Carlo Ancelotti

Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1726
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: Goldschmidt »

minusek pisze: pt mar 11, 2022 10:14 am Myslisz, ze Karim niesie nas na plecach tak jak ich Messi? Wg mnie jesteśmy znacznie lepsi niż oni byli.
W bardzo porównywalny sposób. Sam fakt, że jest nas często zmuszany (przez trenera) nieść, a i jemu zdarzają się okresy chujowej gry jak wielu innym napastnikom, wróży źle. Bo Messi nawet gdy grał chujowo to strzelał, a Karim tego nie robi.
Jeden rabin powie że spadki formy są normalne, drugi powie że ich efekty na wynikach są do uniknięcia tylko trzeba nie mieć oczu w dupie i nie grać Viniciusem bez formy non-stop. Dla mnie celem ostatecznym byłoby zbudowanie kadry uzupełniającej się tak jak ta z sezonu 16/17 i do tego powinniśmy dążyć jako scenariusza "idealnego" (a takie się nigdy nie spełniają). A obecnie Włoch siedzi wiecznie na hamulcu i gdy jest przyparty do ściany z bezradnością odchodzi od swoich założeń i robi czego nie chce, jest wyjaśniany i później spija piankę sukcesu tylko po to by wrócić ostatecznie do starych przyzwyczajeń.
Bardzo ciekawi mnie teraz nasza gra pod katem dynamiki i przygotowania fizycznego. Wiele wskazuje na to, ze już teraz wskoczyliśmy na wyższy poziom. Z jednej strony pozwoliło nam to przejść dalej w LM, ale z drugiej 1/4 dopiero za 4 tyg. Na ile starczy paliwa? Czy będziemy grać oszczędniej? Szkoda wypadać z tej dynamiki. Najlepsze byłyby rotacje, ale wiemy jak jest i raczej nie nie ma co na to liczyć niestety. Chyba jedyna nadzieja w szybkich zamykaniach meczów i wczesnych zmianach. Tylko czy jesteśmy na tyle silni?
Całe to podniecenie w oparciu o dwa spotkania (gdzie to z Sociedadem było lepsze, wiadomo dlaczego). Zazdroszczę optymizmu :D
Para Siempre
Posty: 598
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: Para Siempre »

Ewidentnie forma była szykowana na ten mecz, więc aktualnie można się obawiać Mallorci, jak to zwykle bywa po takich spotkaniach :ptak:
Zwykle po dołkach ze stycznia i lutego drużyna się dźwigała później i grała w miarę regularnie do końca sezonu, więc nie spodziewam się jakichś dużych wahań formy.

Obyśmy utrzymywali przewagę nad drugim zespołem w Lidze, i mieli szczęście w losowaniu. Mecze na szczycie mają zawsze element farta / przypadku, dlatego lepiej trafić na United/Juventus niż City/Liverpool.
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: kryspiano »

Najlepszy trener w historii tego klubu :potwor:
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
minusek
Posty: 1381
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: minusek »

Goldschmidt pisze: pt mar 11, 2022 1:35 pm
Bardzo ciekawi mnie teraz nasza gra pod katem dynamiki i przygotowania fizycznego. Wiele wskazuje na to, ze już teraz wskoczyliśmy na wyższy poziom. Z jednej strony pozwoliło nam to przejść dalej w LM, ale z drugiej 1/4 dopiero za 4 tyg. Na ile starczy paliwa? Czy będziemy grać oszczędniej? Szkoda wypadać z tej dynamiki. Najlepsze byłyby rotacje, ale wiemy jak jest i raczej nie nie ma co na to liczyć niestety. Chyba jedyna nadzieja w szybkich zamykaniach meczów i wczesnych zmianach. Tylko czy jesteśmy na tyle silni?
Całe to podniecenie w oparciu o dwa spotkania (gdzie to z Sociedadem było lepsze, wiadomo dlaczego). Zazdroszczę optymizmu :D
Ale jakie podniecenie i optymizm? Normalne ze w sezonie są różne momenty, a my ewidentnie w 2 ostatnich meczach wskoczyliśmy fizycznie na półeczkę wyżej. Myślisz ze to jednorazowy wyskok całego zespołu?
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1726
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: Goldschmidt »

Nie wiem. Okaże się po dwóch kolejnych a nie dwóch poprzednich, gdzie jeden decydował o tym w jakim stanie mentalnym podejdziemy do drugiego, który z kolei decydował o reszcie sezonu. Żaden problem. Już nieraz podkreślałem, że akurat forma fizyczna i stosunkowo mała ilość kontuzji to jeden z 2-3 głównych plusów tego sezonu.
A forma piłkarska na pewno jest kilkudziesięciominutowym wyskokiem, z tym nawet nie da się chyba polemizować. Choć to oczywiście też jest relatywne względem tego co zagramy dziś i w niedzielę. Nie żebym sie nastawiał na cokolwiek negatywnie. Majorka już pokazała w tym sezonie że lubi nam pomagać więc chętnie zobaczę kontynuację telenoweli pt. 'wielki walec Don Carlo'.
minusek
Posty: 1381
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: minusek »

