Lucas Vázquez

Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Lucas Vázquez

Post autor: Goldschmidt »

A to on gra na prawej? Nie Hazard?

Serio dopiero się zorientowałem :lol:
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: Lucas Vázquez

Post autor: Krul »

Nie no, Lucas dobra opcja na zadaniowca, zwłaszcza gdy trzeba pobiegać w obronie. Za dużo mamy ludzi z przodu z potencjałem, aby Lucas stanowił o naszej sile :D
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Lucas Vázquez

Post autor: Gehu »

W przodzie jak zazwyczaj - bezproduktywny. On nie może grać od pierwszej minuty. Nie ma jakości na pierwszy skład.
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: Lucas Vázquez

Post autor: Krul »

Ma, gdy trzeba biegać jak pies, a nie gdy chcemy prowadzić grę.
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Lucas Vázquez

Post autor: KarBar »

Perez powinien jutro wyjść i przeprosić że nie ogarnął nikogo na prawą obronę.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Lucas Vázquez

Post autor: Marcins »

Ja nie rozumie dlaczego Carlo nie rzucil Naczosa na prawa, a na lewa nie dał Miquela, tylko posłał to sierote beznadziejna.
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Lucas Vázquez

Post autor: KarBar »

Może już więcej tego nie zrobi. :prayer:
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: Lucas Vázquez

Post autor: Krul »

Hm, byłby dobry na prawej obronie, jakbyśmy grali 5 z tylu.
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Lucas Vázquez

Post autor: KarBar »

Ciągle to samo.

Nie jest obrońcą więc robi tam błędy.
Niestety z przodu też jest za słaby. Jedyny jego atut to to że biega i walczy.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 628
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Lucas Vázquez

Post autor: madridcampeon »

A nie mówiłem, że Odriozola lepszy? Nie chcę go oglądać na tej pozycji. Cofać tam kogokolwiek, byle nie jego.
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: Lucas Vázquez

Post autor: TWL64 »

Strasznie czerstwy w obronie, jak dziecko we mgle. Naczos na prawą, na lewą Guti.
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Lucas Vázquez

Post autor: minusek »

Tylko jedno: Carva wracaj.
El Mou
Posty: 28
Rejestracja: pn maja 31, 2021 8:45 pm

Re: Lucas Vázquez

Post autor: El Mou »

Dramat. Jeszcze kilka miesięcy temu myślałem, że ciężko będzie nam znaleźć lepszego zmiennika dla Carvajala. Dzisiaj dochodzę do wniosku, że ciężko byłoby mieć gorszego. Chociaż dalej wolę jego, niż przygłupa Odriozolę. Najgorsze jest to, że tutaj ciężko mieć nadzieję na jakąś poprawę, bo gość w wieku 30 lat raczej nie nauczy się nawyków obrońcy.

Na Nachosa na PO za bardzo bym nie liczył, bo sytuacji, w których będzie wypadał ktoś z dwójki Militao - Alaba pewnie nie zabraknie, a nie sądzę, żeby Ancelotti chciał wystawiać Vallejo.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Lucas Vázquez

Post autor: Goldschmidt »

Luz, jeszcze będą ściągać Marvina czy Arribasa na wahadło jak się weterani zaczną łamać na serio (tfu!). Dopiero wtedy zrobi się zabawnie ;)

Może i tu pomoże Mbappe?
tayron36
Posty: 106
Rejestracja: czw cze 17, 2021 7:57 pm

Re: Lucas Vázquez

Post autor: tayron36 »

Mam wrażenie, że tutaj łatwo zapomniano jakim Lucas był rzeźnikiem na prawej obronie w zeszłym sezonie. Tutaj jest problemem forma, bo zdecydowanie ma chujowy okres. Na skrzydle też wyglądał słabo z Interem.
Awatar użytkownika
Aimar
Posty: 14
Rejestracja: pn maja 31, 2021 10:13 am

Re: Lucas Vázquez

Post autor: Aimar »

Rzeźnikiem to był Carvajal kiedyś, a Lucas to był lepszy niż oczekiwano (a czego się po nim spodziewać wiemy). Ile razy łamał linie chyba szkoda liczyć.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Lucas Vázquez

