David Alaba

Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

David Alaba

Post autor: kabanog »

Obrazek

Info:
Urodzony: 24.06.1992 (29 lat)
Pozycja: lewy obrońca/stoper
Kontrakt ważny do: 30.06.2026
Poprzedni klub: FC Bayern München (2008 - 2021)
Oficjalny profil na stronie klubu (klik)
Wartość rynkowa wg transfermarkt (klik)


Wilkommen David!

Dwa dni temu Real oficjalnie poinformował, że 28-latek został zawodnikiem Realu. Podpisał 5-letni kontrakt, a Real zapłacił tyle samo ile mam szacunku do administracji realmadryt.pl. Austriaka nie trzeba przedstawiać, także nie widzę sensu dalej się rozpisywać. Ruch na pewno z tych bardzo pozytywnych. Jednak oznacza to, że możemy powoli się szykować, że ktoś z pary Ramos-Varane jednak się pożegna z Realem.
Awatar użytkownika
vaclav
Posty: 43
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:36 am

Re: David Alaba

Post autor: vaclav »

a Real zapłacił tyle samo ile mam szacunku do administracji realmadryt.pl.
Prychnięte :D Ale w temacie - bardzo chciałem go zobaczyć w białej koszulce i jestem przekonany, że okaże się to dobrym ruchem :)
Awatar użytkownika
Domel Madridista
Posty: 134
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:09 pm
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: David Alaba

Post autor: Domel Madridista »

kabanog pisze: ndz maja 30, 2021 2:11 pm Podpisał 5-letni kontrakt, a Real zapłacił tyle samo ile mam szacunku do administracji realmadryt.pl.
Leże :lol: Pytanie, jak sądzicie gdzie on właściwie będzie grał? Wiem, że może na wielu pozycjach, dużo zależy czy Ramos/Varane/Marcelo zostańą, jaki trener przyjdzie, itp itd. Na jakiej pozycji sprawdzał się najlepiej, środek obrony czy jednak lewa strona?
"Najlepszą obroną jest... atak" Florentino Pérez
Awatar użytkownika
vaclav
Posty: 43
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:36 am

Re: David Alaba

Post autor: vaclav »

Domel Madridista pisze: ndz maja 30, 2021 4:48 pm Pytanie, jak sądzicie gdzie on właściwie będzie grał? Wiem, że może na wielu pozycjach, dużo zależy czy Ramos/Varane/Marcelo zostańą, jaki trener przyjdzie, itp itd. Na jakiej pozycji sprawdzał się najlepiej, środek obrony czy jednak lewa strona?
Czuję, że głównie środek obrony, bo na pewno odejdzie ktoś z dwójki Ramos/Rafa. Plus zmiennik dla Kazika, który ostatnio nie jest już w tak stabilnej formie jak kiedyś. Kazik dużo daje z przodu, ale z tyłu mam wrażenie gubi się częściej. Przyda mu się konkurencja na pozycji.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: David Alaba

Post autor: kryspiano »

Wiadomo jak z kontraktem? Ile dostał? Najniższą czy jak? Ciekawe jak pod tym względem stoi w hierarchii.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Raul50
Posty: 3
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:54 pm

Re: David Alaba

Post autor: Raul50 »

Dobry transfer. Teraz należy sprzedać Varane'a za jak najwyższą kwotę i przedłużyć kontrakt z Ramosem. Potrzebujemy pieniędzy na przebudowę ofensywy więc drogie transfery do defensywy takie jak Pau Torres czy Kounde byłyby błędem ze strony zarządu.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: David Alaba

Post autor: Gondola. »

Podobno 12 mln euro netto będzie zarabiał, IMO akceptowalnie jeśli chodzi o faceta z takim nazwiskiem i CV.