Myślę ze takiej telenoweli nie ma, ale przy tym "Don Carlo, beton z poprzedniej epoki" może tez w coraz mniejszym stopniu. :) To prawda, brak kontuzji to jakiś ewenement w tym sezonie. Takim odnośnikiem formy fizycznej może być Vini, który od początku roku był w gownianej formie, a ostatnio latał jak mały samolocik. Tak jak napisałeś, będziemy mądrzejsi za tydzień.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1324
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: lukexpl »

Za Pintusa zazwyczaj był mocny początek, bo walka o superpuchary, później zdecydowana zniżka formy, a na wiosnę zaczynało się solidne granie. Właśnie dzięki temu udało się zdobyć x3 LM, ale również zawalić ligę już na starcie w sezonie 17/18. Miejmy nadzieję, że teraz na kluczowy etap sezonu również będziemy odpowiednio przygotowani pod względem fizycznym. Na powtórkę sezonu 17/18 z LM raczej nie ma szans, ale kto wie.
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: TWL64 »

Niech myśli grubo w tym tygodniu, bo z Kroosem i Casemiro w składzie to Barcy nie pokonamy. Z tymi dwoma nie mamy czego szukać w Klasyku.
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
KarBar
Posty: 551
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: KarBar »

Niestety, mimo wszystko będę zdziwiony jak Toni usiądzie ;/

A tego meczu przegrać nam nie wolno.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
kryspiano
Posty: 377
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:28 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: kryspiano »

I zajechał big dicka Karima... Pieprzony betoniarz
"Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak w finale wygrywa REAL"
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: labeleq »

Obrazek
Para Siempre
Posty: 598
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: Para Siempre »

Zjebał po całości. Zmiana ustawienia, w której nikt się nie połapał. Nikt nie wiedział jak pressować, po wyjściach Krossa i Modricia w środku dziura. Reakcje w przerwie jeszcze gorsze - gra z 3 obrońcami i szybko kolejne 2 gongi.

Ten mecz pokazuje, że z Chelsea może być jak przed rokiem, Carvajal fizycznie się posypał, Kroos coraz częściej nie dojeżdża i nie mamy planu na brak Benzemy. Mbappe to za mało.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 313
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 6:30 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: Sandman »

Tak się kończy dobrowujkowanie. Widać Xavi rozumie dzisiejsze realia, oczywiście Ancelotti nie.
Dokończyć sezon, wygrać (oby) ligę i paszoł won.
I’m like Jon Jones, I sound like Sean Combs, and I got trombone-sized stones like John Holmes.
Awatar użytkownika
labeleq
Posty: 501
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:40 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: labeleq »

Ale tak szczerze - czy ktokolwiek z tej kadry jest w stanie wycisnąć coś więcej?

Ancelotti zjebał ten mecz, bez dwóch zdań, ale z tej kadry nie da się za wiele zrobić. Lista braków jest ogromna. Brakuje dynamicznych/zdrowych bocznych obrońców. Brakuje dynamicznych pomocników z wizją gry, którzy będą w stanie grać cały sezon przez 90 minut (przykro mi, Luka już nie da rady tyle grać), brakuje prawoskrzydłowego, brakuje drugiego napastnika... i co? Nieważne, będziemy mieć piękny stadion bez duszy i bez składu, który liczyłby się w Europie.
Awatar użytkownika
madridcampeon
Posty: 641
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:38 pm
Lokalizacja: Nowa Ruda

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: madridcampeon »

Fatalne przygotowanie taktyczne do meczu. Dawno nie widziałem czegoś podobnego.
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1324
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: lukexpl »

Najgorszy mecz chyba od czasów 4-0 od Atletico, ale to było na VC, a nie u siebie na Santiago Bernabeu. Z Barceloną Klasyku nigdy tak słabo nie rozegrał. Miejmy nadzieję, że ten mecz otworzy mu oczy na pewne kwestię m.in, że Kroos nie może grać w pierwszej 11 w najważniejszych spotkaniach.
Awatar użytkownika
Goldschmidt
Posty: 1726
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 12:29 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: Goldschmidt »

Ślubuję uroczyście nie napisać o nim niczego do czasu końca dwumeczu z Chelsea.