Post autor: labeleq »

labeleq pisze: pn sie 23, 2021 11:46 am Chłopak z innej ery, typowy prawy pomocnik, który nieźle gra do przodu i nieźle pomaga w obronie. Wstawianie go do innych ustawień obnaża jego braki w obronie i ataku.
wciąż aktualne
tayron36
Posty: 106
Rejestracja: czw cze 17, 2021 7:57 pm

Re: Lucas Vázquez

Post autor: tayron36 »

On grał fantastycznie na prawej stronie w obronie. Wystarczy sobie przypomnieć panikę jak schodził z Barceloną, bo grał tam świetnie. Wystarczy sobie przypomnieć jak pozamiatał na tej pozycji na Camp Nou. Widać pamięć kibica jest krótka. Na aktualne trendy w futbolu on ma prawo tylko grać na obronie, z przodu jest zbyt jednowymiarowy. Ale się zgodzę, że jako wahadło by był najlepszy.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Lucas Vázquez

Post autor: Goldschmidt »

Yup, konkretnie w 3-5-2, tj. ustawieniu gdzie ma stopera bliżej siebie skoncentrowanego w większej części na asekuracji jego strony + ewentualnie środkowego pomocnika oraz bez nominalnego skrzydłowego przed nim. Nie powiedziałbym jednak też że wymiatał, a bardziej że miał okresy gdzie psuł mniej krwi niż się po nim spodziewano i czasem mecz wyszedł mu wybitnie (Barcelona).
Ale trójką Carlo nigdy chyba nie grał ani nawet nie chciał, więc pozostaje nam się jedynie przyzwyczaić i liczyć że on sam się nauczy. Jak Jesus Navas, Antonio Valencia czy inny Ashley Young.
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 628
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Lucas Vázquez

Post autor: madridcampeon »

tayron36 pisze:On grał fantastycznie na prawej stronie w obronie. Wystarczy sobie przypomnieć panikę jak schodził z Barceloną, bo grał tam świetnie. Wystarczy sobie przypomnieć jak pozamiatał na tej pozycji na Camp Nou. Widać pamięć kibica jest krótka.
Wiesz, jeden niezły mecz to i Drenthemu się trafił. Sorry, ja sobie nie przypominam kogokolwiek kopiącego się po czole bardziej niż Lucas na prawej obronie. Wynalazków typu Secretario nie dane mi było podziwiać, ale podejrzewam, że nawet on nie grałby gorzej i to w wieku 51 lat, po przywróceniu z emerytury. A Odriozola to w porównaniu z Lucasem wirtuoz defensywy po prostu.

Gość albo asystuje przeciwnikom (wczoraj), albo gra w siatkówkę we własnym polu karnym (Alaves, Valencia rok temu), albo robią z niego wiatrak (Bayern maj 2018). Nie da się zdzierżyć jego widoku na prawej obronie, no ja po prostu nie potrafię. Jeśli już, to w przodzie, i to mimo jego jednowymiarowości.
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Lucas Vázquez

Post autor: KarBar »

A nawet jak zdarzało mu się zagrać dobrze, to to już było.
Hazard kiedyś też był zajebisty.
Obecnie strach za każdym razem kiedy rywal atakuje jego stroną, a i w ataku daje tylko wrzutki.

W naszym przypadku 352 jest ciężkie, bo o ile Lucas na prawe wahadło to kto na lewe? Marcelo?
I zabranie miejsca któremuś z środkowych?
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
tayron36
Posty: 106
Rejestracja: czw cze 17, 2021 7:57 pm

Re: Lucas Vázquez

Post autor: tayron36 »

