Carlo Ancelotti

Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: lukexpl »

Cóż, zobaczył że Atletico straciło punkty to postanowił postawić na eksperyment. Obecnie Miguel na LO i Nacho na PO to jedyne rozsądne rozwiązanie. Casemiro jest w beznadziejnej formie, a Modric zaczyna wyglądać na swój wiek. Fede i Edu chyba muszą grać razem z tyłu, a przed nimi ewentualnie Modric. Z Asensio na skrzydle nawet nie ma co próbować. Póki Casemiro nie wróci do formy i Kroos nie wyzdrowieje to niestety każdy lepszy rywal nas zdominuje w środku.
tayron36
Posty: 106
Rejestracja: czw cze 17, 2021 7:57 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: tayron36 »

Nienawidzę robienia takich fikołków jak wczoraj. Co Lucas robi na tych treningach, że musi grać Fede na PO? Czemu z uporem maniaka trzymał wczoraj Asensio na prawym skrzydle nawet jak wszedł Eden, gdzie ewidentnie Marco się tam nie nadaje? Jak mamy nominalnych drugich LO i PO, to się z nich korzysta. Fede jest świetny, ale zwykle ktoś nowy na pozycji obrońcy nie wie kiedy może wyjść do przodu i się gubi. Nawet jak Lucas jest totalnie bez formy, to jak w poście wyżej - Nacho na PO i MIguel na LO. Poza tym brak Fede w środku zrobił tam wczoraj kratery i trzeba było to łatać Camavingą. Nie rozumiem ustawiania Hazarda. On gra na 10 gdy Asensio gra na prawej stronie. Hazard dużo czasu w Chelsea spędził na prawej stronie i chyba krzywda by mu się nie stała jakby musiał sobie tam radzić. Wczoraj niewiele dla mnie miało sensu, w pierwszej połowie było tyle miejsca w środku, że spokojnie można było tam posadzić kukurydzę, w drugiej pozycje były kompletnie pomieszane.

Po czymś takim remis uznaję za dobry wynik, ale plus za coraz większe zacieśnianie gry w drugiej połowie i była nadzieja, że coś wturlają. Mówi się trudno, proces budowania przez Carlo jeszcze jest w toku.
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: KarBar »

Albo zamiast próbować Fede na prawej to zagrać po prostu trójką z tyłu. Wtedy taki Asensio/Hazard na 10tce mógłby mieć sens i to byłby zawodnik wspomagający oba skrzydła. Głębiej Fede z Luką/Camą i Kazek najbardziej cofnięty.

Dużo, dużo wczoraj nie pykło, ale najbardziej zaskakuje że Carlo chciał w tym wytrwać do końca a nie postanowił zmieniać i ratować.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: lukecik »

Szkoda, że tak uparcie wystawia Alabę na stoperze, gdy nadal nie możemy liczyć na Mendiego. Na słabszych rywali możemy wychodzić z Miguelem, ale wczoraj on nie miał prawa grać, więc duet stoperów Nacho-Militao i Alaba na lewej + nawet ten Fede na prawej dałby chyba więcej. Potem dziwny powrót do przeszłości czyli brak zmian, a aż prosiło się o wpuszczenie Jovicia skoro graliśmy pierdyliardem wrzutek. Znów Asensio rzucony na skrzydło i chyba niepotrzebnie ściągnięty Rodrygo. Mnóstwo nietrafionych decyzji wczoraj, nie dość, że nie pomógł, to zawalił najbardziej. Zupełnie inny Carlo niż ten, którego oglądaliśmy ostatnio.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: minusek »

Jedyna dobra decyzja, to wpuszczenie Camavingi od razu po przerwie i poprawienie pozycji Modricia w odbiorze.

Gość sie obsral zaryzykować z wpuszczeniem Jovicia, tak jak sie obsral przed tym szybkim lewoskrzydlowym, wystawiając Fede na obronie (najgorsza decyzja wczoraj).

Wychodząc w innym zestawieniu na pewno wygladalibysmy lepiej, ale też nie ma pewności czy uciulalibysmy choć punkcik :D
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: eltacondedios »

Z tym Joviciem do głowy to też optymistyczna wersja, bo ostatniego gola w ten sposób zdobył w 2019. To już Marian wbił głową rok temu (i to właśnie z Villarrealem) :ptak:
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: minusek »

Przynajmniej by stał w tym polu karnym i skupiał obrońców.

