Carlo Ancelotti

Awatar użytkownika
Clif
Posty: 341
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:03 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: Clif »

Goldschmidt pisze: czw kwie 14, 2022 8:12 pm Pokrótce - tak, na podstawie dotychczasowych pomysłów zwolniłbym Carlo jeżeli zespół zdobędzie LM, bo primo mnie nie interesują kubki zdobyte w taki sposób/z taką konkurencją (w przypadku ligi), co też już pisałem, a secundo, w ocenie każdego który widział cztery ostatnie mecze Realu w LM absolutnie nie byłyby (* z uwagi na mecze jeszcze do rozegrania) jego zasługą. Trofeum ligowe interesuje mnie w tym roku tyle samo lub mniej niż (z perspektywy czasu i jakości drużynowej, bo za gówniarza jarałem się podaniami Gutka i mało mnie reszta interesowała) 07/08 za Schustera i absolutnie nie jestem w stanie ogarnąć ludzi, dla których taka liga jest istotna agumentując +1 do statystyki czy +100 do funduszy za priorytetową sprawę. Dramatyczne priorytety. Oczywiście możliwe że zagra świetny koniec sezonu wobec czego chętnie zrewiduję pogląd. Dodatkowo - nie wylewałbym go gdyby częściej wyciągał wnioski z początku sezonu i nie stawiał własnej przyszłości ponad rozwój drużyny. Za bardzo się jednak szanuję by jarać się surowymi wynikami i bez cienia wątpliwości zgadzać się z decyzją zostawienia w 2012 Di Matteo.
Z ciekawości - zrewidowałeś pogląd, czy dalej wyjebałbyś Di Matteo 2.0?
κύριος Ἰησοῦς
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1715
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: Goldschmidt »

Oczywiście że zrewidowałem.
Może zostać. Świetnej końcówki tak jak nie było tak nie ma, ale niech siedzi. Wiara się jara, zawodnikom pasuje jak grają, prezes ani myśli robić większych czy nawet odważniejszych zmian w kadrze kierując się dobrem sportowym, nothing to see here. Czekamy i patrzymy czy będzie postęp jak po 2014 ( :krzywy: ) czy skończy się wszystko inaczej.
minusek
Posty: 1365
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: minusek »

lukecik pisze: pn maja 30, 2022 12:50 pm Rok temu byliśmy jednak w średnim nastroju po tym, gdy ogłoszono, że wraca i raczej byliśmy zgodni, że to będzie ruch przejściowy, na przeczekanie.
Nie wszyscy :skromny:

W każdym razie prawie wszystkie negatywne przewidywania w ogóle się nie sprawdziły - nie przegrywaliśmy z czołówką, ci grający mniej potrafili z marszu pokazać swój poziom i wygrali nam LM, oparcie gry na doświadczonych zawodnikach nie wyszła nam bokiem, fizycznie na koniec wyglądaliśmy świetnie, kontuzje nie wyczyściły nam kadry, nikt nie został zajechany. W zasadzie wszystko wyszło odwrotnie. Przed sezonem nikt nawet głośno nie śmiał marzyć, że zgarniemy uszatego.

Bardzo chciałem, żeby dostał nowy projekt z wiadomo kim w ataku i spokojnie przerzucał ciężar gry z tych najważniejszych, ale przy tym najstarszych zawodników. Niestety...
El Mou
Posty: 28
Rejestracja: pn maja 31, 2021 8:45 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: El Mou »

Irytuje mnie dwoma kwestiami:

a) uparciem się na granie Alabą na środku - w zeszłym sezonie było to zrozumiałe, bo jednak Nacho obniżał trochę poziom defensywy, natomiast po przyjściu Rudigera mamy idealne warunki do tego, żeby Davida wrzucić na lewą obronę i w pełni wykorzystać jego potencjał gry do przodu. Zamiast tego zaczynamy sezon z chłopem 1,90m wzrostu na lewej obronie, a Alaba ciągle kisi się na środku, gdzie nie wykorzystujemy jego wszystkich walorów. Porównałbym to do wystawiania Cristiano w prime na 9, niby można, niby wciąż zawodnik daje dużo, ale po co, skoro gdzie indziej może dać więcej. A myślę, że ofensywie grający Alaba na LO mógłby bardzo dużo wnieść do naszej marnej ofensywy.

