David Alaba

Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1308
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: David Alaba

Post autor: lukexpl »

Tchou też nie chciał grać na ŚO, a teraz będzie zmuszony ;) Cama na LO kręcił nosem, a spisuje się tam lepiej niż w pomocy. Zawodnicy mogą sobie mówić co chcą, ale o tym gdzie będą grać i tak zadecyduje trener. Za to Mendy walczył o nowy wyższy kontrakt czy to u nas, czy gdzieś indziej. O chęci pozostanie nigdy nie słyszałem, jedyne co to mogło nie być za niego ofert.

Ale przyklaskujmy dalej zarządowi. Teraz na najważniejszą część sezonu będziemy mieli dwóch nominalnych ŚO, gdzie naszemu pierwszemu kapitanowi w tym sezonie prąd odcina, a Rudi gra praktycznie zawsze i wszędzie.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: David Alaba

Post autor: Goldschmidt »

Bez zaplecza nie ma za bardzo powodu by Rudi schodził, tym bardziej że gra dobrze. Jakiś konstans musi być. A odsapnąć pewnie odsapnie w Pucharze i może z dołem tabeli, jak każdy normalny podstawowy stoper.

Rudi-Tchou na rzeźników Maffeo i Raillo jutro
Nacho+Carrillo na trzecioligowca
Rudi-Nacho na superpuchar
Nacho+wychowanek na Almerię i ew Las Palmas spokojnie do przygotowania

Ale znając Carlo i jego stosunek do jakiegokolwiek ryzyka błędu + sytuację w tabeli to takie plany można raczej pogrzebać już dziś. Wciśnie Francuza gdzie się da.
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: David Alaba

Post autor: minusek »

Militao, Alaba, Rudiger, Nacho - przecież to mrzonki dokupić do tej paki kolejnego chłopa na pierwszy skład. Dopiero co wymieniliśmy Pepe, Ramosa i Varana więc nie wydaje mi się aby takie ciągłe mieszanie przyniosło pozytywny efekt. Myślę że to jest, a raczej była w założeniu, czwórka na jakieś 2-3 sezony, może z próba dorzucenia jakiegoś wonderkida albo kogoś z cantery.

Co do aktualnej sytuacji, cóż, brak transferu po kontuzji Militao mógł dziwić, a co dopiero teraz. Jedyny plus jest taki, że przesunięcie Tchouameniego może go trochę rozwinąć. Bo raczej nie zagra tam tylko raz, a potem objedziemy wszystko Rudim i Nacho. Pytanie jak sobie poradzi cała drużyna. Dziwna decyzja.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: David Alaba

Post autor: Wolf »

Idealne podsumowanie mrzonek o Gvardiolu za 100 milionów.
minusek pisze: śr sty 03, 2024 12:09 am Militao, Alaba, Rudiger, Nacho - przecież to mrzonki dokupić do tej paki kolejnego chłopa na pierwszy skład.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 358
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: David Alaba

Post autor: eltacondedios »

Jestem w stanie zrozumieć, że zarząd nie chce na szybko brać kogoś w desperacji i płacić za transfer plus wiązać się kontraktem na 3-4 sezony skoro Militao ma wrócić w marcu-kwietniu, ale szukanie jakiegoś wypożyczenia jak np. z tym Varanem, którego i tak chcą się pozbyć w United byłoby jak najbardziej zasadne, zresztą pewnie jest jeszcze kilku tego typu graczy. Jeśli już opcją ma być Carvajal na stoperze to jedziemy po bandzie z tym ryzykiem.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: David Alaba

Post autor: Wolf »

