Luka Modrić

Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Luka Modrić

Post autor: Alternative »

Goldschmidt pisze: czw lis 18, 2021 8:35 pm Naprawdę nie pamietam casusu gdzie tak stary pomocnik czy zawodnik ofensywny grający takie minuty był wartością dodatnia dla zespołu na dłuższy okres. Giggs u SAFa? W 2010/11 wciąż dużo grał miedzy urazami, ale też na Wigan czy inne gówno trener go po prostu nie powoływał.
Bo to są pewne wyjątki, ale jednak się zdarzają. Ibra. Pirlo. Lampard. Gerrard. Cristiano Ronaldo. Scholes.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Luka Modrić

Post autor: Goldschmidt »

Alternative pisze: pn lis 22, 2021 1:33 pm
Goldschmidt pisze: czw lis 18, 2021 8:35 pm Naprawdę nie pamietam casusu gdzie tak stary pomocnik czy zawodnik ofensywny grający takie minuty był wartością dodatnia dla zespołu na dłuższy okres. Giggs u SAFa? W 2010/11 wciąż dużo grał miedzy urazami, ale też na Wigan czy inne gówno trener go po prostu nie powoływał.
Bo to są pewne wyjątki, ale jednak się zdarzają. Ibra. Pirlo. Lampard. Gerrard. Cristiano Ronaldo. Scholes.
36 letni Gerrard grał w Los Angeles
Ibra w tym samym wieku także nie był zawodnikiem podstawy w United i grał gówno w LM od niemal 7 lat
35 letni Pirlo po byciu wkręconym w ziemię przez Barcelonę w finale uciekł do USA i również z tego co pamiętam nie grał porównywalnych do Luki minut
Scholes od czasu gdy skończył 34 grał maks pół sezonu
Cristiano... madre mia

Jedynym z nich nadążającym fizycznie jak Luka był Lampard który został tylko dla Mourinho i też odszedł kończąc 36

My mówimy o człowieku który do tej pory, mając te 36, jest postrzegany przez trenerów jako niezastąpiona część drużyny zamiast uzupełnienie.
Wczoraj dał piękną asystę. Z Granadą. Ile jeszcze natomiast będziemy się łudzić, że jak wyjdzie na Chelsea, City czy inny top Europy to będzie podobnie?
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Luka Modrić

Post autor: Alternative »

To prawda, że Gerrard odszedł mając 35 lat, a rok w takim wieku to dużo, ale jednak mając 35 lat nadal grał dobrze i jak najbardziej wytrzymywał fizycznie.
Ibra uciekł do USA, ale wrócił do Europy i radzi sobie we Włoszech całkiem dobrze.
Pirlo miał 36 lat, jak go Barka wkręciła w ziemię i pojechał do USA.
Scholes miał dużo urazów, przewlekłe problemy z kolanami, ale on nawet ściągnięty z emerytury ogarniał. Jeszcze w sezonie 2009/2010, gdy miał 35 lat, a leciał mu już 36 rok życia zagrał 38 meczów w całym sezonie. Rok później 33 mecze. Zgadza się, że mniej niż Luka (no i nie sprawdzałem minut, nie zdziwię się jak dużo mniej, bo SAF oszczędzał go jak tylko mógł), ale nadal dużo.

A Lampard po Chelsea jeszcze miał epizod w City i też grał dobrze. Ale on był jak maszyna. Pewnie gdyby chciał, to mógłby grać na poziomie PL do 40-stki.

A co do Ronaldo to nie rozumiem, o co Ci chodzi. Chyba nie powiesz, że on nie ogarnia fizycznie?

No i jeszcze przypomniałem sobie o trzech: Clarence Seedorf, James Milner i Gaerth Barry. :D

Natomiast zgadzam się, że od Luki oczekuje się zbyt wiele i jak Liverpool, Chelsea czy Bayern wrzuci max intensywność w meczu, to może nie być co zbierać.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Luka Modrić

Post autor: Goldschmidt »

Nie wiem kto z ww. stanowił w tym wieku o sile zespołu.
Oni grali najwyżej (z wyjątkiem Lamparda) pół sezonu.
Scholes od 09/10 (gdzie miał 35 lat) odpowiednio 2600, 2200 i 1300.
Luka zagrał pół sezonu w 19/20 gdy Zizou zaczął rotować nim z Fede, ale notorycznie go od powrotu wystawiał na trudny mecz w którym pomoc była dymana fizycznie przez każdy nieosłabiony młodszy zespół w LM konkurujący o trofeum, czy to Ajax, czy City, czy Chelsea. Samym doświadczeniem z ligowymi parówami Luka sobie poradzi, ale w LM w niego zwyczajnie nie wierzę. Ten trzon miał problemy z byle Szachtarem rok temu i Tottenhamem w 2017 gdy ci byli mocni.

