Rodrygo Goes

Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Rodrygo Goes

Post autor: Gehu »

Wczoraj beznadziejny za to.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Rodrygo Goes

Post autor: Goldschmidt »

Dawać mu siódemkę. Drugie wcielenie Raula.
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Rodrygo Goes

Post autor: Gehu »

To by mogło siedzieć. Vini pewnie woli 10 po Modriciu.
Awatar użytkownika
Scratch
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 07, 2023 7:30 am

Re: Rodrygo Goes

Post autor: Scratch »

Viniemu bardziej pasuje 11, a Rodrygo 10.
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Rodrygo Goes

Post autor: Marcins »

Obowiązkowa lawka na nastepne kolejki
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Rodrygo Goes

Post autor: KarBar »

Nie dźwiga sytuacji. Fajny grajek jako 12/13ty ale żeby stanowić o sile ofensywnej pierwszej ekipy to za mało.
Problem tylko kto miałby za niego grać?
Brahim którego Carlo traktuje jak Cebulę? Coś pochwali, da kilka minut i zapomni.

Mamy braki w ofensywie ogromne, więc Rodrygo grać będzie. Oby powrót Viniego dał mu trochę więcej przestrzeni i pójdą za tym jakieś bramki.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Rodrygo Goes

Post autor: Gehu »

Kolejny gość co ma taśmy? :P Obym się mylił.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Rodrygo Goes

Post autor: lukecik »

Już tylko jedno może go uratować.


Sprzedać póki coś jest wart. Poziom Drenthe czy innego Fauberta. Straszna pokraka, która jedzie na dwóch fartownych golach z City niemal 2 lata temu.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Rodrygo Goes

Post autor: Wolf »

Nie tylko golach z City, bo w zeszłym sezonie jakieś liczy zrobił. To raz. A dwa to nie sprzedać tylko kupić w końcu dobrego napastnika, aby Rodrygo zajął adekwatne miejsce w drużynie czyli rezerwowego a nie once de gala.
Poza tym znaleźć się umie tylko wykończenie leży i kwiczy. Zobaczymy - może będzie z nim tak jak mawiał Ruud - z golami jest jak z ketchupem, jak nie idzie to nie idzie a jak zacznie iść to masowo.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Rodrygo Goes

Post autor: minusek »

Dokładnie tak. Potrafi się znaleźć i na tym trzeba bazować. Ostatnio głowa mu nie dojeżdżała, ewidentnie nie dźwignął odpowiedzialności za ofensywę bez Viniego. Jego nieprzygotowane i blokowane strzaly były tego efektem. Stawiam na to, ze bedzie znacznie lepiej, chociaż aktualnie powinien udowadniac swoją przydatnosc wchodząc z ławki.
Volfgang
Posty: 200
Rejestracja: ndz cze 06, 2021 12:48 pm

Re: Rodrygo Goes

Post autor: Volfgang »

Graliśmy z nim w 10, ale patrząc na to szerzej, to pretensje 50/50 do niego i jego obecnego i… przyszłego trenera.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Rodrygo Goes

Post autor: Wolf »

Oby to, że w końcu strzelił go odblokowało.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Rodrygo Goes

Post autor: Gehu »

Vini + Rodrygo to i tak nie jest rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Rodrygo Goes

Post autor: Goldschmidt »

Nie oglądałem spotkań po przerwie na repry ale cieszy że kontynuuje po Valencii i że keczup się odkorkował. Wincyj prowokować Messiego, najwyraźniej działa.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Rodrygo Goes

Post autor: Goldschmidt »

Dostał na nogę meczówkę przy położonym na glebie Ramosie i oczywiście przestrzelił. Carlo ma rację - faktycznie jest kluczowy
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Rodrygo Goes

Post autor: lukecik »

lukecik pisze: wt paź 03, 2023 9:43 pm Już tylko jedno może go uratować.


Sprzedać póki coś jest wart. Poziom Drenthe czy innego Fauberta. Straszna pokraka, która jedzie na dwóch fartownych golach z City niemal 2 lata temu.
Skoro ostatnio na trochę pomogło, to spróbuję ponownie.