Żeby się przekonać jak "świetnym" pomysłem jest Carvajal na stoperze wystarczy włączyć rewanż z Juve w 2018 i poobserwować jego zdolności do główek choćby. Mendy zresztą to poniekąd też ta półka, żeby wspomnieć tylko zeszłosezonowe mecze z Szachtarem w Warszawie czy też z Barceloną. Dlatego pomysł na Tchou w linii obrony z tego wszystkiego wydaje się najrozsądniejszy. Niestety.
Po głębszym zastanowieniu rozumiem brak chęci ruchów teraz, choć w pierwszej chwili wywoływał on mój opór. Kogoś bardzo sensownego teraz będzie trudno wyciągnąć. Nie niemożliwie, ale trudno. A taki Tchou chyba faktycznie będzie gwarantował lepszy poziom niż wypożyczony Varane, przynajmniej z tego co w kilku meczach widziałem. Zarząd pewnie stwierdził, że trzeba poczekać do lata, kiedy wyklaruje się co z Nacho, ewentualnie również z Alabą jeśli pojawiłaby się jakaś oferta (w to akurat za bardzo nie wierzę - on nie będzie chciał odejść za bardzo a o zawodnika po takiej kontuzji też nie będą się zabijać) i wtedy reagować w kwestii stopera stosownie do potrzeb. Jeśli odejdzie tylko Nacho to na jego miejsce przyjdzie wypożyczony Rafa. Jeśli odszedłby Alaba to wtedy zapolują na kogoś z młodych Portugalczyków lub tego Yoro. I stąd niechęć do ruchów zimą.
Jest to wszystko logiczne teoretycznie, ale jest jazdą po bandzie z innego powodu - możliwość delegacji Tchou do obrony opiera się na dość optymistycznym w naszej obecnej sytuacji założeniu, że największe problemy z kontuzjami za nami i teraz będzie tylko lepiej. Jeśli tak będzie to takie postępowanie pewnie się obroni. Jeśli jednak szpital znów będzie się powiększał i będzie jednoczesny problem ze skleceniem zarówno obrony jak i pomocy to może nas to wyłożyć w kluczowej części sezonu, nie tylko w LM, ale też w lidze. Zobaczymy.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1308
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: David Alaba

Post autor: lukexpl »

Wolf pisze: śr sty 03, 2024 2:02 pm Idealne podsumowanie mrzonek o Gvardiolu za 100 milionów.
minusek pisze: śr sty 03, 2024 12:09 am Militao, Alaba, Rudiger, Nacho - przecież to mrzonki dokupić do tej paki kolejnego chłopa na pierwszy skład.
Widać, że nie przeczytaliście lub zupełnie nie zrozumieliście tego, co już wcześniej napisałem. Dla chcącego nic trudnego. Alaba na LO (że on niby nie chce tam grać to żaden argument), Nacho na PO i zostaje jedynie Miliato oraz Rudiger na środku. Spokojnie się robi miejsce na 3 klasowego stopera, a przypominam, że Rudi ubiegły sezon przesiedział praktycznie na ławce. Nie dość, że ŚO dobrze wtedy obsadzone to jeszcze i boki.

No ale przecież u nas gra się za zasługi, a nie ci co są aktualnie w najlepszej formie. Tylko to trzeba mieć trochę jaj i racjonalnej wyobraźni, której nie ma nas zarząd i jak widać niektórzy kibice również... Jakoś ściąganie pierdyliarda pomocników czy LS nikomu nie przeszkadza, a tutaj o wiele ciężej o roszady i zmianę pozycji niż w obronie. Ale spokojnie dziadek Carlo przecież wszystko połata, a i bez klasowej 9 się obędzie, wrzuci się kolejnego LS. PS też LS załata albo ktoś z pomocy. Tylko w obronie trzeba się trzymać sztywnych reguł.
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: David Alaba

Post autor: minusek »

Nacho i Alaba to środkowi obrońcy. Mają schematy, wiedzą jak współpracować z bramkarzem i ze środkiem pola (i w drugą stronę), jak ubezpieczać, jak się zachowywać z piłką i bez piłki. Pracują nad tym dzień w dzień od kilku lat i dobrze się tam sprawdzają. Myślę, że to nie jest takie proste przestawić ich teraz na boki, bo kiedyś tam grali lub czasem grywają wg potrzeb. I nierozsądne. Chyba w żadnym dobrze zarządzanym klubie nie ma takiej reorganizacji.

