Luka Jović [ACF Fiorentina]

zetep
Posty: 53
Rejestracja: śr cze 02, 2021 1:50 pm

Re: Luka Jović

Post autor: zetep »

Asensio i mediapunta, to świetny pomysł jak kupno Luuka De Jonga do Barcelony.
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Luka Jović

Post autor: KarBar »

Przecież to najlepsze miejsce dla niego.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
zetep
Posty: 53
Rejestracja: śr cze 02, 2021 1:50 pm

Re: Luka Jović

Post autor: zetep »

Najlepsze miejsce dla niego to majorka, rayo lub jakis cadiz.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Luka Jović

Post autor: Goldschmidt »

Kakamilus pisze: ndz wrz 26, 2021 5:15 pmProste w chuj to było. Czemu my nie możemy grać tą trójką obrońców kiedy nie ma żadnych nominalnych bocznych obrońców?
Wbrew pozorom to nie jest to raczej 'proste'. Prosto jest najwyżej to rozpisać na papierze i poukładać nazwiska. Takimi ustawieniami ta kadra zagrała na poważnie około 10 spotkań w zeszłym sezonie. Niektórzy się do tego nadają i łapią założenia (Mendy, Militao, Nacho), inni nie (Carvajal, Casemiro). Na pewno moim zdaniem powinni to jednak trenować, bo jest to dobry wariant na murujące się ekipy, który już nieraz nam pomógł w poprzednim sezonie, mimo że brakowało nam wykończenia (teraz mi umknął mecz ale bodaj któryś z marca 2021 z jakimś zespołem co wyszedł i postawił autobus całe pierwsze 45 minut).
KarBar pisze: ndz wrz 26, 2021 5:18 pm Serio uważasz że skrzydło z Asensio i Fede było bardziej wydajne niż sam Lucas?
Wiem że to nie do mnie ale odpiszę bo to się wiąże z pytaniami które zadawałem wcześniej.

Oczywiście że z Fede na prawej stronie pomocy, tj. swojej normalnej pozycji, atak byłby bardziej wydajny niż z osamotnionym Vazquezem na wahadle kopiącym jedynie piłki na dłuższy dystans w pole karne - a tak by było bo jest za wolny by się z kimkolwiek ścigać na szybkość jak Rodrygo w meczu z Majorką.
Fede jest naszym prawdopodobnie najważniejszym ofensywnym ogniwem (z pomocy i obrony, atakujących nie liczę).
Gościem który regularnie, niezależnie od przeciwnika, najdalej pcha akcje do przodu; statystycznie ma najwięcej wertykalnych rajdów w całym składzie. Niejednokrotnie już w tym i poprzednich dwóch sezonach jego obecność w linii pomocy była absolutnym warunkiem dochodzenia do dogodnych okazji podbramkowych.
Ma najwyższą celność podań ze wszystkich podstawowych pomocników (87.5%), najwięcej celnych podań i wrzutek w pole karne.
W dokładności zagrań konkuruje tylko z Hazardem, który jest w dobrej jak na niego formie, ale zarówno on i Modrić są od niego lata świetlne pod względem fizycznym i nadrabiania dystansu gdy idzie kontra.

Co do tego czy Asensio powinien grać z nim lub kimś innym na skrzydle się chyba rozumiemy - też jestem zdania, że raczej nie (choć są okoliczności w których jest to na naszą korzyść, np. gdy defensywa przeciwnika ma atletę na lewej obronie z którym Rodrygo sobie nie poradzi).

Rozwiązaniem jednak nie jest wrzucanie Jovicia na środek, spychania Benzemy dalej od bramki przeciwnika by robił za łącznika, i robienia krateru na flance który z automatu dobry taktycznie i technicznie zespół taki jak Villarreal od razu wykorzysta.
Karim może grać z Joviciem w dwójce, niewątpliwie, parę razy już to pokazali i dobrze to wyglądało. Jednak reszta ustawienia musi się zgadzać by trener mógł tym zaryzykować.
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Luka Jović

Post autor: Gehu »

