakie inne drogi otwierają się za rok?
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
minusek
Posty: 1366
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: minusek »

Goldschmidt pisze: pn cze 05, 2023 8:43 am Brytyjczycy w Hiszpanii radzą sobie podobnie jak Niemcy. Nie ma powodu by jednym wypominać paszport a drugim nie. Dopasowywanie się kulturowe to kwestia bardzo osobista i niesprawiedliwym jest generalizować w dół, tym bardziej jeżeli sam zawodnik faktycznie wyraża chęć gry dla nas.
Czy ja wiem? Rudiger, Kroos, Ozil, Khedira, wcześniej Schuster. Nie widzę kogoś, kto nie spełnił oczekiwań. A z Brytyjczykami już tak kolorowo nie było. Bale dal dużo w ważnych momentach, ale w ogólnym rozrachunku transfer byl średni. Becks również, ale na pewno nie pomogło mu przestawianie go na srodek. Jedynie jego osobista remontada w sezonie Capello poprawia obraz. Woodgate totalna wtopa, ale zdarza się. McManaman i Owen to dla mnie czasy „oglądania” meczów w telegazecie i tych kilku w sezonie w otwartej tv. Owen przychodził jako ZP i raczej tez byl wtopą. Kiedyś czytałem artykuł jak to z brytolami było historycznie w całej la lidze i ogólny wniosek jest taki, ze najczęściej nie spełniają oni oczekiwań. Nie mówię ze Kane tez będzie wtopa, ale warto to wziac pod uwagę. Tak mysle. Tak samo jak to, ze problemy z kolanem+leczenie zachowawcze najczesciej nie kończy się dobrze (Bellingham).

@lukecik jestesmy w takiej sytuacji i zgoda, natomiast piszemy w temacie Karima :) i gdybalem sobie ze moglby poczekac z decyzja jeszcze rok. Moze byłoby kombinowanie z Mbappe, może Haalandoei uaktywnilaby się klauzula, może Osimhen potwierdziłby klasę i Napoli stałoby się dla niego za małe. Moze Alvarez pograłby coś więcej i miałby dość siedzenia na ławce w City. Na pewno rynek za rok dawałby większe perspektywy. W tym roku jest Kane i tylko Kane i oby się udało.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 358
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: eltacondedios »

Oczywiście, że ostatnio każdy Brytyjczyk grał w Realu gorzej niż od niego oczekiwano i co za tym idzie gorzej niż wcześniej w Premier League (co nie zawsze znaczy źle, ale gorzej - owszem). Kane jest najlepszą możliwą opcją na ten rok, ale też w poważnej piłce nigdy nie zmieniał ligi ani nawet klubu na dłużej, nie zna języka, ma 30 lat i nie ma za bardzo czasu na czekanie aż odpali, musiałby to dźwigać od początku. Piłkarsko się broni, ma regularność, sprawdzał się na dużych turniejach, ale wątpliwości są naturalne, bo nie wiadomo jak ten cały proces będzie wyglądał w jego przypadku skoro przez całą poważną karierę nie było takiej weryfikacji.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: Wolf »

minusek pisze: pn cze 05, 2023 9:55 amOwen przychodził jako ZP i raczej tez byl wtopą. Kiedyś czytałem artykuł jak to z brytolami było historycznie w całej la lidze i ogólny wniosek jest taki, ze najczęściej nie spełniają oni oczekiwań.
Nie był. I radzę zmienić źródła. Owen strzelił 13 bramek, dokładając trzy asysty, przy bramce co 144 minuty. Grając jako rezerwowy. Oby każda wtopa była taka. Dałby dużo więcej, gdyby nie chora hiszpańska ochrona Raula. Jak przecież można by posadzić na ławce kapitana, który strzela bramkę prawie co 300 minut a w cały sezonie strzela aż 9 bramek grając jako podstawowy zawodnik...? Gdyby wtedy kierując się kryteriami piłkarskimi postawiono na atak Ronaldo-Owen sezon skończyłby się pewnie lepiej. A tak wyszło jak wyszło i narodziła się bzdurna teoria, że Owen był wtopą.