Jeśli chodzi o pozycję to nie wiem jak z tym środkiem obrony, skoro mamy Militao (który zasłużył i wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie na przyszły sezon) i Ramosa lub Varane'a (zakładam, że jeden z nich odejdzie). Dodatkowo w odwodzie Nacho, Vallejo wracający z wypożyczenia. Na lewej obronie niby jest Mendy i ten cały Miguel, nie najgorsza obsada. Nie mam pojęcia gdzie trener będzie chciał umieścić Alabę, wiadomo tylko, że ktoś z taką renomą nie przyszedł tutaj, by grzać ławy, więc gdzieś trzeba będzie go upchnąć.
Awatar użytkownika
Domel Madridista
Posty: 134
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:09 pm
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: David Alaba

Post autor: Domel Madridista »

Vallejo bym nie liczył, czuję że się z nim pożegnamy. Jak czytam newsy o Kounde i kwoty 60-80 mln euro to tylko się uśmiecham, chyba nie dla nas. Ciekawe ile chciałby Villareal za Pu Torresa, czy ma jakąś klauzule w ogóle?
"Najlepszą obroną jest... atak" Florentino Pérez
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: David Alaba

Post autor: Sandman »

Podejrzewam, że będzie grał tam, gdzie będzie akurat potrzebny :)
Gość gra jako stoper, lewy obrońca, środkowy pomocnik/ środkowy defensywny, nawet na skrzydle da radę. Na tą porę ciężko stwierdzić gdzie będzie grał, póki nie mamy więcej informacji co do zawodników formacji obronnej. Jeśli Ramos odejdzie, a Varane zostanie, to obstawiam, że będzie tworzył duet właśnie z Austriakiem.
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
KarBar
Posty: 543
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: David Alaba

Post autor: KarBar »

Fajne rozwiązanie gdybyśmy szli w system 3-5-2.
Zarówno jako ten z lewej z środkowych jak i na wahadło.
Fajnie że za friko. Oby tylko zaraz zwyczajem naszych ostatnich Cracków się nie łamał...
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Kakamilus
Posty: 70
Rejestracja: pn maja 31, 2021 12:03 pm

Re: David Alaba

Post autor: Kakamilus »

Formacja w jakiej będzie grał Real Ancelottiego to raczej nie będzie 3-5-2. Stawiam, że Alaba będzie po prostu drugim środkowym obrońcą.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 357
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: David Alaba

Post autor: eltacondedios »

Też mnie ciekawi gdzie będzie grał, wiadomo że ogólnie pewnie na różnych pozycjach w razie potrzeby, ale docelowo jakąś mu przypiszą, bo piłkarz tej klasy raczej nie będzie chciał robić za zapchajdziurę. Najwięcej wskazuje na środek obrony i tutaj może być ciekawie, bo nie będę ściemniał, że tydzień w tydzień oglądałem Bayern, ale opinie na tej pozycji miał przeciętne i nawet kibice Bayernu pisali, że możemy się mocno zdziwić i być zawiedzeni jego postawą na środku obrony.
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: David Alaba

Post autor: Krul »

Jaki numer obstawiacie?
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1706
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: David Alaba

Post autor: Goldschmidt »

27
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: David Alaba

Post autor: Sandman »

Może być numer większy niż 25?
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1706
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: David Alaba

Post autor: Goldschmidt »

Hiszpania :psyduck:

Wolne 18, 16. W reprze biega z 8 której nie dostanie. 5 i 4 możliwe że się zwolnią.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: David Alaba

Post autor: kryspiano »

Gdzieś mi na Twitterze mignęło, że bierze 18.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: David Alaba

Post autor: Krul »

Mozna zawsze go zapisać do Castilli, wtedy 27 :ptak:
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1706
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: David Alaba

Post autor: Goldschmidt »

Daremny z niego lider.
Oddał karnego i po meczu mówi że 'bronili nieźle'. Ech.
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: David Alaba

Post autor: Krul »

Szczerze współczuje mu.

