Wypożyczeni

Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Wypożyczeni

Post autor: Gondola. »

Temat o piłkarzach, którzy są wypożyczeni z Realu Madryt do innych klubów.

W sezonie 2020/21 byli to:

- Martin Odegaard: 22-letni Norweg spędził pół roku w Arsenalu. Powinien wrócić i dostać poważną szansę, backup dla naszych pomocników mile widziany. Moim zdaniem ma największy talent i umiejętności z całej grupy naszych wycieczkowiczów.

- Dani Ceballos: od 2019 roku w Arsenalu, niedługo skończy 25 lat. Wygląda na drugiego Isco, jest w takim wieku, że przydałoby się definitywnie uregulować jego status, a nie grać na wypożyczeniach.

- Luka Jović: 22 lata, typowy Jugol. Ostatnie pół roku w Eintrachcie, bez sukcesów, raczej coraz silniej odbija mu palma. Nie mam pojęcia co z nim począć, realnie to jak otrzymamy za niego 20 mln to będzie dobrze. Albo poprzerzucamy go jeszcze po wypożyczeniach jak gorącego kartofla.

- Reinier: 19-letni Brazylijczyk, w BVB przepadł. Na Real zdecydowanie za wcześnie, wio na wypożyczenie, tylko tym razem niech ktoś uruchomi swoje szare komórki i dobierze naszemu wonderkidowi klub korelujący z jego aktualnymi umiejętnościami. Klub bijący się o puchary w jednej z lepszych lig w Europie nie wypalił, warto wyciągnąć z tego wnioski.

- Gareth Bale: wiadomo kto, wiadomo skąd. Książę Walii wraca na ostatni (prawdopodobnie) taniec do Madrytu.

- Takefusa Kubo: 19-letni Japoniec, ubiegły sezon w Getafe raczej udany. Kolejny rok na wypożyczeniu to mus.

- Brahim Diaz: Hiszpan, 21 lat. W Milanie dużo minut i niezłe liczby. Może i mógłby wrócić, ale w sumie nie wiem po co.

- Borja Mayoral: 24-letni Hiszpan, jeśli ma ambicje na rolę Mariano w sezonie 2021/2022 to zapraszamy.

- Jesus Vallejo: rówieśnik Mayorala. Do sprzedania, chyba, że chcemy piątego środkowego obrońcę w hierarchii na te max 10 meczów w sezonie.

Jak Wy to widzicie? Kto w przyszłym sezonie zasili szeregi naszych globtroterów?
Para Siempre
Posty: 598
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Wypożyczeni

Post autor: Para Siempre »

Powrót Martina jedynie mnie cieszy.
Jakieś żmudne nadzieje pewnie można mieć jeszcze co do Bale'a, bo zdrowy daje więcej od Asensio i innych. Choć priorytetem sprzedaż.

Jeśli uda się sprzedać Isco, to Ceballos jeden sezon mógłby u nas pograć. (w przeciwnym wypadku trzeba poszukać jego definitywnego transferu za ok 20-25 mln)

Vallejo oddać.

Reinier, Kubo - znaleźć dobre wypożyczenia dla nich.
Brahim - niech zostaje w Milanie.

Nie wiem co z Joviciem. Wolę w jego miejsce Depaya za free. Tylko trudno określić czy Jović się odbuduje w Niemczech, czy można go sprzedać za min 25+ mln, itp. Trudno mi powiedzieć czy Carlo coś z niego ulepi - na pewno może prezentować się lepiej niż ostatnie 2 lata.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 358
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Wypożyczeni

Post autor: eltacondedios »

Odegaard - powinien dostać szansę, ale chyba potrzebuje żeby mocniej na niego postawić i tutaj kwestia kiedy i czy odpali. W Sociedad świetne pół roku, kolejne dość słabe. U nas bez większych szans, potem w Arsenalu nieźle, ale nie rzucał na kolana. Warto też pamiętać, że Arsenal to w tej chwili zwykły średniak pokroju Evertonu czy Wolves, także nie jest tak, że odpalił w dużym klubie. Tak czy inaczej musi dostawać szanse, łudzę się że może Carlo zrobi z niego kogoś pokroju Jamesa z pierwszego sezonu, ale to bardziej myślenie mocno życzeniowe.