Co do zasady Bale czy McManaman również się sprawdzili i byli decydujący w najważniejszych momentach a tego się od nich oczekuje i po to ich się sprowadzało, więc twierdzenie, że każdy Brytyjczyk nie spełnił oczekiwań jest debilizmem. Po prostu McManamana i Owena większość nie pamięta, podobnie jak tamtych okoliczności a Bale jest oceniany przez pryzmat lata 18-22 zamiast 13-18. Nie jego wina, że Perez zrobił głupotę i nie przyjął w 2018 120 milionów od United, co należało zrobić zaraz po odejściu Ronaldo. I nie mówię tego z perspektywy czasu, bo analogicznie twierdziłem latem 2018.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
Zidanka5
Posty: 67
Rejestracja: pn paź 11, 2021 7:15 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: Zidanka5 »

Panowie, temat / wątek dotyczący Karima powinien trafić do lamusa, czyli "Byli piłkarze i trenerzy", a Wasza dyskusja dotyczy kto ewentualnie mógłby Benzeme zastąpić, to może przenieście się do działu Transfery - "Kto i dlaczego powinien dojść do Realu". Taka mała sugestia.
minusek
Posty: 1366
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: minusek »

Dokładnie tak @eltacondedios, a do tego dochodzą kwestie finansowe. Odkąd ruszyła przebudowa Bernabeu, a ceny i kontrakty graczy wystrzeliły w kosmos, Perez trzyma eurocenty głęboko przy sobie. W zasadzie wymieniliśmy Casemiro na Tchuameniego z niewielką dopłatą, wzięliśmy Camavingę za 30 mln oraz "darmowych" Alabę i Rudigera. Oczywiście były teksty typu mamy najlepszych u siebie, to drużyna roku itp., co raczej irytowało wszystkich nas w koło (koniec końcom udało się z nimi wygrać LM, jaja).

Nie wchodząc w raty, wydatek na napastnika takiego kalibru to zapewne ponad 100 mln samego odstępnego, a Bellingham to kolejna setka. Przydałby się ktoś za Asensio. Nie dziwią mnie ploty o otwarciu na przeglądnięcie ofert za Valverde. Szkoda z tej perspektywy, że nie udało się spieniężyć Asensio i ew. Ceballosa. Ale za to zeszliśmy z kontraktów Hazarda, Karima i Asensio, czyli w sumie około 20 mln/sezon netto, a kolejne 20 baniek pozostanie po odejściu Toniego i Luki.

@Wolf Owen to czasy, w których rm.pl już działał więc człowiek miał po pierwsze znacznie więcej informacji, po drugie jeśli nie miał Cyfry, to mógł czytać relacje Kiełbola z każdego meczu więc niezły upgrade w stosunku do telegazety, a po trzecie miał wgląd w opinie innych fanów. Owen to ZP, która nie potrafiła wygryźć ze składu Raula (który nie był nominalną 9, to tak jakby Rodrygo teraz ganić że nie strzelił więcej niż 20 bramek) i grubego Ronaldo, czyli gościa który stał cały mecz w miejscu, aby czasem odpalić w jednej akcji. Pograł rok i papa, taki to był wybitny transfer. Przypominam, że mowa o złotej piłce więc oczekiwania były naturalnie trochę inne niż aktualnie do Joselu.

Hejty na Garetha i opinie o jego niedopasowaniu do tej ligi pojawiały się od początku i to u sporej grupy kibiców. Pamiętam, bo starałem się go bronić.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1716
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: Goldschmidt »

