David Alaba

Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: David Alaba

Post autor: Gondola. »

Dziś piękna asysta a od początku sezonu naprawdę równa, wysoka forma. Niesamowicie trudno będzie Rudigerowi wygryźć któregokolwiek z naszych obrońców.
arturzyx

Re: David Alaba

Post autor: arturzyx »

Alaba to jest najlepiej grający do przodu środkowy obrońca. Gole po rożnych to nie wszystko, co ma tu znacznie. Nie widziałem lepszego. Może kiedyś dawno temu byli tacy.
Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: David Alaba

Post autor: wonderkid_jr »

Mocno przeciętny jest na tej lewej stronie defensywy. Zdecydowanie lepiej wyglada w środku.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: David Alaba

Post autor: minusek »

Tak, nie ma chemii Dawid+Vini. Niby kolejna opcja w ofensywie, ale jest to tylko teoretyczne. Alaba w środku i Mendy+Vini działa znacznie lepiej.
arturzyx

Re: David Alaba

Post autor: arturzyx »

Chyba zapomniał jak się gra na tej lewej i też Vini nie potrzebuje tyle wchodzenia w jego strefę. Myślę, że na ogórkki jako opcja się przyda na lewej, bo jednak dalej gra lepiej do przodu niż Mendy, a wczoraj to był najtrudniejszy rywal w tym sezonie, więc w sumie słabo rozumiałem ten wybór. Pewnie Mendy nie da rady tyle grać, a z Atletico musi wyjść w 11.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: David Alaba

Post autor: lukexpl »

Dla mnie ten mecz nie jest wyznacznikiem jego przydatności na LO. Prawda jest taka, że zarówno on jak i Vini w tym meczu zagrali po prostu słabo. Niemniej niejednokrotnie widziałem między nimi lepszą chemię, niż między Vinim a Mendym, więc czekam na kolejne (oby lepsze) mecze.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: David Alaba

Post autor: Gondola. »

Słabiutki występ. Powinien trzymać się środka defensywy, a do kompletu mieć dokładanego Rudigera rotacyjnie z Militao. Lewa strona należy do Mendy'ego, który radzi sobie tam zdecydowanie najlepiej spośród wszystkich naszych piłkarzy.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: David Alaba

Post autor: Goldschmidt »

Jego największym przekleństwem na LO są tylko i wyłącznie statystyki zespołu gdy na LO gra Mendy. Nic więcej. Brak chemii to pochodna tego że tam nie gra na co dzień, a i tak rozegrał tam spotkania fantastyczne (jesienny Klasyk rok temu). Opinie że zapomniał albo jest na LO słaby to kompletna bzdura.
Awatar użytkownika
IVAN_ZAMORANO
Posty: 159
Rejestracja: pt mar 11, 2022 12:44 am

Re: David Alaba

Post autor: IVAN_ZAMORANO »

Alaba w jesiennym Klasyku grał na środku obrony.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: David Alaba

Post autor: lukexpl »

W zeszłym sezonie dla mnie lider drużyny i kapitan bez opaski, a teraz? Wygląda jakby zdjął te "buty" Ramosa. Pytanie czy się nasycił sukcesami z poprzedniego sezonu, czy może niepewność co do pozycji i roli na boisku powoduje tę - delikatnie rzecz ujmując - przeciętność? Tak czy siak brakuje mu tej zadziorności.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: David Alaba

Post autor: Goldschmidt »

Kontuzje kontuzjami, forma formą, ale bez niego, mając konkretne alternatywy, lwią część czasu wyglądamy w defensywie stabilniej i należy w to wliczyć także sezon poprzedni.

Obrazek


Nie jest to temat na który będzie się powszechnie rozmawiać, bo dla wielu to nie problem - panuje przekonanie że spoko bo z Alabą na boisku będziemy strzelać więcej niż tracić.
A temat pewnie będzie stopniowo wracać o ile Rudi nie wejdzie w jakiś okres kompletnej degrengolady, szczególnie że David nie będzie z wiekiem młodszy, zrobi się wolniejszy, a także nie urośnie i jego słabości w grze w powietrzu będą z czasem bardziej wykorzystywane niż są.