Ceballos - raczej nie ma tu dla niego miejsca. On i Fabian zawsze mi się ze sobą kojarzą, w sensie potencjału to niemal piłkarze z tego samego poziomu, dlatego znaleźć mu klub we Włoszech (np. Lazio) i tam może być szefem. Nigdy nie byłem jakimś wielkim fanem jego gry, nawet na tym młodzieżowym Euro byli lepsi.

Jović - na starym forum już przed transferem przedstawiłem analizę dlaczego nie ma sensu go kupować, ale Floren nie przeczytał, a i wielu się nie zgadzało. Liczyć, że Frankfurt opchnie Andre Silvę i uda się ich naciągnąć żeby stracić jak najmniej. Ewentualnie plan idealny: jakimś cudem strzela w przyszłym sezonie i bierze go Dortmund z doplatą za Haalanda :lol:

Reinier - Liga portugalska, błagam. Porto, Sporting, Benfica, obojętnie. Jeśli nie poprzestawiało mu się w głowie to za dwa lata wraca walczyć o podstawowy skład. Nie grał dużo, ale gdy dostawał minuty to pokazywał, że coś tam potrafi.

Bale - Oby udało się go gdzieś opchnąć, choć przez ten rok i po odejściu Zizou kurz trochę opadł i może uda się przemęczyć z nim jeszcze jeden sezon. Jeśli będzie mu się chciało to da więcej niż Asensio.

Kubo - W Majorce wyglądał nieźle, ale i tak chyba przehajpowano jego grę. W tamtym sezonie nie wypalił w dwóch miejscach i nie ma co się dziwić, że chłopak który nie szalał w lidze japońskiej nie był rewelacją La Liga. To może być jeden z tych przypadków, który wyglądałby tak samo na jakimś wypożyczeniu w średniaku jak i w Realu, z tym że nie ma tu za bardzo miejsca. Nawet nie mam pomysłu na klub dla niego; może jakaś Bundesliga? Tam Japończycy potrafili się rozwinąć.

Brahim - jestem jego fanem odkąd załadował nam gola w ICC i ciągle twierdzę, że jego jedyny minus w porównaniu z Brazylijczykami jest taki, że kosztował za mało (coś jak kiedyś Casemiro przy Illarramendim). Przy takich samych szansach nie wyglądałby gorzej, może warto go zostawić i dawać szanse nawet po to, by podnieść cenę w kontekście przyszłego roku. Mógłby być niezłym impulsem z ławki, na pewno lepszym niż (znów) Asensio.

Borja - zostaje w Romie, wypożyczenie dwuletnie, więc za rok pewnie go wykupią albo kupiec sam się znajdzie.

Vallejo - Sprzedać, ewentualnie głęboka rezerwa.
KarBar
Posty: 548
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Wypożyczeni

Post autor: KarBar »

Martin - każde wyjście w sumie dobre. Wypożyczenie na pewno da mu dużo minut i za rok wróciłby jeszcze lepszy. Z drugiej strony gdyby tylko Carlo chciał na niego postawić to bardzo potrzebna postać na następny sezon.

Dani - przy CKM i Fede, Alabie, Blanco, Martinie, Asensio? No najlepiej sprzedać i mieć kasę.

Jovic - transfer to olbrzymia strata. Daliśmy 60, zgarniemy 20? Tu bym raczej poszedł w wypożyczenie z nadzieją na podniesienie wartości za rok. Chyba że mógłby być jakąś kartą przetargową przy transferze do klubu.
U nas zupełnie zbyteczny bo jako głeboko rezerwowy napastnik nic nam nie da.

Reinier - wypożyczenie, ale do jakiegoś średniaka.

