Luka Jović [ACF Fiorentina]

Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: Luka Jović

Post autor: TWL64 »

Czy można było oczekiwać więcej? Moim zdaniem rewelacja, krytyka za pierwszą połowę trochę nieuzasadniona, typ wyszarpany z zaświatów bez żadnej gotowości do gry. Nie trzeba było długo czekać jak się ogarnął. Benzemą nie będzie ale niezłą "9" jak najbardziej.
Oby dostał więcej szans :potwor:
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
Awatar użytkownika
Szefo89
Posty: 76
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:57 pm

Re: Luka Jović

Post autor: Szefo89 »

Asysta przy pierwszej bramce :shock: Zagrać tak pięknie i technicznie mając rywala na plecach który cały czas Ciebie popycha, kosmos. Gol też bardzo fajny, poszedł na 100% w ogóle nie kalkulując, obok był przecież bramkarz, z drugiej strony obrońca, a on jeszcze tam głowę wsadził.
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: Luka Jović

Post autor: Krul »

Fajnie, że w końcu coś. Może na przełamanie.
Oby przy urazie Karima trochę odżył
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Luka Jović

Post autor: eltacondedios »

No i o to właśnie chodzi, takimi wejściami zyskuje się prawo do częstszej gry w Realu Madryt. Brawo, oby to nie było jednorazowe.
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 628
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Luka Jović

Post autor: madridcampeon »

Fajnie, że w końcu coś mu się udało. Pamiętam jednak, że po wejściu z ławki w meczu z Osasuną w lutym 2020, gdzie skończył mecz z golem, też wierzono, że on się wreszcie obudzi, że to jest był moment, zwłaszcza że 3 tygodnie wcześniej asystował piętą przy golu Casemiro z Sevillą. W ogóle widać, że Casemiro chce mu pomóc i dodać wiary w siebie, że jest chemia między nimi. Wtedy Brazylijczyk przy świętowaniu trafienia wskazywał na niego, że to była jego zasługa. Wczorajszy gol to odwrotność tamtej bramki, teraz to Case mu asystował, a on strzelił, i też cieszyli się wspólnie.

2 lata temu nic to nie dało. Potem znowu gdy dostawał szansę na grę ruszał się jak mucha w smole i schodził coraz niżej w hierarchii rezerwowych. Mam niestety przeczucie, że będzie podobnie. Obym się mylił, ale jakoś trudno mi się znowu na niego nabrać...
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Luka Jović

Post autor: Gehu »

Widzę tutaj jakieś chore oczekiwania i niespełnione nadzieje w stosunku do gościa, który nie dostaje wiele czasu na zaprezentowanie się. Napastnik to pozycja, która wymaga zaufania i na prawdę minut - nie 5 czy 10. Ponadto cały Real jest nauczony grać pod Benzemę, wchodzi Jović i co oni będą grać? Luzować poślady i dać mu grać. Gdy mecz jest wygrany to obowiązek wpuścić takiego chłopa i go ogrywać, ale mecze w pierwszym składzie też są istotne - ze słabszym rywalem trzeba mu zaufać, żeby nagle nie było tego co jest teraz.. Inter i Atletico przed nim bez ciągłości gry.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Luka Jović

Post autor: lukexpl »

Militao w kwietniu z marszu wszedł na najwyższy poziom, więc można mieć delikatne nadzieje, że Luce też się to uda. Zobaczymy czy Carlo będzie coś dodatkowo kombinował z ustawieniem, bo z Joviciem fajnie mogłoby wyglądać 4-2-3-1 i on do takiej formacji chyba najlepiej pasuje.
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Luka Jović

Post autor: KarBar »

Jeszcze będzie jajo jak Jovic odpali i klub odpuści zakup Haaland'a.
Ale póki co niech gra i strzela ile wlezie - cena będzie rosła ;)
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
El Dominik
Posty: 185
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:46 pm

Re: Luka Jović

Post autor: El Dominik »

Jakby wszedł teraz na dobry poziom zbliżony do Militao z wiosny, to ja nie wiem. :ptak:
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Luka Jović

Post autor: minusek »

Taa, zesra się. ;) Militao wskoczył 1:1 za Ramosa, a Jovic gra zupełnie inaczej niż Karim, czyli inaczej niż cały zespół jest przyzwyczajony grać. Carlo o tym mowil więc myślę że nie będzie oczekiwał gruszek na wierzbie i dostosuje atak do jego profilu. To jedyne co można zrobic, żebyśmy nie grali z nim jak w 10.

