Ferland Mendy

El Dominik
Posty: 185
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:46 pm

Re: Ferland Mendy

Post autor: El Dominik »

Dla mnie to było głupie zagranie. Prędzej bym sie spodziewał, że straci piłkę, niż to przejdzie. Całe szczęscie, że mu sie udała ta sztuczka, bo byłoby bardzo źle.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Ferland Mendy

Post autor: minusek »

Warto dodać, że wyłączył prawa stronę FCB, wręcz zjadł tego jednego mlodzieniaszka i napedzil akcję przy 2:1. Bardzo mi się podoba nasze lewe skrzydło i jakość w obronie i ataku. Z Alaba pewnie byłoby lepiej w ofensywie, ale wątpię czy lepiej ogólnie.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Ferland Mendy

Post autor: Para Siempre »

Trochę się przyzwyczailiśmy do małych, szybkich, dynamicznych i technicznych Carva+Marcelo, ale taki typ lewego obrońcy z dobrym dośrodkowaniem, twardą obroną i jak widać mogącym także zaskoczyć w kwestii dryblingu jest dla mnie jak najbardziej ok. Prime przed nim - w kwestii ataku jeszcze się u nas wiele nauczy i wejdzie na top topów według mnie.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Ferland Mendy

Post autor: Goldschmidt »

minusek pisze: pt sty 14, 2022 10:31 amZ Alaba pewnie byłoby lepiej w ofensywie, ale wątpię czy lepiej ogólnie.
Starczy wziąć stopera. Więc trochę nie dziwne, że rzekomo szli po Rudigera.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Ferland Mendy

Post autor: minusek »

Raczej wątpię żeby dobry stoper przykrył minusy z posiadania bardzo ofensywnego bocznego. Z kolei przejście na 3 obrońców wyklucza obecność w kadrze Casemiro. Ponadto obecność w składzie Mendyego otwiera Carvajalowi prawe skrzydło, na którym jest trochę biednie.

Z Mendym mamy kosmiczny % wygranych meczów i to nie jest przypadek. Więc nawet jeśli opcja z Alaba na lewej jest kusząca, to co zrobić z Francuzem? Skoro jest dobrze, to lepiej poszukać rozwiązania dla drugiej strony moim zdaniem.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Ferland Mendy

Post autor: Goldschmidt »

Prawa pewnie powinna być gdzieś na liście priorytetów, ale skoro ma umownie przychodzić Mbappe i wszyscy dookoła widzą, że prawdopodobnie tam go wepchną na pierwszy sezon (chyba że będą kompletnymi debilami i zepchną z pozycji Viniciusa by dogodzić markowemu Francuzowi) to zapas dla Carvajala staje się trochę mniej istotny. Wobec czego nie dziwne, że szukają transferów na inne pozycje.
Ferland jest spoko, ale IMO to koleś któremu do rozwoju przyda się rywalizacja. A dodatkowy stoper przy elastycznym pozycyjnie Alabie powoduje że rywalizacja robi się nie tylko na lewej ale także na stoperze gdzie Militao nie będzie mógł sobie pozwolić na gorsze serie. Poza tym ja sam dalej nie jestem przekonany do Alaby na środku i czekam na mecze z PSG. Nie robię tego z jakiejś dziwnej chęci typu 'tylko czekam aż coś spierdoli', bo gość gra dobrze i słabo wyglądamy bez niego, ma jakość przy piłce i osobowością pomaga, ale w Bayernie czy w reprze Austrii David robił babole, a i tutaj m.in. przez konserwatyzm Carlo mamy podejrzewam zbyt różowy obrazek jego faktycznej jakości na tej pozycji.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Ferland Mendy

Post autor: labeleq »

Goldschmidt pisze: pt sty 14, 2022 2:57 pm Prawa pewnie powinna być gdzieś na liście priorytetów, ale skoro ma umownie przychodzić Mbappe i wszyscy dookoła widzą, że prawdopodobnie tam go wepchną na pierwszy sezon (chyba że będą kompletnymi debilami i zepchną z pozycji Viniciusa by dogodzić markowemu Francuzowi) to zapas dla Carvajala staje się trochę mniej istotny. Wobec czego nie dziwne, że szukają transferów na inne pozycje.
Przy tak podatnym na kontuzje zawodniku nie powinniśmy szukać zapasu, a podstawowego prawego obrońcy. Transfer prawego obrońcy powinien być w top 3 priorytetów. Razem z prawym skrzydłowym i środkowym obrońcą.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Ferland Mendy

Post autor: minusek »

Powinien byc już 2 lata temu, a najlepiej było nie transferowac Hakimiego. Ale coz, jest jak jest.