Milner? On jest rok młodszy i nic nie gra bo nie wyrabia. A nawet jak w ostatnich sezonach od czasu wygranej LM grał to głównie łatał czy to pomoc czy losową pozycję w obronie.
Kto to jest Gareth Barry (/s) i czemu jego nazwisko pojawia się w rozmowie o wartości Luki Modricia jako głównego zawodnika drużyny aspirującej do wygrywania Ligi Mistrzów? :D
Seedorf w 10/11 gdy Milan emerytów wygrał ligę został połknięty przez Real Mourinho w grupie i nie miał nic do powiedzenia z Tottenhamem Redknappa.

Cristiano - nie, nie dociąga fizycznie wobec czego jest kompletnie zwolniony z zadań defensywnych i to samo w sobie jest jednym z głównych problemów obecnego United, które jest przez jego stan zmuszone do gry w 9 w obronie i cała reszta pracuje na niego. Co jest idiotyczne w lidze gdzie intensywność jest obecnie cechą pewnie najważniejszą ze wszystkich.
Obrazek


Szanujmy się. Nie chodziło mi o "przywołaj doświadczonego zawodnika który grał/gra w zespole światowej klasy w podeszłym wieku".
Przypadku gdzie Luka gra 35 na 38 spotkań i wychodzi w 90% z nich w pierwszym składzie w wieku 36 lat nie ma, bo poważny trener wie że młode nogi się liczą gdy na mecz przyjedzie Ngolo Kante. Zlatan wrócił i ma się dobrze, ale jego wkład jest dozowany bo pół sezonu go nie ma przez urazy i od innych zależy czy drużyna gra o tytuł czy nie. Nawet obecnie w Lidze Mistrzów dwa razy wyszedł z ławki na najsłabsze w grupie Porto, mimo tego że wyniki mają złe i potrzebują bramek by uratować nawet trzecie miejsce.
U nas natomiast jest odwrotnie i ten kult odrodzonego Chorwata mści się dosyć regularnie. Nie bez powodu od kilku lat jest dyskusja o tym by CKM odłożyć do lamusa, tylko nikt jakoś nie ma jaj ani nie wie od czego zacząć.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Luka Modrić

Post autor: Alternative »

Gareth Barry to rekordzista pod względem występów w Premier League i mistrz Anglii z City. Nie nabiłby tego grając "pół sezonu". ;) Nie twierdzę, że to jest poziom Modricia, bo nigdy nie grał na aż takim poziomie, ale słaby też nie był i pomijając ostatnie lata w WBA, gdy ewidentnie chodziło o śrubowanie rekordu występów, to wszędzie był czołowym zawodnikiem swojej drużyny. W AV, w City, w Evertonie. Już nie przesadzaj i nie rób no name'a z jednego z z czołowych pomocników w Premier League w swoim prime. ;P No i będąc szczerym, to uważam, że Modrić z obecnym Realem ma podobne szanse na wygranie LM, co Barry miał z City, może dlatego mi się skojarzyło. xD

Milner gra mniej, bo też Liverpool ma konkretny skład, ale gdy tylko pojawia się plaga kontuzji czy kartek, to na dziadka można liczyć. To w sumie powinna być też rola Luki (+/-).

Z tego co pamiętam, to Ronaldo zawsze się obijał w defensywie. Nawet gdy grał w United przed transferem do Realu, to cały zespół był ustawiony pod to, aby on nie musiał biegać w obronie. Przy czym, tam SAF miał do tego dyscyplinę i zajebistych wykonawców, w tym dwa dziki w ataku do zapierdalania tam i z powrotem (Tevez i Rooney), dzika na boku (Evra) i dzika w środku pola (Fletcher), którzy razem łatali każdą dziurę. Ferguson nawet kiedyś przyznawał, że taktycznie ośmiu graczy w normalnej dyspozycji jest w stanie "przykryć" słabszą dyspozycję trzech innych zawodników. Więc opracowanie taktyki, gdzie "chowa" się jednego przy zadaniach defensywnych nie jest wyzwaniem ponadto.
No i mnie w tej statystyce uderza coś innego. Nie, nie ostatnie miejsce Ronaldo, ani wyraźna różnica względem pozostałych. Bardziej zwróciłem uwagę na fakt, że taki Mason Greenwood też wcale nie ma się czym pochwalić, a teoretycznie on akurat powinien zapierdalać. Wydaje mi się, że problem jest w czymś innym - w ogóle gra Manchesteru United nie działa, a ich obrona to jest żart i myślę, że w tym kontekście wyciąganie jakichkolwiek indywidualnych statystyk będzie po prostu wypaczone.

No i też tak serio - czy obecna La Liga gra na takiej intensywności jak Premier League, gdy kariery kończyli Scholes, Lampard czy Gerrard?
Luka może grać świetnie w lidze przeciwko drugiemu sortowi europejskiego topu, ale przeciwko tym najlepszym wiadomo, że albo dostanie konkretne wsparcie kogoś, kto będzie za niego biegać, a jego uda się taktycznie "schować", albo będzie na takie szarpaniny po prostu za słaby i za wolny.