Ja w gościa zupełnie nie wierzę. Ale może mylił się Zidane, bo oczekiwał drugiego Benzemy, może myli się Carlo nie dając mu minut, może mylił się szkoleniowiec Eintrachtu sadzajac go na ławie i może myli się selekcjoner przewielkiej Serbii. No. W każdym razie trzymam kciuki.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Luka Jović

Post autor: Goldschmidt »

madridcampeon pisze: ndz gru 05, 2021 11:55 amzwłaszcza że 3 tygodnie wcześniej asystował piętą przy golu Casemiro z Sevillą.


Sezon 19/20? Ten mecz z Sevillą był chyba w styczniu gdy połamał się Benzema i na Joviciu wieszano psy za to że gra jakby miał wyjebane.
A 'asysta' piętą w okresie w pobliżu gola z Osasuną (ze spalonego) była odegraniem do Carvajala który podał do Bale'a na 2:1 czy tam 2:2 z Villarrealem u siebie bodaj.

I dobre spostrzeżenie odnośnie Case.
Ogólnie mam wrażenie, że Brazole zawsze jakoś są odpowiedzialni za podnoszenie ludzi na duchu tą swoją naturalną radością i sambą. Czy to Ronaldinho wyciągający Barkę z marazmu, czy Ronaldo przylatujący do Madrytu by pogadać z Karimem... :D
minusek pisze: pn gru 06, 2021 12:24 pm może mylił się szkoleniowiec Eintrachtu sadzajac go na ławie i może myli się selekcjoner przewielkiej Serbii. No. W każdym razie trzymam kciuki.
Odnośnie Eintrachtu, oni chyba walczyli o LM i w formie mieli Andre Silvę, a Jovicia wzięli żeby mieć zapas? Ale mogę źle kojarzyć.
A Serbia to stan umysłu. Jović nie grał, wszedł z ławki na baraż ze Szkocją do Euro, strzelił gola w 90 minucie na 1:1, strzelił swojego karnego i miał jeszcze bodaj słupek. To nie jest beztalencie czy jeździec bez głowy. We Frankfurcie dużo klepał z Kramariciem i raczej jest jw. zauważasz skrojony do innego stylu.

Teraz sobie też przypominam, że w którymś materiale Kanału Sportowego pojawił się jakiś gość z Eintrachtu, Polak na emigracji, i nie pamiętam czy temat Jovicia nie był poruszany. Ale za cholerę nie pamiętam jak miał na imię i nie mogę znaleźć :mysli:

E: mam - Bartosz Niedźwiedzki. Choć to jedynie spiker na stadionie i rzecznik prasowy.
https://sport.tvp.pl/50090000/bartosz-n ... m-spikerem
Dwa-trzy razy był w Bundes Talk, ale mało konkretów o Joviciu, bardziej anegdotki, że poprawił nastrój w szatni i że mimo wszystko jego obecność bardzo pomogła klubowi na wiosnę mimo że sam strzelał stosunkowo mało.
ze stycznia/lutego 2021

14:30 pytanie o nastrój przy powrocie Jovicia
później jeszcze trochę o współpracy z Andre Silvą i pomysłach jak będą razem grać, czy Jović ma go zastąpić, czy bardziej razem itd

z maja 2021 gdy grali o LM

O Luce trochę od mniej więcej 25:20

z października 2021 już po rozbiórce

Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: Luka Jović

Post autor: TWL64 »

Za drugiego Zidane'a wszyscy zapomnieli jak się strzela, nieźle strzelał tylko Karim, reszta przebłyskami przeplatała mizerię.
Może Carlo go odmieni, jak odmienił Viniego. Bez dobrej rezerwowej 9 możemy się znów wyłożyć jak w 2015. Oby miał szanse się pokazać.
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 628
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Luka Jović

Post autor: madridcampeon »

A 'asysta' piętą w okresie w pobliżu gola z Osasuną (ze spalonego) była odegraniem do Carvajala który podał do Bale'a na 2:1 czy tam 2:2 z Villarrealem u siebie bodaj.
Tak, piszę o sezonie 19/20, ale miałem na myśli uznanego gola z Osasuną na 4-1 z rundy wiosennej. 9 lutego 2020 to było. I o asyście przy golu na 1-0 w meczu z Sevillą (18 stycznia 2020).
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Luka Jović

Post autor: Clif »

Dupy nie urwał, ale na pewno bardziej podłączony pod grę zespołu niż kiedykolwiek. Cudów nie oczekuję, ale jest szansa że trochę odciąży naszego Coco.
κύριος Ἰησοῦς
Awatar użytkownika
Szefo89
Posty: 76
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:57 pm

Re: Luka Jović

Post autor: Szefo89 »

Nie było źle, widać że można mu zagrać "na ścianę", dobra zastawka, raz uderzył z ostrego kąta z trudnej pozycji, co nie było takie oczywiste, utrudnił trochę życie Handanovicowi.