Ta logika z aktualnym brakiem transferu jest trochę na siłę. Jasne, da się to jakoś pokrętnie wytłumaczyć. Ale myślę, że to przez fakt, że od rozpoczęcia przebudowy Bernabeu jesteśmy nadzy. Określone są priorytety i nie ma siana na inne wydatki. Nieźle sprzedajemy. Kupujemy mało i bardzo rozsądnie. Wymieniony został środek pola, teoretycznie weźmiemy Mbappe do ofensywy. Wszystkie ruchy są robione wg jasnego zamysłu, ale przy nieplanowanych potrzebach nie ma rekacji i próbuje się coś wyczarować. Za Benzemę wyciągamy Joselu na wypożyczenie (!). Zostawiamy najpierw trójkę, a teraz dwójkę środkowych obrońców na kilka miesięcy (!!). Przecież to nie jest normalne. Moim zdaniem chodzi o kasę. Nakreślona jest pewna droga i nie ma tam miejsca na nic innego. I przy tym zarząd ma ogromne szczęście, że Carlo jakoś to skleja i te wszystkie dziury w kadrze nie są tak bardzo widoczne. Z tej perspektywy nie dziwi mnie, że po takich fikołkach i uzyskanych rezultatach podpisano go na kolejne sezony.

A Tchouameni naprawdę mnie zadziwia. Nie widziałem jeszcze defensywnego gracza, który nie dąży do doskoczenia do przeciwnika z piłką. Oby go sztab lub Rudi/Nacho nakierowali trochę, bo moim zdaniem to jest coś, czego mu bardzo brakuje gdy gra na DMF. Nie mówiąc o obronie, bo przecież tak się nie da grać :D
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: David Alaba

Post autor: Goldschmidt »

Alaba nie jest środkowym obrońcą.
Na pewno nie naturalnie, a bardziej z przyzwyczajeń i chęci, i jest to wykorzystywane. Zresztą żniwa tej pseudouniwersalności gdzie gracz gra na pozycji na której nie wygląda naturalnie zbieramy nie tylko w jego przypadku a także przy Rodrygo, Camavindze, czasami Fede.
U Davida wychodzi to przede wszystkim gdy się ustawia do bloków, szczególnie że jest stosunkowo niski, łatwiej go minąć oraz przerzucić. Oba gole z rewanżu przeciwko Napoli to koronny przykład jego braków.

To że za stopera teraz uchodzi jest tylko efektem tego że pozycyjnie woli rozgrywać ze środka skąd ma największy zasięg, najlepszy widok i najwięcej swobody. Podobną ewolucję zaliczył Ramos co niespecjalnie powinno dziwić, ale ten z kolei był wybitny w zdecydowanie dłuższych okresach i był możliwe że najlepszym obrońcą w grze w powietrzu w historii.

Nierozsądne nie jest przesuwanie dalej od najbardziej newralgicznej pozycji na boisku, ale tylko tam gdzie jego błędy będą mniej odczuwalne - vide lewa obrona.
Nierozsądne jest tłumaczenie jego obecności na preferowanej przez niego pozycji wyłącznie tym że jego rozegranie jest niezbędne, podczas gdy z defensywnych obowiązków się nie wywiązuje dostatecznie. Co ma też konsekwencje w postaci cofania linii i zawężania szyków przy 1-2 bramkowym prowadzeniu w większej liczbie spotkań niż jest to konieczne (np. w wielu meczach w zeszłym i niejednym w obecnym sezonie przeciwko zespołom które można swobodnie zamykać na ich połowie tj Cadiz, Getafe, Granada itp). Tym bardziej że zespołów chujowo kończących akcje w kontrze jest teraz w Hiszpanii na pęczki.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: David Alaba

Post autor: Goldschmidt »