A co do Seedorfa, dostali wtedy lanie od Tottenhamu, ale oni w ogóle mieli stary skład, a jeszcze jak na złość dla nich trafił im się bardzo fizyczny rywal z Lennonem i Balem na skrzydłach, którzy ich wtedy rozszarpali. To jednak nie umniejsza klasy Holendra. No i zagrał w tamtym sezonie 40 meczów. To nie jest mało.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Luka Modrić

Post autor: Alternative »

Ach, wymieniłem tylu różnych, a najlepszego, najbardziej pasującego do zestawienia z Modriciem (obok Lamparda) pod względem długowieczności zapomniałem. I to o kim zapomniałem, aż wstyd...

Javier Zanetti.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Luka Modrić

Post autor: Goldschmidt »

Ale dalej wymieniasz tych graczy udając jakby kontekst nie był związany z tym czy wystawienie każdego ww. emeryta, od Seedorfa co sobie ledwo radzi z Aaronem Lennonem, po ostatniego Pirlo który męczy się w finale z pomocą Barcelony, nie jest proszeniem się o wpierdol od przeciwnika takiego jak obecny Liverpool/City/Chelsea/Bayern w pełni sił.

Do Garetha Barry'ego mam taki szacunek jak do Torbjorna Nilssona. Nie mam mu absolutnie nic przeciwko. Zwyczajnie nie wiem skąd wziął się w tej rozmowie :D
Milner gra mniej, bo też Liverpool ma konkretny skład, ale gdy tylko pojawia się plaga kontuzji czy kartek, to na dziadka można liczyć.
No właśnie niezbyt. Dlatego nie gra i w pomocy w miarę zdrowia łatają Thiago, Keita, młody Jones, a Milner jest 35-letnim emerytem pokroju Marcelo któremu uprzejmie pozwalają skończyć upływający w tym roku kontrakt.

Ronaldo nie zawsze się obijał w defensywie. Wystarczy przypomnieć sobie jak Barka formowała wokół niego i Benzemy trójkąciki po czym ten machał łapami robiąc z siebie pierwszego mema na Twitterze. Wypaczenie :lol: Gość dwa razy na 90 minut gry naciska na zawodnika z piłką. Greenwood robi to 4 razy więcej nawet wg tej wczesnej statystyki. Zresztą nie wiem po co tu w ogóle wrzucać statystyki, skoro wystarczy oglądać mecze i sposób w jaki United jest zmuszone się ustawiać by kryć luki. Przecież dlatego m.in. przeszli po Liverpoolu na trójkę w obronie - by grać nim i Cavanim/Greenwoodem/Rashfordem w dwójce gdzie spóźnione przesunięcie krycia ma mniejsze konsekwencje do gry w środku.

Nie sądzę by porównywanie sytuacji z 2006-08 gdzie królowali napastnicy sortu Ruud Van Nistelrooy miało się jakkolwiek do obecnej sytuacji z Ronaldo w United. No, prócz oczywiście przeświadczenia że można w podobny sposób dzisiaj pozwalać zawodnikowi odpuszczać bez konswekwencji przeciwko najlepszym.
Wymień jeden zespół liczący się w walce o najwyższe cele w skali kontynentu (tj. takiej do której rzekomo United aspiruje i po co Cristiano ściągali) gdzie napastnik jest zwolniony z zadań defensywnych i nie ma to efektu na resztę drużyny.
No i też tak serio - czy obecna La Liga gra na takiej intensywności jak Premier League, gdy kariery kończyli Scholes, Lampard czy Gerrard?
Nie za bardzo rozumiem sugestię. Czy mieli atletów/pracusiów? Tak, niektórych, oczywiście, jak wcześniej przywołany Lampard, Yaya, Tevez, nie neguję. Nie sądzę jednak że nacisk na pressing był w jakimś stopniu porównywalny, bo i przemęczenie oraz odnowa biologiczna była gorsza wobec tego się nie opłacało i z zyskiem było uczyć dokładniej kopać piłkę. Przy czym teraz prawie każdy klub ma komorę od krioterapii w budynkach i oba aspekty łatwiej połączyć.
Tamta era tj. 2010-15 była kompromitacją Premiership pod względem zorganizowanego pressingu, przygotowania fizycznego składu do takiej gry i memem pod względem wychodzenia spod niego. Kwintesencją 'hoof-ball' i mentalności "GET RID!" gdzie 2/3 zespołów grała długą piłę na Croucha i taki futbol był wyjaśniany w Europie przez pierwszy lepszy zespół (co teraz dzieje się w drugą stronę, choć zdarzają się wyjątki które wypaczają obraz np. Villarreal który jest w wychodzeniu spod presji bardzo dobry ale nie ma ataku). Ten okres i terapia szokowa jakiej dostarczało United/Arsenalowi zmierzenie się z Barceloną, Realem czy Bayernem już wtedy nakazało im się porządnie zastanowić nad tym którego trenera z Hiszpanii wyciągać by układał skład pod lepiej przygotowany futbol. Tyle że wtedy akurat te dwie drużyny unosiły się dumą czy tradycją, a fachowców z kontynentu ściągali petromagnaci.
Dopiero później z Niemiec zaczęli wyłaniać się trenerzy, lepsi i gorsi (kolejno Wagner, Farke, Tuchel, Nagelsmann, Ten Hag, Hasenhuttl, Rose) którzy popchnęli intensywność jeszcze wyżej. Myślisz że Roy Keane prowadząc się w ówczesny sposób na boisku i poza nim byłby więcej niż graczem Championship? Bitch please ;) Tamci zawodnicy pasowali do poprzedniej ery gdzie Gerrard dostawał regularnie miejsce na 40 metrze do luty w okno, a kibice/kluby/sędziowie nie mieli tysiąca kamer do analizy materiału i gdzie nawet wtedy często mieli szczęście że pewne faule przerywające akcje były bez konsekwencji.
Luka może grać świetnie w lidze przeciwko drugiemu sortowi europejskiego topu, ale przeciwko tym najlepszym wiadomo, że albo dostanie konkretne wsparcie kogoś, kto będzie za niego biegać, a jego uda się taktycznie "schować", albo będzie na takie szarpaniny po prostu za słaby i za wolny.
Jw - teraz nie ma opcji żeby mieć ciastko i zjeść ciastko. Tym bardziej w Realu które chce grać CKM, które w teorii (niech będzie że i w praktyce) ma największą jakość przy piłce. Z City wyszedł z Fede i Carvajalem obok, którzy mają płuca za czterech. Jak się skończyło wszyscy wiemy.

