Marco Asensio [Paris Saint-Germain]

Awatar użytkownika
wonderkid_jr
Posty: 287
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:31 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: wonderkid_jr »

Próbował? Może w dwóch meczach.

Generalnie problemem Asensio jest fakt, że na PS jest za słaby a w środku pola ma za dużą konkurencje, bo moim zdaniem każdy z naszych środkowych pomocników jest od niego lepszy (może z wyjątkiem Ceballosa). Inna sprawa, że teraz SP musi dobrze bronić i atakować, a jak wiadomo Marco NIE umie bronić.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: Wolf »

I nie chce. To też jeden z jego problemów podczas gry na skrzydle.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: lukecik »

kabanog pisze: ndz paź 23, 2022 12:56 pm Tylko, chyba Carlo w poprzednim sezonie próbował go tam wmontować i nie wyszło.


Brak odpowiedniej pracy w defensywnie to oczywiście prawda, ale umówmy się że w meczach z drużynami spoza czołówki, zwłaszcza mając obok siebie Czuameniego czy Camavingę, jego nie wiadomo jakie zaangażowanie w grę z tyłu nie byłoby niezbędne. Już wolałbym, żeby grał w środku i nie zawsze wracał do tyłu, niż żeby grał na skrzydle i był totalnie bezproduktywny i dalej zrażał do siebie kibiców, a przede wszystkim trenera. To jest naprawdę dobry grajek i szkoda byłoby go stracić za darmo, a wystarczy przestać szukać kwadratowego koła.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1300
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: lukexpl »

No i szybko przyszła weryfikacja. Chłop się nie nadaje do niczego więcej w Realu, niż wejść na ostatnie 10min z ławki na podmęczonego rywala i ewentualnie wtedy coś strzelić. Fajny rezerwowy, ale nie na podwyżkę i kontrakt 3letni.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: Para Siempre »

Dziś powinien mieć 2 asysty a gra bez rytmu meczowego. Ma gola lub asystę co 54 minuty (co 145 rok temu). Nie wiem jak podwyżka, wkurzał mnie jako titular, ale jako rezerwowy jest całkiem spoko. Jeśli prawdą jest, że klub mu złożył ofertę i deadline na odpowiedź do mundialu, to w sumie popieram.
arturzyx

Re: Marco Asensio

Post autor: arturzyx »

Asyste zrobił jak mecz był już inny i otwarty też przez niego, bo a wcześniej go nie było. Chyba że przy straconej bramce xd
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: TWL64 »

Fajnie, że Carlo go odkurzył, wprawdzie trochę z musu ale wygląda to nieźle.
W obecnej formie ani Vini ani Rodry nie grają lepiej niż Marco więc cała trójka do rotacji, i w całym tym maratonie wyjdzie to wszystkim na dobre.
Nie wiem jakie plany ma Marco, ale na pewno go potrzebujemy, bo dwoma młodymi Brazolami całego sezonu nie objedziemy.
Te 10 goli z zeszłego sezonu w meczach z ogórami biorę z pocałowaniem ręki.
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: lukecik »

Wczoraj Pan Piłkarz. Takiego Mareczka chciałbym u nas oglądać. Dawać mu ten kontrakt, bo przy potencjalnych odejściach Luki, Kroosa i Ceballosa, nasza druga linia może mieć zbyt wiele dziur do łatania jak na jedno okno, w którym i tak się chcemy wykosztować na tego Brytola z BVB.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
KarBar
Posty: 543
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: KarBar »

Wypracuje nowy kontrakt czy się teraz wypnie i pójdzie do Barcelony?
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: Wolf »

Wypracuje nowy kontrakt tylko nie wiadomo w jakim klubie :) Póki co to bardziej niż o kontrakt to walczy chyba o pozycję w reprezentacji na Mundialu. A co do Barcelony to nie byłbym zszokowany, jeśli nowy kontrakt podpisałby z nimi.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Marco Asensio

Post autor: Gehu »

Na ten moment obowiązkiem jest podpisanie go na nowo z nami. Jest 11/12 zawodnikiem w tej chwili więc na pograniczu gry w podstawie. Nic nie szkodzi aby go podpisać, a następnie w lecie sprzedać jak mu się nie będzie podobać.
minusek
Posty: 1353
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: minusek »