Napastnika rozlicza się oczywiście z liczb, więc jeżeli by miał 5-10 takich meczów, to będzie można narzekać, ale póki co jak na pierwszy mecz zagrany od początku, to wydaje mi się że było w miarę dobrze. Szkoda tylko że jak wróci Benzema, to zapomnimy o Jovicu na kolejnych kilka miesięcy.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Luka Jović

Post autor: Goldschmidt »

madridcampeon pisze: wt gru 07, 2021 8:59 pm
A 'asysta' piętą w okresie w pobliżu gola z Osasuną (ze spalonego) była odegraniem do Carvajala który podał do Bale'a na 2:1 czy tam 2:2 z Villarrealem u siebie bodaj.
Tak, piszę o sezonie 19/20, ale miałem na myśli uznanego gola z Osasuną na 4-1 z rundy wiosennej. 9 lutego 2020 to było. I o asyście przy golu na 1-0 w meczu z Sevillą (18 stycznia 2020).
A no faktycznie, o tym golu na 4-1 zapomniałem zupełnie.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 312
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Luka Jović

Post autor: Sandman »

Całkiem nieźle dzisiaj, odgrywał te piłki prawie jak Benzi (zwłaszcza w akcji bramkowej na 2-0) i widać, że ogarnia jak grać plecami do tyłu bramki rywala.
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Luka Jović

Post autor: KarBar »

Jeszcze to on będzie naszym Haalandem ;P

Pokazał się wreszcie z dobrej strony, teraz pora dać nu trochę więcej szans żeby było jasne z kim mamy do czynienia.
Ja mu ciągle kibicuję.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
El Dominik
Posty: 185
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:46 pm

Re: Luka Jović

Post autor: El Dominik »

Ciekawe, jak zaczął grać. Carlo pewnie jest z niego dumny, wytrzymał ciśnienie i poprawił jego grę, czego widać efekty. Będzie dobrym zmiennikiem dla Hallanda. :ptak:
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Luka Jović

Post autor: kryspiano »

Więcej dawać mu minut i będzie crackiem :potwor: Na pewno dużo mądrzejszy na boisku niż Mariano.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Luka Jović

Post autor: Clif »

To akurat żaden wyczyn
κύριος Ἰησοῦς
Awatar użytkownika
Aimar
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 31, 2021 10:13 am

Re: Luka Jović

Post autor: Aimar »

Żenujący zawodnik i przyszedłem dokładnie to napisać.
Mariano to się chociaż chce.
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: Luka Jović

Post autor: TWL64 »

Wóz z węglem to byłby komplement.

Dynamika wora mąki.

Obrazek
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Luka Jović

Post autor: Clif »

Próbował nas oszukać przez 45 minut z Sociedadem, ale już wszystko wraca do normy.
Jest, kurwa, najbardziej tragicznym zawodnikiem jaki pojawił się w tym klubie od Fauberta. Totalna pomyłka i kompromitacja tego klubu. Pozbyć się za jak najszybciej, w jakikolwiek sposób, za wszelką cenę.
Wypierdalaj pajacu.
κύριος Ἰησοῦς
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Luka Jović

Post autor: Gondola. »

Jović zarabia prawie 12 milionów euro rocznie? :o Jeśli wierzyć Romano, który pisze o dzieleniu się pensją Serba 50/50 z Fiorentiną przy wypożyczeniu, łącznie do podziału jest 6 milionów euro netto jego pensji. Nie mogłem w to uwierzyć, niesamowicie przepłacony jest ten piłkarz.

Duży flop transferowy na obecną chwilę. W tej chwili jego rzeczywista rynkowa wartość jest zapewne nieznaczna, więc jedyne co nam pozostaje, to wypożyczyć go do klubu, w którym będzie mógł zebrać dużą liczbę minut i spróbować nawiązać do strzeleckiej formy z Eintrachtu. Kontrakt wiąże go z nami do 2025, więc czasu jest jeszcze sporo, wypożyczenie do Fiorentiny wydaje się być optymalnym kierunkiem. Jeśli środek tabeli Serie A go przerośnie, będzie to oznaczało, że możemy go definitywnie skreślić i pogodzić się z transferowym niewypałem. Mam jednak nadzieję, że pokaże swoją wartość i rozwinie skrzydła - treningi w Madrycie z najlepszymi zawodnikami na świecie zaprocentują, a sam Jović złapie formę i potrzebną mu ciągłość w grze.

Swoją drogą niesamowicie wyczyścimy sobie listę płac w tym okienku - Bale, Jovic, Isco, Marcelo czy Mariano, czyli zawodnicy, których wkład w sukcesy poprzedniej kampanii był minimalny, łącznie kosztowali klub prawie 90 milionów euro w samych pensjach. :shock: Od jutra kontrakty trójki z nich definitywnie i oficjalnie wygasną, a pozostała dwójka wydaje się być jedną nogą poza Madrytem.
ODPOWIEDZ