Reasumując zrozumiem jeżeli klub będzie chciał inwestować kasę w Gvardiola niż w napastnika tego lata. Nie usprawiedliwia to oczywiście w żaden sposób braku szukania zastępcy dla Benzemy, gdzie odpowiedniego można zakontraktować mniejszym kosztem odchodząc od durnej ortodoksji braku graczy 30+. Ale status ŚO-LO nie jest tak oczywisty jak się wydaje.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: David Alaba

Post autor: minusek »

Ciekawe spostrzeżenie i statystyka.

Mam wrażenie, ze z nim w składzie znacznie lepiej wyglądamy przy wyprowadzeniu piłki i sama jego obecność powoduje spokój w tym elemencie.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: David Alaba

Post autor: Goldschmidt »

Zgadzam się. Niech gra, gdziekolwiek byle nie na stoperze gdzie dzisiaj także grał mocno średni mecz.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: David Alaba

Post autor: Wolf »

Tylko na LO to nie nie był do tej pory jakoś specjalnie przekonujący jak tam grywał. Może gdyby zaczął grać tam na stałe to po czasie wyglądałoby to lepiej i pojawiły się jakieś schematy. Tylko w zeszłym sezonie on się wypowiadał chyba, że woli grać na środku i nie chce za bardzo być przesuwany na LO.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
lol1def
Posty: 49
Rejestracja: wt cze 01, 2021 11:31 am

Re: David Alaba

Post autor: lol1def »

Co najmniej dwie bramki na jego konto. Krycie w jego wykonaniu nie istniało.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: David Alaba

Post autor: Wolf »

W jego przypadku jeśli chodzi o karierę w Realu to mam wrażenie, że im dalej w las tym gorzej. Pierwszy sezon wręcz spektakularny. Drugi spoko, ale już były pewne wtopy. Trzeci póki co dramat. Ja po Sevilli już mówiłem, że czas go posadzić na chwilę i dać na Klasyk szansę Nacho. Carlo zrobił swoje i David zaliczył asystę do Gundogana. Mam nadzieję, że w ten weekend David jednak sobie usiądzie na ławce. Najlepiej do spółki z Rodrygo.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: David Alaba

Post autor: Goldschmidt »

Jest w dramatycznej formie. Przy obu golach na alibi. Przesuwać go wyżej i to jak najprędzej, bo w obronie zjeżdża jak Marcelo.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: David Alaba

Post autor: Goldschmidt »

:rotfl:
Volfgang
Posty: 200
Rejestracja: ndz cze 06, 2021 12:48 pm

Re: David Alaba

Post autor: Volfgang »

:/
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: David Alaba

Post autor: minusek »

Po sezonie to jedno, pytanie czy kontuzja nie oznacza końca poważnego grania? Zjazd miał widoczny, wyglądało to trochę jak dekadę temu wśród wszystkich graczy z 31-32 i wyżej. A teraz to. Obym się mylił, ale wg mnie jest po chłopie.

Co dalej? Transfer konieczny na już. Rudiger prowokator, Nacho gra bardzo ostro. W dodatku obaj po 30. Trzech to mało, co dopiero dwóch. Marvel wraca końcem lutego, Militao jeszcze później. Kto to ma łatać? Tchouameni? No chyba że w obliczu bardzo dobrej gry Kroosa cofnie się Francuza. Środek jest dobrze obsadzony z Cama i Fede. Duże ryzyko, a tu i tak brakuje chłopa do grania w dalszej perspektywie. Rudi+Militao pewniacy, Nacho zaraz 34 lata, Alaba po kontuzji. Ktoś i tak przyjść musi, a być może za rok kolejny. Jeśli na to być Rafa Marin, to trzeba skrócić wypożyczenie i próbować chłopaka już teraz.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: David Alaba

Post autor: Goldschmidt »

Mam podobne obawy.
Ale klubowi nie wystarczą obawy by 4 takim stoperom dokładać kolejnego z inwestycji za 50-60M.