Nie widzę tego i moim zdaniem nieważne jak bardzo Luka by chciał - pewnych kwestii już nie przeskoczy i dlatego obowiązkiem trenera Realu jest dozowanie jego wpływu na naszą grę zamiast uśmiechania się gdy 5 miesięcy bawi się trivelą w chujowej La Liga a później przyjeżdżają Anglicy i gościowi trzeba pomagać bo nie wyrabia.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Luka Modrić

Post autor: Alternative »

Przecież Zanetti był kluczowy w Interze. 37/38 meczów w lidze w wieku 37 lat.

O Barrym wspomniałem tak bardziej przy okazji. Ot, "skanowałem" sobie w głowie składy różnych ekip i próbowałem sobie przypomnieć jakichś ogarniętych dziadków i jak pomyślałem o City, to przypomniał mi się Barry i uznałem, że fajnie będzie wspomnieć o rekordziście występów w PL. xD
Nie sądzę by porównywanie sytuacji z 2006-08 gdzie królowali napastnicy sortu Ruud Van Nistelrooy miało się jakkolwiek do obecnej sytuacji z Ronaldo w United. No, prócz oczywiście przeświadczenia że można w podobny sposób dzisiaj pozwalać zawodnikowi odpuszczać bez konswekwencji przeciwko najlepszym.
Wymień jeden zespół liczący się w walce o najwyższe cele w skali kontynentu (tj. takiej do której rzekomo United aspiruje i po co Cristiano ściągali) gdzie napastnik jest zwolniony z zadań defensywnych i nie ma to efektu na resztę drużyny.
Ale przecież nawet wtedy miało to wpływ na resztę drużyny. Po prostu United miało wykonawców, aby to maskować.
Nie za bardzo rozumiem sugestię.
Jedynie głośno zastanowiłem się nad tym, czy w obecnej LL może być łatwiej wytrzymać fizycznie niż w PL kilka lat temu.
Tamta era tj. 2010-15 była kompromitacją Premiership pod względem
Kompromitacji było dużo więcej, jak chociażby zatrudnianie nieodpowiednich trenerów. Kilka kwestii było też niezależnych, jak np. wpływ nowego podziału kasy z praw TV w Hiszpanii, dzięki którym Real i Barca mogły utrzymywać lepsze kadry. Chyba nawet kiedyś z kimś o tym rozmawiałem, że to w długim okresie obróci się przeciwko tym klubom, bo zarżnie ligę. Co do fizjoterapii, to się nie wypowiem, bo po prostu nie mam o tym wiedzy.
Myślisz że Roy Keane prowadząc się w ówczesny sposób na boisku i poza nim byłby więcej niż graczem Championship? Bitch please ;)
Oczywiście, że tak! Gdy ktoś słyszy Roy Keane, to w pierwszej chwili ma przed oczami boiskowego rzeźnika, a w drugiej zapierdalacza. I trochę zapomina się o fakcie, że on czysto piłkarsko wcale nie był upośledzony. Miał spokój w grze z rywalem na plecach, genialny odbiór, asekurowanie, niezły strzał i potrafił coś tam zagrać słabszą nogą. Wiadomo, że mózgiem był Scholes, ale już nie róbmy z Keane'a piłkarza na Championship. 100x bardziej wolałbym mieć w składzie Keane'a niż Pogbę, który technicznie jest lepszy i... tylko technicznie.