b) uparciem się na to, że Hazard nie może grać na prawym skrzydle - dlaczego go tam nie próbujemy? Zamiast tego jakieś kombinacje z 9, czy na początku zeszłego sezonu z graniem bez prawego skrzydła i Hazardem biegającym za Benzemą. O ile można się zgodzić, że Hazard jako opcja za Benzemą jeśli ten nie będzie mógł grać to nie jest głupi pomysł, to na 90% meczów, w których Benzema zagra wciąż nie mamy nikogo jakościowego na prawą stronę.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 445
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:46 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: lukecik »

Nie ma co się czarować, jest to mocno absurdalne. Mamy podstawową parę stoperów, z którą wygraliśmy dwa najważniejsze puchary. Zarówno Militao jak i Alaba mocno imponowali, ale jeden dość często ma jakieś odpały, a drugi jest naturalnym lo i jego warunki fizyczne bardziej by go predestynowały do gry właśnie na boku. Rozumiem to podejście Carlo, że nie chce rozbijać tej pary po takim sezonie. Z drugiej strony sprowadzamy Rudigera, czyli absolutnego dzika, i żeby nie marnować go na ławce, bo jak widać nie można posadzić też nikogo z duetu Militao-Alaba, bo przecież z nimi wygraliśmy ligę i lm, to wjebmy na siłę tego Rudigera na lo. Niby Carlo mówi, że nie oszalał i że "to nie jego pozycja, ale on jest bardzo inteligentny. Może grać na tej pozycji lub zamieniać się stronami z Alabą", co jasno sugeruje, że nie porzuci tego wariantu tylko go będzie dalej próbował. Dla mnie to idiotyzm i marnowanie potencjału i Alaby, i przede wszystkim Rudiego, ale może Carlo doznał jakiegoś objawienia i ten wariant się sprawdzi, choć rozsądek mówi, że nie ma na to szans. Nie lubię takiego kombinowania dla kombinowania, ale zobaczymy.
No soy solo perfecto - soy Madridista tambien.

"W stepie szerokim, którego okiem nawet sokolim nie zmierzysz... Wstań, unieś głowę, wsłuchaj się w słowa pieśni o Małym Rycerzu."
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1715
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: Goldschmidt »

El Mou pisze: ndz lip 24, 2022 1:56 pm b) uparciem się na to, że Hazard nie może grać na prawym skrzydle - dlaczego go tam nie próbujemy?
Bo jest wolniejszy od Vazqueza i nie grał tam regularnie od 2013 roku. Ale dalej ma gram techniki na zrobienie obrotu czy kiwkę tyłem do bramki w przeciwieństwie do naszej rezerwy na środku tercetu.

Hazard na 10 za dwójką schodzących skrzydłowych czy tej fałszywej 9 to na ten moment (tj. w sytuacji gdzie Hazard kompletnie nie ma rytmu) jedyne rozwiązanie, które robi najmniej problemów taktycznych przy powrotach do obrony na stronie gdzie i Carvajal i jego zastępcy często potrzebują pomocy, a przy tym oferuje Edenowi bardziej regularne występy wobec których być może stanie się użyteczny.
W jego kwestii teraz akurat Carlo ma rację i to najlepsze z dostępnych posunięć. Te pierwsze kilka miesięcy przecierpimy, ważne by gościowi znaleźć odpowiednią rolę bo ma jeszcze 2 lata kontraktu i w naszym interesie jest byśmy nie musieli żałować jego kupna.
minusek
Posty: 1365
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: minusek »

Tez tak uważam, nawet dorzucony za plecy Benzemy może nam ułatwić rozmontowywanie murarzy. Nikt tu nie mówi o jakimś odrodzeniu się i niszczeniu, ale gość może być bardzo przydatny. Ma ten ruch i technikę z piłka, do tego jak już ma te pilke przy nodze, to rzadko ja traci. Tylko czy Carlo bedzie go próbował? I ewentualnie po ilu przeciętnych meczach i straconych punktów skreśli go kosztem kogoś innego. Jeszcze jedno, jeśli Eden dostanie szanse, to najbardziej ucierpi wg mnie Ceballos, ktory powinien podpisać kontrakt jeśli chce zostać.
El Mou
Posty: 28
Rejestracja: pn maja 31, 2021 8:45 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: El Mou »