Większej przehajpowanej łamagi w tym klubie nie było od czasów... nie wiem kogo. Benzemy? :ptak: Już jestem zmęczony tą popierdółką, która błyszczy przez miesiąc, a przez całą resztę sezonu wygląda jak oferma. Naprawdę trzeba go wcisnąć Angolom za skromną stówkę i zapakować na prezent.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Rodrygo Goes

Post autor: Wolf »

Wkurwia niemiłosiernie w tym sezonie to fakt. Sprzedać można, tylko kto za niego? Zakładając czwórkę napastników w drużynie, to przy przyjściu Mbappe i Endricka, Vinim oraz odejściu Rodrygo to mamy wakat, bo Joselu należy uważać w przyszłym sezonie jako tani dodatek, umożliwiający inna grę.
Konieczność zastąpienia Rodrygo powstaje oczywiście w przypadku gdy Brahima uznajemy za zmiennika Jude'a. W innej wersji jest możliwość, że Brahima dołączamy do napastników a na zmiennika Jude'a wrzucamy Gulera, ale mam wątpliwości czy to najlepszy możliwy kierunek.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Rodrygo Goes

Post autor: minusek »

Miałem coś napisać pozytywnego, ale moje argumenty są podobne do tych, które używali użytkownicy broniący słabego Benzemy. Czyli słabo i nie ma co się wysilać, bo jaki koń jest, każdy widzi. Dlatego napiszę tylko, że on dopiero skończył 23 lata. Moim zdaniem póki co nie powinno być tematu jego sprzedaży.

Zresztą jak się tak zastanawiam od pewnego czasu, to dochodzę do wniosku, że Carlo pewnie cofnie Jude'a i w większości meczów będziemy wychodzić 4-3-3 z Rodrygo w podstawie. I ewentualnie dopasowywać elastycznie skład do przebiegu meczów. Zobaczymy jaki poziom zaprezentuje Endrick, zobaczymy czy Brahim utrzyma dobrą dyspozycję i jak ewentualnie Rodrygo będzie reagował na ławkę.
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Rodrygo Goes

Post autor: Gehu »

Przy Mapecie optymalnie będzie z cofniętym Jude i dwiema torpedami ustawionymi wyżej. Dwiema, czyli Vini + Mekambe. Gdzie Rodrygo? Pozwoli sobie na ławkę? Na pierwszy skład nawet w chwili obecnej jest niewystarczający. Jedynie przebłyski. Brahim daje nam obecnie chyba więcej z gry i kreacji. Rodrygo do rotacji z Mbappe i Vinim jedynie w przyszłym sezonie. Na więcej nie może liczyć. Granie 2 w środku i z Jude przy parze Vini + Mbappe to będzie wpierdol co chwile jak nie zgnieciemy rywali. Moim zdaniem wycofanie Jude do linii środkowej do trójki będzie błędem.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Rodrygo Goes

Post autor: minusek »

4-3-3 odpada przy zostaniu Kroosa. Po jego odejściu nie zdziwiłbym się na taki wariant, z cofniętym Judem. W fazie obrony Rodrygo schodziłby do drugiej linii. Można teź próbowane byłoby coś w stylu 4-2-3-1, wtedy teoretycznie Rodrygo nadal ma pierwszy skład (jeśli go Brahim nie wygryzie).

Jesli Toni zostanie i nadal będzie w światowej dyspozycji, to Rodrygo obrywa pierwszy, bo nie wierzę żeby Fede albo Cama mieli siedzieć na ławce. A jest przecież jeszcze Tchou. Jesli też już teraz ma przyjść Davies, to kto tamten sektor będzie asekurował? Czyli moim zdaniem pozostanie Toniego = pewna ławka Rodrygo. Jego odejście = pewny pierwszy skład.

