Eduardo Camavinga

arturzyx

Re: Eduardo Camavinga

Post autor: arturzyx »

Wg mnie on może spokojnie grać defensywnego. Odbiór ma świetny, rozegranie też. Wcale nie musi być przyspawany do swojej pozycji, bo np Casemiro też często atakuje i bywał drugim strzelcem zespołu. Mógłby spokojnie ciągnąć do przodu w swoim stylu z pozycji teoretycznie najbardziej cofniętego, szczególnie, jeśli będzie miał blisko Fede do asekuracji, a prawie na pewno będzie miał w najbliższej dekadzie
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Eduardo Camavinga

Post autor: Gondola. »

Volfgang
Posty: 200
Rejestracja: ndz cze 06, 2021 12:48 pm

Re: Eduardo Camavinga

Post autor: Volfgang »

Takich ludzi tutaj potrzeba.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Eduardo Camavinga

Post autor: minusek »

Byle się nam mr Balenciaga nie przebranżowił i utrzymał głowę w Madrycie.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Eduardo Camavinga

Post autor: Gondola. »

Chyba największy wygrany amerykańskiej pretemporady. Nie oglądałem meczu z Club America, ale zarówno z Barcą jak i z Juventusem Cama był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Jestem pod wrażeniem tego chłopaka i mam nadzieję, że Carlo będzie dawał mu więcej szans na grę w nadchodzącym sezonie.
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: Eduardo Camavinga

Post autor: TWL64 »

Dobra zmiana, gość ma ciąg do przodu, świetnie wyprowadza piłkę i napędza ataki. Liczę na niego w w tym pojebanym październiku.
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Eduardo Camavinga

Post autor: Goldschmidt »

Nie żeby wyszło że piszę na przekór, ale mi się autentycznie nie podobał.
Do momentu karnego grał zachowawczo i dziwnie wybierał podania, w tym gorszym sensie tj. podrzucał piłkę ponad obronę na swój sposób zmuszając kolegów do ruchu mimo że napastnik był w chujowej pozycji. Dobry zamiar ale zły timing. Stał na piętach przy podaniach od kolegów z pomocy, nieprzygotowany do akcji, raz się rozkraczył i nie sięgnął piłki. W pamięci mam te wymiany jak ta z Mendym gdzie wbiegł w obrońcę i mieli do siebie pretensje gdy Mendy zagrał mu na pamięć do rogu.

Po karnym trochę przyspieszył i miał parę niezłych rajdów. Ale ogólnie ma IMO słabszy moment, także w reprze. A szkoda, bo mógłby wobec kontuzji Pogby wskoczyć do podstawy.
I tak ważne że gra.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Eduardo Camavinga

Post autor: lukecik »

Chłopak jest po prostu tragiczny, gdy zaczyna od początku. Pożytku zero.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: Eduardo Camavinga

Post autor: kabanog »

Liczyłem, że w tym spotkaniu coś pokaże, ale jednak jego miejsce to nadal rezerwa. Mam nadzieję, że jeżeli Real sprowadzi Juda, zaakceptuje, że będzie za resztą do wejścia.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Eduardo Camavinga

Post autor: lukexpl »

Wciąż jest młody. Niestety nie wszyscy w tak młodym wieku wchodzą na topowy poziom. Na Fede też trochę trzeba było poczekać, oby tutaj było podobnie.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Eduardo Camavinga

Post autor: eltacondedios »

On cały czas jest opcją głównie na wejście z ławki i jakieś lżejsze mecze od początku. Tak jak Carlo mówił, jest dość chaotyczny i lepiej odnajduje się po wejściu w chaosie niż w poukładanej grze. Do tego wiek, więc zmienna dyspozycja na ciężkiej pozycji i fakt, że w Rennes też nie był pewniakiem, także spokojnie, bez pośpiechu. Na ten moment bardzo dobrze mieć gościa, którego miejsce jest na ławce z opcją zrobienia czegoś po wejściu.
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Eduardo Camavinga

Post autor: Gehu »

Trzeba go pochwalić, że chce grać do przodu. Tego często nam brakuje i jest potrzebny taki ktoś. Czasami od początku nie wyjdzie, ale jak nie będzie grał to się nie rozwinie. Musi grać - czy od początku czy z ławki, dużo minut.
MAS
Posty: 48
Rejestracja: wt cze 01, 2021 5:55 pm

Re: Eduardo Camavinga

Post autor: MAS »