Okej, po części kupuję ten argument z brakiem szybkości, ale tylko po części. Na pewno byłby problem z powrotami w meczach z cięższymi rywalami czy w grze przeciwko jakiemuś dynamicznemu bocznemu obrońcy, ale taki Asensio szybszy od Hazarda nie jest, a grę kombinacyjną ma na dużo gorszym poziomie. Od Lucasa myślę, że nawet ociężały Hazard da więcej. Dlatego ja bym próbował mimo wszystko tego Hazarda na skrzydle, może nie z perspektywą wystawiania go tam w meczu z Barceloną, PSG czy City, ale już na murarzy z Primery, czemu nie? Obawiam się, że przy założeniu, iż będzie zdrowy, wnosiłby w ofensywie na tym prawym skrzydle więcej niż każda z pozostałych opcji, czyli Rodrygo, Asensio, Valverde i Lucas.

W to, że będzie grał na 10, za Benzemą nie wierzę. Nie sądzę, żeby Ancelotti poświęcił kogoś z 3 pomocników (tym bardziej patrząc na to jak rozwija się Cama i że kupiliśmy Czuameniego), więc oznaczałoby to znowu granie bez prawego skrzydła, co moim zdaniem nie może się udać, bo jeżeli wyjdziemy takim ustawieniem na murarzy, to nie będziemy w stanie rozciągać odpowiednio gry, a z kolei z poważnymi przeciwnikami będzie jeszcze większy problem w defensywie, niż gdyby ten Hazard biegał po prawej stronie, bo Carvajal będzie zostawał sam, ew. ze wsparciem 40-letniego Modricia.
Avadis
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:47 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: Avadis »

Real ma za dużo pomocników, żeby w drugiej linii znalazło się miejsce dla Hazarda. No bo jak by to miało wyglądać? Eden na mediapuncie z (powiedzmy) Modriciem i Casemiro za plecami, a na ławce Kroos, Fede, Camavinga oraz Tchouameni (+ pewnie Ceballos na trybunach)? No sorry, ale Belg przez ostatnie 3 sezony nie pokazał absolutnie nic, co mogłoby uzasadnić stawianie na niego zamiast na któregokolwiek z wymienionej wyżej siódemki. Nie zapominajmy też o tym, że upychanie Hazarda na 10 oznacza, że trio Vini-Benz-Rodrygo tak naprawdę zostaje bez żadnego zmiennika (no chyba, że Asensio zostanie).
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1715
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: Goldschmidt »

El Mou pisze: ndz lip 24, 2022 7:34 pmale taki Asensio szybszy od Hazarda nie jest
Jest zdecydowanie od niego szybszy jeżeli chodzi o rajdy, dojście do dłuższej piłki zagranej na wolne pole i przynajmniej są szanse że zrobi zejście Robbena i odda strzał. Edenowi do tego stanu na dzisiaj bardzo daleko, a także nie jest lewonożny a to na lewą nogę musiałby z prawego skrzydła schodzić. Jedyna opcja do takiej gry to uwolnienie go w środku.
Od Lucasa myślę, że nawet ociężały Hazard da więcej. Dlatego ja bym próbował mimo wszystko tego Hazarda na skrzydle, może nie z perspektywą wystawiania go tam w meczu z Barceloną, PSG czy City, ale już na murarzy z Primery, czemu nie?
Nie bo póki nie ma depnięcia to ani nie zgubi gościa w kryciu gdy będzie musiał dojść w pole do dośrodkowania ani nie wygra pojedynku biegowego i prędzej uderzy na glebę niż zrobi to do czego zdolny jest np. Fede na boku. Lucas to przeżytek na skrzydle i raczej tylko z konieczności tam zagra, a tak to normalna opcja nr 2 na bok obrony w sytuacjach gdzie nie można ryzykować Odriozolą (o ile ten się nie poprawił).
W środku Hazardowi trochę prościej operować niż na pozycji gdzie się nie znalazł od prawie dekady i to po nim widać. Mniej więcej tak gra też w reprezentacji. CIerpliwości.
W to, że będzie grał na 10, za Benzemą nie wierzę.
Nie myśl o 4-2-3-1 tylko o diamencie i nie 'za Benzemą'. Bo tak w zasadzie wyglądała w praktyce nasza gra z Barceloną w pierwszej połowie - umownie wczoraj rano graliśmy tak (zamień tylko niektóre nazwiska)
Obrazek
Obrazek