No i druga sprawa - nie manipulujmy w ten sposób. Jeżeli Roy Keane grałby w obecnych czasach, to miałby dostęp do obecnych zdobyczy medycyny i zdecydowanie lepszą opiekę medyczną w Manchesterze. Myślę, że mógłby wykrzesać z siebie jeszcze więcej, bo determinacji by mu akurat nie zabrakło.
Jw - teraz nie ma opcji żeby mieć ciastko i zjeść ciastko. Tym bardziej w Realu które chce grać CKM, które w teorii (niech będzie że i w praktyce) ma największą jakość przy piłce. Z City wyszedł z Fede i Carvajalem obok, którzy mają płuca za czterech. Jak się skończyło wszyscy wiemy.
Niby tak, ale z drugiej strony Real ma do ukrycia nie tylko Lukę, bo Kroos też raczej będzie zabiegany przez jakiegoś Kante czy Kimmicha. W dodatku, przy graniu w pomocy trójką, nie za bardzo jest pole, aby nadrobić te braki, bo po prostu nie ma kim. Jak Real nadal chce grać z najlepszymi Modriciem, to raczej nie w ustawieniu 4-3-3, ale myślę, że nadal możliwe jest pogodzenie tego.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Luka Modrić

Post autor: Goldschmidt »

Alternative pisze: wt lis 23, 2021 7:08 pm Przecież Zanetti był kluczowy w Interze. 37/38 meczów w lidze w wieku 37 lat.
Stary, dalej, chyba już specjalnie, pomijasz że rozmawiamy o atakujących kluczowych dla zespołu i stanowiących o jego sile. Nie wiem, może brniesz w zaparte trollując. Zignorowałem gdy go wymieniłeś pierwszy raz choć przez chwilę myślałem czy nie przywołać 38 letniego Pepe w myśl zasady 'skoro i tak już nie rozmawiamy na serio to przynajmniej powspominajmy nazwiska fajnych kiedyś zawodników'. xD Ale najwidoczniej naprawdę przywołujesz go w jakimś konkretnym celu. Tylko dalej nie wiem w jakim. Przynajmniej z Barrym się dowiedziałem.

Jeszcze raz - nie twierdzę że weterani grający w ataku, tudzież pomocnicy kluczowi do tego by funkcjonował, nie są wartościowi. IMO po prostu nie znajdziesz zespołu gdzie to człowiek taki jak 36-37 Luka Modrić gra w pierwszej 11 i decyduje o tym czy Real liczy się z najlepszymi na poziomie ligowym i europejskim.
Ale przecież nawet wtedy miało to wpływ na resztę drużyny. Po prostu United miało wykonawców, aby to maskować.
Owszem. I inni grali podobnie. Teraz tak się nie gra.
Dlatego też postawiłem pytanie.
Oczywiście, że tak! Gdy ktoś słyszy Roy Keane, to w pierwszej chwili ma przed oczami boiskowego rzeźnika, a w drugiej zapierdalacza. I trochę zapomina się o fakcie, że on czysto piłkarsko wcale nie był upośledzony. Miał spokój w grze z rywalem na plecach, genialny odbiór, asekurowanie, niezły strzał i potrafił coś tam zagrać słabszą nogą. Wiadomo, że mózgiem był Scholes, ale już nie róbmy z Keane'a piłkarza na Championship. 100x bardziej wolałbym mieć w składzie Keane'a niż Pogbę, który technicznie jest lepszy i... tylko technicznie.

Jeżeli Roy Keane grałby w obecnych czasach, to miałby dostęp do obecnych zdobyczy medycyny i zdecydowanie lepszą opiekę medyczną w Manchesterze. Myślę, że mógłby wykrzesać z siebie jeszcze więcej, bo determinacji by mu akurat nie zabrakło.
Ale po co ta laurka :D Nie pisałem przecież, że jest niespełna rozumu (no, na tyle na ile Irlandzka, czy w zasadzie jakakolwiek, ortodoksja nie jest swego rodzaju chorobą mózgu). To dalej jeden z najbardziej wartościowych graczy. Ale różnice w tym jak najlepsi pomocnicy grali w latach 93-2005 w porównaniu z 2008-2021 są istotne.
Roy, Gattuso, Vieira i cała reszta zadaniowców środka pola z tamtej epoki była uzdolniona i grali z poświęceniem dla partnerów. 'Upośledzeni' pod względem podejścia do pojedynków na boisku byli na tyle na ile im się pozwalało tj. wjeżdżali sankami i cwaniakowali, bo w tamtych czasach oczywiste przewinienia nie wlatywały w 5 sekund na Twittera gdzie każdy może je podetknąć sędziemu pod nos na smartfonie w tunelu i chamstwo nie było powszechnie karane. Czy też wykorzystywane przez przeciwników, którzy wiedzieli, że delikwent wchodzący z bara w rywala będąc zupełnie niezainteresowany piłką zarobi kartkę w 5 minut więc wystarczy prowokować.
Gdzie coś zmanipulowałem? Przecież nie pisałem, że byłoby inaczej niż sugerujesz. Pisałem wyraźnie - zawodnik taki jak Keane grając i prowadząc się tak jak wtedy byłby obecnie materiałem na Championship. Keane niejednokrotnie opowiadał, że miał rutynę wypadu na piwo po meczu i nigdy nie dbał sylwetkę, dietę (co też niedawno szczerze przyznawał w wywiadzie z Nevillem dla Sky, swoją drogą dobry, polecam) i nadrabiał braki faulami. Nie był bogiem techniki, bo nie tego wtedy potrzebował. Obecnie, w perspektywie osiągów na topie angielskiego futbolu czy nawet tego co wymaga się od niejednego zawodnika drużyn środka tabeli jego styl nadałby się może na ławkę, ale pomijając jakiś wyskok typu Danny Drinkwater + Leicester nie wygrałby nic.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Luka Modrić