Goldschmidt pisze: ndz wrz 26, 2021 4:15 pm Nic nie rozumiem. Schodzi Asensio, w efekcie czego nie ma prawego skrzydła. Na lewym hasa Vinicius. Kto jest na prawym i co robi? Vazquez jest prawym obrońcą. Kto jest na skrzydle? I w którym momencie meczu to się dzieje?
Asensio na prawym to tak jakby było puste ;) W przodzie wymienność pozycji jest spora.. Z głębi pola prawym skrzydłem często wchodził Fede (w poprzednich sptkaniach jak grał na środku pomocy).
Benzema nigdy nie trzyma się swojej pozycji i często schodzi na skrzydła, Jović na pewno nie jako prawy. Z resztą przy takim oblężeniu bramki nawet boczny obrońca może wrzucać piłkę, tak jak zrobił to chociażby Militao. Także nie ma co się czepiać że prawe skrzydło byłoby nieobstawione.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Luka Jović

Post autor: Goldschmidt »

@up
No byłoby, w tym co opisał KarBar odnośnie ustawienia wczoraj wieczorem gdzie Jović zmienia Marco, Benzema zepchnięty na podwieszonego, z lewej dalej wchodzi Junior, Vazquez sam okupuje flankę a Fede schodzi do środka na pivota obok Camavingi i nie ma normalnej swobody w wychodzeniu do przodu bo inaczej Edu jest sam na kasowanie kontr.

I z całym szacunkiem - byle debil może wrzucać piłkę. I ja odnoszę wrażenie, że na tym polegają często sugestie na tym forum - "Nacho nic nie robi! Dajcie Miguela, chociaż pośle rogala". Litości.

I co do Fede - masz rację, to samo podkreśliłem powyżej.
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Luka Jović

Post autor: KarBar »

Niby byle debil może wrzucać piłkę ale ile razy robił to wczoraj Asensio i na kogo?

Dalej obstaje przy tym że więcej dałoby nam korzyści zagrać z Lucasem na PO i Fede w środku wchodzącym w wolną przestrzeń na prawej, Benzemą jako podwieszonym i Jovicem w ataku niż Fede na PO i Asensio na prawym skrzydle.

I Gold pytanie było do Ciebie. Fajnie że odpowiedziałeś, ale nie do końca o to chodziło. Sprecyzuje:
Uważasz że bardziej wydajna jest drużyna z Fede na PO i Asensio na prawym skrzydle od Lucasa na PO i zagęszczeniu środka przez zejście tam Benzemy?

Rozumiem próbę wczorajszego ustawienia. Nie rozumiem dlaczego zabrakło korekty gdy widać było że to nie idzie. Pierwszy mecz za tej kadencji gdzie wyglądało jakby Carlo liczył że jakoś się uda i coś wturlają.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Luka Jović

Post autor: Goldschmidt »

KarBar pisze: ndz wrz 26, 2021 7:15 pm Niby byle debil może wrzucać piłkę ale ile razy robił to wczoraj Asensio i na kogo?
Dokładnie - niby debil. I dlatego jest ubolewanie o wrzutkolandię, bo nasi mają nawyk grania jak tacy debile idący po najmniejszej linii oporu w sytuacji gdzie nie potrafią nawinąć i zaabsorbować 1-2 czy dwóch zawodników łamiąc schematy i robiąc miejsce innym. Robi to regularnie tylko jeden z naszych. Zgadnij kto.

Asensio wczoraj wrzucał 8-9 razy, 3 razy celnie. (PS w przypadku Vazqueza na 13 wrzutek w całym jego czasie na boisku w tym sezonie, a zagrał mniej więcej pół godziny dłużej od Marco, dwie były celne)
Oczywiście na zawodników, którzy byli w polu. Szczerze nie wiem co to ostatnie ma do rzeczy. Jego wina, że tam biega w najlepszym przypadku trzech? Czy ustawienia/trenera który powoduje że nie ma opcji i alternatywą jest nie wrzucać, tylko odegrać, piłka idzie na drugą stronę, czekać na dogodny moment by wejść w pole i ewentualnie wystawić się gdy wróci po obwodzie?
Czy może chodzi o to że nie ma tam konkretnie Jovicia?
Dalej obstaje przy tym że więcej dałoby nam korzyści zagrać z Lucasem na PO i Fede w środku wchodzącym w wolną przestrzeń na prawej, Benzemą jako podwieszonym i Jovicem w ataku niż Fede na PO i Asensio na prawym skrzydle.

I Gold pytanie było do Ciebie. Fajnie że odpowiedziałeś, ale nie do końca o to chodziło. Sprecyzuje:
Uważasz że bardziej wydajna jest drużyna z Fede na PO i Asensio na prawym skrzydle od Lucasa na PO i zagęszczeniu środka przez zejście tam Benzemy?