Te ustawienia i tak są elastyczne więc jedno bywa podobne do drugiego. Hazard dostaje piłkę blisko środka boiska i ma odgrywać. Ino graliśmy fatalnie w wyprowadzeniu piłki więc nic z tego nie wynikło. Ale na gorszych przeciwników nie musi to być zły wariant i IMO lepiej do wykończenia akcji mieć w polu karnym Hazarda niż Mariano jeżeli Mayoral ma odejść. I to ustawienie wyżej jest umownie bardzo ciekawe, bo teoretycznie nie wymusza konkretnego pomocnika w tercecie. Camavinga zagrał słabo i robił babole bo był zmuszony siedzieć nisko w linii z kolegami. Gdy tak jednak nie jest to Cama-Fede-Tchou to trzy potwory, którym do bycia najlepszym tercetem Europy brakuje IMO tylko czasu. Cama spokojnie może być odpowiednikiem bardziej finezyjnego playmakera, który posyła te bardziej ryzykowne piłki (inna sprawa że musi mieć do kogo to robić). Fede wystarczy że trochę rzadziej dorzuci killer pass, jego największym atutem i tak jest nieprzegrywanie pojedynków 1 na 1. Ma 8.43 wertykalnego rajdu na 90 minut to jest absolutna topka Europy - Bernardo ~10.8, KDB 8.3, Thiago 9.5, Verratti 9.7. Do tego dystans jaki pokonuje jest wyższy od wszystkich wymienionych prócz Marco. I do tego jest nam potrzebny, a nie do penetrujących podań czy czego innego. On ma wjechać jak dzik w żołędzie, nikogo się nie pytać o zdanie i dograć do atakującego w polu karnym. I dobrze by było gdybyśmy częściej to grali, a tego kunktatorstwa z nisko siedzącym CKM które później nie ma płuc na powrót po nieudanej akcji chciałbym oglądać dwa razy mniej. Fede-Cama to AC/DC piłki nożnej, a Modrić i Kroos Pink Floyd - to drugie powinniśmy włączać ze cztery razy na pół sezonu bo od słuchania wkółko Comfortably Numb można oszaleć. Hazard może być ciekawym dodatkiem, bo ma w teorii jeszcze to czego nie dają nasi młodsi pomocnicy i chętnie bym to ustawienie obejrzał w dłuższym okresie.
Problem z Hazardem z jesieni był taki że to prawe skrzydło nie funkcjonowało i robił się krater, dlatego Carlo próbował z nim bardziej jako podwieszonym napadziorem w czymś podchodzącym pod 4-4-1-1 czy 4-2-3-1 ale znowu - nie mamy idealnego gościa na pokrycie prawej strony. Wpychanie tam Fede kasuje trochę właśnie ten atut rajdów z głębi dlatego to nieidealne rozwiązanie którego powinniśmy unikać. Mieliśmy Martina na tą pozycję, mogliśmy też iść po Bernardo ale to już przeszłość.
Hazard zbiera piłkę bliżej środka i schodzi na dogranie do napastników, a Benzema też woli grać bliżej Viniego. Jednak jeżeli Hazard ma punkty odniesienia po obu bokach to w sensie kształtu zespołu wygląda to lepiej. Tu problemem są zwyczajnie minuty, bo w tej pozycji ich nie dostanie i jest alternatywą za Benzemę a nie wariantem na stałe gdzie możnaby go używać razem z Karimem i Vinim. Nasz duet jest zabetonowany w swoich chęciach i nawykach i nic nie wyniknie ze zmuszania ich do gry z Hazardem za plecami w diamencie. Gdy mowa jednak o obu Brazylijczykach to problem znika.