A co do transferów - brak aktywności w skautingu która kiedyś doprowadzała do dobrych transferów 'na przyszłość' tj Varane, Casemiro, Kovacic, Odegaard, nawet Łunin czy Brahim, to żenada do której nie warto wracać.
Perez nie umie w umiarkowane wydatki czy cięcia. Wmówił sobie że brazylijski rynek jest klubowi przyjazny i inwestycja tam mu się zwróci, a na inne rejony się kompletnie zamknął. No, chyba że mówimy o ucieraniu Barce nosa Gulerem. Człowiek do granic absurdu podnosi porażki takie jak Jović. Tak jak pierwszej drużynie obciął budżet i tłumaczył się covidem czy salary capem w niejednym wywiadzie, tak teraz ucina to nawet Castilli gdzie chyba pierwszy raz w nowożytnej historii nie zrobiono żadnego transferu na zastąpienie 5 zawodników i każe im się posiłkować Juvenilem i odrestaurowaną chuj wie po co drużyną C.
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: David Alaba

Post autor: minusek »

Alaba od początku jest u nas środkowym obrońcą. Z takim przychodził zamysłem i tak u nas trenuje. To nic nowego, ze gracz z boku przechodzi z czasem do środka. Niektórzy wcześniej jak Ramos i Puyol, a niektórzy później jak Alaba i Thuram. Nacho też na początku nie grał w środku. No i co? Mankamenty są spowodowane grą we wcześniejszych latach po lewej stronie, czy fizycznością? Może dostrzegasz jakieś przyzwyczajenia, ale nie sądzę żeby w ogólnych rozrachunku były one bardzo istotne. A jeśli tak, to co spowodowało, że w pierwszym sezonie nie było ich widać? Z aktualnym zjazdem formy i podatnością na urazy można sobie pogadać czy jest on odpowiedni dla nas, ale nie widzę powodu dlaczego określać to na podstawie tego, że kilka lat temu grał na innej pozycji. Moje zdanie w sprawie cofania linii jest takie, że odpowiedzialny za to jest trener i jego pomysł na zarządzanie wynikiem i dzieje się to niezależnie czy na boisku jest Austriak czy go nie ma.

Osobna kwestia uniwersalności i czy pomaga to piłkarzom, szczególnie młodym jak Camavinga. Wg mnie jego gra w okresie po występowaniu na lewej obronie jest znacznie lepszy niż przed. Swoją drogą, pozostając przy lewej stronie i patrząc na to, co się dzieje z Mendym i jak gra Fran, wielka szkoda, że Cama nie został przemianowany na etatowego obrońcę. Myślę, że i tak gdy Mendy będzie w gabinetach, to w tych istotnych meczach młodszy Francuz znów pokryje lewą stronę. Teraz znów czeka nas szukanie na rynku kogoś odpowiedniego i zobaczymy z jakim skutkiem. Fran nie wypali (obym się mylił) i trzeba go opchnąć póki ktoś za niego coś da. Przekonamy się co da Miguel G, o ile wróci. Chyba że naprawdę ma przyjść Davies, to ok, ale jeśli ten ruch się nie uda... Przy Camavindze mielibyśmy spokój i naprawdę ciekawe rozwiązania w ofensywie. A do tego po zjeździe/odejściu Kroosa można byłoby próbować grać 4-2-3-1 z Fede i Tchou. Ale to tylko takie kibicowskie rozważania.

Co do transferu, to pytanie czy to wszystko nie składa się na to, że skarbiec jest pusty. I to jest najważniejsza kwestia. Wchodząc w szczegóły, to rynek talentów i gaże do wypłacenia im i wszystkim zaangażowanym mocno się zmieniły w ostatnich latach więc nie wiem czy tak dokładnie można to porównywać. Aktualnie za wonderkidy płaci się fortunę. Za Gulera trzeba było zapłacić jak za ukształtowanego gracza. Za nastolatków też, zobacz jacy piłkarze wychodzą ostatnio z akademii PSG albo City i kiedy tam trafiają. To są chłopcy wyłapywani znacznie wcześniej niż w czasach, gdzie wyciągaliśmy w zimie Pipitę, Marcelo i Gago. Po dobrym turnieju na U-16 czy tam U-17 chłopaki idą nie za kilka, a za -dziesiąt mln. U nas w temacie tak młodych graczy można przeczytać o perełkach z hiszpańskich boisk i to wcale nie musi być zła droga. A co do rynku brazylijskiego, skauting zadziałał wybitnie, bo Vini i Rodrygo rozwinęli i rozwijają się niesamowicie. Każdy brałby w ciemno takie zakupy, nawet wliczając w to wtopę jak Reinier.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: David Alaba

Post autor: Goldschmidt »

Gdyby skarbiec był pusty nie dopinaliby Realu C do respiratora i nie dawali seniorom z 6-miesięcznymi kontraktami kolejnych lat obciążając jedynie koszty operacyjne klubu w FFP.