minusek pisze: pn cze 05, 2023 9:55 am
Goldschmidt pisze: pn cze 05, 2023 8:43 am Brytyjczycy w Hiszpanii radzą sobie podobnie jak Niemcy. Nie ma powodu by jednym wypominać paszport a drugim nie. Dopasowywanie się kulturowe to kwestia bardzo osobista i niesprawiedliwym jest generalizować w dół, tym bardziej jeżeli sam zawodnik faktycznie wyraża chęć gry dla nas.
Czy ja wiem? Rudiger, Kroos, Ozil, Khedira, wcześniej Schuster. Nie widzę kogoś, kto nie spełnił oczekiwań. A z Brytyjczykami już tak kolorowo nie było. Bale dal dużo w ważnych momentach, ale w ogólnym rozrachunku transfer byl średni. Becks również, ale na pewno nie pomogło mu przestawianie go na srodek. Jedynie jego osobista remontada w sezonie Capello poprawia obraz. Woodgate totalna wtopa, ale zdarza się. McManaman i Owen to dla mnie czasy „oglądania” meczów w telegazecie i tych kilku w sezonie w otwartej tv. Owen przychodził jako ZP i raczej tez byl wtopą. Kiedyś czytałem artykuł jak to z brytolami było historycznie w całej la lidze i ogólny wniosek jest taki, ze najczęściej nie spełniają oni oczekiwań. Nie mówię ze Kane tez będzie wtopa, ale warto to wziac pod uwagę. Tak mysle. Tak samo jak to, ze problemy z kolanem+leczenie zachowawcze najczęściej nie kończy się dobrze (Bellingham).
Bale średni :D Gość miał w Realu absolutnie lepszą karierę niż Oezil. To że ludzie, prasa czy też Perez ubzdurali sobie, że ma być klonem Cristiano na okres 2017+ to nie jego wina.
Schuster to jak na tamte czasy taka sama aberracja jak teraz Kroos, który jest chyba najdłużej grającym w Hiszpanii Niemcem ever (nie pamiętam czy już pobił Uliego Stielike czy jeszcze nie). I w samej Barcelonie podobną jak nie większą spuściznę z tamtych czasów ma też Lineker.
Khedira zagrał tu 3 sezony na poziomie, podobnie jak Beckham.
Rudiger na razie gra jeden sezon i nie wiadomo co będzie dalej. Można nawet wrzucić Alabę z podobnego kręgu kulturowego, który też gra dobrze ale nic niespotykanego. Trippier też sobie poradził i poradziłby sobie w Realu, zapewne tak samo jak kolega z pozycji Reece.
Do tego z dawnych czasów są też inni zawodnicy z analogicznymi epizodami w La Liga np. John Aldridge dla którego RSSS złamało tradycję stawiania wyłącznie na piłkarzy z kraju Basków.

Ja też twierdzę że warto to, tj. to czy Kane się dopasuje kulturowo, brać pod uwagę. Więcej - jest to w zasadzie jedyna istotna niewiadoma. Co nie znaczy że należy na tej płaszczyźnie powątpiewać w cel transferu, który w każdym innym aspekcie jest no-brainerem, tym bardziej że interesujemy się jego rodakiem a w drużynie są inni którzy pomogą w aklimatyzacji.
Jest zdecydowana różnica pomiędzy poglądem nastawionym na "unikajmy Brytoli bo w Hiszpanii nie potrafią" a "miejmy to na uwadze". A ten pierwszy pogląd jest zdecydowanie bardziej popularny. Generalnie domyślam się czemu. I wnioski z trendów są z reguły błędne. W sumie zabawne, że ludzie którzy często prezentują ten pierwszy pogląd jakoś nieśmiało go prezentują gdy chodzi o Bellinghama mimo że otoczka jaką ma w Dortmundzie niewiele się z tego co się orientuję różni od tej którą Bale skonstruował sobie tutaj.

PS edit, ciekaw jestem jak to się ma do obaw wobec aklimatyzacji Haalanda skoro w historii jest jeden Norweg (12 w ogóle) który w La Liga zagrał dłużej niż 3 lata :mysli:

Co do Owena
minusek pisze: pn cze 05, 2023 11:14 amOwen to ZP, która nie potrafiła wygryźć ze składu Raula (który nie był nominalną 9, to tak jakby Rodrygo teraz ganić że nie strzelił więcej niż 20 bramek) i grubego Ronaldo, czyli gościa który stał cały mecz w miejscu, aby czasem odpalić w jednej akcji. Pograł rok i papa, taki to był wybitny transfer. Przypominam, że mowa o złotej piłce więc oczekiwania były naturalnie trochę inne niż aktualnie do Joselu.
Zacznijmy od tego że jego wybór na ZP to absurd i ocenianie go przez pryzmat tej nagrody jest niestosowne.
Po drugie - Raula nie wygryzł z wiadomych względów - argument do bani.
Po trzecie, Owen jak na zawodnika który przesiedział rok w hotelu, wyniki miał wybitne. A pomimo tego Real miał go w dupie. Ot optyka sytuacji.
Zidanka5 pisze: pn cze 05, 2023 10:58 am Panowie, temat / wątek dotyczący Karima powinien trafić do lamusa, czyli "Byli piłkarze i trenerzy", a Wasza dyskusja dotyczy kto ewentualnie mógłby Benzeme zastąpić, to może przenieście się do działu Transfery - "Kto i dlaczego powinien dojść do Realu". Taka mała sugestia.
W sumie prawda. Przeniesione. Offtop jednak niech się kręci, bo rozmawiamy o następcy Karima więc temat związany.
Awatar użytkownika
damikor
Posty: 2
Rejestracja: ndz maja 07, 2023 6:43 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: damikor »