Na dzisiaj Hazard jest przydatny przede wszystkim do zbierania fauli czy to głębiej czy przed polem przeciwnika. Szkoda że nie mamy człowieka który uderzyłby z 20 metrów normalnie, a nie jak do tego przyzwyczaił, ale lepszy rydz niż nic.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1306
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: lukexpl »

Ciekawa jest wypowiedź Carlo, że w Superpucharze zagrają ci, którzy wygrali LM. Trochę to brzmi tak, jakby mieli po prostu zagrać za zasługi, a w ciągu sezonu dojdzie do zmiany warty. Myślę tutaj oczywiście głównie w kontekście CKM.
minusek
Posty: 1365
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: minusek »

Albo nie chce przygasić entuzjazmu młodym/nowym, którzy podczas tego okresu przygotowawczego odstają dziadkom. Czyli starasz się, trenujesz dłużej, widzisz ze jesteś świeższy, a i tak ława lub nawet brak minut. A tak to temat zamknięty.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1715
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: Goldschmidt »

Kapitalnie siadły zmiany. Propsy dziadek.
Para Siempre
Posty: 598
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: Para Siempre »

Nie zrozumiałem jego pomysłu. Grał jeden obrońca pierwszego składu na chwilę obecną (Mendy) i jeden pomocnik (Kroos, chyba że i Fede liczyć). Można było się spodziewać, że w takim natłoku nowych piłkarzy / debiutów będą ciężary i brak płynności. Nie wyglądało to źle, no ale jednak za ostro rotował. Za 5 dni Celta i pewnie bardziej to zrównoważy.

Cieszy parę dobrych piłek i startów Hazarda, bo można mieć nadzieję, że trochę odciąży Viniego i Karima w sezonie.
minusek
Posty: 1365
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: minusek »

On z nimi wyglądał dziś dobrze, ale wiem czy byłby w stanie sam coś pograć do przodu.

Na meczu było około 30 stopni i ponad 70% wilgotności. Moze stad te rotacje i postawienie na młodszych graczy. No i superpuchar niedawno, plus pewnie trudy przygotowań,
chociaż fizycznie wyglądamy naprawdę Ok. Chciałbym wierzyć ze wynika to faktycznie z zaufania do młodzieży po poprzednim sezonie i zdolniachy beda łapać sporo minut, ale sam nie wiem czy to nie jest tylko takie jego gadanie.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1715
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: Goldschmidt »

Nie wiem co ma znaczyć sugestia że to 'rotacje' w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Na dzisiaj pierwsza jedenastka w zasadzie nie powinna istnieć i grają ci którzy prezentują się od początku przygotowań dobrze, przynajmniej wedle normalnej merytokracji, a ta w połączeniu z Superpucharem powoduje że głębsze zmiany w zespole są nie tylko wytłumaczalne ale nawet wskazane. Kiedy indziej te talenty mają łapać minuty i przyzwyczajać się do odpowiedzialności za wynik? 3 sezony po zakupie jak już dojrzeją? Nawet na konferencji padła sugestia, że młodzi prezentują się w porządku na treningach ale zjada ich trema której nie pozbędą się bez gry, więc jaki niby jest argument przeciw wystawianiu takiego środka poza, jak zwykle, strachem że coś pierdolnie jak raz na ruski rok zrobi coś mniej umiarkowanego?

Radykalny Carlo dał nam 20 strzałów na bramkę przeciwnika przy 75% celności po godzinie gry i to przy chujowym meczu Benzemy. Dobre i odważne wybory, za które należy chwalić.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1306
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: lukexpl »

Pierwszy skład to dopiero na ten sezon będzie ustalany. Tak jak pisałem kilka tyg temu, hegemonia CKM u Carlo może się skończyć.
minusek
Posty: 1365
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: minusek »

No nie wiem. Patrząc przez pryzmat towarzyskiego klasyku i superpucharu, to trudno mi się z wami zgodzić. Casemiro czyści jak dzik i zostaje MVP, Kroos gra najlepsze mecze od dawna, a u Luki nie widzę znacznej obniżki, a to nasz najlepszy pomocnik zeszłego sezonu. Nie wiem dlaczego niby pierwsza jedenastka nie powinna istnieć. Mówimy o mistrzach Europy, litości. Pretendenci niech sie staraja wygryźć dziadków, ale niech przy tym oferują choćby ciut więcej. Może to być coś innego, ale żeby cały zespół na tym korzystał. Poza tym to nie rywalizacja 3 vs 3 wiec niech walczą o siebie. Jeśli będą dostawać wiele minut i często wychodzić w pierwszym składzie, to tym lepiej dla nich i mnie również taka wizja cieszy.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1715
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: Goldschmidt »

Casemiro w Klasyku był fatalny i najgorszy na boisku, Kroos niewiele lepszy.
Nikt nie mówi o kompletnym spłaszczeniu hierarchii, ale wszyscy prócz Kroosa biją się o minuty na Mundial, a jakość w ataku była względem meczu z Eintrachtem lepsza pomimo popełnionych błędów przy czym różnica klas przeciwnika jest nawet argumentem wobec częstszego użytku młodych w La Liga.