Mam wrażenie, że dla Militao lepiej aby miał totalne wsparcie i pewna pozycję niż ewentualny oddech rywala i podwazanie. Na razie na takie wsparcie zasługuje w pełni.

Myślę, w klubie nie ma nawet tematu Alaby na lewej. Inaczej byłby probowany właśnie na tej pozycji w niektórych meczach, bo zawsze w odwodzie jest Nacho do srodka. Szkoda, że Miguel się nie sprawdził w tych kilku spotkaniach, w których dostał szanse, bo obecnie jedyna alternatywa dla Mendyego jest Marcelo.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Ferland Mendy

Post autor: Goldschmidt »

Abstrahując od oceny tego meczu, bo nie obejrzałem całości, nie potrafię się do tego gościa przekonać. Gra tu już trzeci sezon i nie za bardzo widzę u niego jakiś rozwój. Jakikolwiek. Nie gra mądrzej, nie kopie piłki lepiej, choć oczywiście nie robi tego też fatalnie. On jest taki.. nijaki? Nie widzę jego osobowości. Nie wiem kim jest prócz kupy mięśni. Jakby albo nikt go nie prowadził albo on innych średnio słuchał. Mam też wrażenie, że wszystko co negatywne wybacza mu się, bo raz że można w miarę zaufać że nikt nawet z elity go nie przestawi, i dwa że trener nie ma albo nie chce rozważyć alternatywy która byłaby atrakcyjna. A do tego teraz jeszcze dołożył te skrajnie debilne próby kiwek (dzisiaj też to zrobił) na linii pola do których mam szczere wrażenie, że się nie nadaje i ktoś, albo Alaba albo trenerzy go do tego namawiają.

Nie jest stricte problemem, ale mam wrażenie że on jest primo trochę ciemny albo zbyt nieśmiały/nieasertywny i możliwe że technicznie już sięgnął sufitu. Nie sądzę bym miał jakieś wygórowane standardy ani że musi przypominać jakichś innych graczy, ale obawiam się o obronę. M.in. dlatego że wiem że nikt nie uważa lewej obrony za szczególny kłopot i najpewniej do Realu nie ściągnie mu się konkurenta mając Alabę i Miguela w odwodzie. I dalej mimo wszystko trochę szkoda że Regui nie dostał i pewnie nie dostanie takiej szansy na dłuższą metę jaką on dostał z automatu.

Głównie złe przeczucia co do niego ostatnimi czasy.
Ale póki trzyma normę to cóż...
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Ferland Mendy

Post autor: eltacondedios »

W obronie jest bardzo dobry, ale co mecz mam wrażenie, że w ofensywie to wychodzi jemu coś jedynie wtedy gdy mu piłka zejdzie. W ataku jest zbyt pokraczny, tak go widzę. Problem jest taki, że jeśli chcemy mocno korzystać z bocznych obrońców w ataku to muszą pokazywać coś znacznie więcej, przede wszystkim lepsze podania i wrzutki. Popatrzmy kiedyś: Marcelo/Coentrao, z drugiej strony Carvajal. Dziś ciśniemy Mendim i Lucasem przez większość czasu, no więc różnica jest dramatyczna.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Ferland Mendy

Post autor: lukecik »

Goldschmidt pisze: ndz sty 23, 2022 5:58 pm
Nie jest stricte problemem, ale mam wrażenie że on jest primo trochę ciemny
Uuuu rasizm.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Ferland Mendy

Post autor: Goldschmidt »