Rozumiem próbę wczorajszego ustawienia. Nie rozumiem dlaczego zabrakło korekty gdy widać było że to nie idzie. Pierwszy mecz za tej kadencji gdzie wyglądało jakby Carlo liczył że jakoś się uda i coś wturlają.
Moim zdaniem decyzja o nieużyciu Lucasa się broni. Wybitnie nie ma formy i nie ryzykowałbym 0-0 wprowadzeniem go.
Benzemy też nie widzę wczoraj na pozycji za Joviciem, bo powoduje to że Fede jest de facto skrzydłowym, inaczej nie ma nikogo wyżej na flance, do czego nie pasuje. Już lepiej byłoby tam postawić Hazarda choć jest to jego najgorsza moim zdaniem pozycja.

Co do powodów braku korekty można spekulować:
- Carlo nie ufa Miguelowi na tyłach wobec czego nie przesuwał Nacho na prawą uwalniając Fede. Szczerze? Ja też mu nie ufam, jest za zielony, i jak go Kubo(?) raz zrobił przyjęciem górnej piłki w meczu z Majorką to mi się gęba wykrzywiła.
- Carlo był zadowolony z Casemiro w obronie (miał najwięcej przechwytów z całej drużyny) przy 0-0 wobec czego go nie zmieniał pomimo padaki z piłką przy nodze i doszedł do wniosku że woli dać mu szansę się poprawić

Ostatecznie wniosek odnośnie samego Luki jest pozytywny i to tylko przez kolegów nie gra więcej. Gdyby bardziej pasowali i dobrze grali w ustawieniach z 2 z przodu to byśmy tak grali częściej.
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Luka Jović

Post autor: KarBar »

Carlo nie chciał tu nic zaryzykować i tyle.

Zgadzam się, że Lucas to ryzyko, że Miguel to ryzyko, że gra bez prawego skrzydła to ryzyko.
Tylko w tym wszystkim mam mega niedosyt, bo odnoszę wrażenie że ten remis to tak trochę w ciemno był wzięty.
Przy okazji jakby chciał uspokoić Asensio i mu pokazać "gościu, dostałeś tyle czasu a dałeś dupy".

Schematy to próbuje łamać Cama lub Vinicius a nie Marco (a szkoda, bo mocno za niego trzymałem).

Możemy się tak teraz wymieniać postami, ale..
Tu jest zdecydowanie kwestia innych wizji.
Ja uważam że skoro można ryzykować z graniem Fede na PO to można ryzykować i z innymi rozwiązaniami.
Tu widziałem dwa.
1. Przejście na 3 obrońców. W środku Kazek, Cama, Fede i Isco/Hazard. Wyżej jako podwieszony Benzema, Vinicius z lewej i Jovic w szesnastce. Mamy tu szanse dla Viniego, bo uwagę obrońców przykuwa nie tylko on i Benzema ale jest jeszcze Jovic czy chociażby Fede, który grając wyżej jest dużo bardziej niebezpieczny.
Teoretycznie brak bocznych obrońców to brak wsparcia dla skrzydeł, no ale gralismy cały mecz z LO - czy coś to dało?
2. Zostajemy z 442. Lucas (świeży i z siłami) na PO. W środku Fede, Kazek i Cama. Przed nimi jak wyżej. Teoretycznie brak prawego skrzydła ale jednak rozbiegany Lucas czy Fede wchodzący w tą strefę odciążony z zadań defensywnych tworzyliby większe zagrożenie niż Asensio.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Luka Jović

Post autor: Goldschmidt »

Ale ja się zgadzam, że przejście na 3 mogło być z korzyścią. Zależnie od personelu i momentu w którym ustawienie zmieniamy. Na 10 minut przed końcem absolutnie to nie ma sensu i wprowadza głównie zamęt, szczególnie przy delikatnym 0-0 gdzie przeciwnik jest dobrze przygotowany.

Osobiście uważam że twoja wersja jest jednak zdecydowanie za wąska, albo używa Fede i Isco/Hazarda na pozycjach do których nie są przyzwyczajeni. Fede sobie poradzi, pozostali dwaj raczej nie.
I to co opisałeś to nie 4-4-2 tylko właśnie jakieś 4-2-3-1 gdzie Fede ma grać na skrzydle. Nie da rady, tracisz jego wpływ z głębi pola.