Post autor: Alternative »

Rozumiem, że Zanetti jest nominalnym obrońcą i być może chodziło Ci o inny typ zawodnika, ale czy zwróciłeś uwagę, że on w wieku 37 lat albo zapierdalał na boku obrony, gdzie jednak obciążenie jest dużo większe niż dla środkowych obrońców, albo - jak w przypadku finału LM z Bayernem - grał w środku pomocy? Że mając 37 lat był podstawowym zawodnikiem Interu, który wygrał wszystko, a nie jakimś dodatkiem? I ja się wręcz pokuszę o stwierdzenie, że był zawodnikiem absolutnie kluczowym - 55 meczów, 4950 minut w sezonie 2009/2010.
Przywoływanie w tym kontekście Pepe nie za bardzo pasuje.

Ale i tak wszystko zależy od tego jak postrzegasz ten fragment.
nie znajdziesz zespołu gdzie to człowiek taki jak 36-37 Luka Modrić gra w pierwszej 11 i decyduje o tym czy Real liczy się z najlepszymi na poziomie ligowym i europejskim.
Skoro ktoś grał cały sezon w 1 składzie po 90 minut, to decydował o tym, jak zespół się prezentował z najlepszymi czy nie? No nie rozumiem tego.
Ale po co ta laurka :D
Bo ze świetnego pomocnika robisz gościa na Championship. :D
Zresztą, nadal masz takich zadaniowców w różnych zespołach. Kante to niby tak wiele więcej umie piłkarsko?
Jeżeli faktycznie w obecnych realiach prowadziłby się słabo, to po prostu jego kariera byłaby krótsza o kilka lat. Ale w swoim prime spokojnie by się załapał do czołowego klubu lidze. Nie był aż tak drewniany jak go przedstawiasz i miał wiele innych atutów.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Luka Modrić

Post autor: Goldschmidt »

Alternative pisze: wt lis 23, 2021 10:04 pmale czy zwróciłeś uwagę, że on w wieku 37 lat albo zapierdalał na boku obrony, gdzie jednak obciążenie jest dużo większe niż dla środkowych obrońców, albo - jak w przypadku finału LM z Bayernem - grał w środku pomocy? Że mając 37 lat był podstawowym zawodnikiem Interu, który wygrał wszystko, a nie jakimś dodatkiem? I ja się wręcz pokuszę o stwierdzenie, że był zawodnikiem absolutnie kluczowym - 55 meczów, 4950 minut w sezonie 2009/2010.
Ależ jasne że Zanetti był dla nich wtedy ważny dla organizacji na tyłach, nie neguję. Ale proszę cię, przypomnij sobie to jego obciążenie i ogromny wachlarz obowiązków jako boczny obrońca Interu. Raz na ruski rok facet wyszedł wyżej i nawet uf, na tydzień przed tym finałem zgubił się na boisku i zaliczył pierwszą od 3 lat asystę! Litości, przecież wprowadzasz go do rozmowy jakby na boku w wieku 37 lat miał rolę Cafu, Alvesa czy innego Marcelo :D Zresztą we Włoszech po Calciopoli to i 38-letni Luca Toni wygrywa Capocanonniere, nic specjalnego.
Skoro ktoś grał cały sezon w 1 składzie po 90 minut, to decydował o tym, jak zespół się prezentował z najlepszymi czy nie? No nie rozumiem tego.
Pierwszy skład jest z założenia najmocniejszy. W każdym tego słowa znaczeniu. W Realu udaje się natomiast, że Luka pomimo 36 lat z dobrą nową dietką, która pozwala mu się zbytnio nie łamać i grać w miarę równo, będzie zdolny wyjść na fazę pucharową LM i rywalizować oraz wręcz dominować Masona Mounta, Bernardo, De Bruyne i całą resztę. Że skład z Luką jest najmocniejszy, często też nawet bez zważania na okoliczności bo ludzie oglądający i trenujący Real liczą że "da to coś", w przeciwieństwie do kolegów. Spoko. Ja tego nie kupuję.

Odszczekam jak zobaczę. Raz już się wobec niego myliłem i myślałem że wcześniej zjedzie do bazy. Może i teraz mi udowodni, że stać go razem z Kroosem na więcej niż to co pokazali w starciach z Ajaxem, City i Chelsea. Dla mnie ryzyko powtórki z rozrywki jest za duże i wolałbym by grał wyłącznie z konieczności, a nie dlatego że mając bagaż doświadczeń częściej kopnie prosto piłkę od Fede i Camavingi.