:potwor:
KarBar
Posty: 538
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: KarBar »

Alba gra na stoperze żeby wypracować mocny duet w środku. I to jest jeszcze zrozumiałe.
Szkoda tylko że na prawej ląduje Fede a na lewej Nacho który tam kompletnie nic nie daje.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: Goldschmidt »

"Mieliśmy pecha"
"Hazard zagrał dobry mecz"

Konferencja jakby Zizou nigdy nie odszedł. Bronienie swoich decyzji i zawodników coby nie miał buntu.
Ależ zawód. Ech, nie mam siły.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: lukexpl »

No z tym pechem jednak ma trochę racji, bo mieliśmy co najmniej kilka sytuacji, ale nic nie chciało wpaść. A szeryf oddaje strzał życia na wagę zwycięstwa i wpada do bramki.

Niestety obawiałem się tego, że z czasem skuteczność zacznie spadać, ale że aż tak i z takim rywalem...
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 442
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: lukecik »

Po meczu z Mariolką miałem tu pisać, że jestem bardzo ciekaw, kiedy to wszystko pierdolnie, bo za dobrze idzie. Długo na odpowiedź czekać nie musiałem. Wszystko się spierdoliło, od jego decyzji zaczynając.
Przez chwilę wróciła ekscytacja, radość i przyjemność z oglądania, oczekiwanie na mecz. A dziś wróciłem do ery późnego ZZ. Znów się chce rzygać.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: Goldschmidt »

Nie interesuje mnie że nie wpadło, bo wpaść nawet nie powinno przez to jak kazał im grać. Gole nie byłyby konsekwencją pomysłu, a efektem zwyczajnego obijania ściany i wychodzeniem z założenia że na 30 chujowych akcji coś musi wpaść. Okazuje się że wcale nie.

Hazard spędzający cały mecz szukając piłki przy czym nikt, ani Fede ani Nacho ani Benzema, nie wbiega w jego strefę.
Vinicius ściśnięty do granic możliwości gdy jemu wystarczy dać 10 metrów miejsca żeby kiwnął i zrobił okazję - coś co się automatycznie odblokowało po zmianach.
Później jakieś gimnastyki z pomocnikami na bokach obrony.

W sumie dam mu plusa że przeszedł na tych 2 napastników w 60 minucie, ale egzekucja wprost dramatyczna.
No i drugi plus, że przed meczem, nie wiem czy to na tej ostatniej konferencji czy nie, przyznał się do kłamania ("możliwe że myślę to co wy ale logiczne że tego publicznie nie powiem" czy coś w ten deseń). Więc jest nadzieja, że nie wierzy w to co mówi i skoro faktycznie robi te korekty (z opóźnieniem, i w słaby sposób), to może i z Espanyolem po prostu władują piątkę i zaczną grać trochę inaczej. Oby nie był ślepy i widział, że znalezienie sposobu na rozmontowywanie autobusów to priorytet.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 353
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: eltacondedios »

Z Szeryfem Real powinien wygrać nawet bez trenera, ale ostatnio wygląda to coraz gorzej - z mistrzem Mołdawii znów piłowanie wrzutek (prawie wszystko na głowy rywala) i próby strzałów z dystansu jako jedyne pomysły. W fazie obrony w meczach z Realem wystarczy zostawić czwórkę w polu karnym, trójkę przed i Real jest bezradny, nie wie co robić, męczy się jakby grał z Atletico. Widać, że kolejni trenerzy to zauważają i nagle kończy się przyjemne granie i wracają odczucia z drugiej ery ZZ.

Ale jest jeszcze jedna rzecz - nie widziałem meczu z Majorką, więc nie udzielił mi się ten entuzjazm, zwłaszcza gdy zobaczyłem, że nawet Asensio wbił hat-tricka. Oprócz tego ten obraz, który pamiętam nie jest jakiś rewelacyjny - punktowo start wyglądał dobrze, w ofensywie Real zaczął robić lepsze liczby, ale ogólnie to więcej meczów było męczarniami niż nie. Levante, Betis na farcie, Inter, Valencia, Villarreal, teraz Sheriff. Wszędzie mogło się wszystko potoczyć w drugą stronę tak jak było wczoraj.
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 628
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: madridcampeon »