Nieistotne o kim mówimy. Sądzisz że gdy Casillas grał źle to Mou też nie miał racji szukając pretekstu do zmiany bramkarza?
Jeżeli zaczynamy od "niech walczą o siebie" to zaczynamy od normalnej sytuacji wyjściowej gdzie żaden z seniorów nie jest świętą krową, która gdy przyjdzie mecz w LM, dostanie skład z urzędu. Zresztą przy takim terminarzu przed mistrzostwami nie jest to nawet wskazane. I nikt przecież też nie mówi że młodzi muszą na tym boisku biegać więcej niż połowę. Cama dostał 45 bo zagrał wyjątkowo słabiej. I prawidłowo.

BTW
Jak sądzicie, do jakiego stopnia w zeszłym sezonie Davide wyłożył Carlo tyle podobnych instrukcji co ta z biciem wolnego przez Alabę których ojciec się nie posłuchał?
emo07
Posty: 144
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 1:27 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: emo07 »

Ciężko ocenić, zeszły sezon był super na początku, fajne i konkretne wywiady, rotacje, ładna gra, a potem nagle wszystko zmieniło się o 180 stopni, tak jakby ktoś stracił zaufanie do kogoś lub do jakichś założeń. Teraz zaczyna się podobnie, spojrzenie wygląda na świeże i konstruktywne, zobaczmy.
arturzyx

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: arturzyx »

Goldschmidt pisze: pn sie 15, 2022 11:12 am Jeżeli zaczynamy od "niech walczą o siebie" to zaczynamy od normalnej sytuacji wyjściowej gdzie żaden z seniorów nie jest świętą krową, która gdy przyjdzie mecz w LM, dostanie skład z urzędu..
Jakie z urzędu? Kroos bez formy i tak jest lepszy od Camavingi, a jak jest w formie to 2 półki wyżej. Tak samo Casemiro i Modric. Camavinga w 11 spala się okropnie, może w podstawie zagrał 90min w 3 meczach dobrze. Jak wchodzi i mecz już jest otwarty i przeciwnik zmęczony, to pokazuje swoje atuty, ale do wygrania rywalizacji to przynajmniej 2 sezony mu brakuje. Gościu przy wyprowadzaniu piłki, jak ma jednego przeciwnika na plecach, to podaje do Kroosa, który ma 2 i Niemiec i tak sobie lepiej radzi. Karta pewna przy próbie odebrania i konieczna zmiana. Prędzej niż Camavinga to Ceballos będzie grał w podstawie.
Valverde do młodych nie zaliczam, bo to już 5 sezon w Realu i 6 w lidze hiszpańskiej. O Tchuamenim ciężko jeszcze coś powiedzieć, ale widać różnicę w pewności siebie między nim a Rudigerem.
Ckm będzie w tym sezonie rządzić i może za Casemiro i Modrica będzie jeden młody Francuz wchodził jak Ci będą się oszczędzać przed mundialem i po będą zmęczeni. To, że rok temu Kross zawodził przez około 3 miesiące było spowodowane dużym zmęczeniem Niemca oraz tym, że np nie było Casemiro w niektórych jego złych meczach lub na prawym ataku grał Asesnio czy Rodrygo, którzy w obronie nie pomagali, więc Modric musiał i zostawiał 2 w środku pomocy, więc przeciwnik miał przewagę.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1715
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: Goldschmidt »

arturzyx pisze: pn sie 15, 2022 1:25 pm
Goldschmidt pisze: pn sie 15, 2022 11:12 am Jeżeli zaczynamy od "niech walczą o siebie" to zaczynamy od normalnej sytuacji wyjściowej gdzie żaden z seniorów nie jest świętą krową, która gdy przyjdzie mecz w LM, dostanie skład z urzędu..
Jakie z urzędu? Kroos bez formy i tak jest lepszy od Camavingi, a jak jest w formie to 2 półki wyżej.
Wierutna bzdura. Obejrzyj jeszcze raz spotkania Ligi Mistrzów.
Camavinga w 11 spala się okropnie, może w podstawie zagrał 90min w 3 meczach dobrze.
Nom, dziecka też nie uczmy pływać w wieku poniżej 10 lat w dwumetrowym basenie, bo ma 150 cm wzrostu i się może utopić.