Hipotetyki o Keanie z całym szacunkiem już mi się nie chce ruszać. Mam dość i do niczego to nie prowadzi ;)
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Luka Modrić

Post autor: Alternative »

Myślałem, że chodzi o rywalizowanie w Europie, a wtedy wygrał LM, grając w każdym meczu po 90 minut.

Dobra, poboczne wątki sobie darujemy. I tak do niczego nie prowadzą.

Jednak dopytam o Modricia bo wygląda na to, że wciąż nie rozumiemy się. Kto właściwie ma dzisiaj ma grać w pomocy obok Kroosa i Casemiro (albo kto w ogóle ma tam grać), abyś był spokojny, że będą dominować nad rywalem?
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Luka Modrić

Post autor: Goldschmidt »

Alternative pisze: wt lis 23, 2021 11:14 pm Myślałem, że chodzi o rywalizowanie w Europie, a wtedy wygrał LM, grając w każdym meczu po 90 minut.
To w czym miała pomóc statystyka ligowa? Mam na uwadze, że się nie posypał co w tym wieku jest wyczynem, ale nie o tym rozmawialiśmy.
Zanetti był wybitnym obrońcą. Z ataku go szczerze nie kojarzę, tym bardziej za Mourinho gdzie grali świadomy i ultraefektywny cynizm. Jeżeli źle pamiętam i znaczył dla ich ataku wtedy to z czego kojarzę Maicona to ok, jestem w stanie się zgodzić że pasuje jako przykład.
Jednak dopytam o Modricia bo wygląda na to, że wciąż nie rozumiemy się. Kto właściwie ma dzisiaj ma grać w pomocy obok Kroosa i Casemiro (albo kto w ogóle ma tam grać), abyś był spokojny, że będą dominować nad rywalem?
To już inna para kaloszy.
Po pierwsze wg mnie gdy tylko Fede wyzdrowieje ma pierwszy skład. Nieważne jak gra Modrić, nieważne czy Fede kopie się po czole - traktujemy go jak człowieka który podpisał 6 letni kontrakt z drużyną, gościa który zagrał wybitne spotkania i do tej pory nie zawodził. Real Madryt ma czynić progres i taki krok powinien być poczyniony niezależnie od konsekwencji w wynikach.
Żeby jednak było jasne - w krótkim terminie Real, IMO, nie zdominuje z tym składem nikogo poza ogórami/zespołami średnimi które czasem palą się przy większej okazji (Atalanta); pokazują to przede wszystkim asekuranckim podejściem gdy jechali na mecz do Barcelony gdzie w ostatnich 3 latach przegraliśmy tam chyba raz. Ten Real jest w stanie jeszcze koślawo i z dozą farta 'kontrolować' mecz, ale z CKM nie widzę szans na rywalizację jak równy z równym z którymkolwiek z grupy City, Chelsea, Liver, PSG, Bayern w pełni sił. Wobec czego nie wolno niczego oczekiwać na teraz.
Real od paru lat próbuje pogodzić różne rodzaje ryzyka tj. to związane z użytkowaniem przestarzałych i przewidywalnych rozwiązań w rozegraniu piłki (CKM + tridente w 4-3-3, bo niczym innym nie potrafią grać), z tymi związanymi z systematycznym dawaniem szans niedoświadczonym zawodnikom którzy mogą coś ważnego zawalić jeśli za bardzo ich się obciąży odpowiedzialnością. Tego drugiego ja osobiście nie rozumiem w kontekście roli Federico w zespole bez którego zespół wyraźnie traci na wertykalności czy też roli Jovicia w którego żaden trener nie chce zainwestować czasu by mieć jokera i odciążyć Benzemę oraz, a nuż, zyskać napastnika na lata. Dawniej nie rozumiałem podobnego myślenia odnośnie Viniciusa którego Zidane wywalał na ławkę przy gorszej serii i pakował do gry jeszcze gorszego Asensio, i równie podobnie postępował z Militao, ale te kwestie to przeszłość.
Nie chcę już spekulować czemu tak jest, bo to utarty temat i wszystkie teorie spiskowe od zżycia trenera z piłkarzami po lobby Benzemy za kulisami były już przedmiotem dyskusji. Podejrzewam jednak że jeżeli najważniejszym kryterium odnośnie konkretnych zmian w grze Realu Madryt będzie postawa danych zawodników w kolejnych meczach (ta zła odmiana merytokracji, która działa na niekorzyść długoterminowego projektu), gdzie Kroos i Modrić zdobywają kolejne minuty samym doświadczeniem którym przebijają zaplecze, to za rok w rozegraniu nie zobaczymy żadnych zmian dynamiki, wszystko pozostanie i możliwe że zaczniemy się zastanawiać czemu świetny Mbappe tak długo łapie zgranie z kolegami, oraz czemu angielski zespół znowu nas zabiegał.