I tak - nie chciał ryzykować. Z takim Villarrealem i przy takiej kadrze jestem mu w stanie to wybaczyć choć na pewno oglądanie Fede na prawej obronie nawet z konieczności zwyczajnie boli.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Luka Jović

Post autor: lukexpl »

Dostał 30 minut i niestety nic nie wniósł. Trzeba się chyba pogodzić z tym, że to po prostu one season wonder i poziom podobny co Krzysztof Piątek.
tayron36
Posty: 106
Rejestracja: czw cze 17, 2021 7:57 pm

Re: Luka Jović

Post autor: tayron36 »

Mam wrażenie, że jego pewność siebie właśnie wbija łopatę i wykopuje coraz większe dno.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Luka Jović

Post autor: eltacondedios »

Jego zwolennicy to i tak jakiś fenomen, bo gość za każdym razem sam siebie wyjaśnia. Wszedł z okazją do wygrania sporo u kibiców i trenera, to był w tym czasie jednym z najgorszych na boisku z mistrzem Mołdawii na Bernabeu. Bodaj z jeden, może dwa dobre kontakty z piłką, resztę zjebał.

Crack, czekam na kolejne płacze, że dostaje mało szans.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Luka Jović

Post autor: kryspiano »

Up
bez przesady z tymi 2 kontaktami. Poza polem karnym nie wyglądał źle, kilka razu rozrzucił piłkę do boku. Ale w polu karnym kryminał.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Luka Jović

Post autor: eltacondedios »



ale jak bez przesady? dwa dobre zagrania, w tym raz na farcie bo prawie stracił. tego podania do tyłu z pierwszej piłki nie liczę, bo jeszcze brakuje żeby takie coś psuł
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Luka Jović

Post autor: kryspiano »

Gdzie są te zagrania do boku? Jakie dwa zagrania, jak miał 9 passów. Mega zmanipulowane wideo. Miał 9 podań i 9 celnych. Wiem, ze jest chujo.., ale nie ma co na siłę jechać gościa za rzeczy, których nie zrobił. Pod bramką był tragiczny. Poza polem karnym nic złego nie zrobił. 9 razy dogrywał kolegom i każde, KAŻDE podanie było celne. Co nie zmienia faktu, że jest do wyrzucenia.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
emo07
Posty: 141
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:27 pm

Re: Luka Jović

Post autor: emo07 »

Trzeba było brać Falcao :D
El Dominik
Posty: 185
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:46 pm

Re: Luka Jović

Post autor: El Dominik »

Dawno temu, ale wiadomo...
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Luka Jović

Post autor: labeleq »

Miał piłkę meczową na nodze, której zepsucie przerodziło się w 1:2.

Z niego nie ma pożytku, sprzedać.
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: Luka Jović

Post autor: Krul »

Ogólnie chłop jest nijaki. Co wchodzi ma patelnie, żeby bohaterem albo przynajmniej zdobyć zaufanie i zawsze to spierdoli.
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
El Mou
Posty: 28
Rejestracja: pn maja 31, 2021 8:45 pm

Re: Luka Jović

Post autor: El Mou »

Jak chujowy on musi być, że w takim meczu wychodzi Mariano zamiast niego :lol:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Luka Jović

Post autor: Goldschmidt »

Miał kontuzję tydzień temu.
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Luka Jović

Post autor: Clif »

Jest na ławce wiec musi byc zdolny do gry.
Powiedzieć że gość jest totalnie skompromitowany to nic nie powiedzieć.
κύριος Ἰησοῦς
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Luka Jović

Post autor: eltacondedios »

El Mou pisze: sob paź 30, 2021 10:53 am Jak chujowy on musi być, że w takim meczu wychodzi Mariano zamiast niego :lol:
No przecież od momentu przyjścia nie pokazał nic więcej niż Mariano, więc nie rozumiem zdziwienia
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Luka Jović

Post autor: lukecik »

Pierwsza połowa dramat, ciało obce, co nie dotknął, to zepsuł. A po przerwie gdyby nie kosmiczny mecz Militao to śmiało można by go nazwać MVP. Obie bramki to jego zasługa i trzeba mieć nadzieję, że przy kontuzji Benzemy coś tam jeszcze postrzela, żeby wartość mu wzrosła.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
ODPOWIEDZ