Oczywiście na ten moment, bo jeszcze sporo się może zadziać w tym sezonie.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 302
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Rodrygo Goes

Post autor: Wolf »

Gehu pisze: pn mar 04, 2024 6:47 pm Przy Mapecie optymalnie będzie z cofniętym Jude i dwiema torpedami ustawionymi wyżej. Dwiema, czyli Vini + Mekambe.
Zdecydowanie tak. Planowane transfery Mbappe i Daviesa są skrojone pod ten system.
Gehu pisze: pn mar 04, 2024 6:47 pm Gdzie Rodrygo? Pozwoli sobie na ławkę? Na pierwszy skład nawet w chwili obecnej jest niewystarczający. Jedynie przebłyski.
Nie za bardzo ma argumenty by się na ławkę nie zgadzać. W zasadzie Rodrygo przez cały okres swojego pobytu w dłuższej perspektywie czasowej nigdy nie dał argumentów na to by być członkiem once de gala. Był nim wyłącznie dlatego, że Perez i JAS nie zapewnili odpowiedniego obsadzenia tej pozycji. Po zmianie systemu i planowanym przyjściu Mbappe ten problem się wreszcie rozwiąże a Rodrygo zajmie pozycję na której jest dobry czyli gracza nr 12. Choć obecnie to nawet z tej pozycji może go Brahim wygryźć.
Gehu pisze: pn mar 04, 2024 6:47 pm Brahim daje nam obecnie chyba więcej z gry i kreacji.
Dlatego ja bym go w przyszłym sezonie wrzucił jako zmiennika Jude'a.

Gehu pisze: pn mar 04, 2024 6:47 pm Moim zdaniem wycofanie Jude do linii środkowej do trójki będzie błędem.
Zdecydowanie tak, dlatego mam nadzieję, że na to nikt nie wpadnie.
minusek pisze: pn mar 04, 2024 7:21 pm Jesli Toni zostanie i nadal będzie w światowej dyspozycji, to Rodrygo obrywa pierwszy, bo nie wierzę żeby Fede albo Cama mieli siedzieć na ławce. A jest przecież jeszcze Tchou. Jesli też już teraz ma przyjść Davies, to kto tamten sektor będzie asekurował? Czyli moim zdaniem pozostanie Toniego = pewna ławka Rodrygo. Jego odejście = pewny pierwszy skład.
Dla mnie obecny system, wbrew początkowym obiekcjom, jest dobry a planowane transfery się w niego wpisują. Jak widzę przód opisałem wyżej. Co do pomocy w przypadku odejścia tylko Luki w once de gala powinien być Tchou jako defensywny i Fede. Trzeci w zależności od rywala - do dominacji Kroos, do walki i bezpośredniej gry/wymiany ciosów Camavinga. Problemem byłoby odejście Kroosa, bo wtedy może pojawić się konieczność transferu. Cofnięcie Jude'a do najgorszy możliwy pomysł, bo raz, że zabijamy to co prezentuje i daje z przodu a co w połączeniu z duetem Vini/Mbappe mógłby jeszcze polepszyć a dwa, że wracamy pewnie do 433, gdzie dla Mbappe pozycja 9 nie jest wymarzoną a z Rodrygo a PS znów mamy słabe ogniwo w ataku. Coś co chcemy wyeliminować w końcu a to może udać się wyłącznie przy pozostaniu w obecnym systemie, transferze Mbappe i pozostawieniu Jude'a na jego pozycji.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Rodrygo Goes

Post autor: lukexpl »

Kroos wcale nie musi być w przyszłym sezonie zawodnikiem pierwszego składu, tak jak nie jest nim obecnie Modrić. Przy 4-4-2 Rodrygo może zająć pozycję Viniciusa, kiedy planowano skład z Benzemą i Mbappe, czyli LP. Fede wówczas może grać na PP, a w środku jest miejsce dla Tchou i Jude'a.

Niemniej prędzej będziemy grać tym 4-3-3 żeby to lepiej pomieścić, a Rodrygo w trakcie sezonu ewentualnie wypadnie z pierwszego składu.
ODPOWIEDZ