Kształt pomocy i to w jaki sposób atakujemy to też inna sprawa, a to determinuje kto obok Fede miałby domyślnie wychodzić. Czasem lepiej byśmy zagrali dwójką pivotów Fede-Case z Modriciem ciut wyżej, czasem lepiej by pivotami byli Fede-Camavinga. Na inne mecze przydatny jest Toni. Ja długi czas byłem za tym by zespół poszedł za trendem który w pewien sposób pomaga w grze przeciwko mocno naciskającym drużynom Pepa i Kloppa, i spróbował przejść na grę trzema z tyłu dając wahadła ofensywnie usposobionym Daniemu i Alabie. Ale kadra jest jaka jest, jest ułożona pod grę dwoma skrzydłowymi więc trudno o tym rozmawiać. Chętnie zobaczyłbym też na dłuższy okres 3-5-2 z duetem Karim-Vini z Asensio/Modriciem operującymi w środku co także zreperowałoby problemy z brakiem klasowego prawego skrzydła. Ale Carlo tym nigdy nie grał, i szkoda klawiatury.

Głównie chodzi mi o to że ten klub boi się ryzykować, pograł dwa miesiące w innej taktyce, piłkarze nie czaili o co chodzi i tyle z tego było. Nie ma najmniejszych chęci by zmienić to co 'działa' w lidze. Priorytetem w ostatnie 2 miesiące było poskładać obronę która traci gola z golem bo odeszli Ramos i Rafa, i żyjemy w świecie gdzie sądzimy że wyniki z ligi przeniosą się na LM. Albo czekamy na kolejne okienko aż któryś transfer magicznie wszystko zmieni. I nawet w obronie zamiast dać Nacho odzyskać formę i grać crackiem Alabą na lewej upychamy go na środku, bo wmawiamy sobie że tam go potrzebujemy najbardziej. Mało ambitne.
Alternative
Posty: 394
Rejestracja: pn maja 31, 2021 6:11 pm

Re: Luka Modrić

Post autor: Alternative »

Abyś nie pisał, że grał pół sezonu. ;P
Oj nie, zdecydowanie nie grał jak Maicon. Ale Maicon był ofensywnym światowym topem w prime, trudno, aby dziadek Zanetti robił to samo. Czasami się podłączał do przodu, zdarzały mu się nawet rajdy z piłką, ale ciężar wspierania ofensywy zdecydowanie był po stronie Maicona.

Hmm... nie wiem czy Twój wymarzony wariant "robimy jeden krok do tyłu, aby później zrobić kilka kroków do przodu" może mieć miejsce w Realu i to za Pereza. I to w okolicznościach otwarcia nowego stadionu. Chyba prędzej przyjdzie jakiś gotowy crack, aby wejść w buty Modricia na już (jakby tak się udało wyjąć Kimmicha...). Tu Carlo ma trochę związane ręce - klepie tym Modriciem, bo on zapewnia pewien poziom i automatyzm w grze. Bez niego, będą to kolejne aspekty do nadrabiania, gdy nikt mu nie da na to czasu. No i tak historycznie nie przypominam sobie, aby Carlo słynął z wprowadzania młodych piłkarzy. Raczej trzymał się sprawdzonych rozwiązań i weteranów. SAF, Capello, Guardiola, Wenger czy Klopp potrafią wyciągnąć gówniarza z kapelusza i wrzucić do gry np. w 1/8 LM. Ale po Carlo (podobnie Mourinho) się tego nie spodziewam.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Luka Modrić

Post autor: minusek »

O panie, dzisiejsza asysta do Karima jest piekniejsza od tej Gutka, która zatrzymała ziemię. :loool:
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: Luka Modrić

Post autor: TWL64 »

Ogólnie cała akcja była genialna, szczególnie na początku wymiana z Vinim.
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Luka Modrić

Post autor: Clif »

Kolejny raz 90 minut. Albo jest cyborgiem, albo Carlo chce go zamordować.
κύριος Ἰησοῦς
Awatar użytkownika
novy154
Posty: 68
Rejestracja: wt cze 01, 2021 8:51 am

Re: Luka Modrić

Post autor: novy154 »

Zajebisty jest, brak słów. Tylko czemu do jasnej cholery gra kolejny raz cały mecz?
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Luka Modrić

Post autor: KarBar »

Cyborg :krzyk:
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Luka Modrić

Post autor: Marcins »

MVP :prayer:
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Luka Modrić

Post autor: Sandman »

Taki poziom w wieku 36 lat :psyduck:
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Luka Modrić

Post autor: minusek »

Wytrzymał ten maraton i zamknal go najlepszym występem. :heart:
El Dominik
Posty: 185
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:46 pm

Re: Luka Modrić

Post autor: El Dominik »

Zajebisty... Niesamowity. Oby w najważniejszych momentach, meczach sezonu, będzie dostępny, a nie wyczerpany/kontuzjowany w domu.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Luka Modrić

Post autor: eltacondedios »

Kosmita. Maestro <3
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Luka Modrić

Post autor: lukecik »

Gość musi mieć licznik przekręcony, nie ma innego wytłumaczenia. Tylko że w przeciwieństwie do importowanych murzynów z Afryki w drugą stronę. Di Stefano kiedyś powiedział o ZZ, że z jego umiejętnościami mógłby grać do czterdziestki. Myślę, że z Lukę na to stać.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
ODPOWIEDZ