Gówno prawda z tym -dziesiąt i nie mówimy o żadnym Gago. Utalentowani nastoletni zawodnicy pokroju Varane (rynek w czasach transferów CR i Bale'a), Odegaard (rynek gdzie płacono tyle samo za Pogbę i kosmos za Neymara) czy Echeverri (rynek dzisiejszy) do klubów elity europejskiej idą regularnie za kilka-kilkanaście milionów od łebka co jest ceną stałą od kilkunastu lat i Real do pandemii nie miał żadnego problemu z płaceniem takich kwot. Nie mają też z tym problemu kluby portugalskie czy włoskie które praktykują to od lat. 50-70 gracze U23 przede wszystkim kosztują gdy podbijają Amerykę Południową, który nie jest jedynym kontynentem na świecie z dzieciakami potrafiącymi prosto kopać piłkę, tym bardziej takich o profilu defensywnym. Albo gdy rzuca się po młodzika klub zdesperowany z dużymi brakami i slabym pomysłem (United, Barca).
Zresztą jedynie po pandemii, remontach stadionu i chomikowaniu kasy na superstarów w Realu pojawił się 'problem' który problemem absolutnie nie jest i jest wyłącznie napędzany przez ludzi których priorytetem nie jest poziom sportowy i konsekwentne skanowanie rynku + inwestycje na kilku frontach, a kontraktowanie zawodnika który w przeciągu roku będzie sprzedawać koszuleczki. To nie kwestia braku podaży zawodników prezentujących jedyny słuszny standard jakim Real Madryt może się interesować powodującej kosmiczne ceny każdego sensownego prospekta, a braku chęci i własnej fiksacji na jedynym rynku na którym operuje zaufany szwagier prezesury Calafat. I jestem przekonany że nawet tego rynku klub nie pożytkuje dostatecznie.
U nas w temacie tak młodych graczy można przeczytać o perełkach z hiszpańskich boisk
To znaczy o kim? :D
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1308
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: David Alaba

Post autor: lukexpl »

minusek pisze: czw sty 04, 2024 9:29 am Nacho i Alaba to środkowi obrońcy. Mają schematy, wiedzą jak współpracować z bramkarzem i ze środkiem pola (i w drugą stronę), jak ubezpieczać, jak się zachowywać z piłką i bez piłki. Pracują nad tym dzień w dzień od kilku lat i dobrze się tam sprawdzają. Myślę, że to nie jest takie proste przestawić ich teraz na boki, bo kiedyś tam grali lub czasem grywają wg potrzeb. I nierozsądne. Chyba w żadnym dobrze zarządzanym klubie nie ma takiej reorganizacji.
Alaba grał tyle lat na LO, że takich schematów się nie zapomina. Od zawsze był cenionym zawodnikiem właśnie za swoją uniwersalność (LO, LP, ŚPD, ŚO). Zresztą już w Bayernie narzekano, że na ŚO szału nie robi. U nas zagrał świetnie w zasadzie tylko w pierwszym sezonie i też imo powinniśmy z tej jego uniwersalności korzystać. Jakieś tam próby na LO były, ale bardzo krótkie. To już częściej Carlo odsyłał Rudigera na bok, co było kompletną głupotą.

Nacho podobnie jest dla nas od lat nieoceniony, bo obsadzi każdą pozycję w obronie (PO, ŚO, LO) i w zasadzie to jedyny powód dlaczego on dzisiaj nadal jest w Realu, a nie gdzieś indziej. Teraz wrócił Carvajal, a z kolei Lucas wypada na 3tyg w intensywnym okresie i znowu zostajemy bez rezerwowego PO. Od uzupełnień takich braków powinien być Nacho.