O ironio... :kek:
eltacondedios pisze: ndz sty 23, 2022 6:04 pm Problem jest taki, że jeśli chcemy mocno korzystać z bocznych obrońców w ataku to muszą pokazywać coś znacznie więcej, przede wszystkim lepsze podania i wrzutki. Popatrzmy kiedyś: Marcelo/Coentrao, z drugiej strony Carvajal. Dziś ciśniemy Mendim i Lucasem przez większość czasu, no więc różnica jest dramatyczna.
Niby tak, ale nawet trudno przywołać co konkretnego on musiałby zacząć pokazywać, bo inni którzy tu byli też miewali problemy. Theo przyszedł jak był gówniarzem i obsrał zbroję, ale później w Milanie przerodził się praktycznie w skrzydłowego. Regui z kolei trochę się męczy w Tottenhamie i to raczej nie dlatego że nie umie bronić, a w Realu wrażenia były pozytywne. Mam czasami wrażenie, że niektóre kwestie to problem treningowy który u nas położył niemal wszystkich poza tymi co są naturalnie świetni (Fede). Blokada Viniciusa była z kolei mentalna, i IMO żaden efekt zmian systemowych. Camavinga niedoświadczony i wręcz traci ten błysk bo priorytetem jest wynik meczu i Edu musi wychodzić z wniosku, że trener go nie wybiera bo jest chujowy, a poprawy nie ma bo szkolenie do niego nie dociera. Mendy z kolei taki jak był taki w zasadzie jest. Jakby wszystkim, także jemu, odpowiadał status quo. No super. Dla mnie mało. Tym bardziej że lepszy LO gra na stoperze.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Ferland Mendy

Post autor: eltacondedios »

Regui bardzo dobrze chodził na lewej, no ale zapewniano, że mamy w canterze kogoś jeszcze lepszego, czyli Miguela. No i okej, wydaje mi się że na mecze z tak zamkniętymi rywalami powinien się nadać, jak nie to nawet ten dogorywający Marcelo nie będzie gorszy w ofensywie od Ferlanda. Ale najlepiej byłoby chyba po prostu w takich sytuacjach wstawić do składu Nacho, a Alabę przesunąć na bok. Przecież jak Carva jest zdrowy to czasami szok jaką on robi różnicę na drugiej stronie w porównaniu z Lucasem, a takie śmigło powinno być po obu stronach, tymczasem nie ma nigdzie.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Ferland Mendy

Post autor: lukexpl »

On chyba po prostu najlepiej nadawałby się na 3 stopera przy grze trójką w obronie, no ale u nas coś takiego prócz sytuacji kryzysowych nigdy nie przeszło. Miguel niestety od Carlo szans nie dostaje i na tym etapie już zapewne nie otrzyma, więc jedyne co można zrobić to sprowadzić tego Reguiego z powrotem jako pełnoprawnego zawodnika do rywalizacji z Mendym o miejsce w pierwszym składzie. Tylko coś takiego mogłoby podziałać na niego motywująco.
El Dominik
Posty: 185
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:46 pm

Re: Ferland Mendy

Post autor: El Dominik »

Goldschmidt pisze: ndz sty 23, 2022 5:58 pm Abstrahując od oceny tego meczu, bo nie obejrzałem całości, nie potrafię się do tego gościa przekonać. Gra tu już trzeci sezon i nie za bardzo widzę u niego jakiś rozwój. Jakikolwiek. Nie gra mądrzej, nie kopie piłki lepiej, choć oczywiście nie robi tego też fatalnie. On jest taki.. nijaki? Nie widzę jego osobowości. Nie wiem kim jest prócz kupy mięśni. Jakby albo nikt go nie prowadził albo on innych średnio słuchał. Mam też wrażenie, że wszystko co negatywne wybacza mu się, bo raz że można w miarę zaufać że nikt nawet z elity go nie przestawi, i dwa że trener nie ma albo nie chce rozważyć alternatywy która byłaby atrakcyjna. A do tego teraz jeszcze dołożył te skrajnie debilne próby kiwek (dzisiaj też to zrobił) na linii pola do których mam szczere wrażenie, że się nie nadaje i ktoś, albo Alaba albo trenerzy go do tego namawiają.

Nie jest stricte problemem, ale mam wrażenie że on jest primo trochę ciemny albo zbyt nieśmiały/nieasertywny i możliwe że technicznie już sięgnął sufitu. Nie sądzę bym miał jakieś wygórowane standardy ani że musi przypominać jakichś innych graczy, ale obawiam się o obronę. M.in. dlatego że wiem że nikt nie uważa lewej obrony za szczególny kłopot i najpewniej do Realu nie ściągnie mu się konkurenta mając Alabę i Miguela w odwodzie. I dalej mimo wszystko trochę szkoda że Regui nie dostał i pewnie nie dostanie takiej szansy na dłuższą metę jaką on dostał z automatu.