Poważnie przeraża mnie że niektórzy zdają się postrzegać występ takiej pomocy z Almerią jako rzucanie kogoś na głęboką wodę. Niepojęte. Szczególnie że 90% naszych zmienników to żadne młodziki tylko 25-letnie chłopy.
To, że rok temu Kross zawodził przez około 3 miesiące było spowodowane dużym zmęczeniem Niemca oraz tym, że np nie było Casemiro w niektórych jego złych meczach lub na prawym ataku grał Asesnio czy Rodrygo, którzy w obronie nie pomagali, więc Modric musiał i zostawiał 2 w środku pomocy, więc przeciwnik miał przewagę.
xD
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1306
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: lukexpl »

Goldschmidt pisze: pn sie 15, 2022 11:12 am BTW
Jak sądzicie, do jakiego stopnia w zeszłym sezonie Davide wyłożył Carlo tyle podobnych instrukcji co ta z biciem wolnego przez Alabę których ojciec się nie posłuchał?
Ja mam wrażenie, że w tym związku Carlo jest głową, a Davide szyją. Na przełomie roku było widać małą zmianę u Carlo i stawiałbym, że właśnie wtedy przestał się słuchać syna i mogło to być spowodowane ciśnieniem na wygranie Superpucharu Hiszpanii. Później w lutym był mały kryzys, bolesna porażka z PSG, ale z najniższym wymiarem kary i znowu zaczęło się zmieniać na lepsze. Pytanie kto w Klasyku wymyślił Modricia na "9".
arturzyx

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: arturzyx »

Goldschmidt pisze: pn sie 15, 2022 1:49 pm
arturzyx pisze: pn sie 15, 2022 1:25 pm
Goldschmidt pisze: pn sie 15, 2022 11:12 am Jeżeli zaczynamy od "niech walczą o siebie" to zaczynamy od normalnej sytuacji wyjściowej gdzie żaden z seniorów nie jest świętą krową, która gdy przyjdzie mecz w LM, dostanie skład z urzędu..
Jakie z urzędu? Kroos bez formy i tak jest lepszy od Camavingi, a jak jest w formie to 2 półki wyżej.
Wierutna bzdura. Obejrzyj jeszcze raz spotkania Ligi Mistrzów.
Camavinga w 11 spala się okropnie, może w podstawie zagrał 90min w 3 meczach dobrze.
Nom, dziecka też nie uczmy pływać w wieku poniżej 10 lat w dwumetrowym basenie, bo ma 150 cm wzrostu i się może utopić.

Poważnie przeraża mnie że niektórzy zdają się postrzegać występ takiej pomocy z Almerią jako rzucanie kogoś na głęboką wodę. Niepojęte. Szczególnie że 90% naszych zmienników to żadne młodziki tylko 25-letnie chłopy.
To, że rok temu Kross zawodził przez około 3 miesiące było spowodowane dużym zmęczeniem Niemca oraz tym, że np nie było Casemiro w niektórych jego złych meczach lub na prawym ataku grał Asesnio czy Rodrygo, którzy w obronie nie pomagali, więc Modric musiał i zostawiał 2 w środku pomocy, więc przeciwnik miał przewagę.
xD
Mocne agrumenty z tym xD. Kroos zagrał 3 bardzo dobre spotkania w fazie pucharowej lm i 3 słabe, ale raz nie było Casemiro i 2 razy grali na prawym ataku Rodrygo i Asesnio, więc zostawał z jednym kompanem w środku często na 4. Camavinga ile w podstawie? Zero. Jak sobie z almeria nie radzi, to jak miały sobie w podstawie w lm Camavinga poradzić? Na szczęscie trener widzi to co ja i idzie dobrze. Kroos to jest taki kot, że jak będzie chciał i nie zamęczy go trener jak w zeszłym sezonie, to Camavinga będzie grzał do wieku Fede czyli jeszcze z 4 lata
KarBar
Posty: 548
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: KarBar »

Pytanie czy Carlo zacznie coś w końcu kombinować z prawym skrzydłem czy Fede już tam zostanie na stałe.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
ODPOWIEDZ