Podajecie naszych ŚO: Militao, Alaba, Rudiger i Nacho, gdzie w City jest Dias, Stones, Akanji, Ake i był jeszcze Laporte. Jak widać Gvardiol nie bał się pójść do drużyny, która wcale nie gorzej od nas ma obsadzoną obronę i przypominam, że była w ubiegłym sezonie najlepsza na świecie. Dla chcącego nic trudnego. Taki Ake i Akanji jak trzeba też na boku zagrają. Militao w Porto również na PO trochę grał, w ogóle nie korzystamy z takiego potencjału i sami się zamykamy w jakichś sztywnych schematach.
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: David Alaba

Post autor: minusek »

Ok, można tak to zaplanować. Albo dobrać tanio Frana, nie kombinować i traktować Militao, Alabę, Rudigera i Nacho jako stabilny środek obrony. Nie jesteśmy w położeniu finansowym jak City, ani nawet blisko IMO.

Z którymi to seniorami nie powinno się przedłużyć kontraktu? Moim zdaniem jest u nas bardzo zdrowo w tym zakresie.

Zaufany szwagier dał niezły narobek: Vini, Rodrygo, Casemiro. Nie wiem czy pośrednio nie Pepe i Militao. Wkrótce zobaczymy co z najnowszym nabytkiem z Brazylii. Zobaczymy też za ile ostatecznie pójdzie Echeverri.

Goldschmidt pisze: pt sty 05, 2024 5:50 pm
U nas w temacie tak młodych graczy można przeczytać o perełkach z hiszpańskich boisk
To znaczy o kim? :D
Chłopaki z Atletico, info z dziś: https://www.realmadryt.pl/news/126227-l ... u-do-realu i na szybko znalezione w przeciągu ostatniego roku: https://www.realmadryt.pl/news/124985-r ... alu-madryt, https://www.realmadryt.pl/news/122794-p ... rolewskich, https://www.realmadryt.pl/news/121740-p ... alu-madryt, https://www.realmadryt.pl/news/120294-n ... la-fabriki, https://www.realmadryt.pl/news/120115-p ... -barcelony, https://www.realmadryt.pl/news/126158-a ... sie-juanlu,
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1719
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: David Alaba

Post autor: Goldschmidt »

A to ja miałem wrażenie że ty piszesz o kimś poważnym poza klubem co już coś w Hiszpanii w tym wieku prezentuje i kim Real wyraził zainteresowanie, a nie o nastolatkach, którzy przy obecnym sztabie i zdrowym składzie w planach klubów pojawiają się najwcześniej po 3-5 latach tułaczki po dywizjach. Kimś pokroju choćby Javiego Guerry czy nawet tego Veigi. Przepraszam, źle zrozumiałem.

Zresztą takiemu modelowi sam nie jestem przeciwny. Z tym że te newsy to zwykły pijar i 'coś z Fabryką robimy'. Pic na wodę. Jak przyjdzie co do czego to Rodriguez czy Garcia giną i są zastepowani przez wiadomo kogo z Brazylii. Żadna polityka.
Awatar użytkownika
IVAN_ZAMORANO
Posty: 162
Rejestracja: pt mar 11, 2022 12:44 am

Re: David Alaba

Post autor: IVAN_ZAMORANO »

minusek pisze: pt sty 05, 2024 1:23 pmZa Gulera trzeba było zapłacić jak za ukształtowanego gracza.
Bez przesady. Za Gulera zapłaciliśmy 20 milionów plus zmienne, tyle płaciło się za ukształtowanego gracza 20 lat temu. Na Gago, którego wspominasz (notabene jest trenerem Chivas Guadalajara, nie wiedziałem tego) poszło tyle samo. 17 lat temu.
minusek
Posty: 1370
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: David Alaba

Post autor: minusek »

Kojarzyłem 45 mln. Mój błąd
ODPOWIEDZ