Głównie złe przeczucia co do niego ostatnimi czasy.
Ale póki trzyma normę to cóż...
Zgadzam sie w 100%. NIjaki, Real potrzebuje innego LO. A jest bo jest. I będzie bo są inne wydatki. Ale jak przyjdzie Reguilon, pewnie jak Marcelo odejdzie, to wolałbym Hiszpana w pierwszej 11. Bardziej mi pasuje.
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Ferland Mendy

Post autor: Clif »

Mamy dziury w ataku, na prawej obronie jest źle, na horyzoncie majaczy czarna dziura czyli przyszłość środka pola po CKM.

Powiedzieć że nie jestem entuzjastą Francuza to nic nie powiedzieć - ale trzeba sobie powiedzieć wprost że tu zmian nie będzie jeszcze jakiś czas. Chyba że przyjdzie jakiś stoper i uda się namówić Alabę na 'skok w bok' - ale ten scenariusz chyba nie jest niestety rozpatrywany przez nikogo.
κύριος Ἰησοῦς
El Mou
Posty: 28
Rejestracja: pn maja 31, 2021 8:45 pm

Re: Ferland Mendy

Post autor: El Mou »

IMO oglądanie Marcelo spowodowało, że macie za duże oczekiwania. Mendy jest bardzo dobrym zawodnikiem i tyle. Nie wybitnym, ale bardzo dobrym, a znaleźć zawodnika pokroju Marcelo to nie jest łatwa sprawa. Nie mam przekonania czy Reguilon byłby lepszy. Wydaje mi się, że to ta sama półka zawodnika co Mendy
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Ferland Mendy

Post autor: minusek »

Widać jestem jednym z nielicznych, dla którego Mendy prezentuje odpowiedni poziom i nic bym w temacie lewej strony nie zmieniał.

Wypadł teraz przez kontuzję. Na puchar może wskoczy Nacho 1:1, albo ziszcza się oczekiwania wielu i na lewa powedruje Alaba. Wątpię żeby Carlo zdecydował się na Miguela, który podczas tych kilku otrzymanych okazji był bardzo słaby.
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Ferland Mendy

Post autor: minusek »

Jak to widzicie, jeśli prawdziwe są doniesienia o chęci kolejnej podwyzki rok po roku?

Dla mnie jeśli nie było jakichś uzgodnień z powodu pandemii, to niech spada na drzewo. Sportowo odbieram go dobrze, silny, szybki, bardzo trudny do przejścia 1 na 1, ale też nie jest bogiem. Poza tym robi się trochę za duża kolonia francuska więc jeśli coś nie pasuje, to:
a) papa, ale tylko za odpowiednią kwotę i bierzemy z powotem Reguilona (sportowo tracimy niestety) lub kombinujemy z Alaba i kimś do środka,
b) kategoryczna odmowa podwyżki i niech sobie sapie agent co jakiś czas.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Ferland Mendy

Post autor: lukexpl »

Jeszcze nad Theo bym się zastanawiał. Ciekawe czy mamy jeszcze do niego jakieś prawa.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Ferland Mendy

Post autor: Goldschmidt »

Ja to widzę tak - jeżeli poskłada go w Klasyku Adama Traore to zamiast dawać mu podwyżkę wpłacamy odkup za Reguilona. Jeżeli nie to proszę bardzo. Albo lepiej, ładujemy kasę w Kounde.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Ferland Mendy

Post autor: lukexpl »

Kounde + Reguilon. Miguela sprzedać z opcją wykupu czy coś i też niech się ogrywa. Wtedy na LO mamy Alabe i Reguiego, na ŚO Militao, Kounde, Nacho i opcyjnie Alaba też. Tylko prawa strona wygląda średnio.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Ferland Mendy

Post autor: Goldschmidt »

Kounde umie na prawej i gra tam coraz więcej. Da radę. Najwyżej pogra 2-3 lata i wracamy po znudzonego Paryżem Achrafa.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Ferland Mendy

Post autor: Goldschmidt »

Nie mogę sobie skojarzyć kogo on mi przypomina żeby nie zabrzmiało nie fair. Drenthe to przesada, ale momentami jego decyzje sprawiają że człowiek chce wyłączyć telewizor.

Straszny Frankenstein.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Ferland Mendy

Post autor: lukexpl »

Jak się ktoś zgłosi to sprzedać z zyskiem i tyle, zwłaszcza że już mu się kontrakt nie podoba i chce podwyżki. Za niego Reguilon i ktoś jeszcze do rywalizacji.
ODPOWIEDZ