Trochę zmienia mi się perspektywa. Wygląda nieźle jak wchodzi z ławki i jest zazwyczaj wartością dodaną. Do tego już drugi rok dokłada cyferki. Ponadto nie narzeka i nie płacze w mediach. Co tu zrobić? Mógłby zostać jako rezerwowy jeśli mu to odpowiada. Fajnie jakby udało się podpisać go na 2 lata z opcją przedłużenia i bez podwyżki. Ale to chyba nierealne.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: Goldschmidt »

Jeszcze tego brakuje by zawodnik grający o kontrakt w ciepłym gniazdku miał na coś narzekać. O tym że to case Dembele (takie ćwierć eksplozywności i talentu) już wiadomo nie od dziś. Drugiego Isco nam nie trzeba, ale że zaraz skończą się wszystkim kontrakty to możliwe że go zostawią żeby kadra nie została z niczym. Tak czy tak, nie ma opcji by zarabiał więcej niż to co obecnie i chciał innej roli. Nawet to jest bezsensownym ruchem gdy porównasz go do innych zadaniowców i ich wkładu w zespół.
ankhu
Posty: 63
Rejestracja: wt cze 01, 2021 6:27 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: ankhu »

Wrócił :nerwus:
Kaiser
Posty: 28
Rejestracja: sob mar 19, 2022 7:55 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: Kaiser »

Jak można kogoś takiego trzymać w klubie, dzieciaki z orlika by go zjadły psychicznie. Smutne jak skończył bo talent miał. Odejdź w imię jakiegokolwiek Boga.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1300
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: lukexpl »

Nie mam pojęcia czyja była to decyzja, aby podchodził do karnego. Pierwszy i ostatni jaki strzelał w Realu to jakieś ogóry w CdR sezon 17/18. Na boisku był Rodrygo, który w tym sezonie strzelił 3/3 karne dla Realu i to właśnie on powinien podejść do 11.

A Marco ogólnie to standardowo. Na 1 skład na PS w Realu jest po prostu za słaby i ta pozycja średnio do niego pasuje. Dobry rezerwowy na wejście w 70 minucie i nic więcej.
Awatar użytkownika
Gondola.
Posty: 785
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 3:39 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: Gondola. »

Fantastyczną zmianę dał dzisiaj, trzy minuty potrzebował na zdobycie bramki. Wprowadził sporo dynamiki w okolice pola karnego Chelsea i to jedno trafienie to przy odrobinie szczęścia mogło nie być jego ostatnie słowo.

Nie znajdziemy drugiego takiego zawodnika mogącego dać nam tak dużo wchodząc z ławki. W tym sezonie gol/asysta średnio co 90 minut.
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Marco Asensio

Post autor: Gehu »

W obecnej sytuacji Brahim nie jest żadnym rozwiązaniem. Powinniśmy iść po gole - Kane/Ramos.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: lukecik »

Często można było mu zarzucać różne rzeczy, ale trzeba wziąc pod uwagę, że jednak nie gra na swojej pozycji. Nie nadaje się do gry na skrzydle ze względu na braki szybkościowe, a właśnie tam najczęściej gra. Mimo to jest trzecim strzelcem drużyny i ma sporo ważnych bramek na koncie.

Szkoda mi będzie Mareczka, powinien z nami zostać, ale może to musi wszystko porządnie jebnąć, by w klubie otrzeźwieli, a jesteśmy na dobrej drodze ku katastrofie w przyszłym sezonie. Zostańmy sobie z coraz bardziej szklanym pół-emerytem w roli pierwszego napastnika, dokupmy mu do konkurencji góra Joselu albo w ogóle nikogo tylko dokooptujmy Alvaro i starczy. Za Asensio niech będzie ten Brahim, boki obrony wzmocnijmy tylko tym Franem i jedziemy. Sezon skończy się jeszcze przed Bożym Narodzeniem, a cała wina spadnie na Carlo, który śmiał chuja grać z tym tartakiem z małymi wyjątkami, który mamy.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
minusek
Posty: 1353
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: minusek »

Dawał cyferki w tym sezonie + nie płakał na rolę rezerwowego + Hiszpan + dość elastyczny z pozycją (co tez wg mnie było dla niego zmorą).