Gdzie on chciał grać do przodu? Wszystko bezpiecznie, szybko oddać piłkę i nie podejmować ryzyka. Tyle było z jego z gry. W przerwie chyba jakaś zjebke dostał bo zaczął odważniej w drugiej.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Eduardo Camavinga

Post autor: Sandman »

Po twitterze latają newsy, że Arsenal będzie chciał go wypożyczyć do końca sezonu.
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Eduardo Camavinga

Post autor: Gehu »

To kim my kurwa niby będziemy grać wtedy? xDDDDD Niech się odjebią. Real potrzebuje transferów do klubu, a nie oddawanie na gównodealu do Arsenalu gościa, który jako nieliczny potrafi łamać schematy.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Eduardo Camavinga

Post autor: Sandman »

Jak to kim? Przecież kadra jest szeroka i kompletna. :ptak:

edit. i już ucięte przez agenta i samego Carlo.
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: Eduardo Camavinga

Post autor: wonderkid_jr »

Osobiście uważam, że Camavinga w Realu może być wybitnym lewym obrońcą, albo „tylko” bardzo dobrym środkowym pomocnikiem.
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Eduardo Camavinga

Post autor: Clif »

Nie jest to wykluczone. Coś jest na rzeczy skoro zauważył to Deschamps, a teraz widzi to Carlo. Trzeba pamiętać że chłopak ma dopiero 20 lat, nie jest w pełni ukształtowany a nie takie zmiany pozycji się zdarzały w piłce(Piszczek przewędrował z ataku na lewą obroną np, Bale poszedł w druga stronę).
Z jednej strony by mnie to ucieszyło, bo przeraża mnie to jak możemy mieć w pierwszym składzie takie drewno jak Mendy. Z drugiej strony komplikowałoby to nam kwestie środka pola bo za chwilę Modric i Kroos mówią adios, nie wiadomo do końca czy Fede będzie grał rzeczywiście w środku, więc z pewniaków zostałby tylko Tchouameni...
κύριος Ἰησοῦς
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Eduardo Camavinga

Post autor: Gehu »

Widać u niego braki w kryciu na pozycji lewego obrońcy, za to bliżej bramki przeciwnika może być kluczowy jak Marcelo za najlepszych czasów. Jestem ciekaw co Carlo z nim wymyśli. Jak Di Marię przerzucił do środka to większość łapała się za głowę - co on robi. Może to jest kolejny genialny ruch?
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Eduardo Camavinga

Post autor: lukexpl »

Akurat Cama na LO to bardziej pomysł Deschampsa niż Carlo. Teraz po prostu skorzystał z takiej alternatywy.
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Eduardo Camavinga

Post autor: Gehu »

Wcale nie musiał. W kadrze ile zagrał? W Realu może się rozwinąć i być opcją dla kadry. Jeśli mamy się licytować kto to wymyślił, to ok pierwszy ustawił go tam żabojad, ale bez praktyki w Realu nic z tego nie będzie ;)
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Eduardo Camavinga

Post autor: lukexpl »

A kogo innego miał wystawić? Skreślonego już dawno temu Odriozole czy Vallejo? Deschamps taki wariant dosyć często praktykował na treningach przed MŚ i dwukrotnie z niego skorzystał. Włącznie z finałem MŚ, kiedy wejście Camy na LO zrobiło różnice i m.in. dzięki temu Francuzi zdołali dogonić wynik i doprowadzić do dogrywki.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Eduardo Camavinga

Post autor: Goldschmidt »

Dla niego granie nawet na szpicy byłoby dobre w tym momencie kariery.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Eduardo Camavinga

Post autor: minusek »

lukexpl pisze: ndz sty 29, 2023 3:48 pm A kogo innego miał wystawić? Skreślonego już dawno temu Odriozole czy Vallejo?
Choćby tego Odriozole. A przede wszystkim mógł przesunąć Nachosa na lewą i cofnąć Fede. W każdym razie widac pomysł Didiera mu siadł i dzisiaj ponownie Cama na lewej. I dobrze, najważniejsze to co napisał Gold - niech gra. Szczególnie ze ma (miał?) słabiutki okres, ale już podczas dwóch ostatnich meczów bylo znacznie lepiej.
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Eduardo Camavinga

Post autor: Clif »

Oglądanie go na LO to jak miód na serce po tym drewniaku Mendym.
κύριος Ἰησοῦς
ODPOWIEDZ