Nie wypowiadam się w tematach innych niż Forumowa Mafia, ale jak jest już coś o Owenie (mój drugi ulubiony piłkarz), to wyjdę na chwilę z nory i pociągnę offtopic. Owen miał najlepszy stosunek minut do bramek w tamtym sezonie. Był niesłusznie przyspawany do ławki przez kolesiostwo i głaskanie Raúla.

A no i ten - dzięki Karim. :potwor:
minusek
Posty: 1366
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Karim Benzema [bez klubu]

Post autor: minusek »

Ale do Khediry czy Ozila nie było takich oczekiwań jakie były w stosunku do Bale’a i Owena. Robisz rekordowy transfer lub kupujesz złota pilke (słusznie czy niesłusznie, nadal jeden z najlepszych), to trochę co innego niż wzięcie utalentowanego chłopaka. Tak samo oczekiwania do Kane’a będą najwyższe.

Ja tak jak już napisalem, nie jestem na nie dla transferu Kane’a, w zasadzie to bardziej na tak byłbym tylko dla pójścia all in po Haalanda, ale swieci mi się światełko z uwagi na adaptację, tak jak swieci się z powodów finansowych i możliwego przeciągania negocjacji z panem Levym.

Swoją drogą na Garetha spadła od początku bardzo duza krytyka, trochę tez przez oczekiwania ludu, bo zamiast iść po 9 typu dostępny wówczas Cavani, której kazdy tak chciał (może poza Ivanem), postawiono na Brytyjczyka, który bazował na szybkości i grze na wolnych przestrzeniach, których u nas, czyli w zespole trzymającym pilke i prowadzącym grę, nie miał. Nie musiał być Cristiano, wystarczyło żeby był Figo. Teraz jest dość podobna sytuacja i nie dziwiłyby mnie hejty na Havertza, gdyby to on i tylko on przyszedł do wzmocnienia ofensywy. A to trochę niesprawiedliwe w stosunku do piłkarza. Tak samo kwota odstępnego nie jest wina piłkarza. Dlatego Bale’a często broniłem, bo nie był takim kalafiorem jak wynikało z wielu wielu opinii. Ale biorąc pod uwagę wszystko, cenę i oczekiwania, a także to ze nie bylo dłuższych etapów, w których potrafiłby pociągnąć drużynę, jego karierę u nas oceniam jako średnią i zdania w tym temacie nie zmienię.
Awatar użytkownika
Zidanka5
Posty: 67
Rejestracja: pn paź 11, 2021 7:15 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: Zidanka5 »

Goldschmidt pisze: pn cze 05, 2023 11:18 am
Zidanka5 pisze: pn cze 05, 2023 10:58 amPanowie, temat / wątek dotyczący Karima powinien trafić do lamusa, czyli "Byli piłkarze i trenerzy", a Wasza dyskusja dotyczy kto ewentualnie mógłby Benzeme zastąpić, to może przenieście się do działu Transfery - "Kto i dlaczego powinien dojść do Realu". Taka mała sugestia.
W sumie prawda. Przeniesione. Offtop jednak niech się kręci, bo rozmawiamy o następcy Karima więc temat związany.
Dzięki. A mogę jeszcze prosić o oznaczenie wątku serduszkiem tak jak przy Marcelo :P
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1716
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Karim Benzema [bez klubu]