No cóż, jeśli odejdzie, to, jak widac powyżej, trochę będzie szkoda po takim sezonie, aczkolwiek nie mam wrażenia ze był to 13. zawodnik tej ekipy. A kogoś takie potrzeba IMO. Płakał nie będę.
Gehu
Posty: 362
Rejestracja: czw cze 03, 2021 9:52 am

Re: Marco Asensio

Post autor: Gehu »

Bo to był bardziej 12 zawodnik jak 13. Dla mnie powinien zostać, ale w tej formie jak to obecnie wygląda. Na pierwszy skład się nie łapie i łapał się nigdy nie będzie. Robi fajne liczby, strzela ładne gole, ale Real nie ma jego pozycji tak na prawdę. Jak już Luket napisał - na skrzydełko ma za mało przebojowości i szybkości, ale zejście do środka i strzał ma genialny.

Zastąpienie go Brahimem to proszenie się o wpierdol. On nie da nam nawet połowy tych liczb co Marco. Musimy iść po kogoś kto będzie realną opcją i wyborem do zastąpienia Rodrygo chociażby. Myślę, że taki Chukwueze mógłby być rozpatrywany.
Jeśli chodzi o środek to Kane, Ramos ewentualnie Firmino. Musimy iść po piłkarzy z golem. Nie liczmy na to, że nagle Mbappe do nas przyjdzie, albo Haaland. To się nie wydarzy na 99%. Endrick? Kurwa to jest niezweryfikowany szczyl, który niekoniecznie się sprawdzi i to przychodząc za rok - 3 lata będziemy się dupczyć jeszcze z tym Benzemą?
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: Wolf »

To będzie tak:
- w tym roku nie kupujemy Kane'a ani nikogo lepszego niż Joselu. Kupujemy Joselu i narracją klubu będzie "rok 2024 to rok zmian, przychodzi Endrick a klub idzie po jednego z dwójki Haaland/Mbappe"
- w 2024 Mbappe przedłuża kontrakt, Haaland już wcześniej przedłuży brak klauzuli (o ile już tego nie zrobił,bo i takie informację się pojawiają) a Endrick ma skuteczność na poziomie Viniego z drugiego sezonu. Narracja klubu "odszedł Benzema, zdobywca złotej piłki a Endrick musi się wdrożyć. To przecież jasne, że klub musi mieć okres przejściowy".

I tak to się będzie kręcić. Nie wspominając o tym, że brak przedłużenia Ceballosa w tym roku oraz odejście Modricia i Kroosa w 2024 powoduje, że mamy wyrwę w środkowej formacji, którą trzeba będzie zasypać, więc gdzie tu ruchy i kasa dla napastnika. Dlatego kwestię 9 należy załatwić w tym sezonie i powinien być nią Kane.

I jeszcze jedno - opieranie budowy kadry i planów na Haalandzie, który nie odejdzie przed 2025 a może nie odejdzie nigdy i Mbappe na którego Perez czeka już sześć lat to jakaś abstrakcja.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1708
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: Goldschmidt »

^
+1

W zasadzie o ile się nie mylę to były i newsy że Haalanda klauzula już jest nieaktualna po tym jak Pep przedłużył kontrakt.
Awatar użytkownika
IVAN_ZAMORANO
Posty: 162
Rejestracja: pt mar 11, 2022 12:44 am

Re: Marco Asensio

Post autor: IVAN_ZAMORANO »

Gehu pisze: ndz maja 28, 2023 9:30 pm Bo to był bardziej 12 zawodnik jak 13.
To świetny zawodnik 12-13, który nigdy nie wniósł czegokolwiek z ławki w meczu z poważnym przeciwnikiem, gdy faktycznie potrzebowaliśmy impulsu.

Kiedyś zawodnikiem 12-13 był krytykowany Isco. Gdy pojawiała się szansa, by wskoczyć do once de gala - grywał pierwsze skrzypce, mając duże zasługi m.in. w trofeach z sezonu 16/17.

Ciężko się z nim żegnać, bo w ostatnich dwóch latach dawał liczby i na obijanie Granad, Majorek czy Cadizów jest wystarczający. Ale to wciąż materiał na gracza numer 15-16, a nie 12-13, dlatego nie będę płakał po Asensio.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 307
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 2:26 pm

Re: Marco Asensio

Post autor: Wolf »

Powyższe to prawda. Asensio to zawodnik 15-16. Zawodnikiem 12-13 jest Rodrygo, który w pierwszym składzie grywa dlatego, że dzięki polityce wiecznego oczekiwania Pereza&JAS nie mamy kompletu graczy podstawowej 11 w ofensywie.
"Nie ma sprawiedliwości, jestem tylko ja - powiedział Śmierć" - Terry Pratchett, Mort
ODPOWIEDZ