madridcampeon pisze: pn wrz 20, 2021 1:55 pm Wiesz, jeden niezły mecz to i Drenthemu się trafił. Sorry, ja sobie nie przypominam kogokolwiek kopiącego się po czole bardziej niż Lucas na prawej obronie. Wynalazków typu Secretario nie dane mi było podziwiać, ale podejrzewam, że nawet on nie grałby gorzej i to w wieku 51 lat, po przywróceniu z emerytury. A Odriozola to w porównaniu z Lucasem wirtuoz defensywy po prostu.
On miał całą serię meczów na prawej obronie gdzie był pewniakiem i nikt nie drżał o jego dyspozycję. Nikt sobie nawet tam Odriozoli nie wyobrażał, wręcz była załamka, że Lucas się połamał i tracimy takiego PO jak on i trzeba grać Odriozolą.
madridcampeon pisze: pn wrz 20, 2021 1:55 pm Gość albo asystuje przeciwnikom (wczoraj), albo gra w siatkówkę we własnym polu karnym (Alaves, Valencia rok temu), albo robią z niego wiatrak (Bayern maj 2018). Nie da się zdzierżyć jego widoku na prawej obronie, no ja po prostu nie potrafię. Jeśli już, to w przodzie, i to mimo jego jednowymiarowości.
Się nie dogadamy, bo taki typ jak Lucas może grać dzisiaj tylko w obronie, ja z kolei nie potrafię już na niego patrzeć z przodu, on tam się tylko nadaje jak potrzebujemy solidności z tyłu. Dzisiaj futbol wymaga bardziej ofensywnych obrońców, którzy dużo biegają i mają wręcz predyspozycje "starego" skrzydłowego. Ja go pamiętam jako świetnego PO z zeszłego sezonu, chyba 95% odetchnęło z ulgą, że przedłuża kontrakt i mamy rezerwowego dla Daniego.
KarBar pisze: pn wrz 20, 2021 5:16 pm A nawet jak zdarzało mu się zagrać dobrze, to to już było.
Hazard kiedyś też był zajebisty.
Jest różnica między kilkoma sezonami a kilkoma miesiącami ;)

Dzisiaj problemem Lucasa nie jest pozycja, lecz forma.
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 628
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Lucas Vázquez

Post autor: madridcampeon »

Ja z kolei obstaję przy wystawianiu go bardziej z przodu, ale z zadaniami defensywnymi. Coś jak na Eibarze w listopadzie 2019, albo z Sevillą w styczniu 2020 - w takiej roli jest najbardziej przydatny i jego gra podobała mi się najbardziej. Nie trzeba więc grać 3-5-2, by dało się go oglądać. Ogólnie przyda się na drużyny młócące grę bokami/wrzutkoladę, ale nie jako prawy obrońca. Być nim po prostu nie potrafi.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Lucas Vázquez

Post autor: labeleq »

tayron36 pisze: pn wrz 20, 2021 7:00 pm
On miał całą serię meczów na prawej obronie gdzie był pewniakiem i nikt nie drżał o jego dyspozycję. Nikt sobie nawet tam Odriozoli nie wyobrażał, wręcz była załamka, że Lucas się połamał i tracimy takiego PO jak on i trzeba grać Odriozolą.
Wszyscy drżeli przed grą Odriozoli i przede wszystkim to faworyzowało Lucasa, który w kilku meczach zagrał bardzo dobrze, a w reszcie poprawnie lub słabo. On nigdy nie był pewniakiem na prawej obronie.

tayron36 pisze: pn wrz 20, 2021 7:00 pm Się nie dogadamy, bo taki typ jak Lucas może grać dzisiaj tylko w obronie, ja z kolei nie potrafię już na niego patrzeć z przodu, on tam się tylko nadaje jak potrzebujemy solidności z tyłu. Dzisiaj futbol wymaga bardziej ofensywnych obrońców, którzy dużo biegają i mają wręcz predyspozycje "starego" skrzydłowego. Ja go pamiętam jako świetnego PO z zeszłego sezonu, chyba 95% odetchnęło z ulgą, że przedłuża kontrakt i mamy rezerwowego dla Daniego.

Nie wiem skąd wziąłeś te 95%, pewnie z IDZD, bo ja kojarzę wyłącznie rozczarowanie kibiców w momencie pozbycia się Achrafa.

tayron36 pisze: pn wrz 20, 2021 7:00 pm
Dzisiaj problemem Lucasa nie jest pozycja, lecz forma.
Jedno i drugie.
tayron36
Posty: 106
Rejestracja: czw cze 17, 2021 7:57 pm

Re: Lucas Vázquez

Post autor: tayron36 »

Wszyscy drżeli przed grą Odriozoli i przede wszystkim to faworyzowało Lucasa, który w kilku meczach zagrał bardzo dobrze, a w reszcie poprawnie lub słabo. On nigdy nie był pewniakiem na prawej obronie.
Cóż, inaczej pamiętamy okres z zeszłego sezonu.
Nie wiem skąd wziąłeś te 95%, pewnie z IDZD, bo ja kojarzę wyłącznie rozczarowanie kibiców w momencie pozbycia się Achrafa.
Pozbycie się Achrafa a przedłużenie Lucasa to kompletnie dwa różne okresy. Może i dane z IDZD, który pobierał próbki z danych empirycznych.
ODPOWIEDZ