Bale - wszystko wskazywało że już stąd zniknie. Przychodzi wujo Carlo i zostaje liczyć że ominą go kontuzje i da nam jak najwięcej.
Ostatni taniec - oby nie początki czaczy ;P

Kubo - wypożyczenie i tyle.

Diaz - tu mocna zagwozdka. Dużo zależy od ruchów z naszymi brazylijczykami i Asensio. Tu Carlo jest najważniejszą osobą. Bo jeśli ma Diaz zostać i grać ogony albo co piąty mecz to niech go jeszcze na sezon wypożyczą. Pytanie do bardziej zorientowanych - gdzie on najczęściej grał w Milanie?

Mayoral - już w zeszłym roku liczyłem że zostanie. Teraz to trochę zależy, bo jak uda się kupić Mbappe, będzie Benz, Hazard, Bale, któryś z Brazylijczyków to dla Mayorala nie ma miejsca. Ale jeśli jakimś cudem zostaniemy bez transferu napastnika to niech wraca.

Jesus - sprzedać i tyle.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Wypożyczeni

Post autor: minusek »

Ale szrot... :D

Sprzedać co się da, bo w kolejce kolejni: Park, Arribas, może Blanco, może Gutierrez, może nawet Rodrygo.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Wypożyczeni

Post autor: kryspiano »

I Viniego!
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
czarzinho
Posty: 18
Rejestracja: czw cze 03, 2021 8:37 pm

Re: Wypożyczeni

Post autor: czarzinho »

Jakości to za bardzo tam nie ma...
Największe nadzieje pokładam w Brahimie. Mamy impotencję wśród skrzydłowych, on jest przebojowy,
o dużej inteligencji,boiskowej.

Fajnie, gdyby Carlo włączył go do kadry na nabliższy sezon.

Jest jeszcze ten Bale, może brak Zidane'a podziała na niego motywująco? Nie skreślałbym go...

Jak dla mnie z wypożyczonych:
- sprzedaż: Ceballos, Mayoral
- wypożyczenie: Jović, Reinier, Kubo
- powrót: Bale, Brahim, Vallejo (jeśli odejdzie zarówno Varane jak i Ramos - gdy jeden to wtedy sprzedaż)
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Wypożyczeni

Post autor: Clif »

Nic takiego nie pokazał ten Brahim, coby sugerowało, że może coś z niego być. Inna sprawa, że Asensio też nie, więc może dla zmiany dla samej zmiany warto wymienić Hiszpanów.
Bale analogicznie - lepiej odświeżyć nasz atak nim niż liczyć, ze nagle Hazard przestanie się łamać, a Vinicius nauczy strzelać.
κύριος Ἰησοῦς
KarBar
Posty: 548
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Wypożyczeni

Post autor: KarBar »

Bale wróci, rozegra zajebiste pół sezonu, Perez przedłuży mu kontrakt i się chłop połamie.

Smutne to, ale faktycznie trzeba pokładać w nim jakieś nadzieje na bramki.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Wypożyczeni

Post autor: Gondola. »

czarzinho pisze: pn cze 07, 2021 7:59 pm Jak dla mnie z wypożyczonych:
- sprzedaż: Ceballos, Mayoral
- wypożyczenie: Jović, Reinier, Kubo
- powrót: Bale, Brahim, Vallejo (jeśli odejdzie zarówno Varane jak i Ramos - gdy jeden to wtedy sprzedaż)
Jeszcze Odegaard został. ;)

Jeśli faktycznie Jovicia chce odkupić Eintracht to moim zdaniem powinniśmy pójść na ten układ, ewentualnie jakieś ponowne wypożyczenie z obowiązkowym wykupem w przyszłym roku.
Reinier i Kubo są najmłodsi i mniej lub bardziej rokują, więc wypożyczenie to rozsądna opcja, oczywiście dobór klubu ma tutaj pierwszorzędne znaczenie.
Dalej, jeśli miałbym podejmować decyzję zerojedynkowo: Ceballos sprzedaż, Mayoral, Odegaard, Bale, Vallejo powrót.
Mayoral w roli Mariano, Odegaard wzmocni pomoc i odciąży Kroosa/Modricia, Bale wraca bo musi, Vallejo jako piąty środkowy obrońca.
Nie wiem jak z Brahimem, prawdopodobnie wypożyczenie, ale mam nadzieję, że nie odpuszczą go za grosze sprzedając jakiemuś Milanowi. Chłopak ma dobre liczby i wciąż jest młody (21 lat).
KarBar
Posty: 548
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Wypożyczeni