- Yoro z Lille miał jeden dobry mecz i trafił na tapetę
- Inacio ze Sportingu może i jakąś opcją jest ale drogi i raczej na bycie 4 w rotacji przez kolejne kilka lat się nie zgodzi, tym bardziej jak agent mu poleci poczekanie do lata gdy ktoś z Premiership zapłaci mu więcej
- Silva z Benfiki jw

Zostają awaryjni.
Emeryt Silva z Chelsea bez pary w nogach się pewnie nie ruszy, choć w naszej sytuacji można pewnie próbować.
Względny brak niespożytkowanych stoperów w innych klubach m.in. przez masowy ich skup przez kluby z Arabii nie pomaga.

Z Castilli jak miałbym kogoś brać to nie Marvela a Carrillo, lepiej operuje piłką, a drwali już mamy.
20M zapłacić Leeds za Diego Llorente + 5M Mourinho za skrócenie mu wypożyczenia o ile jest to możliwe? :kwiatek:
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: David Alaba

Post autor: lukexpl »

Alaba ma kontrakt do 2026 roku i wątpię żeby został przedłużony. On sam też się pewnie nie ruszy stąd i cholera wie jak będzie z jego zdrowiem, ale fakt jest taki, że wróci najwcześniej na jesieni. W przyszłym sezonie będzie musiał się pogodzić z byciem rezerwowym i powalczyć o pierwszy skład, chociaż jeżeli Carlo zostanie to wszystko możliwe... Z Militao po kontuzji też cholera wie jak będzie, ale on jest młodszy.

Kupno nowego ŚO to obowiązek i możemy tylko żałować, że nie wzięliśmy tego Gvardiola za 100mln, bo to był pewniak. Obecnie takich opcji nie ma. Trzeba zaryzykować z tymi młodymi albo iść w kogoś, komu będzie kończył się kontrakt. T. Silva z całym szacunkiem, ale kontraktowanie 40latka to nie jest dobry pomysł. Prędzej te kilka lat młodszy Hummels albo Ramos skoro hierarchia na tej pozycji i tak się rozwali. Zastanowiłbym się też nad takim Scharem z Newcastle.

Jest też opcja, że kupimy tego Daviesa na LO, a Mendy zostanie awaryjnie przesunięty na ŚO. Tylko wtedy już na nim nic nie zarobimy, albo będziemy musieli przedłużyć mu kontrakt.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: David Alaba

Post autor: Wolf »

Alaba to odejdzie jeśli pojawi się jakaś intratna propozycja z Arabii, w innym przypadku nie ma co marzyć o odejściu. Niestety, skoro jak pisałem wcześniej od przyjścia z sezonu na sezon jest coraz gorzej to kontuzja może ten proces tylko przyśpieszyć a nie odwrócić niestety.

Z tym Gvardiolem to nie żartujcie. Ani Real nie wydałby 100 mln na obrońcę po wydaniu 100 za Jude'a (tym bardzie za obrońcę, który mógłby wylądować poza pierwszym składem) ani sam Gvardiol nie paliłby się do transferu mając do rywalizacji Militao i Rudigera o Nacho i Alabie nie wspominając. Także tu nie miało się szans się nic wydarzyć i to tylko mokre marzenie niektórych kibiców.