Takiego obrzydzenia Realem i niektórymi kibicami którzy będą pewnie jechać w retorykę „nic się nie stało” nie miałem od czasu chyba Schustera więc przerwa dobrze zrobi. Rozumiem że każdy potrzebuje jakiegoś wytłumaczenia tego co się dzieje, ale mi na razie starczy :lol:
minusek
Posty: 1381
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: minusek »

Wielki murzyński karny kutas za ten pomysł na mecz.
minusek
Posty: 1381
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:32 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: minusek »

Goldschmidt pisze: ndz mar 20, 2022 10:37 pm
Takiego obrzydzenia Realem i niektórymi kibicami którzy będą pewnie jechać w retorykę „nic się nie stało” nie miałem od czasu chyba Schustera więc przerwa dobrze zrobi. Rozumiem że każdy potrzebuje jakiegoś wytłumaczenia tego co się dzieje, ale mi na razie starczy :lol:
Hahaha, widac masz dziś swój dzień. Współczuję.
Awatar użytkownika
eltacondedios
Posty: 359
Rejestracja: czw cze 03, 2021 12:21 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: eltacondedios »

Pomysł na mecz to jedno, natomiast Danzel też obnażył wszystko co w tym sezonie już kulało. Bez zbędnego kombinowania - wyjście spod pressingu, boki obrony, środek pola jak w meczu w Paryżu, brak klarownego pomysłu na atak bez Karima. Jedynie nie spodziewałem się takiej padaki po duecie Mili-Alaba i tego, że to my będziemy wyglądać jakbyśmy grali w czwartek.

Swoją drogą Bale albo nawet Hazard mogliby być lepszym pomysłem na ten mecz niż Rodrygo. Gdy nie ma Benzemy nie ma też sensu wystawiać Rodrygo, natomiast Asensio na poważniejsze mecze nie dojeżdża, no ale to tylko takie przemyślenie, bo w kontekście wyniku niewiele by to zmieniło.
Awatar użytkownika
TWL64
Posty: 321
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 9:29 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: TWL64 »

Żaden z tych kalek, które wymieniłeś powyżej nic by nie zmienił.
Mam nadzieję, że dziadek wyciągnie jakieś wnioski i da teraz pograć Valverde i Camavindze. Ligę trzeba wygrać za wszelką cenę, zostało 9 kolejek.
Liga Mistrzów to jakaś mrzonka, marne szanse na wyeliminowanie Chelsea.
A triunfar en buena lid, defendiento tu color!
KarBar
Posty: 551
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 4:57 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: KarBar »

labeleq pisze: ndz mar 20, 2022 9:58 pm Ale tak szczerze - czy ktokolwiek z tej kadry jest w stanie wycisnąć coś więcej?

Ancelotti zjebał ten mecz, bez dwóch zdań, ale z tej kadry nie da się za wiele zrobić. Lista braków jest ogromna. Brakuje dynamicznych/zdrowych bocznych obrońców. Brakuje dynamicznych pomocników z wizją gry, którzy będą w stanie grać cały sezon przez 90 minut (przykro mi, Luka już nie da rady tyle grać), brakuje prawoskrzydłowego, brakuje drugiego napastnika... i co? Nieważne, będziemy mieć piękny stadion bez duszy i bez składu, który liczyłby się w Europie.
Tylko na ławie dalej jest Bale, Hazard, Jovic, Cebula. Goście którzy gdyby dostawali minuty mogliby coś tej ekipie dać.
Tu brakuje ruchów, tego stworzenia sobie alternatywy.
A tu grupka świętych i brak Benzemy łatamy Fede ;/
I gramy jakieś chore 442 czy 4222 bez jakiegokolwiek skrzydłowego. To już lepiej było postawić Jovica w polu karnym i kazać grać wrzutkami. Coś by może weszło.

Od dłuższego czasu większość widziała że to pierdolnie. Rewanż z PSG trochę nagiął rzeczywistość ale dzisiaj widzimy co mamy.

Pytanie kto powinien szybciej wylecieć ze stołka - Anczelot za to kaleczenie czy Poczet za to że przejebał z Anczelotem.
Wszystko będzie dobrze :krzywy:
Awatar użytkownika
lukexpl
Posty: 1324
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 8:34 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: lukexpl »

Na pewno dzisiejszy mecz go uświadomił, że nie ma co zmieniać systemu gry 4-3-3 na inny. Nawet jeżeli na "9" miałby startować z Joviciem. W sumie dzisiaj też było 4-3-3, ale z Modriciem jako fałszywą "9", który chyba nigdy w życiu nie grał w taki sposób, więc w sumie nie wiadomo do końca co to było. Szkoda, że jednak nie odważył się wystawić Jovicia, bo przy ostatniej kontuzji Karima Serb mimo wszystko potrafił go godnie zastąpić. Tu właśnie wychodzi brak rotowania składem, przez co tworzy się brak zaufania do rezerwowych, zwłaszcza w kontekście klasycznych "9".
Para Siempre
Posty: 598
Rejestracja: wt cze 01, 2021 3:25 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: Para Siempre »

To może dla odświeżenia szatni i rywalizacji w el clasico, warto byłoby....

Obrazek


:ptak:
Marcins
Posty: 330
Rejestracja: ndz maja 30, 2021 5:43 pm

Re: Carlo Ancelotti

Post autor: Marcins »

To co Ty chlopie wymysliles na ten mecz i jak przygotowaes ekipe to jest dramat. Dalej wystawiaj te swoje swiete krowy, tluste swinie itp. Zero ogrywania rezerwowy, zero alternatyw, zero pomyslu. Po sezonie trzeba sie rozstac bo to kolejny dobry wujek, a nie typ od rewolucji
ODPOWIEDZ