On musi się ogarnąć taktycznie, bo ten chaos w ustawieniu zespołu, gdy przeciwnik odbiera piłkę i próbuje skontratakować aż razi po oczach. Ostatnio coś podobnego widziałem w Las Palmas prowadzonym przez Paco Jemeza w 2018 roku. Jeśli nic z tym nie zrobi (a póki co nie widać pod tym względem żadnej poprawy od meczu z Levante) i - nie daj Boże - przyjdzie nam się zmierzyć z jakimś Bayernem, to przecież oni nam na miętko manitę wsadzą.
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: Clif »

Ach, znowu dałem się oszukać jak ostatni naiwniak. Kilka fajnych meczów trochę bramek i człowiek już się podekscytował.
A tu przychodzi tak Szeryf z Tiraspola, daje strzał w ryj i okazuje się że to jednak cały czas ta sama bieda.
:cry:
κύριος Ἰησοῦς
minusek
Posty: 1334
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: minusek »

Daj spokój Clif, to właśnie teraz po jednym meczu zachowujesz się jak panikarz. I to po meczu, który nic nie zmienia i poki co można traktować jako ciekawostkę. Na pewno będą gorsze etapy w sezonie.
zetep
Posty: 53
Rejestracja: śr cze 02, 2021 1:50 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: zetep »

spokojnie, dwa slabsze mecze i od razu lament, ja wiem, ze ostatni rywal to cienizna, powinni wygrac bez trenera itd. Tylko trzeba też pamietać, że tacy piłkarze z takimi rywalami często nie mają ambicji, nie każdy jest Cristiano. Dobrze, że Carlo reaguje - na razie błędnie, ale trzeba myśleć pozytywnie.
Awatar użytkownika
Krul
Posty: 391
Rejestracja: pt cze 04, 2021 10:04 am

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: Krul »

Mecz na duży minus. Ani wygranej, ani odpoczynku przed trudnymi meczami.
UMARŁ KRÓL, NIECH ŻYJE KRUL.
Para Siempre
Posty: 597
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: Para Siempre »

Zdaje się, że mieliśmy 9 meczy w 27 dni i po prostu nie daliśmy radę na koniec się sensownie regenerować. Zwróćcie uwagę, że po ostatnim oknie na reprezentacje siadło Atleti i grało słabo przez ostatni okres, Real wszedł z buta i nie dociągnął ostatnie 2 tygodnie, Barcelona sflaczała (wcześniej potrafili efektywnie ograć Sociedad), dziś potyka się Sevilla z drużyną ze strefy spadkowej (10 minut do końca), a paliwa już zabrakło nawet PSG i Bayernowi. (przegrane w ligach)

Po prostu jak tyle grasz, i na koniec czeka na Ciebie solidny zespół, który przygotowuje się od tygodnia na mecz, to jest naprawdę ciężko.
zetep
Posty: 53
Rejestracja: śr cze 02, 2021 1:50 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: zetep »

Carlo musiałby chyba sróbować z Mendiaszkiem na środku obrony. Przecież zabieramy wszystkie atuty na lewej stronie, jak nie gra tam Alaba. Gość na tej pozycji jest kocurem, na środku bywa z nim różnie. No i trzeba być dobrej myśli, że Dani wróci, bo Lucas to tragedia, a Naczo idealny, ale zmiennik.
No i kolejny problem od tego sezonu jest Casemiro, który totalnie gra piach. :(
Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: Clif »

Problem jest taki, że na razie to Mendy'ego można próbować ewentualnie na środku trybun. Nie chcę być złym prorokiem, ale biorąc pod uwagę ile trwa ta jego kontuzja oraz to, że on miał już jakieś grube przejścia z kolanem to nie liczyłbym bardzo na jego zdrowie.
κύριος Ἰησοῦς
Awatar użytkownika
Kakamilus
Posty: 70
Rejestracja: pn maja 31, 2021 12:03 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: Kakamilus »

Czekam na atak Vini-Benzema-Hazard, a przed nimi Jović. Niech nawet z Barceloną zaryzykuje i to wystawi. Za nimi mogą zagrać Fede i Cama, którzy są stworzeni do gry na pivoci. Tylko do tego będą potrzebni zdrowi Carva i Mendy lub Alaba na lewej obronie.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: kryspiano »

Wolałbym na barce Vini-Karim-Bale.
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1702
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: Goldschmidt »

Obrazki gdy kazał Viniemu się nie spieszyć ze wstawaniem z murawy pod koniec meczu.

Jezu.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1291
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: lukexpl »

On chyba panicznie bał się tego spotkania, bo nigdy nie wygrał na CN. Stąd ta zachowawcza gra i późne zmiany w trakcie spotkania.
ODPOWIEDZ