Post autor: Goldschmidt »

minusek pisze: pn cze 05, 2023 12:15 pm Ale do Khediry czy Ozila nie było takich oczekiwań jakie były w stosunku do Bale’a i Owena. Robisz rekordowy transfer lub kupujesz złota pilke (słusznie czy niesłusznie, nadal jeden z najlepszych), to trochę co innego niż wzięcie utalentowanego chłopaka. Tak samo oczekiwania do Kane’a będą najwyższe.
Oczekiwania mogą sobie być, najczęściej są one nieadekwatne, szczególnie że są sterowane przez nagrody indywidualne, a na taką Owen w 2001 nie zasłużył. Czy był jednym z lepszych napastników? Owszem. Nie znaczy że nagle musi być najlepszy na świecie po transferze do Realu, a biorąc pod uwagę z kim (lub czym) się mierzył to i tak ten jego sezon należy zaliczyć do dobrych tudzież obiecujących, a nie traktować go jako transferowy flop.
I gdyby jemu pomagano wtedy tak jak od circa 2011 roku pomaga się drogim zawodnikom, nie byłoby większego problemu by zapisał bardziej adekwatną do transferu kartę w historii. Rozmowa nawet teraz nie toczy się o jakości, a o percepcji. Od Hazarda niesłusznie plebs wymagał gruszek na wierzbie. Od Bale'a także. Z Kane'm jestem przekonany że będzie podobnie. Szkoda jedynie że rozmowa zaczyna się od "jest Angolem" mimo że o ironio Angole to jedna z najlepszych obecnie z punktu widzenia techniki i taktyki nacji piłkarskich w Europie. M.in dzięki Kane'owi który dał przykład że angielski napastnik to niekoniecznie dwumetrowe drewno pokroju Andy Carrolla czy trup piłkarski jak tylko stuknie 30ka vide Rooney.
w zasadzie to bardziej na tak byłbym tylko dla pójścia all in po Haalanda
Jak niejeden kibic. Ciekawe tylko skąd bierze się naiwne przekonanie, że Haaland obudzi się za rok i powie "spoko, ugrałem tu wszystko, nara" mimo że siedzi w najlepszej lidze świata. Co ma się stać? I czego w kontekście tego 'all-in' obecnie nie robimy? Mamy czekać u drzwi jak piesek licząc że się wkurwi na Pepa lub znudzi wygrywaniem oraz pisaniem własnej historii w Anglii? Czy wyłożyć trzy stówy i liczyć że szejkowie nie wywalą faksu do kosza? W 2023 czy 2024 to nierealne i wymaga niewartych zachodu poświęceń ze strony dyrekcji sportowej.

A tym bardziej jest ten pogląd zabawny, że rok temu była idealna szansa na ściągnięcie go ale klub uniósł się 'szacunkiem do legendy' po raz n-ty :D Zwyczajna kolej rzeczy. Haaland 2025, może 2026. A do tego czasu można spokojnie zaliczyć 3-4 lata z Harrym, szczególnie że na niego chętnych w Premier League nie będzie tylko w przypadku jakiejś serii kontuzji.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Karim Benzema

Post autor: Wolf »

minusek pisze: pn cze 05, 2023 11:14 am Owen to ZP, która nie potrafiła wygryźć ze składu Raula (który nie był nominalną 9, to tak jakby Rodrygo teraz ganić że nie strzelił więcej niż 20 bramek) i grubego Ronaldo, czyli gościa który stał cały mecz w miejscu, aby czasem odpalić w jednej akcji. Pograł rok i papa, taki to był wybitny transfer.
Ten gruby Ronaldo w tamtym choćby sezonie jako jedyny strzelił ponad 20 bramek. Gruby to on zaczął być w następnym sezonie co skończyło się transferem do Milanu. A Owen piłkarsko Raula wygryzł. To, że Raul miał nieuzasadniony parasol ochronny to nie jego wina.