Teoretycznie Real w sytuacji gdzie wypada dwóch podstawowych obrońców oraz ich pierwszy awaryjny zastępca z Castilli powinien sięgnąć po obrońcę, ale przy duecie Perez i JAS to wcale nie jest takie pewne. Boję się rzucania Tchou na tą pozycję. W zeszłym sezonie rozjebał go Carlo durnymi decyzjami po Mundialu a w tym przesuną go na obronę, a potem zdziwko, że nie jest drugim Kazkiem jak nie gra regularnie na swojej pozycji. I nie zdziwię się jak to będzie najbardziej popularne rozwiązanie wśród rządzących klubem.
Najlepsze sportowo byłoby uderzenie po kogoś z tych dwóch młodych Portugalczyków. Niestety to oznacza po pierwsze dodatkowy wysiłek finansowy na który nie wiadomo czy klub jest gotowy w aspekcie ponoć ambitnych planów na lato (Mbappe/Haaland i Davies), po drugie wtedy latem trzeba byłoby pożegnać kogoś z dwójki Alaba/Nacho co bez ofert z Arabii może być trudne w przypadku Alaby a samego Nacho, mimo że ma kontrakt do lata, też trudno wypchać jeśli będzie chciał zostać a my tak walczyliśmy o jego pozostanie minionego lata, gdy chciał odejść.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: David Alaba

Post autor: lukexpl »

Po pierwsze wraz z przyjściem Gvardiola odszedłby Nacho, bo miał konkretne oferty z Włoch m.in. Interu. Druga sprawa, że obrońca za 100mln miałby z marszu gwarantowane miejsce w pierwszym składzie. Rudiger już siedział na ławce w poprzednim sezonie, a Alaba mógłby zostać przesunięty na LO. Mendy wówczas zostałby prawdopodobnie spieniężony, o jego możliwym transferze mówi się od dawna. Zresztą Gvardiol ostatecznie poszedł do City, a tam ŚO również nie brakowało/brakuje. Poza tym w 2019 kupiliśmy Miliato i w zasadzie tylko dzięki kontuzjom Ramosa i Varane'a wskoczył na stałe do pierwszego składu. Dopiero wiosną 2021! A przypominam, że kosztował 50mln. Idąc tokiem rozumowania "nadmiaru" na danej pozycji transfer Jude'a również był zbędny, bo przecież mamy wielu pomocników i takie głosy były zimą oraz wiosną, kiedy pojawiały się pierwsze konkretniejsze plotki o kupnie Bellinghama. Także w przypadku Gvardiola jedyną przeszkodą mogły być pieniądze, wszak trudno rywalizować z petrodolarami City, ale teraz i tak trzeba będzie wydać podobną kasę na kogokolwiek prosperującego oraz w miarę już ogranego. Byle Yoro po rozegraniu kilku lepszych spotkań to koszt 50mln.

O nadmiar ŚO natomiast bym się nie martwił. Jeżeli przyjdzie Xabi to zawsze można przejść na jego obecnie ulubione ustawienie z 3 ŚO. Wtedy posiadanie minimum 5 klasowych ŚO do rotacji to podstawa. Do tego Alaba prawdopodobnie wróci dopiero na jesieni, więc zacznie jako rezerwowy. Militao nie wiadomo w jakiej będzie dyspozycji. Rywalizacja na pewno się przyda, ale potrzeba do tego ogarniętego trenera. Jeden z dwójki Nacho/Lucas pewnie odejdzie (przypuszczam, że ten drugi), a ten kto zostanie będzie rozpatrywany bardziej w kontekście bycia zmiennikiem Carvajala niż podstawowego ŚO. W pomocy po odejściu Kroosa i Modricia także zrobi się luźniej, co umożliwi dalsze eksperymenty z ustawieniem. Jeżeli nie w 2024 to w 2025.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: David Alaba

Post autor: Wolf »

Carlo przedłużył, więc nie będzie raczej potrzebnych 5 środkowych obrońców. Kolejne życzeniowe myślenie to Alaba na LO (podkreślał, że nie chce tam grać) i sprzedaż Mendy'ego zeszłego lata, bo ten również nie chciał odejść. Tak więc jak pisałem wcześniej - Gavardiol nawet przez sekundę nie był realną opcją.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
ODPOWIEDZ