Post autor: KarBar »

Liczyłem na więcej po Księciu Walii.
Ale jak rozegra zdrowy cały turniej to będzie to dobry znak.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Wypożyczeni

Post autor: Clif »

On ma dobre grać w Realu, nie reprze. To nie jest case w którym EURO podbije mu cenę.
κύριος Ἰησοῦς
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: Wypożyczeni

Post autor: TWL64 »

Nie rozumiem, czemu ten Reinier nie mógł grać w Castilli? Spokojnie mógł tu trenować i ogrywać się pod okiem naszego sztabu.
U nas na pewno skupiałby większa uwagę trenera niż gdzieś na wygnaniu, gdzie trener ogólnie ma dupie jakiegoś "przybłędę". Przecież to jeszcze dzieciak, więc mógł te dwa lata się tutaj szkolić, poznać klub i realia europejskie, i czekać na szansę debiutu. A tak zrobiono z chłopaka na siłę gwiazdora, który musi grać i najlepiej od razu być drugim Sancho. Najadł się tylko frustracji, bo zamiast być w "domu" wyrzucono go na bezsensowną tułaczkę.
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Wypożyczeni

Post autor: minusek »

Byc może BVB mocno o niego zabiegała i w tym upatrywano szansy, ale niestety wychodzi na no, że wysoko oceniono jego aktualne możliwości. Pewnie lepiej byłoby żeby z rok zagrał w Castilli i ewentualnie potem poszedł na wypożyczenie (jak Casemiro) lub, jeśli naprawdę się nadawał, rzucić go do jakiejś słabszej drużynie z la ligi. BVB okazało się najgorszym wyborem, tyle że to jest ocena po fakcie. Zobaczymy co dalej.
Volfgang
Posty: 200
Rejestracja: ndz cze 06, 2021 12:48 pm

Re: Wypożyczeni

Post autor: Volfgang »

Gdzieś się kiedyś pisało, że trochę gwiazdor z niego i ni hu hu w jakiejś szkółce grać za bardzo nie chciał, na kolegów z Castilli patrzył z góry. Podobno. Na BVB okazał się sporo za słaby i nic nie wskazuje na to, że w kolejnym sezonie będzie grał więcej. To wypożyczenie jest nieudane.
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Wypożyczeni

Post autor: minusek »

Brahim w Milanie. Z jednej strony dobrze wygląda ten niby obowiazek wykupu i ewentualna mozliwosc jego odkupu praktycznie za taka sama kwotę, a z drugiej... mogli nas odciążyć i wziąć Isco. :thumbdown:
Para Siempre
Posty: 598
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Wypożyczeni

Post autor: Para Siempre »

Wydaje się, że Kubo ma błysk i może dużo podziałać w ofensywie, nawet u nas biorąc pod uwagę że na IO może mieć więcej goli jak Asensio przez rok w La Liga. Ale nie powinniśmy go wypożyczać do drużyn, w których będzie walczył o utrzymanie i gdzie główną taktyką będzie autobus i laga. Bo z autobusem i lagą to Iniesta nigdy by nie dotarł na szczyt, a to może być tego typu piłkarz. Już lepiej jakąś drużynę, która gra wesoły ofensywny futbol, trochę mi się kojarzy Betis / Celta / Alaves choć nie jestem z nimi na bieżąco. Po prostu team który będzie chciał strzelać i się otworzy, a Kubo będzie miał z kim pograć, będzie miał okazję wejść w parę dryblingów 1 vs 1 i gdzie dostanie parę piłek na kontrę lub na 30-40 metrze.
ODPOWIEDZ