Tak więc jakoś słaby upgrade tej telegazety jak widać.
damikor pisze: pn cze 05, 2023 11:27 am Owen miał najlepszy stosunek minut do bramek w tamtym sezonie. Był niesłusznie przyspawany do ławki przez kolesiostwo i głaskanie Raúla.
W punkt
Goldschmidt pisze: pn cze 05, 2023 11:18 am Po trzecie, Owen jak na zawodnika który przesiedział rok w hotelu, wyniki miał wybitne. A pomimo tego Real miał go w dupie. Ot optyka sytuacji.
Idealnie w punkt
Goldschmidt pisze: pn cze 05, 2023 12:41 pmM.in dzięki Kane'owi który dał przykład że angielski napastnik to niekoniecznie dwumetrowe drewno pokroju Andy Carrolla czy trup piłkarski jak tylko stuknie 30ka vide Rooney.
Dwumetrowe to Crouch ;)
Goldschmidt pisze: pn cze 05, 2023 12:41 pm
w zasadzie to bardziej na tak byłbym tylko dla pójścia all in po Haalanda
Jak niejeden kibic. Ciekawe tylko skąd bierze się naiwne przekonanie, że Haaland obudzi się za rok i powie "spoko, ugrałem tu wszystko, nara" mimo że siedzi w najlepszej lidze świata. Co ma się stać? I czego w kontekście tego 'all-in' obecnie nie robimy? Mamy czekać u drzwi jak piesek licząc że się wkurwi na Pepa lub znudzi wygrywaniem oraz pisaniem własnej historii w Anglii? Czy wyłożyć trzy stówy i liczyć że szejkowie nie wywalą faksu do kosza? W 2023 czy 2024 to nierealne i wymaga niewartych zachodu poświęceń ze strony dyrekcji sportowej.
Haaland przed 2025 to mrzonka. Czy wtedy będzie chciał odejść to się okaże. Może tak, skoro miał w planie zaliczyć kilka topowych lig i do tego lubi Hiszpanię a może nie, bo w szejkowej manchesterskiej, mlekiem i miodem płynącej krainie będzie mu wygodnie - vide Lewandowski w Bayernie. Poza tym mówimy o roku 2025. To za dwa lata. Przez taki okres wiele może się zmienić. Dlatego cieszą mnie też zapowiadane zmiany na to okno, bo już słuchać nie mogłem idiotyzmów pt. najpierw "nie kupujemy bo czekamy na Mbappe w 2022" a potem "nie kupujemy bo czekamy na Mbappe i/lub Haalanda w 2024". Nawet ten Mbappe w przyszłym roku jest tak 50/50 a co dopiero Haaland. Sezonów przejściowych już nam wystarczy.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
Zidanka5
Posty: 67
Rejestracja: pn paź 11, 2021 7:15 pm

Re: Karim Benzema [bez klubu]

Post autor: Zidanka5 »

Oficjalnie - Karim Benzema piłkarzem Ittihad FC.

Powitanie/przyjęcie bajkowe wręcz, ale i tak uważam, że w Białej Koszulce wyglądał zdecydowanie lepiej.
Wszystkiego naj Karim na nowej drodze życia. Twoje zdrowie :cheers:
Para Siempre
Posty: 598
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Karim Benzema [bez klubu]

Post autor: Para Siempre »

Specyficznym piłkarzem Realu był Karim Benzema. Nie do końca zachwycałem się nim, gdy miał 20-25 lat. Robił ważną robotę pod Cristiano, przez parę lat był z jednej strony piłkarzem - memem, który marnuje setki hurtowo, a z drugiej "magiczną" dziewiątką, którą każdy trener wychwala, który ma niesłychaną jakość i inteligencję boiskową. Ostatecznie, mimo że przez 4 lata byłem za jego odejściem, zamknął mi mordę będąc pierwszoplanową postacią epickiego, niepowtarzalnego sezonu, w którym Real robił cuda.

Wyszydzany i niedoceniany przez lata, a skończył ze złotą piłką. Piękna to była historia.
Dobry moment na odejście. Niech mu się wiedzie.
KarBar
Posty: 548
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Karim Benzema [bez klubu]

Post autor: KarBar »

Jemu się kończył kontrakt z nami że tak "O" odszedł?

Przydałby się w tym sezonie. Oj przydałby się ;/
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Karim Benzema [bez klubu]

Post autor: Wolf »

No to jest właśnie ciekawe. Niby kontrakt miał się automatycznie przedłużyć do 2024 po wygraniu Złotej Piłki. Ponadto patrząc za jaką kasę przechodziły do Arabii różne ogóry to fakt, że nie przytuliliśmy za Karima okrągłej sumki to dramat. Tym bardziej w aspekcie obecnie snutej obrony Pereza, że nie kupił zastępstwa za Karima, bo całą kasę wydał na Jude'a.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
ODPOWIEDZ