Jego przyjście będzie kojarzone z odejściem Ramosa, czyt. będzie do niego porównywany na każdym kroku, od bycia liderem, przez stopera, aż pewnie po sam numer 4 na plecach.
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: David Alaba

Post autor: wonderkid_jr »

Goldschmidt pisze: czw cze 17, 2021 9:21 pm Daremny z niego lider.
Oddał karnego i po meczu mówi że 'bronili nieźle'. Ech.
No, bo to żaden lider. Fajny piłkarz, ale miałki gość. On chyba nawet nigdy czerwonej kartki nie dostał, co niejako pokazuje jego podejście.

Dla mnie to jest spoko transfer. Wierzę, że jest w stanie na nowo rozbłysnąć w Hiszpanii, ale… Zakładałem, że Ramos zostanie w drużynie. Teraz tak prawdę mówiąc, nasza obrona jest totalnie bezjajeczna. Może za wyjątkiem Carvajala.
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: David Alaba

Post autor: TWL64 »

Nie sądzę, żeby była bezjajeczna. Przeważnie jest tak, ze jak jest lider to reszta się w pewien sposób podporządkowuje. Szczególnie jak liderem jest taki typ jak Ramos.
Znika lider, to pojawi się nowy. Oczywiście Ramosa nikt prędko nie zastąpi, ale nie zapominajmy o Casemiro, Militao też wygląda na gościa z charakterem. Cóż, dajmy chłopakom czas, nie pierwsza to taka sytuacja w Madrycie.
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: David Alaba

Post autor: Krul »

Trochę śmiesznie brzmi, że charakterny jest gość który obsral zbroje na konferencji. No ale cóż, Ramos w jego wieku jak idiota pochylał się do mikrofonu zamiast go podnieść. :mrgreen:
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
Awatar użytkownika
kabanog
Posty: 258
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 11:33 am

Re: David Alaba

Post autor: kabanog »

TWL64 pisze: czw cze 17, 2021 10:09 pm Przeważnie jest tak, ze jak jest lider to reszta się w pewien sposób podporządkowuje....Znika lider, to pojawi się nowy.
DOKŁADNIE! Jesteśmy zwierzętami nie zapominajmy o tym. Psy od razu wiedzą, kto jest samcem alfa w domu i tak samo jest z nami, podświadomie wiemy, kto jest liderem i albo od razu się do tego dostosowujesz, albo dochodzi do walki kogutów o pozycję. Amatorsko grając lata na środku obrony nigdy nie rozmawiałem z kolegami z drużyny kto będzie "liderem", to na boisku po prostu wiesz. Przy jednym kumplu zawsze siedziałem cicho i go słuchałem bo był po prostu lepszy i z lepszym mentalem, ale gdy go nie było, to nagle darłem się na wszystkich gdzie i jak mają biegać, bo wiedziałem, że w tym momencie to ja mam największe doświadczenie i wiedzę jak poruszać się w obronie. Ramos jest takim samcem alfa, z taką pozycją w klubie, że tutaj żaden następny lider nie miał szans z nim walczyć o to.

Przez swoje zboczenie piłkarskie, lubię właśnie patrzeć jak obrona się zachowuje poza grą, czyli kto do kogo jak krzyczy i pisałem już to gdzieś, że podoba mi się to, że Militao już opierdalał kogoś, że źle się ustawił. To jest nasz kolejny lider obrony.
tayron36
Posty: 106
Rejestracja: czw cze 17, 2021 7:57 pm

Re: David Alaba

Post autor: tayron36 »

Tak mi się klaruje, że parą będzie Alaba - Militao. Nacho będzie również tutaj walczył o miejsce. I ta para ma swoje zalety jeżeli chodzi o szybkość i wyprowadzenie. Ale początki mogą być niemiłe, bo są absolutnie niezgrani. Ale jak się zgrają, to naprawdę może być para top w Europie.

No i ciekawa konkluzja z liderami i coś w tym jest. I się zgadzam - Militao będzie liderem.

PS. Dalej się łudzę, że będzie prank i Ramos zostałe ;p
ODPOWIEDZ